Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22005) contaxg válasza Bodz (#21999) üzenetére


contaxg
veterán

Xuelin Ihifi 770 meg volt már? :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#22199) Bodz válasza kemcso (#22197) üzenetére


Bodz
nagyúr

De nem feltétlen ezt, az iHifi 770 ára szimpatikusabb, főleg azon kezdtem most el gondolkozni, 200 dolcsi körül (de láttam már 176-ért is) be lehet szerezni. :)

[ Szerkesztve ]

(#22961) Bodz


Bodz
nagyúr

Xuelin IHIFI 770

USB kábel, bőrtok, és persze használati (kínai) jár hozzá. A minőségérzet rendeben van, jól össze van rakva, de meglepően könnyű. A GUI egyszerű, nem csicsás, a célnak megfelel, a sebességgel sincs gond. A gombok érintősek, picit szokni kell a használatukat, elmegy kategória. Az üzemidő kb. 10-11 óra az én felhasználási szokásaimmal, füleseimmel. A hangerő 60 lépésben állítható.
Gondolom a hangja jobban érdekel mindenkit. Alapzaj, pattogás, akármi hasonló nincs. Két füles kimenet is van viszont, kicsit eltérő karakterrel. Rettentően sima, folyékony hangja van, kicsit a melegebb, sötétebb oldalról megközelítve, igen szépen textúrázott mélyekkel. Nem zsúfolt, szépen, szellősen szólal meg, korrekt térrel. A simaságnak köszönhetően egységes az egész, mostanában amúgy is kedvelem ezt, szóval örülök. A másik kimenet is hasonló, de le vannak csapva a magasak (nem magashiányos...), a közép tartomány pedig jobban előrtébe kerül.
Mit írjak még? Az ilyen sima, folyákony (zenei, legyen inkább zenei, ezt a szót keresem...) dolgokról nehezebb szerintem (a NAD D1050 DAC-om is hasonló), simán csak baromi jó hallgatni. Kérdezzetek, vagy valami, ki mire kíváncsi? :)

[ Szerkesztve ]

(#23007) Bodz


Bodz
nagyúr

Huh, mennyi kérdés. Akkor nem válaszolnék egyenként, ha nem gond.

Na szóval, még mindig IHIFI770 (ezt a keresőnek). Innen rendeltem. A mostanában szóba kerülő lejátszókhoz (DX50, DX90, AK100, X5) nem tudom hasonlítani, mivel ezeket még nem hallottam. Az X3 kivétel, az megvolt, szerintem a 770 jobb hangú. Colorfly C3, Clip Zip, Cowon i10, D2+, iRiver E150, E300 ezeknél szintén, plusz az erősítője is combosabb. Szó volt róla ugye, hogy lehet Hifiman HM700 vagy Hidizs AP100 lesz, de ezeket végül elvetettem. Előbbit mert csak, utóbbit az ára miatt.
Nem egy bonyolult valami a rajta lévő szoft, elég primitívnek is mondhatjuk, nem is szép, inkább csak funkcionális. A főmenü összesen 3 pontból áll, Music, Explorer, Settings. Véletlenszerű lejátszás az van természetesen, tekerni is lehet, ami lassan indul majd folyamatosan gyorsul. 8 gigán lehet garázdálkodni, elvileg 128 gigás kártyával bővíthető, ekkorám nincs, csak 32 giga, azt simán viszi (FAT32-vel, NTFS-t nem szereti). Bug nem nagyon van, annyira egyszerű, hogy be is... ha lenne. A kijelző amúgy nem nagy durranás, elég gyenge, betekintési szög se acélos.
DT 990 Proval egész jól elboldogul, vállalható. HD40-be K612-be beletörik a bicskája. Planárom sajnos nincs, azzal nem tudok próbálni. Lehet egyszer meg kéne

[ Szerkesztve ]

(#23189) kemcso válasza hoffman_ (#23179) üzenetére


kemcso
Ármester

Az eddig ajánlottakon kívül esetleg jó lehet még a Xuelin IHIFI 770, Bodz kolléga írt nem oly rég róla: [link]

(#23598) kemcso válasza Domonkos8 (#23595) üzenetére


kemcso
Ármester

Nagyban segítené a megértést, ha valaki hozzászólására válaszolsz akkor használnád a Válasz gombot :R

(#23594) .DLL Bodz-féle iHifi 770-ese is elvileg ott van, Colorfly C3, Hisoundaudio NOVA N1 meg biztos van még pár

(#23596) Domonkos8 A DX50 :)

[ Szerkesztve ]

(#23743) Bodz válasza RetepNyaraB (#23741) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ha nem szempont a csilivili, színesszagosjópofa GUI, akkor ott a Colorfly C3 és az IHIFI 770 pl. Ha szempont, akkor meg Cowon i10, így hirtelen a német amazon áraira pillantva, azért messze a 200 euro.

[ Szerkesztve ]

(#23772) kemcso válasza sunnysys (#23771) üzenetére


kemcso
Ármester

D2+, vagy Colorfly C3 és az IHIFI 770.
Vagy picit feljebb az iBasso DX50, valszeg ezzel járnál a legjobban. A Fiio termékek az X5 alatt igen megosztóak, én nem ajánlom őket!

(#23773) sunnysys válasza kemcso (#23772) üzenetére


sunnysys
tag

Köszi!

Az iBasso DX50 nagyon tetszik, de az már sok szerintem nekem.
Utánaolvasok a Colorfly C3 és az IHIFI 770 lejátszóknak. Ezek amúgy hol vannak a Cowon D2+-hoz képest?
Esetleg van valami alternatíva Cowonból? A D2+ nagyon bejött, de szívesen kipróbálnék másik Cowon lejátszót, ha van olyan, ami legalább olyan jó, mint a D2+ és belefér a keretbe.

(#23908) szentkuti11 válasza flash- (#23907) üzenetére


szentkuti11
addikt

iHifi 770, Colorfly C3 az általánosan ajánlott, esetleg valamelyik Cowon.

(#23909) kemcso válasza flash- (#23907) üzenetére


kemcso
Ármester

Semmit? :) A Fiio X1, X3 erősen megosztó én azokat nem ajánlom.

Külföldről van még a Cowon D2+, ez még a neten fellehető; iHifi 770, ami Bodz kollégának van; Colorfly C3; Hisoundaudio NOVA N1... Utóbbiakat kevesen hallották.

[ Szerkesztve ]

(#24127) kemcso válasza Domonkos8 (#24124) üzenetére


kemcso
Ármester

Ott az ihifi 770 még pl, az Bodz szerint jobb, mint a Cowon D2+.

(#24126) .DLL Nem kell ehhez olyan nagy optimizmus, ha a fülesekből indulok ki akkor a low-budget kategóriában nagyot tudnak alkotni (Vsonic és társai)

[ Szerkesztve ]

(#24315) Zoli133 válasza Ati1979 (#24314) üzenetére


Zoli133
őstag

50k alatt csak amik a közelmúltban többször felmerültek: cowon d2+, ihifi 770 és az örökzöld sansa-k.
És nem ismerjük a kínálat nagy résézt 50k alatt tehát lenne választék nagy valószínűséggel.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#24648) kemcso válasza JayZ (#24647) üzenetére


kemcso
Ármester

Erősítőt nem érdemes, a DAC attól nem lesz jobb.
Egy jobb hangú telefonnak kb egy 10e Sansa szintjén van a hangja, szintén nem nagyon érdemes arra költeni (csak ezért). Az M7-et próbáltam össze Sansával, kb egy szint.

Amit hallottam DAP és jó, az a iBasso DX50 vagy efelett (AK100, DX90, X5), de ott van a Cowon D2+, az iHifi 770. Viszont ezek lényegesen drágábbak, mint a Piston, lehet érdemesebb a régi Sony-nál maradni, ha annak tetszik a hangja.
Lesz februárban füles találkozó, ott jó nagy felhozatal szokott lenni DAP-ból (DX50, DX90, AK100, AK120, AK240, Cowon, Sansa...) esetleg gyere el, és próbáld ki melyiknek tetszik a hangja...

(#24791) Bodz válasza Bobrooney (#24785) üzenetére


Bodz
nagyúr

A K551-hez inkább valami melegebb, puhább hangú lejátszót válassz! :) Az X1 nem ilyen.

Megjelent az ihifi770 olcsóbb változata, a 770C. Csak 100-115 dollár.

BUÉK!

[ Szerkesztve ]

(#24958) Bodz válasza capulet75 (#24956) üzenetére


Bodz
nagyúr

C3-rol tobben is irtunk reszletesen ide. A Hisound meg zajos (background hiss) ahogy olvasom mashol, tobben is panaszkodtak ra. Esetleg nezegetheted az ihifi770c-t, allitolag olyan a hangja, mint a sima 770-nek (szinten itt olvashatsz rola), csak eppen joval olcsobb.

(#24975) PR0JECTNR56 válasza Bodz (#24973) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Jujj, azért itt igencsak szabad kezet kaptak a formatervezésért felelős arcok. :D Őszintén szólva, a "kevésbé ismert", hazai kínálatban nem található kínai lejátszók közül, még mindig az Xuelin iHifi 770/770C a legszimpatikusabb mind forma, mind funkcionalitás terén (a Colorfly C3 is szép és jó is, csak az apró kijelző a Cowon után elég komoly trauma lenne, az iHifi kompromisszumai még vállalhatóak számomra).

[ Szerkesztve ]

(#25062) kemcso válasza BÜDÖSLÁB (#25061) üzenetére


kemcso
Ármester

A Sansa kb egy jobb telefon, az X1 hangra egy jobb telefon alatt van sztem, nekem bántó nagyon a hangja. A többi felsoroltat én nem hallottam.

Ott van még a iHifi 770, Cowon D2+, ...

(#25068) kemcso válasza Bodor (#25066) üzenetére


kemcso
Ármester

Mint írtam, teljesen egyetértek a hangminőséggel kapcsolatos állításoddal, bár a kínai csodákat nem hallottam (iHifi 770 pl...) :K

(#25085) kemcso válasza Kobe (#25082) üzenetére


kemcso
Ármester

Vannak hátrányai a DX50-nek is, de sztem messze nem a használhatatlan kategória. Sőt. Jó a hangja, elvileg megy már az usb-dac is, a scannelés sok filénél más lejátszónál is időt vesz igénybe (és mint fattyu írta nem óránként csinálod...), a tekerésen is javítottak ahogy írták a tulajok.
A Fiio-k felejtősek ebben az árban (X5 már jó), vagy ott vannak még a kínai csodák, ihifi 770 pl, de ott is van ui nehézség, keress rá a fórumban, Bodz irt róla.
Vagy veszel egy AK100-az és boldog leszel :D

(#25111) kemcso válasza Kobe (#25110) üzenetére


kemcso
Ármester

Először nézd meg a headfi-n a szponzorokat: [link]
Másodszor akik itt lehurrogják, azok tényleg hallották és az alapján ítélik meg (előző fülhallgatós találkozón ott volt az X1). Ezek után döntsd el, hogy kinek hiszel ;)

Én speciel örülnék, ha lenne mit ajánlani a Sansa és a DX50 között árban, de amit kapni is lehet olyan nem nagyon van... (Cowon D2+ talán, de az is már kifutó erősen... Meg pl az iHifi 770, de azt meg nem hallottam)

(#25214) Bukk900


Bukk900
őstag

Sziasztok, hordozható lejátszónak az ihifi 770c megéri ennyiért, ha jobb hangzást akarok, mint egy középkategóriás mobiltelefon? Innen rendelt már valaki?

(#25595) Bodz válasza #16820480 (#25590) üzenetére


Bodz
nagyúr

Jelenleg a legérdekesebbnek az IHIFI800, de inkább a Hidizs AP100 tűnik, csak erősen agyalok, hogy tényleg szükségem van-e ilyen drága lejátszóra. Mondjuk ha eladnám először a 770-et, akkor talán talán. :) Fene tudja, hülye hobbi ez továbbra is, meh...

[ Szerkesztve ]

(#25613) #16820480 válasza Csövy (#25611) üzenetére


#16820480
törölt tag

Attól is függően, hogy milyen funkciókra vágysz, ebbe az összegbe nagyjából belefér pár jobb Cowon vagy Sony (A sorozat) lejátszó, illetve talán DX50, bár szerintem a dollár miatt ez most drágább, illetve talán érdemes meghallgtni a Fiio X3 új változatát, hátha bejön. Ez utóbbi kettő több funkciót tud: bővíthetők, tudnak gépre kötve külső DAC-ként (hangkártyaként) működni, stb.
Illetve ott vannak még az iHifi 770 és 880 lejátszók, meg még nem is tudom mi, ha kicsit különlegesebbre vágysz :)

Érdemes mindent azért kipróbálni vásárlás előtt, mert ebben a kategóriában már jelentős eltérések lehetnek hangkarakter terén. De mondjuk ha az M6-ot szeretted, akkor a DX50 bejönne a melegebb hangjával.

(#25701) Bodz válasza OPiiPO (#25699) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szia!
IHIFI 770/770C, Colorfly C3.

[ Szerkesztve ]

(#26014) Bodz válasza fericske (#26012) üzenetére


Bodz
nagyúr

IHIFI770 vagy 770C. :)

(#26025) fericske válasza Bodz (#26024) üzenetére


fericske
addikt

Azt nem egy emberke írta, hogy hangban nem vesz észre különbséget a 770-770c között. Meg az újabb 770c-ben ami van a Penonnak is, már ugyanaz a wf8740 dac van mint a 770-ben, bár az erősítőjük különbözik.
A dx50-hez nem tudnád hasonlítani, a hangtól a kezelhetőségig?
Egyébiránt tetszik ez az ihifi, a leírásod alapján ő lenne az én hangom, de mintha a dx50 kicsit komolyabb kütyünek tűnne, és talán az ő hangja sem állna távol.

(#26030) Kulbi válasza zack (#26026) üzenetére


Kulbi
aktív tag

Most kb. kétszer annyiba kerül a iBasso DX50, mint a Xuelin iHifi 770C (AD823 verzió).

Kicsit zavar, hogy a 770C-nél két kimenet van egy soft és egy Dark? Ez mit akar jelenteni:)

Mondjuk mindkettő esetében elég sok panasz van a szoftverre, kicsit lutrinak tűnik, főleg, hogy azért nem annyira olcsó dolgokról beszélünk.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#26042) zack válasza kemcso (#26041) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi. Elgondolkodtató. :B
Szólhat úgy, mint a DX50?

Illetve érdekelne, hogy a IHIFI 770c vagy a HM-700-at javasoljátok? Melyik lehet a jobb?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#26070) #16820480 válasza silboy (#26064) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Sony-t én sem ismerem (illetve pont ezt a típust nem), de ha a telefon ki van zárva, akkor esetleg egy Sansa Clip is jó lehet, vagy kicsit feljebb ott van az iHifi 770c például, esetleg Cowon D2+ (bár ez mintha már csak használtan lenne?).
Fülesnek meg esetleg egy E30, VSD3S, VSD5, RE400, GR07, attól függően, hogy mi fér bele árban. Ezek mind jobban fognak szólni annál a Sennheisernél (kiegyenlítettebb, részletesebb hang).

fericske: Amellett, hogy a fórumon amúgy is tilos a warez, szerintem nem szép dolog másokat ilyesmire buzdítani. Egy napi szinten használt szoftverért ne sajnáljuk már kiadni egy bigmac menü árát :U Ha meg nem megy, akkor még mindig van sok ingyenes alternatíva. Olyan piti tételek ezek, amiket ráadásul csak egyszer kell kifizetni...

(#26145) silboy


silboy
aktív tag

Sziasztok!Szerintetek melyik a jobb vétel?Xuelin IHIFI 770C vagy a FIIO X1?Ahogy nézem hasonló áron vannak.

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#26216) fericske


fericske
addikt

Sziasztok!

IHIFI-770c szubjektív vélemény.

Először is elnézést a késlekedésért a véleményezéssel kapcsolatban. Egy megfázáson vagyok túl ami ráment a fülemre is, még ma reggel is nyomattam a fülcseppet.
Szombaton érkezett meg a lejátszó és a fülem állapota ellenére nem tudtam megállni, hogy ne próbáljam ki.
Már abban az állapotomban is észre tudtam venni a hangzásbeli jellemzőket, először ráhagytam, hogy majd később, de nem hagyott nyugodni a dolog, megpróbálkoztam összehasonlítani más forrásaimmal, hiszen ugyanekkor a fülbajos megfázásom alatt érkezett meg a GR07 is pár nappal korábban és az nem okozott csalódást.
A GR07-re kitérve röviden. Még bejáratás alatt van, de már élvezhetően szól. Érződik hogy van még benne kicsi a mélyből és magasból ami várat még magára néhány tucat üzemórát. Mindenesetre olyan fülesnek ígérkezik amit hosszútávon lehet hallgatni, nem fárasztja a fület a hangja meg a viselése sem. Ameddig a VSD3-nál a Sony hybrid harang jött be hangzásilag addig a GR07-nél a fehér comply dugasza amit adnak hozzá - ezért respect a füles fejlesztőinek. A VSD3 hangja kicsit otrombának tűnik a GR07 után, bár azért még mindig megvan a maga szépsége és helye, ha épp úgy érzem, hogy most kicsit dögösebb agyroppantásra van szükségem.
Valaki itt valamelyik releváns topikban említette, hogy a GR07-et fogja használni referenciának, mint forrás összehasonlító monitort. Eddigi szerény tapasztalataim alapján a fülessel kapcsolatban egyetértek vele. Már most is élvezhetően szól az E10-ről és a telefonomról, elfogadhatatlanul a 770c-ről.

770c
A csomagolás gusztusos, minőségi terméket sugalló. Ez igazából így is van. Masszív a szerkentyű, egyben van, semmiféle recsegésre, hajlítgatásra való hajlam nincs benne mikor megfogja az ember. Az előlapja valóban valami karcmentes réteggel van bevonva, bár nem egy gorilla glass, azért bátran tisztogatható az ujjlenyomatoktól, mert az frankón meglátszik rajta.
A kezelése is hagy némi kívánnivalót maga után. Az érintőgombok túl érzékenyek, nem mindig arra reagál amit szeretnénk tőle, figyelni kell arra, hogy ne legyen közel az ujjunk a felülethez mikor navigálunk felette.
A képernyőt nem lehet kikapcsolni manuálisan, gomb nincs hozzá. Külön hangerő gomb nincs hozzá, tehát nem tudjuk azt szabályozni az nélkül hogy pl. ne vegyük elő a zsebből és a menüből állítsuk, ami után megint várnunk kell, hogy az előre beállított idejű képernyő kikapcsolás megtörténjen, hogy újra zsebre tehessük. (Itt meg kell jegyezzem, hogy elméletileg nem működnek az érintőgombok, ha a kijelző offline, bár felvillannak a gombok nyomásra, és ez így is volt mikor az ujjammal próbálgattam, de mikor zsebre vágtam és mászkáltam vele - boltba mentem, félórás séta - csinált olyat, hogy számot léptetett meg letekerte a hangerőt, szóval...volna benne billentyű kombináció mint a tekken játékokban?
Az sd kártyákra háklis. Vettem egy Samsung evo 10-es sebességű kártyát még az X1-hez, hogy pörögjön a szitu, nehogy akadjon a magasabb felbontású cucc. Megy is rendesen a laptoppal meg a telóval és X1-el. A 770c látta ugyan a kártyát, de nem akarta kezelni, azt írja ki rá, hogy üres, nincs adat - a 770c-ben nincs formázási lehetőség, pedig az szokott a megoldás lenni a kompatibilitási problémákra.
Beleraktam egy 4-es sebességű Kingstone-t, azzal megy.
Következő akadály a zenehallgatásban, hogy piszkos módon válogat a formátumok és azok felbontásai között. Flac-et nem játszik le ha annak a bitrátája magasabb 1200-nál és/vagy 24 bit/48Khz a mintavételezés. Wavnál szintén ha annak magasabb a bitrátája 4000-nél (lehet kevesebbnél is bemondja az unalmast, az 1600-1800-as wav-okat vitte). A lejátszás vagy elindul és lehet pörgetni is bele, csak épp meg sem nyikkan, vagy egy pillanat alatt átfut rajta ha elindítom a lejátszást, mintha üres fájl lenne.
Van egy 24/192-es felvételem a HDtrack-ról, tuti, ipari kódolás. Ennek ez sem számít. Azért az X1-el ilyen bajom nem volt, az a mosatlan tányért is lejátszotta, legfeljebb kicsit belaggolt ha sok volt neki.
Azért maradt bőven track amivel próbálhattam miként szól.
Mivel alapból nem tetszett amit hangzott, ezért ránéztem az EQ-jára (amit egyébiránt nem szeretek használni, semmi más cuccomon nincs használva EQ at all.)
Csak előre beállított hangzások vannak. Még nem is ez lenne annyira gázos mint az ahogy ez működik.
Fájl formátumaim amik vannak lossless-ben: flac, wav, ape, mka*(ez utóbbit csak a telóm viszi, a hordózhatók közül)
Tettem fel mp3-at is később, csak hogy azzal mit csinál, ugyanis:
Az EQ nem működik a wav és ape fájloknál.
Hehh...Mi a f@szom?
Flac-nél és mp3-nál működik de még itt is így az egyiknél, úgy a másiknál.
Van saját egyéb EQ beállítás is a 770c-ben a pop/rock/jazz stb. túl. Ezek valami 3D kiemelés, basszus kiemelés, meg valami low EQ, ami talán a flatnak felelne meg.
Flac-nél a 3d és a basszus azt csinálja, hogy felhangosítja a felvételt, a 3d csinál tényleg valami 3d-set, de igazából az összes borzasztóan kinyírja a hangzást, ledegradálja a felvétel minőségét valami 96kb-es mp3 szintjére amit mintha egy EQ tuningolt ipoddal hallhatunk.
Mp3-nál a 3d hasonló, de a basszus totál mást csinál. Nem hangosítja fel a felvételt, hanem olyat csinál mintha egy 2.1-es hangredszerről leszakítjuk a satelliteket és csak a mélyláda maradna. Ekkor már sírva röhögtem.
Na ez megvolt. De hiába lett volna benne jó EQ, az sem segített volna. Ahhoz kell egy jó alap hangzás.
Na akkor nézzük az alap hangzást.
2 féle hangzással operálna a lejátszó, 2 fizikai füles aljzattal hozz. Dark meg Bright hangzás.
A Dark annyibban különbözik a Bright-tól, hogy visszább vettek a középből, és így elértek egy olyan hangreprodukciót amit semmi nem jellemez jobban, mint hogy egy végtelenül lapos hang, amit szinte bármilyen mp3-as lejátszó tud produkálni.
A Bright sokkal jobb, és ezt úgy mondom, hogy egyik sem szól jól.
A középtartománya elég szépen muzsikál, és végülis ennyi ami pozitív belőle. Az énekhangból ítélve az ember esetleg következtethet némi színpadra, meg térre, ha ez úgy igaz, hogy az énekes itt áll az orra előtt egy nyitott oldalú kamion platón, a zenekar meg vagy 2 kamionnal hátrébb zenél.
A sztereókép szükösebb rajta mint akár a telómon. A magasai eléggé lecsapottak, 14-15k fölött nem igazán van jelen, csillogásról szó sincs.
A legborzasztóbb a mélye. Azzal nem is az lenne a legnagyobb baj, hogy kevés - egyébként az - hanem hogy tompa, dinamikátlan. Mintha a lábdobot kicserélték volna üres festékes dobozokra. Mindegy milyen fülest dugtam rá, a mély ugyanúgy lapos és tompa volt. A közepe a vokálhoz egész jó, ha valakinek csak az kell, annak akár még tetszhet is. Vagy ha egyáltalán nem tud elviselni basszust a füle. Bár itt nem annyira a basszus mennyiségével van baj hanem annak minőségével.
Egyelőre maradok a telefonomnál, eddig az X1-re is rávert, habár az vita tárgyát és képezhetné, ott inkább az van, hogy hosszabb távon jobb a telómról hallgatóznom mint az X1-ről. De a 770c-hez képest vitathatatlanul jobban muzsikál az XT890 a Gonemaddal. Még talán részletezettségben is ráver, de ez annyira nem is izgat, mert egyszerűen csak jobb hallgatni.

A Penon meg tolt egy olyan választ a levelemre, hogy ne hasonlítsam az E10-hez mert más kötyü más célra van. Legalább tudom, hogy nekik miről nem érdemes írni. Elméletileg HIFi bolt, de HIFI-ről nem lehet beszélni velük.

(#26290) fericske


fericske
addikt

Üdv PH nép! :)

Korrigálás az IHIFI-770c szubjektívommal kapcsolatban.
Semmisnek lehet venni.
Bemásolom Zack-nek írt levelem, abban benne van a lényeg.

"Szeva Zack!
Fejlemény a 770c-mel kapcsolatban.
Defektes az amit kaptam. "Véletlenszerű" hibákat produkál amik kihatnak a hangjára is. Sikerült elkapnom egy olyan "kedvében" mikor egész elfogadhatóan muzsikált. Akkor sem egy csúcs ahogy szól, de messze nem olyan gáz mint amit írtam - a fórumba is beírom természetesen. A közép kimondottan jó - bright oldal, ami mindenképp jobb mint a dark, szerintem - a magas is rendben van meg a tere is elfogadható, a mély nem annyira dinamikátlan mint írtam, bár közel sem az igazi. Mondjuk azt, hogy nem mindenevő zeneileg a lejátszó, inkább akusztikus zenéhez van tuningolva.
Mikor megkaptad a kütyüt, tesztelt körbe, hogy minden funkciója működik rendesen.
Nálam az EQ megy flac és mp3 alatt, bár más-más hangokat produkál - az MSEQ-nál -, wav-nál és ape-nél nem működik. Illetve nem játszik le minden felbontást amit elméletileg le kellene játszania.
Szóval hogy jött ez, hogy szólt jobban is?
Nem tudom.
Bekapcsoltam, flac formátumnál volt utoljára és egész jól szólt. Lépegettem tovább, nem is volt gond vele, de mikor több formátum közt is váltogatok akkor megmakkan a hangja. A mélyen lehet a legjobban észrevenni. Szinte totál elmegy és betompul, egy számnál olyan volt mint mikor egy hangfalban a mélynyomó membránja kiszakad és puffog. Ha kikapcsolom és bekapcsolom, a jelenség vagy megmarad vagy eltűnik, de előjön, ha randalírozok a formátumok között.
Na ez van. Írok majd megint a Penonnak."

(#26401) #16820480 válasza bucsher (#26396) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ott van még az iHifi 770c is, nagyjából az X1 árában.

(#26410) fericske


fericske
addikt

Nekem megérkezett a 770c cseréje, de nem szól jobban mint az előző, mikor az elkapta az ívet - annak valami bibije volt, totál el tudott menni a hangja a zenei formátumok váltogatása közben - illetve az a hibája ennek is megvan, hogy az EQ nem működik minden formátummal amit a lejátszó egyébként kezel - gondolom ez firmware-rel lesz orvosolva, egyébként a legfrissebbel szállítják őket.
Nem jelenteném ki egyértelműen, hogy rossz hangú lejátszó, de azt igen, hogy távolról sem allrounder.
Vokális zenékhez lett tuningolva, és valószínűleg a többi típusa is, mert IHIFI hangzást emlegetnek a fórumokon. Enya pl. egész hallgatható vele, de már az EDM az felejtős, rettentő tompán tud puffanni a lábdob pl.
Amelyik zenénél volna hangsúly a basszuson, ott ez elvérzik.

(#26595) kemcso válasza sexymusprime (#26594) üzenetére


kemcso
Ármester

Hidd el nincs lényegi különbség egy Sansa és egy jobb telefon között (lehet, hogy pl a Note 4 kicsit jobb, mint a Sansa, de kb egy kategória). Csak gondolj bele, egy mondjuk 200e-s telefonban mennyibe kerülhet az a rész, ami a hangért felel? És mennyi zavaró van körülötte: gsm, nfc, bt, wifi, stb.

Ha jobbat akarsz, akkor (én ugyan nem hallottam) az iHifi 770C kb az első, amit érdemes. Vagy Fiio X3 2.gen, Fiio X5, iBasso DX50, DX90, AK100...

[ Szerkesztve ]

(#26669) zack válasza GabeszHUN (#26659) üzenetére


zack
nagyúr

Ha nyitott vagy más lejátszók irányába, akkor olcsóbban ott van az IHIFI 770C ver2. Én 30k-ért árulom, meg is tudod hallgatni. Van nem egy vélemény, aki DX50 szintet emleget összehasonlításképpen.
Ha viszont bejön, a fennmaradó 10-20k a zsebedben marad. Nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#26672) zack válasza GabeszHUN (#26670) üzenetére


zack
nagyúr

A Fuze+ érintője a legalja, amivel eddig találkoztam. Annyira gány minőség, hogy nem is értem, hogy adhatták így ki. Ebből ne indulj ki. :N Az IHIFI 770 és a Fuze+ ég és föld.
Persze nem akarlak rábeszélni, mert a szempontjaid nyilvánvalóak. ;) Milyen sporthoz kell?

(#26671) Tulku

Így van, de azt hiszem a hangerőgombok aktívak maradnak, bár nem szoktam állítgatni, fix 90-es hangerőn van mindig, nem szoktam állítgatni, és sosem mászott még el magától.
28k-ba megegyezhetünk. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#26707) kemcso válasza Bici (#26704) üzenetére


kemcso
Ármester

igen (érdemes), nem (létezik 20 alatt, az iHIFI 770-et nem hallottam, de sztem kb a DX50/X3 2.gen az, ami a következő lépcsőfok, amire érdemes költeni. Akár használtan is) :)

(#26705) AGE-T én is, van még hangban hova fejlődni, főleg részletesség terén

(#26713) Tulku válasza Bici (#26712) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem ezek az árkategóriák (20-30-40) nem igazán jelentenek megfelelő leképezést.
Vannak lejátszók amiket itt a fórumon általában használnak...ezek közül a Sansa egy olcsó mindenes, de én 100x inkább vennék mondjuk egy Cowon D2-t használtan (most épp 10-ért árulta valaki, de már elkelt, ezért merem leírni) mert ezer órát bír az akksija, egy normális wolfson dac van benne és megfelelő erősítés (majd minden füleshez tökéletes)...

Abban igazatok van, hogy ez egy nagy űr így 40-50 ezerig, de keresgélni kell, ha ilyen neveket látsz, hogy Cowon, Iriver, Colorfly, Fiio, (Ihifi 770 is jó alternatíva), Ibasso akkor nagyon nagyot nem hibázhatsz ha elmégy egy meghallgatásra...

A középkategóriát egyértelműen 45-50 körül találod meg használtan...aztán határ a csillagos ég (vagyaplenúúúegy)

Szerintem a füles-lejátszó viszonyában a melyik számít a tyúk-tojás alternatíva...nem eldöntendő, hanem kiegészítik egymást...

(#26731) #16820480 válasza kemcso (#26730) üzenetére


#16820480
törölt tag

iHifi 770c?

(#26739) zack válasza kemcso (#26730) üzenetére


zack
nagyúr

sheratan már feltette a kérdést. Az IHIFI 770C 2nd rev szerintem remek alternatíva.
Ha nem megy el 30k-ért szerintem megtartom. Olcsóbban nincs szívem eladni.
Egyszerű a menü mint a faék, átgondolt, nem lehet "elveszni" benne.
Az érintő kijelzőt én sem szeretem, de ez jó. Veszi mindig az érintést pontosan, még nem nyomtam félre.
A hangja pedig GR07-tel nagyon pazar. Tény, hogy a "bright" kimenet számomra túlságosan "karcol", de ez lehet, hogy stílusfüggő. A "dark" viszont nagyon bejön, pont az én világom, és a stílusok amiket hallgatok, szintén szeretik.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#26765) kemcso válasza muszor (#26764) üzenetére


kemcso
Ármester

A 10e környéki kategóriában a Sansa a legjobb választás. Esetleg azt mérlegeld, hogy van-e kereted egy iHifi 770C-re, ami jobban szól mindenképpen, mint egy telefon.

(#26802) Tulku válasza sadamsa (#26800) üzenetére


Tulku
veterán

Ezek a kritériumok egy kiegyenlített hangú, komoly játékos ismérvei...X1 helyett sajnos feljebb kell keresgélned...fentebb vett egy fórumtárs X3 II-t de az 70 ezer forint. Ha használt is szóba jöhet ki lehet próbálni az Ihifi 770c_t vagy valamilyen használt Cowon-t tudnék javasolni...

Sansa Clip-eknek van elfogadható hangjuk, de őszintén szólva én ezt vokális, klasszikus zenén nem tudom alátámasztani, nekem kissé karcsúnak tűnt egy Cowon D2-vel szemben.

Be kellene határolni a rá fordított összeget is...mert tudok ajánlani használtan nagyon kiegyenlített darabot, de az 100 fölött van...

(#26816) zack válasza sadamsa (#26810) üzenetére


zack
nagyúr

IHIFI 770C-m van, a 2. generáció, ami minőségibb komponensekből áll. [Moderálva]
Ár érték arányban a felsoroltak közül szinte biztos, hogy a legjobb.
Kérdés az, mennyit szánsz rá, lenne e helye máshol a többire szánt +30-50k-nak.

[ Módosította: pepe091 ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#26832) kemcso válasza Bukk900 (#26831) üzenetére


kemcso
Ármester

Ez nem 21e hanem 26e (áfa-vám), akkor meg az iHifi 770-ből van az aprón eladó, amit meg is tudsz hallgatni mielőtt megveszed, hogy tényleg jobb-e ;)

(#26914) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Azt meg tudná mondani valaki, hogy a IHIFI 770/770C meg tud hajtani rendesen egy Beyer DT990Pro 250Ohm-os fejest?

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#26935) kemcso válasza Bukk900 (#26934) üzenetére


kemcso
Ármester

Az nem 120$, hanem minden valószínűség szerint 120$*1,3=156$ (vámolás miatt). Én inkább néznék itthon használtan X3 II-t, iHifi 770 v. 770C-t, stb
Amiket meg tudsz hallgatni és eldönteni, hogy neked megérik-e az árukat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.