Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) GAbre válasza reset (#2450) üzenetére


GAbre
veterán

Aha bocsi,h nem figyeltem,pedig átfutottam a hszeket...
Meg gondoltam,h vele működik,mert cfben,mert 2gb videómemóriát látott,és van youtube videó 5770 cfről...
Amúgy gondolom,itt is a legújabb cf drivert érdemes felrakni....

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#2452) TTomax válasza Myth (#2445) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az attól van,hogy nincs meg a stabil 60fps-ed....ilyenkor néhány játékban drasztikusan működik a vsync,van ahol felez rögtön,olyankor 30-ra korlátoz van ahol 45-re.van ahol meg semmit se csinál.Ez játékfüggő... a beállításokkal játssz,hogy mindig stabil 60fps felett legyen,aztán add rá a vsyncet.

(#2451) GAbre
neked 1G Vmemoriád van,úgy oszd be ne fogyjon ki... a GTA4 1G vmem esetén olyan 0.7-0.8G játékban mért foglalás esetén működik szaggatás mentesen,sajnos mivel konzol port igy nagyon gyenge a multiGPU támogatása,én játszottam CF-el is meg SLI-vel is finoman szólva is sz@rul ment mindkettővel...egyszerűen nem terhelte a GPU-kat..és nem hinném,hogy egy 4Ghz-re húzott i7-el meg 6G memóriával bármilyen limitem volt...az ssd egy kicsit javít rajta de nem sokat.Azt a játékot csak egy GPU-val szabad játszani,nekem eddig a GTX280-am teljesített a legkiegyensúlyozottabban ebben a játékban.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2453) reset válasza GAbre (#2451) üzenetére


reset
senior tag

A Hawk 5770-hez én a MSI driverét használom. Nekem az a legjobb (eddig). Más driverrel csak hosszas várakozás után tudok loginolni a BC2-be...vagy, ha nem MSI driver, akkor a 10.5-ös hotfix...

[ Szerkesztve ]

(#2454) reset válasza reset (#2453) üzenetére


reset
senior tag

Bocs...kifutottam a szerkesztési időből...nem 10.5-ös driver, hanem [link]...

(#2455) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Új CFX profil.[link]

(#2456) reset


reset
senior tag

Nekem az MSI driverével (mindenféle optimalizációs profilok nélkül) a 2 hawk 5770 igen jól megy BC2 alatt. A GPU-k kihasználtsága jellemzően 90% fölött, gyakori a 95% körüli érték. FPS szinte mindig 100-on felül. Karik hőfoka 5 perc után olyan 60 C fok / 1-2 fok különbség van csak a 2 kari hőfoka között - jót tesz a nagy ház és a karik közötti nagy távolság. Az órajeleket is hozza azokon az értékeken, ahogy a CCC-ben beállítottam: 900/1250. Úgyhogy nekem nagyon pöpec ez a cfx.

(#2457) GAbre


GAbre
veterán

Hogy tudom eltávolítani a crossfire logót a képernyőről?
Mert a catalystban csak annyi van,h cross enable,és kész...

Avatar

(#2458) reset válasza GAbre (#2457) üzenetére


reset
senior tag

...Ezt nem értem... :U Nekem nincs a monitoron cfx-logó. CFX-pipának van helye a VGA-driver configure fül alatt...

(#2459) GAbre válasza reset (#2458) üzenetére


GAbre
veterán

Én meg azt nem tudom,h te miről beszélsz..:)
A catalystban a crossfire fül alatt van,az,h crossfire enabled,és van 1 pipa.
De ha kiveszem a pipát,akkor nem megy a crossfire...
Szóval ezek után a fax tudja,hogy vegyem ki a logót...
Vagyis remélem vmi normális emberke megmondja,h lehet... :C

Avatar

(#2460) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Holnap belépek a klubba 2db Sapphire 5770 rev3al.
Configom Q6600 3000Mhz,X38lappal.
Kérdésem melyik a legjobb Catalyst hozzá és hogyan állítom be rajta a CFet?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2461) GAbre válasza Gaboman (#2460) üzenetére


GAbre
veterán

Én mindíg le szoktam szedni a legújabbat,meg ezt a crossfire progit.
Lehet ez nem kell hozzá,a catalistban meg a crossfire fülnél be kell kapcsolni a dolgot,és ennyi...
Nem nagy kunszt,én is többre számítottam,mert a crossban is több variáció van....
De hát nekem így is megfelel,csak menjen normálisan...

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#2462) Gaboman válasza GAbre (#2461) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszi a segítséget!
Hogy vagy megelégedve az 5770CF rendszereddel?
Rivatunerrel szoktad monitorozni, hőmérsékletük, hangosságuk terhelésnél milyen?
1680x1050ben teljesítményük DX10 és DX11 alatt?

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2463) reset válasza GAbre (#2459) üzenetére


reset
senior tag

Vagyis remélem vmi normális emberke megmondja,h lehet...Gratulálok, jól beszóltál. Ha kiveszed a pipát, akkor miért menne a cfx...? Sztem fussál neki újra, és fogalmazz érthetőbben!

[ Szerkesztve ]

(#2464) GAbre válasza Gaboman (#2462) üzenetére


GAbre
veterán

Hát ahogy olvashattad az 5770 topicban,a GTA IV alatt csúnya erőteljes szaggatások vannak,de lehet,h proci illetve táp miatt.
A cod 5 qrva jól megy,a többit meg elég jól 5770 cfel,de annyira nem néztem.
Annyi,h furmarkal nem hoz több fpst a két kártya mint az 1.
Hömérsékletre,meg mivel a sapphire rev 3omnak jó a hűtése innentől kezdve már csak a házadtól,és a szobádtól függ szinte.
Most van vmi furcsa hangja a 2 karinak,de még meg kell néznem,h mi az...

Avatar

(#2465) GAbre válasza reset (#2463) üzenetére


GAbre
veterán

Ha figyelembe vennéd azt az 1-2 mondatot ami a 2 állításod között van láthatnád,h én arra értettem,h normális ember megmondja,h vegyem ki a logót,mert én nagyon nemtu'om,hogy kell...Catalystban sehol sincs opció.
Az 1értelmű,h ha nem enabled a cfx,akkor nem megy,ezen nem értem,mit nem lehet érteni...

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#2466) 14adam válasza GAbre (#2464) üzenetére


14adam
addikt

táp miatt az fps nem csökken (és persze nem is nő) Ha kevés lenne a táp akkor egyből újraindulna vagy kikapcsolna a túlmelegedéstől (tápon belül valami túlmelegszik)

(#2467) reset válasza GAbre (#2465) üzenetére


reset
senior tag

De miért akarod eltávolítani?

(#2468) Gaboman válasza GAbre (#2464) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Valaki tesztelte együtt itt a PHn az 5870, 5770CF és 4870X2 kártyákat.
Nagyon tetszett neki amit a 5770CF produkált a három közül őt hozta ki győztesnek.Én is ezért döntöttem úgy hogy lecserélem a 4870X2 erre, ha hasonló teljesítménye lesz de kevesebbet eszik és DX11is tud akkor miért ne.
De az biztos hogy letesztelem mind a kettőt mit is tudnak, holnap nekiállok a 4870X2vel délelőtt tesztelni, késő délután/estefelé meg a CFel.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2469) GAbre válasza 14adam (#2466) üzenetére


GAbre
veterán

Hát vagy azért van néha 5770cfel qva nagy fps lagg gta IVben 2karival,mert nem kap elég feszt vmi.
1 karival is kb ugyanúgy fut...Csak lagg nélkül...
De sok minden lehet,majd rájövök,avagy nem....

Avatar

(#2470) laci503


laci503
tag

hali!
én arra lennék kíváncsi hogy HD5850 CF hez elég lenne e az alaplapom (Asus P5Q-E) és a tápom (FSP Everest 80+ 500W) a gépem adatai különben a cuccaimnál ott van...
a választ előre is köszönöm.

(#2471) Laraxior válasza laci503 (#2470) üzenetére


Laraxior
titán

P45ben nem ajánlatos CF-et építeni,főleg nem ilyen erős VGAkból. az alsó slot 4x-es,míg a felső 16x. Eléggé nagy lenne a sebességcsökkenés. Én P35-el,P45el is próbálkoztam,és csak egy 4890CF-el...sajna az is túl erős volt ennek a sávszélnek. Még egy Modern Warfare 2 is szaggatott,mert az alsó VGAt használta. ha meg kikapcsoltam a CF-et,akkor jó volt,mert a felső lett az elsődleges...csak akkor meg minek alulra? :)
X38-x48-x58. Ezekben van legalább két 16x PCI-E csatoló. :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2472) laci503 válasza Laraxior (#2471) üzenetére


laci503
tag

köszi a gyors választ :)) és még annyit kérdeznék mert valahol a HD5970 is CF hogy azzal megbírkózna a gépem? szal a táp a proci meg iesmi?? mondjuk procilimitem tuti lenne de a táp elbírná?

(#2473) Laraxior válasza laci503 (#2472) üzenetére


Laraxior
titán

táphoz nagyon nem értek mi mit bír el. Lehet hogy elvinné,max ha nagyobb a tuning akkor lekapcsol,viszont a lapodban az 5970 jó választás igen. használj egy slotot,az alsót max PhysX kártyának.
Szólok hogy vannak itt akik válltig állítják hogy annak bizony elégnek kell lennie.
Matematikailag elég is volt a 4890nek a sávszél. Csak éppen a gyakorlatban nem.
Jut eszembe kis javítás. az alsó slot 8x-os sebességű. P35-ben van 4x.Sorry.
Sebaj..4x,vagy 8x..mindegyik kevés ;] :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2474) laci503 válasza Laraxior (#2473) üzenetére


laci503
tag

aha értem :D különben ha minden igaz a felső X16os a középső x8as az alsó x4es sebességű :D tudsz valami topikot hogy hol lehet rákérdezni erre a dologra hogy elbírja e? u.i. ha physx kártyát teszek bele akkor meg lehet választani h a felső x16ba mennyen és a 2. x8ba? mert 1x próbáltam már de átváltott x8ba mind2 slot de mondjuk a 8800GTS kiderült hogy halott volt :/

(#2475) Laraxior válasza laci503 (#2474) üzenetére


Laraxior
titán

keresőbe beírod hogy "táp" szerintem kidobja majd,hsz-ek alapján ahova a legtöbbet írnak. vagy a VGA topijába,de inkább a táp.
Állítólag átvált kétszer 8x-ba. Ezt nem tudom,nem nagyon néztem,de hogy szaggatott a game 4890 CF-el az hót ziher. Még csináltam Crysis tesztet is P35 VS. P45 VS. X48. mondani sem kell hogy az X48 ütős volt. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2476) laci503 válasza Laraxior (#2475) üzenetére


laci503
tag

hát elhiszem :D csak mindenhol azt írják h x8 és x16 között 2-3% eltérés van akkor azok nemtom hogy értik de találtam irományt ahol pl. 5 % külőmbséget írnak szóval akkor nemtom mit etetik az embert :D de akkor egy HD5970 lesz a pályás ha oda jutok :D bár akkor kicsit helyet kell csinálni neki HDD tartó környéken :D

(#2477) Laraxior válasza laci503 (#2476) üzenetére


Laraxior
titán

én 15%-ot mértem Crysis Warheadben...60 FPSnél csak számít az a 8 FPS :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2478) laci503 válasza Laraxior (#2477) üzenetére


laci503
tag

aha értem köszi a segítséget :)) :R

(#2479) GAbre válasza reset (#2467) üzenetére


GAbre
veterán

Mert nem látok tőle 1-2 dolgot....
Ezért kéne offolni...

Avatar

(#2480) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Segítségeteket kérném!
Megvettem a kettő 5770et de sajnos ha mind a kettő beteszem a gépbe a Windows 1perc után befagy.
Ha a felsőt kiveszem akkor rendben van, semmi gond vele.
A 10.9es Catalystot telepítettem, de CCCt nem tesz fel nekem csak drivert.
A CF kábelt a második slotba tettem.
Kérlek segítsetek mert nem tudom mit csináljak.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2481) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Olyan gondom is lenne hogy a 10.9es drivert fel sem tette hanem 10.3at automatikusan telepítve fel.
CCC meg sem jelenik, de érdekes amióta Win7 64bites rendszerem van CCC nem tesz fel a rendszer,csak drivert miért lehet ez?
Ha a telepítésre kapcsolok a driverben végigfuttatja azt írja kész van, újraindítom és CCC sehol,driver sehol.
Csak a Vezérlőpultnál a driver frissítésénél tudom feltenni de Catalyst akkor sincs.
Melyik drivert ajánlanátok nekem amiben kell lennie CCCnek is?
És a 2db 5770et az első vagy a második CF slottnál kössem össze?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2482) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Végre sikerült feltennem a 10.9 Hotfixet, most már az eszközkezelő felismeri mind a két kártyát, azt írja megfelelően működnek.
De CFre azt írja az Everest hogy támogatva van de le van tiltva.
Nekem viszont a driver nem tesz fel CCCt így ott nem tudom aktiválni, ha külön töltök le Catalystot ami 58MB azt sem teszi fel rendesen, nem jeleníti meg.
Az ATi Applications Profilet is feltettem azzal sem működik a CF, valaki erre tudna megoldást?
Ugye nem lesz gondja a kártyáknak ha össze vannak kötve CFbe de nem mennek együtt.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2483) HolyFire


HolyFire
aktív tag

Szevasztok!

Segítség kéne... CrossFire-t szeretnék de nem tudom milyen lap lenne hozzá alkalmas... Illetve elég-e egy olyan lap amiben a 2 16-os pci-e foglalat crossfire-ben 8X-8X sebességgel mennek? Nagyon drága lapot nem szeretnék...illetve nem akarok költeni eget verő összegeket... Tipp esetleg tanács hogy mire érdemes oda figyelni? Videokari amire gondoltam az első körben 2db 4670...vagy 2db 4770.

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#2484) reset válasza Gaboman (#2482) üzenetére


reset
senior tag

Attól nem lesz baja egyik kártyának sem, ha össze vannak kötve de nem mennek együtt. Én velem is ezt művelte egy darabig a 2 db 5770-es. A ccc nekem fölment, de nem volt cfx fül, tehát nem tudtam engedélyezni...Párszor lepucoltam a VGA drivert és ismét fölpakoltam, aztán egyszerre csak lőn csoda. Célszerű úgy fölrakni, hogy eleve cfx-ben vannak a karik. De lehet, hogy nálad fordítva lesz: egy karival próbáld meg a VGA drivert fölrakni, és ha a CCC is fölmegy, mehet a második kari. Sztem az első érintkezősorra tedd a hidat, a másodiknak 3 vagy többkártyás rendszerekben van szerepe. Elvileg könnyen kellene mennie [link]
Üdv.

(#2485) reset válasza HolyFire (#2483) üzenetére


reset
senior tag

Hali!
A 8x-8x sebesség bőven megfelel ezeknek a kariknak. Figyelj arra, hogy a karihoz adnak-e cfx hidat. Lehetőleg olyan forgalmazótól vegyél, amelyik nem spórolja ki ezt.(utólag kicsit költséges a PH-Apróról levadászni...). A 2 PCI-E slotos lapok aránylag olcsók, bőven van választék. De úgy látom, a jelenlegi konfigod is tudja a cfx-et...ha nem akarsz sokat költeni akkor az is ok' - persze, ha platformot akarsz váltani, az más dolog :)

(#2486) HolyFire válasza reset (#2485) üzenetére


HolyFire
aktív tag

Az enyém nem tud rendes crossfire-t....az egyik foglalat 16X a másik csak 4X-es....és ha jól olvastam a 4X-es sebességű foglalatba pakolt kártya borzasztóan visszafogja az egészet és rosszabb lesz mint ha csak 1 kártya lenne a gépbe...

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#2487) reset válasza HolyFire (#2486) üzenetére


reset
senior tag

A 4670-es vagy a 4770-es karikból épített cfx sávszélességéhez sztem a 4x szorzó is elég...de majd gurubbak javítanak, ha nem....2 db 5780-ast már biztosan visszafogna...

[ Szerkesztve ]

(#2488) reset válasza HolyFire (#2486) üzenetére


reset
senior tag

Bocs, kifutottam a szerkesztési időből Segítség a döntéshez [link] - igaz, kicsit régi cikk, de hasznos lehet.

[ Szerkesztve ]

(#2489) HolyFire válasza reset (#2488) üzenetére


HolyFire
aktív tag

Ja ja....elég régi....:):) Valami frissebb infó jól jönne :P

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#2490) Gaboman válasza reset (#2484) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Már felismerte nekem is a CF rendszert, most fogom tesztelni Dirt2vel.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2491) reset válasza Gaboman (#2490) üzenetére


reset
senior tag

Ez jó. Hogy sikerült végül is életre pofozni a cfx-et?
HolyFire Úgyis a karikat akarod megvenni az első körben. Ha azok megvannak, le tudod tesztelni, hogy érdemes-e a jelen konfigoddal hajtani. Ha nem, akkor hardver up...

(#2492) Gaboman válasza reset (#2491) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Új Win7et tettünk fel neki, az előző Hybrid rendszerem biztos hogy bekevert a drivernek.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2493) reset válasza Gaboman (#2492) üzenetére


reset
senior tag

Értem - benne volt a pakliban...köszi.

(#2494) Gaboman válasza reset (#2493) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Egy kérdésem viszont lenne, ha a 10.9 CCC feltelepült és a CF menü ki van pipálva akkor is kell a 10.9 Applications Profile?
Vagy azt nyugodtan letörölhetem?
Catalysi A.I. hogy legyen, letiltva, alap vagy speciális?

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2495) Bernyó84


Bernyó84
aktív tag

Lehet két különböző Ati kártyát CrossFire-ben hajtani? Mondjuk egy 4870-et és egy 3850-et. Esetleg egy 3850-et fel tudok valamire használni egy 4870 mellett? A porfogáson kívül, mert ugye ebben nincs PhysX... Valami ötlet?

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#2496) emre válasza Bernyó84 (#2495) üzenetére


emre
veterán

Nálam 4850 meg 4870 ment együtt

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#2497) Gaboman válasza Bernyó84 (#2495) üzenetére


Gaboman
nagyúr

El kell adni a 3850et és venni helyette egy 4870et.
Csak azonos szériájú kártyákkal tudsz CFet összehozni, vagy ha mégis működni akkor is a 3850 teljesítményére esne vissza a rendszer.
Nem érdemes vele foglalkozni.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2498) emre válasza Gaboman (#2497) üzenetére


emre
veterán

Lehet de 3D06-ban jobb eredményt hozott [a 4850+4870] kb 1000 pöttyel, mint a mostani 5770CF :U
Itt még az X38-as lapom volt :O

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#2499) Gaboman válasza emre (#2498) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Hát az elég nagy baj, mivel a 4850nek megfelelő CF eredményt produkálta a combod.
Az 5770CF egy jóval erősebb konfiguráció.
Most tettem fel Heavenba eredményt, alapórajeles 5870et túllépem vele hasonló konfiggal mint az enyém.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2500) emre válasza Gaboman (#2499) üzenetére


emre
veterán

Inkább ide mint a heaven topikba [link] Azt a hsz írásakor benéztem, hogy a egyiknél 4AA volt :W
Ez 4850+4870 az egyik a P35DS4, a másik X38DS5 lapban

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.