Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8301) Tomix24 válasza georgebest (#8300) üzenetére


Tomix24
addikt

A felvett anyagból bármikor lehet pl PC-n a lejátszás alatt kinyerni fotót egy kattintással. Ennyit nem ér meg... Mindkettő ugyanolyan minőségű végeredményt ad.

(#8302) Tomix24 válasza Tomix24 (#8301) üzenetére


Tomix24
addikt

Például:
[link]
[link]
[link] És ezek még butítottak is ráadásként, 8-ad részre tömörítve hogy itt a fórumon könnyen nézhetőek legyenek.. :)

[ Szerkesztve ]

(#8303) hollozoli válasza Tomix24 (#8302) üzenetére


hollozoli
tag

Feltételezem ezek Panasonic SD90 állóképek, nem hiszem, hogy lenne a fórumon valaki aki Sony HDR-CX250 (vagy 260) tesztvideo-t töltene fel? Esetleg éjszakai videofelvételt?

(#8304) Tomix24 válasza hollozoli (#8303) üzenetére


Tomix24
addikt

Nem láttam itt még senkit akinek CX250 lett volna. De nem fog drasztikusan eltérni a Pana minőségétől(amiket lent kikockáztam a filmjeimből). Sőt elvileg kicsit kevesebb kockásodás várható sötétben mint nálam.

Youtube - Sony 250-260(ugyanaz ugyebár):
Esti - kicsit jobb a képe mint nálam [link]
Nappali - [link]
A Pana stabija jobb, a szinek szolidabbak a Sony-nál(élethűbbek), Pana rikító kicsit, de én azt szeretem.
Beltéri: [link]

Viszont... :( A hang :W
Ez meg mi? [link] Fülessel nagy hangerőn hallgasd...
még egy : [link]
Két különböző ember kamerázgat. A zoom motor hangja,vagy ventis ez is.. bármi is kukaaa

Asszem ezt a kamerát sem ajánlom már.. SD90 ha tudsz még szerezni(100K volt egyes helyeken nemrég még), vagy Pana V700 - 150k körül..

[ Szerkesztve ]

(#8305) hollozoli válasza Tomix24 (#8304) üzenetére


hollozoli
tag

Valószínűleg igazad van, de a V700 nekem túl drága, az SD90 meg nem elég éjszakai kamera, úgyhogy maradok a CX250-nél, még ha a hangja hagy is kívánnivalót maga után.. Ha minden jól megy, már ősszel meglesz (kis áruhitellel). Majd rakok fel sample file-okat.

Kösz a tanácsokat!

(#8306) Tomix24 válasza hollozoli (#8305) üzenetére


Tomix24
addikt

Ok, bízok benne hogy a hang csak fejhallgatóval ilyen, vagy csak a youtubon. Sample-et várom :)

(#8307) AT.


AT.
tag

Kamera vásárlásánál mivel kell még számolnom?
-Kamera
-memória kártya
-táska
-tartalék akksi( nem árt ha van)
Kihagytam vmit?

Mondjuk egy Pana X800-al :D kb mennyi felvételt lehet rögzíteni egy akksival?

(#8308) Tomix24 válasza AT. (#8307) üzenetére


Tomix24
addikt

1 óra max 1 óra 20 perc egy aksi.

(#8309) AT.


AT.
tag

Pana kamerákon is van rögzítési lehetőség (szabvány ment)
Használ vki állványt?
Milyet érdemes venni, ami "forgathatós" panoráma fej, vagy minek hívják?

(#8310) Tomix24 válasza AT. (#8309) üzenetére


Tomix24
addikt

Az alján van szabvány menet. Egy 10 éves 1 lábút raktam alá legutóbb. De nem vagyok nagy álványos, típusokról ne engem kérdez majd. :)

(#8311) Ottó58


Ottó58
senior tag

Sziasztok!
Ki tudja 100 százalékosan, hogy a Panasonic NV-GS80EP kamerának milyen stabilizátora van?

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#8312) maxika2004 válasza Ottó58 (#8311) üzenetére


maxika2004
őstag

optikai:
http://audio-video-foto.kontornet.hu/termek/panasonic_nv-gs80ep-s.html
https://www.megamedia.pl/kamera-cyfrowa-panasonic-nv-gs80ep.php?negocjuj=1

(#8313) Ottó58 válasza maxika2004 (#8312) üzenetére


Ottó58
senior tag

Köszi!
Így már más a helyzet.
Ez akkor téves, ráadásul 3CCD-t ír [link]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#8314) maxika2004 válasza Ottó58 (#8313) üzenetére


maxika2004
őstag

Szerintem igen, bár a nagy tesók gs180 tól felfele 3 ccd-sek

Használati:
http://www.panasonic.hu/html/hu_HU/T%C3%A1mogat%C3%A1s/Kezel%C3%A9si+%C3%BAtmutat%C3%B3k+let%C3%B6lt%C3%A9se/4775738/index.html#anker_4775748

(#8315) 7H1Kkgabris


7H1Kkgabris
csendes tag

Sziasztok egy kis segítség kéne. Ha van köztetek esetleg olyan, aki Sony Vegast használ az 1080/50p/28mbps videók szerkesztésére (nekem Sony Vegas Movie Stúdió HD Platinum 11 van) az segíthetne. Rengeteg Nex 5N-el és Sony HDR-CX 130-al felvett 1080/50p/28mbps videó felvételem van, ami már rengeteg helyet foglal. Szeretném a Sony vegasal rövidebb filmekre szerkeszteni őket. Már rég meg kellet volna csinálnom.
Álitólag a Sony vegas ezen verzója már támogatja és lehet renderelni AVCHD 2.0 (1080/50p/28mbps) fájlokat. Bár én sehol sem találtam a templatek között 1080/50p-t csak 1080/25i vagy 1080/25p-t.

Egy helyen találtam csak a templatek közt a Sony AVC/MWC(mp4. m2ts.avc) csoport alatt olyant hogy:

HD 1920x1980-50p
(Use this setting to create the highest quality 16:9 file.
Audio: 128 Kbps; 48 000 Hz; 32 Bit; Stereo; AAC
Video: 50 fps; 1920x1080 Progressive; YUV; 26 Mbps
Pixel Aspect Ratio: 1,000)

Ezzel csak az a gondom, hogy mp4-be rögzít.
Lehetséges egyáltalán hogy olyan kiterjesztésű fájlba (MTS) konvertáljam, a szerkesztet videókat, mint amilyet a kamera készít.
Ha nem, ti mibe konvertáljátok át a kész filmjeiteket, hogy megmaradjon a brutális minőség, és ne legyenek hibák (elcsúszót hang stb).
Előre is kösz a segítséget.

(#8316) hollozoli válasza 7H1Kkgabris (#8315) üzenetére


hollozoli
tag

Bocsi, ezt a software-t gyárilag adták a Sony kamerádhoz?

Engem pont az érdekelne majd, mint leendő Sony kameratulajdonos, hogy .mts-ből .mp4-be konvertáljam a felvételeimet.

(#8317) 7H1Kkgabris válasza hollozoli (#8316) üzenetére


7H1Kkgabris
csendes tag

Szia, nem a kamerához kaptam. Úgy tudom csak a nagyon profi kamerákhoz mellékelik a Sony vegast.
Én innen rendeltem,
[link]
bár akkor egy akció keretében még csak 22 angol font volt az ára. Most is van olcsoban csak nincs készleten ha jol látom:
[link]

Meg tudod venni a Sony oldaláról is, és itt tudsz tájékozódni a verziók közti különbségről is.
[link]
[link]

(#8318) TomCat85


TomCat85
tag

Sziasztok!

Valamelyest OFF..., de 32 Gb-os SDHC Class 10-es kártyát milyen fájlformátumra és milyen foglalási egységre érdemes formázni 1080p felvétel esetén, a zökkenőmentes rögzítés érdekében vagy ez kb. mindegy?!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8319) pinnacle válasza TomCat85 (#8318) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Kamerával vagy SD Formatter-el formáz. Majd beállítják a megfelelő értéket. FAT32 SDHC-nél. Igaz nekem a Panasonic szervizben mondták azt, hogy a Windows beépített programjával formáznak, hiába nem ajánlják a gyártók.

(#8320) TomCat85 válasza pinnacle (#8319) üzenetére


TomCat85
tag

Hát ez most sima parancsoros formázás volt...Windows-ból, FAT32 16 kilós egységekre...

Ehh...akkor érdemes lenne újraformázni?

(#8321) pinnacle válasza TomCat85 (#8320) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szerintem formázd a kamerával, biztos azt tudja legjobban, hogy mi kell neki.

(#8322) Matula 007 válasza TomCat85 (#8318) üzenetére


Matula 007
tag

Akiket én ismerek mindenki azzal a készülékkel formázza a kártyáját amit használ és amiben használja a kártyát. Soha senkinek nem volt még baja a készülékkel formázott kártyákkal. Én is ezt ajánlom mint fentebb is tették :)

Ha nem érdekel hol vagy, nem tévedhetsz el.

(#8323) odrobinam


odrobinam
csendes tag

Üdv.

Videókamerát szeretnék venni. Sokat olvasgattam a fórumot, és sokan ajánlják a Panasonic SD - 90-et. Nem minden napos használatra venném, lehet, hogy egy évben csak egyszer használnám. Ezért is gondoltam rá, hogy elég lenne a Panasonic SD -40 is.
Valaki letudná írni nekem, hogy mekkora a két gép között a különbség? Nézegettem a paramétereiket, de nekem nem sokat mondtak. Az árukat figyelembe véve az SD90 dupla annyiba kerül.
Egyáltalán jó választás lenne a kettő közül valamelyik is? Vagy valaki tud nekem, mondani ár/érték arányban ettől jobb gépet?
Előre is köszi!

(#8324) hollozoli válasza odrobinam (#8323) üzenetére


hollozoli
tag

Szia,

Én tavaly karácsonykor voltam ugyanígy, hogy nem tudtam, mi a különbség 1080p illetve 1080i kamerák, illetve 1080i-t is tudó de 720p-ben is rögzíteni tudó kamerák között.

Nekem akkor azt tanácsolták, ha van pénzem a progresszív belépőszintű Panasonic HDC-SD90-re, akkor vegyem azt.

Ha nincs, akkor viszont ne vegyek Panasonic HDC-SD40-et, mert az csak 1080i-ben tud felvenni, nem tud progresszívban rögzíteni. Akkor vásároljak Samsung HMX-Q10-et.

Kikerestem az akkor nekem adott tanácsot:

[link]

(#8325) odrobinam válasza hollozoli (#8324) üzenetére


odrobinam
csendes tag

Köszi az infót!

Te melyik kamerát vetted meg?
Amelyiket megvetted az bevált?

Sajnos a Panasonic SD90-re most nincs keretem.
Olvasgattam tovább, és két kamera került előtérbe.
A Samsung HMX-Q10 és a Samsung HMX-H300.
E kettő közül melyiket érdemesebb megvenni?!

(#8326) Tutu7030 válasza odrobinam (#8325) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nekem H300 van, és csak 1280x720@50p módban használom.
A stabilizátora szerintem nagyon jó.
Holdat és villámot is lőttem már vele.:D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#8327) hollozoli válasza odrobinam (#8325) üzenetére


hollozoli
tag

Én a Samsung HMX-Q10-et vettem meg, (jelenleg egy Sony HDR-CX250-re gyűjtök).

Amennyire én tudom a Samsung HMX-Q10 és a Samsung HMX-H300 között csak az optikai zoom nagysága a különbség. 10x-es illetve 30x-os.

De ezt azért meg kéne kérdezni H300 tulajdonosoktól is.

Én is kizárólag 1280x720/50p-ben rögzítek a Samsung-gal.

Egyébként ha megvetted valamelyik Samsung-ot, egy idő után kevés lesz az a kamera. Nem tud sötétben és rossz fényviszonyok között felvenni, és szerintem te is gyűjteni fogsz egy komolyabb 1920x1080/50p-s kamerára.

(#8328) odrobinam válasza hollozoli (#8327) üzenetére


odrobinam
csendes tag

Kössz srácok a tájékoztatást.
Szerintem nekem bőven megfelel a 1280*720|50p .
Asszem a H300-as mellett teszem le a voksom.

(#8329) Tomix24 válasza odrobinam (#8328) üzenetére


Tomix24
addikt

A H300 tudja folytatni az abbahagyott felvételt, a bal szélén nincs torzítás a lencsén, és nagyobb a zoom. Ez az előnye a q10-el szemben. Viszont drágább pont ennyivel.

(#8330) IG55


IG55
senior tag

Sikerült beszereznem egy SD90-et szigetszentmiklósi Auchanból.
Kiállítási darab volt és utolsó, 110-ért adták.
Auchan infocenter szerint már elég régóta nincs egyik boltban sem. :DDD
Nem tűnik rossznak, néhány ujjlenyomat látszik rajta, de az akksi nem volt benne, úgyhogy gondolom működtetni senki sem tudta.
Miután hazahoztam vettem észre, hogy valami lötyög benne, ahogy rázom.
Ez normális?

[ Szerkesztve ]

(#8331) Tomix24 válasza IG55 (#8330) üzenetére


Tomix24
addikt

Igen, normális. Minden normál kamerába van helyzetmérő.

(#8332) Ágógreen válasza IG55 (#8330) üzenetére


Ágógreen
senior tag

enyém is lötyögős, de ez nem gáz.
használat közben ennyire úgysem rázza az ember hogy kotyogjon tőle a kamera.

(#8333) gremusz


gremusz
csendes tag

Üdv Emberek!
Most találtam ezt a fórumot, és úgy gondoltam, kérdeznék egy két dolgot. Akarok venni egy full HD-s videokamerát. Sony, Panasonic vagy Canon gépekre gondoltam. Van nekem egy Sony VX1000 típusú 3CCD-s miniDV. kamerám, amit el akarok adni, helyette akarok venni egy másikat. A VX1000 kamera nagyon jó, de nincs kedvem már a kazettákat digitalizálni.
Szóval, keresek egy használt (nem lestrapált) full HD-s kamerát.
Ha valakinek van valami ötlete, írjon. Előre is köszönöm!

(#8334) sunsunny válasza Tomix24 (#8331) üzenetére


sunsunny
tag

Szia Tomix24!

Újra a dilemma,mint az sd90-sd700 között bár a 90-et lekéstem már sajnos.

Ahogyan látom most a HC-V700 vagy HC-V500 a megfelelő hobbi kategóriában.
Mit gondolsz róluk? A 700-as picivel jobb,de drágább is s lehet az a plusz,annyit már nem is ér :U

Üdv.

Korrektül az üzletben az életben!

(#8335) Tomix24 válasza sunsunny (#8334) üzenetére


Tomix24
addikt

1/4.1" MOS - HC-V500 - Ez kicsit SD90-es beütésű. bár mintha kisebb lenne az érzékelője. :(((
Lehet inkább az sd80 továbbfejlesztése, ami nem jó hír. Én nem vállalnám be.

A V700 viszont nagy érzékelővel fényesebb képet ad nappal kicsivel, és zajmentesebbet sötétben. Ha teheted azt vedd ha már lemaradtál az SD90-ről. Volt itt kolléga aki megvette a V700-at, és tett fel jónéhány videót, meg miután lecserélte SD90-re, össze is hasonlította. Szóval ha már nincs Sd90- akkor V700-on kívül mást nem is nagyon érdemes venni 200K alatt, 100K felett.

[ Szerkesztve ]

(#8336) Tomix24 válasza sunsunny (#8334) üzenetére


Tomix24
addikt

A dúrva, és egyben örvendetes, hogy a leírásban [link] nem Pal rendszerü 60p-s kamerának írják. Ha igaz, vagyis importálják, akkor lehet a kövi kamerát tőlük veszem, nem az Ebay-ról :DDD

(#8337) lasvegas


lasvegas
tag

Akit érdekel egy jó kamera Eladó Sony HDR-CX305E ,anno az itteni fórumozók tanácsára vettem csak nem használom sajna :)
http://hardverapro.hu/apro/sony_hdr-cx305e_avchd_full_hd_kamera/hsz_1-50.html

Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy i9305 S3 Lte,Asus Padfone 2

(#8338) maxika2004 válasza Tomix24 (#8336) üzenetére


maxika2004
őstag

Ezt én is néztem....
Háát... vagy elirás..... mert az sd90, sd900, x900 stb mind 50p-s !

[ Szerkesztve ]

(#8339) Tomix24 válasza maxika2004 (#8338) üzenetére


Tomix24
addikt

Igen 50p, de csak itt az EU-ban. Biztos elírás sajna, a többinél 50p ha jól láttam.

(#8340) Chrystall válasza Tomix24 (#8339) üzenetére


Chrystall
senior tag

Egyébként ez teljesen midegy, mivel az LCD monitor 50/60 HZ-en is fut alapból (kivéve laptop), és az új DVD lejátszók is tudják ált. mindkét szabványt.

Ennek a PAL/NTSC dolognak csak régebbi DVD lejátszók vagy analóg TV-k esetében van jelentőssége.

Nekem még a projektorom is tud 50/60Hz-et, pedig nem egy nagy durranás.

[ Szerkesztve ]

(#8341) Tomix24 válasza Chrystall (#8340) üzenetére


Tomix24
addikt

Tudni tudja, de váltogassam a Hz-et a kamera miatt? Az összes lcd kijelzőnek a világon 60Hz a natívja, legyen az laptop / tablet / vagy csak PC-t kötsz a TV-re. Nekem ez fontos, hisz ami nem natívon megy, az homályosabb / problémásabb. Én ha elindítom a felvétel lejátszását, azonnal zökkenőmentesen fut. Az 50Hz-es kamerákhoz kapcsolgatni kell, vagy egy olyan progi, ami átkapcsolja 50hz-re a film megkezdése előtt a gépet.

Persze ha van Blu-Ray lejátszód(AVCHD képes), illetve komoly Media Playered(auto freki váltós), akkor nincs gond, de a számítógépes megoldásoknál igenis idegesítő probléma.

[ Szerkesztve ]

(#8342) sunsunny válasza Tomix24 (#8335) üzenetére


sunsunny
tag

Én is,ezekre jutottam a V500-at nézegetve és az sd80-at is figyelembe vettem,de 90-hez hasonlítanám inkább.

A V700 kicsit drágább árát tekintve és lehet érdemes várni még,de azért nem kellene az sd90-hez hasonlóan járni,vagyis lekésni :D Továbbá az élet eseményeiről,pillanatairól:)
A kialakítását-formáját látva a zoom gomb részen,végre picit kézreállóbb talán a 90-hez képest.Te,hogyan látod?

Hobbi szinten szerintem is ez most a legjobb és drágábbat meg 4-500ezertől vagy inkább 7-800e-től érdemes venni,amelyek már nem okoznak csalódást semmilyen körülmények között sem.Ez csak az én meglátásom.Erről mi a véleményed mellesleg?

Köszi a véleményeket a kamerákról :R

[ Szerkesztve ]

Korrektül az üzletben az életben!

(#8343) Tomix24 válasza sunsunny (#8342) üzenetére


Tomix24
addikt

Az X900 már nem okozna csalódást, 3Mos és nekem bejön a képe is. 300K alatt van kicsivel. Ami ennél drágább az már akkora hogy hobby célra, hirtelen előkapáshoz nem célszerű. De lényegében pénzem sosem lesz drága/igazi profi kamerákra, így nem is nézegetem őket. A V700 fogásáról, kényelméről nem nyilatkoznék. De most már ki van állítva a legtöbb MM-ben, érdemes megfogdosni :)

(#8344) AT.


AT.
tag

Nekem elvileg az X800-ra esett a választásom.:D(bár olvasgattam az X900on már van kereső távirányító stb.. nemtom az a pár dolog ér-e annyival többet amennyivel drágább)
De még egy kicsit úgy is gyűjtögetnem kell rá a pénzmagot, addig átgondolom.

(#8345) sunsunny válasza Tomix24 (#8343) üzenetére


sunsunny
tag

Nem is tudom,az a venti benne elég aggasztó benyomást kelt a hangot illetően,mint az előzőeknél hallható is volt.
Na,meg még mindig rejtély,hogy hol távozik a beszívott levegő a készülékből,mert kell neki ugye.Továbbá tisztítani is szükséges,mint a laptopokat akkor.A porzsák is megtelik egyszer :D

A fogásról annyit gondoltam,hogy a középső ujj el van választva a mutatótól,így ad egy stabilabb fogást és finomabb zoom használatot és nem fogsz rá véletlen a zoom gombra sem.Apróság bár mindenki kézmérete más és másképp állhat rajta.

Igen,a profi cuccok mérettel járnak,de kifogásolhatatlan minőséggel is:)

Korrektül az üzletben az életben!

(#8346) Chrystall válasza Tomix24 (#8341) üzenetére


Chrystall
senior tag

Végül is az igaz. Én hozzá vagyok szokva, hogy mindent a HDTV-n meg a Projektoron nézek, azok meg automatikusan kapcsolják. Gépen az inerlacing miatt ritkán nézek dolgokat, mert felidegesítem magam, míg mintent jól beállítok.

(#8347) hollozoli válasza sunsunny (#8345) üzenetére


hollozoli
tag

Nem mondanál véleményt a Sony HDR-CX250-ről?
Tomix szerint elég gáz a hangja:

[link]

Nekem viszont erre lesz csak pénzem, mint 1080p éjszakai kamerára

(#8348) Tomix24 válasza hollozoli (#8347) üzenetére


Tomix24
addikt

Csak amit linkeltem, elég gyanus. De ha valakinek van otthon, az tényleg tehetne fel samplet, esetleg nyilatkozhatna. :R

(#8349) sunsunny válasza hollozoli (#8347) üzenetére


sunsunny
tag

Tomixnak teljesen igaza van.

-a hangba a zoom motorját hallani-borzasztó-vállról indítható régi kameráknál volt ilyen(1990..)
-a lencse nagylátószögénél és telénél is brutális kromatikus aberrációt produkál,amelyet a klipben a toronynál megtalálsz(színhiba)[link]
-110e!!!--kidobott pénz lesz szerintem,ennél egy 80e ft-os is jobb,az biztos.

Korrektül az üzletben az életben!

(#8350) sunsunny válasza Tomix24 (#8348) üzenetére


sunsunny
tag

Tényleg jó lenne még egy felvétel tesztnek,mert érthetetlen kicsit,miért ennyire silány a minőség 2011-es kameránál.
Persze,lehet gyorsan kinyomták s ez az eredmény...

Korrektül az üzletben az életben!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.