Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) ocsi19 válasza DroneZ^ (#600) üzenetére


ocsi19
senior tag

ja, csak azzal az a baj, hogy lanon nem engedélyezett :(
azért vártam vmi ''gyári'' megoldást, de valszeg nem lesz belőle semmi

(#602) DroneZ^ válasza ocsi19 (#601) üzenetére


DroneZ^
őstag

1-2 lanon 250hz engedélyezett...

(#603) DroneZ^


DroneZ^
őstag

szerintetek rakjam fel a drivert vagy ne? fölöslegesen nem raknám fel, de ha javít valamin igen! :R

(#604) einstein


einstein
senior tag

Sziasztok. Lenne egy kis problémám az egérrel. A jobb gomb el kezdett ki-ki hagyni. Lenyomásra reagál, de ha folyamatosan nyomvatartom meg-megszakad a jel, és ez nagyon zavaró egyes játékoknál.
Sajnos a gari csak 1 év volt rá. Szétszedtem, de nem az a baj, hogy a gomb és az érzékelő közé vmi piszok keveredett, mert ''csupaszon'' is ugyanezt produkálta.

Valaki találkozott már ilyennel? Van szerviz, ami javítaná, vagy cserélhetek egeret?

(#605) DroneZ^ válasza einstein (#604) üzenetére


DroneZ^
őstag

probald valahogy kifujni, tisztitani, alkoholizalni a kapcsolot is. WD40?:D:D, ha kitisztitottad, mégsejo, hát vagy berakszt 1 ilyen méretű kapcsolot, vagy jobb ha régi rossz mx500 vagy 510 vagy rossz mx518 et beszerzel gombé és abból átrakod... talán... :))

(#606) mcmike válasza einstein (#604) üzenetére


mcmike
őstag

Szia!

Nekem is pont ugyanez a probléma jelentkezett pár nappal ezelőtt. Tegnapra teljesen meghalt a jobb gomb. Először azt hittem szoftveres, de aztán betettem egy Logitech RX-300-as pótegeret, az tökéletesen működik.
Szerencsére az enyémre 3 év gari van, felvettem a kapcsolatot a magyarországi Logitech support-tal és elméletileg küldenek nekem egy újat kb. 1,5 hét múlva. Adtak egy svájci címet amire meg (ha megérkezett az új) el kell küldenem a rossz egér USB csatlakozóját... :D
Na itt jöttek a gondolatok: mi van ha mondjuk az RX300 kábelét vágom el inkább, és a rossz 518-ast esetleg meg lehet javítani... :F

Mert szerintem biztos hogy kontakt hiba: néha-néha kihagyott, de azért néha működött, aztán teljesen elhalt. Ha nem is magával a kapcsolóval van gond vagy kosszal, lehet h pl. a forrasztási pontoknál van egy hajszálrepedés, amit egy újramelegítéssel könnyedén orvosolni lehet... ;)

Valakinek van tapasztalata ilyen USB kábelvisszaküldős eseményről? :F

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#607) Invoker válasza mcmike (#606) üzenetére


Invoker
tag

Sziasztok! Nekem a bal gombommal voltak ugyanilyen gondok, egyszerűen tönkrement a mikrokapcsoló... volt az egeremre 2 év gari, beadtam a boltba ahol vettem, majd 3 hónap múlva lett zsír új dobozos egerem:D (a dobozát, tartozékait nem adtam le, mivel nem voltak már meg :DDD )
Ezt a kábelvisszaküldős dolgot nem ismerem... küldd el Svájcba... persze... hogy ez miért jó nekik...

"double the gun, double the fun"8-D / hazárdos aggyal bugosat álmodsz XD / Egységsugarú kocka barátnőjének a mellbősége?!->720p!!!/ HOLAFAFŐNÖK?! / v1.: Térdre g*cik, körintegrál!! -- v2.: Térdre g*cik, stackpointer!! (C, TM)

(#608) Rent


Rent
senior tag

en 2eve vettem Ramiris nagykerben 5ev!!!!! garival.

szal van meg ra 3, :D

iszonyatosan sokat volt nyustolve, cod2, cs, stb.

most ottvan hogy igy durvan jonnek le rola a talpak, ezen kivul semmi baj, gondolom ez nem lehet indok arra hogy kicsereljek egy uj dobozosra :D

(#609) Rent


Rent
senior tag

ja meg megvan kopva picit a logitech felirat... nem tudom tudtok valami tippet, hogyan lehetne egy ujra kicsereltetni? :D:D:D

(#610) fatallerror


fatallerror
addikt

Üdv!

Az a problémám h időnként elalszik az egér LED-je, időnként hosszabb időre (használat közben persze). Próbáltam már másik egérrel is és azzal is csinálta tehát nem hiszem h egér probléma..minden más USB-s eszközt tökéletesen tudok használni

A válaszokat előre is köszönöm

Ui: Lehet h rossz helyre írtam bocsi

don't tell me what i can't do!

(#611) DroneZ^ válasza fatallerror (#610) üzenetére


DroneZ^
őstag

bios - disable USB Legacy ...
biztos több Hz en tolod az egeret mint 125,
vagy: vezérlöpult, rendsz. össz usb gyökérröl tiltsd az energiagazdaság céljábúl való kikapcsolást...

(#612) mcmike válasza Rent (#609) üzenetére


mcmike
őstag

Hívd fel a supportot, és mondd nekik h bedöglött az egyik gomb... ;)
Nekem is elhitték telefonon keresztül...be se kellett vinnem sehova, senki nem nézte meg (bár tényleg bedöglött)... :U

Kelenek majd:
- egér PID, P/N száma
- számla pontos adatai
- hol vetted melyik cégnél, annak elérhetősége

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#613) Primőr


Primőr
aktív tag

Az érdekelne, hogy az mx518-nál hogy helyezkedik el a hüvelykujj: pontosabban, hogy van e valami csúszásgátló borítás-e ott, és kényelmes-e?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#614) AmPeX


AmPeX
aktív tag

Nekem siman viszi az 1000 Hz-et. Valahol olvastam a topicban, hogy bizonytalan ekkora frissítési frekin...lehet, hogy bemákoltam egy jól teljesítő darabot..

(#615) slayer006 válasza Primőr (#613) üzenetére


slayer006
addikt

nincs ,de szvsz. kényelmes

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#616) DroneZ^


DroneZ^
őstag

mondta valaki hogy kilehet könnyiteni, valamit kilehet belőle szedni és könyebb lesz, pontosan mit?

[Szerkesztve]

(#617) eastsider válasza DroneZ^ (#616) üzenetére


eastsider
nagyúr

Csak az MX510-ben volt 1 súly


Én is kérdezek vmit: Miért csinálja azt az egér, h 1 idő után görgő nem müxik, csak a kötgő gombra reagál?
Csak lecsavarozom a felső borítást, összerakom és újra jó 1 darabig
Ez mitől van? :F

(#618) czappa


czappa
aktív tag

(Nem tudom olcassátok-e még a topicot, de hátha...)

Többeknél olvastam, hogy bedöglött az egyik gomb, most ez történt nálam is - a bal gombbal - az egy év gari júnisban járt le (kb a lejárta után 2-3 nappal jött elő először a probléma, aztán ''megjavult'', de ma újra előjött).
Elivleg uye így jártam, mivel a gari lejárt, ezért asszem fölösleges lenne az aliencomputersbe mennem ''reklamálni''- ott vettem - , de ezen az oldalon [link] meg ezt írják:
''Dealer legal-warranties (at the point of purchase) are valid for a minimum of 2 years in Europe (12 months in Switzerland and UK). Please note that internet shops, e-commerce and online-shops have the same conditions as all other point of purchase.''

Szerintetek van esélyem, cserére? Nem is az aliencomputersre gondolok, hanem a logitec supportra, őket felhívjam?

(#619) czappa válasza czappa (#618) üzenetére


czappa
aktív tag

up

(#620) czappa


czappa
aktív tag

Hátha érdekel vkit a végeredmény, ezért leírom:
Mivel Mo-n tartozkodó magyarul beszélő Logitech supportossal nem sikerült beszéltem , ezért írtam egy levelet a Logitech supportnak (Logi oldalán az ''Ask a Question'' részben) - egy kis angol tudás jól jön - amire válaszoltak is emailben. Kérték h adjam meg az adataimat és a bescanelt kiskertől kapott adás-vételit.
Ezt elküldtem pénteken és hétfőn jött megint a válasz, hogy elküldték a csere terméket, majd ha megkapom vágjam le a régi egér usb dugóját és küldjem el Svájcba.
Kb. tehát 1 hét alatt lezajlott az egész dolog, thx Logi :R.
(Az usb dugaszt holnap v. hétfőn postázom el.)

Érdekességképpen ideírom a bedöglött egerem revision számát: B0, az újnak 02.
Furcsa, hogy elvileg az új max. 1800dpi-s, míg a régi mx518 1600-as.


[Szerkesztve]

(#621) Viewsonic


Viewsonic
aktív tag

Ha vkit érdekelne van egy eladó 3/4 éves mx518-am tökéletes állapotban (nincs megkopva sehol) az dobjon egy privit !

Aprilia Mille R Factory rox! :D

(#622) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

Üdv. Mindenki...
Minél többet nézegetem ezt az egeret annál szimpatikusabbnak tűnik.
Érdemes-e áldozni rá + milyen egérpadot szeretne a kicsike?
Vagy hanyagolós és nézzek mást? Mit?
Tapasztalatokat tippeket előre is kösz.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#623) kali válasza WolfheartGR (#622) üzenetére


kali
legenda

érdemes áldozni rá, frankó egér! egérpad meg szinte bármilyen - egyszerű is - megteszi, mint írják is róla a gyártó oldalán; "Tükörsima egértalpak: Akadálytalan gördítés szinte bármely felületen"

(#624) WolfheartGR válasza kali (#623) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Kösz. +rendelve. És alá a Nova Raider. Remélem így már "gyilkos kis triumvirátus leszünk"...
:)

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#625) kali válasza WolfheartGR (#624) üzenetére


kali
legenda

ütős lesz :C

(#626) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

Nos nem bántam meg a vásárlást.
Nagyon jó kis egér. És eza effektes lakkozás király!!!
:C

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#627) kali válasza WolfheartGR (#626) üzenetére


kali
legenda

használd egészséggel, frankó egerecske ez az mx518 :R

(#628) _PetZ_


_PetZ_
csendes tag

Hello nekem azzal volna problémám hogy ha játszok,vmeilyen gombkombináció lenyomása után elszáll a sens a csába és ez fps játéknál igen-igen zavaró... kérdés hol lehetne ezt kikapcsolni vag ymit lehet ellene tenni?

[ Szerkesztve ]

(#629) kali válasza _PetZ_ (#628) üzenetére


kali
legenda

SetPoint telepítve van?

(#630) _PetZ_ válasza kali (#629) üzenetére


_PetZ_
csendes tag

netről lekaptam az egyiket és azzal fut...
vmi shift+görögös kobo lehet

(#631) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

Hali!
Kérdés, hogy tudom megoldani h ha a játékban teszem azt az oldalsó gombokkal csinálok vmit, pl tárazok(r betű),ettől függetlenül a böngészdében tudjam ezeket lapozgatásra használni? Gyk ne a betűt írja.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#632) Winner_hun válasza slayer006 (#615) üzenetére


Winner_hun
félisten

De van

ps: tudom mikor írta

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#633) Kaksi


Kaksi
csendes tag

Üdv,

Van egy kis gondolm az egérrel, vagyis nem magával az egérrel mert az tökéletes nagyon szeretem, használom 1.5 éve.
mivel gar lejárt meg úgyis rengeteget van használva iszonyatos koszos teljesen, gondolom szétszedem kitakarítom (más egereknél is csináltam nem volt gond).
Csakhogy a görgőnél van egy rugó ami kiesett még mielőtt megnézhettem volna hogy hol is a helye pontosan, és most raknám össze, és sehogyan sem tudok rájönni milyen helyzetben van pontosan benne mert sehogy nem jó ahogy beletettem, ha összerakom használható meg működik is, de nincs meg az a racsnizós hang sem, és a görgő kicsit be van esve( ez ugye a rugó miatt)
Szóval ha valaki tudja lécci mondja el, vagy ha valaki szedte már szét legyen olye kedves csináljon képet vagy akármit, mert nem bírok rájönni.
Köszi

Acer 5520G Nokia E51

(#634) Winner_hun válasza Kaksi (#633) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azzal anno szenvedtem én is sokat. Régebbi képek, remélem segítenek:


► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#635) Kaksi


Kaksi
csendes tag

Köszi szépen. rájöttem..:)

[ Szerkesztve ]

Acer 5520G Nokia E51

(#636) Winner_hun válasza Kaksi (#635) üzenetére


Winner_hun
félisten

Egy rugó van benne, vagy a másik az hol kéne, hogy legyen? Nekem ezzel az eggyel remekül működik:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#637) Kaksi


Kaksi
csendes tag

a görgő másik oldalán van egy ami tartja az egészet csak nem passzolt tökéletesen. de összecsaveroztam és jólett.

Acer 5520G Nokia E51

(#638) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

Jó eza egér...
jósok hedshát lett tőle. :)

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#639) lorant80


lorant80
tag

Szevasztok...!

Van egy MX518-as egerem...! Megvan már egy ideje, de valahogy nem vagyok elragadtatva tőle...!
Szerintem beállítási gondok lehetnek! Vagy egy jó kis egérpad ( a jelenlegi egy 2Ft-os gagyi pad) hiányzik alá???
Erre szeretnék választ kapni tőletek...!
21” monitort használok (ha ez egyáltalán számít valamit)...!
Tehát a tapasztalatok: próbáltam gyors -ra állítani az egeret, de nem volt rendesen kezelhető ( mondjuk úgy, hogy nem lehetett kordában tartani), ha lassabra állítom, akkor pedig elég gyorsan kifárad a kezem mire körbe szaladom a 21” monitort vele (vagyis sokat kell mozdítani rajta, hogy eljusson a kurzor a monitor másik felébe).
Sokszor olyan hatást érzek, mintha késne az egér (persze ez beállítás függvénye is).
Valamint van olyan hatás is (pl: írsz egy ceruzával, de nem a ceruza végét fogod, hanem egy csipesszel fogod meg a ceruzát és úgy írsz...., tehát nem érzem 100%-ba az egér kurzorát (csak kb: van az írányításom alatt))
Nem tudom ez mennyire volt érthető, de bízok benne, hogy elég világossan fogalmaztam meg a dolgot és hogy valaki tud ebben az ügyben használható infóval szolgálni.
Beállítási paraméterek is érdekelnek vagy bármi ami segít.
Ezen kívül érdekelne, hogy ki milyen egérpadot ajánlana ehhez az egérhez (nem játékra, hanem tervezői (2D, 3D) munkához....! Csukló támasszal vagy anélkül...!
És mi a véleményetek az általam link-elt egérpadról?

Előre is köszönet minden segítségért...!

U.i: ami a legjobban elszomorít, hogy a munkahelyemen egy 1000Ft-os egér (Genius) sokkal jobban kezelhető és élvezetessebb a munka vele és annál még driver sincs felrakva...! Érthetetlen...! Ezt nem azért említettem meg, hogy azt ajáljátok, hogy vegyek egy olyat, hanem csak egy hasonlítási alap arra, hogy valami nálam nem stimmel (beállítás vagy egérpad)

Üdv...

S.L

(#640) lorant80


lorant80
tag

Bocs, de a link elmarad, mert levették az oldalról az egérpadot...! Máshol pedig nem találom....!
Kül a gyártó a Rotronic és egy csukló támaszos modelról lett volna szó...!

S.L

(#641) Winner_hun válasza lorant80 (#639) üzenetére


Winner_hun
félisten

Érdekes probléma, értem, hogy mi a gondod. A drivere fut? Abban a felbontást állítgasd a sebességhez. Vagy a windowsban, de akkor ne váltogass.
Az indítod és később megy az egér passz, egy tippem van, talán a felület minőségétől lehet. Valami fekete nem fényes anyagon próbáld ki.
Egérpadnak én szövetet használok, attól nem lesz a talpán dzsuva, ami a műanyag egérpadoknál ráragad, aztán tapad az egész egér, nehezen mozog.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#642) lorant80 válasza Winner_hun (#641) üzenetére


lorant80
tag

A drivere fut? - persze
Abban a felbontást állítgasd a sebességhez. Vagy a windowsban, de akkor ne váltogass. - ezt hogy érted?...., nem világos a dolog... (a driveren belül hol lehet állítani a felbontást? (a "dpi" értékre gondolsz?) és hogy állítgassam a sebességhez?). Részleteznéd egy kicsit?

Valami fekete nem fényes anyagon próbáld ki. - ilyet használok..., fekete-szövet..., valami noname gyártó terméke lehet, mert a PC konfigom-hoz kaptam még ajándékba....!

A te padod milyen? Kinek a gyártmánya? Jól siklik rajta az egér?
De neked is MX518-as egered van?

S.L

(#643) whYz válasza lorant80 (#639) üzenetére


whYz
addikt

próbáld ki egy a4-es lapon ha azon is szarakszik akkor próbáld ki egy másik gépben ha ott is szarakszik akkor passz
talán még nézd meg az optikáját nem poros e

(#644) Winner_hun válasza lorant80 (#642) üzenetére


Winner_hun
félisten

Driverben itt lehet:

Advanced Game Settings:

Itt kiválasztod az egyik számot, majd a csúszkán beállítod az érzékenységet.

Enyém is valami noname, 1000 forint volt úgy 3 éve, madaras teszkóba vettem, csuklótámaszos, megy rajta az egér rendesen. Gyártót nem tudok mondani.
Persze hogy ilyen egerem van:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#645) lorant80 válasza Winner_hun (#644) üzenetére


lorant80
tag

Bocs a késői reagálás miatt...!

Igen, ezt a beállítási lehetőséget ismerem én is használom...., de valahogy mégse sikerült még eltalálnom a paramétereket....!
Arra lettem figyelmes, mert a 21" monitoromat elkellett vinnem gariztatni, ezért most egy 17" CRT-vel nyomom..., és itt azért másként viselkedik az egér (jobban kezelhető).
A 21"-nál nagyobb területet kell bejárni..., ezért fárasztóbb is egy csöppet az egérrel ide-oda szaladgálás...!

whYz - szerintem nem ilyesmiről lehet szó..., inkább talán beállítás, de semmit sem lehet kizárni....!

S.L

(#646) Winner_hun válasza lorant80 (#645) üzenetére


Winner_hun
félisten

Windowsban egér érzékenység állítását próbáltad? (Vezérőpult / Egér / Az egérmutató beállításai)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#647) tlala válasza lorant80 (#645) üzenetére


tlala
addikt

Első körben próbáld meg kikapcsolni a Vezérlőpult/Egér/Beállítás útvonalon "A rámutatás pontosságának javítása" opciót.

Nekem az UltraX cordless szetthez adott Click! Plus egerem van, amit sokan istenítettek - én a mai napig nem találom kényelmesnek, túlszalad, kínlódás a pontos rámutatás... (21 collos Samu a monitorom.)
Már azt hittem, hogy én vagyok hülye, de aztán nekem az vált be, hogy leírtottam a SetPoint-ot (azzal gyakorlatilag beállíthatatlan volt), aztán a Windows beépített drivereit próbálgattam (lsd. első mondatom, de "Hardver" fül). Röhej, de a legjobb eredményt egy "Genius USB Wheel-Mouse" driver adja...

[ Szerkesztve ]

(#648) lorant80 válasza tlala (#647) üzenetére


lorant80
tag

Hy...!

Winner_hun - tlala

Igen próbáltam és ki is kapcsoltam "A rámutatás pontosságának javítása" opciót, amivel valamelyest talán precizebbé válik a mozgás (rámutatás) de akkor lelassul az egér és kell állítani a sebességen, amivel újra a rossz irányba megy el az egér beállítás...!
Jelenleg garizáson van a 21" monitorom és így egy 17" CRT-n próbálgatom az egeret...(így nem annyira reális a dolog SZERINTEM..., na de mindegy ez most így van), és így jobban viselkedik (szerintem a monitor mérete is befügg - mert ugye gyorsabbra stb kell állítani az egeret, ha ugyan olyan mozgatással be akarod járni a 21" monitort és így már vesz a precízség is - VAGY?)

Röhej, de a legjobb eredményt egy "Genius USB Wheel-Mouse" driver adja... - ezek szerint érdemes egy másik gyártó (Genius, Microsft stb) drivereivel is próbálkozni..., az egér avval is beállítható???
Még egy dolog..., mondjuk ma beállítom az egeret és jól működik, kényelmes a használata..., holnap már ezekkel a beállításokkal kinszenvedés dolgozni és kezdhetem babrálni, újra beállítani (természetessen az értékek nem változtak meg..., maradt minden a tegnapi beállításon, de még is másképp viselkedik az egér) Ez mitől lehet?

S.L

(#649) WolfheartGR válasza lorant80 (#648) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Hm.
Igaz nem régóta nyúzom az mx518-am. De nekem ilyen nyűgöm nincs vele.
Nova raider csücsül alatta meg revoltec csúszka.
500hz-en üzemeltetve.
Látod én a pad méretével szívok... Kicsi lett a low senzhez...

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#650) lorant80 válasza WolfheartGR (#649) üzenetére


lorant80
tag

Hy...!

A monitorod milyen? Gondolom méretre...!
17"-on nekem sem problémázik annyit (ahogy lentebb írtam jobbak a feltételek a beállításra)..., nem kell annyit vezetni (kissebb monitor) az egeret és így más beállítást birok használni, mint a 21"-os monitornál...!

S.L

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.