Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) petyaman


petyaman
tag

Nos, először is: a swap ugye a win virtuális memóriája? Lapozófájl, amiben cserélődnek az adatok, mint a memóriában?

Másodszor: Mikor van értelme külön partíciót készíteni neki, és azt HOGY KELL? Mármint megadni, hogy az a partíció legyen önmagában lapozófájl?

Harmadszor: a swap használat sok (256+512 MB) memória esetén is nagyfokú-e?

Hát ezek volnának, segéljetek éngemet
Kösz:
petyaman

...mert megérdemlem

(#2) Pala válasza petyaman (#1) üzenetére


Pala
veterán

Nem kell a partíciónak önmagában lapozófájlnak lennie, szerintem ilyet nem is lehet!!! Egyszerűen készítesz egy adott méretű partíciót, és a Vezérlőpultnál beállítod a virtuális memóriát arra a meghajtóra, nem egy nagy dolog ezt megcsinálni.
Én pl. csináltam egy 2 gigás partíciót, amin CSAK a swap fájl van. Beállítottam, hogy min. 0, max. 2000MB-ot használjon, ha kell, ebből gazdálkodhat.
Egyébként nagyon sok memória esetén is érdemes bekapcsolva hagyni a virtuális memóriát, mert vannak bizonyos műveletek, amiket a Windows jobban szeret annak a segítségével elvégezni. És sok memóriáva is lehet viszonylag nagy a swap fájl, főleg több alkalmazás egyszerre futtatása mellett. Persze ez a 2 giga túlzás, én csak bebiztosítottam magam, de gyakorlatilag már 600-800mega is elég kell, hogy legyen, akkor is, ha csak 128mega rendszermemóriád van!

(#3) GeorgeTerror válasza petyaman (#1) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Attól függ... :)

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#4) The_Tom válasza Pala (#2) üzenetére


The_Tom
senior tag

''...szerintem ilyet nem is lehet!!!''
Miert ne lehetne?? Csinalsz egy X MB-os particiot mondjuk 256MB, ennek ugye semmi akadaja, majd a windowsban aszondod hogy ide rakja a virtualis memoriat, az csak reszletkerdes hogy fix meretre rakod-e vagy engeded hogy o garazdalkodjon vele. Jobb ha aszondod legyen a 256MB-os part-on 256MB fix swap. ennyi. mukodit tuti, mar hasznaltam.

Egzebkent a miertre: azert szoktak mert ha a win-nel egy part-on van a swap, akkor az a lemez nagyon osszetoredezhet ami ugye lassitja.

Üdv.

Szerintem.

(#5) The_Tom válasza Pala (#2) üzenetére


The_Tom
senior tag

- - BOCS!! - -.

nem olvastam vegig!, szo szerint ahogy irod. :)

Sorry!

Üdv.


Szerintem.

(#6) petyaman válasza GeorgeTerror (#3) üzenetére


petyaman
tag

Na ez az. 3ds max. Memóriazaba. Most még csak 320, de 64 SD kidobva jövő héten és lesz 512 helyette.
OFF
Már csak egy-két számsor kéne és nem 4-es, hanem 5-ös max futna. már kipróbáltam, állatos új funkciók vannak benne, és szép a bejelentkezőképe. Autodesk, hiába.
ON

...mert megérdemlem

(#7) The_Tom válasza petyaman (#6) üzenetére


The_Tom
senior tag

''...és szép a bejelentkezőképe''
Az fontos... :DDD

Üdv.

Szerintem.

(#8) andorpapa válasza The_Tom (#4) üzenetére


andorpapa
őstag

''ha a win-nel egy part-on van a swap, akkor az a lemez nagyon osszetoredezhet ami ugye lassitja''

Én ezért állítottam fix értékre a swap fájlt.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#9) petyaman válasza The_Tom (#7) üzenetére


petyaman
tag

Most erre mit mondjak? Bebuktam :))

...mert megérdemlem

(#10) The_Tom válasza andorpapa (#8) üzenetére


The_Tom
senior tag

Én is :)

Üdv.

Szerintem.

(#11) The_Tom válasza petyaman (#9) üzenetére


The_Tom
senior tag

:DDD

Üdv.

Szerintem.

(#12) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Én meg az idegbajt kaptam, amikor a fél giga RAM-om mellett nekiállt lapozni a windows-om... XSetup, virtuális memória-használat csak akkor, ha kifogy a szabad fizikai RAM, aztán hali!

https://www.coreinfinity.tech

(#13) marcee válasza petyaman (#9) üzenetére


marcee
addikt

lehuztam a maxhoz egy benchmark file-t, min mem to render: 2 gigs

no comment

\m/

(#14) petyaman válasza marcee (#13) üzenetére


petyaman
tag

Most 320 MB-val sok textúra, sok poligon, új rendszerű valós bevilágítással (900 AMD Tb) is kibírom, azt a 6-7 percet.
A jó hobbihoz idő kell :D

...mert megérdemlem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.