Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Matrixfan


Matrixfan
csendes tag

Sziasztok!

Most a nagy matáv szívás után szeretnék valamilyen szélessávú internetet előfizetni.

Van-e itt Budán az I. kerültben valakinek tapasztalalta ADSL, CHELLO, vagy egyébb széles sávú kapcsolatok terén?

Nagyon fontos a szubjektív tapasztalat és, hogy melyik szolgáltatótól lett rendelve.

Előre is koöszönök minden hozzászólást.

(#2) guest


guest
veterán

Azt hiszem a kerületedben van matávkábelnet, na az a legjobb pingre, meg netre!

prohardver vendég

(#3) Goodman


Goodman
tag

havernal chello van, atlagos, szoval hozza a normalis pesti 50-60K-t. a matavkabel meg miota legjobb ''netre''? pingre meg talan kicsit jobb, de letoltesben tudtommal lassabb az atlagnal

(#4) Matrixfan


Matrixfan
csendes tag

Nálunk még nincs Chello, nincs visszairányítva.
Viszont ha UPC van akkor nincs Matáv kábel. Vagy nem?

(#5) localhost válasza Matrixfan (#4) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Akkor kérdezd meg az UPC/Chellot, hogy mikor lesz NÁLATOK is, mert az I. kerben igenis van!
Szerintem megéri várni rá egy-két hónapot, mintsem, hogy hosszútávú szerzőséssel elkötelezd magadat az ADSL mellett.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6) localhost válasza localhost (#5) üzenetére


localhost
Közösségépítő

[L]http://www.isz.hu[/L] és ott ''Területek'' és a legördülőből I. ker. Nem biztos, hogy teljes a lista, de legalább van egy támpontod.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7) CsAbU válasza localhost (#5) üzenetére


CsAbU
tag

''Szerintem megéri várni rá egy-két hónapot''

Na erről csak annyit, hogy nekünk már a Global Kft. (a helyi szolgáltatónk, akit bekebelezett a UPC) 1998. nyarára ígérte a kábelnetet. UPC szintén folyamatosan azt mondta az elmúlt években, hogy heteken belül lesz. Legutóbb tavaly júliusban mondta a szerelő, akit kihívtam mert ha fújt a szél, RTL és TV2 nézhetetlen lett, hogyő most hadd ne cserélje ki a hibás légkábelt, mert jövő héten már úgyis a visszirányúsított rendszeren leszünk. Na ez kb. egy hónapja valósult meg. Ja és közben havernál aki 2 saroknyira lakik innen, kb. másfél éve műxik a dolog.
Apám nem messze lakik, nála Chello van, de emilrencerrel folyamatosan gondok vannak szerver oldalról, pedig több, mint egy éve használja.
Ja, mindez XI. ker, Gellért tér, Budafoki út, Villányi út környéke.

Szal sztem ha nicns más kilátás, akkor Chello, de ha lehet inkább vmi mást. Főleg hogy most behozták ezt a limites dolgot is. Ja meg tudtommal Chellóra ugyanúgy hűségszerződéssel kell befizetni, különben a gatyádat kifizeted.

Volare necesse est! http://pg.c2.hu

(#8) localhost válasza CsAbU (#7) üzenetére


localhost
Közösségépítő

CsAbU!
Elvi tévedés!
Én Lacee-nek azt javasoltam, kérdezzen rá, hogy náluk mikor lesz, mert VAN az I. kerben UPCnet/Chello!
Nem hiszem, hogy sokat lendít a döntésében, hogy Te elmeséled, hogy másnál miért nincs...
(Chello e-mail gondról sosem hallottam, cca. 15 ismerősöm használja teljes megelégedettséggel a Chellot.)
Gatyádat is kifizeted: Azt írtam, ha jól emlékszem, hogy érdemes várni a Chellóra, de hiába vár, ha közben hűségnyilatkozattal elkötelezi magát más szolgáltató mellett. Ettől még lehet, hogy a Chelló is hűségnyilatkozatot kér, de hát akkor meg nem mindegy?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9) Matrixfan


Matrixfan
csendes tag

Az ISZ.hu-n volt Chello az I. kerületben. Viszont a Chello.hu-n még azt írja, hogy nem lehet az én címemen. Bár hallottam már, hogy sz*rt sem ér az oldaluk ebből a szempontból.

(#10) CsAbU válasza localhost (#8) üzenetére


CsAbU
tag

Előrebocsájtom: nem szeretnék ''vére menő'' vitát vagy sértődést senkivel. Ha túl erős stílusban írnék, szóljatok rám, visszafogom magam.


Én sem gondolom, hogy sokat lendít a döntésében, csak jelezni akartam neki, hogy ilyen jellegű negatív tapasztalatom van.
Lehet hogy tévedek, de mintha az ilyen jellegű fórumok lényege az lenne, hogy az emberek leírják tapasztalataikat mások okulására... Ráadásul Lacee többek közt a szubjektív tapasztalatokra volt kíváncsi. Igaz, hogy én ''szomszéd'' kerületben vagyok, de legalábbis a területi ügyfélszolgálati irodánk ugyanaz Chellonál...

Én annak csak örülni tudok, ha másnak nincsenek gondjai Chellóval. Engem személy szerint éveken keresztül félrevezettek. Pl. már tavaly(előtt? már nem is emlékszem) ősszel a hivatalos lapjukban ígérték hogy decembertől vagy januártól a XI. ker-ben elérhető lesz a net. De azt nem írták, hogy csak egyes részeken és hogy a fenmaradóknak nem keveset kell még várni.

Tegyük fel azt a szitut, hogy ADSL elérhető Laceenál,de érdeklődik UPCnél is, hátha olcsóbb, kedvezőbb, stb. Jelezni szerettem volna a kedves érdeklődő fórumtársnak, hogy ne lepődjön meg azon, ha azt mondják neki, hogy az ő címén elérhető lesz 1 héten belül a net és még vár rá 1 évet hogy ez meg is valósuljon. Így nem kötelezi el magát esetleg már elérhető ADSL felé, hanem fizeti a telszámlát és rágja a körmét, hogy mikor lesz már kábelnet. Aztán a UPCvel köt hasonló feltételekkel egy hűségszerződést mint az ADSL-re, de teszemazt 1 évvel később, mintha leszerződött volna egy ADSL szolgáltatóhoz. Máris ott tartunk, hogy 2005-ben ''szabadul''.

Az én tapasztalaaim alapján egy ilyen történetnek reális esélye van. Adja Isten, hogy ne így legyen.

Ha már rögtön elérhető Laceenál Chello és teccik is neki, akkor ''csak'' azt a két problémát említem neki, hogy van forgalomlimit (hasonló árfekvésű ADSLnél nem volt, mikor én decemberben nézegettem a feltételeket és azóta se hallottam ilyesmit), meg hogy előfordulhat hogy az e-maillel gondjai lesznek.

Ja és még egy apróság: Indexen olvastam pár hónapja, hogy a UPC-nek Európában igen nagy tartozásai vannak. Szóval lehet hogy nem pont a bp-i hálózatfejlesztés lesz az elsődleges gondjuk.


Bocsi Lacee, ne makarom elvenni a kedved az egésztől, csak jól nézz körül, hogy kivel szerződsz. Sok sikert!


CsAbU
(Hú, de hosszú lettem :-) )

Volare necesse est! http://pg.c2.hu

(#11) localhost válasza CsAbU (#10) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Amennyire szívesen vitáznék veled a témáról - persze csak úgy barátilag - annyira nem akarom elrontani ezt a témát a hozzászólásommal, amely csak részben (sajnos egészen kicsi részben) kapcsolódik az eredeti felvetéshez.
Szerintem nem ez az alkalmas helyszín nézetkülönbségünk kifejtésére.
Ja és még egy apró kiegészítés, sokan nem tudják az UPC és a Chello két külön cég! A Chello mint tartalomszolgáltató szolgáltatást nyúljt a UPC hálózatát (is) felhasználva... (mint BKV a közutakat)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12) localhost válasza localhost (#11) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Továbbá, kedves CsAbU, amennyiben úgy gondolod, nyiss a 'fáradt gőz'-ben egy topicot erről a témáról és ott megvitathatjuk, ha szerinted vannak még megválaszolatlan kérdések, elvarratlan szálak. :)
Vagy üljünk le egy sör mellett megvitatni...! :o

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#13) CsAbU válasza localhost (#12) üzenetére


CsAbU
tag

OK értem, túl OFF voltam :))

Volare necesse est! http://pg.c2.hu

(#14) localhost válasza CsAbU (#13) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Elfogadom! :DDD

[L]http://www.sulinet.hu/eletestudomany/archiv/2000/0026/bekepipa/bekepipa.html[/L]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15) Matrixfan


Matrixfan
csendes tag

Állítólag már él a házban a kábelnet én meg várom a hírlevelet amire feliratkoztam az UPC irodában :(

(#16) Matrixfan


Matrixfan
csendes tag

Bár még nem rendeltem meg egyiket sem, mert elutazom a jövő héten. Az viszant biztos, hogy valamelyik lesz.

(#17) guest


guest
veterán

Haaat, elegge vicces a Chello, mivel papiron mar 2000. novembere ota van a teljes I. keruletben szolgaltatas, ehhez kepest nalam a Krisztina teren meg mindig legkabel van. (Egy sarokkal odebb, az Attila uton viszont mar van Chello!)

Tavaly marcius 16-an szombat reggel 8-orakor vmit nekialltak hiltizni az UPC-sek, de csak az ures kabelcsatornakig jutottak, kabel azota is erkezik...

Aztan vegul ADSL-re fizettem elo a karacsonyi akcioban, olcsobb (volt), gyorsabb, jo a ping stb...

Ja, es azonnal kotottek...

prohardver vendég

(#18) CsAbU válasza guest (#17) üzenetére


CsAbU
tag

localhost: Örvendek! Teccik ez az oldal, thx a linket!

Guest: kísértetiesen hasonló a sztorink... :)))

Volare necesse est! http://pg.c2.hu

(#19) Matrixfan


Matrixfan
csendes tag

Sziasztok, visszajöttem!

Kedves Guest te melyik szolgáltatónál fizettél elő?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.