Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) azbest


azbest
félisten

egyre több a pénz és egyre több a pereskedés, mert nem akarják kifizetni a szerződésben vállalt díjakat, hanem szeretnék megtartani maguknak az egészet.

(#2) zseko


zseko
veterán

Mondjuk az se lenne egy utolsó dolog, ha egy magyar zenekar, Magyarországon készült, magyar nyelvű zenéje elérhető lenne Magyarországon.

Nyilván ez a legszélsőségesebb eset amibe belefutottam, azóta lehet javították, mindenesetre érthetetlen. Az egész album elérhető volt, kivéve egy zenét, ami legalább egy évig így volt.

HR24.hu

(#3) FLD1987 válasza zseko (#2) üzenetére

Irigy Hónaljmirigy: Bazi nagy lagzi című album kezdetben hiánytalanul, de később (és most is) hiányosan szerepel a Spotify rendszerében. Az a szerencsém, hogy megvan CD-n, amit már jó régen átraktam MP3-ba (320 kbit/sec); szóval tudom hallgatni, de nem úgy, ahogyan kellene (Spotify segítségével). Más albumok is össze-vissza vannak a Spotify rendszerében; szóval nem olyan az online zenehallgatás, mint amilyennek kellene lennie.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#4) kilua válasza FLD1987 (#3) üzenetére


kilua
senior tag

Mi ilyen nagy dolog a Spotifyban? Youtubeon is zenék alatt azt kérdezik sokan hogy "mikor lesz spotfyon?"

(Megjegyzem az MP3 annyira elavult hogy 256kilobites aac is jobb mint 320as MP3, de oggból 160as is elég aztán fele a fájlméret)

[ Szerkesztve ]

(#5) zseko válasza FLD1987 (#3) üzenetére


zseko
veterán

Be lehet húzni Spotify alá a telefonon lévő zenéket, így azzal is le lehet játszani. ;)

HR24.hu

(#6) zseko válasza kilua (#4) üzenetére


zseko
veterán

Szerintem Spotify-on egyszerűbb zenét hallgatni mint Youtube-on, főképp telefonról, mert annál ki lehet kapcsolni a kijelzőt, szemben a Youtube-al. Aztán annyira nem egészséges úgy (feloldott kijelzővel) zsebre vágni a telefont és így sétálni. Nyilván, van a YT Premium aminél a lejátszás alatti kikapcsolt kijelző engedélyezve van, de nem hiszem hogy emiatt annyian előfizetnének rá. Szerintem zenét keresni is egyszerűbb a Spotify-on, meg legalább valamennyire konstans hangminőség, nem mindenféle feltöltött fos, mint a YT-on. Bár alternatív verziókat meg ez utóbbin találni jobban, az igaz.

Egyébként eredetileg Deezer-el kezdtem és valamivel jobbnak is tartom, például már akkor tele volt dalszövegekkel mikor a Spotify még hírből sem ismerte, valamint ha egy zene nem elérhetővé vált a régióban, akkor felhozott egy listát az elérhető verziókból, és szimplán át lehetett cserélni ezeket a dalokat. Mindezt több, mint tizenkét évvel ezelőtt.

HR24.hu

(#7) kilua válasza zseko (#6) üzenetére


kilua
senior tag

Telepitsd a YouTube REvancedet aztán le lehet zárni a kijelzőt, nincs reklám, nincs szponzor, működik viszont YouTube dislike gomb. [link]

(#8) FLD1987 válasza kilua (#4) üzenetére

Nekem a Sptify lett az alap zenelejátszó, de mellette még megvannak az MP3 zeneszámok vészhelyzetre (ha nincs a Spotify-on rajta). Hiába rossz már az MP3 formátum, nekem ebben vannak a CD-kről átrakott zeneszámok. Például Apple iPhone előtti időben már volt okostelefonom és azon MP3 albumok voltak. Amikor klipeket akarok nézni, akkor arra a YouTube-ot használom. Ha mindig a legújabb formátumokra alakítanám át a régi zenei album gyűjteményem, akkor sok időt kellene ezekkel foglalkoznom; ezért egyszerűbb az, hogy a régi MP3 formátumú albumokat másolgatom az új mobilokra, laptopokra.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#9) zseko válasza kilua (#7) üzenetére


zseko
veterán

Köszi, ismerem, csupán attól még a YouTube nem lesz alkalmas zenehallgatásra (nekem) :)

Egyébként van YouTube Prémiumom :), de zenehallgatásra a Spotify jobb, egyszerűbb, célszerűbb.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#10) kilua válasza FLD1987 (#8) üzenetére


kilua
senior tag

Én sem konvertálgatom a régi mp3makat mert minek, de új CDket amiket még rendelni szoktam (szerintem kevesen csináljuk) inkább OGG vorbis formátumba grabbelem.

(#11) FLD1987 válasza kilua (#10) üzenetére

Jelenleg nem szoktam új CD albumokat venni, mert átálltam az online zenehallgatásra. Fejből nem is tudom, hogy mikor vettem új CD albumot; amikor pedig kell valamilyen album valamiért, akkor olyankor az Apple iTunes szoftverben megveszem és azt letöltöm és átrakom a laptopról a mobiltelefonra. Viszont a legtöbb albumot, amit hallgatni szoktam, nem szoktam megvenni, hanem a Spotify segítségével hallgatom a zeneszámokat.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#12) bozont válasza zseko (#9) üzenetére


bozont
veterán

Van már YT Music is, Premiummal megy az is. Mondjuk még nem próbáltam milyen, Spotify van nekem is már régóta. Elégedett vagyok vele. Mondjuk most elindítottam, kezelőfelület elég hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#13) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Nem meglepő, hogy egyre többen állnak át a streaminges zenehallgatásra, és ezért fizetnek is.

#4 kilua Szerintem inkább csak az, hogy ez volt az úttörő szolgáltatás, ami elterjesztette a zene streaminget. Emiatt sokan rajta ragadtak, pláne, hogy még ingyen is elérhető rajta az összes zeneszám. Ha jól tudom, vagy már nem?

#6 zseko A YTP-re elsősorban a reklámmentes videónézés végett fizetnek elő az emberek. A Music app extrái már csak ráadás, de előfizetőként én örülök ezeknek (is).

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.