Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63401) Stauffenberg válasza max004 (#63400) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Köszi, amint hazaérek megnézem. :)

(#63402) max004 válasza max004 (#63400) üzenetére


max004
tag

Tudtommal ez csak a 42LF652v-re vonatkozik. Az 50"-es(es ennel nagyobb) az mar mind IPS,vagy ebbol is vannak VA panelesek?

[ Szerkesztve ]

(#63403) _Dumber_ válasza Balázs1986 (#63396) üzenetére


_Dumber_
őstag

Akkor közkivánatra.
Próbáljátok ki. Nem géppel, hanem szemre lett belőve.
Mindenkinek más az ízlése, és 2 panel sem egyforma, (pláne ruti-nak az 50-re) de kiindulásnak jó lehet. Biztos géppel be lehet állítani jobban is, de 2 hét buzgerálás után már régóta nem nyúltam hozzá, r-go nekem megfelel :)

TV (pl RTL) - DLNA alatt (ahol van eltérés ott kiírtam)

Képmód: Haladó1
Háttérfény: 81 - 82
Kontraszt: 71 -79
Fényerő: 61 - 68
Vízszintes élesség: 12 20
Függőleges: 11 - 20
Színmélység: 50 - 55
Árnyalat: 0

Haladó beállítások:
Dinamikus kontraszt: Alacsony
Szuperfelbontás: Ki
Szinskála: eredeti
Éljavító: Ki - Be
Gamma: 2.2 - 2.2
Fehéregyensúly
Szinhőmérséklet: Meleg
Mód: 2-pont
Pont: Magas képvezérlés
Piros: 0
Zöld: 0
Kék: 0
Szinkezelő rendszer: minden 0

További képbeállítások:
Zajcsökkentés: ki
MPEG: alacsony - alacsony
(DLNA - Fekete: magas képvezérlés)
Valósághű mozi: Ki
TruMotion: Ki

(#63404) Sholom


Sholom
tag

Sziasztok!

Antenna, kabel es muhold egyuttes hasznalatanal hogyan tudom megcsinalni, hogy alapbol egymas utan legyenek a csatornak egyben es ne kelljen atvaltani a cscatorna beallitasok menuben hogy mi legyen a forras?

(#63405) mrx1212


mrx1212
tag

Egy kis segítséget kérnék tőletek!

Tegnap vásároltam egy 42LF652V ZA.BEEYLJP típusú tévét,összerakás után (fali konzolon)
észre vettem hogy a kijelző a keret mellett szinte mindenhol benyomható (mozog)!

Ez normális dolog?

Akinek ilyen típus van esetleg megnézné? (Vagy valami sz... fogtam ki?)

(#63406) blakey válasza mrx1212 (#63405) üzenetére


blakey
titán

Ne nyomkodd :), de igen, normális, hiába mondják majd mások, hogy nem. :) Nincs túlhúzva a hátlap, így van egy minimális holtjáték, 0,2 mm. Ne paráz emiatt. Ne típus és márka függő jelenség.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63407) tothms70


tothms70
csendes tag

Sziasztok!
Tisztában vagyok eco szó fogalmával, de mi a különbség a energiatakarékos üzemmód auto funkciója és a képüzemmód eco beállítása között?
Köszi

(#63408) huncutka1029 válasza tothms70 (#63407) üzenetére


huncutka1029
addikt

az energiatakarékos mód auto állásban a fényerőt igazítja a a környezeti fényhez,
az eco mód, pedig kikapcsolgat minden háttérben futó alkalmazást, így pl az usb portok áramellátását, HDD-ket, amint elkapcsolsz a bemenetről.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#63409) tothms70 válasza huncutka1029 (#63408) üzenetére


tothms70
csendes tag

Akkor az eco mód a kép minőségére nincs hatással?

(#63410) Balázs1986 válasza _Dumber_ (#63403) üzenetére


Balázs1986
addikt

Köszönöm, ha lesz időm letesztelem!

(#63411) Unsign válasza _Dumber_ (#63403) üzenetére


Unsign
tag

Itt a beállításom 55LF652-re. Közel sem végleges és este készült, így a fenyero, háttérfennyel lehet játszani. Próbáljátok ki :)

Képmód: Haladó1
Háttérfény: 52
Kontraszt: 92
Fényerő: 38
Vízszintes élesség: 0
Függőleges: 0
Színmélység: 57
Árnyalat: 0
Haladó beállítások:
Dinamikus kontraszt: ki
Szuperfelbontás: Ki
Szinskála: szeles
Éljavító: Ki
Színszűrő: ki
Gamma: 2.2
Fehéregyensúly
Szinhőmérséklet: Meleg1
Mód: 2-pont
Minta: külső
Pont: Magas képvezérlés
Piros:-15
Zöld: 40
Kék: 50
Szinkezelő rendszer: Piros: (3,24,0)
Zöld: (2,0,1)
Blue: (2,0,3)
Cián: (1,0,1)
Bíbor: (2,0,2)
Sárga: (0,0,0)
További képbeállítások:
Zajcsökkentés: ki
MPEG: alacsony - alacsony
Fekete szint: alacsony
Valósághű mozi: Ki
TruMotion: Ki

(#63412) #93966848


#93966848
törölt tag

Segítsetek légyszives hogyan tudnám kicserélni egy másik tv-re a 2 napja vásárolt hibátlan tv-met :F Borzasztóan zavarnak a háttérvényből adódó képhibák és szeretném becserélni egy OLED-re :R Lehet, hogy akadékoskodnak majd, hogy nincs semmi baja a tv-nek.Köszönöm előre is a tanácsokat!

(#63413) Balázs1986 válasza _Dumber_ (#63403) üzenetére


Balázs1986
addikt

és Unsign
Köszönöm a beállításokat! Közben beugrott, hogy az előző, nekem nagyon nem jó beállításokat az összefoglalóban levő LB730-as ajánlás alapján hoztam ki. Majd játszom a tieitekkel is :)
Köszönetképp gondoltam, valamit beteszek én is a közösbe, így összehoztam ezt (utolsó oszlop a feltöltő neve, így bekerültetek, ha nem gond). Úgy állítottam be, hogy a link birtokában bárki módosíthatja, így betehetők plusz pontok, ill. ha úgy látjátok, kivehetők az olyan talán feleslegesek, mint a Képmód. Vagy ha azt mondjátok, felesleges, akkor törlöm :)

[ Szerkesztve ]

(#63414) Robertó79


Robertó79
tag

Van valakinek LG 42LF561V tipusu tvje?
Egy képbeállítást adhatna hozzá valaki!!!

(#63415) Csádám


Csádám
tag

Sziasztok!

42LB650V-m van, amin szeretném használni a Time Machine-t. Rádugtam egy 60gigás 2.5" HDD-t ilyen házban. NTFS-re van formázva (próbáltam többféle allokációs méretet, kisebb partíción FAT32-t is), de azt mondja rá hogy nincs USB HDD csatlakoztatva. Raktam rá videót, amit szépen le tud játszani. Próbálkoztam azzal is, hogy létrehoztam PC-n egy LG_DTV nevű mappát, de így sem tetszik neki. Próbáltam azt is, hogy partíció nélkül csatlakoztatom, de akkor kiírja hogy nem tud rá csatlakozni.
Nektek működik a TM? Legfrissebb szoftver van a TV-n.
Lehet, hogy a gagyi HDD ház az oka, valami "márkással" működne?

Üdv:
Csádám

(#63416) Sebaj Fóbiás válasza Csádám (#63415) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Csak egy halvány emlékfoszlányra épülő kósza gondolat: Mintha lenne különbség az USB portok között, próbáltad másikban?

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#63417) Csádám válasza Sebaj Fóbiás (#63416) üzenetére


Csádám
tag

Mindhármat végigpróbáltam, az Y kábel harmadik végét is bedugva, nem megy :(
(Kézikönyv szerint mindegy hogy melyik, akár hubon keresztül is lehetne, meg nincs is megjelölve egyik port sem külön hogy HDD)

(#63418) herdsman12 válasza Csádám (#63415) üzenetére


herdsman12
őstag

LF630-nak a sugója azt írja, hogy minimum 80GB-os HDD kell a Live Playback funkcióhoz.
Van egy 40GB-os IDE HDD-m, lejátszás és a sima felvétel működik de a LP nem, az 1TB-os WD-on működik minden rendesen.

(#63419) cidalain válasza #93966848 (#63412) üzenetére


cidalain
veterán

Visszaviszed, hogy mar elnezest, de mi ez? Zavaroak a kephibak.
Neked ez igy nem jon be, rafizetnel +2 kilot egy Oledre. Szerintem nem hajtanak el. :K
Illetve eleve jogod van visszavinni. Akkor is lenne, ha nek vennel helyette Oledet.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#63420) blakey válasza cidalain (#63419) üzenetére


blakey
titán

Csak abban az esetben van joga visszavinni ha online vette vagy ha valóban hibás s készülék. Minden más az eladón múlik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63421) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Aloha! Valaki nem tudja, hogy a Glamur-ban lévő Media Marktos kupon mire vonatkozik? :) elméletileg 20% kedvezmény, de miből? :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#63422) Csádám válasza herdsman12 (#63418) üzenetére


Csádám
tag

Ennek a súgója azt írja, hogy a Live Playback funkcióhoz legalább 20 GB szabad területre van szükség. A sima felvételnél meg nem ír minimum szabad területet. Megpróbálok szerezni egy >80 gigásat, és kipróbálom azzal is.

(#63423) cidalain válasza blakey (#63420) üzenetére


cidalain
veterán

"a háttérfényből adódó képhibák", nekem eléggé hibásnak tűnik.
van az a szint, hogy a vásárolt termék mégsem üti meg az elvárt minőséget, és erre lehet azt mondani hogy ez ilyen, szokd meg. de van az a vásárló is, aki erre azt mondja hogy oké, de akkor ez így egy szar, adjátok oda a 2× olyan drága motyót, kifizetem.
és a vásárlónak van igaza.
nem mellesleg, ha boltban veszed akkor sincs esélyed kipróbálni az adott készüléket, tehát eleve nem értek egyet a fogyasztóvédelmi szabállyal. egy olyat láthatsz esetleg a polcon, de a konkrétat amit megveszel senki nem üzemeli be neked. de ha be is üzemeli, 5-10 perc alatt most mit tudsz megállapítani bolti körülmények között?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#63424) Csádám válasza herdsman12 (#63418) üzenetére


Csádám
tag

Ja és sima felvétel sem megy. "A megadott tárolóeszköz nem található".

(#63425) huncutka1029 válasza blakey (#63420) üzenetére


huncutka1029
addikt

3 munkanapon belül bármikor bármit visszavihetsz, "téves vásárlás" címen visszaveszik. azt is mondhatod, hogy kaptál másikat.
a Gond abból szokott lenni, hogy pénzt nem akarnak visszaadni..... De ebben az esetben simán visszacserélik.
hivatkozhat a minőségre is, nem hozza azt amit elvárt...
:K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#63426) blakey válasza huncutka1029 (#63425) üzenetére


blakey
titán

Tévedés, nem kötelesek visszavenni. A bolt jóindulatán múlik ha visszaveszi. Akkor köteles visszavenni ha hibás, offline vásárlás esetén nincs téves vásárlás, max. akkor ha bontatlanul viszed vissza. Online esetén viheted vissza. De erről már nagyon sok topikban volt szó, kár ezen rugózni.

(#63423) cidalain
Felhősödésre, bevilágításra gondol, ha a szabvány szerint megfelel akkor nem fogják emiatt visszavenni. Abban az esetben igen, ha nagyon durva a jelenség. Szóval lehet erőltetni, hogy vegyék vissza, meg a vásárlónak van igaza, de le van írva, hogy offline vásárlás esetén mikor él a visszavétel, nincs olyan, hogy bármikor, bármit, ez régen volt, már más világ van. 1 pixelhiba is nagyon zavaró tud lenni, én is visszaviszem ilyenkor és a bolttal kell "egy kis harcot vívni", hogy cserélje, emiatt többnyire online vásárolok, ilyenkor köteles visszavenni. Ennyi. De lehet, hogy feleslegesen írogatunk, mert online vette, így van 14 napja, hogy visszavigye.

[link]

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63427) cidalain válasza blakey (#63426) üzenetére


cidalain
veterán

ha hibás:
egyik LCD tévén sincs felírva a doboz oldalára, hogy a technológiából adódóan foltos lehet a kép, gyors mozgásoknál pixelesedhet, sarkoknál sötétedhet, stb. ezt egy igényes felhasználó hibának tekinti, és a boltnak is el kell ezt az érvet fogadnia - szerintem.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#63428) Tormento


Tormento
csendes tag

Sziasztok!
Van egy 42la620s tv-m, a legfrissebb firmel.
Sajnos olykor nagyon belassul. Pl. nem reagál a gombokra, várni kell mire megcsinálja mondjuk a hangerőszabályzást. Van, hogy az input gombra nem is reagál, minden másra tökéletesen. Ilyenkor újra kell indítani, akkor működik rendesen. Van benne egy digis CI+ kártya és usb-ről csatlakozik 300gigás merevlemezhez a rögzítéshez.
Mi lehet a gond?
Köszönöm előre is!

(#63429) blakey válasza cidalain (#63427) üzenetére


blakey
titán

A dobozon nincs, de a technológia sajátossága, tehát enyhe bevilágítás, felhősödés jelentkezhet és ez nem hiba, ettől függetlenül sokakat zavarhat az is. De mondom, kár ezzel foglalkozni, sokan nem látják, sokan látják, én a plazma, oled hibáit is látom és emiatt azokat sem veszik vissza. Felesleges ezzel foglalkozni, mert a tegnap vett LG-men a fekete nem fekete az IPS panel miatt,ahogy a kontraszt sem az igazi, emiatt nem fogják visszavenni, mert nincs 0,03 cd/m2 feketéje (vagy 5000:1-hez kontrasztja), hanem csak 0,12 cd/m2, pedig hidd el, hogy visszavinném és ugye ez sincs feltűntetve a dobozon. :)
Persze mindenki vigye vissza azt ami nem tetszik, én is ezt teszem, de a "KÖTELES VISSZAVENNI" dolgot felejtse el, a jószándékon múlik.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63430) Csádám válasza Tormento (#63428) üzenetére


Csádám
tag

Szia! Nekem a CEC-től (SIMPLINK) lassult be borzasztóan, próbáld meg kikapcsolni. Mondjuk ez nem megoldás, remélem valaki tud ennél jobbat...

(#63431) Beni2360 válasza blakey (#63429) üzenetére


Beni2360
félisten

El kellene menni a fogyasztó védelem oldalára és ott le van írva részletesen.
Múlt héten volt róla szó,tehát 3 munkanapon belül ha személyes és 14 ha netes a vásárlás, minden ok nélkül az eredeti csomagolás mellékelve(nem kicsomagolatlan állapotban) vissza vihető és kötelesek a KP vissza adni. Mindenféle mellé dumát nem kell elfogadni. nem kell reggel nyitásra menni, nehogy ne legyen pénz a kasszában.
Én is vittem vissza 125k TV 2 nap után a kasszánál megkaptam a pénzt érte. Persze azért rákérdezett, hogy volna-e másik áru amit esetleg szeretnék vinni helyette.
Azért van az net, hogy ott rákeressünk dolgokra. :Y

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#63432) Tormento válasza Csádám (#63430) üzenetére


Tormento
csendes tag

Szia!
Köszönöm, kipróbálom!

(#63433) blakey válasza Beni2360 (#63431) üzenetére


blakey
titán

Kérek egy linket. Köszi.

Másodszorra is beteszek egy linket ill. még egyet, valamint ide is bemásolok egy részt:

"Módosított 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet:
7. § Ha a fogyasztó a fogyasztási cikk meghibásodása miatt a vásárlástól (üzembe helyezéstől) számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt, a vállalkozás nem hivatkozhat a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 6:159. § (2) bekezdés a) pontja értelmében aránytalan többletköltségre, hanem köteles a fogyasztási cikket kicserélni, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza.

Vagyis csak a termék hibája esetén kell cserélni. Ha a hibajelenséget nem gyártás vagy anyaghiba okozta (pl. szakszerűtlen használat, túlterhelés, stb.) nem vonatkozik rá a jótállási törvény. Ezt eldöntheti a kereskedő is, de a 19/2014. (IV. 29) NGM rendelet 4.§ (5) bekezdés értelmében 5 munkanap áll rendelkezésére, hogy álláspontját közölje:"

Online vetted a tv-t vagy offline?
Nem tudok másra hivatkozni, mint a kormányrendeletre, ott meg NEM KÖTELEZŐ visszavenni, hacsak nem hibás.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63434) mrx1212 válasza blakey (#63406) üzenetére


mrx1212
tag

Köszi.

"észre vettem hogy a kijelző a keret mellett szinte mindenhol benyomható (mozog)!"

Bár ezt elég furának találom hogy egy kijelző így mozog a keret mellet és így benyomható!

(#63435) Beni2360 válasza blakey (#63433) üzenetére


Beni2360
félisten

Majd du.ha hazaertem visszaterek ra.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#63436) blakey válasza mrx1212 (#63434) üzenetére


blakey
titán

Mennyire? - mert olyan nagyon azért nem volna szabad. Javaslom, hogy menj el a boltba, ha van lehetőséget és nézz meg egy másikat, ha az kevésbé akkor inkább vidd vissza és hivatkozz a rossz összeszerésre, stb. Ez a gyártás során lett ilyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63437) Unsign


Unsign
tag

Házimozi rovatba ma került fel egy LG 43LF630V "teszt", ha valakit érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#63438) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Az miért lehet, hogy az LF652V a SmartShare-en keresztül megosztott videóknál nem látja a mellé pakolt felirat (srt) fájlokat?

Amúgy megnéztem a kódját a TV-nek, az enyém nem IPS, hanem VA. Nagy különbség van a két panel minősége között? (Mármint tisztában vagyok a technológiai különbségekkel, de arra vagyok kíváncsi, hogy milyen minőségű az IPS változat, miről maradok le vagy esetleg mit nyerek, ha nyerek a VA panellel).

(#63439) blakey válasza Stauffenberg (#63438) üzenetére


blakey
titán

VA panel, amennyiben jóféle, akkor jobb kontraszttal és feketeszinttel rendelkezik, a betekintési szöggel sincs gond, szóval csak előnyös a VA panel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63440) *H* válasza Beni2360 (#63431) üzenetére


*H*
aktív tag

1997 óta nem él az a rendelet. Már nincs olyan jogszabály, amely ilyen kötelezettséget írna elő a kereskedőnek. A vásárlástól való elállás joga csak távollevők között kötött szerződés esetén él.
A 3 napos főszabály szerint a terméket kicserélni csak hibás termék esetén köteles a kereskedő, A vételár visszafizetésére pedig akkor kerülhet sor, ha sem a termék javítása, illetve kicserélése nem lehetséges, vagy ezeket a kereskedő nem vállalja, vagy nem tudja kielégítően teljesíteni. Persze a kereskedő saját maga dönthet úgy, hogy például a vásárlói elégedettséget szem előtt tartva kicseréli a visszavitt hibátlan terméket vagy visszafizeti a vételárat, azonban erre nem köteles.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#63441) direwolf válasza blakey (#63439) üzenetére


direwolf
őstag

Aha, csak a színmegjelenítéssel vannak problémái. Egy IPS sokkal szebb, bármennyire is gyengébb a kontrasztja.

@*H*: 3 napon belül ha hibás a termék, köteles a kereskedő cserélni, nem javíttathat.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#63442) blakey válasza direwolf (#63441) üzenetére


blakey
titán

Tévedés, de nagyon. Van mindkettő (VA és IPS), a VA paneles (Panasonic) 100%-osra kalibrálható, ennél színhelyesebb nem kell. Óriási tévhitben éltek. Plazmaszintűre van kalibrálva a tv-m.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63443) direwolf válasza blakey (#63442) üzenetére


direwolf
őstag

Minden relatív. Mindkét technológia széles skálán mozog, és van átfedés. Általánosságban viszont az az igazság, hogy az IPS színmélysége nagyobb. És az, hogy 100%-ra van valami kalibrálva (főleg LCD-k esetén) így önmagában nem sokat jelent.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#63444) blakey válasza direwolf (#63443) üzenetére


blakey
titán

:) Látom nehéz beismerni, hogy az IPS gyengébb. Itt van mellettem ill. előttem egy IPS paneles tv ill egy monitor. Tudom miről beszélek, mert a színhelyesség a szakmám része,

Még egyszer leírom, nem rossz az IPS, de gyengébb mint egy VA (PSA panel), együtt lehet vele élni, de ha választani kéne akkor a VA mellett döntenék. Azért lett IPS paneles a tv, mert abban a méretben nagyon gyenge a felhozatal és ez tűnt a legjobb választásnak, ettől még látom, hogy gyengébb.

Nem relatív dolgokról beszélek, egyértelműen látom, látszik, mérhető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63445) #41133696


#41133696
törölt tag

(#63446) #94529552 válasza mrx1212 (#63434) üzenetére


#94529552
törölt tag

Semmi baj nincs vele, nem kell nyomkodni, bár nem annyira érzékeny mint egy VA panel.

Stauffenberg Ha neked megfelel a jelenlegi panel, akkor nem érdemes foglalkozni vele. Voltak itt többen is akik szintén VA paneles tévét kaptak, és nem kevés utánjárással sikerült nekik IPS panelesre cserélni. Az IPS-re mondják, hogy szép naturális színek, és kiváló betekintési szög jellemzi. A VA oldalról nagyon sötétedik, de ez sem zavar mindenkit, főleg ha jellemzően szemből nézik(talán a nagycsaládosokat jobban)

(#63447) direwolf válasza blakey (#63444) üzenetére


direwolf
őstag

Ne menjünk ebbe bele, mert valaki sértődni fog :R

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#63448) blakey válasza direwolf (#63447) üzenetére


blakey
titán

:)
Részemről nincs sértődés, látom, hogy mi a szitu.

Nagyon szeretem az LF650-et, vannak gyengeségei, a webOS-nek is, de ha javítják akkor jó lesz, szerintem. Most sem választanék másik készüléket.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63449) Stauffenberg válasza #94529552 (#63446) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem fogok a cserével bajlódni az biztos. Csak egy kicsit az böki a csőrömet, hogy az LG ezt simán eljátssza. Nem értem miért nem lehet az IPS és VA modelleket két külön típusjellel ellátni. Én ugyanannyit fizetek érte, mint bárki más és aztán zsákbamacskán dől el, hogy mi jut.

De mindegy, ezen most nem fogok rugózni. Amúgy is úgy mentem neki a vásárlásnak, hogy nem számítottam IPS-re, mert ez sehol nem volt feltüntetve a dobozon és a betekintési szögek sem olyanok.

(#63450) blakey válasza Stauffenberg (#63449) üzenetére


blakey
titán

Eddig nem nagyon volt jellemző típuson belül, ráadásul azonos méretben különböző panellel szereljenek egy tv-t, ráadásul pont olyat ami ellen "harcolnak". Érdekes húzás, biztos van rá magyarázat, lehet, hogy be akarják bizonyítani, hogy az IPS a jobb ezért gyengébb VA-t szerelnek egy-két modellbe vagy az LG saját maga alatt vágja a fát. De lehet, hogy sokkal egyszerűbb oka van.
Ha nem zavar akkor ne foglakozz vele, kalibráltasd be és akkor semmi gondod nem lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.