Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Jinxx válasza D4rkm4n (#450) üzenetére


Jinxx
senior tag

Én is ilyesmi szinten gondolkozom, és nekem volt alkalmam kipróbálni egy pár Velbon Sherpát. Olcsóbb megoldásként neked belefér egy 250r/f aminek a lábait nem tudod kihajtani, tehát makróképességei nem túl jók, de a középoszlopot meg lehet fordítani, talán úgy okés. Vagy 750r ami drágább de sokoldalúbban variálható. Ez lenni én szerény vélemény. :)

(#452) D4rkm4n válasza Jinxx (#451) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Ezeknek ugye nem olyan gagyi műanyag a lábuk mint a Hamáké? Csak mert azokat megtapiztam a helyi boltokban és hát nem tűntek túl strapabírónak. :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#453) Jinxx válasza D4rkm4n (#452) üzenetére


Jinxx
senior tag

Alu, masszív, merev. Menj el valahova, és tapogasd meg. Nekem első benyomásra is nagyon bejött.

(#454) D4rkm4n válasza Jinxx (#453) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Ha mégse jönne be, leadom a mélytelepen. :DDD
2.2kg-ért kapok egy sütirevaló pénzt. :C

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#455) Jinxx válasza D4rkm4n (#454) üzenetére


Jinxx
senior tag

Vedd meg, ne jöjjön be, aztán 5k-ért add el nekem! :DDD

(#456) jobbacsabba válasza Dtomi (#430) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Esetleg hama gamma 74, vagy velbon cx-660?

(#457) D4rkm4n válasza jobbacsabba (#456) üzenetére


D4rkm4n
őstag

A Velbon CX-660 jónak tűnik. Ezekre egy mozdulattal fel lehet tenni a gépet és le is lehet venni, vagy kell vele egy kicsit szöszmötölni?

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#458) Szoles válasza D4rkm4n (#457) üzenetére


Szoles
senior tag

Ez nem lenne jó neked? Szerintem még alkudni is tudsz valamennyit.

(#459) tabletta válasza Szoles (#458) üzenetére


tabletta
tag

Nekem ilyen van és teljesen korrekt. Az árához képest rendelkezik néhány "sztár-allűrrel" is.

(#460) ottkar válasza D4rkm4n (#457) üzenetére


ottkar
addikt

Egy mozdulattal csak akkor lehet feltenni a gépet ha a gépen fel van csavarva cseretalp.

(#461) medvet


medvet
csendes tag

Ezt az oldalt nézzétek meg, én innen rendeltem magamnak és másoknak is állványt (YH324) és gömbfejet (YH430). 18.200 Ft-ból kijött szállítással együtt, bár mivel ötöt rendeltem, kértem és kaptam még 5% kedvezményt.
http://www.foto-tip.pl/sklep/index.php?cPath=58&language=en

Itt láthatjátok "élőben":
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=77656760&t=9120352

(#462) jobbacsabba válasza Szoles (#458) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

De, tetszetős darab. soligor pt-137 vs. velbon cx-660?
Valakinek véleménye, hozzászólása, tapasztalata bármelyik tipussal? :F
A válaszokat szívesen venném. :D

(#463) jobbacsabba válasza tabletta (#459) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Mik azok a sztárallűrök?

(#464) Bandus99 válasza medvet (#461) üzenetére


Bandus99
őstag

es nem tervezel meg rendelni?

Van osszehasonlitasi alapod az azonos Manfrotto fejjel?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#465) Dare2Live válasza jobbacsabba (#462) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nekem mind soligorral mind velbonnal jók a tapasztalataim.

persze bazi messze van egy manfrottotol....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#466) SSwift2


SSwift2
tag

Hali!

Hamarosan szeretnék vásárolni egy állványt. Pentax K10D gépet és egy Tamron 70-300 obit kellene megtartania. Sajnos egyenlőre nincs keret nagyobb tele vásárlására így ezeket kellene elbírnia az állványnak stabilan.
Fontos lenne, hogy makrozásra is használható legyen, így jó volna ha a minimum magassága 30 cm körül lenne.
Én egy Soligor PT-154-es állványt néztem ki, ez elbírná a fentebb említett gépet? Ha van valakinek tapasztalata ezzel az álvánnyal, vagy tud jobbat, az légyszi írja meg.
A keret 15-20e Ft lenne rá.

(#467) Bandus99 válasza SSwift2 (#466) üzenetére


Bandus99
őstag

Nezd meg a #461 hszt nem tunik rossznak elso ranezesre.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#468) SSwift2 válasza Bandus99 (#467) üzenetére


SSwift2
tag

Köszi, de nem szeretnék külföldről rendelni.

[ Szerkesztve ]

(#469) jobbacsabba válasza Dare2Live (#465) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Kösz.
Ajánlhatnál egy manfrottót 12k-ért.

(#470) Dtomi válasza jobbacsabba (#456) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem ismerem a modelleket. Azt nem találtam leírva sehova mi alá akarsz állványt tenni. Nem kell feltétlenül "manfrotto" mi a jó istennek?

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#471) jobbacsabba válasza Dtomi (#470) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

A #429 -es hozzászólásra már ajánlottál egy állványt, és jónak tűnik, de nem akarom elkapkodni.

(#472) mob_zzz


mob_zzz
aktív tag

Soligor LG-30, illetve LG-40 állványokkal (vagy úgy általában a márkával) kapcsolatban van valakinek bármilyen tapasztalata? Hasonló árkategóriában mit tudtok ajánlani?

(#473) jobbacsabba válasza mob_zzz (#472) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Ezeket nem ismerem, most vettem egy velbon cx-888 állványt, nekem elég magas, stabil, könnyű, kihúzott középoszloppal viszont kicsit remegős (néha kevés a 2mp kioldás késleltetés). Ha nagyobb kell, ~ennyiért megkapod a cx-660ast is.
cx-888: [link]
cx-660: [link]

[ Szerkesztve ]

(#474) mob_zzz válasza jobbacsabba (#473) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Én is néztem a CX-660-at, de nincsen benne vízmérték (tudtommal), a Soligorokban pedig információim szerint van. Eddig csakis emiatt hajlom valamelyik Soligor felé, mert árban ugyanott van ez a 4 modell.

(#475) philoxenia válasza mob_zzz (#474) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Panorámázni akarsz?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#476) mob_zzz válasza philoxenia (#475) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Főleg esti képekhez kellene állvány.

(#477) philoxenia válasza mob_zzz (#476) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A vízszintező inkább akkor fontos, ha precíziósan kell a sík, amúgy szerintem nem annyira egetverően. Egyébként külön ha veszel egy ilyet akkor teljesen precíz lehetsz. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#478) mob_zzz válasza philoxenia (#477) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Az igaz, hogy nem egetverően fontos, de ha két hasonló árú állvány közül az egyikben van vízszint, a másikban nincsen, akkor miért ne azt válasszam amiben van? Amúgy közben arra is rájöttem, hogy míg a Velbon állványokhoz jár táska, a Soligorokhoz nem. Újabb különbség...

(#479) jobbacsabba válasza mob_zzz (#478) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Támogatom a véleményt, hogy a vízszint csak nagyon ritkán kell, a képet utómunka alatt úgy forgatod, ahogy akarod. Ennek ellenére ~800 HUF árban beruháztam egy kicsi, kétutas szintezőbe, amit egy pót cseretalpra szerelve (cx-888hoz ez ~1400 HUF) vagy egyéb módon rözítek majd. Szerintem ezzel lehet annyira vízszintet produkálni, mint a beépítettel.

(#480) mob_zzz válasza jobbacsabba (#479) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Igen, azt tudom, hogy lehet külön is vízszintezőt venni, vannak olyanok is, amiket vakupapucsba lehet csúsztatni. Te milyet és hol vettél? (képet tudsz?)

(#481) jobbacsabba válasza mob_zzz (#480) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

[link] Itt vettem, de 820,- volt.

(#482) Fejo


Fejo
őstag

Használ valaki Manfrotto 488RC4 gömbfejet?

Érdekelnének a tapsztalatok!

Előre is köszi!

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#483) werttzui válasza Fejo (#482) üzenetére


werttzui
őstag

Nekem rc2-őm van ilyet akartam sajna nem volt de a rc2-es nagyon jó strapabíró jól beállítható
kicsit néha idegesítő a két tekerője mindig fordítva van nem mindig áll kézre de ha nem kapkod az ember akkor meghálálja az rc 4-es nagyobb talpú jobban elfér rá egy gép sőt kisebb kamerához is használják sz.tem megéri az árát bár nem olcsó. :)

PENTAX

(#484) Teng


Teng
aktív tag

Milyen álványt javasoltok 20e ft környékén? Velbon Sherpa 250R/F vagy esetleg iylentájt van párfajta manfrottó is... K10D lenne rajta kitobival, később egy 70-300as telével, viszont hosszútávra gondolkozok,minden évszakban egyaránt lenne bent-kint használva mivel snowboardozok is...

(#485) philoxenia válasza Teng (#484) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az alant linkelt Cx- 660-at nézted?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#486) Dare2Live válasza Teng (#484) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Írd le, hogy mire....
és nézd meg a frottokat is ilyen árban, főleg a súlyukat amikor a nem is nehéz fotós szeted 4kg akkor nagyon nem mindegy, hogy 2.8kg+ van nálad vagy 1.5.

Nekem velbon van 200R teljesen jó de pöppet bánom, hogy uennyiért vagy kicsit drágábban nem egy könnyebb frottot vettem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#487) Teng válasza Dare2Live (#486) üzenetére


Teng
aktív tag

kezdő vagyok a féynképezésben, ez lesz az első álványom. számomra a lényeg az lenne hogy szélsőséges időjárási viszonyok se tegyenek kárt benne. Lakásban és szabadban egyaránt használnám.a sulya ennek a velbonnak szerintem elfogadható és a terhelhetősége is. Egyedül azt nemtudom hogy az aljára is lehet rakni a fejet vagy nem, mert a kép kicsit csalóka...

(#488) Dare2Live válasza Teng (#487) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mármint micsoda, mifajta szélsőséges? Bármey álvány még ez a kategória is szvsz jobban bírja a szélsőséges időjárást mint egy kitobi....
ha meg uannyiért van joval könnyebb is az nemmind1.

aljára rakni fejet? Mire gondolsz?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#489) Teng válasza Dare2Live (#488) üzenetére


Teng
aktív tag

MIvel nemvolt álványom nemtudom mennyire fontos a súly, viszont a velbon elég masszívnak néz ki. Az aljára rakni fejet kifejezésem azt takarja, hogy némely álványnál az aljára is lehet rakni az álványfejet ami hasznos pl makrozáskor.

(#490) Fejo válasza Teng (#489) üzenetére


Fejo
őstag

MIvel nemvolt álványom nemtudom mennyire fontos a súly

Nagyon! Nem mindegy, hogy hosszú órákon (napokon) át mennyi súlyt kell magaddal cipelned! ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#491) Teng válasza Fejo (#490) üzenetére


Teng
aktív tag

nemjárok többnapos túrára, szóval hobbi szinten 1-1 lakalommal elvinném magammal és annyi, viszont az éjjszakai fotózáshoz szükségem lenne rá mindenképp. És akkor az álványra szerintetek a fej fordítva is rászerelhető és ugy macróra is lehet használni vagy ez nem olyan..?

(#492) Dare2Live válasza Teng (#491) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hát a csövet megfordíthatod az tuti...

súly meg majd amikor 3év múlva cipeled fontos lesz. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#493) philoxenia válasza Dare2Live (#492) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Monopoddal szoktatok kirándulni? Az az elképzelésem, de lehet, hogy hülyeség, hogy veszek egy monopodot, ami amolyan kirándulóbot is lenne, alkalomadtán meg fotóznék róla. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#494) Dare2Live válasza philoxenia (#493) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Láttam már több embert is erdőben ilyennel, nagyon jónak tünt nekem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#495) philoxenia válasza Dare2Live (#494) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gondolom elbírja a testsúly egy részét, ha rátámaszkodom véletlenül, de nyilván sokkal könnyebb, mint egy tripod. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#496) jobbacsabba válasza philoxenia (#495) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Nem csak könnyebb mint egy tripod, de nem is az... :) Tömeg szempontjábál meg nem kell monopod, lásd: [link], igaz, hogy ennek az árából több minden is kitelne...

(#497) philoxenia válasza jobbacsabba (#496) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A lényeg pont az lenne, hogy a kezemben vihessem, ne a hátamon, a legjobb tripod sem jó turistabotnak. :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#498) Teng válasza Dare2Live (#488) üzenetére


Teng
aktív tag

Nah megvizuláltam pár álványt és a Velbon Sherpa 250 tünt elég masszívnak számomra és az álványfejet az aljára is lehet rakni szóval esetleg makrora is használható. Azt szeretném megtudni hogy nagybaj-e hogy a lábai külön külön állíthatóak (esetleg amiatt könnyebben eldűl-e vagy mit befojásol ez a tényezű)nemúgy, mint némelyiknél, hogy mindhárom lába egyszerre mzog mint pl.:Velbon DV-6000. Még esetleg Manfrotto lenne amit nagyon dicsértek abból valami 20-25e kürli amit ajánlani tudtok esetleg?

(#499) Szoles válasza philoxenia (#497) üzenetére


Szoles
senior tag

Talán ilyesmire gondoltál?Nem raktak fel rendes képet a marhák, de ha letekered a markolat tetején lévő gombócot, akkor ott egy menet, amire mehet a gép.

Bár szerintem bármelyik olcsóbb ( a Leki az egyik legdrábább cég) telós túrabotból könnyedén lehetne csinálni ilyet. 1/4 collos menetet készen lehet kapni, azt már csak be kell ragasztani egy esztergált dugóval a bot cső részébe, tetejére (hogy azért mégse lyukassza ki a tenyeredet :-) ) pedig egy menetes gombócszerűség fából vagy műanyagból.

Eddig kb 50 sí és túrabotot szedtem szét, ezért írom. Mellesleg erősen gondolkozom én is egy ilyenen, ami nem hogy nyűg egy túránál, hanem még segítség is.

[ Szerkesztve ]

(#500) BEE válasza Szoles (#499) üzenetére


BEE
addikt

Az ötlet jó, de nem lesz ez rövid állványnak ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.