Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  MySQL topic

Hozzászólások

(#1901) martonx válasza Fisha (#1900) üzenetére


martonx
veterán

Talán ideje lenne a queryjeidet megírni normálisan...

Én kérek elnézést!

(#1903) henny


henny
csendes tag

Sziasztok!

Most költöztettem el a weboldalamat egy másik szolgáltatóhoz, a Domain nevemet is átköltöztettem, úgyh ugyanaz maradt, viszont az MySQL adatbázis importálásánál kaptam egy hibaüzenetet.
Az oldalam egy Wordpress-es oldal, amennyiben ez fontos info. Sajnos nem értek az egészből semmit, hogy mi lehet a gond. Vki aki ért hozzá, tudna nekem segíteni ?

[ Szerkesztve ]

"A fényképezőgép a munkaeszközöm. Általa adok értelmet mindannak, ami körülvesz." /André Kertész/ | "A képek ott vannak, csak meg kell őket örökíteni." /Robert Capa/

(#1904) biker válasza henny (#1903) üzenetére


biker
nagyúr

#1046 - No database selected
Szerintem elég beszédes. Nem választottál ki import előtt adatbázist

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1905) henny válasza biker (#1904) üzenetére


henny
csendes tag

Hogy hogy, nem ?! :F Hiszen kiválasztottam a kolibrip_db adatbázist és azon belül is minden ki volt pipálva.

"A fényképezőgép a munkaeszközöm. Általa adok értelmet mindannak, ami körülvesz." /André Kertész/ | "A képek ott vannak, csak meg kell őket örökíteni." /Robert Capa/

(#1906) biker válasza henny (#1905) üzenetére


biker
nagyúr

ilyet exportnál tudsz, importnál egyik tevékenység sem igaz. És importnál rontod el.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1907) henny válasza biker (#1906) üzenetére


henny
csendes tag

Közben a jelenlegi tárhelyemmel felvettem a kapcsolatot és segítettek. Azt írták, h felülírta a helyessel és így most működik, megkérdeztem, h mi volt a gond és azt a választ kaptam, h "USE (felhasználó nevem)".
Gondolom az volt a gond, h kolibrip_db volt az adatbázis neve..

"A fényképezőgép a munkaeszközöm. Általa adok értelmet mindannak, ami körülvesz." /André Kertész/ | "A képek ott vannak, csak meg kell őket örökíteni." /Robert Capa/

(#1908) sonar válasza henny (#1907) üzenetére


sonar
addikt

Ez a két sor hiányzott az elejéről:
CREATE DATABASE IF NOT EXISTS kolibrip_db;
USE kolibrip_db;

Az első opcionális, de javasolt

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1909) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Miért nem megy az alábbi kód? Hogy kéne helyesen megoldani?
insert into `posts` (`localid`, `topic`, `post`) values ((select * from `posts` where topic = 1) + 1, "1", "a tartalom");
Tehát azt szeretném hogy insertnél egy parancs előállítsa beszúrás közben az 1-gyel nagyobb localid-t az adott topic-ra nézve. PHP-val csinálom a fórumot, de sztem az SQL parancs hibázik mert adminer-ben próbáltam és nem megy:(

üdv, adika4444

(#1910) DNReNTi válasza adika4444 (#1909) üzenetére


DNReNTi
őstag

Mert valszeg a subquery result nem egy ertek. :) Inkabb valami ilyesmi kellene:
INSERT INTO `posts` (`localid`, `topic`, `post`)
VALUES ((SELECT COUNT(*) FROM `posts` WHERE topic = 1) + 1, "1", "a tartalom");

Nem probaltam ki, lehet elirtam, de valami ilyesmi lenne.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1911) adika4444 válasza DNReNTi (#1910) üzenetére


adika4444
addikt

Nem akar menni:(
Hiba a lekérdezésben (1093): You can't specify target table 'posts' for update in FROM clause
Hol lehet a probléma?

üdv, adika4444

(#1912) sonar válasza adika4444 (#1909) üzenetére


sonar
addikt

Hali,

"select *" helyett egy konkrét oszlopot írjál, magyarázni nem akarom, inkább gondold végig, hogy egy row minden eleméhez hozzáadni +1-et hát nem éppen működő megoldás.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1913) DNReNTi válasza adika4444 (#1911) üzenetére


DNReNTi
őstag

No most volt alkalmam kiprobalni is amit csinalok, kifelejtettem az aliast:
INSERT INTO
`posts`
(`localid`, `topic`, `post`)
VALUES (
((SELECT COUNT(1) FROM `posts` AS postsAlias) + 1),
'1',
'a tartalom');

Ez igy tuti mukodik MySQL-ben.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1914) adika4444 válasza DNReNTi (#1913) üzenetére


adika4444
addikt

Naggyából megy, de ha már van egy _ a tábla nevében hogy forum_posts megdöglik. Pedig átírtam a select-ben és hogy hová szúrja, az alias-nál először hagytam és miután úgy elszállt átírtam. De úgy se megy...
Ezzel mit lehetne kezdeni?

üdv, adika4444

(#1915) DNReNTi válasza adika4444 (#1914) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ha az SQL-t is megosztottad volna konnyebb lenne, mer' most oszinten megmondom nem ertem pontosan mit is akasz hova tenni es miert. :U

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1916) adika4444 válasza adika4444 (#1914) üzenetére


adika4444
addikt

Na most működőnek látszik, már 1--2 órája küzdök vele, mire eljutottam hogy nem tudom megoldani, rá 20 percre kb jó lett. De az az as postAlias miért kell? Miért kell alias-t csinálni? Ahogy elnézem az az alias később nincs használatba. Ha kiveszem akkor valami targetes hibát dob, így arra rájöttem hogy kell a lefutáshoz, csak nem értem miért...

üdv, adika4444

(#1917) DNReNTi válasza adika4444 (#1916) üzenetére


DNReNTi
őstag

Mert a subquery-ben is a `posts` tablan futtatod a lekerdezest, es ha nincs alias, akkor eltorik. Ha egy masik tablabol kellene az info nem lenne gond. De egyebkent is erdemes aliasokat hasznalni, foleg ilyen "komplexebb" lekerdezeseknel, sokkal attekinthetobb.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1918) adika4444 válasza DNReNTi (#1917) üzenetére


adika4444
addikt

Értem, köszi!

más:
Van egy táblám, a fórum hsz-jeivel, és van egy másik a témákkal.
Hogy tudok olyat hogy a témáknál az adott téma utolsó hozzászólás oszlopa mindig a
select max(pdate) from `forum_posts` where topic = 1;
parancs kimenete legyen?
Itt 1-es a topic id-je, de valahogy azt is kellene hogy a megfelelő témához nézze a legnagyobb dátumot... A dátumot integerben tárolom, unixos formátumban tehát az eltelt másodpercek 1970 óta...
Hallottam valamit arról hogy valami foreign key amivel ezt meg lehet oldani, de normális leírást nem találtam hogy miként tudnám megoldani...
Köszi előre is!

üdv, adika4444

(#1919) DNReNTi válasza adika4444 (#1918) üzenetére


DNReNTi
őstag

En ezt teljesen maskepp oldanam meg:
SELECT post_date
FROM forum_posts
WHERE topic = 1
ORDER BY id DESC
LIMIT 1;

Feltetelezve hogy van id mezod, ami auto increment-es.
Magyarul ez kivalaszt egy darab post_date mezo erteket a forum_posts tablabol ahol a topic mezo egy, id szerint csokkeno sorrendben (tehat a legfrissebbet).

Kottaknal meg erdemes hasznalni a "Programkod" gombot. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1920) adika4444 válasza DNReNTi (#1919) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi! Ezt összekötném PHP-vel... Ilyenkor van egyszerűbb megoldás annál, mint hogy distincttel kiválasztom a dátum szerint sorrendezve a topikokat, majd a forum_topics táblából lekérem a nevüket?
szerk: ez már nagyon PHP, de egy helyen legyen az egész kérdés... A Distinct alapból a mysqli_fetch_all tömbben egy elemben ,-vel elválasztva adja vissza az eredményeket, jelen esetben a topic id-ket, vagy külön tömbelemenként, amit egy for-ral bejárok és mindegyikhez lekérem a nevét?

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#1921) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok! Ha minden igaz, akkor szeptembertol elkezdek egy mysql kepzest UK-ban. 10 eve mar tanitottak ra, akkor ez a resze annyira nem erdekelt, es sajnos csak 1 evig, nem fotantargy volt. Alapok megvannak, fel kell oket eleveniteni. Az angolul tanulas reszetol is felek a dolognak, szoval arra gondoltam, hogy elotte onszorgalombol kicsit kepeznem magam, es elindulnek a nullarol egy konyv segitsegevel. Tudtok nekem ajanlani olyan konyvet, amivel az alapjaitol elindulhatok? Van meg 3 honapom, es tengernyi szabadidom. Sokat talaltam neten, konyvesboltokban, de en nem tudom eldonteni, melyik lenne az idealis, ami mind elmeleti, mind gyakorlati sikon vegigvezet.

Don't Tread On Me

(#1922) sonar válasza MPowerPH (#1921) üzenetére


sonar
addikt

Könyvet nem nagyon ismerek, a Youtube-ot ajánlanám: [link]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1923) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Van egy mysql adatbázisom nas-on. Láttam olyan opciót, hogy ki tudom exportálni. PC-n mivel tudom ezt szerkeszteni, hogy ne egyből az eredetibe nyúljak bele? Mondjuk csak annyit szeretnék, hogy az egész adatbázisban ahol egy megadott útvonal részt talál azt cserélje ki egy másikra. Szóval egyelőre csak valami programot szeretnék amit pc-n futtatok és oda beimportálva ezt az adatbázis próbálkozzak. Megoldható ez?

(#1924) sonar válasza bozsozso (#1923) üzenetére


sonar
addikt

MySQL Workbench-et ajánlom a figyelmedbe.
Ezzel tudsz mentést csinálni és visszatölteni. Illetve minden egyebet. Táblát, adatbázist és rekordokat is hozzáadni, törölni, módosítani... Gyakorlatilag mindent.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1925) bozsozso válasza sonar (#1924) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm szépen, megnézem.

(#1926) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
Szerenték kérni egy teszt adatbázist, ami fel van töltve adatokkal és a lekérdezéseket tudom tesztelni. Szeretném megtanulni a mysql-t és ehhez kellene nekem egy teszt adatbázis, hogy ne nekem kelljen kitalálgatni a táblákat, adatokat, stb. Tudtok ilyet?
A https://dev.mysql.com/doc/index-other.html oldalon találtam adatbázist, de az üres :(

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#1927) martonx válasza toth_janika (#1926) üzenetére


martonx
veterán

Ez? [https://dev.mysql.com/doc/employee/en/]

Én kérek elnézést!

(#1928) toth_janika válasza martonx (#1927) üzenetére


toth_janika
őstag

Köszönöm! Ezt találtam meg én is :R

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#1929) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Ezzel mit lehet kezdeni? Egyik javasolt megoldás sem vezetett semmire. XLS táblázatból importálnék adatokat, főleg szöveges mezők vannak, és az össz karakterszám egy ezressel meghaladja ezt a 8126-os limitet.

Row size too large (> 8126). Changing some columns to TEXT or BLOB or using ROW_FORMAT=DYNAMIC or ROW_FORMAT=COMPRESSED may help. In current row format, BLOB prefix of 768 bytes is stored inline.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1930) martonx válasza Dilikutya (#1929) üzenetére


martonx
veterán

Az angol nem megy vagy a szöveg értés? Miben segítsünk?

Én kérek elnézést!

(#1931) Anonymusxx


Anonymusxx
aktív tag

Sziasztok!

Csináltam egy képfeltöltős oldalt, és a probléma az az hogy a képek a Mysql táblákba is felkerülnek, így meg elég nagy lesz a mérete… Próbáltam onnan egyet kitörölni, de akkora weboldalamról is törlődött.. Reservot használok…

Szóval hogyan lehetne megcsinálni hogy a képek ne kerüljenek bele a mysql adatbázisba?

Próbáltam gogleba rákeresni, de nem nagyon tudtam angolul megfogalmazni, hogy hogyan is keressek rá…

(#1932) DNReNTi válasza Anonymusxx (#1931) üzenetére


DNReNTi
őstag

Mi lenne ha a kepeket fajlkent tarolnad? Peldaul? :)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1933) Anonymusxx válasza DNReNTi (#1932) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

És azt hogy kell?

(#1934) Anonymusxx válasza Anonymusxx (#1933) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

Vagy akár megadhatom neked az adataimat, ha túl bonyolult lenne megcsinálni....

(#1935) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!

Valószínűleg itt relevánsabb a kérdésem LOAD DATA INFILE-al kapcsolatban: [link]

Tudtok erről valamit? :)

https://heureka-kreativ.hu

(#1936) B.A.T.


B.A.T.
tag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám: Adott egy Windows 7 SP1 32 bites op. rendszer, amire MySQL Workbench-et próbáltam telepíteni. Letöltöttem a program 6.3.8-as x86-os verzióját, elkezdtem telepíteni, de a telepítéshez kérte a Visual C++ 2013 redistributable csomagot. Letölttöttem, és feltelepítettem a 2015-öset (most az a legújabb), de továbbra sem érzékeli. A Win7 .Net framework-jét is frissítettem, ez szokott még probléma lenni, de már ez sem lehet. Mi lehet a gebasz? Ötletek?

"A vízipipa bölcsességet húz ki a filozófus ajkai közül, és befogja a száját a bolondnak."

(#1937) martonx válasza B.A.T. (#1936) üzenetére


martonx
veterán

Próbáld meg valami nem őskövület oprendszerrel (mondjuk windows vonalon maradva win10?) Emlékeim szerint a MySqlWorkbench felrakása next-next-finish volt legutóbb.

Én kérek elnézést!

(#1938) fordfairlane válasza B.A.T. (#1936) üzenetére


fordfairlane
veterán

Vagy rakd fel a Visual C++ 2013 redistributable csomagot [link], vagy használd a Mysql Workbench 6.3.9 változatát.

2.3.1 Installing

Requirements for Windows:
- Microsoft .NET Framework 4.5
- Microsoft Visual C++ 2015 Redistributable Package

Note:
The 2013 version was changed to 2015 with MySQL Workbench 6.3.9.

x gon' give it to ya

(#1939) B.A.T.


B.A.T.
tag

Köszi mindenkinek a választ. Szóval igazából azért a Win7 32bit, mert ezt virtuál gépnek használom, amolyan kísérletezős, mindent kipróbálós telepítésként. A Visual C++ 2013-as redistributable csomagot még kipróbálom, bár sztem ha 2015-el nem ment jó eséllyel ezzel se fog. A 6.3.9 x64-es, így ezen a windowson nem műxik. Mondjuk annyira már nem lényeg, mert közben másik gépre (Win10) feltoltam, ott sima ügy volt.

"A vízipipa bölcsességet húz ki a filozófus ajkai közül, és befogja a száját a bolondnak."

(#1940) fordfairlane válasza B.A.T. (#1939) üzenetére


fordfairlane
veterán

A Visual C++ 2013-as redistributable csomagot még kipróbálom, bár sztem ha 2015-el nem ment jó eséllyel ezzel se fog.

Jó eséllyel menni fog a 2013-mal. Ezek a runtimeok nem felülről kompatibilisek, ezért is lehet belőlük több verziót feltelepíteni egymás mellé.

Egyébként igazad van, a 6.3.9-től kezdve nincs 32 bites letölthető bináris:

Changes in MySQL Workbench 6.3.9

- Windows: Zip packages and 32-bit binaries are no longer published. The .NET Framework version 4.5 is now required.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#1941) B.A.T. válasza fordfairlane (#1940) üzenetére


B.A.T.
tag

És igazad lett :C A 2013-al tényleg műxik. Köszönöm a segítséget! ;)

"A vízipipa bölcsességet húz ki a filozófus ajkai közül, és befogja a száját a bolondnak."

(#1942) Male


Male
nagyúr

Sziasztok!

Talán valaki tud segíteni ezen... WAMP 2.5-öt használok, helyi gépen belül. Amikor nagyobb terhelés van ( nem hatalmas, csak másodpercenként 50-100 tippem szerint ), akkor a csatlakozásnál ( PHP-ból mysqli_connect -tel) a következő hibaüzenetet kapom: "Az összes szoftvercsatorna-cím használatának általában csak egy módja (protokoll/hálózat cím/port) engedélyezett.", a hibakód pedig: 2002.

Mit lehet ezzel kezdeni?

(#1943) sonar válasza Male (#1942) üzenetére


sonar
addikt

Én a következő dolgokon mennék végig:
Tudni kéne, hogy mekkora a "mysql server" terhelése
MySQL Workbench progival sokmindent meg lehet nézni, de wamp-pal még nem házasítottam sose (linux user vagyok) vagy parancssorból (talán phpmyadmin is tudja)
mysql> show status like '%onn%';
+--------------------------+---------+
| Variable_name | Value |
+--------------------------+---------+
| Aborted_connects | 7 |
| Connections | 6304067 |
| Max_used_connections | 85 |
| Ssl_client_connects | 0 |
| Ssl_connect_renegotiates | 0 |
| Ssl_finished_connects | 0 |
| Threads_connected | 7 | <---- No of currently open connections
+--------------------------+---------+
7 rows in set (0.00 sec)

Mennyi process fut
show processlist;

Illetve mennyi a max connection amit a szerver elfogad
show variables like "max_connections";
Ha változtatni szeretnéd akkor ez a parancs
set global max_connections = 200;

Aztán meg elkezdeném analizálni a query-ket... kulcsszó: EXPLAIN
Ez egy nagyon jó leírás: [link]

Kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1944) Male válasza sonar (#1943) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi!
Délután férek hozzá, akkor nekiállok nyomozni ez alapján.

A max_connections-t már belőttem 10.000-re a hiba után, mert nem volt beállítva egyáltalán. Viszont gugli szerint ha azt érem el, akkor más hibakódot kapnék (12xx, nem emlékszem pontosan, de nem 2002).

A query-ket átnézem, de alapvetően kétféle megy ilyen gyakorisággal:
- egy kis méretű, mindössze 10-20 soros, és 3 oszlopból álló (int, tinyint, timestamp) táblában kell keresnie, ráadásul pkey alapján a legutolsót. ( mondjuk ezen kicsit lehet még javítani, mert kizárólag az utolsó sorra van szükségem, tehát új beírásakor akár kukázhatnám is az összes korábbi bejegyzést ). Ugyan ezekbe a táblákba írás nagyjából naponta 1-2 van.
- a bonyolultabbnál már van egy MAX és egy MIN keresés is: SELECT MIN(`tv1p`), MAX(`tv1p`), `emelkedo` FROM `{$sql}` WHERE `vastagitas_ido` != '0' AND `emelkedo` = '0' UNION SELECT MIN(`tv1p`), MAX(`tv1p`), `emelkedo` FROM `{$sql}` WHERE `vastagitas_ido` != '0' AND `emelkedo` = '1'
...a tv1p int, és indexelve is van. Ebben tippre szintén max pár száz sor van, de délután ellenőrzöm. ( ebbe írás/update napi 4-5 van )

Az egésszel adatokat osztok meg programok között a gépen belül, és ami furcsa, hogy egyszerre jelentkezik mindegyik ebből olvasó programnál, és ilyenkor pont ugyan annál a táblánál (köv. eset másik tábla, de megint ugyan az mindegyik programnál)... pedig a connectnél még nem is tudhatja, hogy melyik táblából fogok olvasni :F Igaz, eddig mindössze háromszor fordult elő, szóval lehet véletlen is.

Gugli közben olyan tippet is adott (miután megtaláltam az angol verzióját a hibaüzenetnek... a francnak kell ezeket lefordítani), hogy igazából nem is a MySQL-nél van a gond, hanem a Windows limitációja okozza a problémát: a nyitott portot én hiába zárom, ő még 4 percig váratja, és emiatt simán kifogyok a felhasználható portokból.

(#1945) sonar válasza Male (#1944) üzenetére


sonar
addikt

Hát igen ez is simán elképzelhető. M$ gyakran alkalmaz limitációkat.
Pl ha nem szervert futtatsz akkor a megosztásodhoz is csak limitált user férhet hozzá...
persze a hiba üzenetben erről nem tesz említést...

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1946) Male válasza sonar (#1945) üzenetére


Male
nagyúr

Azzzz, most van hozzáférésem, nézem... 3306-os port 50023 - 54367 közti kimenő porttal mind TIME_WAIT-en van... pedig most épp nyugis időszak van. Ehhez jön még a 80-ashoz várakozó kupac. Hogy rohadna meg, legalább írná azt, hogy nincs szabad kimenő port, akkor egyből kiderül... kinyomozom hogyan lehet ezt a 4 percet lecsökkenteni, a tizede is bőven elég lenne (eleve nem tudom, ha close-zal zárok egy kapcsolatot, akkor mi a fenének kell még 4 percig váratni... bár lehet, hogy van valami a protokollban, de bármi is az, a 4 perc rengeteg manapság).

...aha, másodpercenként ez 18 darab port nyitásnak felel meg... nem is tippeltem rosszul a terheléssel kapcsolatban :)

Megint volt gond, a statot megnézve:

Aborted_connects 0
Connection_errors_accept 0
Connection_errors_internal 0
Connection_errors_max_connections 0
Connection_errors_peer_address 0
Connection_errors_select 0
Connection_errors_tcpwrap 0
Connections 7031142
Max_used_connections 6
Performance_schema_session_connect_attrs_lost 0
Ssl_client_connects 0
Ssl_connect_renegotiates 0
Ssl_finished_connects 0
Threads_connected 2

[ Szerkesztve ]

(#1947) Male válasza Male (#1942) üzenetére


Male
nagyúr

Ha másnak is ilyen gondja lenne: Winben le lehet rövidíteni a TIME_WAIT állapotot az alap 240 másodpercről akár 30 másodpercre is... valóban segít rajta, de az igazi megoldás a persistent connenction... szépen megy azóta :)

(#1948) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

Erre bárkinek valamiylen tippje? Sima phpmyadmin export-importot csinálnék állítgatás nélkül. Most egy másik szerverre került az adatbázis és hibát ír, miután azt leszedem és localhostra tenném fel.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#1949) DNReNTi válasza Jinxb1rd (#1948) üzenetére


DNReNTi
őstag

Szerintem a FOREIGN_KEY_CHECKS erteke 1 es 0 lehet, nem pedig ON es OFF. Ezt kizarolag arra alapozom, hogy en meg csak ugy lattam, magyarul tehat tippelem. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1950) B.A.T.


B.A.T.
tag

Sziasztok!

A következő kérdésre szeretnék választ kapni: Létrehoztam egy adatbázist MySQL-ben, amibe importáltam néhány táblát. Az egyik táblához hozzáadtam egy új sort, amit elsődleges kulcsként definiáltam. Minden jól működött, megcsináltam néhány lekérdezést stb. mivel ezt egy feladat alapján kellett végignyomni, minden működött. Gondoltam megcsinálom még1x ugyanezt gyakorlásképpen.

Most másodjára viszont valami nem klappol. Amikor importálom azt a táblát, amihez hozzá kell adni egy sort nem engedi hogy elsődleges kulcsnak állítsam be. Ezt a hibaüzenetet kapom: "#1062 - Duplikalt bejegyzes '' a 'PRIMARY' kulcs szerint."

Párszor már újra próbáltam és mindig ugyanez, ami azért érdekes, mert mindent ugyanúgy állítottam be, mint az első adatbázisnál. Ráadásul ott hagyja hogy az a sor legyen az elsődleges kulcs.

Mi lehet a bibi?

"A vízipipa bölcsességet húz ki a filozófus ajkai közül, és befogja a száját a bolondnak."

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  MySQL topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.