Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4551) jeni válasza epahladin (#4550) üzenetére


jeni
félisten

Szia!
A Pioneer.
De van most 2 is a Magyarországi egyik hirdetésében hirdetésben amit érdemes megvenni.

(#4552) Beni2360 válasza epahladin (#4550) üzenetére


Beni2360
félisten

Pioneer BDR-209DBK sata blu-ray író

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4553) ssarosi válasza gg72 (#4519) üzenetére


ssarosi
tag

Megrendeltem a BDR-S09XLT írót külföldről, 1 hét alatt megjött.
Ami érdekes, hogy a BDR-209EBK drágább.
Annyit a pormentes kivitelről, hogy ott ahol más írón van egy kis rés a váz lemezének hajtogatása miatt, na az le van ragasztva valamilyen szigetelőszalag szerű anyaggal.
Ezt bárki megteheti saját maga is és lesz egy "pormentes" írója.
Amikor kicsomagolás után megláttam azt hittem hogy ez egy vicc, de nem az. :F

(#4554) gg72 válasza ssarosi (#4553) üzenetére


gg72
veterán

Reméljük az írásminősége kevésbé lesz vicces, mert az számít igazán...

(#4555) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Ügye ajánlott darab még a Pioneer BDR-209EBK (Box) verzió ? :B
16-ér hozzá jutottam egy példányhoz, remélem nem lőttem mellé.... korábban is ilyenem volt, bár az beadta a kulcsot. Ugyanaz a gyártás és ez még tökéletesen üzemel és probléma mentes.

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4556) gg72 válasza MaxxDamage (#4555) üzenetére


gg72
veterán

Mivel azóta is ez a legfrissebb Pioneer író, így természetesen ajánlott.

(#4557) MaxxDamage válasza gg72 (#4556) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
FW-t gondolom érdemes/ajánlott updatelni rajta?
Ahogy neztem 1.34 verzió az utolsó ami elérhető hozzá. Mikor nekem volt ugyanez az író, akkor még csak 1.20 verzió volt elérhető és updateltem is.

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4558) gg72 válasza MaxxDamage (#4557) üzenetére


gg72
veterán

Igen.

(#4559) MaxxDamage válasza gg72 (#4558) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszi a megerősítést és az infókat! :R
További kellemes napot!

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4560) epahladin válasza Beni2360 (#4552) üzenetére


epahladin
csendes tag

Kedves Béni!

Köszönöm a linket, utánakérdeztem de sajnos csak egy bennragadt termék a honlapon.
Nem rendelhető. :(

Valaki? Valami elérhető jó minőségű író? :-)

(#4561) gg72 válasza epahladin (#4560) üzenetére


gg72
veterán

[Pioneer BDR-S09XLT] a német amazontól, postaköltség nélkül.

(#4562) Beni2360 válasza epahladin (#4560) üzenetére


Beni2360
félisten

:(((

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4563) tissotto


tissotto
tag

Sziasztok!
Bd25-os filmekhez meg mindig a pio BDR-209DBK ajanlott? A BDR-2209 kepessegei feleslegesek? Lemezbol milyet ajanlotok hozza? Elore is koszi a valaszokat! :)

(#4564) gg72 válasza tissotto (#4563) üzenetére


gg72
veterán

Úgy általában a Pioneer ajánlott, nem csak BD25 lemezekhez...
A BDR-2209 tudtommal az emarikai piacra gyártott BDR-209, vagyis ugyanaz a meghajtó mindkettő.

Lemezeknek saját topikjuk van, de amúgy manapság nem nagyon tudsz mást venni, csak ezeket (és mindhárom ajánlott, a legolcsóbb Verbatim is, de ott nagyobb a minőségbeli szórás):
[link]
[link]
[link]

(#4565) tissotto válasza gg72 (#4564) üzenetére


tissotto
tag

Koszi!
A 2209 ennyivel tud tobbet: Reads and writes to BDXL media (up to 128GB on one disc)
Auto Quiet Mode, PowerRead™, and PureRead 2 features, nem tudom mennyire hasznosak :)

(#4566) cocka


cocka
veterán

Nyugodtan át is lehetne nevezni ezt az egész témát arra, hogy "Milyen Pioneer írót vegyek..", miután amúgy sem lehet itt a Pioneeren kívül mást ajánlani büntetlenül.

(#4567) gg72 válasza tissotto (#4565) üzenetére


gg72
veterán

A 209-es is tud BDXL médiát írni.

cocka: Én szoktam LG-t is ajánlani, csak a külső Samsungokat nem javaslom, szóval ne általánosíts. Amúgy te is ajánlhattál volna valamilyen általad kipróbált meghajtót, amellyel jó tapasztalaitad vannak az ironikus megjegyzésed helyett. Meg mi, az hogy "büntetlenül" nem lehet, csak Pioneert ajánlani ebben a topikban?! Azért ne flameljünk már. ;]

[ Szerkesztve ]

(#4568) jeni válasza cocka (#4566) üzenetére


jeni
félisten

Ha vissza olvasol,sokan panaszkodnak az LG íróra,hogy rosszul írnak vagy későbbiekben olvashatatlan lesz a lemez!
Nem véletlen,hogy a Pioneer BD írók külföldön sem nagyon kaphatóak! Ami van itthon azt pillanatok alatt elfogynak! Az írás tesztek is erről tanúskodnak.
Nálam is van egy LG BD/DVD combó mellyel a megírt BD lemezt be se olvasta. A Pioneer még megbirkózott vele igaz későbbiekben már elakadt,de legalább betudtam listázni,ellenben a LG csődött mondott. Az pedig zsír új amire nem lehet mondani,hogy elhasználódott volna. Igaz azt csak külső olvasónak vettem meg.
Azt is meg lehet nézni hányan gyártanak BD írót a PC iparnak!
A három ujjad is elég lenne hozzá! Talán a 4 de a Samsung sem gyárt már optikai egységeket. A Sony is kilépett.A Panasonic csak a notiba gyárt BD írót és a lejátszókba meg olvasót. Azt nem tudom,hogy olyan asztali BD lejátszók melyek írni is tudnak lemezre azokban milyen író van?
A BD technika a Sony találmánya. A PS4 konzolban sem Sony drive van benne! Amik vannak azok mind olvasók melyek az asztaliba vagyis a lejátszókba tesznek be!

[ Szerkesztve ]

(#4569) gg72 válasza jeni (#4568) üzenetére


gg72
veterán

Azért legyünk tárgyilagosak és tényleg ne keltsük fölöslegesen a hangulatot: azért az utóbbi időben ebben a topikban nem sokan panaszkodtak az LG meghajtókra, a slim Samsung-okra viszont igen. Mivel manapság már csak ez a 3 gyártó dob piacra írókat, így ajánlani én már csak a Pioneert és az LG-t tudom, igaz, ez utóbbival semmiféle saját tapasztalatom nincs, de azt is látom, hogy sokan mások gond nélkül használják őket.

(#4570) cocka válasza gg72 (#4567) üzenetére


cocka
veterán

Ó, azt már megtettem régebben. Mindig kérdeztem, hogy mi a magyarázata, hogy az LG BH16NS55 nem ajánlott és indokként ugyanazt a lehurrogást kaptam, amit Jeni írt most.

a slim Samsung-okra viszont igen.

De gyanítom, hogy az se feltétlen Samsungi mivolta miatt, hanem a slimség miatt.

Jeni:

a Pioneer BD írók külföldön sem nagyon kaphatóak!

Ennyire kelendőek vagy ennyire rosszak?

egy LG BD/DVD combó mellyel a megírt BD lemezt be se olvasta.

Feltételezem, hogy combó lévén már régebbi, mivel mostanában az írók drasztikus árcsökkenése miatt már semmi értelme a kombó meghajtóknak. Azaz ha jól értem az csak BD-t olvas. És miért vagy olyan biztos benne, hogy nem inkompatibilitási hiba okozza ezt? Azaz lehet hogy az írott lemez újabb, mint az olvasód.

Az pedig zsír új amire nem lehet mondani,hogy elhasználódott volna.

De ez most az LG-re vagy a Pioneerra vonatkozott? Mert tök jól utaltál az előző mondatodban mindkettőre.

(#4571) gg72 válasza cocka (#4570) üzenetére


gg72
veterán

De aki most téved ide, az csak azt olvassa, hogy úgy általánosságban (beleértve engem is, hiszen én írok ide leggyakrabban) ócsárolod a topikot... Ennyi erővel te újra és újra ajánlhatnád az LG íródat, ahogyan mások a Pioneert. Én soha nem hurrogtam le az íródat, ezért arra kérlek, hogy ne általánosíts, hanem válaszolj konkrétan annak, akinek szánod.

Mindig kérdeztem, hogy mi a magyarázata, hogy az LG BH16NS55 nem ajánlott
Elég jó a memóriám, de én nem emlékszem ilyen konkrét felvetésre és olyan válaszra sem, aki azt írta volna, hogy nem ajánlott, de idézd be légyszíves, ahol erről volt szó, én nem találom: [link]

De gyanítom, hogy az se feltétlen Samsung mivolta miatt, hanem a slimség miatt.
De igen, a Samsung mivolta miatt, Panasonic is gyárt slim írókat, nekem is volt egy külső házban, nagyon szépen írt mindenféle lemezre, de az a Samsung-ről nem mondható el, és ahogy korábban is írtam, mostanában itt a fórumban is sokan panaszkodnak rájuk.

(#4572) jeni válasza cocka (#4570) üzenetére


jeni
félisten

A régebbi korábbi kiadású LG nem más mint a CH-10LS28 ami mentségére szóljon,hogy a Pioneer sem tudta hibátlanul beolvasni a lemez többi részét. Ellenben az LG csak azt érzékelte,hogy betettem valamit,de nem volt listázható. A DVD lemezzel nem volt gond.
A külföldi BD író fórumok tartalmára nincs belátásunk és ajánlásunk sem.
Igaz volt tegnap egy használtan Blu-Ray LG16NS55 író ami alig ment, most lejárt a garija elégé olcsón lett hirdetve,amire rá lehetett cuppanni,én is próbáltam,csak az eladó félre értett valamit a tájékoztatásban a találkát illetően,ott voltam de nem volt elérhető az eladó. A gyereknek jó lett volna a gépébe tehát ha újról van szó akkor Pioneert vennék. Ha olcsóbbat keresnék akkor megvenném az LG-t.
Tény,hogy az LG válogatósabb a lemezeket illetően.
Volt nekem Samsung SLIM notis BD íróm azzal voltak gondjaim. Inkább eladtam.

(#4573) koncsik válasza cocka (#4570) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Évek óta egy Pioneer (bocs, hogy Pioneer) slim írót használok gond nélkül.
Ez csak egy tapasztalat és vélemény, ne akarok általánosítani.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#4574) cocka válasza gg72 (#4571) üzenetére


cocka
veterán

De most miért kampányoljak az LG mellett, ha szerintetek silány, ócska, bóvli kategória?

nem ajánlott, de idézd be légyszíves, ahol erről volt szó

Oké, talán ez így nem hangzott el, de az igen, hogy LG helyett mindenki inkább a Pioneert ajánlaná. Főleg az NS40 helyett. Mondjuk nem tudom van-e különbség az NS40 és NS55 tudásában, gondolom valami csak lehet.

De igen, a Samsung mivolta miatt

Hát mondjuk halkan hozzáteszem, hogy slim egy szál kábelről tápellátást kapó íróval én nem mernék írni semmilyen lemezt. De ez csak az én véleményem. A Samsungról meg annyit, hogy érdekes ez a vegyes minőség, mert pl. az SH 224 valami DVD íróm kiválóan muzsikál. Előtte ugyanott egy Optiarc AD-7203S dvd író muzsikált és úgy ment tönkre, hogy jó formán nem is használtuk. Szal.. érdekes kérdés ez a minőség.

De az a vicc, hogy amikor először teszteltem az NS55-öt sata-usb átalakítóval, akkor egyet elrontott, pedig az 12 V-os külön tápellátást kapott, szerintem a 2.5-es átalakítók 5 V-ja amúgy is édeskevés lenne a nyitóelektronikának.

Tény,hogy az LG válogatósabb a lemezeket illetően.

Erre is van ellenpélda, anno CD írós korszakban Samsunggal képtelenség volt egy írott lemezt beolvasni, haverhoz meg elvittem és az ő LG-je meg beolvasta. Igaz, hogy az olvasás elég lassú volt és közben azt vártuk mikor pusztul bele a meghajtó az erőlködésbe, de végül nem lett baja.

[ Szerkesztve ]

(#4575) gg72 válasza cocka (#4574) üzenetére


gg72
veterán

De most miért kampányoljak az LG mellett, ha szerintetek silány, ócska, bóvli kategória?

Megkértelek, hogy ne általánosíts, főleg ne az én hsz.emre válaszolva, ÉN SOHA NEM ÍRTAM EZT. Utoljára kértelek és kérlek erre, ezek után törölni fogom azokat a hozzászólásaidat, amelyekben hazugságokad adsz a számba.

[ Szerkesztve ]

(#4576) MaxxDamage válasza koncsik (#4573) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én használtam korábban 209-EBK -t és én pont kifogtam egy olyan példányt ami behalt (2 év gari volt rajt így no para) és az az író 50-60 lemezt ha megírt... nem igazán volt használva. megesik ez is. ;)

Most beszereztem egy ezzel megegyező verziót, ugyanaz a gyártási év és hónap is. (Germany) (dobozos, minden tartozékos teljesen újszerű) és gondoltam, megélt már pár évet, akkor ez nem is megy tönkre úgy mint a másik, amim volt. :B

továbbá van egy Samsung USB Blu-Ray íróm is és eddig amiket írtam vele lemezeket /BD-R , BD-DL - 25 és 50GB -os lemezek/ (Verbatim) azt mind sikeresen meg is írt és nem volt vele / velük semmi gondom ! (ToTalMedia Extreme 3 -al írva)

Saját tapasztalatból írok, nem flame keltés a cél a Samsung USB-s íróval kapcsolatban. :R

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4577) jeni válasza cocka (#4574) üzenetére


jeni
félisten

A 2004 és a 2008 évek LG íróik nagyon jók voltak.
pl.:
LG GSA-4167B az akkor egyik legjobb DVD író
Sajnos nem minden gyártó tudja tartani évenkénti csúcsformájukat.
2009 után már az LG hanyatlott minőségileg.
A Plextor is jó volt valami 755 széria számozásig. Utána már Liteon belsősek lettek.
Most az LG nincs a topon.
Ha Pioneer ugyanazon az áron vehető meg mint az LG és jobb írás értéket mutat akkor tényszerűen a Pioneer van javasolva és nem azért mert szebben hangzik és a DVD korszakából viszonylagosan egyenletes teljesítményüket produkáltak.
A Sony 726x nagyon jó írás minőséggel dolgoztak de azokon is felfedezhetőek voltak a gyenge pontjuk a DVD lemeztálca ki-beadás.
Tény és való,hogy a külső USB írók gyenge pontja a tápellátás és az USB 2.0 szabványból eredő hátránya.
Tény a Sony írók hajlamosak voltak az idő előtti kipurcanásoknak.

Ja és egyet nem vettél figyelembe és erről nagyon ritkán beszélünk!

Maga az LG SUPPORT-ja!

Légyszi nézd meg egyesek mennyit és mennyi ideig adnak ki firmware javításokat?

A másik,hogy egyikünk sem a Pioneer alkalmazottjaik vagyunk. Amit ide leírunk ,elmondunk azok a saját tapasztalatok és az egyes portálon szerzett információk összessége.

[ Szerkesztve ]

(#4578) Sdi válasza jeni (#4577) üzenetére


Sdi
addikt

A plexnél a 760 volt az utolsó, nekem is van egy, csak már nem jó :((

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#4579) MaxxDamage válasza Sdi (#4578) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Plextorból még volt anno first kiadású (IDE/ATA) DvD íróm és az nagyon ott volt a TOP-on , mint Plaxtor régen nagyon jó írókat csinált, drága volt de simán megérte azt a többszörös árat akkor... (havernak volt és azért vettem én is, nagy megelégedésemre nem csalódtam benne) :B
Azóta sem volt olyan márkám, régen LG és Asus volt főként amiket használtam, itteni javaslatra vettem első Pio íróm is ami Blu-Ray írü volt. Notiba meg fene tudja már milyen Blu-Ray írót is szereztem , de használható(k) volt(ak) , több fajta , több noti(m)ba... XL lemezt még nem próbáltam, szereztem, de 1x kipróbálom azt is! Pio BDR-209 EBK azt írja , ha jól emlékszem, igaz?

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4580) koncsik válasza MaxxDamage (#4576) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Teljes mértékben lehet ez is (Samu slim), ezért jó mindenkit meghallgatni. Ha tönkremegy a Pioneer BDR-XC04T USB slim író (eddig legalább 450 lemezt írtam vele hiba nélkül), megpróbálom a Samu-t ez alapján (persze, ha nem lehet Pio-t kapni, muhahahaha) - nincs desktop PC-m, csak slim író jön szóba. Köszi az info-t.
Tényleg, DVD íróból csak Samu-t használtam. CD íróból Teac volt, ha jól emlékszem...

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#4581) MaxxDamage válasza koncsik (#4580) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én adott Blu-Ray íróval kapcsolatban (Samsung Slim USB-s) csak rosszat olvastam (felhasználói tapasztalat) és nem tudtam hova tenni... én saját tapasztalat alapján csak jót tudok mondani róla , USB-n keresztül kapja az energyt.(én is elsődlegesen noti mellé vettem, mert abba az ODD helyén van a 2.-ik meghajtó, HDD). Pio BDR-209 EBK -t (az elsőm) használtam USB-s ként (is), aminek külön adaptere volt és az sem volt rossz ! (EH-525B -vel)
Samsungról még annyit, hogy fő hátránya az a Pio -val szemben, hogy míg Pio-hoz kaptam eredeti ArcSoft TotalMedia Extreme 2 programot, addig a Samuhoz semmit nem adtak... :(

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4582) Boond


Boond
addikt

Ha valakinek kellene itmedia.sk

KUPON
Kupon kód: FMJPGTJY
Kupon név: -8% kedvezmény a legkésőbb szerdán 14:00-ig véglegesített rendelésekre (ami telefonos visszaigazolást jelent)
Érvényesség: 20170206-20170208

(#4583) tonyqa23


tonyqa23
senior tag

Sziasztok!

Nem vagyok otthon a témában és nem tudom hol kérdezzem meg, hogy a sima DVD lejátszó beolvassa a dupla rétegűt?

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#4584) jeni válasza tonyqa23 (#4583) üzenetére


jeni
félisten

Ez a Blu - Ray topik. Igen mint Blu - Ray író eszközök és a DVD írók /olvasók be kell tudnia olvasni a kétrétegű 8.5GB lemezeket. Ez minden pc-s olvasónak és íróknak tudnia kell kezelni. Át is hozta tartozik,hogy a 8.5GB lemezekre sokan panaszkodnak írás után. A lemez minősége és a nem megfelelő megirással készültekre is.

Ami nem előírás azok a DVD-Ram. Ez a Panasonic sajátossága. Cannaok olyan DVD pc írók amelyek nem tudják. A DVD-AUDIO és a SSD az már más kategória. Egyes asztali lejátszók akár tudják ezeket is.

[ Szerkesztve ]

(#4585) tonyqa23 válasza jeni (#4584) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Ok, köszi, az enyém nem tud kétrétegű lemezt írni és tartottam tőle, hogy be sem olvassa.

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#4586) jeni válasza tonyqa23 (#4585) üzenetére


jeni
félisten

Itt és itt
Sokat segítene ha az adott fórumban megirod a pc DVD író típusát és azokat a lemezeket melyeket nem ismer fel.

(#4587) rpet


rpet
csendes tag

Sziasztok! Jó minőségű M-DISC-es DVD+BLURAY írót vennék laptophoz. Kinéztem kettőt:

BE16NU50 - nagyméretű, gyorsabb, újabb
WP50NB40 - kisméretű, lassabb, régebbi
(Mindkettő külső. Belsőt nem lehet kapni laptophoz semmilyen márkát.)

-Melyiknek mi lehet az előnye, hátránya? (Ár most ebben az esetben nem mérvadó nekem.)
-Igaz-e az M-DISC-re is, hogy minél lassabban van írva, annál tartósabb?
-A technikai leírásban nem szerepel a leglassabb írási sebesség, az LG ügyfélszolgálat pedig nem válaszol. Hogyan lehetne megtudni?

[www.lg.com/us/burners-drives]

[ Szerkesztve ]

(#4588) jeni válasza rpet (#4587) üzenetére


jeni
félisten

A nagyot javasolnám ha ragaszkodsz az egybe építetthez. BE16NU50
Annak az a előnye,hogy minden egybe van-hátránya,hogy nem javítható. Bár lehetséges egy másik azonos méretű belső LG BH16NS55RBB írót vegyél később hozzá ha netalán a beépített elromlana. A slim méretű nem is javasolt a gyengébb mechanikája miatt sem. A kisméretű írók sosem voltak tartósra tervezve.

Gond az,hogy az M-Disc DVD lemezek nagyon drágák!

Egyébként van egy harmadik változat,hogy egy belső LG BH16NS55RBB (olykor ki lehet fogni akciós jó árakat) és ehhez vennél egy külső 5,25 házat ami kapható USB 2.0 (ez az olcsóbbik) és a drágább USB 3.0 külső ház.

[ Szerkesztve ]

(#4589) M107


M107
addikt

:R

1 hónap híján 5 éves lesz a kis Pio 206D-m. Nagyon megérte az árát. 0 kilométeres volt.
Köszönet érte VerBigboy fórumtársnak.
Azóta is teszi a dolgát.

Statisztikája : (bár mostanában / 2016 elejétől / 2 havonta 1 BD-R lemez néhány CD DVD lemez családi dolgok + 3 havonta egy 50 GB BD-RE ( Amíg kiválogatás után megy backup-ba és felhőbe ami kell. )

3421 BD
6245 DVD
4441 CD

Csupán, csak arra gondoltam megosztom veletek ennyi.
További jó fórumozást.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4590) MaxxDamage válasza M107 (#4589) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:Y :Y :Y Az szép! Akkor az egy jó széria volt, nem semmi! :K :C

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4591) koncsik válasza M107 (#4589) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Azért 2016 előtt nem vicceltél :Y

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#4592) M107 válasza MaxxDamage (#4590) üzenetére


M107
addikt

:R

Anno bevallom boldog boldogtalannak írtam lemezeket.
Régebbi Dvd íróim is kaptak ennyit fejenként vagy még többet.
PIO 108-109-111-112-211-212-215

Egy ilyet megtudtam volna az összes írt lemezzel megtölteni.
Mennyi éjszakám volt, mikor az asszony helyett a jó szeretkezés helyet ezt az elfoglaltságot választottam.
Ma is verem a fejem a falba.
:O :(((

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4593) M107 válasza koncsik (#4591) üzenetére


M107
addikt

:R

Inkább ne tettem volna.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4594) MaxxDamage válasza M107 (#4592) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Huhh...hát igen, ez is valamilyen megszállottság, valamilyen "örömszerzés" de a jó szeretkezést nem válthat fel hasonló, sőt....semmi se! ;)
Anno én is hasonlóképp voltam, de a WoW-al...mikor reggelig Raidekre jártam a Server First Guild(ek) tagjaként...azt én is megbántam, de már rég nem csinálok hasonlót! :D

Pio-m megint van (209-EBK) , de elraktam dobozostól aztán majd 1x jó lesz. (addig van másik) :B

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4595) Boond válasza M107 (#4592) üzenetére


Boond
addikt

Miért már nincs asszony? nem lehet bepótolni? :P :D :DD

Nekem összesen nincs annyi lemezem mint az a szekrény.

bár egy kisebbet vhs-ek megtöltenének :DDD

"Anno én is hasonlóképp voltam, de a WoW-al..."
erre mondjuk nem tudtak volna rábeszélni, pedig próbáltak, semmi értelmét ne, láttam.

[ Szerkesztve ]

(#4596) M107 válasza Boond (#4595) üzenetére


M107
addikt

:R

:DDD :DDD :DDD

UI:

Az elmulasztott sex-et sajna nem :D
De néha sajnálom, hogy annyit kidobtam erre a "HOBBI-ra" kevesebből is meglehete volna oldani és az alatt monoton ülő munkát végeztem.

Ugye mindenki tudja egy jó cd/dvd/Blu-ray írása nem csak alapanyag és író függő, hanem idő is.
volt mikor lehajtott fejjel ébredtem 4x cdírás mellöl a normál 20-25 perc helyett 3 óra múlva éjjel, az ép aktuális asszony meg ott aludt az ágyon a "vibri" megaz ágy mellett, na ez a szégyen de igaz volt. :((( :( :K

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4597) M107 válasza MaxxDamage (#4594) üzenetére


M107
addikt

:R

A nagyon fontos dolgok még mindig optikán vannak, minőségi lemezeken + máshol is biztonságban.

Ezért tatom még, mert amúgy semmi értelme mármint a gyűjtögető életmódnak.
Inkább sétálok az asszonnyal, meg sörözgetek élek pozítvan vagyis megpróbálok.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4598) MaxxDamage válasza M107 (#4597) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nagyon helyes! ;)
Egy ilyen Pio , mint ami nekem is van. Dobozába állástól nem megy tönkre, vagy igen? :DD
/mint mondottam, másik ilyen Pio 209-EBK is többet állt dobozba mint volt használva és tönkre is ment :U :W /

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4599) M107 válasza MaxxDamage (#4598) üzenetére


M107
addikt

:R

Átveszem dupla áron :DDD

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4600) Boond válasza M107 (#4596) üzenetére


Boond
addikt

Hát ez durva :D

Amúgy a mostani Bd lemeznél, ha jól tudom a 6x-ost ajánlja gg72.

Mondjuk dvd-t én kb 8x-osan szoktam írni. De ilyen eset nem fordult elő, igaz, talán a negyede sincs lemez, mint ami neked van.

Amúgy úgy értettem, hogy a mostanival lehet akkor többet :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.