Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mad Max

Hozzászólások

(#1) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nyitok egy témát ennek a remek kis játéknak, amibe eddig úgy toltam bele 24 órát, hogy végig érdekes tudott maradni és a térkép fele még felfedezetlen.

A játék hírének topicjában írtam pár tippet scrap szerzéssel kapcsolatban, azért teszem spoilerbe mert biztos vannak akik maguktól szeretnek rájönni a dolgokra:

- Érdemes ugye foglalgatni az erődítményeket és időnként automatikusan kapunk scrap-et.
- Korábban már írták, de ha feltűnik egy Scrap szállító kocsi (fogaskerék a jele) akkor kapjuk ki a sofőrt szigonnyal a kocsit meg vigyük a rejtekhelyre (~700 scrap).
- A viharban lehet a legtöbb scrap-et vadászni bár elég veszélyes, olyan durván meg van csinálva a vihar, hogy én eddig mindig elbújtam most viszont elfogyott minden scrap-em és a vihar elejétől fogva nekiálltam vadászni a fogaskerékkel jelzett dobozokat amiket fújt a szél, szigonnyal lehet őket megállítani, közelebb hozni. Ha szétversz egy ládát abban alapból van 3x100 scrap + amennyit a képességed ad, én legutóbbi vihar alatt ~2000-et szedtem össze. Ahogy vége a viharnak egy ládát még jó eséllyel el tudsz kapni, a többi viszont el fog tűnni...
- Van egy stronghold fejlesztés, amikor az adott stronghold területén ha megsemmisül egy kocsi automatikusan kapunk érte scrap-et. Célszerű az elsők közt megcsinálni, mert ha sokat mászkálunk még az adott territoryn akkor minden megsemmisített jármű után kapunk 5-6 scrapet ami nem tűnik soknak de összességében jól jön.
- Amikor Griffa-nál tanulunk, mindenképp toljunk max pontot a scrap bónuszra, magas szinten 40-50 scrap után még kb. ~10-et kapunk bónuszba.

A játék honlapja: [link]

(#2) beaglepuppy válasza BaLee (#1) üzenetére


beaglepuppy
tag

Szuper! Még nem játszom vele, de nagyon kíváncsi lennék a véleményekre. :)

(#3) BaLee válasza beaglepuppy (#2) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nekem nagyon bejön.

Sok helyen azért szólták le az újságok, meg a kritikusok, hogy nem mutat semmi újat, hanem simán összeszedték a hasonló játékokból a jól működő dolgokat és összegyúrták egy játékká.
Játékos szempontból viszont szerintem enné jobb nem is történhetett volna a játékkal...

Itt van pár magyar nyelvű kritika:

Film + Játék = Win?! MIVAAAN??!!!
Mentál Maxi kalandjai
Mad Max kritika

(#4) Frogged


Frogged
aktív tag

Kezdi felkelteni az érdeklödésem ez a játék eredetileg Dai vagy GTA5 között vaciláltam de ez sokkal emberibb áron beszerezhető.
Én úgy vagyok vele ha hozza egy WD szintjét játék élményben már jó vétel lehet.
Azt hallotam 40 óra játék idő simán van benne ami pozitív.
De elég alapos tesztet még nem találtam neten ahoz hogy dönteni tudjak.
Kicsit az a rossz érzésem van vele kapcsolatban hogy mindenki egy nagyon gyenge gamet várt mert az a jellemző a filmekhez kiadott játékokra ez meg böven jobb lett és talán kicsit túl is értékelték ez miatt.
Szerintem várok egy Angry rewivet ha ott meg kap egy 7est akkor befektetek rá:)

(#5) boost


boost
addikt

cdkeys-en csak 15€ a játék, PC-re.

[link]

(#6) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

A játék 3 nagy területre van osztva, most jutottam át a 3. területre és azt hittem túl hamar túlfejlődtem és ki lett maxolva Max. :D
De az első 1 órában olyan pofonokba sikerült belefutnom, hogy már látom lesz itt még kihívás bőven. A déli területeken a convoy útvonalakon a trófeás autók 1-2 ütközéssel vagy egy harpoon lövedékkel kiiktathatóak voltak, na most északon eltaláltam egy lövedékkel a trófeás teherautót amitől lement max 15% életereje. Aztán a kísérőkocsik szét is kaptak...

(#7) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Itt egy ipon-os teszt a játékról: [link]

(#8) TXT válasza boost (#5) üzenetére


TXT
őstag

Ezek megbizhato kulcsok? :U :U

(#9) boost válasza boost (#5) üzenetére


boost
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#10) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Nem tudom mi van a játékkal, de ma olyat csinált, hogy elment a kocsi hangja, majd egy reload után meg nem működik a térkép :Y
Hiába nyomom a TAB-ot, semmit sem csinál, pedig a billentyű az jó...
:(((

;) - The Power of the Light Side

(#11) Anonymus23 válasza Anonymus23 (#10) üzenetére


Anonymus23
veterán

Közben megtaláltam a Steamen a választ, valami bug, de bármelyik cutscene visszahozza, pl kiveszed a benzinkannát, vagy megitatod a szomjazókat stb.
És valóban :DDD

;) - The Power of the Light Side

(#12) BaLee válasza TXT (#8) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Több hasonló oldalon is ennyi a játék.
Nem értem mire ezek a nagy leárazások, ennyire beijedtek a gamer oldalak szar pontjaitól?

Most vagyok 37 óránál és egy percre nem volt még unalmas...

(#13) Anonymus23 válasza BaLee (#12) üzenetére


Anonymus23
veterán

56 óránál járok, 60%-os teljesítés körül. Gondolom a főküldetések további gyorsabb teljesítése többet fog nyomni a latban (most jön még a 9.), de most már a táj sem unalmas.
Kicsit sok benne az ismétlődés, de kellemesen nehéz.

;) - The Power of the Light Side

(#14) snecy20 válasza Anonymus23 (#10) üzenetére


snecy20
veterán

Elképesztően bugos a játék, van hogy kilépeget, felbontás beállításokat nem jegyzi meg, a hang nálam is hol elmegy, hol visszajön...katasztrófa eddig. :(

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#15) irhejja


irhejja
tag

Év meglepetés játéka nekem! Imádom, sok sok órát fogok "beletolni".

20 euróért vettem G2A.com-on, egy ilyen MSI promóción (előrendelésként). Abszolút megérte a pénzt és mindenkinek ajánlom.

@ snecy20

Érdekes, én pont az ellenkezőjét tapasztaltam, már kiadás napján "teljes értékű" játék.

Nagyon jól optimalizált és nem találkoztam egy hibával sem. Illetve azt én is észre vettem, hogy a felbontásnál a Hz átállítódik a játék újraindításakor, de csak a menüben, a játékban ugyanaz marad a beállítás, tehát attól, hogy 50 Hz-t mutat a menü, a játékban 60 Hz-n fut.

A hang problémát többen is jelezték, de elég egyszerű a "megoldás", gondolom hamarosan ki is javítják patch-el.

[ Szerkesztve ]

(#16) Edem05


Edem05
őstag

Srácok!

Mit kell ahhoz tenni, hogy elérhetőek legyenek a Wasteland Mission-ök?

A térkép jobb alsó és középső felét már teljesen kipucoltam. Már csak az aknamezők maradtak, de azok hatástalanításához meg a kutyus kell, azt meg Chum adja az első Wasteland Mission-ben. Ennyit kiderítettem.

(#17) sutyi^ válasza Edem05 (#16) üzenetére


sutyi^
senior tag

Elvileg ha Jeet erődjébe kell menni a story szállal és onnan ad majd Chum egy side questet amiben el kell menni a Buggyert és a kutyaert ha jól emlékszem.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#18) BaLee válasza Edem05 (#16) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Így van, ez a játék egészére igaz általánosságban, ha elakadsz valahol akkor haladj kicsit tovább a storyval.

Én is úgy jártam, hogy még mielőtt megnéztem az átjárót kimaxoltam rengeteg déli területet majd utána mutatott meg olyan tutorial képeket amikre már rég rájöttem magamtól. :)

A játék hangjai baromi jók, lövések, robbanások, verekedések stb. meg az autó hangja. A pörgős V6 motorok után végre meglett a V8!!!!
Az a V8-as dübörgés na az mindent visz majd!!!

(#19) Edem05 válasza sutyi^ (#17) üzenetére


Edem05
őstag

és BaLee! Köszi a válaszokat, igen az lett, hogy egy kicsit tovább kellett haladni a főszállal. Most megyek a kutyuliért! :DD

Amúgy baromira élvezem a játékot. 20-21 órát tettem a játékba eddig de egy percre sem unalmas, pedig még nem is csináltam benne Story küldetést. :)

(#20) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Mennyi Max-nek a maximum szintje vajon?
67 óránál tartok, minden terület kimaxolva, szerintem már csak a főszálból vannak küldetések, a teljességre azt írja, hogy 72%...
Néha kicsit unalmas volt már a keresgélés, de összességében jó kis játék...

;) - The Power of the Light Side

(#21) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Nah egy kicsit elkiabáltam a dolgot. Kiderült a mostani volt az utolsó küldetés.
Szóval minden terület kimaxolva, Max kimaxolva, érdekes módon maradt 1-2 fejlesztés az autóból (a fullos slick gumi küldetést nem adta be, vagy nem jól csináltam meg).
Amik nincsenek meg, hogy nem minden versenyt csináltam meg, kb csak a felét...
A Steam teljesítményekből 41/49 megvan...

Nektek is letöltötte a Steam a ThirstCutter DLC-t tegnap?

;) - The Power of the Light Side

(#22) BaLee válasza Anonymus23 (#21) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nekem is letöltötte azt a DLC-t de nem találtam semmi infót róla, hogy mi is az.

Azt a slick gumis küldetést a Pink eye strongholdban adja a főnök és azért trükkös mert csak egy fényképet mutat amin be van karikázva a hely, hogy merrefelé lehet.

Annyit mond infóként, hogy tőlük északra van, de nem jelöli semmi, viszont ha mész az autópálya mentén akkor mikor eléred megszólal Max, hogy ez az a hely ami a képen volt és ott lesznek a slick gumik egy pincében.

[ Szerkesztve ]

(#23) Anonymus23 válasza BaLee (#22) üzenetére


Anonymus23
veterán

A DLC egy kocsi, a térképen ha függőlegesen nézed, a legalsó Death Run versenyen lehet vele menni és megszerezni. Egy arany csillaggal jelöli nekem a helyet...
Kösz az infót a slick gumiról, így már meg is van.

Versenyeket nem csináltam végig mindet, a 15-ből 9 helyszínen csináltam meg a versenyeket, a többinél nem foglalkoztam vele, csak a Fast Travel miatt kerestem fel, de így is csak 74%-on vagyok...
Kicsit furcsa, nem hiszem el, hogy 25% játék még benne lenne a játékban.
43/49 a Steam eredmény is, többnyire DR küldetéseket kellene megcsinálni.
Mondjuk egy rakat challenge még hátravan, lehet ezek azok, amivel 100%, de ez számomra már nem túl izgalmas...

;) - The Power of the Light Side

(#24) BaLee válasza Anonymus23 (#23) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm megtaláltam a DLC helyszínt.

Sőt, 45.8 óra alatt a végére értem. Felszabadítottam minden területet (aknákon kívül...) minden stronghold maxos. Egyedül a kocsin van még 2 motornyi fejleszteni való, de mivel minden küldit megcsináltam így nem nagyon van mit keresgélni már. Egyedül a scrap szerző helyeket nem vadásztam végig meg a historic reliceket sem kerestem meg mind.

Szerintem most pihentetem és ha jön 1-2 plusz tartalom még a játékhoz akkor előveszem újra.

[ Szerkesztve ]

(#25) Anonymus23 válasza BaLee (#24) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az aknamezőket már miért hagytad ki?

;) - The Power of the Light Side

(#26) BaLee válasza Anonymus23 (#25) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Mert egy csomó területen nincsenek is meg meg amúgy is irritáló hogy nem lehet gyorsutazni semmilyen másik járművel mert visszavált Magnum Opusra...

(#27) tomas51


tomas51
senior tag

Sziasztok!

Reggelre meg lesz a GTX970 SLI teszt 1440-be Full maxon. :K
Linkelem majd a videót, akit érdekel pillantson majd rá. ;)

üdv:
Peti

(#28) tomas51


tomas51
senior tag

Elkészült a GTX970 SLI 1440p teszt! :K

Itt megtekinthető

üdv:
Peti

(#29) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Tudja valaki, hogy hova menti a játék a mentéseket?
Újra akarom rakni a gépet, és nem akarnám az egészet újra játszani...

;) - The Power of the Light Side

(#30) Edem05 válasza Anonymus23 (#29) üzenetére


Edem05
őstag

C:\Users\NEVED\Documents\WB Games\Mad Max

Ezt így elmented valahova aztán jó napot. :)

Bár mivel Steam-es a játék lehet, hogy a felhőbe is feltölti. Azért jobb biztosra menni és elrakni ezt is.

[ Szerkesztve ]

(#31) Anonymus23 válasza Edem05 (#30) üzenetére


Anonymus23
veterán

:R
Köszönöm, pont az előbb találtam meg.
Elszoktam menteni, biztos ami hót zicher :DDD

;) - The Power of the Light Side

(#32) Rossi


Rossi
addikt

Uraim, ez a játék egészen kiválóan szórakoztató.

Apróról véve 6000 Ft-ért ajándék volt.

Viharban konténereket kergetni, vagy gyakni az ellent, vagy csak egyáltalán összekucorodva várni a kataklizma végét... Ilyen élményem lassan 20 év gamerkedés alatt nem sok volt játékban...

:R :R :R

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#33) Sareth


Sareth
senior tag

Srácok! Nem jöttem még rá de van valami értelme, a játékra pozitív hatással bíró hatása (azon kívül hogy nyugodtan tudjak aludni) a sivatagban kolbászoló „migránsoknak” vizet adni?

(#34) BaLee válasza Sareth (#33) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Azt hiszem 5 után kapsz érte egy achievmentet. Más hatása tudtommal nincs.

(#35) Sareth válasza BaLee (#34) üzenetére


Sareth
senior tag

Köszi a választ! Adtam eddig mindegyik csoportnak, de még semmi Achievmentet sem jelzett :( Sebaj a belső morálom legalább rendben van :) Esetleg valami tipp a gyors Scrap szerzésre? A csillagos autók elkobzása megvolt, a fejlesztések készen vannak (jön belőle a forrásanyag) de keveslem :)

(#36) BaLee válasza Sareth (#35) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Viharban vadászd a ládákat. Ha nem halsz meg nagyon jól lehet belőle profitálni. Meg regelj be online és építsd ki azt a fejlesztést ami ahhoz kell hogy kapj scrap-et a területed után és akkor napi 160 scrap körül kapsz régiónként, 3 strongholdnál ez napi 3x160 de 500ig megy fel max.

(#37) Sareth válasza BaLee (#36) üzenetére


Sareth
senior tag

Köszönöm szépen a tippeket. A „viharvadászat” már megvolt, egy párszor rá is faragtam, de az Online lehetőséget nem tudtam.

(#38) Anonymus23 válasza Sareth (#37) üzenetére


Anonymus23
veterán

Én mindig megcsináltam az összes keresést úgy folyamatában, és sosem volt igazából gond a scrappel.
Emellett amikor lezúzod a kocsikat, azokból is szép összeget lehet összeszedegetni, nem utolsó sorban ez igazából érdekes. Amikor már meglesz a rakéta, akkor már nem nagy kaland egy egész konvojt is legyakni sem.

;) - The Power of the Light Side

(#39) Sareth válasza Anonymus23 (#38) üzenetére


Sareth
senior tag

Folyamatában nekem sem, csak hirtelen sok fejlesztés vállt elérhetővé és kicsit megakadtam. Tegnap volt két sikeres viharvadászat, így némileg utolértem magam :) A konvojt én a mesterlövész puskával szoktam betámadni. Felmegyek egy magasabb pontra ahonnan jól belátható az útszakasz és amint feltűnnek kilövöm a kereküket. Mire ezzel végzek általában már csak két autó szokott maradni, azokat meg úgy ahogy írtad a rakétával kóstoltatom meg, így nincs annyi kergetőzés :) Remélem jön még hozzá valami kiegészítő, vagy esetleg folytatás mert akárhogy húzom hamarosan a végére jutok :(

(#40) Edem05 válasza Sareth (#39) üzenetére


Edem05
őstag

Nekem 80 óra ment bele a játékba. :D Ez idő alatt sikerült összeszedni, megcsinálni minden feladatot. Achievement-ből is csak egy maradt. Nagyon jó játék, teljesen megérte az árát. :)

(#41) Sareth válasza Edem05 (#40) üzenetére


Sareth
senior tag

Akkor megnyugodtam mert közel 30 óránál járok (minden kő, főszál mögé benézek) de akkor még ezek szerint közel sem vagyok a végén :) Kissé tartottam tőle, de eddig az év meglepetése volt, az meg hogy a digitális verziót potom áron be lehet szerezni külön öröm. Tényleg remélem hogy lesz második rész (ahogy a filmből is) mert a világ nagy, lehet miből építkezni :) Valami hasonló volumenű játékot tudtok esetleg ajánlani, az Assassin's Creed, GTA V-ön kívül?

(#42) Anonymus23 válasza Sareth (#41) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem pont ez a minőségű grafika, de számomra a Just Cause 2 is hatalmas játékidőt produkál, ha minden helyet végig akarsz csinálni és minden begyűjthetőt begyűjtesz. Sokféle jármű, bár mondom grafikailag nem ez a szint, talán a Just Cause 3 lesz ami már jobb lesz.

;) - The Power of the Light Side

(#43) Sareth válasza Anonymus23 (#42) üzenetére


Sareth
senior tag

Megvan Steam-en majd ránézek, bár a Mad Max után a legutóbbi Tomb Raider-t tervezetem elkezdeni, de köszi az ajánlást :)

(#44) Anonymus23 válasza Sareth (#43) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az is jó tényleg, csak jóval rövidebb, és kevesebb szabadságot ad.

Far Cry 3 és 4 ami még ilyen, azokkal is sok időt el lehet szórakozni.

;) - The Power of the Light Side

(#45) Sareth válasza Anonymus23 (#44) üzenetére


Sareth
senior tag

Az FC III-at már rongyosra játszottam, az FC IV. meg várólistán (leárazásra vár) de köszi a tippet :)

Lenne egy kérdésem. Ara sikeresen rájöttem hogy a kutya segítségével lehet az aknákat hatástalanítani, de van a térképemen egy jelzés amit nem tudok hogy mi, és ha odamegyek semmit sem látok a helyszínen...

Bekarikázott rész!

Hétvégén toltam kicsit és sikeresen eljutottam a Pink Eye's-i részhez :) Max már teljesen kifejlesztve + a Skill-ek is megvannak egytől egyig, már csak az autó fejlesztéséből hiányzik pár darab és persze a V8 :)

[ Szerkesztve ]

(#46) BaLee válasza Sareth (#45) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ha jól emlékszem akkor ezek ilyen barlangok amiket be kell robbantani.
Azon a helyen kell lennie valahol egy lejáratnak ami vagy egy sima létra, amit lehet, hogy egy szigonnyal elhúzható ajtó véd.

(#47) Sareth válasza BaLee (#46) üzenetére


Sareth
senior tag

Köszönöm a kérdést, ma megnézem és berobbantom amit kell :)

Lenne még egy dolog amire nem jövök rá. Már nem emlékszem melyik város küldetését csináltam de a Gastown melletti sivatagos részhez küldtek amit három pont jelöl, de odaérve semmi sem történik :U Valami tipp esetleg?

Nagyjából jelöltem a térképen de ha ez nem segít csinálok róla egy képernyőmentést!

A távcsövön amúgy már látom Gastown-t és nagyon jól néz ki :)

[ Szerkesztve ]

(#48) BaLee válasza Sareth (#47) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Emlékszem erre a küldire de szerintem az a 3 pont nem ott van, hanem lejjebb és azt nekem jelölte a küldetés, hogy hova kell mennem. Miután odamész a 3 pontra megjelenik egy 4. és ott fogod találni amit keresel.

[ Szerkesztve ]

(#49) Anonymus23 válasza Sareth (#47) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem ez az a küldetés, ahol távcsővel kell valamit keresni?
Ha be tudnád szúrni, hogy mi a küldetés szövege, akkor talán menne.

;) - The Power of the Light Side

(#50) Sareth válasza BaLee (#48) üzenetére


Sareth
senior tag

Igen valóban lejjebb van de nem találtam arról a területről képet :) Köszi a választ ma ennek is utánajárok :)

#49 - Anonymus23 - Szerintem az lesz mert kérte hogy vegyem elő a távcsövet, nézelődtem is jobbra-balra de aztán semmi sem történt :( :F :B

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mad Max
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.