Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) gabyka válasza Ablakos (#800) üzenetére


gabyka
aktív tag

Bocs, csak közben szülőin voltam :) TX power mod-ot tedd át defaultra. Némely rádió nem szereti ha túlhúzzák. Van-e fém-tükrös-hővédős fólia a cserép alatt?

(#802) Ablakos válasza gabyka (#801) üzenetére


Ablakos
őstag

Nincs, csak standard tetőfólia. Csak a kinti erősség érdekel, bent az öreg TP is jó. Valamivel jobb lett az erősség, meg azt nem is mondtam, hogy eléggé ingadozott is a jelszint. Valszeg tényleg nem szereti a rádiója, ha erőltetni akarják.
Visszatettem alapra a gain, tx értékeket és így elfogadható, egyenletes a vétel ahol tisztán látom a rudat. Most már csak más helyre teszem a tetőn és az lesz a utolsó piszkatolásom.

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

(#803) Zwodkassy válasza Ablakos (#802) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Hát a Miki honlapja szerint alapból 6 dBi az antennája.

http://routerboard.com/RBGrooveA-52HPn

Azaz, ha ezt szerelted rá fel, akkor az Antenna Gain értéknek ezt (kellene) megadni. Persze ha ettől eltérőt használsz, akkor annak megfelelően. Ugyanis ezt figyelembe veszi (kalkulál vele) mind az adás, és mind a vétel esetében. Elnézve a Miki saját fórumát is, ezt az értéket érdemes komolyan venni.

[ Szerkesztve ]

(#804) Zwodkassy


Zwodkassy
senior tag

És én a Frequency Mode-nak a Regulatory-domain értéket adnám meg, a Country-nak meg Hungary-t, mivel nálunk simán mehet a 13 csatorna 2.4GHz (nekem nincs panaszom rá).

(#805) vitezlejszlo válasza Zwodkassy (#803) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Az nem lehet, hogy túlságosan az antenna alatt álsz? Emlékeim szerint a rúdantennák nem szórnak nagyon maguk alá. Esetleg próbáld meg kicsit megdönteni az udvar fele ahol jobb vétel kell, vagy ha nem lehet, akkor próbáld ki távolabbról, hogy nem-e jobb a vétel úgy (mármint hogy "belemenj" a sugárzási profiljába)

(#806) djmorphy válasza bacus (#785) üzenetére


djmorphy
tag

Köszönöm szépen az infókat!
Ez onnan indult ki, hogy volt a gyári T-s router meg pár switch. És nagy nehezen kisírtam a vezetőségtől egy kis hálózati fejlesztést nas router ilyesmi és az új eszközzel a régi beállításokat használtam. Elvileg titkos volt a jelszó de érdekes hogy több androidos eszköz van fent... És ha már mikortik akkor legyen normálisan szétválasztva mert a vendégnek úgyis korlátozások vannak. Android eszközön nem dolgozunk.
Szóval akkor "véletlen" kapnak egy mac bann-t és úgyis hozzám jönnek sírni, hogy miért nincs net. :D

(#807) Proci85 válasza Ablakos (#788) üzenetére


Proci85
senior tag

Kicsit komikus, de nekem a Linksys WRT54GL a tetőtéri szobában elhelyezve tejesen lefedi a házat + a nagy udvart.

@Mindenki:
MIkrotik Queues + Fast path/fasttrach (ez az új NAT gyorsító csoda) valakinek működik együtt?

[ Szerkesztve ]

(#808) fazy


fazy
csendes tag

Üdv!

Segítséget kérnék Mikrotik 951g 2hnd-vel kapcsolatban.

Iphone telefonon speedtestel tudok mérni 45 Mb/s-ot. Viszont Sony androidos telefonnal 20 Mb/s-nál többet nem tudok elérni.
A net amit használok 120-as Upc net.
A Sony telefont ha Upc roterre jelentkeztetem rá akkor azzal is megy a 45 Mb/s.

Mit állíthatok rosszul?

Köszi

(#809) bacus válasza fazy (#808) üzenetére


bacus
őstag

nem biztos, hogy rosszul állitasz be bármit is... :(
ez telefon függő is, nekem samsung note II van, 5 gigán (ott nincs zavarás), kapcsolati sebesség 121 Mbps mellett se tud 20/10 nél többet, ugyanitt a notebook, a telefon mellett eleve 250-280 Mbps kapcsolati sebességet tud, és jóval magasabb le/feltöltést.

2,4 gigán (igaz itt a lakótelepen sok tiz, ha nem száz wifit is látok..), már szuper az ilyen sebesség. A kapcsolat ritkán jobb 60 Mbps nél..

fiam s4-e többet tud az én telefonomnál..

nexus 7 tablet 56/75 tud ugyanazon az 5 gigás wifin...
2,4-en a tablet 23/33, mig a telefonom 2,7 / 20,2. (65 Mbps kapcsolati sebesség mellett)

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#810) Zwodkassy válasza fazy (#808) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Szia!

Meg kell nézni, hogyan kapcsolódnak a készülékek a Mikidhez:
- 1 vagy 2 chain (hány szálon, antenna),
- 20 vagy 40MHz sávszéleséggel.

[ Szerkesztve ]

(#811) fazy válasza bacus (#809) üzenetére


fazy
csendes tag

Ugyan az a helyszínen miért jobb,ha a Upc saját routerhez csatlakozik, mint a Mikrotikhez?

(#812) fazy válasza Zwodkassy (#810) üzenetére


fazy
csendes tag

Ezeket az értékeket hol látom. Csatlakozásnál a kapcsolat sebessége a Sony szerint 72 Mbps.

(#813) Petrowiczki


Petrowiczki
csendes tag

Sziasztok!

Újdonsűlt mikrotik tulajdonos lettem ( CRS125-24G-1S-RM).

Pár napja küzdök a kicsikével a DHCP már megy amin elakadtam hogy a kábelnetet rákonfoljam.
Elvileg minden jó de nem kap IP-t a modemtől ha a régi routerem rá kötöm a mikrotik eth1 portjára azonnal kap IP-t.

Tud e valaki segíteni akár TV-vel vagy ilyesmi.

Előre is köszi mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#814) poli27 válasza Petrowiczki (#813) üzenetére


poli27
veterán

Sztem akkor nem neked való a mikrotik.... de a neten sokat lehet róla olvasgatni![link]
[link]

(#815) Ablakos válasza poli27 (#814) üzenetére


Ablakos
őstag

Ejnye. Bíztatás kell, nem elkeseríteni a merészebb vállalkozókat. :)

(#816) bacus válasza Ablakos (#815) üzenetére


bacus
őstag

Hajrá Petrowiczki !!!!!!

remélem így gondoltad :))

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#817) Petrowiczki válasza poli27 (#814) üzenetére


Petrowiczki
csendes tag

Először is köszi a választ.

Másodszor, ha nem képzem magam soha nem lehetek jó a szakmámban! Ezzel az eszközzel illetve társaival még nem volt dolgom. Most belefutottam és szeretek új dolgokat tanulni főleg ha hasznos tudásra teszek szert. A munkahelyemen is alkalmazunk Mikrotik eszközöket, és a tanfolyam kicsit húzós. Ezért próbálom magam illetve a net segítségével megoldani ill megtanulni mit miért hogyan kell.
Szeretném jól és maximálisan használni az adott eszközt mivel nem volt olcsó de amire nekem kell a későbbiekben arra tökéletes.

(#818) DBob válasza Petrowiczki (#813) üzenetére


DBob
őstag

"Elvileg minden jó de nem kap IP-t a modemtől ha a régi routerem rá kötöm a mikrotik eth1 portjára azonnal kap IP-t."

Úgy érzem két külön dologról beszélsz.
1. Nem kap IP-t a modemtől --> Nem fut a DHCP kliens megadott portra, amin összekötötted a modemet és a routert
2. Régi router kap IP-t az Mikrotik eth1 portjáról --> DHCP szerver fut az eth1 porton, ami ossza neked az IP-ket megadott poolból.

Ha a kettőt összekombinálom ahogy leírtad, akkor DHCP-n keresztül IP-t szeretnél osztani a kábelmodemnek, és csodálkozol, hogy nem működik az internet. Ne csodálkozz.

(#819) Petrowiczki válasza DBob (#818) üzenetére


Petrowiczki
csendes tag

Nem egészen. a Mikrotik kap a régi routeremtől IP-t, de a modemtől nem viszont most a kapott linkek alapján elindúltam és kimaradt 3 lépés a dhcp kliens portra konf a filter és a nat :S

Ezeket ma este pótolom és meglátjuk.

(#820) bacus válasza Petrowiczki (#819) üzenetére


bacus
őstag

"és kimaradt 3 lépés a dhcp kliens portra konf a filter és a nat :S"

Melyik az a három? Mert a dhcp kliens beállitása az az egyetlen lépés amitől neked IP cimet kell kapj..

Én is szeretek tanulni, vettem is egy kis egyszerübb Szikorszkij helikoptert, hogy megtanuljak vezetni. A tanfolyam nagyon drága, igy most tanulom én is a megfelelő fórumban, hogy kell. Már be tudtam ülni, kis robogót is vezettem már, szerintem menni fog ez.
Ja a régi melóhelyemen használnak ma is egy csomó helikoptert, nem újdonság, hogy lehet repülni.

Ma kaptam egy tippet, hogy rakjak bele benzint, ezt ha hazamegyek pótlom, aztán lehet integetni majd..
:))

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#821) poli27 válasza bacus (#820) üzenetére


poli27
veterán

:C

(#822) Petrowiczki válasza bacus (#820) üzenetére


Petrowiczki
csendes tag

A három dolog a mi kimaradt.

1. DHCP Kliens eth1-re beállítása már megvan.
2. Firewall/Filter Rules
3. Firewall/NAT

Ezeket most pótóltam. Remélem jó lesz de még várnom kell amíg lejár az ügyeleti időm addig kell a net folyamatosan :(.

Szerintem egy helikopter vezetése és egy router konfigolása között nem kicsi a különbség de ahogy érzed.
Csak azt nem értem hogy a szakmai fórumok azért vannak hogy az ember ha kell segítséget kérjen, viszont szinte mindenhol csak a fikázás meg a lenézés megy nem hiszem hogy akik itt a tanácsokat adják ezzel a tudással születtek. Mindenkinek megkell tanulni. Én most szeretném megtanulni és meg is fogom csak inkább keresek máshol segítséget mint hogy folyton lenézzenek és fikázzanak.

(#823) Ablakos válasza Petrowiczki (#822) üzenetére


Ablakos
őstag

Sajnos abban tévedsz, hogy mindenkinek meg kell tanulni. Vannak szerencsések, akik már magzatként a köldökzsinór helyett, utp kábelen kapták a "életet". ;]

Egyébként egyáltalán nem triviális az eszközöd konfigja. Az RB sorozatok alapból SOHO-ra konfigolt routeros-t adnak. CRS-ben odalökik a 24 portot hardveresen össze switch-elve. Igaz, nem a tanulatlanoknak (már magamra gondolok) készítik ezt a szolgáltatói licenselt dobozt.

A WIKI-n nagyon jó pédák vannak tűzfalkezelésre (is). A tűzfalszabályokat egy az egyben onnan másoltam.

Sértődni nem kifizetődő, minden topicban vannak, akik élvezkednek a tudásuk előnyével. Ha a beszólás mellé hasznosat is tesznek, akkor már jól jártunk. :K

[ Szerkesztve ]

(#824) Proci85


Proci85
senior tag

Sziasztok

Senki nem próbálta együtt használni a Queues + Fast path/fasttrack kombót?
Úgy tapasztalom, hogy amint bekapcsolom a fasttrack-et, a queues hasztalanná válik.

(#825) bacus válasza Petrowiczki (#822) üzenetére


bacus
őstag

Csak az első a fontos. Még mindig van némi ellentmondás, hogy kaphat a az eth1 porton dhcpn IPt a routeredtől, miközben a kábelmodemtől nem kap.

Lehet nem is sima dhcp kell neked, hanem pppoe?

A franc se akar kérkedni a tudásával, de sokan (nem tudom te ide tartozol -e) minimális hálózati tudás nélkül akarnak rögtön mindent, lehetőleg a fórum tudását felhasználva.

a mikrotik mtcna vizsgára van demo tesztlap a mikrotik.com-n, töltsd ki, ha úgy érzed, hogy legalább érted a kérdéseket, még ha nem is sikerül elsőre "átmenni", akkor segitünk, akár én segitek, de nem tv-vel, mert nem érdekel a géped, adj egy winbox v. ssh hozzárérést a routerhez és megnézem mi a baj.

(egyébként 60% már megfelelt, ezt én személy szerint komolytalannak tartom..., ez nem az elégséges szint kellene legyen, hanem itt kellene kezdődnie az 1-es jegynek, azaz a nulla tudás után ez már az elégtelen szint..)

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#826) bacus válasza Proci85 (#824) üzenetére


bacus
őstag

én nem, de az az érzésem, hogy szándékosan nem lehet, pont ez a lényege, hogy ugrik át minden tűzfal szabályt, queuet, hogy ne kerüljön erőforrásba stb.

:(

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#827) bacus


bacus
őstag

Certification example test
1. Which computers would be able to communicate directly (without any routers involved)

10.10.0.17/22 and 10.10.1.30/23
192.168.17.15/29 and 192.168.17.20/28
10.5.5.1/24 and 10.5.5.100/25
192.168.0.5/26 and 192.168.0.100

2. In MikroTik RouterOS, Layer-3 communication between 2 hosts can be achieved by using an address subnet of:
/29
/32
/31
/30

3. MAC layer by OSI model is also known as
Layer 2
Layer 1
Layer 3
Layer 6
Layer 7

4. The basic unit of a physical network (OSI Layer 1) is the:
Byte
Frame
Header
Bit

5. If ARP=reply-only is configured on an interface, what will this interface do
Add new IP addresses in /ip arp list
Accept all IP/MAC combinations listed in /ip arp as static entries
Accept all IP addresses listed in /ip arp as static entries
Accept all MAC-addresses listed in /ip arp as static entries
Add new MAC addresses in /ip arp list

6. Which of the following protocols / port s are used for SNMP. (Simple Network Managemnt Protocol)
UDP 161
UDP 162
TCP 123
TCP 161
TCP 25
TCP 162

7. How many IP addresses can one find in the header of an IP packet?
1
2
4
3

8. A PC with IP 192.168.1.2 can access internet, and static ARP has been set for that IP address on gateway. When the PC Ethernet card failed, the user change it with a new card and set the same IP for it.
What else should be done?

Old static ARP entry on gateway has to be updated for the new card
Another IP has to be added for Internet access
Nothing - it will work as before
MAC-address of the new card has to be changed to MAC address of old card

9. Which of the following is NOT a valid MAC Address?
80:GF:AA:67:13:5D
88:0C:00:99:5F:EF
95:B5:DD:EE:78:8A
13:16:86:53:89:43
EA:BA:AA:EE:FF:CB

10. Choose all valid hosts address range for subnet 15.242.55.62/27
15.242.55.31-15.242.55.62
15.242.55.33-15.242.55.63
15.242.55.33-15.242.55.62
15.242.55.32-15.242.55.63

11. Select which of the following are 'Public IP addresses':
172.28.73.21
192.168.0.1
172.168.254.2
10.110.50.37
11.63.72.21

12. A network ready device is directly connected to a MikroTik RouterBOARD 750 with a correct U.T.P. RJ45 functioning cable. The device is configured with an IPv4 address of 192.168.100.70 using a subnet mask of 255.255.255.252. What will be a valid IPv4 address for the RouterBOARD 750 for a successful connection to the device?

192.168.100.68/255.255.255.252
192.168.100.69/255.255.255.252
192.168.100.71/255.255.255.252
192.168.100.70/255.255.255.252

13. What is term for the hardware coded address found on an interface?
MAC Address
Interface Address
IP Address
FQDN Address

14. What protocol does ping use?
TCP
ICMP
UDP
ARP

15. Select valid MAC-address
AEC8:21F1:AA44:54FF:1111:DDAE:0212:1201
00:00:5E:80:EE:B0
G2:60:CF:21:99:H0
192.168.0.0/16

16. Collisions are possible in full-duplex Ethernet networks

17. The network address is
The first address of the subnet
The last address of the subnet
The first usable address of the subnet

18. You have a router with configuration
- Public IP :202.168.125.45/24
- Default gateway:202.168.125.1
- DNS server: 248.115.148.136, 248.115.148.137
- Local IP: 192.168.2.1/24

Mark the correct configuration on client PC to access to the Internet
IP:192.168.1.223/24 gateway:248.115.148.136
IP:192.168.2.2/24 gateway:202.168.125.45
IP:192.168.0.1/24 gateway:192.168.2.1
IP:192.168.2.115/24 gateway: 192.168.2.1
IP:192.168.2.253/24 gateway:202.168.0.1

19. Select valid subnet masks:
255.255.192.255
192.0.0.0
255.255.224.0
255.192.0.0

20. Is ARP used in the IPv6 protocol ?

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#828) bambano válasza bacus (#827) üzenetére


bambano
titán

hehe, komolyan hiszek benne, hogy van a listán 1-2 kérdés, amit a profik se biztos, hogy tudnak, és abban is, hogy van olyan kérdés a listán, ami másképp működik a routeros-ben, mint a szabványban :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#829) bacus válasza bambano (#828) üzenetére


bacus
őstag

én letettem 4 vizsgát, mtcna, mtcre, mtcine, mtcwe.

Az mtcine-nél volt egyedül, hogy talán két kérdésre is tippeltem.
Minden vizsgán volt hibám, de ebből kettőn, (mtcna, és mtcwe), szerintem és az oktató szerint is hibás volt a teszt.

Az mtcre vizsgán, pedig egy v. két kérdésre nem lehetett válaszolni, mert nem volt kiválasztható, azt megreklamáltuk (képernyőmentéssel) és átszámolták az eredményt, egyébként még úgy is megfelelt volt.

Egyébként 1 órád van a tesztre, és használhatsz netet.., de erre ott nincs időd. A hálózati maszkokat érdemes még lerajzolni/leirni előtte, mert ott számolgatásra nincs időd.

Egyébként nagyon bosszantó, hogy nekem már mind a 4 vizsgám lejárt, szivesen megújitanám, de nem lehet csak újabb tanfolyammal, nincs indoklás, hacsak az nem, hogy nekem pl 2 vizsgám még 3as ROS-nál tettem le, ez normális is lenne, ha gyökeres változások lettek volna, de nem voltak.

Na jó, talán most a CAPsMAN tényleg teljes újdonság.., a hármas ROS-ban még az nv2 volt a nagy újdonság.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#830) Petrowiczki válasza bacus (#825) üzenetére


Petrowiczki
csendes tag

Szia!

Nos a kérdésre én sem tudom a választ de lehet hogy csak a modemet kellet volna restartolni azt kalap.
Mindenesetre MAC clonozást alkalmazva az sem kellet minden megy szépen.

Rendszergazda ként dologozom egy ideje de nem volt még olyan helyhez szerencsém ahol komolyabb hálózati eszközöket használtak volna mint linksys vagy dlink vagy tplink.
Most végre volt és megtetszett mennyi mindent meglehet oldani eggyetlen eszközzel.
Hálózati ismereteim nyílván nem tökéletesek de nem egyenlő a nullával sok hálózatot terveztem sajnos kölcség hatékonyan mivel mindent mindenki ingyen akar és még az iskola akinek dolgoztam sem akart költeni komolyabb összeget semmire.
Nem is ez a lényeg kicsit megáltam a fejlődésben és ez a gond. Most újra felveszem a kesztyűt a követhetetlen IT fejlődésével :D
A TV-re csak azért gondoltam hogy lássam mit is csinálsz.
Mostmár csak a Torrentet kell belőnöm a mikrotiken és azt hiszem egyenlőre minden oké.
Amit furcsán néztem hogy a LOG az nagyon pörög de gondolom ez normális.

Mindenkinek köszönöm a segítséget. :DD

(#831) bambano válasza bacus (#829) üzenetére


bambano
titán

oké, szerinted a 19-es kérdésben melyik subnet mask helyes?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#832) bacus válasza bambano (#831) üzenetére


bacus
őstag

Fogós kérdes, elvileg csak az első nem helyes.

A második a /2 subnet lenne, de én még nem láttam ilyet (helyesebben nem használtam), lehet ez sem helyes, de szabály szerint lennie kellene, CIDR - Classless Inter Domain Routing mask, bár ott is subnet masknak hivják.., de a kérdés ugye az, hogy select valid subnet mask.., na most érvényesnek érvényes maszk..
a harmadik a /19
a negyedik a /15

Itt nem látszanak a boxok, hogy lehet többet kiválasztani vagy sem..

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#833) bambano válasza bacus (#832) üzenetére


bambano
titán

várunk még más tippekre is :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#834) bacus válasza bambano (#833) üzenetére


bacus
őstag

ez nem tipp volt :)

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#835) bambano válasza bacus (#834) üzenetére


bambano
titán

de, a 255.192.0.0-re írt /15 az max. tipp volt :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#836) bacus válasza bambano (#835) üzenetére


bacus
őstag

/10 . Igaz, az elirás :)

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#837) gazrobur válasza bacus (#836) üzenetére


gazrobur
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem, az lenne, hogy tudtok-e egy jó 5ghz-s mikrotik routert, ami árban is korrekt, 30 körül a korrekt.
Amit vettem hAP lite az sajnos csak 2ghz-tudja szórni a jelet. Kerestem google-n nem nagyon találtam...

Köszönöm.

(#838) bacus válasza gazrobur (#837) üzenetére


bacus
őstag

Amit te keresel az nincs.

Ha ki akarsz jönni 30ból, akkor egy groove minimum kelleni fog egy külön APnek, de ebben nem dual chain wifi van, igy csak 150mbps wifid lesz.

Otthonra esetleg elmegy egy régi 433AH, vagy 493AH, ha 100mbites netnél több van, akkor már 493G board.
Ezekben 3 db pci bővitő hely van, rakhatsz bele dual chaines 5 gigát is tudó kártyát.
De ez kizárt, hogy ennyi pénzből meglesz.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#839) bambano válasza gazrobur (#837) üzenetére


bambano
titán

mit értesz router alatt? mert wifi ap kijön 30-ból, kicsit taposva.
[link] de ez csak egy ethernet + 1 wifi.

otthoni netmegosztó router, wan, több lan + wifi kiosztásban nem lesz ennyiért.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#840) gazrobur válasza bacus (#838) üzenetére


gazrobur
csendes tag

Nem alaplapra gondoltam hanem wifi-routerre. Mivel még nem használnám, ki nagyon az 5ghz-t ezért inkább hanyagolom az alaplap vételt.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#841) Zwodkassy válasza Proci85 (#824) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

"Senki nem próbálta együtt használni a Queues + Fast path/fasttrack kombót?
Úgy tapasztalom, hogy amint bekapcsolom a fasttrack-et, a queues hasztalanná válik."

IPv4 FastTrack handler

IPv4 FastTrack handler is automatically used for marked connections. Use firewall action "fasttrack-connection" to mark connections for fasttrack. Currently only TCP and UDP connections can be actually fasttracked (even though any connection can be marked for fasttrack). IPv4 FastTrack handler supports NAT (SNAT, DNAT or both).

Note that not all packets in a connection can be fasttracked, so it is likely to see some packets going through slow path even though connection is marked for fasttrack. Fasttracked packets bypass firewall, simple queues, queue tree with parent=global, ip traffic-flow, ip accounting, ipsec, hotspot universal client, vrf assignment, so it is up to administrator to make sure fasttrack does not interfere with other configuration;

(#842) Zwodkassy válasza fazy (#812) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

"Ezeket az értékeket hol látom. Csatlakozásnál a kapcsolat sebessége a Sony szerint 72 Mbps."

Winbox \ Wireless \ Registration : itt láthatod a csatlakozott eszközöket, és azokról adatokat.

(#843) poli27 válasza gazrobur (#840) üzenetére


poli27
veterán

A Mikrotik nem egy wifi router, hanem egy céleszköz dolgokra, ha neked csak 5ghz wifi kell akkor nem a te eszközöd ez tuti...

(#844) Zwodkassy válasza Petrowiczki (#817) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

"Másodszor, ha nem képzem magam soha nem lehetek jó a szakmámban! Ezzel az eszközzel illetve társaival még nem volt dolgom. Most belefutottam és szeretek új dolgokat tanulni főleg ha hasznos tudásra teszek szert. A munkahelyemen is alkalmazunk Mikrotik eszközöket, és a tanfolyam kicsit húzós. Ezért próbálom magam illetve a net segítségével megoldani ill megtanulni mit miért hogyan kell.
Szeretném jól és maximálisan használni az adott eszközt mivel nem volt olcsó de amire nekem kell a későbbiekben arra tökéletes."

A "tanfolyam kicsit húzós", "az adott eszköz nem volt olcsó". Hát pedig ezek még igen csak Low Budget eszközök. Cak nézzél szét más márkák háza táján!

(#845) bacus válasza poli27 (#843) üzenetére


bacus
őstag

Azért az utóbbi időben annyi soho cuccot dobott a piacra mikrotik, tegyük hozzá tudásához mérten nagyon versenyképes áron, hogy én nem tartom elvetemült ötletnek, ha lenne egy duál wifis, duál chaines gigabites soho routere..

Mondjuk lehetne RB 951G-25HnD tipusnévvel illetett (a neve már megvan :D) routere, ami a sima 951G-2HnD utódja, annak az árában... (és már be is áraztam :D)

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#846) bambano válasza poli27 (#843) üzenetére


bambano
titán

a mikrotik nem wifi router? hanem mi?
ráadásul: melyik mikrotik? a 411-es routerboard vagy a 36 magos tilerás core router?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#847) Zwodkassy válasza bacus (#845) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

"Azért az utóbbi időben annyi soho cuccot dobott a piacra mikrotik, tegyük hozzá tudásához mérten nagyon versenyképes áron, hogy én nem tartom elvetemült ötletnek, ha lenne egy duál wifis, duál chaines gigabites soho routere.."

Papíron már létezik: hAP ac a neve

• Our first Gigabit dual concurrent home AP
• 2.4GHz high power 2 chain 802.11n
• 5GHz high power 3 chain 802.11ac
• 5 Gigabit Ethernet & 1 SFP cage
• 720MHz CPU
• 300MHz DDR2
• PoE in
• PoE-out on port 5

Ennek az "egyszerűsített" verziója a hAP ac Lite lesz :-)

• Our first dual concurrent home Access Point
• 2.4GHz dual chain 802.11n
• 5GHz single chain 802.11ac
• 5 Fast Ethernets
• 650MHz CPU
• 300MHz DDR2 RAM
• PoE in
• PoE-out on port 5

(#848) bacus válasza Zwodkassy (#847) üzenetére


bacus
őstag

na tessék..."nem megmondtam, hogy ne gyerebe meg ne gyere erre he?" :)

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#849) vitezlejszlo válasza bambano (#833) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Többes számot kérdez, elvileg akkor több maszk is jó. 2,3,4 mind működik, 1-es hibás.

(#850) bambano válasza vitezlejszlo (#849) üzenetére


bambano
titán

a szabványt nézve természetesen *MIND A NÉGY* jó.

az más kérdés, hogy a linux kernel (és az erre épített routeros) sem eszi meg a nem folytonos netmaszkot, ezért az első hiába jó, nem tudod betolni a kernelbe.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.