Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) jjeahh válasza g.killer (#5999) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem is 6662a van, szeretem, de ekkora dslr-t én nem raknék rá. 531T mintha picivel jobbnak tűnik, de weifeng fronton igazából én minimum ft-717-et vennék ilyen gép alá. Igaz az általában fluid fejjel jön, ami ha nem videózol fölöslegesen nagy, de az egész állvány atom masszív. Csak hát ez már túllóg a kereteden... nagyonmax 20k-ért valszeg használtpiacon kéne szétnézned szvsz.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6002) Lassú Víz válasza g.killer (#5994) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"de a táskámban csak egy 50-es fix-et találok és elbőgöm magam.. :DDD"

Vagy panoráma képet készítsz.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#6003) g.killer válasza tvamos (#6000) üzenetére


g.killer
aktív tag

Lassú Víz: Panorámát csinalhatok de leakadok ha hosszuzaridorol van szo. :D

[ Szerkesztve ]

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#6004) g.killer válasza tvamos (#6000) üzenetére


g.killer
aktív tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek! :) Most már tudom az irányt majd csak találok egyet ami tökéletes! :B

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#6005) g.killer válasza jjeahh (#6001) üzenetére


g.killer
aktív tag

Én még ezt néztem de nem tudom eldonteni errol sem, hogy eredeti vagy utanfabrikalt? :)

[ Szerkesztve ]

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#6006) jjeahh válasza g.killer (#6005) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem eredeti

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6007) g.killer válasza jjeahh (#6006) üzenetére


g.killer
aktív tag

Köszi berendeltem, így 17.000Ft-ban megállt majd írok véleményt ha kell!

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#6008) jjeahh válasza g.killer (#6007) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Persze, én kíváncsi vagyok :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6009) tvamos válasza g.killer (#6007) üzenetére


tvamos
nagyúr

En is nagyon kivancsi vagyok ra!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6010) g.killer válasza tvamos (#6009) üzenetére


g.killer
aktív tag

Akkor jelentkezem, jan 12-körül érkezhet ha a magyar posta nem rakja ki a mezőre ázni egy ponyva alatt. :DDD

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#6011) tvamos válasza g.killer (#6010) üzenetére


tvamos
nagyúr

Remelem veletlen ide hozzak nekem. Majd adok a postasnak egy ezrest! ;] :P

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6012) tvamos válasza jjeahh (#6001) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem is van ugye WF-6662, es az arahoz kepest nagyon jo, de csak kene valami stabilabb. (1m fokusztav ala azert kene...) Azon gondolkodom, hogy vennek egy olyasmit, aminek kozepen vannak merevitoi. Szerinted az jobb lenne? Nem akarok makrozni rola, szoval nem kell leterdeltetni, vagy ilyesmi.
Termeszetesen a 150 ezres allvany nem opcio.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6013) jjeahh válasza tvamos (#6012) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem tudom, csak a saját szubjektív tapasztalataimról tudok beszámolni... én eddig kétféle merevítős állványt használtam: nagyon olcsó gagyit, amire azért tettek merevítőt mert nélküle darabokra hullana és méregdrága kva nehéz atomstabil, profi videós állványt. A WF-6662a-t amúgy stabilitásban nem olyan nehéz túlszárnyalni, csak minimum egyel magasabb árkategóriában kell keresgélni.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6014) Falovas


Falovas
aktív tag

Sziasztok!
Itt most 10ezerrel olcsóbban tudtok minőségi utazó állványt vásárolni. Én az ezüstből vettem egyet, szuper, stabil, igazán minőségi darab: [link]

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#6015) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

Van egy Sony A6000 gépem hobbi célre. 30% fotózáshoz, 70% videózáshoz, akár kültérre milyen belépő szintű állványt ajánlotok? Szívem szerint 10.000-nél nem nagyon költenék rá többet. De ha van miért, akkor 20.000-ig még hajlandó vagyok rá kiadni. Használt is szóba jöhet.

(#6016) Snoop-y válasza dangerzone (#6015) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hany kilo a legnagyobb objektiveddel egyutt?

Nekem anno manfrotto 390 alu volt (most ez a vaku allvany ;] )

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#6017) dangerzone válasza Snoop-y (#6016) üzenetére


dangerzone
addikt

kb 1 kg.

(#6018) Snoop-y válasza dangerzone (#6017) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ilyen sulyhoz gyakorlatilag barmelyik normal allvany jo (mondjuk ha lehet ne HAMA-t vegyel :D )

Ezt en meggondolnam a helyedben pont belefer a koltsegvetesbe:

Manfrotto Compact Advanced

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#6019) dangerzone válasza Snoop-y (#6018) üzenetére


dangerzone
addikt

Ja, hat jo, ha a szel nem boritana fel :) Szoval belegondolva a határt kitolnam 25k-ig. Ezt lecsekkolom, amit irtal. Koszi

(#6020) Snoop-y válasza dangerzone (#6019) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat igen neha az is baj ha tul konnyu a gep ( mert akkor nehezebb allvany kell hozza :D )
Itt az allvany 1,5Kg korul van plusz a gep meg az obi szoval olyan 2,5 -3 kg korul leszel. Ha nem huzod brutal magasra akkor eleg stabil lesz.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#6021) dangerzone válasza Snoop-y (#6020) üzenetére


dangerzone
addikt

Okok :)

(#6022) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Sziasztok!

Látom nem nagyon illik ide a kérdésem, de teszek egy próbát! :)

Szeretnék iPhone-hoz venni egy állványt, aminek segítségével tudnék time laps-et csinálni. Tudtok esetleg ebben segíteni? Ha dobtok egy linket, hogy melyik honlapon vannak az is szupi!

Köszönöm előre is!

(#6023) boomba335


boomba335
tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani olyan állványt videózásra, ami jó, de nem nagyon drága? Használtan jó lenne 40-50eFt környékén megúszni a dolgot :)

Előre is köszi a segítséget!

Modding mindenek felett!

(#6024) Snoop-y válasza boomba335 (#6023) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mihez?

50-ert akciosan szoktak lenni Manfrotto allvanyok :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#6025) boomba335 válasza Snoop-y (#6024) üzenetére


boomba335
tag

Inkább videó, de szempont a videó, valami jó fluid fej kellene gondolom :DD Tudom, hogy van annyiért, de sok féle van, valami konkrét javaslat kellene pro és kontra érvekkel :DD

Modding mindenek felett!

(#6026) Snoop-y válasza boomba335 (#6025) üzenetére


Snoop-y
veterán

A kerdes arra vonatkozott hogy mit fogsz racsavarni az allvanyra. pl hany kilo?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#6027) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Sziasztok!

D7100-as masinánkhoz szeretnék egy állványt venni. Minél olcsóbban szeretném megúszni a dolgot, így akár használtat is vennék max 30.000 Ft-ig. (100 eurig)

Egyelőre csak egy 18-105-ös kitobi van, de a legnehezebb az max egy 70-200-as lesz szerintem.

Eddig a következőket néztem ki:
1. Rollei Compact Traveler No. 1 - újan 100 eur
2. Rollei C5i titanium - használtan olyan 85-90 eur

Előre is köszi

Üdv
Gábor

[ Szerkesztve ]

May the force be with you!

(#6028) boomba335 válasza Snoop-y (#6026) üzenetére


boomba335
tag

Értem, bocsi :D

A következőképpen néz ki kb egy szett:
- panasonic g7
- pana 25 f1.7, vagy Minolta MD 50 f1.8, vagy Samyang 12 f2 (ez meg sajnos nincs meg)
- matte box, follow focus, sín
- rode mic
- lcd monitor

Kb ezek első körben, aztán lesz olyan amikor slider kerül majd rá.

Szerintem 3-5kg között fog maradni :)

Modding mindenek felett!

(#6029) JohnyBlue válasza Snoop-y (#6026) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Már a múltkor is szólni, pontosítani akartam, hogy ne csak súly alapján segíts a srácoknak, hanem kombináld össze a gyutávval is ;)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#6030) jjeahh válasza boomba335 (#6028) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én a másik topikban már 3 napja ajánltam egyet...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6031) boomba335 válasza jjeahh (#6030) üzenetére


boomba335
tag

Tudom, de több alternatívát is megnéznék, csak senki más nem ajánlott semmit :O lehet Te leszel a megmentőm, egyébként tetszik is :DD

Modding mindenek felett!

(#6032) jjeahh válasza boomba335 (#6031) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Esetleg vehetsz külön állványt és mondjuk ebayen egy fluid fejet hozzá jó áron, de erre nem tudok ajánlani semmit :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6033) boomba335 válasza jjeahh (#6032) üzenetére


boomba335
tag

Igen, nekem is ez a bajom pontosan. Erre gondoltam én is, de látom nem sok ajánlást kapok :DD

A tripodbol a manfrotto 190-et néztem, az elég komplex, fejből viszont nem tudom melyik a jó :(

[ Szerkesztve ]

Modding mindenek felett!

(#6034) jjeahh válasza boomba335 (#6033) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A velbon ph-368-at szokták ajánlani az olcsó fejek közül, de szerintem a weifeng feje sokkal masszívabb. Most ebayen az andoer fejek tűnnek nekem még jónak, de hogy mennyire "smooth" a mozgásuk, azt nem tudom... :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6035) boomba335 válasza jjeahh (#6034) üzenetére


boomba335
tag

Néztem weifeng komlett állványt is, de semmit nem tudok arról a márkáról, csak az ajánlást kaptam :))

Majd ha lesz egy pici időm, akkor foglalkozom vele mélyrehatóbban :)

Modding mindenek felett!

(#6036) jjeahh válasza boomba335 (#6035) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kínai márka, Fancier néven is fut, gyakran másolják a manfrotto termékeket és a jó ár/érték arányú állványaikról híresek. Az FT-717a-t én használtam egy hétig itt minden nap hajnaltól estig kánikulában, esőben, sárban, patakba állítva stb., elég jól bírta a strapát, ugyanott egy manfi 055 meg valami fluid fejes velbon állvány megadta magát :D . Igaz a manfi már nem volt makulátlan, de a lényeg az, hogy a 717 jól szuperált, utánna még többször elkértem kisebb melókra.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6037) boomba335 válasza jjeahh (#6036) üzenetére


boomba335
tag

Köszönöm az értékes infó, tetszik egyébként, lehet ez lesz a befutó. E-bay-ről érdemes vásárolni?

Modding mindenek felett!

(#6038) jjeahh válasza boomba335 (#6037) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én a fotós cuccaim nagy részét onnan vettem, szal ha Mo-n nem kapható, miért ne :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6039) boomba335 válasza jjeahh (#6038) üzenetére


boomba335
tag

Nem parázok tőle, csak gondoltam hátha valahol itthon meg lehetne tapogatni egy kicsit vagy ilyesmi :DD Szóval ha van valakinek akkor jelentkeznék tapogatásra :DDD

Modding mindenek felett!

(#6040) tvamos válasza jjeahh (#6036) üzenetére


tvamos
nagyúr

Faja a gimball is. Vagy rosszul látom?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6041) jjeahh válasza tvamos (#6040) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jól látod, egy első generációs Came-Mini :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6042) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Tudnátok ajánlani állványt max. 20000 ft-ig ? Elsősorban utazáshoz szeretném használni.

(#6043) tvamos válasza jjeahh (#6041) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hú... Nagyon tetszik! (Csak nem tudom, mire használnám...)
Egyre jobban izgat ez az FT-717a. Le kéne cserélni a mostani állványom, nem elég stabil.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6044) jjeahh válasza tvamos (#6043) üzenetére


jjeahh
nagyúr

717 szerintem stabil, de nagy és vaskos is :K . A fej meg ha nem videózásra használod fölöslegesen nagy és kihasználatlanul marad a fluid csillapítás, a hosszúra kihúzható kar stb.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6045) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Sziasztok!

Bocs, hogy újra felteszem a kérdést, de hátha tudtok segíteni állvány ügyben:

A D7100-as masinánkhoz szeretnék egy állványt venni. Minél olcsóbban szeretném megúszni a dolgot, így akár használtat is vennék max 30.000 Ft-ig. (100 eurig)

Elég alacsony vagyok, 161 cm, így túl nagy állvány nem kell. Mivel néha makróznék is, meg szeretném a kutyusunkat is fotózni, így jó lenne, ha az állvány a földhöz közel tudná engedni a gépet.

Egyelőre csak egy 18-105-ös kitobi van, de a legnehezebb az max egy 70-200-as 2.8-as Tamron lesz szerintem.
Eddig a következőket néztem ki:

1. Rollei Compact Traveler No. 1 - újan 100 eur
2. Rollei C5i titanium - használtan olyan 85-90 eur

Előre is köszönöm!

Üdv
Gábor

[ Szerkesztve ]

May the force be with you!

(#6046) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

Pana G3 alá egy Manfrotto Compact Action megfeleő lenne, vagy ebben az árkategóriában van jobb darab?

Aurea mediocritas

(#6047) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Sziasztok, nézegetem a fotó állványokat, főként monopod érdekelne, ami erdőn-mezőn akár sétabotként is használható.
A baj, hogy nem igazán találok ilyent. :(

Néztem ezt, de alacsony és gyenge. Aztán van ez a hagyományos, magasságra már jó, de nem tudom sétabotként megfelelhet e? Talán ez a típus lenne a legjobb, erős is, megfelelően hosszú is. Viszont nincs rajta markolat... :F

Mit javasoltok, szerintetek mi felelne meg a célnak legjobban? Tehát hegy-völgy túra, ahová kedvenc sétabotom most is magammal viszem, de ez most helyettesíthetné.
Nikon D5600 + 70-300 kitobi, később 600 körüli tele alá kéne.

[ Szerkesztve ]

(#6048) rekid


rekid
addikt

Sziasztok!
Van utazó (repülőn kézitáskában is elférő) kategóriában ajánlott olcsó -akár kínai ebay- megoldás DSLR-hez? (Tripod) Másfél kilót kellene megtartson. Olyan kellene ami egy babzsáknál azért picit nagyobb szabadságot ad de nem kell semmi extra feature..

Gyáva népnek nincs hazája!

(#6049) Kirtam


Kirtam
tag

Sziasztok,

Manfrotto 190xpro4 + 496 rc2 gömbfej elég lehet akár 2,5 kg-ot is meghaladó gearhez?
Úgy általában elég 183cm-es magassághoz kényelmesen használni?
Ebben az árkategóriában (100K) tud valaki esetleg ennél jobb kombót ajánlani?
Főleg tájképezéshez kellene, hosszú távra, súly nem szempont. A lényeg, hogy beton stabil legyen és sokoldalú, hogy ne kelljen még egy állvány másfajta képekhez, pl portrékhoz vagy makróhoz.
Előre is köszi. :R

(#6050) r.levente75 válasza Kirtam (#6049) üzenetére


r.levente75
addikt

Jó kombó, max a 498rc2-t gondold meg a 496rc2 helyett. Nekem van, jó, 8kg terhelhetőség ezáltal jobban rögzít és a panoráma funkció jól tud jönni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.