Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24850) ku-cu


ku-cu
tag

Az új sonyt linkeltétek már, szvsz rondább, és jóval drágább mint elődje... Bár akkuban impresszív.
Ami még érdekes lehet: xDuoo X2 clip helyett 50-60 dolcsiért.

Egész más: Mi az az "új Audeze" amiről írtatok feljebb? szerk: Gondolom Audeze EL-8

[ Szerkesztve ]

(#24854) BÜDÖSLÁB válasza ku-cu (#24850) üzenetére


BÜDÖSLÁB
tag

xDuoo X2 55$-ért?
(Jól felment a dollár)

[ Szerkesztve ]

A kevesebb több- Ludwig Mies Van Der Rohe

(#25061) BÜDÖSLÁB válasza Kobe (#25060) üzenetére


BÜDÖSLÁB
tag

Én 30 körül csak colorfly c3-at, sansa clip+,fiio x1-et, xduoo x1 vagy x2-t láttam
Bárvan koztük műanyag vázas..

Amúgy a felsoroltak kb egy jobb telefon hangzását adják sokak szerint.

[ Szerkesztve ]

A kevesebb több- Ludwig Mies Van Der Rohe

(#25823) >Deego..


>Deego..
senior tag

xDuoo X2-ről mi a véleményetek?
Vagy tudnátok még ezzel egy kategóriában lévő DAP-t ajánlani?

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#26137) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Sziasztok,

Az Xduoo X2 lejátszóval szemezem, a kérdésem annyi lenne, hogy véleményetek szerint érdemes megvenni vagy esetleg van jobb ebben az árkategóriában?

Illetve amennyiben igen, honnan érdemes? banggood-ot találtam egyelőre, ahol van paypal opció is. Náluk garantáltan eredeti lehet? vagy esetleg tudtok másik (olcsóbb, megbízhatóbb stb) webshopot?

Ha pedig másik lejátszó ajánlottabb lenne, akkor azt honnan?

Előre is köszi a segítséget:R

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#26241) pulutodurumo válasza Alg (#26240) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha szereted a nem szokványos megoldásodat, Xduoo X2. Kábé egy sansa alu házban. 50$ körül van.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#26375) K1LLMy53Lf válasza pulutodurumo (#26371) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Kétlem, hogy a Ruizu megverné, de aztán sosem lehet tudni. Mindenesetre én rendeltem egyet páromnak, ~1hónap múlva meglátjuk milyen :) Igaz, Sansa-hoz nem volt szerencsém, de egy Xduoo X2 úton van hozzám, azzal majd össze tudom vetni. Head-fi fórum alapján az a lejátszó még megéri nagyon az árát 20k alatt, de eu-ban nem igazán van viszonteladó. Habár elvileg csehektől lehet rendelni paypal-os fizetéssel eu-n belülről (50euro+5euro szállítás, ha minden igaz). Kár, hogy ezt csak később fedeztem fel, miután megrendeltem Kínából:B (illetve jön az X3-A/B is, ami már egy profibb lejátszó lesz, de gondolom "picit" magasabb árkategóriában)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#26376) pulutodurumo válasza #16820480 (#26374) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Sheratan: Igaz, de Ő az alsóbb szegmensről érdeklődött. Nyilván nem releváns ebben az esetben hogy az A&K 380 mekkorát fejlődött az elődeihez képest.

K1LLMy53Lf: Ezekre kíváncsi lennék. Az Xduoo X2 nagyon egy aluba csomagolt Sansának tűnik (50$ körül van igaz?), a Ruizu olcsó, ezért érsekes lehet hogy mit tud kb. 25$-ért. Meg még ott van a 770C amit Zack rendelt (nagyjából 100$), lesz itt miről beszélgetni :K

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#26545) sexymusprime


sexymusprime
tag

Üdv!
Elkezdtem érdeklődni a belépő szintű audioeszközök iránt, és lenne egy kérdésem. 320k-s mp3-ak esetében (az én zenémet nemigazán találni meg flac-ban, vagy wav-ban) mekkora eltérést tudnék tapasztalni egy mezei okostelefonhoz* képest? és egy laptop integrált hangkártyájához képest (foobar2000) ? Lehet núb kérdések, de ennyi összehasonlítási alapom van egyelőre :<

Egy XDUOO X2-t néztem ki magamnak egyébként (head-fi kommentek szerint elég király), de az árkategóriában másra is vevő lennék valószínűleg, ha sikerül meggyőznie :X

*( = nincs dedikált DAC, de van valami epik addonom, amitől jobban hangzik, bár gyanús, hogy csak egy túlhypeolt equalizer... mindenesetre működik, és nélküle nem tudnék élni)

[ Szerkesztve ]

(#26549) K1LLMy53Lf válasza sexymusprime (#26545) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

nos nekem pontosan ez a kombóm van (xduoo x2 + p3) :)
én is előtte telóról hallgattam zenét (Lenovo A660).
Nem vagyok szakértő, így szakszavakkal nem tudom leírni a különbséget, de van.
Annyi biztos, hogy sokkal jobban meghajtja a fülest az X2, sőt valahogy úgy érzem, hogy a P3at maximálisan "ki tudja hajtani" és "egyel jobb" fülessel még többet tudna.:)
De persze, ahogy kemcso írta korábban: nem mindegy, hogy mi volt az alapja annak az mp3nak, lehet nem is lenne szinte semmi különbség
(de akár azt is el tudnám képzelni, hogy olyan részleteket hallanál az új kombóval, amit a telód eddig összemosott és nem tetszene. én a teló+random fülesről teló+p3ra történő váltásnál is már fedeztem fel "új" hangokat/hangszereket:B)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#26551) K1LLMy53Lf válasza Soma01 (#26550) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Sansa vételéhez (újonnan) én még mindig mymemory webshopot mondanám :B
amúgy elvileg ebben az árban az Xduoo X2, ami még szóba jöhet (állítólag:) )

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#26603) K1LLMy53Lf válasza gg72 (#26602) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Páromnak ennek a Ruizu-nak a "sima" (X02; nem bluetooth-os) verziója van. Nem tudom, hogy a BT része pontosan mit tud(hat), de az alap lejátszó nagyon jól szól, bőven megéri az árát (habár csak a telefonomhoz; Lenovo A660, illetve egy Xduoo X2-höz tudom hasonlítani:B)

szerk.: javasolni akartam, hogy GearBest-nél olcsóbb és én is onnan vettem, de ahogy nézem emelkedett az ára 10+%ot :)

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#26782) K1LLMy53Lf válasza peestheee (#26781) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Ha rákeresel, előjött már ez a lejátszó ebben a topikban. Véleményem

Kiegészítve a plusz kérdésedre: habár Sansa-t nem ismerem, de annyit tudok segíteni, hogy összevetem a saját xDuoo X2-vel az X02 hangját (mert elvileg hangja/tudása ugyanaz, mint a Sansa Clip+nak). Feltéve, ha ráér a válasz néhány napig, mert nem tudom mikor tudok erre elég időt szakítani. (ill. páromtól elcsórni a lejátszót ;] )

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#26850) K1LLMy53Lf válasza PR0JECTNR56 (#26849) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

hát nagyon kíváncsi leszek rá, ha tényleg $55körül lesz, akkor tuti rendelek egyet és összevetem a mostani xDuoo X2-vel.

(azt ugye jól tudom, hogy az X1 köröket vár a Sansa-ra? :) )

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#26852) K1LLMy53Lf válasza PR0JECTNR56 (#26851) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

igen, ezt olvastam már sokszor, nem az igazi az X1, csak azért kértem megerősítést, mert így, ha $55körül, tehát lényegében a Sansa árán hozza a mostani X1 80%át hangban, akkor már bőven jobb vétel lesz majd a Sansa helyett. Persze a kezelhetősége, tartóssága stb sokat tud dobni/rontani a "besorolásán", de ez majd a jövő zenéje :)
(meg persze jó lenne nekem ténylegesen hallani egy Sansa-t is, mert eddig csak olvasás alapján "tudom", hogy a xDuoo X2 tudásra egy Sansa, csak épp' más "köntösben")

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#26890) Zamma


Zamma
őstag

Hello mindenki!

Szeretnék egy problémát elétek tárni, hátha akad valaki aki már ezt megoldotta, vagy csak éppen beugrik egy jó ötlet.
Adva van egy régebbi vágású hifi center és szeretném mp3-as lejátszási lehetőséggel "okosítani".
Cél hogy egyszerűen lehessen használni, tehát ne legyen telefonos a vezérlése (dokkolható sem jó), nem szükséges a netrádiós képesség sem, viszont férjen bele kb. egy 30 000-es keretbe.

Kívánalmak:
- tudjon 32 gigás pendriveról/memóriakártyáról mp3-at, wma-t lejátszani
- ne legyen dobozhangja, nem kell feltétlenül high end cucc
- jól olvashatóan jelenjen meg statikusan a számok címe (azaz ne izegjen mozogjon)
- folyamatosan elektromos hálózatra kötve lenne használva
- esetleg ha távirányítóval vezérelhető az már csak hab a tortán

A Pono playere bejönne, de az ára miatt kiesett.
Gondolkodom xduoo x2-ben, sansa clip+-ban is, de nem telitalálat egyik sem.

Kinek mi igrik be, mit ajánl? Lehet más kütyü is, nem csak mp3 player...
Tehát játszik minden ami egyébként mp3-at is lejátszik...

Üdv:
Zamma

(#26967) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Ez mennyire jó vétel szerintetek, milyen hasonló vagy jobb lejátszók vannak ebben az árban?

XDUOO X2

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#27006) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Ahogy ígértem, megpróbálom leírni a véleményem a xDuoo X2-ről úgy, hogy valamennyi elképzelésetek lehessen róla, hogy mégis hogy szól/mit tud :)

Ez azért nehéz ugyebár, mert nem nagyon volt különálló lejátszóval tapasztalatom, konkrétan nagyon sokáig a telefonomról hallgattam zenét (Lenovo A660), így alapvetően amikor megvettem a lejátszót ehhez tudtam viszonyítani.

Fizikai tekintetben: egy masszív, zippo nagyságú kis játékos. Kézben tartva olyan érzetet kelt, hogy nyugodtan földhöz is vághatnád, nem lesz semmi baja (persze, nem próbáltam ki :) ), a jack dugó és a microSD slot is 110%ig profi, precíz, nem lötyög, full passzentos az egész.

SW oldalról: szerintem teljesen jól kezelhető, az olcsó lejátszóktól megszokott módon a mappákat/file-okat időrendbe rakja (hallottam olyan meséket, hogy a "nagyok" tudnak valódi ABC-sorrendbe rendezni :) )
Mappamélységet nem tudom, nem teszteltem igazán. 2szintig biztos, hogy vígan tudja kezelni (ennyit használok)
Támogatott file-ok közül első nap próbálgattam párat, de nem nagyon akartam vele vacakolni, igy amit tapasztaltam: .cue file-okat nem támogatja, .wv-t nem támogatja, mp3at mindent megeszik, .flac-et mindent megeszik, .ape-t lejátssza, viszont, ha lejátszás közben mászkálsz a könyvtárakban, hogy másik számot keress, akkor megadja magát és jó kis statikus zajjal jutalmaz :) ezek tudatában az összes zenét darabolt flac-ként tárolom rajta :)
EQ-t nem próbáltam, annyi biztos, hogy nincs custom opció ahogy végigfutottam a választási lehetőségeken.
Töltési idő szgép/usb-n keresztül 3-4óra max, természetesen használat közben is lehet tölteni.
Lejátszási iső 16bises flac file-ok esetén (P3, 22-24/40es hangerő) 8-10üra

Hang szempontjából: a mai nap folyamán "sajnos" volt szerencsém kipróbálni egy Colorfly C3ast (azért sajnos, mert fáj, hogy annyira rossz SW szinten a Colorfly, más különben vissza nem adtam volna, de jobb a békesség, mert hamar úgy járt volna, mint Tulku kolléga D2-je:B)

Mivel ezt a lejátszót legalább néhány tapasztaltabb fórumozó ismeri/hallotta, igy ehhez viszontitva talán pontosabb képet kaptok :)

Mivel a Colorfly véleményem szerint minden fontosabb (hang szempontjából) dologban jobb, mint az xDuoo, ezért a legegyszerűbb, ha "pontozva" írom le az xDuoo tudását. Fülhallgató a megszokott P3 természetesen :B

Szóval, ha a Colorfly C3 100/100, akkor a xDuoo X2:

- részletességben: 75-80/100, szinte az összes 16bites flac zenémben egyértelműen új hangok jelentek meg, nagyon ledöbbentem...

- térben: 85-90/100, érezhetően "tágasabb" az egész, nem sokkal, de mégis ott az a "10-15%"

- alapvetően nem sokat hallgattam, így külön-külön a mély/közép/magas tartományt nem volt időm megfigyelni, ami viszont nagyon feltűnő volt, hogy a Colorfly mintha a mély tetejét/közép alsó részét kicsit kiemelné... azért gondolom, hogy ez a lejátszó sajátossága, mert ez a tartomány a c3hoz képest az x2 és a teló esetén is hátrébb van, és az ének van elől, c3nál pedig majdnem annyira elől van ez is.

- amiben viszont a xDuoo nyer az az erő... a C3 30-32/40en szól olyan hangosan, mint az X2 22-24/40en. (a telefonom max hangereje egyébként az X2 18-19/40es hangerejének felel meg:)) )

Hát ennyire futotta tőlem az "elemzés". Remélem azért segít valamelyest.
Biztos van valaki (akár többen is), akik hallottak C3at és Sansa-t is, igy indirekt módon valamennyire be lehet lőni, hogy az X2 a Sansa-khoz képest milyen lehet. (persze, ha adtok valamennyire erre a leirásra :B)

Ami biztos, ahogy ezt már többször említettem itt: ilyen kategóriájú telókat (mint az enyém) bőven érdemes leváltani vele, ahogy ez igaz elméletileg a Sansa lejátszókra is. Főleg, ha forrásigényesebb fülessel akarjuk hallgatni.

Bármi hülyeséget/érthetetlen dolgot írtam nyugodtan kérdezzetek. (este is van, nem is értek hozzá stb. szóval halmozottan hátrányos helyzetben vagyok ;] )

Én pedig most szépen, csendben próbálom túltenni magam és elfelejteni a C3as hangját :(
Illetve reménykedem, hogy az X3 fog tudni annyit, mint a C3, vagy esetleg létezik ebben az árkategóriában hasonlóan jó, de nem touchscreen-es lejátszó?

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#27013) jobesz válasza K1LLMy53Lf (#27006) üzenetére


jobesz
tag

köszönöm az értékes választ, ha az xduoo X2 hangos, ez komoly előny

a ruizu X02 játszik még, de nem tudni mennyire erős a hangereje, és ez náam sajnos fontos

az xduoo x2 kint 14, de erre számoljak vámot+ áfát is?
ekkore érétkben nem rendeltem még
itt 22 v 44 dollár a limit?
Ruizu X02 valakinek van már? Milyen a hangereje?
Teclast X30 Se ismeri valaki?

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#27019) peestheee válasza jobesz (#27013) üzenetére


peestheee
tag

ha ruizu, akkor már miért ne vinnéd az x-06ost?

rendeld banggoodról, nagy eséllyel nem lesz megvámolva, mivel előbb svédbe küldik, és csak aztán ide..nekem több csomagom jött már probléma nélkül

[rendelés külföldről info]

Ruizu x-06

Xduoo x2

[ Szerkesztve ]

(#27035) pulutodurumo válasza morte8 (#27033) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nekünk volt a családban egy, ami szintén meghalt. Ám szerencsére csak az akksi egyik vezetékének a forrasztása engedett el. Egy szétszedést lehet hogy megér a dolog.

Plusz külföldről Xduoo X2. Esetleg.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#27074) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

ha esetleg valakit érdekel (rajtam kívül:B) audioheaven fogja árulni xDuoo X3-at EUn belül 1év garival. Egyelőre tesztpéldányt kapott, a hónap végén kezdődik a terjesztés (ahogy aliexpress-en is), akkor tud konkrét árat mondani. De a xDuoo X2 árából kiindulva 110-120euro +szállítás lesz (az X2 kint $50 nála 50euro)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#27106) kemcso válasza Narakh (#27105) üzenetére


kemcso
Ármester

Sansa :DDD
Elvileg van egy olyan is, hogy XDUOO X2 de hangra ez is valahol a Sansa környékére teszik, de nem hallottam. És igazából egy jobb hangú telefonhoz képest mindezek semmi előrelépést nem hoznak.

A következő szint az valahol az IHifi 770 környékén van, vagy X3 II (használtan pl)

(#27193) K1LLMy53Lf válasza Bukk900 (#27191) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

én tervezem/terveztem, csak az egyelőre fellelhető 1-2 review most picit elbizonytalanított, úgyhogy várok (pedig eddig vártam, mint a messiást:B).
Kell még idő, hogy legyen azért megfelelő számú vélemény, meg persze pár FW update (mert támogatottságra az X2 alapján eddig nagyon pozitív a xDuoo hozzáállása)

Amúgy EU-n belülről is beszerezhető, hivatalos forgalmazótól:)

(#27192) Tulku: szerintem hihető lehet:B

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#27245) K1LLMy53Lf válasza CyberVanDal (#27244) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Az, hogy "közepes" eléggé szubjektív :B (ahogy az is, hogy "átlagos fülhallgató")

Nem írtad, hogy itthoni vásárlású érdekel-e mindenképpen vagy lehet külföldi beszerzés is.
Legolcsóbb/költséghatékonyabb megoldás: Ruizu X02+Piston3 YE (vagy sima) = 8-11k :)
De az xDuoo X2+Piston2/3/VSD3S kombók is baromi jól szólnak, ízlés kérdése melyik hangkép áll hozzád közelebb (igaz, az X2nek nincs belső memóriája, de nem nagy összeg manapság akár egy 32-64es kártya sem, a keretbe beleférne mindenképpen).

Sansa-kat majd a többiek ajánlanak, azoknak van belső memóriájuk is.

(illetve azt sem írtad, hogy használt is jó-e, mert aprón néha el lehet csípni pár jó lejátszót: cowon, colorfly, ihifi)

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#27316) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

ha esetleg valaki szemez az xDuoo X3 lejátszóval, most már banggood-nál is kapható, vagyis nagy valószínűséggel UK raktárukba is lesz (x2 1-2hónap múlva került át ugyanazon az áron, amennyiért a kínai raktár árulja)

ugyanakkor, ahogy folyamatosan olvasom head-fi topikban a benyomásokat róla én lehet nem fogom ezt megvárni, hanem megveszem audioheaven-es sráctól :))

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#27324) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Hirtelen felindulásból ugyebár megrendeltem mégegyszer a Musiland 04 MX USB hangkártya/DAP-ot. Ma meg is érkezett. Hát... a 22k minden egyes forintját megéri (mondjuk 45k-ért, amennyiben igy nekem fájt, nem tudom, de azért örülök neki, hogy megvettem:B). Legalábbis a xDuoo X2höz képest részletekben/térben elég sokat ver rá. Bővebben, ha valakit érdekel majd 1-2hét múlva, mert inkább hangkártyaként használom most, mint DAP-ként :B

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#27342) K1LLMy53Lf válasza lacko6 (#27341) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

EU-n belül 2 helyen is van már egyébként, akik hivatalos xDuoo forgalmazók: szlovák Audioheaven ill spanyol xyz (nem tudom a nevüket, de nekik van webshopjuk is)
Illetve ott van még banggood is (onnan jött nekem x2), kínai webshopjukba már van x3 szóval angol raktárban is nagy valószínűséggel lesz majd :)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#27452) K1LLMy53Lf válasza arcszesz (#27451) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

ha belefér a keretbe, akkor xDuoo x3 ;]
De egyébként az x2 is nagyon jó lejátszó. tény, hogy szeparációban a C3 alatt van, de az áráért sztem jó vétel (én legalábbis szeretem:B)

De egyébként talán ihifi 770c ver.2, illetve fiio x1, ami ajánlott szokott itt lenni. utóbbi esetén nagyon erősen ajánlott a kipróbálás vétel előtt!

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#27592) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

van egyébként itt valakinek xDuoo X2 lejátszója? (rajtam kívül:B)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#27611) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Ti milyen mSD karikat használtok DAP-ban? Azért érdekelne, mert xDuoo X2höz eredetileg egy OV 32gb c10 kártyát vettem, viszont ezzel néha "beszaggat" 1-2mp-re (mintha az olvasási sebesség 1-2kbps-re esne vissza), aztán megy tovább normálisan. Ugyanezt csinálta egyébként a Colorfly C3 is vele. Gondoltam noname kártya, olcsó volt, nem a legjobb minőség. Viszont telóba tökéletesen jó, sosem volt semmi drop és teszten sem dobott ilyen "hibát".
Kipróbáltam egy Kingston uhs-i 32gb c10 kártyával, ugyanezt csinálja.

Viszont van egy régi Transcend 32gb kártyám, azzal tökéletes (szintén c10es)

Természetesen az összes kártya esetén a lejátszón keresztül írtam fel az adatot, nem külső kártyaolvasóval stb.

Szóval érdekelne, hogy szerintetek mi az, amit érdemes venni (64gb-os kártya), amivel nem lövök mellé? :)

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#27619) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Köszönöm a válaszokat.:R Megvallom őszintén: samsung-tól, mint márka, alapvetően óckodom:B

Annyi update, hogy tegnap este otthon felfedeztem, hogy az OV is UHS-I kártya, akárcsak a Kingston, lehet ezt annyira nem szereti az x2, ezért picit napolom a vételt, amíg megjön x3, aztán majd azzal kipróbálom a mostani 32es kártyákat és utána vásárolok.

Egyébként felraktam a legújabb FW-t az xDuoo X2-re (szám szerint a 7.0), gondoltam hátha segít a memóriakártyás dolgon (természetesen nem), viszont került bele pár új dolog:

- hangképre is változott, mintha a teljes frekigörbét eltolták volna jobbra picit (vagyis ez nem teljesen helyes megfoglamazás, a lényeg, hogy basszus kevesebb lett (vagyis sok zenénél, ahol 6.0tal jó volt, most nem érzem elég teltnek), a magas meg élesebb, KC06-tal már van kis sziszegése, de még határon belül van). Ez ugye teljesen szubjektív, hogy pozitív vagy negatív, nekem jobban bejött a korábbi hangzás, de nem rossz ez sem,

- menü bővült:

- most már külön menüpont van a képernyő lezárására (eddig a háttérvilágítás kikapcsolás == képernyőzárás)

- belekerült egy "All songs" menüpont, ami lényegében alfabetikus sorrendben kilistázza az összes mappa tartalmát egy listába (számomra ez teljesen haszontalan funkció, viszont annak jól jöhet, akkor random lejátszást akar pl a teljes kártyáról. Más értelmét nem látom a dolognak)

- belekerült egy "Update Media Lib" menüpont: nem tudom pontosan mire kell ez, mert ha gépre töltünk rá újabb file-okat akkor leválasztás után automatikusan lefut egy update (lehetséges, hogy zenehallgatás közben is esetleg lehet írni a memóriakártyára (kétlem) és arra egy manuális update funkció?)

Más újdonságot egyelőre nem fedeztem fel (mondjuk nem is tudom, hogy érint-e valakit rajtam kívül, esetleg annak infó, aki a jövőben venni szeretne ilyen lejátszót:B)

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#27663) K1LLMy53Lf válasza Luissimo (#27662) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

nem kötekedésből, de xDuoo X2-t hallottad már?:B

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#27665) K1LLMy53Lf válasza Luissimo (#27664) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

hallottam. ugyanakkor én sansa-t nem hallottam még, ezért is írtam, h nem kötekedésből :B

Szimplán Head-Fi-n sokak szerint jobb a sansa-nál (tudom, sok mindent túlhype-olnak arrafelé, nem mérvadó), csak így hirtelen erős volt a "nincs jobb" kijelentés szvsz. (Persze lehetséges, hogy igazad van, jó lenne végre hallani egy sansa-t is:B)

Cowon nem tudom egyébként hogy jött ide, nem egy kategória árban (legalábbis újonnan semmiképpen:) ), de nem, nem hallottam:)

Illetve azt sem értem, hogy a többi rész hogy jött most ehhez? Jó.. nincs tapasztalatom, sry:R (xduoo x2, musiland 04mx ezeket nyúzom és amúgy még colorfly c3at hallottam. ennyi az össz)

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#27728) K1LLMy53Lf válasza VásRló (#27727) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

hát első körben legalább az "olcsóbb" fogalom jelentését definiálhatnád (vagyis mekkora összeget szánsz rá). De a DX50 árának 1/10e környékén nem sok minden van (konkrétan esetleg én egyet mondanék kintről: Ruizu x02), szóval jobban jársz, ha bemész vmi olyna helyre, ahol ki tudod próbálgatni a filléres cuccokat és azt választod, ami neked szimpatikus (esetleg egy régi típusú, nyomógombos teló?).
Drágábban xDuoo x2 (szintén kintről), ezt biztos lehet zsebben "menedzselni", sansa-k nem tudom milyenek stb.

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#27741) arcszesz válasza K1LLMy53Lf (#27472) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Végül xDuoo x2-t rendeltem. Alapvetően elégedett vagyok vele. Masszív kütyü, árához képest kellemes hanggal. Szerintem jobb választás mint az egyre drágább de semmit nem fejlődő Sansák :)

(#27744) Melorin válasza K1LLMy53Lf (#27742) üzenetére


Melorin
addikt

Szia. Látom te használsz MM 04 MX-t. Mennyire vagy vele megelégedve mint lejátszó, nem hangkártya? xduoo x2 hangjához képest milyen, csak mert úgy olvastam, hogy olyanod is van :)

[ Szerkesztve ]

(#27771) arcszesz válasza crazygamer (#27770) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Csodák ezen a téren nincsenek. Ruizunak a hangja is olyan mint az ára, nem ajánlott. Ha teheted jobbat vegyél pl. xduoo x2-t, az már egy számmal jobb a clip+nál.

(#27907) fericske válasza Bodz (#27905) üzenetére


fericske
addikt

Kevés infót találtam róla. Ami meghallgatás utáni véleményeket olvastam - ami nem valami sok még, 5-6 különböző vásárló tapasztalatai - , azok eléggé megosztottak voltak, ami arra enged következtetni, hogy nincs alulárazva ez a kütyü, vagyis nem lenne egy várakozáson felüli vásár.
Xduoo x2 és Fiio x3 1st szintek fölé nem is mentek összehasonlításban. Van aki gyengének találja mélyekben, pedig nem basshead.
Van aki az anyag és összeszerelés minőségére is panaszkodott, hangsúlyozva a kerékgombot.
Nem olvastam olyat róla ami jó vételre utalna.

(#27976) Melorin válasza Jimy83 (#27975) üzenetére


Melorin
addikt

xDuoo X2?

(#27989) Jimy83 válasza Bukk900 (#27979) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Na kipróbáltam az xDuoo X2-őt nagy viszonyítási alapom nincs, telefon / Samsung S7580 Galaxy /, illetve PC / X-Fi XtremeMusic hangkártyával /.
Teloról kicsit halk volt a fejhallgató / hd681 evo /, a lejátszó kb. 70% hangereje felel meg a Galaxy maximumának.
Nem veszek észre különbséget a hangkártya és a lejátszó közt , telefon esetében már igen, részletesebb teltebb a zene, jobban érződik a tér.
Könnyen kezelhető, amiket próbáltam sima mp3 és pár album flac gond nélkül lejátszotta, majd holnap melóba /24h/ letesztelem meddig bírja az aksija.
.

(#27993) uptobase válasza K1LLMy53Lf (#27992) üzenetére


uptobase
tag

Ja értem, konkrétan a xDuoo X2 nem szerette?

[ Szerkesztve ]

(#28020) K1LLMy53Lf válasza Bici (#28014) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

sajnos Sansa-kat nem ismerem, de head-fi alapján xDuoo X2 hozzá rockbox-os Sansa szintjét hangban, menüben fapados (elvileg... én szeretem az egyszerű, átlátható menüjét). Belső memó nincs, viszont 32gb-ig kezel kártyákat, annyi, hogy "sima" mSD kell neki. az aac/ogg file-okat ki tudom próbálni, hogy kezeli-e normálisan, ha szeretnéd, Akku időben 8-10órát tud 16/44,1es flac esetén. (töltése ~2óra)

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#28026) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Tomtop-on most daily deal-ben van Xduoo X2 és Xduoo X3 is (eddigi legolcsóbb lehetőség, amit láttam:) head-fi szerint megbízható oldal)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#28053) K1LLMy53Lf válasza f4lcon (#28048) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Ruizu X02 esetleg? Baromi vékony, kb 0grammos (kb mintha egy teli gyufásdoboz :) ) A tesója, az X06 a BT-s verziója, nem tudom mekkora előnyt jelentene ez a plusz "funkció" (illetve, h mennyire jó), de van itt fórumon 1-2embernek belőle, ha jól emlékszem.
Mindenesetre az X02 nagyon könnyű, relatív kicsi, FLAC-ot lazán megeszi, gyors a menüje, picit "kínai" a menükezelése, de baromi olcsó (~$20), szóval nem sok vesztenivaló van vele:B (az xDuoo X2 kisebb, ducibb, sokkal jobb hangú, viszont sokkal nehezebb)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#28083) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Clip+ után szeretnék egy kicsi és legalább olyan jó lejátszót minél olcsóbban.

Eddig az xduoo x2 a befutó egy itteni javaslat alapján. Azóta utánanéztem, hogy mit tud, és azt mondják, hogy jobb a clip+-nál hangban, de írnak róla rosszakat is, pl.: van egy alapzaja, és a magasai gyengék, és nem elég tiszták, illetve a szeparációt is kritika éri pár tesztben.

Ezek mennyire súlyos gondok a személyes tapasztalatok alapján?

Kössz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#28119) mrmft


mrmft
senior tag

Alap mp3 lejatszot szeretnek.
Forras: 192-320-as mp3.
Amin szolna: Audio-Technica ATH-M40x, AWEI ES-Q9, Microlab B-73. Hallgatasi idoben (70-20-10% a fenti sorrendben, tehat 2/3 reszeben az M40x-et kellene hajtania).
FiiO M3 es xDuoo X2 a kiszemelt eddig az itt olvasottak alapjam, bar az M3-rol nem igen talatam infot.
Arban max 20.000,-ig mit valasszak esetleg ezeken kivul? Fontos lenne, hogy normalis supportja legyen (FW frissites) es lehessen kesobb akkut kapni hozza. Koszonom.

(#28235) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Hippo Mu

(xDuoo X2 klón)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#28237) Ciccuka válasza K1LLMy53Lf (#28236) üzenetére


Ciccuka
veterán

Csak ne lenne 30 az ára (még a kijelzője sem színes). xDuoo X2 keltette fel még az érdeklődésemet, de az is lehetne kicsit olcsóbb (Maximum csak 32GB-os kártyát támogat).

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#28240) Ciccuka válasza The.Bali (#28239) üzenetére


Ciccuka
veterán

Sandisk Sansa Clip Zip, SanDisk Clip Sportés xDuoo X2 van még ami olcsó

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.