Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) MaCS_70 válasza dmc (#9050) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez a szolgáltató beállításaitól függ.

Nálam az egyik szolgáltatómnál a mail.macs... a bejövő, de kimenőnek magát a szolgáltató szerverét kell beállítani, míg a másik szolgáltatónál a bejövő az imap.macs..., a kimenő pedig az smtp.macs...

Ha csak egyet állítasz be, akkor nincs problémája?

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9052) dmc válasza MaCS_70 (#9051) üzenetére


dmc
aktív tag

Szia!
Megpróbáltam azt hogy mind a kettőhöz ezt írtam be :
mail.encegem.hu
de ugyanaz lett a gond
de akkor is az a gond ha az egyik helyre azt irom be hogy a bejovohoz
mail.encegem.hu a kimenohoz meg hogy smtp.encegem.hu de mindig ugyanazt kapom

(#9053) MaCS_70 válasza dmc (#9052) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem valahol máshol van a hiba. Próbálom kicsalni belőle ezt a hibaüzenetet, de nekem akkor sem jön elő, ha azonos szervercímeket írok be.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9054) dmc válasza MaCS_70 (#9053) üzenetére


dmc
aktív tag

Holnap megnézem a verziókat is . Ha más nincs újratelepítem azért köszönöm előre is a segítséget !

(#9055) Leonaprofi3


Leonaprofi3
csendes újonc

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy céges levelezéshez Thunderbird-öt használok, de hogy tudom beállítani az Out of Office automatikus válasz sablont, ha távol vagyok, hogy ne kelljen a leveleket letölteni, mert nyílván ilyenkor nem kapcsolom be a gépet, de szeretném, hogy a partnerek lássák, ha levelet küldenek, hogy távol vagyok. Köszönöm előre is a segítséget.

(#9056) Ablakos


Ablakos
őstag

Működik valakinek a hotmail (outlook365) server Oauth2 authentikációval? Feldobja a web ablakot, ahol megkérdezi a password/token párost, de beengedni nem akar a mail server. :(

(#9057) CPT.Pirk válasza Ablakos (#9056) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, legutóbb pénteken adtam hozzá így fiókot, működik azóta is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#9058) Tamy


Tamy
senior tag

Google naptárral van egy olyan problémám, hogy ha TB-ben hozzáadok egy eseményt, az rövidesen szépen megjelenik a telefon naptárában is, de fordítva nincs így. Olyan, mintha a TB csak induláskor szinkronizálna, akkor szépen letölti az eseményeket, de ha menet közben a telefonon állítok be egy újat, az órák múlva se jelenik meg a TB naptárában (weben ott van, tehát a telefon elküldi). Bár ilyenkor a TB bezárása, majd újbóli megnyitása se nagyon segít. A naptárak szinkronizálása az alapértelmezett 30 percre van állítva (kisebbet nem is enged), de kézzel frissítve se tölti le az újabb eseményeket. Fentieket több gépen is produkálja. Más is tapasztalt ilyent? Van erre valami megoldás?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#9059) Ablakos válasza CPT.Pirk (#9057) üzenetére


Ablakos
őstag

Nézz rá légyszives, ilyen szerver beállítással megy nálad?

Nem értem, miért nem tudok itt bejelentkezni. :((
Alkalmazás jelszóval persze megy, de minden szolgáltató hisztizik, hogy nem ez a biztonságos. Persze kipróbáltam a webes felületen Oauth2-vel és működik csak aTB nem.

[ Szerkesztve ]

(#9060) CPT.Pirk válasza Ablakos (#9059) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, pont így van. Szerintem azt nézd meg, hogy a microsoftos felületen nincs-e tiltva az alkalmazás. Illetve ott voltak szintek, hogy mit enged. Már régen jártam azon a felületen, de ott voltak ilyen dolgok.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#9061) Ablakos válasza CPT.Pirk (#9060) üzenetére


Ablakos
őstag

Köszi.
Sajnos továbbra sem akar beengedni. Az érdekes, hogy az MS/fióktevékenység sikeres bejelentkezést tesz le a logba. Sikeres próbálkozások tömkelege, de a TB visszadobja, hogy hibás.
Egyelőre nem kínlódok ezzel, ezért nem fizetnek. :(

(#9062) buhera73


buhera73
csendes tag

Sziasztok!
Nálatok a 102.7.0 verzióban működik levélírás közben a helyesírás ellenőrzés? Hiába jelölném be a beállításoknál, nem jelenik meg a pipa.

(#9063) buhera73 válasza buhera73 (#9062) üzenetére


buhera73
csendes tag

Le kellett tölteni hozzá a magyar helyesírási szótárt. Valamiért hiányzott belőle.

(#9064) Leonaprofi3 válasza Leonaprofi3 (#9055) üzenetére


Leonaprofi3
csendes újonc

Ebben, esetleg valaki tud segíteni?

(#9065) tjsz válasza Leonaprofi3 (#9064) üzenetére


tjsz
senior tag

Ezt a céges levelező szerveren kell beállítani.

(#9066) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Üdv!
SMPT szolgáltatót akarok beállítani..
Megadta az SPF rekord tartalmát, de nem tudom hol és hogyan kell beállítani...
Kösz a segítséget!

Vigyorka

(#9067) delta1017


delta1017
aktív tag

Sziasztok! [kép] Valaki esteleg tudna segíteni benne?
Egyik napról a másokra ezt dobja be, levél küldéskor.
Fogadni lehet leveleket.
Előre is köszi! :R

(#9068) sz.j válasza delta1017 (#9067) üzenetére


sz.j
nagyúr

Én nem tudom a megoldást, de addig is míg egy hozzáértő válaszolna talán érdemes itt is olvasgatni.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#9069) Ablakos válasza delta1017 (#9067) üzenetére


Ablakos
őstag

A kimenő levél szolgáltatónál (fórum / support) kell érdeklődni. Lehet az ip cím (ahonnan küldve volt a levél) bekerült a spam listájukba.

[ Szerkesztve ]

(#9070) delta1017 válasza Ablakos (#9069) üzenetére


delta1017
aktív tag

Na most azt tudni kell, hogy ez egy t-online fiók.
Webméljükbe bejelntkezve, simán küldök levelet.
Tegnap este óta van.
Nagyon érdekees.

(#9071) delta1017 válasza sz.j (#9068) üzenetére


delta1017
aktív tag

Köszi!
Próbáltam, de nem voltam vele előrébb.

(#9072) sz.j válasza delta1017 (#9071) üzenetére


sz.j
nagyúr

Sajnálom ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#9073) Ablakos válasza delta1017 (#9070) üzenetére


Ablakos
őstag

De az a levél nem a te géped ip címéről megy. (ha webes felületükön levelezel)

[ Szerkesztve ]

(#9074) delta1017 válasza Ablakos (#9073) üzenetére


delta1017
aktív tag

De… két gépen megy a levelezés Thunderbirdön keresztül.
Mind a a kettőnél ugyanaz a probléma.
Érdekeség képen néztem meg a webes felületen is.
Ott viszont hibaüzenet nélkül lehet küldeni levelet.

(#9075) delta1017 válasza Ablakos (#9073) üzenetére


delta1017
aktív tag

Végtére igen. Azért is tudtam küldeni .

(#9076) degec


degec
senior tag

Tiszteletem,

Ezer éve használok TB-t, portable-t, de miért van az hog egy többszörösen visszaküldött, továbbküldött levelet, ha meg akarok válaszolni, csak a legutolsó szövegérszt teszi bele, nem pedig az egészet. Ez valami beállítás lenne, hogy milyen """üzenetmélységig"" idézze-rakja bele ? Tudnátok segiteni plíz ?... természetesen a legutolsó verzió.. Köszönöm előre is ! :R
+ infó, most látom, hogy egy forwardedemail.eml van csatolva, amit én egyben látok teljesen. gondolom valami majom ótlúk levelezési trükk lesz ez :D

[ Szerkesztve ]

(#9077) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!
Csak most vettem észre, hogy az eddig jól működő "Helyesírás-ellenőrzés írás közben" nem működik ...
Hiába próbálom a "Beállítások --> "Helyesírás-ellenőrzés írás közben" lehetőséget megjelölni (pipa) sajnos erre nem reagál nincs "pipa" és nincs ellenőrzés sem ...

Szerintetek hogy lehet ezt a funkciót működésre bírni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#9078) Ablakos válasza sz.j (#9077) üzenetére


Ablakos
őstag

A szótár be van állítva?

(#9079) sz.j válasza Ablakos (#9078) üzenetére


sz.j
nagyúr

Húúúú, most "megfogtál", mert amióta a TB-t használom (~10 éve) sosem néztem ...., de mindjárt megnézem.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#9080) sz.j válasza sz.j (#9079) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem beállítani kellet a szótárt, hanem letölteni, így már jó.
(De hogy hová lett az eddigi az rejtély ..., lehet, hogy frissítésnél tűnt el ...)

Köszönöm a segítséget. :K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#9081) _Andras_


_Andras_
tag

Sziasztok!

Most próbálgatom a Thunderbirdet, de az elején elakadtam...
Volt egy email címem, ahol jelszóval lehetet belépni, kétlépcsős bejelentkezés ki volt kapcsolva. Így minden probléma nélkül a Thunderbirden keresztül be tudtam lépni a fiókba. Majd vettem egy Yubikeyt (biztonsági kulcsot) és hozzárendeltem az emailemhez. így most már ha a weben bejelentkezek a fiókomba, mindig kéri, hogy a biztonsági kulcsot is.
A thunderbirdben töröltem a mentet jelszavakat és újból kapcsolódni akartam a fiókomhoz. Fel is dobta az ablakot, ahol kérte a jelszót, majd utána a biztonsági kulcsot is. Viszont azt írja, hogy " Ez a biztonsági kulcs, nem ismerős. Próbálkozzon másikkal! " , ami hülyeség, mivel böngészőn keresztül természetesen felismeri és be is tudok lépni.

Mi lehet a gond? Már körbedúrtam a netet, de semmi használhatót nem találtam....

(#9082) Ablakos


Ablakos
őstag

Nagyon ígéretes fejlesztés van folyamatban. :) Várjuk...

(#9083) SharpSA válasza Ablakos (#9082) üzenetére


SharpSA
veterán

Na ezt vártam már jó ideje. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#9084) MaCS_70 válasza Ablakos (#9082) üzenetére


MaCS_70
félisten

És ezzel, feltételezem, kismillió remek kis add-on mehet ismét a szemétbe...

Bocs, nem csak sopánkodni akarok, de amióta elvették a színes mappáimat, rettegek a váltásaiktól.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9085) Ablakos válasza MaCS_70 (#9084) üzenetére


Ablakos
őstag

A külső fejlesztések (más alkalmazásoknál is) sajnos mindig utóigazításokat igényelnek. A szemétbe az kerül, amelyiket nem frissítik. (pl. a colored folders) Reméljük az add-on fejlesztők gyorsan reagálnak a változásokra.

[ Szerkesztve ]

(#9086) Zola007 válasza MaCS_70 (#9084) üzenetére


Zola007
veterán

erre gondolsz színes mappa alatt?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#9087) MaCS_70 válasza Zola007 (#9086) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem. Amint Ablakos írta, volt egy addon, amelyik megoldotta azt, hogy az accounokat színnel jelöljem, és ez a színezés következetesen végigment minden megjelenítési módon, nem csak az inboxban.

Tán 68 fölött már nem működött, a fejlesztő meg is írta, hogy nem tudja újraírni az egészet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9088) andrew-msi


andrew-msi
aktív tag

Sziasztok!

Van egy nagy gondom. :(
Van egy laptop amin Windows 10 van és egy Outlook 2007-ben vannak az emailek (több ezer). Ezt szeretném egy másik gépre átvinni, de már Thunderbird-t használva.
Van erre valami olyan megoldás amit egy olyan ember is meg tud csinálni, aki nem igen ért az ilyen dolgokhoz?
Előre is köszönöm.

(#9089) Ablakos válasza andrew-msi (#9088) üzenetére


Ablakos
őstag

Milyen levelező szolgáltató(ka)t használsz az outlook alatt?
Pl. gmail, hotmail alatt (imap) gyakorlatilag semmit extrát nem kell tenni, mivel a beérkezett/elküldött levelek/kuka stb. mind leszinkronizálhatóak az újonnan feltelepített TB-re. (több ezer levélnél nem kevés idő)

[ Szerkesztve ]

(#9090) andrew-msi válasza Ablakos (#9089) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Köszönöm a válaszod.
5 fiók van és mindegyik freemail.
Ezzel is meglehet tenni?
Remélem. :(

(#9091) Ablakos válasza andrew-msi (#9090) üzenetére


Ablakos
őstag

Bár évtizede nem használok freemail-t, de szerintem az is imapos beállítással megy.
Próbáld ki, hogy felteszel egy TB-t a mostani gépre és beállítasz egy fiókot és megpróbálod leszinkronizálni azt a fiókot.

[ Szerkesztve ]

(#9092) andrew-msi válasza Ablakos (#9091) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Az impapos azt jelenti, hogy a freemail oldalán is fent vannak az emailek?
Mert akkor az nem lesz megoldás, ott nincs szinte semmi (kb 10 levél).
De megpróbálom.
Valamikor régen XP volt Outlook expresszel és akkor lett lecserélve sima Outlook 2007-re. Itt van egy csomó mappa ahol rendszerezve vannak az emailek.

Néztem az ta megoldást amit itt az összefoglaló ír, de kb 10 emailt visz át. :(

(#9093) andrew-msi válasza andrew-msi (#9092) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

OK értem mi az IMAP, nos a gond, hogy eddig POP3-at használtak ezen a gépen.
Gondolom akkor ez már nem megoldás. :(

Felraktam a TB-t és ha az inportálásnál az Outlook-ot kérem azt írja.
Nem található profil.
Ezt miért csinálja?
A 2007-s Outlook miatt?

[ Szerkesztve ]

(#9094) Ablakos válasza andrew-msi (#9093) üzenetére


Ablakos
őstag

Arra emlékszem, hogy az Outlook .pst fájl-lal dolgozik, abba tud exportálni.
1. kiexportálni .pst-be a gépen a levél fiókokat
2. Valami hasonló konvertálóval TB-vel megetetni

Sajnos én okosabbat nem tudok.

(#9095) tjsz válasza andrew-msi (#9090) üzenetére


tjsz
senior tag

Hány GB-ról beszélünk?

(#9096) Ablakos


Ablakos
őstag

A hotmail fiók feldobott olyan foldereket, amikre nem iratkoztam fel. Van erre mód megszabadulni ezektől? (a TB-n belül)

(#9097) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Segítséget szeretnék kérni. Egyik ismerősömnek "...@t-online.hu" e-mail címe van, a Thunderbird-del használja régóta, de most előjött nála valami "TLS hiba".
Megpróbáltam belépni a https://webmail.t-online.hu/login.php oldalon a címével, de hibás név / jelszó üzenetet dob, holott elvileg jó, a telekom adta meg anno.

A gépén Windows 7 van, a kérdésem, hogy emiatt van a tanúsítványhiba, vagy valami teljesen más probléma lépett fel?

Köszönöm a segítségeteket előre is! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#9098) csabyka666 válasza csabyka666 (#9097) üzenetére


csabyka666
addikt

Megoldódott magától a probléma, valami szerver oldali hiba lehetett.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#9099) nullpoint


nullpoint
senior tag

Sziasztok!

Indamailről szeretném lementeni az összes mailemet. Minden leírás a neten már régi, és nem aktuális.
Tudja valaki lépésről lépésre, hogy kell beállítani Thunderbird-öt, indamailhez?
Köszönöm előre is.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#9100) atala


atala
addikt

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy az összes mappámnál úgy van beállítva, hogy időrendbe teszi a leveleket, és alul vannak a legújabbak. Ha rá kattintok a mappára, akkor mindig a legalsó jelenik meg, tehát alul látom a legújabbat.
Valamiért az elküldött üzeneteknél egy úgy jelenik meg, hogy amikor rá kattintok, akkor a nézet felül van. Tehát a leg régebbit látom. A dátum szerinti rendezés az jó, csak nem a legújabbat látom.

Próbáltam már elmenteni a jelenlegi nézetet arra a mappára. (Jelenlegi nézetek alkalmazása), de nem segít. Addig jó, amíg újra nem indítom a alkalmazást, utána megint nem jól hozza a nézetet.

Valakinek van valami ötlete rá?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.