Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Abu85 válasza hackeeeee (#1640) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A hybrid CF csak hasonló vagy nem sokkal jobb teljesítményű GPU-val alkalmazható. Elméletben a HD 4870-nel való párosításnak nincs akadálya, csak az teljesítménycsökkenést eredményezne.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1652) hackeeeee válasza Abu85 (#1651) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Aha. Szal akkor összekapcsolhatnám, csak teljesítményt vesztenék. Értem. :K Akkor az a rész az veszett fejsze nyele, amit akartam...

Viszont, néztem a lapot, ugye a második PCI-E csati az 4szeres ( 1 x PCI Express x16 slot, running at x4), ebbe van értelme vga-t rakni, esetlegesen CF-hez? Szal pl. 4850-et berakni a 4870 mellé?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1653) Abu85 válasza hackeeeee (#1652) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Annak van némi értelme, de a skálázódás nem lenne megfelelő. Persze valamennyit biztos nyernél vele.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1654) hackeeeee válasza Abu85 (#1653) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Na majd meglátom akkor. A fő érv ez a 4200-al való megoldás lett volna, azt hittem így lehet fogyasztáscsökkentést összehozni valahogy, de akkor ez nem jött össze. Így marad a régi megoldás, csak azért kérdeztem ezt, mert ugye olcsónak mondhatóak már a 4850-ek, és akkor esetleg mellétenni, bár az 512es 4870-ek sem túl drágák már. Na majd meglátom, most akkor biztos marad az 1 kártyás rendszer, sőt az is lehet, hogy 1 ideig marad csak az interált vga.

Köszi a választ. :) :R

Véleményem szubjektív...

(#1655) Pero válasza hackeeeee (#1654) üzenetére


Pero
senior tag

hát szerintem ha eladod a 4870et és mellé teszed azt amit a 2. kártyára szánnál abból egy egész jó mostani 5xxx kártyát tudnál venni ami 2dben nagyon szépen visszaveszi az órajelét szal keveset eszik, ha meg kell akkor van benne kakaó.

ui:tudtam én, hogy Atitéren nehéz lenne olyat kérdezni amit Abu ne tudna. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#1656) cyberkind válasza monosz (#1649) üzenetére


cyberkind
félisten

Kétségtelen !

Paranormal Cocktivity

(#1657) monosz válasza cyberkind (#1656) üzenetére


monosz
őstag

:R THX :R

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1658) hackeeeee válasza Pero (#1655) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vagy ez a másik szempont. :) Nah majd meglátom még mi lesz a vége.. Lehet várakozok, hátha lejebb mennek az 5k-s Radeonok árai.. Hátha. :) De köszi a helpet. :R

Véleményem szubjektív...

(#1659) Gaboman válasza monosz (#1649) üzenetére


Gaboman
nagyúr

És ezt 4GHZen járó proci mellett?
De nem is ez a játék csak a lényeg,mert máshol is így skálázódik?
Amiket ő belinkelt eredményeket azt is megcsinálod,úgy ahogy ő mérte?

FC2
RES5
Stalker CoP

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1660) monosz válasza Gaboman (#1659) üzenetére


monosz
őstag

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1661) Gaboman válasza monosz (#1660) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Szép eredmény,azt már megnéztem én is hogy a RES5nél az első tesztben 100%ban használja a 2GPUt az X2 esetében is,a többi 3nál már nem,ez látszik nálad is.
Első tesztnél szinte azonos eredményeket produkál az 5870CFel,azt utána már nem,ott a magokat nem hajtja ki rendesen a progi.

Ha lesz kedved lészí nézd majd meg a másik kettőt is.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1662) kokoato válasza monosz (#1660) üzenetére


kokoato
aktív tag

Majd jön megint az ember aki azt mondja hazudsz, oszt megnézheted magad! :Y

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#1663) monosz válasza kokoato (#1662) üzenetére


monosz
őstag

A szemet ki kell nyitni,és kész!

Különben meg,ilyen őskövület konfigtól,ne várjon már az ember csodákat.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1664) kokoato válasza monosz (#1663) üzenetére


kokoato
aktív tag

Milyen őskövület? Más összetenné a kezét ha fele ilyen lenne! De majd jön a hitetlen, azt oszt nem lehet meggyőzni! :( :( :( :(

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#1665) hackeeeee válasza monosz (#1663) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, szövegértési probléma. :D Nemszóltam. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1666) cyberkind


cyberkind
félisten

Itt egy Crysis Benchmark, felbontást és a beállításokat jól megnézni !

Jó lesz ez egy "őskövülettől" ? :F :F :F

Paranormal Cocktivity

(#1667) cyberkind válasza monosz (#1660) üzenetére


cyberkind
félisten

Mik a beállítások nálad ? Mert nálam 1680x1050-ben, 8xAA, Motion Blur-ral ez jött ki :

Paranormal Cocktivity

(#1668) monosz válasza cyberkind (#1667) üzenetére


monosz
őstag

Ilyen beállításokkal csináltam én is.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1669) cyberkind válasza monosz (#1668) üzenetére


cyberkind
félisten

Bench-et láttad ? :Y :Y :Y

Paranormal Cocktivity

(#1670) Gaboman válasza cyberkind (#1666) üzenetére


Gaboman
nagyúr

16xQAAt azt hiszem nem tudja a Crysis Benchmark alatt,így olyan mintha 2xAAval csinálná,nézd meg mit kapsz 8xAAval.
De úgy tapasztaltam kevesebbet kell majd hoznia.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1671) Sonky


Sonky
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy Sapphire HD4850X2 2Gb kártyát. Felraktam az ATT-t csak nem tudom engedélyezni a CF-et. Hol kell benne? :R

Egy legenda vagyok.

(#1672) palazzo válasza Sonky (#1671) üzenetére


palazzo
csendes tag

Hi!

Sztem azt nem kell külön engedélyezni csak két külön kártya esetén.Csak a Catalyst AI ne legyen letiltva mert akkor tetűlassú lesz.Legalábbis nekem anno a 4870 X2 igy volt.

(#1673) kokoato válasza palazzo (#1672) üzenetére


kokoato
aktív tag

Ez pont így van! Viszont annyi a különbség,ha van két kártya, akkor alapból felismeri a cfx-et, driver felrakása után ott a pipa, engedélyezni sem kell!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#1674) Laraxior


Laraxior
titán

Megérkezett az 5870 ;] lesz pár Crysis teszt 4890CF VS. 5870 ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1675) TTomax válasza Laraxior (#1674) üzenetére


TTomax
nagyúr

Kérlek igyekezz vele mert nagyon érdekel,Fillérekért tudnék 4890-et...a kettő majdnem olcsóbb lenne mint egy 5850... 1920-ra kellene...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1676) Laraxior válasza TTomax (#1675) üzenetére


Laraxior
titán

holnap lesz csak...ma már nem kezdünk új win telepítésbe :N
1920x1080ba lesznek a tesztek.
De hidd el jobban jársz két 4890-el mint egy 5870el. Legalábbis azokban a gamekben ahol van CF.
Viszont: Nagyon hűvös az 5870! és a fogyasztása is kevesebb. Érdemes megfontolni :K

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1677) TTomax válasza Laraxior (#1676) üzenetére


TTomax
nagyúr

:R
A fogyi nem érdekel.... a meleg inkább,bár az is csak 80fokig... 85 a lélektani határ... viszont ha megveri az 5870-et akkor a fermi sem érdekel... mert a felébe sem kerül,ráadásul két olcsóbb vga-t mindig könnyebb eladni mint egy drágát.... (és az asszony se lázadozna)...
Várom a teszteket... :R

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1678) Gaboman válasza TTomax (#1677) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Egy 5870 árából kijön 4870X2+48701GBis ami a jóval erősebb a 5870nél,sőt még a 4890CFnél is.
Mivel alapból egy 4870X2 is összességében hasonló teljesítményt ad le,így a plusz 48701GB ad kraftot rendesen neki.
Volt a neten 60ért AC 4870X2,hűs is halk is,mellé 30ból egy 4870 és kész is a jó config.
Bár a 4890CF is erősebb az 5870nél,viszont 40alatt extra hűtőset nehéz találni,80 vagy 90 már nem nagy különbség,teljesítmény/ár arányában úgy gondolom a 4870CFX jobban megéri.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1679) Laraxior válasza Gaboman (#1678) üzenetére


Laraxior
titán

jobban megéri...jobban megéri..de nem azt tudja potom pénzért...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1680) Gaboman válasza Laraxior (#1679) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Hogy érted ezt?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1681) Laraxior válasza Gaboman (#1680) üzenetére


Laraxior
titán

azt tudja jóárban és nem az X2-t meg a 4870et.
Bírom az ilyet,mindig vannak ilyenek,akik mindig mást mondanak mint ami van :DDD
3dmark topikokban sűrűbb az ilyen.
"Jó eredmény,de...."

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1682) Sonky válasza palazzo (#1672) üzenetére


Sonky
aktív tag

Furmark csak 1Gpu-t terhel és a Gpu-z is azt írja ki CF-nél hogy Disabled.

Egy legenda vagyok.

(#1683) Sonky válasza palazzo (#1672) üzenetére


Sonky
aktív tag

A Furmark Multi GPU csak az egyik Gpu-t terheli.

Most látom hogy a kártya hátulján a fekete borda alatt 2piros, 2zöld és egy sárga led is világít!

[ Szerkesztve ]

Egy legenda vagyok.

(#1684) Gaboman válasza Laraxior (#1681) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Mennyiért tudsz most hozzájutni?
80ból van meg a kettő nem ami már nem referencia és nem meleg?
Megcsinálhatnád azokat a teszteket amit ők is.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1685) Gaboman válasza Laraxior (#1681) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Utánanézegettem a neten az áraknak,35000,37000volt a legjobb áron 4890ami már extra hűtős.
A 2db legjobb esetben 70000ből van meg ezek alapján.
A másik rendszer meg 80000-85000között,ezt érdemes eldönteni aki CF vagy CFX rendszert szeretne összerakni kb ilyen áron.
Én ha veszek majd akkor 48701GBot teszek az X2mellé.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1686) Laraxior válasza Gaboman (#1684) üzenetére


Laraxior
titán

Én? hol érdekel engem? nekem van kettő. TTomax akar vásárolni nem én.
Engem meg nem érdekelnek azok a játékok,mivel nem játszom azokkal...
MW2, Shift,Crysis. Ezekben elég a 4890CF.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1687) Laraxior válasza Gaboman (#1685) üzenetére


Laraxior
titán

ezt elolvastad? :U vagy write only?

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1688) Gaboman válasza Laraxior (#1687) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Igen el,érthető a dolog,kb egy 5850 is 70ből jön ki.
Annyiból ha a nyers erő számít neki akkor 4890CF a befutó.
Én azt mondtam ha ráfordít még valamennyit mondjuk 10-15 ezret akkor van más alternatíva is.
A nagyobb 5000 szériás testvér ára alatt kaphatna komolyabb teljesítményt.
Kicsikét félreértettük egymást.
Nekem is elég mindenhez a X2,ha meg már nem lesz akkor megy mellé +kártya.
Vagy ha lesz addigra jobb alternatíva akkor azt fogom választani.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1689) Laraxior


Laraxior
titán

elkezdtük mégiscsak az 5870 tesztelését. Win reinstall.
MW2: szaggatások,majd driverhiba és leáll... :D
Eddig a 4890 CF az erősebb :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1690) tzsolesz válasza Laraxior (#1689) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

MW2: szaggatások,majd driverhiba és leáll...
Há miccsinátatok neki, hogy szaggatott? :DDD Ott valami nem okés. :N Nincs túlhúzva?

(#1691) Laraxior válasza tzsolesz (#1690) üzenetére


Laraxior
titán

túlhúzva? alapórajel...egyedül a ventivezérlés lett megpiszkálva hogy 80°Cnál menjen 100%on a venti,de 60 fok felett még nem is láttuk. Vantage sem megy...
Érdekes,mert a Warhammer az lefutott... :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1692) tzsolesz válasza Laraxior (#1691) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

DH Driver Cleaner Professional Edition

Ezt a progit javaslom felrakni, és az utolsó bájtig letisztítani mindent. A CF rendszer után nem semmi őrület maradhatott a gépen.

(#1693) Laraxior válasza tzsolesz (#1692) üzenetére


Laraxior
titán

Tőled is kérdezem: Write only? :W
3 sorral feljebb írtam hogy win reinstall... a másik meg hogy nem is az én gépemben van ;] csak a konfig ugyanaz...majdnem.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1694) tzsolesz válasza Laraxior (#1693) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

:DDD (vazz, arra a hozzászólásodra válaszoltam, de nem tűnt fel)

Akkor passzolok.

(#1695) Laraxior user error: Ez természetes, hisz másnál ilyet nem csinált eddig. :DDD

nem az én cuccom :DD Na ja.

[ Szerkesztve ]

(#1695) Laraxior válasza tzsolesz (#1694) üzenetére


Laraxior
titán

:DD
érdekes..én mindig is tartottam az új cuccoktól... ;] pont ezért...
bár ha jól sejtem user error lesz :DDD nem az én cuccom... ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1696) becoka28


becoka28
csendes tag

Egy kis segítséget szeretnék kéri..
Egy hd5770 -et szeretnét összekötni egy hd5850-el.
Kérdés hogy fog-e együtt működni együtt.
Válaszotokat is köszönöm.
Üdv.

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=becoka&submit=

(#1697) Gaboman válasza becoka28 (#1696) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nem fog jól együtt működni a két kártya,azonos típusú kártyákkal van értelme,pl:2db 5770 vagy 5850.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1698) becoka28


becoka28
csendes tag

Köszike.
Most 2x hd5770 megy a gépben ,de nem leszek előrébb ha az egyiket le cserélem hd5850-re?
Söt rosszabb lessz?

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=becoka&submit=

(#1699) 14adam válasza becoka28 (#1698) üzenetére


14adam
addikt

egy 5770+5850-et akarsz együtt hajtani?mert az nem fog összejönni :(

(#1700) becoka28 válasza 14adam (#1699) üzenetére


becoka28
csendes tag

igen,arra gondoltam.

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=becoka&submit=

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.