Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) cinefilo73


cinefilo73
csendes tag

Sziasztok,

van egy problémám a BD írón túl.
Egy barátom annak idején vett egy Plextor CD-RW-t. De rájött, hogy soha nem fogja kihasználni. Így az újdonság varázsa után ment is a szekrénybe.
Na már most, én most rakom össze az új gépem, és feldobtam, hogy átvenném.
Át is hozta, és elmondta, hogy addig ne is beszéljünk az árról, amíg nem működik megbízhatóan.
Én meg 3 napja szenvedek vele, hogy win7 felismerje, de nem hajlandó. Drivert nem találok, legalábbis megbízhatót. Mivel a gépem sata csatlakozókkal rendelkezik, így vettem IDE vezérlő PCI kártyát. Az alaplap biosában ott van az író, de semmi több.
Ha egy panelt illesztek az író IDE csatlokozójára és SATA kábelell kötöm az alaplapra, akkor még ennyi sem történik.
Az eszközkezelőben ott az ismeretlen eszköz, és nem tudja telepíteni.

Valakinek van valami ötlete?

Köszönettel veszek minden ötletet, ami előrébb vinne.

(#4352) Boond


Boond
addikt

Esetleg egy olyan gép, amin xp fut, azon biztos elmegy? Vagy virtuális xp mód?

(#4353) jeni válasza cinefilo73 (#4351) üzenetére


jeni
félisten

esetleg olyan alaplapot venni ami tudja a IDE csatlakozást fizikálisan az alaplapon. ugyanis azok az átalakítók -legyen az a PCI vagy a lengő változata- esetek többségében nem is jók semmire.

(#4354) cinefilo73 válasza jeni (#4353) üzenetére


cinefilo73
csendes tag

Van egy 775-ös alaplapom. Abba akarom átteni ideiglenesen, hogy xp alatt felismeri-e a windows.

De ezzel nem biztos, hogy eljutok addig, hogy az új gépben is működhessen.

Szerintem nem az átalakítók a hibásak, hiszen egy PCI IDE csatlakozóval az alaplap biosa látja.

Még boootolna is róla.

(#4355) jeni válasza cinefilo73 (#4354) üzenetére


jeni
félisten

Van itt a fórumon olyan valakli akinek H61 lapja van és Windows 7 alatt üzemeleteti ha jól tudom az egy Asrock lap ami gyárilag tudja az IDE csatlakoztatását fogadni. Akkor ez is egy megoldás lehet,ilyen van az asztalomon.

LC-Power EH-525B-PS ebbe betehető IDE és SATA eszköz
van az újabb változata igaz ez csak SATA-t tud kezelni!

[ Szerkesztve ]

(#4356) cinefilo73


cinefilo73
csendes tag

Sziasztok,

köszi a tippeket :)
Én arra hajlok, hogy a driver nélkül a windows nem hajlandó az eszközzel kommunikálni.
Az eszközkezelőben látja, hogy van Ismeretlen eszköz, de nem csinál vele semmit. Keresi hosszú percekig az illesztő programot, majd lemond róla.
És én sem találok sehol a Plextor PlexWriter 48x24x48 jószághoz drivert, csak
update-t találtam hozzá.

Majd az xp-s gép, ha erőre kap, akkor abban megpróbálom, de nehéz ügy sajnos.

Mégegyszer köszönök mindent!

(#4357) goamantra


goamantra
tag

Hali, előre is sorry a terjedelmes szövegért: szal kérdés: érdemes blu-ray lemezen tárolni manapság vagy 2 vinyó jobb megoldás?

1.5 - 2 TB adat lenne, amit biztonságosan(!) le kéne tárolni.

2 megoldásban gondolkodtam;
- 2db seagate 2Tbyte hdd (egyik aktív, másik szekrényben) ár : 2x20ezer = 40ezer ft
- 1db bluray író (22ezerFT) + 80db verbatim 25gb os lemez (18ezerFT) = 40ezer ft
50gbos lemez nem érdekel, túl drága

A kulcskérdés a biztonság, ami a legnagyobb dillema.
Igazából nem tudom melyik lenne a jobb, a hdd is elszállhat (volt rossz tapasztalatom, minden adatnak annyi lett 3 hónapos hddk!), akár mindkettő pár hónapon belül.
Viszont ahogy olvasom, a legtöbb BD lemez organikus felületű, szal nem tűnik valami megbízhatónak,
Volt már DVD lemezem, amiről 1év után minden eltűnt.
Azt szeretném kérdezni, hogy ~280ft/db áru Verbatim lemez mennyire megbízható adatmentésre? (hány évet bírhat ki?) > pl ez >
[link]
Vagy hosszú távon csak a "Verbatim M.A.B.L" v a drágább lemezek jók (bd25)? (500ft+) ( hordozóréteg fém alapú
Az hány évet bírhat ki?

Kb 3-4évben gondolkodtam, mivel annyi idő után már HDDt is illik cserélni a mai világban. (ezeket nem 10évre tervezik mint régen) Szal 3-4 évet kibír a BD25 lemezre írt anyag -is-?
A régi cd-im 20évesek és még mindíg olvashatóak, de mindent olvasni manapság, pl a lemezeket úgy tervezik hogy lebomoljon, még a gyári! cd-dvd-bluray lemezeket is, amit a boltban veszel (max 10 évre tervezik v kevesebb)
Szal érdekelne a véleményetek.. köszi előre is.

(#4358) Boond válasza jeni (#4353) üzenetére


Boond
addikt

Az sem mai alaplap lesz :D

(#4359) Boond válasza goamantra (#4357) üzenetére


Boond
addikt

"50gbos lemez nem érdekel, túl drága"

Megfelelő helyről rendelve, az is amúgy olcsóbban beszerezhető összességében lehet jobban járnál vele. utána kell nézni...

"Viszont ahogy olvasom, a legtöbb BD lemez organikus felületű, szal nem tűnik valami megbízhatónak,"
Pana lemezek 50 évet ígérnek, de jóval drágábbak. Megfelelő helyről (külföld/ gyártó, vagy hasonló) olcsóbban is beszerezhető valószínüleg, mint itthon.

Amúgy talán egy hdd egy lemez, talán a legjobb komló, vagy esetleg kombinálhatod még megbízható felhővel 3.ként.

[ Szerkesztve ]

(#4360) gg72 válasza goamantra (#4357) üzenetére


gg72
veterán

Úgy van, ahogy Boond is írja, ha biztosra akarsz menni, akkor kombinálni kell 2, vagy akár 3-féle adattárolási módot.

Nem minden BD-lemez organikus, csak az LTH típusok, azok kerülendők is, de erről sokat írtunk a BD-lemezes topikban és annak összefoglalójában. 3-4 évet szerintem a legtöbb BD-lemez biztosan ki fog bírni, én már vagy 7 éve írom őket és még nem találkoztam visszaolvashatatlannal, pedig kezdetekben írtam elég "gagyi" lemezekre is. Az általad linkelt Verbatim lemez egy tipikus mai tömegtermék, annak minden jó (=olcsó) és negativ (=váltakozó minőség) tulajdonságával, de beszerezhető olcsóbban is: [link].

Ha bármilyen lemezes kérdésed lenne a továbbiakban, azt kérlek a másik [topikban] tedd fel, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#4361) M107


M107
addikt

:R

LHT-s lemezekekel sincs probléma csak nem LG írókkal kell megírni
Sony, Pio és semmi gond velük, vagyis nálam
Van olyan Verbatim : (VERBAT-IMu-000) lemezem amit direkt csak úgy dobálok újjlenyomatózok, stb több mint 3 éves és semmi gondja.
A lenti íróval pörkölve :

PIONEER BD-RW BDR-206D 1.06 (SATA)
Current Profile: BD-R

Disc Information:
Status: Complete
State of Last Session: Complete
Erasable: No
Sessions: 1
Sectors: 12 215 520
Size: 25 017 384 960 bytes
Time: 2714:35:45 (MM:SS:FF)
MID: VERBAT-IMu-000
Supported Write Speeds: 2x; 4x; 6x

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4362) gg72 válasza M107 (#4361) üzenetére


gg72
veterán

LHT - ez valami új? :U :)

[ Szerkesztve ]

(#4363) M107 válasza gg72 (#4362) üzenetére


M107
addikt

:R

Bocsánat az elírásért :)
LTH.... :R

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4364) Sotho


Sotho
őstag

Kb mennyi lemezt lehet megírni egy íróval mielőtt tönkremegy?

(#4365) gg72 válasza Sotho (#4364) üzenetére


gg72
veterán

Kíváncsi vagyok, erre ki tudja majd a választ. :)

(#4366) jeni válasza Sotho (#4364) üzenetére


jeni
félisten

Az a tuti amire a gyártó vállalja a garanciális időt. Ha 1 év akkor 1 év, ha 2 év akkor 2 év. Ha megírsz vele 500 lemezt és még működik akkor többet bír ki. Ha elromlik idő előtt akkor addig bírta ki. Nem Km-ben számolják a futás idejét mint az autóknál. Sosem írták le mennyi lemez írására vannak tervezve az élettartama egy írónak. Nálam egy Liteon iHBS halt meg, feltehetőleg firmware alatt. Pedig a jot tettem rá. Kijott az alap verzióval és meg utána volt vagy 4 firmware időrendben. Az utolsónál halt be az író. Nem volt áramkimaradás, nem volt hirtelen gép leállás. Mégis kuka lett. Érzékeli a gep ,hogy ott van az író. A tálca működik Win10 alól és nyomógombra is. A gond,hogy nem érzékeli,hogy van benne lemez. Sem az üreset ,sem a megírtakat.

(#4367) Sotho válasza jeni (#4366) üzenetére


Sotho
őstag

Tudom, ezért kérdeztem. Mi a tapasztalat. nálam pl egy 2000-ben készült cd-író még ma is megy itthon kevésbé ismert márka iomega zipcd 650 , az utána következő optikai meghajtóim kivétel nélkül beadták a kulcsot volt amelyiken 10 lemezt ha megírtam, egy idő múlva magától tönkrement...Csak egy kb mennyiség érdekelne nagyságrendileg hány megírt lemez után kell nagy valószínűséggel kukázni ma egy átlagos üzletben kapható ~20-25 ezer forintos bluray írót.

[ Szerkesztve ]

(#4368) jeni válasza Sotho (#4367) üzenetére


jeni
félisten

Fogyasztó társadalomban élünk. Tehát vásárolj és vásárolj. Ha elromlik inkább vegyél újat és dobd ki a régit.

[ Szerkesztve ]

(#4369) M107 válasza jeni (#4368) üzenetére


M107
addikt

:R

Ha lenne valami jó PIO író vennék de sajnos nincs. Pedig az 4 éves 6 hónapos 206 írómat már le váltanám, 1678 BD 954 DVD és 1897 CD írása után.
" Onnan tudom az adatokat, hogy számolom az írásokat "

De sajnos nincs :(

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4370) Sotho válasza M107 (#4369) üzenetére


Sotho
őstag

:Y :R Az igen! Kösz az infót!

(#4371) gg72 válasza M107 (#4369) üzenetére


gg72
veterán

Van 209-es Pioneer, csak külfödön: [link] és [link].

Az én statisztikám is hasonlóan nézhet ki, de soha nem számoltam a megírt lemezeket és szerencsére még soha nem ment tönkre BD-íróm, pedig volt már néhány (205/206/208 Pioneer, Liteon ihbs312).

(#4372) Boond válasza M107 (#4369) üzenetére


Boond
addikt

Ezt mind magadnak, vagy munka? Mert ez azért nem gyenge mennyiség. össz nincs ennyi lemezem :D

(#4373) access_denied


access_denied
senior tag

Vásároltam egy Pioneer BDR-S09XLT írót, melynek a dobozán díszeleg egy BD XL felírat, ugyanakkor a specifikációk között nem találtam ilyen lemez támogatottságáról semmit.

Egyelőre elvi kérdés, hogy ez az író boldogul 100 GB-os lemezekkel vagy sem?

(#4374) Sotho válasza access_denied (#4373) üzenetére


Sotho
őstag

Ott van pedig :BD-R TL/QL

[ Szerkesztve ]

(#4375) access_denied válasza Sotho (#4374) üzenetére


access_denied
senior tag

Ezek szerint a BD-R TL a triple layert (=BD XL) jelenti? Elnézést ha nagyon amatőr a kérdés.

(#4376) Sotho válasza access_denied (#4375) üzenetére


Sotho
őstag

Most elbizonytalanodtam, lehet hogy hülyeséget írtam. :D

Ezek szerint az XL a 3-4 rétegű :[link]

[ Szerkesztve ]

(#4377) gg72 válasza access_denied (#4373) üzenetére


gg72
veterán

Igen, tud 100GB lemezt írni:
SL=25GB
DL=50GB
TL=75GB
QL=100GB

(#4378) Calogero válasza gg72 (#4377) üzenetére


Calogero
addikt

TL/QL-s lemezeket az asztali olvasók, és a sima PC-s BD olvasók is tudják majd olvasni?

Én még várom az írómat (Pioneer BDR-208DBK SATA BK OEM), de lehet hogy jobban járok ha külföldről beszerzek egyet, (hamarabb ideér)

A visszaigazolás már jött (09.14-én) Köszönjük rendelését, a termék kiszállításáról pár napon belül gondoskodunk. Utalnia csak a termék kézhezvételét követően kell a mellékelt átutalásos számla alapján.
(Messziről érkezik a futár ;] :D )

[ Szerkesztve ]

(#4379) gg72 válasza Calogero (#4378) üzenetére


gg72
veterán

Egyelőre asztali lejátszóról és sima BD olvasóról nem tudok, csak azok az írók tudják lejátszani őket, amelyek rögzíteni is tudnak rájuk.

(#4380) access_denied válasza gg72 (#4377) üzenetére


access_denied
senior tag

Köszönöm :R

#4376 Sotho

Kár volt elbizonytalanodni ;)

(#4381) cinefilo73


cinefilo73
csendes tag

Sziasztok.

megvettem egy hét próbagaranciával a Plextor írót a hardverapróról.
Találtam egy ISO file-ban lévő tesztlemezt. Verbatim BD-R LTH Type lemezre írtam, egy barátom szerezett 10 darabot nekem.
Írás után le is ellenőrizte, és szinte végig is lett nézve asztali lejátszóban.
Semmi problémát nem talált ellenőrzéskor, és visszanézéskor nekem is pöpecnek tűnt.
Korábban olvastam, hogy az LTH tipus kerülendő. Számítsak később valami rosszra, vagy ez az írás közben történhetettt volna meg?

Válaszaitokat előre is köszönöm szépen.

(#4382) gg72 válasza cinefilo73 (#4381) üzenetére


gg72
veterán

Olvasnivaló az idevágó topikból: [link]

Gratula az íróhoz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4383) cinefilo73 válasza gg72 (#4382) üzenetére


cinefilo73
csendes tag

Köszönöm és köszönöm :)

(#4384) access_denied válasza Calogero (#4378) üzenetére


access_denied
senior tag

ebay.de, 1 hét alatt itt van. :K

(#4385) access_denied válasza gg72 (#4377) üzenetére


access_denied
senior tag

Ennél a lemeznél azt írják, hogy 100GB triple layer. Ez elírás lesz?

Lightscribe, Labelflash technológiák még léteznek pl. BDR-S09XLT esetében?

[ Szerkesztve ]

(#4386) gg72 válasza access_denied (#4385) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem mindegy, hogy hogy hívják, ha 100GB-os és raáadásul ott van a támogatott írók között a Pioneer 9-es szériája. ;)
BDR-S09XLT se Lightscribe-ot, se Labelflash-t nem tud, de ezek a technológiák lassan őskövületnek számítanak.

[ Szerkesztve ]

(#4387) rpet


rpet
csendes tag

DVD és BLU-RAY lemezt csak M-DISC változatban vennék (pl.Verbatim), 1000 évig megmarad rajta a tartalom! Kb.1000.-Ft/db. A legtöbb - nem túl régi - lejátszó tudja olvasni e lemezeket. A probléma csak annyi, hogy nem kapható megfelelő író, főleg itthon:

- külső, vastag, konnektoros áramellátású: nem érdekel.

- PC-be való, vastag, vagy half size: nem érdekel.

- laptopba rakható nincs, ami DVD és BLU-RAY lemezeket is ír (M-DISC változatban).

- külső, USB-re köthető, vékony fajta: ilyen létezik, de gyanús, hogy régi:
LG BP40NS20
LG BP40NB30
LG WP40NB30
LG WP50NB40
Ezek egy része itthon sosem volt kapható, más részük már nem kapható. Érthetetlen, hogy az újabb modellek nem tudnak M-DISC DVD és M-DISC BLU-RAY lemezt írni.

(#4388) gg72 válasza rpet (#4387) üzenetére


gg72
veterán

1000 évig megmarad rajta a tartalom!
A legutóbbi ilyen lemez éppen a fehérvári bazilika feltárásakor került elő, rajta Szent István intelmeivel digitalizát formában. :D (=azért nem kell minden marketingdumát elhinni, mert más alapja ennek az 1000 évnek nincsen)
De én már egy 40 éves archiválási időnek is örülnék, igaz lehet akkor már a BD-lejátszómat sem fogom tudni egyedül bekapcsolni...
Szerintem ezzel nem vagyok egyedül, így én speciel nem csodálkozom rajta, hogy nincs kereslet az 1000 Ft-os M-Disc-ek iránt, hiszen már a sima (=olcsó) optikai adatárolás is haldoklik.

[ Szerkesztve ]

(#4389) jeni válasza rpet (#4387) üzenetére


jeni
félisten

A Samsung SE-506 külső DVD/Blu-Ray USB író van és kapható itthon, az biztosan írja a100GB lemezeket is. VISZONT ARRÓL NINCS INFÓM,hogy tudja az M-DISC lemez mindkét változatát kezelni?
Ha asztaliba kell akkor nincs más mint az LG BD író valamelyikét megvenni. Ha notiba kell akkor az gond. Talán kintről behozatni a Pioneer T-05 változatát. Egy darabig kapható volt itthon,lemaradtam róla. Mobilról írok,így nem tudom a pontos típusát.

(#4390) rpet válasza gg72 (#4388) üzenetére


rpet
csendes tag

A Verbatimnak tulajdonítanak többen 40 év élettartamot, de ez egy tévedésen alapul, a honlapjukon ugyanis 40 éves cégtörténet, céges tapasztalat szerepel, ezt értették félre többen...

Az 1000 év nem kamu. (Sok minden mást is le lehet tesztelni a várható élettartam szempontjából, pl. cipőt, hajlítgató géppel.)
Itt egy "tortúra teszt":
http://www.zdnet.com/article/torture-testing-the-1000-year-dvd/
Elég a 2 képet összehasonlítani, magáért beszél.
Negatív tapasztalatokat nem találtam az M-DISC-ről.

Itt vannak az M-DISC kompatibilis meghajtók, de hogy milyen gyakran frissítik a listát, az kérdéses:
http://www.mdisc.com/m-ready/

1000 Ft/lemez ár nem sok, még akkor sem, ha csak 50 évet bírna ki. Merevlemezes tároláshoz képest drága, de a merevlemez élettartama jóval kevesebb és sokkal könnyebben el lehet róla veszíteni adatokat (véletlen, vagy illetéktelen törlés, stb.)

(#4391) slaci007


slaci007
senior tag

Itt is van író akcióba [link]

Tungsram 1896-2022

(#4392) slaci007


slaci007
senior tag

Úgy tűnik van egy új író mediatek chipset-es és tesztelni is lehet vele.
LG Electronics WH16NS48DQ
[link]

http://yss.la.coocan.jp/wh16ns48dq/djou_wh16ns48dq_kiban2.jpg

BDXL lemezeket is lehet tesztelni az íróval.

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

(#4393) slaci007 válasza slaci007 (#4392) üzenetére


slaci007
senior tag

Ez alapján az 50 és 55 típus is jónak tűnik.[link]

Tungsram 1896-2022

(#4394) Sotho válasza slaci007 (#4393) üzenetére


Sotho
őstag

Király! Azt legalább lehet kapni :))

(#4395) slaci007 válasza slaci007 (#4393) üzenetére


slaci007
senior tag

Sajnos csak a WH16NS48DQ alkalmas tesztelésre[link]

Tungsram 1896-2022

(#4396) slaci007


slaci007
senior tag

Itt viszont van egy crossflash BH16NS40 -> WH16NS48
http://club.myce.com/f91/lg-wh16ns48dup-wh16ns48dq-340973/

Tungsram 1896-2022

(#4397) gg72


gg72
veterán

Jó hírek, köszönjük! :K

(#4398) slaci007


slaci007
senior tag

Pioneer S09XLT a dvd lemezeket is jól írja JVC DVD+R 6x írva

Tungsram 1896-2022

(#4399) slaci007 válasza slaci007 (#4398) üzenetére


slaci007
senior tag

Ugyanezzel az íróval Verbatim DVD+R made in japan

Tungsram 1896-2022

(#4400) csabili74


csabili74
aktív tag

Hali. Szeretnék a gépembe egy Blu Ray írót, lehetőleg lightscribest. Honnan éss melyiket érdemes venni?

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.