Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Dtomi válasza #01758976 (#148) üzenetére


Dtomi
őstag

Igen itt is írtam. csak itt egy évet. Utána gondolva azért 1nél bőven kevesebb volt. mert a 30D-n ment végülis tönkre ami ugye januári. a 20D-vel sokkal kevesebbet használtam.
Végülis 1év még azt mondom elmegy de így annyira nem tetszik, már nyeklik a feje. uh 3 pontot vonok le :Y így utólag.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#152) M6454


M6454
tag

Hello!

Nikon D70-hez szeretnék vmi monopodot! A következőket nézegettem:
[link]
[link]
[link]

Mi a véleményetek ezekről, valamint magáról a márkákról?

Köszi

(#153) mclord válasza M6454 (#152) üzenetére


mclord
aktív tag

Szerintem 1 apró infót elfelejtettél leírni mivel akarod használni a D70-t pl nem mindegy hogy 75-300 -at teszel rá vagy 600 f 4.0-s obit , így elég nehéz tanácsot adni.
A márka : Giottos, és manfrottot használtam csak állványokból, abban tuti nem fogsz csalódni. Modjuk a giottosnak nekem ez a tekergetés nem anynira szinpi, mert nem mindíg tudom mennyire tekertem rá ,és amikor rárakom a cuccot egyik része lesüllyed kezdhetem előről :) - így szopattam már meg magam egypárszor - , én jobban szeretem a csatos megoldást amit a manfrotto készít.

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#154) M6454 válasza mclord (#153) üzenetére


M6454
tag

Köszi a választ!

Nagyrészt 70-300-al használnám!

(#155) mclord válasza M6454 (#154) üzenetére


mclord
aktív tag

És tervezel nagyobb /súlyosabb obi vásárlását ? mert akkro kisebb is elég lehet neked :)

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#156) tgr


tgr
tag

hello
szerintetek mennyire érdemes komolyabb állványt venni fuji finepix s5500-hoz? csak hobbiból fotózok,semmi komoly, természetben meg mindenhol szeretek fényképezni, de normális állványt szeretnék, ami nem 1 évre szól. érdemes lenne ~20ezer körüli állványokat nézegetnem?
köszi

(#157) mclord válasza tgr (#156) üzenetére


mclord
aktív tag

Háát ha a terhelhetőség/sulyt /stabilitást veszed alapul akkor szeintem semmi értelme drága állványt venni alá. Mivel a legalapabb állványok is elbírják ( az ért hamát ne vegyél :) ) szerintem : slikk állványok már ideálisak lehetnek neked, vagy az olcsó velbonok de alap manfrotto is . De ha persze van sok pénzed vehetsz gittso manfrottot is gogantikus fejekkel :D

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#158) tgr válasza mclord (#157) üzenetére


tgr
tag

köszi a segítséget!

(#159) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok fiúk és lányok!

Velevetném én is magam az állvány kérdésbe :)

Egy ideje elmélkedem a vásárláson, lassan egy éve nyúzok egy D50-et kitobival és egy Sigma 70-300-as APO-s obival. Kevés fénynél azért a 300mm-nél már akadnak gondok, este pedig főleg, szóval nem ártana egy állvány.
Manfrotto 055-tel szemeztem egy gombfejjel, de a családi budget kicsit szűkös lett rá. Néztem még a 714-et és a 190PROXB-t. De áh nemtom.... fejet venni rá meg minden, 60 alatt nehezen úszom meg.

Olyan 25öt még rá is szánnék, ezért nzegettem a Velbon Sherpákat. Látom megoszlanak a vélemények a 750-esről... Nekem a 435 tűnik jelen esetben a legszimpatikusabbnak, ha jól látom adnak hozzá egy gömbfejet is bár ebben nem vagyok biztos. Van valakinek tapasztalata a 435-tel? Esetleg valami jobb ötlet? Nem bánnám ha,
- min. 170cm-re ki lehetne húzni
- valami gyorsan cserélhető talp/fej kombináció lenne
- ne legyen 2-3kgnál több a az állvány tömege
- ne legyen 60cm-nél nagyobb összecsukva
[link]
kb ennyi....

(#160) Fejo


Fejo
őstag

Milyen állványt, illetve állványfejet ajánlotok az alábbi sethez?

Canon EOS 400D, Canon 70-200/4 L USM és Sigma 24-70/2.8 EX (később Canon 24-105/4 L USM)

A Manfrotto 190XProB állványt néztem ki. Vélemények? Milyen fejet érdemes venni hozzá? Manfrotto 808RC4?

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#161) adik válasza Fejo (#160) üzenetére


adik
őstag

Manfrotto 190XProB

Ha lenne egy ilyenem, akkor első dolgom lenne, hogy megverném azt, aki kitalálta a lábait. Nem tekerős, nem gyorszáras, hanem pillangócsavarral megszorítani. Nekem nagyon nem gyere be, egyébként nem lenne rossz, kár volt ezzel elrontani. Aztán lehet, hogy valakinek pont ez jön be, nem tudom.

Manfrotto 808RC4

Nem ismerem, ennyi és ekkora kallantyús buksikat nem nagyon próbáltam még.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#162) BEE válasza Fejo (#160) üzenetére


BEE
addikt

[link]
Nekem ez van egy Manfrotto 190ProB állványon és elégedett vagyok vele.
Csavaros lábú állványt csak akkor vegyél, ha óriástelékkel akarsz fotózni.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#163) Fejo válasza BEE (#162) üzenetére


Fejo
őstag

Milyen gyorszáras állványt ajánlanál? (Manfrotto).

A gömbfej vagy a 3D fej a praktikusabb?

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#164) Zebu válasza Zebu (#159) üzenetére


Zebu
addikt

Látom nem mozgattam meg a potenciális válaszolókat.... :F

(#165) Jinxx válasza Zebu (#164) üzenetére


Jinxx
senior tag

Én most a Velbon legalját (200r) nyúzom, és számomra tökéletes minőségű. Arról biztos véleményt nem tudok mondani, hogy a 70-300adat megtartaná-e rezgésmentesen, de sztem a linkelt oldalon bármeik megbírkózna vele, nem egy nehéz obi. Ha 25k-d van rá, véleményem szerint megveheted a 750-et, vagy a 435öt is. De ez mind egyéni szerény véleményem. :)

(#166) werttzui válasza Fejo (#163) üzenetére


werttzui
őstag

vagy 190 prob vagy 055 prob ill mindenképp a gömbfej a praktikusabb nekem 488RC2-es van és tökéletesen bevállt.

PENTAX

(#167) BEE válasza Fejo (#163) üzenetére


BEE
addikt

Állványban a 190-es és az erősebb 055-ös széria ami tudásban és árban
jó lehet egy hobbifotósnak.
Hogy melyik fej a jobb ? Hát mindig a másik. :D
A gömbfejet gyorsabban lehet elvileg beállítani, de ha csak az egyik
irányban akarod mozdítani a gépet, akkor szenvedés.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#168) Zebu válasza Jinxx (#165) üzenetére


Zebu
addikt

hmmmmm én is így érzem :)

Most láttam, hogy hirdetnek Manfrotto 055B-t 488RC4 talán a gömbfej hozzá 35ért...
Megéri azt a plusz 10 ropit?

(#169) Jinxx válasza Zebu (#168) üzenetére


Jinxx
senior tag

Egyrészt nem értek a Manfrottohoz, inkább nem is mondok róla véleményt. Szerintem ha csak ezeket a cuccokat, obikat használod, és csak hobbira, nem munkára, akkor bőven elég lehet a Velbon is, de te tudod milyen vastag a pénztárcád. :)

(#170) Zebu válasza Jinxx (#169) üzenetére


Zebu
addikt

Elég lesz a 750.... a 435 sehol sem kaphatő és most nézem, hogy igazából ott mintha 23mm lenne a menet, 26 a szabvány? nemtom...marad a 750

(#171) Jinxx válasza Zebu (#170) üzenetére


Jinxx
senior tag

Nem menet amire gondolsz, hanem az állvány lábának a vastagsága (átmérője) mm-ben. Felette, hogy hány részből áll a lába, 3, vagy 4, de ez a képeken is látszik. Szerintem nem jársz rosszul a 750-nel, sokoldalú és jó minőségű állvány.

(#172) Zebu válasza Jinxx (#171) üzenetére


Zebu
addikt

király, na utánanézek..... köszi :) :D

Igazából........ehhhh már csak egy Nikkor 18-70 kellene még :)

(#173) Zebu válasza Jinxx (#171) üzenetére


Zebu
addikt

Nah megvettem a 750-est :) Gyorsban ki is prónáltam, kicsit fura de frankó.
Figy 28cm-re hogy lehet lerakni?

(#174) Jinxx válasza Zebu (#173) üzenetére


Jinxx
senior tag

Még nem láttam hogy kell, de elvileg középoszlop kiszed, valami biztositó pöcök kiakaszt, vagy kiszed (nem kitör :DDD ) a 3 láb tövénél (valami kis műanyag izé) és akkor kihajlanak a lábak teljesen. Próbálkozz, vedd úgy, hogy meglepetés feladvány a Velbontól. Ha meg tudod csinálni, kapsz ajándékba egy cigánygyereket, és hozzá az egész családot, és cipelik, meg felállítják neked az állványt 10mp alatt bárhol bármikor. :D

(#175) Jinxx válasza Jinxx (#174) üzenetére


Jinxx
senior tag

Hátha ez a kép segít:[link]

(#176) Zebu válasza Jinxx (#175) üzenetére


Zebu
addikt

kösssszzzzzz :) lecsekkolom

(#177) hali01 válasza Zebu (#173) üzenetére


hali01
őstag

Ha nagyon ráérsz akkor még alulról is belehet dugni a fogaslécet.

(#178) Fejo


Fejo
őstag

Állvány vásárlás előtt vagyok és az alábbi cuccot néztem ki:

Giottos 9351 Tripod

[link]

[link]

Giottos MH 5001 3D fej

[link]

[link]

Vélemények? Használ valaki ilyen állványt? Vélemény a márkáról?

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#179) Smogus válasza Fejo (#178) üzenetére


Smogus
őstag

Szerintem az állvánnyal nem lesz semmi probléma, ha elég a teherbírása, ezt neked kell kiszámolgatni, hogy mi fog rámenni :) szerintem a fejből inkább valami gömbfejet vegyél, főleg ha álltalánosabb területre kell az állvány, gyors állítás szükséges akkor ez nem olyan nagyon jó,
[link] nekem egy ilyen van a 3-4 kilós felszerelés alatt, és gond nélkül működik minden
szóval fontos, hogy mennyire gyorsan akarod mozgatni a fejet, vagy mennyire akarod pontosan, aprólékosan mozgatni :)

[Szerkesztve]

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#180) Fejo válasza Smogus (#179) üzenetére


Fejo
őstag

Köszi! :R

Azt hiszem, hogy kipróbálom a 3D és a gömbfejet is az üzletben és majd utána döntök. ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#181) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok

Errol mondanatok nekem velemenyt ?

http://depo.hu/slik/pro_340_dx

[link]


Koszonom

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#182) Dtomi válasza Bandus99 (#181) üzenetére


Dtomi
őstag

Ha elmondod mi alá kell akkor igen.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#183) Bandus99 válasza Dtomi (#182) üzenetére


Bandus99
őstag

Ja igen.,,,

sajnos nem az en szettem :(

D80 + 70-300

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#184) Dtomi válasza Bandus99 (#183) üzenetére


Dtomi
őstag

Szerintem ez alá a cucc alá fölösleges ilyen állványt nézni, ha csak nem tervez egy sokkal komolyabb telét. Itt még stabilitásról sem beszélhetünk igazán hiszen nincs az obinak állványtalpa, tehát a gépbe kell teketni az állványt. Ha viszont a gépbe kell tekerni, a markolatot le kell szedni mert ott sem 100%-os a tartás, ergo kevesebb mint másfél kilót kell az állványnak megfognia. Szerintem ez a manfrotto állvány még sokáig kiszolgálná az ismerősödet [link] És akkor itt még jóval rá van számolva a súy a mostani cuccra! Egyébként ez a slik állvány egy nagyon jó darab kb6 kilós terheléssel, a gyenge pontja a fej az kb 4kilóig stabil.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#185) Dare2Live válasza Bandus99 (#183) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

énis vhogy ugyérzem mint DTomi a 16Ks álványom szépen tartja a nikor 80-200 2.8at is nemhogy egy 70-300at...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#186) Jozi


Jozi
tag

Sziasztok !
A Velbon SHERPA 600R-t ismeri valaki? Ugylátom képekről, hogy teljesen más mint pl 750 a 450 vagy a 250.

Ezt néztem ki , de zavar hogy egy képen sem láttam a magasság állító kart.
Üdv : Jozi

(#187) adik


adik
őstag

Az a komplexum (talán váll), amiből kinő a három lába, és le van rajta dugva a nyaka, no, szóval ott, van egy szép, nagy szárnyas csava, körös-körül a nyak körül. Azzal tudod szorítani. Nem kell kurblizni, szépen kézzel felemeled.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#188) Jozi válasza adik (#187) üzenetére


Jozi
tag

Hi !

Szerinted a SHERPA sorozat a jobb vagy a Manfrotto 718B ?
Vagy esetleg olcsóbb is megfelel?
Egy SONY ALPHA-hoz kellene, amihez a duplakit obikat használom, egyelőre nem is lesz nehezebb , max még vaku.

(#189) adik válasza Jozi (#188) üzenetére


adik
őstag

Sherpa. A Manfrottó 718b vicces kis fogpiszkáló-szobor mellette.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#190) Jozi válasza adik (#189) üzenetére


Jozi
tag

Sherpa-ból melyiket ajálnlanád? Csak a 450-est láttam még élőben , de zavar hogy a saját súlya 2.9 k, a többi 2-2,1 körül van, az már belefér. Minőségben gondolom egyformák.
A 750-es viszont alacsonynak tűnik a 155 centijével. Ez a magasság ugye az a pont ahova a gépet felteszem?

Bocs a láma kérdésekért, sose volt még állványom :)

(#191) hali01 válasza Jozi (#190) üzenetére


hali01
őstag

Az a 155 centi pont elég ha nem vagy több 180 centinél.Mert én annyi vagyok és elég csak kicsit megbiccebteni a fejem a keresőhöz.
Egyébként az egyik kezemen meg tudom számolni hányszor húztam ki a fogaslécet.

(#192) Jozi


Jozi
tag

Megnéztem pontosan meddig is ér a 155 centi, nem is alacsony.
176 cm magas vagyok és azt hittem az már kevés, de nem.

(#193) Jozi


Jozi
tag

Még annyit kérdeznék hogy látom hogy 750-ből van R , F , N.
Mi a külömbség közöttük?

(#194) hali01 válasza Jozi (#193) üzenetére


hali01
őstag

Nemtom mit jelent.Az enyémen R van.A vizet bírja az tuti.Tegnap is a patakban állt 20-30 centit összecsukva.Most itt szárad mögöttem.

(#195) werttzui válasza hali01 (#194) üzenetére


werttzui
őstag

Kimostad?Összement? :DDD :DDD Na jó gondolom fotóztál dobhatnál föl pár jó képet :)

PENTAX

(#196) hali01 válasza werttzui (#195) üzenetére


hali01
őstag

Miből gondolod,h jó? ;)

(#197) werttzui válasza hali01 (#196) üzenetére


werttzui
őstag

Ismerem a maximalizmusod 1 biztos sikerült :)

PENTAX

(#198) Jozi


Jozi
tag

Hi !
Én is megvettem Sherpa 750R-t, és közben rájöttem milyen az ''N''.
[link]
A lába végére nemcsak gumi van ráhúzva hanem külön kis talp van rajta.

Első benyomásom 750R-ről , hogyha nemcsúszik a talp a földön akkor igencsak stabil, de ha csúszik akkor egy picit hajlanak szétfelé a lábai. Ettől függetlenül nagyon jó kis állvány.

(#199) Dtomi


Dtomi
őstag

Valaki nem tudja hol lehet olcsón slik, vagy giottos állványt venni minimum 7 kilóig terhelhető kéne. És max 27 ezerig fej nélkül.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#200) Dtomi


Dtomi
őstag

[link]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.