Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) azbest válasza szkutyi (#748) üzenetére


azbest
félisten

talán a biosnál is látni fordulatszámot, meg hwinfo vagy más hasonló progikban valsz van. Most pont nincs előttem az enyém.

(#752) szkutyi válasza azbest (#751) üzenetére


szkutyi
őstag

Sajnos én egyikben sem találtam...de könnyen lehet hogy én vagyok tudatlan!jolenne kicsit visszafogni mert 55 foknál már igazán szépen pörög... :D

(#753) KisApám válasza margithid (#750) üzenetére


KisApám
addikt

Nem igazán hiszem, hogy olyan integrált grafikával fognak előrukkolni az Inteltől (főleg, hogy a igencsak gond van a 13. és 14. generációs I9 procikkal...), amelyik minimum 3szoros teljesítmény ugrást produkál, hogy beérje az AMD procikat ezen a téren (a tervek szerint az év második felében jelenik meg az új AMD proci gyorsabb integrált grafikával).

Per pillanat, ha jól tudom a legerősebb Intel integrált grafikát (Iris XE 96EU) átlagban még az AMD 680M is (a 780ról ne is beszéljünk...) kb. +30% FPS-el veri.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#754) KisApám válasza KisApám (#753) üzenetére


KisApám
addikt

Az a minimum inkább max 2szeres, bocsi (ha az év végére beharangozott új AMD integrált grafikus procikat veszem figyelembe).

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#755) margithid válasza KisApám (#753) üzenetére


margithid
veterán

Tesztek alapján azért az Intel se rossz.
13620h 5.7-et ér el, míg 7840HS 3.9-et játék tesztnél.
[link] [link]

(#756) KisApám válasza margithid (#755) üzenetére


KisApám
addikt

Engem csak a grafikai (3D) rész érdekel. Szinte csak azt használnám ki.
Abban az Intel NAGYON el van maradva.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#757) ateszm válasza KisApám (#732) üzenetére


ateszm
senior tag

Köszönöm szépen,akkor nem adom fel!
Vadászok egy akcióra :)

(#758) M4T4D0R


M4T4D0R
tag

Sziasztok!

TV alá szeretnék filmezős mini PC-t rakni vezeték nélküli egérrel és billel. Szeretnék 4k ban filmeket letölteni, illetve Netflix/HBO lenne rajta.

Nézegettem mini PC-t.
Nem tudom ezek jók lennének erre a feladatra? Elég kraft van benne egy 4k filmhez? :U

[link]
[link]
[link]
[link]

Bár akkor már inkább húznék a 4 fizikai magos Intel i5 6500T felé.

Tisztelettel,
Dániel

[ Szerkesztve ]

(#759) Gombinyó válasza M4T4D0R (#758) üzenetére


Gombinyó
őstag

4k filmet szeretnél róla nézni is vagy a filmlejátszó más lenne és ezzel csak letöltenél?
Ha a gép lenne a lejátszó is, akkor 4k-ra egyik sem alkalmas.

(#760) szkutyi válasza M4T4D0R (#758) üzenetére


szkutyi
őstag

Ez való erre a célra: [link]
Nekem hasonló van, torrent ment külső hddre gigabitet kihajtja mint a szart, plex szerver van rajta simán megy a transzkodolas is.

(#761) M4T4D0R válasza Gombinyó (#759) üzenetére


M4T4D0R
tag

Erről menne a film is.

(#762) M4T4D0R válasza szkutyi (#760) üzenetére


M4T4D0R
tag

Köszönöm a tippet!
Fontolóra veszem. :)

(#763) Gombinyó válasza M4T4D0R (#761) üzenetére


Gombinyó
őstag

Akkor modernebb gép kell, amin van legalább HDMI 2.0 csati és az IGP is támogatja a 4k HDR-hez köthető dekódolást. Amiket linkeltél felejtősek.

(#764) azbest válasza Gombinyó (#763) üzenetére


azbest
félisten

amúgy dp porton (és aktív dp-hdmi átalakítóval) 4k 60Hz-et tudnak a 4gentől felfelé intel procik integrált grafikái is. A hdr az persze más kérdés, azt valsz nem tudják ezek a régiek.

Az i5 6th gen procisok jó eséllyel azért boldogulnak a feladattal. Az n100 velük van pariban teljesítményben, a plusz az av1 dekódolás képessége a régebbiekhez képest. Az n100-as kínai cuccoknál nem mind tud hdcp 2.0-át így előfizedtéses tartalom lehet korlátozott felbontású streamingen.

[ Szerkesztve ]

(#765) Gombinyó válasza azbest (#764) üzenetére


Gombinyó
őstag

6500T Lenovo Tiny-val próbálkoztam anno, az fullhd-ig volt jó nekem filmlejátszás terén.
Kínai gépekről letettem, nem jutottam el odaáig, hogy tesztelni tudjam. Most egy Asus/Intel NUC van, két HDMI 2.1 porttal. Ez minden mai igényt kielégít filmezés terén némán.

(#766) Donki Hóte válasza azbest (#764) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Amelyik PC-ben UHD Graphics 630 GPU van, azzal HDMI kimeneten is gond nélkül lehet 4K-ban filmet nézni.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#767) szkutyi válasza azbest (#764) üzenetére


szkutyi
őstag

Hogy áll a nagyobb tbao házad? :D.bérgyártást nem vállalsz?engem.is érdekelne. :D

(#768) azbest válasza szkutyi (#767) üzenetére


azbest
félisten

áh még nem javítottam a méretezést, nem haladtam vele, mert költözött az irodánk és ott kellett ügyködni. Meg riasztó kijelző panel asztali tartót csinálni a nem kapható gyári helyett :D

[ Szerkesztve ]

(#769) szkutyi válasza azbest (#768) üzenetére


szkutyi
őstag

Cnc műanyag marással foglalkozom, heti 50-60 órában, de ide a legjobb lenne a nyomtatás :D

(#770) szkutyi válasza azbest (#768) üzenetére


szkutyi
őstag

Nézd csak: [link]

(#771) Donki Hóte válasza FőDudu (#519) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nincs nekem szerencsém ezekkel a kínából rendelt dolgokkal :O

Az AzsiaCenter.com webáruházból megrendelt dolog meg sem érkezett, egy hónapja hitegetnek a vételár visszatérítésével, már lemondtam róla, hogy adnak vissza bármit is.

Megrendeltem ezt az RP-SMA wifi antennát is az ebayről, ez megérkezett, csak éppen pont úgy nem jó az antennakimenethez, mint a korábban rendelt antenna :W

A küldött antenna ugyan Lenovo cikkszámos, és már annyiban jobb, mint a múltkor vett, hogy anya csatlakozós az antenna, de akkor sem lehet rácsavarni a miniPC antennakimenetére, mert a menet átmérője nem egyezik :(

A miniPC antennakimenetének a külső csavarmenete 4.35 mm átmérőjű, az ebayről vett antenna belső csavarmenete viszont 5.55 mm, szóval nem tehető rá az antenna az aljzatra :(

Mivel ez már a második rossz antenna és fogalmam sincs, hogy hogyan keressek olyan RP-SMA antennát, aminek 4.35 mm-es a csavarmenete (merthogy ezt az értéket sehol sem tüntetik fel a hirdetésekben) lemondtam az antennáról, marad így ahogy van.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#772) Csupati válasza Donki Hóte (#771) üzenetére


Csupati
senior tag

Ahonnan vetted ebayen írj az eladónak hogy neked 4.35mm külső átmérőjű a csatlakozó meg ha leirod a gép típusát biztos tudni fogja mi kell Neked.

Az élet Clevo nélkül unalmas.

(#773) ha3flt válasza Donki Hóte (#771) üzenetére


ha3flt
csendes tag

Azért nem tüntetik fel az átmérőt, mert nincs olyan, hogy különböző átmérőjű SMA csatlakozó. Ahogy az SMA 6 mm körüli, például egy SMC csatlakozó 4 mm körül van (GPS-eken pl. gyakori). Rákeresve léteznek műszaki rajzok szépen beméretezve, egy kis próbálkozással meg lehet találni, melyikről van szó, és eddig is ki lehetett volna zárni, hogy melyikről nem. Meg persze lehet írni a supportnak, hogy mi is annak a csatlakozónak a neve.

[ Szerkesztve ]

(#774) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

Sziasztok,

egy mobil stúdiót szeretnék csinálni. OBS Studióval élőznék 4 webkamerával és egy audiomixerből jövő sztereó hanggal (ami 4 mikrofonból lenne összekeverve). A kamerák és az audió is powerbankról működnének. A netet egy mobile router adná. Ehhez kellene nekem egy mini PC ami szintén el van powerbankról. 3-4 óránál nem kell többet bírjon a felszerelés. Szerintetek egy Teclast 10N elég lehet erre? Illetve tudtok esetleg olyan mini PC-t ajánlani, ami a célnak megfelelő és USB-n keresztül kapja a tápot?

Az még jbb lenne, ha a MiniPC-hez vizuális felületéhez monitor csatlakozás nélkül hálózaton keresztül is hozzá lehetne férni pl tablettel, de ez gondolom már elég extra

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#775) Csupati válasza bpmcwap (#774) üzenetére


Csupati
senior tag

Szia, jobban járnál egy windows os tablettel, vagy 2in1 géppel, USB C töltést csak TB3 al rendelkező mini pc tudhat. És egyből meg lenne oldva a kijelző probléma is.

Az élet Clevo nélkül unalmas.

(#776) bpmcwap válasza Csupati (#775) üzenetére


bpmcwap
senior tag

ez eszembe se jutott, igazad van! Köszönöm

Túrista vagyok

(#777) F34R


F34R
nagyúr

Udv, sracok

Milyen minipc ajanlott most, altalanos netezes, videonezes, szovegszerkesztes, tablazatkezeles stb.. ?

(#778) Csupati válasza F34R (#777) üzenetére


Csupati
senior tag

Szia, ilyen célra amiben van egy normális 4 magos proci mondjuk ddr4 rammal 8gb az ilyen alap dolgokra már bőven jó, win11 hez (ha nem akarsz mókolni a windowsal) akkor 8.gen intel CPU, vagy ryzen már támogatott . Ha nincs komoly grafikai terhelés játék stb akkor az intel hd elég, ha vmi apróságot akarsz futtatni játékból, vagy néha tervező progi akkor egy ryzen jó lehet, nálam a Vega 8 (5700U) kb egy 1050 laptop ot hoz, néha szorakozok egy kis Blender el gond nélkül.

Az élet Clevo nélkül unalmas.

(#779) F34R válasza Csupati (#778) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem akarok mar jatszani ilyen gepen... Es leginkabb Linuxot szeretnek hasznalni es nem Windowst. Mi a bare minimum ami elvarhato desktopkent?

(#780) Csupati válasza F34R (#779) üzenetére


Csupati
senior tag

Linux-os gépem még nem volt ahhoz nem értek hogy mi a jó.

Az élet Clevo nélkül unalmas.

(#781) gbors válasza F34R (#779) üzenetére


gbors
nagyúr

Akkor mehet valamelyik négymagos Inteles gép, akár egy N100 is, a leírtakra jók a kisebb Intel IGP-k is. Viszont én 16GB RAM alá nem mennék, a böngészők mostanában elég sokat zabálnak.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#782) Necronom válasza F34R (#779) üzenetére


Necronom
senior tag

Nalam Linux van, mITX lapocskan N100 prockoval..kb 35eFt
minyma 8GB memo mindenkepp kell, es ennyi
Vigan szaladgal rajta 4k-s letoltott film, jutubon is, ebbol kifolyolag bongeszgetni szinten bosegesen eleg (ha sok bongeszo ablakod van akkor erdemes a tobb memo, hacsak nem a FF hasznalod, mert az eszik rendesen )
A benne levo office meg igazabol barmin elmegy :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#783) F34R


F34R
nagyúr

@gbors es @Necronom mindkettotoknek koszonom. Valami kis keszet neznek. amibe max az ssd-t es a memot kell bepattintani.

(#784) ballazol válasza F34R (#783) üzenetére


ballazol
senior tag

első találat barebone keresőszóra:

Harse AMD Mini PC Ryzen 9 5900HX

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#785) gbors válasza F34R (#783) üzenetére


gbors
nagyúr

Pl. ez. Csak le kell ellenőrizni, hogy tényleg nem kell-e rá vámot tenni (a BMAX esetében elképzelhető, mert van EU raktáruk).

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#786) Fisha


Fisha
őstag

Sziasztok!

Nem tudom mennyire off, de talán itt másnak is volt már hasonló problémája. Falra szeretnék tenni egy monitort egy mini pc-vel, amolyan kiosk jelleggel. A monitor már megvan, ami egy dell érintőképernyő. Olyan megoldás kellene amivel fel tudom az egészet tenni a falra, miközben a monitor mögé begyógyítom a mini pc-t is. És mindezt úgy, hogy a lehető legkevésbé álljon ki a faltól a végén a produktum. A kisgép még nincs meg, szóval az lehet még bármi, ami erre a feladatra a legjobban megfelel. De nagyobb kérdés számomra az "állvány", ami egyszerre alkalmas a mini pc fogadására és a falra szerelésre és persze a monitor fogadására. Van valakinek ezügyben ötlete, tapasztalata?

Előre is köszi.

(#787) Csupati válasza Fisha (#786) üzenetére


Csupati
senior tag

Szia, a Dell monitor vesa szabványos rögzítésű? Amúgy én egy H profilra gondoltam amit tudsz a falra rögzíteni és a monitorra a két sík oldalon, az U alakba meg be tudod állítani a Mini PC-t.

Az élet Clevo nélkül unalmas.

(#788) Fisha válasza Csupati (#787) üzenetére


Fisha
őstag

Igen, vesa (van manapság már olyan, ami nem az?). Jelenleg is a falon van egy vesás falikarral, csak most még külön van a pc.

(#789) spike70


spike70
tag

Sziasztok.
Mennyire használhatók ezek a BMAX mini PC-k? Böngészés, YouTube, letöltés.
Illetve milyen Windows van rajtuk!
Konkrétan erre gondoltam:
[link]

(#790) Csupati válasza spike70 (#789) üzenetére


Csupati
senior tag

Hát ha Kínából rendeled és innen akkor 1-2 hónap is lehet mire megjön , amúgy kb ugyan azt tudja mint a többi amit itthon is kapsz.

Az élet Clevo nélkül unalmas.

(#791) spike70 válasza Csupati (#790) üzenetére


spike70
tag

Köszi. Itthonról melyik ajánlott hasonló árban?

(#792) azbest válasza spike70 (#789) üzenetére


azbest
félisten

ha jól emlékszem erről beszélgettünk talán, hogy az a proci (i7-1060NG7) nem win11 kompatibilis

(#793) ateszm válasza spike70 (#789) üzenetére


ateszm
senior tag

Cseh raktár nekem 3-4 munkanap,lengyelből 4-5, kínából az Ouvis 8munkanap alatt jött meg.

[ Szerkesztve ]

(#794) szkutyi válasza ateszm (#793) üzenetére


szkutyi
őstag

Honnan tudod melYik raktárból jön?

(#795) ateszm válasza szkutyi (#794) üzenetére


ateszm
senior tag


Amikor én rendeltem,lehetett választani is EU vagy Kína. Igaz volt 5eFt felár az EU-s raktárból. De ezt nem lehet általánosítani szerintem. Kuponokat érdemes vadászni,esetleg hardveraprón is érdemes nézelődni.

(#796) szkutyi válasza ateszm (#795) üzenetére


szkutyi
őstag

Koszi

(#797) spike70 válasza azbest (#792) üzenetére


spike70
tag

Akkor hagyjam inkább?

(#798) Csupati válasza ateszm (#793) üzenetére


Csupati
senior tag

Én most váltok laptopra Ouvis rol.

Az élet Clevo nélkül unalmas.

(#799) -Gabesz- válasza azbest (#792) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Spike70:
Nekem van egy ilyen gépem. proci erőben kb. egál egy 8. genes 4/8-as 8259/8559 -el.
Viszont fogyasztásban kb fele. IGPU tekintetében pedig erősebb annál. Letöltésre, Youtubra, böngészésre teljesen alkalmas.

azbest:
A proci win11 kompatibilis, de a lap, vagy a bios nem tudja a win11 biztonsági előírását, nem tudja a TPM 2.0-át. Ezért magától nem fog települni a win11, viszont kiskapuval fel lehet tenni hivatalos Microsoft oldalról telepítve.

(#800) Donki Hóte válasza -Gabesz- (#799) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az, hogy "fel lehet tenni" a win11-et, az édeskevés a hosszabb távú nyugodt használat tekintetében :(

Március óta szenvedek egy akkor kiadott win11 frissítés telepítésével, amit azóta sem sikerült telepíteni, pedig az én miniPC-m elvileg win11 kompatibilis, csak éppen a kompatibilitási lista legalján van a procim (i5-8xxx) :O

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.