Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26601) BenJoe80 válasza BenJoe80 (#26575) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Sziasztok, még egyszer! ;)

Egy kis segítségre, magyarázatra van szükségem. A szüleim gépébe szeretnék memóriát venni legalább 1GB de inkább 1.5GB ha lehet (jelenleg 512MB van benn).

Az EVEREST UE-nal megnéztem és azt írja ki, hogy 512MB (PC3200 DDR SDRAM) van a gépben. Na ezt szeretném kibővíteni.

Kérdésem, hogy honnan tudom meg, hogy mekkora a taktszáma a jelenleg bennlévő memóriának ill. milyen taktszámút tehetek be vele? Milyen márkájú memóriát érdemes venni?

Továbbá mire kell odafigyelni ill. mi kell tudni memória vásárlásnál?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#26602) Superhun válasza BenJoe80 (#26601) üzenetére


Superhun
addikt

A PC-3200-as memória 400Mhz-en ketyeg, tehát valami olyasmit kellene kérned a boltban, hogy 400Mhz-es DDR RAM. Az a baj nem tudjuk milyen is pontosan a szüleid gépének alaplapja, lehet bírja az 533Mhz-est is, ami valamivel gyorsabb. Tehát jó lenne egy pontos típusszám, hogy többet segíthessünk :)

(#26603) Celithrandi


Celithrandi
addikt

sziasztok,

tudtok olyan progit amivel azt tudom megnézni, hogy egy adott sebességen a proci 100% os terhelés mellett adott sebességű ramokat mennyire tud kihajtani?
azt akarom megtudni hogy a 2,66 os i5 2,55 on és 3 on milyen sebességre állított ramokat tud még kihajtani optimálisan.

köszi

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#26604) gabber9511 válasza gabber9511 (#26534) üzenetére


gabber9511
csendes tag

mivel senki nem válaszolt a kérdésemre felteszem újra
na nekem van egy 2gb-s, 800mhz-s,DDR2-es, csx márkájú RAM-om és az lenne hogy meg szeretném toldani 1gb rammal csak csx ram nincs Szegeden így valszeg kingmaxot veszek majd 1gb-t ugyanezekkel a paraméterekkel az lenne a kérdésem hogy az hogy két különböző márkájú ramot használnék akkor biztosan működne a kettő együtt ????

(#26605) BenJoe80 válasza Superhun (#26602) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Hm... én 333Mhz emlékeztem, de természetesen benne van a pakliban az, hogy tévedtem.

A szüleim alaplapja ASUS A7N8X-X. Everest-el utána néztem és ha jól értettem akkor az 533Mhz-es taktszámú memóriákat (szerintem) nem támogatja (javíts ki ha tévedek). Tehát akkor 400Mhz-es memóriát keresek.

Jelenleg 512MB van bent és ha lehet akkor szeretném 2GB-ra kibővíteni. Ezt hogy szerencsés? Lehet úgy, hogy 1 db 1GB-os és 2db 512MB-os? Továbbá milyen márkájú memóriát érdemes venni?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#26606) BenJoe80 válasza gabber9511 (#26604) üzenetére


BenJoe80
senior tag

A márkának szerintem semmi köze ahhoz, hogy működik-e együtt a fogat vagy sem. Az csak a gyártó... Ha a paraméterek megegyeznek, akkor nyugodtan vehetsz más milyet. Nekem is különböző márkájú RAM-jaim vannak a gépemben és fut szépen.

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#26607) zolka78


zolka78
senior tag

DDR3 ramot keresek havernak, és gondoltam itt is körül nézek, hogy mihez mit ajánlotok. De elég sok off és oltás, meg hülyeség gyűlt össze a végére. Ezért gondoltam megosztom veletek jelenlegi kedvenc idézetem. Pixmániáról: "A három darab 2 GB-os Corsair Dominator-GT CMG6GX3M3A1866C7 (összesen: 6 GB) memóriával megnövelheti számítógépe teljesítményét.A Corsair Dominator-GT memóriákkal alkalmazásai folyamatosabbak lesznek, operációs rendszere pedig gyorsabban indul majd.A Dominator-GT memóriák Corsair Airflow ventilátort tartalmaznak, amely akár több órás használat után is optimizálja a memóriák hűtését." :DD. Táltos helyet Corsair Dominator-GT-t mindenkinek.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#26608) Calogero válasza BenJoe80 (#26605) üzenetére


Calogero
addikt

Én inkább eladnám a 512-est és vennék bele 2 db 1GB-os

(#26609) gabber9511 válasza BenJoe80 (#26606) üzenetére


gabber9511
csendes tag

oké , akkor már remélem hogy így menni fog majd beszámolok csak el kéne jutni a megvételeig :)

(#26610) BenJoe80 válasza Calogero (#26608) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Úgy gondolod, hogy egészségesebb inkább két db 1GB-os RAM, mint 1db GB-os és 2db 512MB-os? Elméletileg (gyakorlatilag is) megoldható lenne mert a memóriának 3 slotja van az alaplapon. Kérdés csak az, hogy működést tekintve nem zavarják-e egymást?

[ Szerkesztve ]

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#26611) concret_hp


concret_hp
addikt

lehet ez itt kicsit off lesz, de remélem tudtok segíteni. szóval novemberben vettem gépet:
1 darab AMD Athlon II X2 245 2.90Ghz AM3 BOX
1 darab CHIEFTEC BD02BB355 355W
1 darab COOLERMASTER Hyper Z600
1 darab GEIL Value 4096Mb DDR3 1333Mhz CL9 KIT
1 darab GIGABYTE GA-MA785GMT-UD2H

namost ez néha megfagy, elsősorban ha nagyobb hálózati forgalmat eresztek rá. a hálózat egy usb-s wifin át megy. de elsőre midnenki az tmondja teszteljem a memóriát. memtest az meglehetősen problémásnak tűnik nekem, tudtok valami alternatívát?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26612) Picturemaker válasza rob2174 (#26561) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Az itt keringő rémhírekkel ellentétben ebben a lapban a Geil Value sorozata az Asrock által ajánlott ramok [link] között van. 2x1 Gb-os kit talán bele is fér a keretbe.
Nálam kb.3 hónapja megy a GXH-ban 2x1 Gb 1600-as.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26613) adequate_cou válasza concret_hp (#26611) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Memtest problémás? Cdről vagy pendriveról boot és kb ennyi, esetleg még egy entert kell nyomnod :U

(#26614) concret_hp válasza adequate_cou (#26613) üzenetére


concret_hp
addikt

usb-t nem állok neki bootolhatóvá tenni, cd-m meg nincs :D
amugy ha rászánnám magam, akkor 4gb-vel is elbánik?

most a win7 ramtestere megy az mennyire megbízható? úgy látszik nem ír hibát...

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26615) Picturemaker válasza concret_hp (#26611) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Ezen az oldalon [link] találsz egy olyat, hogy :

Pre-Compiled Bootable ISO (.zip).

Ezt letöltöd, kicsomagolod, kiírod egy CD-re és arról "bootolsz". Ennyi.

Ez a memteszt86+ V4.00. DDR3-hoz ez a verzió javasolt.

Ha nincs CD-d írd DVD-re. :)

4-nél több gigával is "elbánik"

Win alatti memóriatesztek nem tudják az egész memóriát tesztelni.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26616) Ren Hoek válasza concret_hp (#26611) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Igen de sajna az is lehet, hogy a boot iso-s memtest sem fog semmit sem kimutatni. (Pedig az a legjobb hiddel, egy régi CD-RW-d csak van otthon, vagy pendrive-od...)

Viszont lehet nem fog semmit sem kiadni, mivel a Geil lehet a ludas. Egyszerűen nem szereti az IMC, szóval lehet belehúztál sajna :( 1333 Mhz-esekkel is akadt jócskán probléma, nemcsak az 1600 Mhz-esekkel. Spontán fagyás, rezet, kékhalál ilyeneket produkál.

Szóval én így kezdeném a probléma kiszűrését:

- Memtest boot cd - ha nem ad ki semmi hibát
- Esetleg, prime, orthos, vagy everest stabilitás teszt - több óráig
- Egy modullal is fagy? Próbáld ki külön mindegyik modullal, hogy csak 1 van benne
- Wifi USB is lehet akár az oka, szerintem szedd le, és használj sima LAN-t. (Wifi routeren szokott lenni sima lan is, kösd össze simán)
- Végül, kérj kölcsön egy másik ddr3 kit-et. Lehetőleg ne Geilt. Azzal is produkálja-e (ez lenne a legjobb verzió)

Ezzel így lényegében ki lehet szűrni, hogy mi okozhatja a fagyásokat.
Nemlesz egyszerű, hosszú fáradtságos munka lesz kiszűrni :( Ha bejön a jóslat, akkor megint egy "gél-be lépett" user

(#26617) Ren Hoek válasza zolka78 (#26607) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Igen kicsit szétoffolódott a topic. Fogjuk rá 2009 nyűgjére.

Hát enyhén mosoly fuckasztó ez a marketing bullshit. :U Tény hogy jókis ramok, de földi halandónak, még játékra is szerintem felesleges 6 giga DDR3. Nembeszélve, hogy jó drága is. Állítom, hogy sok Újgazdag Móricka beszopta, és veszi a gépébe a 6-12 gigákat, aztán nem is munkára használja. Viszont ez is az i7 9xx problémája... 3x1 GB akár lehet nemlesz elég később. 4x2 nem megy tri-channelben, tehát 6x2-őt kellene venni, az meg mint tudjuk nem olcsó mulatság. i7 inkább azoknak való, akik melóznak a gépen, professzionális programokkal. Szerintem AMD Phenom II x4 ugyanazt tudja hozni játékok során, csak sokkal olcsóbban. Dual channel meg bőven jó.

Viszont azt nem írtad milyen rendszerhez kéne, milyen lapba, szóval így bármilyen ram ajánlható. ;)

[ Szerkesztve ]

(#26618) -Ben- válasza Ren Hoek (#26617) üzenetére


-Ben-
veterán

Nekem 4 GB dual channel ... tökéletesen megy, és igen gyors.. ;-)

(#26619) Ren Hoek válasza -Ben- (#26618) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hm, igazad van, logikus... Akkor megint egy hülye urban legend, hogy tri-channelben jó csak i7. Ha megy dual-ben szépen, akkor ajánlható hozzá a 4 giga.

Nézek is rögtön tesztet, hogy mennyi sávszélességet veszt tri-hez képest. Szerintem alig.

(#26620) -Ben- válasza Ren Hoek (#26619) üzenetére


-Ben-
veterán

Még nem néztem utána, hogy mennyi előnye van a TRI -nek, de szerintem nincs annyi, hogy butaság legyen 4 G ramot tenni a gépbe. és szvsz 4 g már elég lesz egy ideig (legalábbis én max 65% -ban használom ki, pedig nagyon sok program fut és sokat van használva a gép).

(#26621) UdVi86


UdVi86
aktív tag

Jelentem MSI 785GM-E65 lapban mennek szépen a Geil Value 1333MHz cl9-es ramok. Egy pozitív tapasztalat a sok negatív mellé, miszerint am3-nál kerülendő a Geil. A cl7-es típus amúgy a QVL listában is szerepel.

Egy kis összehasonlítás:

G.Skill Ripjaws vs.

Geil Value

(#26622) Picturemaker válasza UdVi86 (#26621) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ezt mondom én is!
Teljesen jó az a ram, főleg ha az "ALAPLAP" gyártója (ez még mindig nem procifüggő, hiába IMC) ajánlja is.
Nálam Asrock 785GXH-ban Geil 1600/CL8 tökéletesen megy.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26623) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy Phenom II X3 alá hogy érdemes DD3 RAM-ot pakolni? 2 x 2GB Kit, vagy 3 X 1 GB Kit?

Illetve még arra lennék kíváncsi, hogy milyen RAM-ot érdemes tenni AM3-as Gigabyte lapba (fenti proci mellé). CL7-ben gondolkodnék... GEIL-t néztem ki igazából... :U

[ Szerkesztve ]

(#26624) flashike


flashike
tag

Hy srácok. Az lenne a kérdésem hogy lehet e abból gond hogy a 2x1G DDR2 Geil ram mellé (1066 mhz) bepakolok egy 1x2G CSX DDR2 800 mhz RAM-ot?:)

Lenovo Legion 5 82RB00HHHV - i7 12700H, RTX 3060, 16GB DDR5, 512 SSD, IPS 144Hz

(#26625) Picturemaker válasza Jim74 (#26623) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Mindenképpen 2x2 GB-ban gondolkodj a DC miatt.

A giga elég memória-finnyás lap.
1.: Nézd meg a lap QVL listáját, ha lehet, akkor az ott felsoroltakból válassz.
2.: A lap topikjában érdeklődj a tapasztalatokról, ki milyet használ hozzá.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26626) Jim74 válasza Picturemaker (#26625) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a segítséget. :R
Létezik, hogy Gigabyte lap alig támogat 2 X 2GB-os Kiteket? :Y

[ Szerkesztve ]

(#26627) Jim74 válasza Picturemaker (#26625) üzenetére


Jim74
nagyúr

Lejárt a szerkesztési időm :B

Ha a Gigabyte finnyás lap, akkor milyen, tuningbarát lapot érdemes venni Phenom II alá? (természetesen amit nem aranyárban mérnek...)

(#26628) Picturemaker válasza flashike (#26624) üzenetére


Picturemaker
őstag

Jim74: Nincs mit.

Szerk: Pontosan melyik az a giga lap?

Amit tudok ajánlani: [link] , cirka 21e pénz.

flashike: Elméletileg működhetnek együtt, bár a DC-t "bukod". Esetleg manuálisan állítsd be a gyengébb ramhoz tartozó értékeket a bios-ban, nehogy a lap túl "erősre" állítsa magát és azért legyen gond.
A mások a feszültség. Azért ne az legyen pl., hogy a a 2GB-s 1,8V-os a 2x1 meg 2.1V-os.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26629) zolka78 válasza Ren Hoek (#26617) üzenetére


zolka78
senior tag

Azért nem írtam mi lesz mert vissza olvasva tudtam dönteni :) . Egyébként egy Asus M4A785TD lesz az alap, még nem tudjuk,hogy a kicsi vagy a nagy majd eldönti a srác, még van pár hete és nem sok a kettő közti ár különbség. Proci egy Athlon II 620 lesz. Ezek mellé nézünk majd Kingmaxot, hó végére talán egy kicsit normalizálodnak az árak.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#26630) Jim74 válasza Picturemaker (#26628) üzenetére


Jim74
nagyúr

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P

(#26631) Jim74 válasza Picturemaker (#26628) üzenetére


Jim74
nagyúr

Esetleg az Asrock helyett ez?:

Asus M4A785TD-V EVO? Árban kb. ugyanaz, de 3 év a gar.

(#26632) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

üdv!

valaki tud olyan linket amin olyan lapok vannka amik támogatják a REgg ECC ramokat?
akad pár modulom, és olyan gépet dobnék össze amiben tud menni. normál desktop-ra gondolok, nem szerver lapokra. thx!
:R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#26633) 3800+


3800+
őstag

Sziasztok! Lehet hogy veszek új ramokat és ti jobban értetek hozzá ezért megszeretném kérdezni GA-MA770-UD3 rev2 lapba és phenomII x3 710 procihoz milyen ramok illenének? Tuning is szóba jöhet...

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#26634) Qru válasza 3800+ (#26633) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mennyit költenél ram-ra?

Kingmaxokat szereti a Giga lap pl.

#nincsbennetarcsi

(#26635) ViTaZi


ViTaZi
aktív tag

Helo

Mennyire számít a ramok időzétése? Tuningban van szerepe vagy igazán miben?

Választ előre is köszönöm

braner00 kerüljétek!

(#26636) concret_hp válasza Picturemaker (#26615) üzenetére


concret_hp
addikt

köszi :) :R
de amugy dvd-re nem lehet cd képet írni nem? :U

jól vágom, hogy ezt futtatom ilyen 1-2 óráig és ha nem ír bajt, akkor frankó a cucc?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26637) Ren Hoek válasza UdVi86 (#26621) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Kértél kölcsönbe egy tubus Gélt? :D

Amúgy nemrossz eredmény tőle, azért minimum tesztelném egy hétig, ha akkorsem fagy, akkor maradhat. :) Mennyin járatod most a kis kék fűrészt amúgy?

Véleményem szerint, a Geil nagyrészt működik AM3-al, viszont aki ide ír, az általában nem azt közli, hogy dejó működik a ram - hanem azt, hogy fagy, és megkeseríti az életét.

Egy ramtípusnál meg azért nem egy jó tulajdonság, ha annak kell örülni és ujjongani, hogy normálisan megy.

G.Skill-t bepattintottam karácsonykor, és azóta napi 10-15 óra használat mellett sem produkált fagyást (semmi részegység) Kopkopkopkop.

Na majd csinálok én is everestet, mennyit számít, hogy CL9-es csak. (Köszi a tesztet amúgy, hasznos :) )

[ Szerkesztve ]

(#26638) Ren Hoek válasza Jim74 (#26631) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Szerintem jó kis lapocska, nekem is ilyen van. Express Gate pl nekem kellemes csalódás. Bios előtt beléphetsz egy mini-ssd-n lévő mini linuxba, netezhetsz msnezhetsz, skypolhatsz stb. 1-2 sec alatt bootol. Ha hirtelen kell a net, akkor teljesen jó. Komolyan mondom Ubit veri sebességben és dizájnban is. Meg azért a bordás fetek nagyon jól jönnek ha tuningol az ember.

Elvileg hallani hogy 20 wattal többet fogyasztanak a giga lapoknál, sajna ezt nem tudom tesztelni...Persze ez kikapcsolt energiamenedzsment melllett. De az az EPU chip, elég jól leveszi a feszeket frekvenciákat. GPU Nos meg meghúzza az alaplapi VGA-t ha kell.

Alaplapi VGA meg már UVD2-es HD4200.

Az Ati Avivo Converterrel, kilehet használni a videókonvertáló képességeit a GPU-nak. Csak egy példa:

Tmpgenc: 1 órás DV konvertálása DVD formátumba: 12 perc - 4 maggal
Avivo converter: Ugyanez: 4 perc - de úgy hogy csak 2 magot használ. (Lehet belőle WMV-t, mp4-et ilyesmiket is csinálni, durván gyorsan)

[ Szerkesztve ]

(#26639) Jim74 válasza Ren Hoek (#26638) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a választ. És ebbe a lapba milyen RAM-okat érdemes rakni? 2 X 2GB-ban és legalább 1333 MHz-ben gondolkodom...
Ez a mini-SSD-s cucc gyárilag benne van a lapban??? :Y Vagy valamit félreértettem?

(#26640) Junnuh


Junnuh
csendes tag

sziasztok

most vettem 2*1gb 1333 geil ramot, és hát sztem én is betakaróztam vele. dc-ben el sem indul, vagy kékhalál, kipróbáltam 1essével az egyik rammal semmi, baja,win7 memóteszt alatt is simán végig megy viszont a másikat nem csípi, már az elején ontja a hibát na most a kérdésem az lenne hogy érdemes visszaküldeni garanciába,mert tényleg rossz vagy kidobott pénz lenne és vegyek másikat?

(#26641) geza12 válasza Junnuh (#26640) üzenetére


geza12
aktív tag

Először is milyen alaplapod van?
Másodszor milyen procid?

Szerintem ott beállítási bajok lesznek. (feszültség vagy ilyesmi).

(#26642) kbalazsa


kbalazsa
senior tag

Azt hiszem ezt a magasröptű tudományos vitát mindenképp érdemes megosztani veletek :DDD

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#26643) 3800+ válasza Qru (#26634) üzenetére


3800+
őstag

Max. 16 ezer forint. Esetleg KIT szóba jöhetne mert jól jönne a DC:)

[ Szerkesztve ]

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#26644) UdVi86 válasza Ren Hoek (#26637) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Úgy alakult, hogy egyik ismerősöm összedobott egy i5-s rendszert és kezdetek óta kékhalálozik a gépe, meg fagyogat. Megkért, cseréljünk 1-2 hétre ramot, hogy kiszűrhesse a lap vagy a ram a hibás. De úgy tűnik elsőre, hogy a ram slotnál lesz neki érintkezési hibája.
Amúgy most ezeket 1333MHz-en cl9-ben járatom 1,5v-on, mert ilyen a gyári érték. Míg a Ripjawst 1600MHz-en cl8-8-7-24-ben 1,6v-on járattam. Csak mikor tesztelgettem az elején, arról is készült egy benchmark, mikor a Ripjaws ment 1333-on cl9-ben. Így születhetett ez az összehasonlítás. Egyedül a feszültségben van eltérés.

(#26645) Himym


Himym
senior tag

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem hogy van e olyan valamilyen eszköz amit ha rányomok a ram tetejére az jelzi a használatát a ramnak? Zöld, Sárga és piros jelzésben? Én úgy emlékszem egyszer találtam ilyet de msotmár nem találok sehol... :( Esetleg ha valaki talál és működik is azt megköszönöm. :R

(#26646) Rover623 válasza Himym (#26645) üzenetére


Rover623
félisten

Én úgy emlékszem egyszer találtam ilyet de msotmár nem találok sehol...
Valószínűleg nehezet vacsiztál elalvás előtt... ;)

primus inter pares

(#26647) Intel q8200 válasza Rover623 (#26646) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Srácok!
2x2gb ram megy ugye duálban, ha minden oké.
De nekem most érkezik a napokban egy Kingmax 2x2gb KLEE88F-B8KU6 ram kitem és még van a gépemben egy Kingmax 2gb KLEE88F-B8NU6.
Érdemes megtartanom a 2gb-os modulom. Vagy jobban járok, ha csak simán a 2x2gb-os modul megy duálban?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro

(#26648) Mancsy


Mancsy
HÁZIGAZDA

Hali! Segítsetek légyszi!

Mivel járok jobban, 4 GB 1333 @ Single Channel, vagy 6 GB 1111 @ Dual Channel?
ASUS P5Q3 alaplap és 3 darab Kingston KVR1333D3N9/2G RAM. Sajnos alaplapi gyári extra, hogy dualban meghalok, csak single-ben megy; kivéve, ha 1111-es órajelet és 7-7-7-20-as időzítést használok.

Ez a négy érték mi, miket kell ehhez átállítani? Ezek lennének?
(7-7-7-20 =
CAS# LATENCY
DRAM RAS# TO CAS# DELAY
DRAM RAS# PRECHARGE
DRAM RAS# ACTIVATE TO PRECHARGE)
És a többit meg hagyjam ahogy van?

Igazából már kedvem sincs hozzányúlni, mert négy giga singleben legalább nem fagy. Tudom, hogy a másik beállítás sem, csak ahhoz meg nem értek, melyik értékekről van szó.

(#26649) Himym válasza Rover623 (#26646) üzenetére


Himym
senior tag

LoL Amúgy megtaláltam amire gondoltam. Pl.: LED csak ez nem olyan hogy jelzi a ram használtságát... :(

(#26650) Himym válasza Himym (#26649) üzenetére


Himym
senior tag

Kifutottam az időből de pontosan erre gondoltam ez ha jól tudom követi a ram használtását és úgy világít... Ilyet hol lehet venni?Megtaláltam sehol ez egy corsair ram tipus

Azért köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.