Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49851) Burt1793


Burt1793
veterán

Sziasztok!

Klasszikus kialakítású, dual sim-es, új butatelefont szeretnék venni. Ár: max 35-40 ezer forint (a lényeg, hogy jó legyen, ha ez megvan már 15 ezerért is, akkor az nem baj :D ). Hosszú távra keresem, telefonálásra kellene. Hölgynek lesz, néztem a strapatelefonokat, a samsung xcover jó lenne, de abból nem láttam dual sim-eset, a többi ilyen strapa cucc nagyon férfias, de egyáltalán nem muszáj strapamobilnak lennie. Mit ajánlotok? (Eddig 3322-es samsungot használt, már nagyon karcos a kijelzője, gyorsan lemerül, cserélni szeretne.)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#49852) kutga válasza Burt1793 (#49851) üzenetére


kutga
nagyúr

Nincs nagy választék.

Én Alcatel 2007D-t vagy Samsung 5611-et vennék.

Sokat mondjuk ne várj tőlük, esetleg valami jó áálapotú használt S40 Nokiát is megfontolnék.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#49853) Fancy-boy válasza kutga (#49852) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A linkelt S5611 már nem elérhető a 220volt-nál. Elfogyott.
Sőt, már lassan nem igen beszerezhető máshol sem.

Egyébként a kolléga DUAL SIM készüléket keres, így az S5611 amúgy sem lehetőség a számára.

[ Szerkesztve ]

(#49854) Burt1793 válasza kutga (#49852) üzenetére


Burt1793
veterán

&(#49853) Fancy-boy: Köszi a választ! Igen, mindenképpen dual sim-es kell, mivel eddig is ilyet használt. A nokia 225 nem ajánlott amúgy? Nem ismerem, Lumia 930-cal volt tapasztalatom, összeszerelési minőségben voltak hibák sajnos.

(#49855) Trichie


Trichie
tag

s
Sziasztok!
Hogyan másoljak friss Sony Ericsson K800i telefonomra adatkábel nélkül "jar" kiterjesztésű fájlokat?

(#49856) quailstorm válasza Trichie (#49855) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Talán medievalsoft BlueFTP-vel sikerülhet, de amúgy ha ráküldöd, automatán indítja a telepítőt. Persze ez is JAR.

Ha csak simán küldöd neki a jart BT-n, IrDA-n, akkor föltelepíti. Esetleg elküldöd zipként és átírod a kiterjesztést MiniCommanderrel.

(#49857) kutga válasza Burt1793 (#49854) üzenetére


kutga
nagyúr

A helyedben elmennék Auchanba/Tescoba/MMbe és végig nézném mik vannak kirakva.

Let the Zone take me if I am.

(#49858) Burt1793 válasza kutga (#49857) üzenetére


Burt1793
veterán

Oké, csak ott nem tudom kipróbálni annyira mindet, hogy rájöjjek, hogy milyen "rendszer" van rajta, melyiket jobb használni. A samsungokon ugyanaz van? A 3322-es nem volt rossz például. Névjegyeket áthelyezni, hívni, kártyák között váltani, némítani, bekapcsolni, tárcsázni ugyanúgy lehet mindegyikkel? Igazából csak ezek számítanak. Azért gondoltam, hogy felkeresem ezt a topikot, mert mindig szoktak adni a topiklakók pár tanácsot, hogy miket ajánlott venni és, hogy miket felejtsek el azonnal. Így legalább nehéz a legszarabbat megvenni, vagy olyat találni, ami csak első látásra jó. :D

(#49859) Fancy-boy válasza Burt1793 (#49854) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Talán a legjobban azzal járnátok, ha felújítanátok a készüléket.
Új ház, új akku.

Ha mindenképpen újat szeretnétek, akkor nem igazán fogtok találni hasonló minőséget.
Esetleg Samsung SM-B312EH: [link]
Van fehérben is: [link]
Kétkártyás, viszont viszonylag alaptelefon. Tehát nem fém, nincsen benne 240x320-as kijelző.

Amennyiben nem tetszik, akkor a "Nokia", ami már nem Nokia.
Sajnos már nincsen igazán ajánlott készülék. Olyan a jelenlegi választék, amilyen.

(#49860) Burt1793 válasza Fancy-boy (#49859) üzenetére


Burt1793
veterán

Köszi a választ.
Ezt találtam még, viszont Magyarországon még nem kapható, pedig jól néz ki. Az xcover 550 lenne a legjobb, de az csak egy sim-es és nem találtam belőle két sim-eset. Nagy aksi, strapabíró stb...

(#49861) Fancy-boy válasza Burt1793 (#49860) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szívesen.
Köszi, erről a modellről még nem is tudtam. :)
Lehetséges, hogy hamarosan eljut hozzánk is. Külföldön már kapható.
Sajnos a B550 csak 1 SIM.
Nem lesz egyszerű telefont választanotok.
Aki hagyományos készüléket szeretne újonnan, annak általában kompromisszumot kell kötnie.

[ Szerkesztve ]

(#49862) Burt1793 válasza Fancy-boy (#49861) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, sajnos én is így látom, de menő ezeknek a klasszikus telefonoknak a neve: Feature phone :D Nem ez jutna eszembe a névről.
Annyira nem sürgős, ha egy hónapon belül kijön ez a metro 360-as akkor megvesszük.

[ Szerkesztve ]

(#49863) Jenne válasza Burt1793 (#49858) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Én ezt javaslom.
Érdemes várnod rá 3 hetet, ha nem annyira sürgős, mert elvileg január közepétől már elérhető lesz. Fekete és fehér színben. Én is erre várok, mert kell a Samu C3322 helyett egy másik.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#49864) Burt1793 válasza Jenne (#49863) üzenetére


Burt1793
veterán

Helló!

Köszönöm, néztem már ezt is, a vaku és az előlapi kamera az, ami megkülönbözteti a 225-ös verziótól. Előlapi kamera egyértelműen nem kell, a vaku jól jöhet zseblámpának (nem tudom, hogy ezt használná-e a tulaj, a 3322-esen sincs). Kár, hogy nem árulják a 3322-est már, illetve az is sajnálatos, hogy semmit nem fejlődnek ezek. Kéne egy fém házas, jobb kijelzős feature phone, persze ahhoz már op.rendszer is szükséges, onnantól viszont jobb hardver kell, ami megdobja az árat rendesen, de szerintem úgy is lenne rá kereslet, mondjuk 80 ezerért egy snapi 410-es, 1-2 gb ramos, nyomógombos android, egy 480*800-as 2,5-2,8"-os kijelzővel, nagy aksival, az egy centis vastagság is maradhat, mivel amúgy kicsi a telefon.
Azt nem tudod, hogy ez a metro 360-as samu mikor lesz kapható itthon is?

[ Szerkesztve ]

(#49865) Jenne válasza Burt1793 (#49864) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Azt nem tudom.
De talán még itt van ebből a C3322-ből.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#49866) meroly válasza Jenne (#49863) üzenetére


meroly
veterán

Én nem vagyok elragadtatva ezeknek az S30+-os "Nokiáknak" a rendszerétől sem és a készülék minőségétől sem. A 230-as ettől függetlenül lehet nagyon jó lesz, de a 215 és a 222 na meg a 225 is iszonyat gagyi.

Impossible is nothing

(#49867) Burt1793 válasza meroly (#49866) üzenetére


Burt1793
veterán

Hogy érted ezt a gagyiságot? Basszus, nem fogom megúszni, meg kell néznem őket egy MM-ban...

(#49868) meroly válasza Burt1793 (#49867) üzenetére


meroly
veterán

Mindenképp nézd meg!
Olyan érzésem volt, mintha egy játéktelefont fognék, meg élőben máshogy hat, mint a képeken. De ez szubjektív szóval előtte mindenképpen nézd meg. A 222 ráadásul fényes zongoralakk is, a 215 legalább matt meg a 225 is asszem.

Impossible is nothing

(#49869) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

Ééés kb az ország utolsó Samsung S5611-ese megérkezett :D

Így első ránézésre nem ér annyit amennyit fizettem érte, de hát ebben a kategóriában finoman szólva nem túl nagy a választék.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#49870) Jenne válasza meroly (#49866) üzenetére


Jenne
senior tag

Teljes osztom a véleményedet. Az én C3322-esemhez képest a Nokia 515 olyan mintha egy 3 éves gyereknek készült játéktelefont fognék a kezemben. Legalább is amikor a kezemben tartottam. A fodrásznőmnek volt/van egy ilyen telefonja és azt nézegettem. Egy darabig feketéje volt, aztán most meg fehér színűje van, de az is nagyon bóvlinak tűnik az én samu c3322-esemkez képest. Ránézésre is meg amikor a kezemben tartom.
Mintha egy olcsó kínai fröccsöntött valami lenne a kezemben.
-------------------
Nem ide való a téma, de napokban beszélgettem egy rokonnal aki kínai okosmobilok szervizt vezet. Lesújtó a véleménye a kínai "minőségről". Gyakorlatilag a gyáraikban semmilyen részfolyamat meozás sincsen. Csak a végén ellenőrzik a telefonokat, a kész összerakott telefonokból bekapcsolnak százalékosan valamennyit aztán ennyi. Abban a régióban nincsen olyan értelemben vett szerviz háttér mint erre Európában. Ha gond van a telefonnal a gari idő alatt akkor ott Kínában a boltban kicserélik a készüléket. Meg ha igaz akkor például az akkumulátorokat gyártó egyik amerikai vállalattól azokat veszik meg a saját kínai termékeikbe, amik már csak a harmad vagy a negyed osztályú minőségi szintet érik csak el. Ezeket a nevesebb gyártók meg sem kapják a gyártól, mert bőven kiesnek a tűrésen. De ugyan ez jellemző a mobilokba beépített hardverekről is. Iszonyat nagy a minőségi szórásuk készülék típuson belül is. Vagy akár a kijelzőkre is. Azokból is a másod - harmad osztályút építik be mert csak így lehet olcsóbban adni a konkurrenciánál.
Szomszédom kapott szülinapjára még két hónapja sincs egy Xiaomi 5"-os mobilt. Büszkén mutogatta, hogy milyen éles képe van a kijelzőjének. (szinte borotválkozni lehetne vele) Pár napja mutatta újra, hogy sokkal halványabb lett, életlenek a kontúrok és van két homályos körömnyi folt is a kijelzőn. Közel 100 ezres telefon egyébként. Tegnap vitték vissza a boltba a garancia miatt, de ott nem sok biztatót mondtak elsőre. Állítólag vissza kell küldeni a gyárba és majd ott javítják garanciálisan vagy majd kap egy csere papírt valamikor és vehet egy másikat... Ez lesz vagy 3 hónap legalább.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#49871) Burt1793 válasza Jenne (#49870) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, a C3322 egész jó, viszont képeken ez a metro 360-as nagyon mutatós, hasonlít a 3322-re, de olyan, mintha fémből lenne.

(#49872) Fancy-boy válasza JoeCockBill (#49869) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Euronics? :D

Jenne

Pedig az 515 egész egyben van, nem nyekereg. Érzésre, súlyra nem egy Nokia 8800, de azért gagyinak sem mondanám.
Az mondjuk nem tetszik benne, hogy a fekete gombjai eléggé fényesek.
Ami a Samsungot illeti ( C3322 ) tiszta Nokia 6300 koppintás.

[ Szerkesztve ]

(#49873) kutga válasza Fancy-boy (#49872) üzenetére


kutga
nagyúr

A C3322-nek két nagy baja van. A gagyi műanyag hátlap és a botrányos kijelző. Egyébként kellemes.

Let the Zone take me if I am.

(#49874) JoeCockBill válasza Fancy-boy (#49872) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

francokat, annyit talán meg is ért volna :D
220v, a másikat elnyelte a mátrix

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#49875) Fancy-boy válasza kutga (#49873) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Eddig nem is figyeltem, hogy műanyag a hátlapja. :)
Ahogy nézem a Menü sem egy Nokia S40. :D

JoeCockBill
Fehér? :D Az utolsó napokban már csak az volt. Reméljük beválik.

[ Szerkesztve ]

(#49876) meroly válasza Jenne (#49870) üzenetére


meroly
veterán

Biztos 515-öt akartál írni? :F
Az ég és föld a 215/225/222 stb készülékekhez képest.

Impossible is nothing

(#49877) kutga válasza Fancy-boy (#49875) üzenetére


kutga
nagyúr

A szoftvere nem volt rossz szerintem.

Let the Zone take me if I am.

(#49878) JoeCockBill válasza Fancy-boy (#49875) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

igen fehér, amúgy is azt akartam, muternak lesz karácsonyra. igazából ő bőven beérte volna egy 0.3 - 2 megapixeles akármivel is, de én már csakazértsem voltam hajlandó beérni kevesebbel :D mindenesetre a sikerélmény kompenzálja a többletköltséget :)

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#49879) Burt1793 válasza JoeCockBill (#49878) üzenetére


Burt1793
veterán

Ez egy jó típus, a nagy családban 3 ember is ilyet használ. Jó, az egyik megunta (azaz elázott motorozás közben) és vett magának egy S5-öt amikor kijött, de azt is csak telefonálásra használja... Fekete háttérrel, egy-két alkalmazással. Durva üzemidőket tud, csak kicsit drágább egy ilyen nyomógombosnál. Fotózni mondjuk szokott a motoros túráin, olyan képeket lő, mint egy kompakt gép (ha nem kell zoom-olni), szóval ebben azért mindenképpen jobb.

(#49880) kutga válasza Burt1793 (#49879) üzenetére


kutga
nagyúr

Én anyámnak már okos telefont vettem karácsonyra. Egy nokia lumiát. Mondjuk neki jobban is jön mivel húgom külföldön dolgozik és sokkal könnyebb azon tartani a kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#49881) Jenne válasza meroly (#49876) üzenetére


Jenne
senior tag

Biztos.
Most jöttem a fodrásznőmtől és megint megnéztem. Tutira 515.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#49882) kutga válasza Jenne (#49881) üzenetére


kutga
nagyúr

Az 515 teljes fém házas.

Let the Zone take me if I am.

(#49883) meroly válasza Jenne (#49881) üzenetére


meroly
veterán

Fehér van neki?

Impossible is nothing

(#49884) Jenne válasza meroly (#49883) üzenetére


Jenne
senior tag

Hát ez érdekesen alakult. Két hónapja egy fekete volt, azzal kezdte. Nekem az alapvetően azért nem tetszett és azért éreztem talán gagyi műanyagnak, mert eléggé fényes volt a fekete műanyag. Utána mikor megint ott voltam egy hónap múlva, akkor meg fehér volt nála, ez talán nem látszott annyira fényesnek, a fehér színe miatt talán kevésbé tükröződött (nem a kijelzője!), de egyébként ugyan az az anyag. Most megint a fekete volt Nála reggel. Kézbe vettem megint de valahogy nagyon olcsó műanyag telefon érzetem volt megint amikor fogtam a készüléket.
Még egy mondat a kínai telefonokhoz: a kínai mobilgyártóknál sajnos elég komoly a gyártási szórás még akkor is ha például ugyan azt a panelt építik be. De ugyanez elmondható például a HD felbontású képernyőikre is, ahol ugyan azon kijelzők között például a színhőmérsékleti érték is nagy szórást mutat. De hát ez van akkor, ha harmad vagy negyed osztályú, az előírt minőségi paramétereken már jócskán kívül eső kijelzőket tesznek be a telefonjaikba. Ezeket a gyártótól (például a Sonytól) kábé tized-tizenötöd áron veszik az első osztályúhoz képest. De hát így lesz olcsóság....

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#49885) meroly válasza Jenne (#49884) üzenetére


meroly
veterán

Érdekes, nem tudom mit szólnál ha kézbe fognál egy 215öst :P

Impossible is nothing

(#49886) Jenne válasza meroly (#49885) üzenetére


Jenne
senior tag

Inkább neee.... :O
Kíváncsi leszek erre a január közepe felé megjelenő Nokia 230-ra. Ha az is fényes lesz kívül akkor csak "gratulálni" tudok újfent a Nokiának.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#49887) meroly válasza Jenne (#49886) üzenetére


meroly
veterán

Ez Microsoft, nem Nokia. ;]

Impossible is nothing

(#49888) Jenne válasza meroly (#49887) üzenetére


Jenne
senior tag

Pedig még a neve is Nokia. A hátlapján is NOKIA logó van. :K
Kettős SIM kártyás Nokia 230

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#49889) meroly válasza Jenne (#49888) üzenetére


meroly
veterán

A linked kibontva: http://www.microsoft.com/hu-hu/mobile/keszulek/230-dual-sim/ :DDD

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#49890) JoeCockBill válasza Jenne (#49888) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

Ezt valaki elmagyarázhatná hogy hogy is van. Most akkor a régi Nokia is ad ki Nokia néven dolgokat (Nokia N1) meg a Microsoft is? Vagy az N1 is Microsoft? Vagymiafrancvan? :D

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#49891) Jenne válasza meroly (#49889) üzenetére


Jenne
senior tag

Tudom, hogy a Microsoft felvásárolta a NOKIA-t, de akkor is NOKIA néven jön ez a telefon és nem Microsoft névvel... :P

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#49892) meroly válasza Jenne (#49891) üzenetére


meroly
veterán

Megvette a márka jogát is 2016 év végéig. A Nokia mint cég adhat ki bármilyen eszközt, kivéve a mobiltelefon. Az N1 az egy tablet. Bármi ami nokia néven jön, azt a microsoft csinálja az eladás óta. A türelmi idő letelte után a Nokia újra adhat ki Nokia néven telefon. Na én ezt várom.

Impossible is nothing

(#49893) quailstorm válasza JoeCockBill (#49890) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az N1 az egy Foxconn tablet. Nincs Nokia évek óta. Talán az 1020 volt az utolsó amiben benne van a kezük nyoma, közvetlenebbül meg 920, 808.
A Nokia számomra az ott dolgozó mérnököket is jelentik, akik megalkották a Bellét, a 808-at, a Maemot, a Meego-t. Semmi sem maradt és még a Jollának is annyi.
A Jollában több a Nokia mellesleg mint a mai tucatLumiákban.

[ Szerkesztve ]

(#49894) JoeCockBill válasza quailstorm (#49893) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

Azt tudom hogy Foxconn, csak ez a Nokia névhasználat egy átlag felhasználónak közel sem tiszta. Tehát van Nokia cég, aki a Foxconnal gyártat eszközöket (kivéve telefonokat. vagy csak okostelefonokat nem?) Nokia néven, meg van a Microsoft, aki maga gyárt(at?) Nokia néven telefonokat, aztán 2016 végétől megint a Nokia cég fog a Foxconnal gyártatni Nokia néven eszközöket, de már telefonokat is, de akkor majd a Microsoft nem (?). hát nem egyszerű az biztos :D

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#49895) quailstorm válasza JoeCockBill (#49894) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem a Nokia megbízásából készült az N1. A Foxconn kérte el a nevet hogy könnyebben el lehessen adni.
Miért, a csak Magyarhonban használt AKAI telónév az mennyire gáz? Ahány készülék annyi OEM, főleg a legelsők voltak hulladékok. Annak is bedőltek sokan.
Grundig TV-nek is. Orion DVD lejátszónak még apám is bedőlt.

(#49896) JoeCockBill válasza quailstorm (#49895) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

hmm, ebből azért nem teljesen így jött le: "Éppen ezért a Nokia már tavaly áprilisban megálmodhatta az N1-et, amelyet az összeszerelő üzemeiről és saját márkás termékeiről ismert Foxconn kezdett legyártani az ősszel, sajátja helyett a Nokia márkafeliratát biggyesztve a hátlapra. "
de mindegy végülis, eleget offoltunk róla, az tuti hogy jelenleg bármin is van nokia felirat az nem nokia, akár foxconn akár microsoft. ha jól értelmezem. csak az okozott némi zavart az erőben hogy a microsoft is használja a nokia nevet

[ Szerkesztve ]

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#49897) quailstorm válasza JoeCockBill (#49896) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nagyjából igen.
Utolsó készülékek amik Nokiák, az 515, 301, 206.

(#49898) meroly válasza quailstorm (#49897) üzenetére


meroly
veterán

A 301-ből láttam olyat, aminek a belső matricáján Microsoft gyártás díszeleg, igaz Fancy-boy?

Impossible is nothing

(#49899) quailstorm válasza meroly (#49898) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De attól még Nokia tervezés Intel béllel és nem MTK-s. Hanem S40v6 feature pack 2 asszem...

(#49900) Fancy-boy válasza meroly (#49898) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Igen, majdnem. :)
Az 515 volt, de csak átvették a gyártást.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.