Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#165776) pinnacle válasza Tikakukac (#165767) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Képeket, videókat akar nézni, szerintem ott minden centiméter számít. Tényleg azért kell új gép ajánlásra valamit kitalálni, mert valaki nem hajlandó használt gépet venni. Ismerősöm sem. Világos szobában lesz a laptop asztalon. Egyik ablak a gépnek háttal van, a másik oldalt, itt tényleg csak a fényerő számít.
Nekem akku-t cseréltek, úgy, hogy megvárhattam. Lehet egyedi eset volt, de talán jobb ha beviheted a szervizbe, esetleg a szerelővel is tudsz beszélni, annál, mintha futár viszi el, majd hozza vissza, mondván nem találtak semmit.

Azt viszont hiányolom, hogy nincs lehetőség arra, ami a Lenovon volt, ha egyfolytában tölt az akku, akkor csak 70%-ra töltse. Nincs erre külső program? Illetve fényerő állításra, ami egérrel lehet állítani? Volt valami fényerő időzítő beállító program, (nem jut az eszembe, akár 4 monitorral is működött egyszerre, különböző értékekkel) amivel be lehetett állítani, mennyi legyen különböző időpontokban. Elég lenne, nappali, esti is.

[ Szerkesztve ]

(#165791) pinnacle válasza Pyttawrx (#165786) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Annyi adat van, hogy nem is látom elsőre.

Köszi Tikakukac akkor lehet ki is kapcsolom az Nvidiat.

BauerK azt kell megtudni, hogy a hivatalos "nagykerből" van, vagy máshonnan. A dobozon van matrica. Én is tartottam az Emagtól a garancia miatt, de hivatalos forgalmazótól, az Experttől van. Én azt hittem a webshopok mindig csak rendelésre vesznek terméket, de ez nem így van, hanem betáraznak. Mysoftnál is volt vagy 8db Lenovo Legion.

(#165800) coolrob


coolrob
aktív tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni Lenovo laptop garanciáztatásával kapcsolatban. Kinéztem hardveraprón egy Lenovo Legion notebookot, de számla nincs, csak kitöltetlen garancialevél van hozzá. mivel ilyen értéknél jól jön a garancia, felhívtam a TMX-et, mivel a Lenovo oldala hozzájuk irányít. Ott a hölgy azt mondta, hogy ők így nem foglalkoznak vele, vagy kitöltött garilevél vagy számla minimum kell a garanciázáshoz. Úgy tudtam a Lenovo notik serial number alapján garisak, és simán le lehet kérni az időtartamot, és kérni a javítást.
Van erről tapasztalat esetleg?
Előre is köszönöm a segítségeteket.

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#165807) pinnacle válasza coolrob (#165800) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Expertnél nagyon lazán kezelik a garanciát. Lenovonál, Acernél is csak Expert pecsétes ganancialevelet kaptam, be van gyűrve a doboz nyílásába, semmi sincs kitöltve rajta.

(#165817) pinnacle válasza Pyttawrx (#165812) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nem hiszem, alaposan megnéztem. Lenovo SSD-n viszont volt már 700GB írt/olvasott anyag. Az is újnak nézett ki, viszont az SSD tényleg lehet valami visszavitt gépből volt.

Tikakukac majd csak megoldom, ezért is jó a hazai szerviz, ahol tudsz valakivel beszélni. :) Persze lehet felesleges, csak ritkán hallom a ventit.
Nekem az volt újdonság, hogy a webshopok nem csak akkor vesznek gépet, ha rendelés van, hanem előre "felhalmoznak". Fura, hogy minek áll benne a pénzük, de lehet így kapnak nagyobb kedvezményt, mintha csak egyesével vennék.

[ Szerkesztve ]

(#165854) Liar


Liar
tag

Sziasztok, gondolkodom egy ilyenben, valakinek esetleg fotója, hogy egy Lenovo Yoga 7 82BH0093HV magyar billentyűzete milyen kiosztású? ISO, vagy ANSI? Ha nincs is kép, egy tippet esetleg, hogy hol lehet az ilyennek utánajárni?

(#165870) Szepi1979 válasza Sebaj Fóbiás (#165865) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Az általad linkelt vostro érkezik hozzám pár napon belül. Ha gondolod egy precision-el tudom összehasonlítani. Meg egy régi Lenovo g580-al és egy mégszörnyűbb Asus valamivel.

“ nem kell mindig nyerni “

(#165882) so86


so86
tag

Sziasztok,

Após-anyósnak keresnénk új, masszív gépet hosszútávra. Egy 10+ éves Thinkpad-et gyűrnek, így azért minimum középkategóriában gondolkodnánk, erősebb hardverrel.

(1) Max 1-2 héten belül
(2) Kb. 350 000-450 000
(3) Adminisztratív feladatok, 1080p filmek-sorozatok, alkalmanként kisebb tervezési feladatok, képszerkesztés, kisebb műszaki rajzok.
(4) -
(5) 13-15", min. fullHD, matt IPS preferált, de nem elvárt.
(6) Hetente biztosan, de úton nem lenne használva.
(7) -
(8) min. 512 SSD, min. 16GB ram, no DVD
(9) i5 vagy i7, HDMI, USB-C amin tölteni is lehet, masszív ház, jó ha van valami dedikált videókártya, nem csak alaplapi
(10) Csak új.

Ezeket néztük eddig: Lenovo Thinkbook 15 G2 ITL 20VE0053HV, Dell Vostro 14 5401 V5401-13
(utóbbi alig kapható épp), így nyitottak vagyunk tippekre. Köszönöm!

(#165910) gg72 válasza Scaletta (#165909) üzenetére


gg72
veterán

Én is pont most találtam egy 7450-est
- Dell E7450 Laptop 14"FHD IPS i5 -5300U 8GB 256GB SSD
+ ezeket:
- Fujitsu Celsius H730 workstation i7 - Quadro K2100M
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon 14" I7/8GB/240GB
- HP EliteBook 840 G2 14” -75% i5-5300U 8GB 256GB SSD FHD IPS

110-130ezer között vannak, melyiket "szeressem"?

(#165916) alpihun


alpihun
senior tag

Sziasztok!

Tesómnak kell egyetemre egy új noti. A specet kitaláltam elég pontosan: 15colos, 16GB RAM, 512 GB SSD, legalább i5/ryzen5. Árban 260k körül. Ezeket néztem, igazából csak az anyaghasználat és build quality kellene döntsön:
- Acer Aspire A515-56 (i5-1135G7)
- Lenovo ThinkBook 15 G2 ARE (4700U)
- Lenovo IdeaPad 5 15ARE05 (4700U)

Emlékszem, hogy régebb nem szerettük itt a Lenovokat. Viszont ezek menő ryzen procik, a vázban manapság már fém is kezd lenni... Változott a helyzet? Ha nem, vállalhatóbb az Acer?

Azt hiszem egy Probook 450/455 (melyik?) G7 lenne ideális, ugye? Viszont semelyik itteni üzletben nem látom 16GB RAMmal, de gondolom nem a világvége kinyomozni hogy pontosan milyen modellt kellene vegyek bele.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#165917) SeniorTilla válasza alpihun (#165916) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A lenovo konzumer vonalnak a garanciájával vannak problémák, ha rákeresel fogsz találni "néhány" találatot, akár itt a fórumon is. Acert nem ismerem, de a HP-t igen. A HP garival nincs olyan probléma mint a lenovoval. A probookokban lehet ramot bővíteni garvesztés nélkül, ezért ne a 16GB legyen a szempont. Ha magadnak bővíted, olcsóbb lesz és nagyobb kínálatból tudsz válogatni pl. 8GB-tal. 450/455 ugyanaz, csak intel és amd platform.

https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/hp/probook-450-g7-9tv46ea-p545013951/#

Ez az i5-össel vállalható ezen az áron, renew-ban sincs most ennyiért. Ha nagyobb ssd kell, akkor nézz másikat, vagy upgrade ssd és ram fronton.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#165919) gg72 válasza SeniorTilla (#165911) üzenetére


gg72
veterán

Ezek vannak a szűkebb körben, tudnátok segíteni? (A Carbon lenne az első választásom, de az illető nem reagál semmilyen üzenetre...):

[Dell E5450]
[HP Elitebook G2 840]
[Lenovo X1 Carbon]

:R

[ Szerkesztve ]

(#165924) alpihun válasza SeniorTilla (#165917) üzenetére


alpihun
senior tag

és #165918 Silverboy:

Először is, köszi a gyors válaszokat!

Másodszor, a 455 a Ryzen7-el nem ajánlott? Romániában (az ismert üzleteimben) a legolcsóbb 450 G7 kb 40kval drágább mint az ugyanilyen 455. A RAM upgrade-del az már nagyon kitolja a keretből.

Harmadszor, kicsit általánosabb téma. Itt, román földön, én soha nem a gyártónak/gyártó szervízének küldtem vissza a gépet, hanem az üzletnek, akiktől vettem. Az üzleteken keresztül pedig látszólag ugyanaz az élményem volt mindig, gyártótól függetlenül (dellek és asusok). Vagy a háttérben a gyártói gari történik tovább, s ha lenovo lett volna, járhattam volna másképp is?

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#165929) reaper92


reaper92
újonc

Sziasztok!
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - 1 hónapon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? - 350k alatt, inkább 300K
(3) Felhasználás? - Lentebb részletezem
(4) Játék - Maximum S.T.A.L.K.E.R., HoMM3, Left4Dead2, CS:S szint, főleg co-op barátokkal
(5) Kijelző - 14-16" FHD, nem kritikus
(6) Átlagosan lesz hordozva
(7) Operációs rendszer? - nem kell
(10) Csak új gép (áfa leírás)

Van egy asztali PC, igazi játékra, sz. e. renderelésre, stb. azt használom.
Az ASUS K55VD-m (i7, 12 GB RAM, 2 GB VRAM, 120 GB SSD, 1 TB HDD) gazdasági totálkáros lett. (alaplap-kijelző közötti kábel zárlatos lett, vitt magával az alaplapon és az LCD-n is chipeket). Végülis érthető, 8 éves volt, az akksija keveset bírt már, 2x cseréltem benne kijelzőt, egyszer alaplapot és billentyűzetet. A tápkábel forrasztva volt, az Enter celluxozva. Ezeknek az oka, hogy néhány évvel ezelőttig aktívan DJ-ztem egyetemi bulikon, esküvőkön, szabadtéri főzéseken, stb, terhelve volt.

1, Ez már ritkább lesz a munka miatt, de 1-2 esküvő, éves munkahelyi est mindig lesz.
2, Gyakran barkácsolok (vigyázok rá, de szálló por lehet), forrasztgatok, arduino, stb, olyankor is kell a laptop.
3, Orvosként dolgozok, ha pl. előadást tartok róla, nem ártana, ha elegáns.
4, Ezek mellett átlag netezés, sorozatnézéses felhasználás.

i5, integrált videókártya, 8Gb RAM, billentyűzetvilágítás, jack kimenetre gondoltam SSD+HDD kombóval (a meglévő HDD-t lehessen beletenni). Opció az 1 TB SSD vásárlása is (HDD nélküli használat), de akkor is ki kellene jönnie kompletten a fenti összegből.
Amit találtam:
- HP 250 G8 - olcsó, HDD-vel bővíthető, de nincs billentyűzetvilágítás
- HP 15s - fq2005nh - Erősebb, drágább, világít, viszont nem HHD-vel bővíthető? Nem találok róla rendes videót
- MSI GF63 - Árban mint az előzőek, 250 GB SSD + 1 TB HDD, GTX 1650, de nem túl elegáns.
- Lenovo IdeaPad 3-15IMH05 - van egy kis akció most, gamer, de nem túl hivalkodó, úgy láttam, hogy bővíthető, talán ez lenne a legjobb?
Anyaghasználat, strapabíróság, megbízhatóság szempontjából is érdekelne a véleményetek. A legfontosabb, hogy nyugodt szívvel tudjam elindítani a Traktort délután 4-kor annak tudatában, hogy folyamatos használattal hajnal 4-ig nem lesz fagyás/bármi. Az ASUS-sal ez megvolt, de ebben az árkategóriában nem találok belőle. Acer és Dell több is van/volt a családban, rossz tapasztalataim vannak velük, de nyitott vagyok. Ti mit választanátok?

(#165935) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Sziasztok,

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Nem sürgős, 1 éven belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) - 350.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) - Fotószerkesztés, irodai programok.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - Nem lesz játék.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? kb. a legfontosabb, jó kijelző kell a fotószerkesztésez. (SRGB 95% feletti lefedettség), IPS, matt-fényes igazából mindegy. Touchscreen nem kell. min. 14". 15,6 sem gond.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - Nem lesz hordozva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) - Semmi, linux
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? min. 512GB de van egy elfekvő m2.2242 pcie gen3 itthon, ha ezt bele tudom tenni az jó. RAM minimum 8GB, de jó ha bővíthető. optikai meghajtó nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) - Használt is játszik.

Az új M1 macbook nagyon tetszik, de olvastam mostanában, hogy gáz az SSD mert sokat ír rá, és nem cserélhető.

Ami elsőre megfogott az új Lenovo thinkbook. (Cégesem egy Lenovo T495, de legszívesebben kivágnám a kukába, fejem szétmegy a screen flickeringtől, valami PWM szerűség szivathat. -Bár a forma tetszik- Remélem ennek jobb a kijelzője).

A gép 99%-ban Adobe Lightroomra / Photoshopra lesz használva. :R

[ Szerkesztve ]

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#165949) Pano válasza GreenGoblin (#165945) üzenetére


Pano
addikt

Újat szeretnél vagy jöhet új állapotú, garanciális használt?

Jobb linux támogatása Delleknek és a lenovo thinkpadeknek van.
4K-s kijelző már necces, bár én személy szerint nem is ajánlanám. Főleg ekkora kijelzőn.

[ Szerkesztve ]

(#165959) Dhampir válasza Bubee76 (#165946) üzenetére


Dhampir
félisten

Amennyiben a 15,6" kijelző elegendő és új itthoni laptop kell és helyszíni garanciával, akkor a Dell G5 5500 is szóba jöhet 279.990 Ft-tól indul az ára. Bolttól és konfigurációtól függően kapható 250nit/120 Hz és 300 nit/144 Hz kijelzővel.

Például egy másik gyártó gépe, a HP Omen 15 399.990 Ft-tól indul.

Teljes AMD konfigurációban az MSI Bravo 15 321.731 Ft-tól kezdődő áron található.

Ezenkívül a Lenovo Legion 5 309.900 Ft-tól érhető el, de ebben a topikban ezt nem szokták ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#165962) Dhampir válasza thEndeR (#165961) üzenetére


Dhampir
félisten

Ilyen-olyan véleményeket lehet olvasni a Legion notebookok topikjában; Lenovo IdeaPad Y széria és a Gaming notebook topikban, például visszakeresve régebbi típusokra. Régebben szó volt arról is, hogy változás történik majd a szerviz tekintetében.

Remélhetőleg valaki majd megörvendeztet bennünket pozitív információval, hogy ne az egyes rossz tapasztalatok árnyéka boruljon ránk. Külhonban állítólag egészen más a helyzet.

Mindez a ThinkPad notebookokat nem érinti.

[ Szerkesztve ]

(#165988) .mf válasza .mf (#165973) üzenetére


.mf
veterán

Bump, illetve:
Keresgéltem tovább, most ezeket nézem:
- HP: 635 / 735 / 835 G6 ill. G7 - mi a 6-7-8 között a különbség? Továbbá van 4x5 széria is, de egyrészt ebből 13"-est nem találtam, és ha jól emlékszem, ennek az építési és anyagminősége már nem olyan jó? A 635 Aero G7 elég szimpi az 1 kg-jával és magnézium vázával, Németországban 949 EUR újonnan (igaz csak 4300U / 8 GB, jobb lenne 4500U, a 8 GB legalább bővíthető, de hátha lesz az is olcsóbban).
- Lenovo: X395, X13 (AMD) - bővíthetőség hiánya mínuszpont; több 13-as sajnos nincs, de ezeken kívül vannak még P14s, E14, L14, Thinkbook, amikről fogalmam sincs, hogy mik és milyenek...
- Dellnél a 7390 már csak ceruzás, ha jól látom nincs is AMD-s business gépük...
Van valami egyéb ajánlott?
Köszi!

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#166035) Pyttawrx válasza w.miki (#166034) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

dell, hp, lenovo a normálisabbak, vagy mi is vmi használtat fogunk venni 200k körül, még nem tiszta teljesen, ha új akkor 260-320k

(#166039) .mf válasza .mf (#165988) üzenetére


.mf
veterán

Megpróbálom harmadjára is...
Összefoglalva: 13", kicsi-könnyű, hurcolászós, fotószerkesztős notit keresek 1000 EUR környékén. Jobb IPS monitor, >4 mag, > 8 GB RAM kell, Ryzen preferált.
Geizhalson nézve az árakat, Ryzenes kínálat inkább csak HP-ból van:
- 435 x360 G7 (4xxx) és G8 (5xxx): alu, lenne tollas input (+); viszont 1.46 kg
- 635 Aero G7 (4xxx): mindössze 1 kg magnéziumváz - utazásnál előny
- 735, de csak G6 (3xxx)
- 835
- Lenovo X395 (3xxx) és X13 (4xxx) van még néhány ajánlat - kár, hogy a RAM forrasztott.

HP-ra hallok panaszokat mostanában, de saját tapasztalat egy ideje nincs; Dell, Lenovoval volt a cégeknél sok, Dellel nem volt bajom, de Levonónál, ahogy láttam a Thinkpad széria fokozatos elsilányítását, szomorú volt. Asus, Acer és hasonlók nem gondolom, hogy bírnák a hurcolászást.
Kell valamit a fenti HP-król tudni? Érdemes még valami másra ránézni?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#166062) .mf válasza Timer (#166057) üzenetére


.mf
veterán

:Y Basszus, ez nem túl biztató...

Dell Latitude, Lenovo TP-nél is ilyen a helyzet mostanság?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#166064) Timer válasza .mf (#166062) üzenetére


Timer
veterán

Latitude jóval több van a cégnél, abból inkább az van, hogy vagy alaplapos lesz a garancia idő után pár hónappal, vagy bírja évekig. Annyira már abban sem bizom, pedig a Latitude nálam nagy szerelem volt mindig is (mert XPS-re soha nem volt pénzem! :D).

Lenovoról nincs infóm, van viszont itt egy Fujitsu Celsus, na az elég stramm jószág. Undorító a design (szerintem), de egy akku cserén kívül eddig más nem volt vele, pedig azt nem kímélik, szemben az EliteBook gépekkel, amik jellemzően irodai használatot kapnak. Ettől még lehet jó az EliteBook, csak már nem az az elpusztíthatatlan sorozat az sem, mint 7 évvel ezelőtt volt, például.

Dhampir, a CarePack nem épp olcsó mulatság,, szervereken és storage-en kívül még céges szinten se vesszük meg.

[ Szerkesztve ]

(#166074) Mankó


Mankó
veterán

Sziasztok!
///itt is megkérdezem, ez a topik jobban pörög.///
2 in 1 laptop vásárlás előtt állok. A kinézett modellek, Lenovo Yoga C640, C740, Dell XPS 9365 és Dell Lattitude 7390
Kérdezném akinek van velük tapasztalat, hogy melyik modellt érdemes venni, időt állóság, sebesség, aksi idő, megbízhatóság stb szempontból? Esetleg van másik modellt amit jobban ajánlatnátok?
Bármilyen tapasztalatot szívesen fogadok. Egy Lenovo T420-ról váltok és hát nagyon elüt a két "kategória".
Köszi

(#166081) Mankó válasza Tikakukac (#166080) üzenetére


Mankó
veterán

3 napja bújom a teszteket, vidókat és teljesen igazat adok a "melyik kezembe harapjak" dilemmának.
7390-et akkor kihúzzuk. Dell XPS-ből max valami használtat 9365-ös modell tudnék most megengedni magamnak: Annál a modellnél, nem valami kecsegtető az i5-7y54-es proci, lehet aztán az alap dolgokhoz elég lenne. Ezt max egy tulaj mondaná meg, hogy mire elég. Aksi ki tudja mennyit bír, garancia hát az meg használt modellnél ugye... de hát a kecsességnek, hordozhatóságnak ára van...
Nézegettem a Yoga-kat, van ami tetszik, de van ami nagyon nem. A T420 széria elég magasra tette a lecet.
Esetleg Lenovo Thinkpad X390 Yoga? Már én is elbizonytalanodtam, hogy mi legyen. Már az is megfordult a fejemben, hogy elhajtom a T420 vevőjét és megtartom azt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#166121) Mankó


Mankó
veterán

Srácok!
Leszűkítettem a kört. 2 in 1 fronton: HP Envy x360 (Ryzen5) vagy Lenovo Flex 5 (Ryzen 7), esetleg Dell XPS? Flex 5-ről sok a negatív véleményt találtam.
Esetleg HP Spectre x360? 350 a max keret.
Ki melyiket venné, vagy nem venné és miért?

[ Szerkesztve ]

(#166123) Tom1939 válasza Frozen (#166120) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát nekem minden noti vásárlás külön kutató munka. Sajna ez nem megúszható. A hűtésnél is van legalább 2 preferencia, halk legyen vagy hűvös (mindkettő azért nehéz főleg rendes 45W procival és 3060-al terhelés alatt). Sok XMG tesztet néztem elég jó volt a hűtés hőfokokra (de nem hangerőre). 2000 euró már nem olyan rossz keret. Plusz ami itthon igaz lehet hogy németben nem, utána kellene kérdezni német szakfórumon (pl lenovo nem thinkpad gari itthon vacak, ott lehet hogy nem az, akkor néhány legion laptop is vállalható talán).

(#166127) Mankó válasza SeniorTilla (#166125) üzenetére


Mankó
veterán

Az Envy Ryzen 5-ös, de igen erős db lett. Nem találtam fényerő értékeket sajnos sehol, hogy egyik másik hány nit.
Szerintem is HP lesz, Lenovo ebben a kategóriában nem túl meggyőző, a Dell meg nagyon drága.
Marad az Envy vagy a Spectre, csak össze kell valahol hasonlítani a paramétereiket, ami belefér a 300-350 ezres árba.

(#166137) Tikakukac válasza DGery (#166135) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha találsz feltétlen szólj. A legutóbbi iszonyatosan menő és magát romosra fényezett üzlet olyan gépet adott el egy srácnak, amit nem vicc, én már elbontottam volna. Elhangzott az újszerű kifejezés is a leírásban. Én pedig összeszámoltam és kiderült, hogy gyakorlatilag az alaplap, kijelző és billzet az, ami maradhatott volna a gépben, minden más kuka :P

Szóval igen. Jöhet egy bolt, ahol az eladott portéka tükrözi a leírásokat és nem utolsó sorban ha para van, nem olyan üzeneteket küld vissza, amit én betépve, 1 üveg Jack után sem mertem volna soha visszaírni egyetlen ügyfélnek sem a békeidőkben. De most már egy ideje mindent szabad és lehet :K

Szerk.: igen. a forrás. Notebookot nem tiltanak le, ez igaz. Bár ez egy ideje részigazság. Viszont ha papírozva van a gép és kiderül, hogy mondjuk épp az egyik kereskedő a Parlamentből kilopott Lenovo flottát vásárolta fel, majd adta el dupla áron, ott előfordulhat, hogy felkeresnek érdekes emberek a munkahelyeden és megkérdezik mi a helyzet. Megtörtént szitu, nem kis kereskedő volt az, akitől a gép származott.

Az értékelésekről pedig szintén tudnánk beszélni. Semmit nem jelent. Pont emiatt van/volt egy elég kemény "beszélgetésem" az üzemeltetéssel. Az, hogy zsarolható az értékelési rendszer visszafelé, teljesen eltorzítja azt. 400-800-1000 pozitív semmit nem ér. Úgy mész rá így is az aknára, mint a huzat.

Szumma: várom a tuti boltot én is, 2 darab embert ismerek, akivel összese merek üzletelni úgy, hogy tudom, a portéka rendben van. 2 a mondjuk 200-ból akit tudok :P

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#166138) DGery válasza Tikakukac (#166137) üzenetére


DGery
aktív tag

"A legutóbbi iszonyatosan menő és magát romosra fényezett üzlet olyan gépet adott el egy srácnak, amit nem vicc, én már elbontottam volna."

nah igen, pont az ilyenek miatt merült fel bennem a kérdés... Lehet valami papíron monitoron csilli-villi, ha valóságban egy sz..kupac...

Szóval úgy érzem valahol joggal merült fel bennem a kérdés ezügyben amit Te is alátámasztottál...

#166136 SeniorTilla

Letiltani tény, h nem lehet, mit egy telefont, de a gari is lehet szart sem ér, és itt is előfordulhatnak érdekességek. (Lásd fentebb a lopott Lenovokat, ami szintén közrejátszott az eredeti posztomhoz)

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#166139) SeniorTilla válasza DGery (#166138) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Mármint te ismered a lopott lenovokat? Vagy hogy játszott közre az eredeti posztodhoz ez az infó?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#166144) SeniorTilla válasza Tikakukac (#166141) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A kérdés nem hozzád ment és nem arról szólt amit írtál. Érdekesnek találom, hogy ezt írta:

(Lásd fentebb a lopott Lenovokat, ami szintén közrejátszott az eredeti posztomhoz)

Mivel az eredeti posztja az általad említett lopott lenovók posztolása előtt történt, hogy játszhatott közre az eredeti posztjához? Ezt kellene kifejteni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#166175) Narxis válasza Tom1939 (#166174) üzenetére


Narxis
nagyúr

Most google-el keresgéltem, használtak között is és rendesen felmentek az árak, én 2 éve vettem 17-est 250-ért és most hasonlót se találok ennyiért. 200 ezerért van egy Lenovo, 230-ért hp aztán 250 és felette. Mondjuk a játékról szerintem lemondana faterom, amúgy is szerintem pasziánszozik a legtöbbet, a filmnézés, böngészés fontosabb lenne és akkor lehet használt is. Így is esélytelen? Ha igen akkor ajánljatok egy 15.6-ost ha kérhetem.

Thanos was right.

(#166199) stuka20


stuka20
aktív tag

Üdv, tesóm venne laptopot, ha nincs otthon, akkor is tudjon játszani.
Milyen laptopot ajánlanátok játékra?
Elég az FHD felbontás. Meghajtó SSD. 16GB RAM (De ha 8 az se baj, csak lehessen bővíteni). Játékok fussanak high beállításon(60FPS), de nem kell nagy játékokra. Jelenleg apex legendshez. De mondjuk, ha elővesz valami nagyobb játékot, akkor ne vérezzen el rajta, tehát fusson normálisan.
Mit gondoltok a lenovo legion 5i-ről?
17 col ( 15 col kicsi neki)

(#166229) bmwm3


bmwm3
tag

Sziasztok,

Szokásos gondolat, ha hardvert kell vennem, akkor jövök a prohardverre, itt vannak a profik! :D

Röviden, üzleti célú, naponta 8-10 órát működő gépre lenne szükségem, játék kizárva
Hosszabban:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hónap múlva
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
500k beleférhet, de ha lehet valamin húzni, az jó lenne. Ha esetleg kicsivel fölé csúszik, de az valamiért nagyon megéri, akkor az is belefér
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Programozás, nyomozás, sok böngésző tab, buildelés, irodai programok, callok
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem kell játék
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,4-15,6, matt lenne preferált, azontól nincsenek külön igényeim (általában plusz monitor lesz rajta, de lehessen dolgozni rajta anélkül is, szabadtéren is, persze nem tűző napon)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat lesz hordozva és igen, előfordulhat utazás közbeni munka is, ha elmúlik ez a sz...r
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD mindenképp kell, nagy tárhely nem feltétlenül
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
a. Minél egyszerűbb dockolás! Most 2 régebbi dell gépem van, munka és otthoni, nagyon szeretem, hogy Pr02x dokkolóval csak kicserélem őket és ott van monitor/egér/bill minden stb. Valszeg ezzel a dockolóval kompatibilis gépet már nem fogok találni.
b. Lapos billentyűzet, könnyű gépelésért
c. Numpad
d. Legalább 16GB memória
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Számla kell majd és alapból új lenne preferált

Személyes szimpátia nekem a Dell, a pár évvel ezelőtti Lenovok nem tetszettek, de meggyőzhető vagyok bármiről, nem ragaszkodok konkrét típushoz.

Nagyon köszönöm előre is a segítséget, remélem semmit nem felejtettem ki!

(#166257) gyuribácsi88

Sziasztok, muternak kéne munkára egy új gép, van 4 kiszemelt, ezek közül melyik lenne a legjobb választás?

[Lenovo V15 82C7000THV]

[HP 15s-eq1045nh]

[Dell Inspiron 3501 3501FI3UA1]

[HP 255 G8 27K47EA#AKC]

Nem értek a notebookok-hoz, ezért kérdezem, de nekem személy szerint a HPP 255 a legszínpatikusabb. :F

Vagy ha van valami jobb tipp ezeken kívül, akkor azt megköszönöm. 250K lenne a határ.

[ Szerkesztve ]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#166267) Silverboy válasza dudi6 (#166263) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Hardverpro.hu :DDD
Dell Lati, HP Elite, Lenovo Thinkpad

#166264 blackcoffee
Macbook Pro, :U amúgy meg,
Zephy ordítani fog, a másik kettő meg videóvágásra nem éppen alkalmas.
Ha angliában vagy ajánlom esetleg, [PCSPECIALIST 15,6" Fusion Pro IV] + 3 év full gari (maradj clevo/tongfang vonalon)

#166265 gyuribácsi88
+1 Dell, csak meg mert :B

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#166284) opr válasza opr (#166266) üzenetére


opr
veterán

Nemi nezelodes utan talaltuk ezt a gepet (LENOVO THINKBOOK 13S-IML), igy relative laikus szemmel egesz jonak tunik az arahoz kepest.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#166285) hallador válasza opr (#166284) üzenetére


hallador
addikt

A ProBook-al szerintem ha belefér, akkor jobban jártok. A Vostro még mindig szenved a szokásos Dell betegségektől, nálam nem ajánlott kategória. Ami ebben a kategóriában van.
Nekem ezzel a ThinkBook-al az a problémám, hogy nem ThinkPad, és nem tudom, hogy ezt a TMX vagy a Lenovo ThinkPad szervizek szervizelik, ha ez előző, akkor felejtős.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#166334) sb


sb
veterán

Sziasztok!

Garancia melyik gyártónál működik nemzetközi (EU) szinten. Itthon sok esetben nagyon gyér a választék ezért érdekelne, hogy működik-e más beszerzési hely esetén. Notiknál, TV-knél csak érintőlegesen találkoztam a témával... de eddig azzal, hogy számít a régió/beszerzési hely. De nekem kicsit fura, hogy olyan nagy, nemzetközi cégeknél mint Lenovo, Dell, stb... nincs megoldva, hogy ne legyél helyez kötve.
Köszi!

(#166335) Pano válasza sb (#166334) üzenetére


Pano
addikt

Erre nehéz válaszolni, mert mindig változik az álláspont. Van amikor működik, aztán gondolnak egyet és nem, aztán megint fogadják.
Természetesen a garancia kérdés függ attól milyen kategóriára érted. Lenovo Thinkpad és HP üzleti széria esetén működik a nemzetközi gar.
Dell-nél általában kell a honosítás, bár nem tudom hogy ott történt-e változás azóta.

[ Szerkesztve ]

(#166357) hallador válasza #97272832 (#166356) üzenetére


hallador
addikt

HP Pavilion és Dell Inspiron, Lenovo Idepad vonalon?
Mert, hogy a kolléga erre válaszolt. Nem EliteBook, Latitude, ThinkPad T vonalra, mert Te kérsz ThinkPad E-t 5 év garival? Az is ThinkPad nem?

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#166362) junior11 válasza swoody (#166349) üzenetére


junior11
veterán

Nekem kb 3 hónap múlva 8 éves lesz a Lenovo Z500 noti, és napi 9-10 órát van használva, külső monitorra kötve. SSD és rambővítésen kívül nem volt szétszedve. Igaz, az utóbbi években már nem volt sokat hurcolva. Bevallom, én is kb 5-6 évet jósoltam neki, de még ketyeg, lekopogom gond nélkül.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#166396) Tom1939 válasza Sur1G (#166395) üzenetére


Tom1939
őstag

Én biztosan Hp Zbook Fury 17, Lenovo Thinkpad P17, és Dell Precision 7750 triumvirátusból vennék. Mintha [itt] lenne is rendelhető, de ez könnyen lehet honlap hiba is mert kb semmi nincs most sehol...

(#166406) hallador válasza Pferi (#166405) üzenetére


hallador
addikt

Igen a HP ilyen, ez az amit a Dell, vagy a Lenovo nem tud. Sajnos egy ilyen ár kategóriájú gépeknél nincs NBD. Ebben a HP a legjobb.
Bár Ők sem mindig ilyen gyorsak, de 100 - ból 95 esetben igen.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#166420) Seprioth


Seprioth
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnek hogy a Lenovo Ideapad Gaming 3(Intel Core i7-10750H,GTX 1650 Ti 4GB GDDR6) milyen a hűtése? Szóval van olyan hangos mint a ps4 pro? :D

(#166422) Dhampir válasza Seprioth (#166420) üzenetére


Dhampir
félisten

Az összevetés kedvéért a Lenovonál maradva, a Legion 5-nek jobb a hűtése.

(#166423) Opusnovure


Opusnovure
újonc

Üdv!
Magamnak keresnék laptopot , otthoni használatra. HP, Asus, Lenovo, Dell jön szóba.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Kb. fél-, egy éven belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max 350 környéke.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Filmezés, irodai programok, hobbi szinten
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Mindenképp matt legyen, min 15.6 inch
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán, de utaznék vele
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Erdetei windows-szal
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
8G RAM, inkább a tárhely mérete a fontos, 1 terra megfelelne.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Legalább 2 USB port, fémház
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csakis újat szeretnék.

Előre is köszönöm a segítséget :) !

[ Szerkesztve ]

(#166443) Jano_023 válasza zlatan92 (#166442) üzenetére


Jano_023
őstag

Nekem jelenleg egy lenovo gépen van AMDs procival és több mint 6 éve megy. Mikor vettem akkor nem volt csúcs kategória egy jó közép mezőny volt. Szerintem ha megnézed a cpu és GPU beanchmark eredményeket látszik hogy elég sokat fejlődtek pár év alatt a gépek. Én jelenleg ugyan úgy AMD vonalon nézelődök és azt látom hogy a 7 és 5 negyedik szériás gépen 10-12x többet tudnak mint a 6 éves gépem. Szóval szerintem i5-7 10gen és az AMD Ryzen 5 valamint 7 szériak szerintem min 5 évet bírni fognak a 9-ben nem vagyok biztos. Persze a fent írtak átlag felhasználásra vonatkoznak nem játékra vagy tervezői munkára.

[ Szerkesztve ]

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#166454) Pano


Pano
addikt

Üdv!

Igazából nem nekem kellene a segítség, de már beleuntam az érvelésbe és vitába. :D S itt be is fejezem majd, végleg. :)
Előtte arra kérnélek meg titeket is, hogy aki tud mondjon 1-2 mondatban véleményt (biztos vagyok benne, hogy egyezni fog a sajátommal), hogy meg tudjam mutatni az illetékesnek, hogy más is így látja, mint én nem pedig kitalálom vagy elfogult vagyok. Ha nem, akkor meg meg fogok lepődni. :D Igazából segítségetekkel meg akarom védeni az álláspontom.

Nagy nehezen "kikukáztam" a mostani helyzetben 3 tűrhető ajánlatot. Mindegyik új.

Dell Latitude 5510
Lenovo Thinkpad L14 Gen 1

Ez a kettő hasonló felszereltségű (csak méret más): 10.gen i5 proci, 256 GB SSD. Mindkettő bővíthető 16 GB ramra.

Harmadik:
HP ProBook 445 G7 2D272EA
Ez AMD Ryzen 5 4500U + W10

Árukat tekintve nagyjából hasonlóak, a probook olcsóbb.
Az ember heti 2-3 alkalommal fogja A-ból B-be cipelni (majd a célállomásokon asztalról asztalra) és nagyon sokat fog menni a noti. Amire használja elsősorban RAM igényes dolgok.
Direkt nem írom le most az én véleményem, hogy össze tudjuk vetni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.