Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Lenovo A800

Hozzászólások

(#151) diablo1984


diablo1984
veterán

e-mail klienst milyet érdemes telepíteni? a gyári minidealesekel a t-online sem akar kapcsolódni....

(#152) PeetR válasza diablo1984 (#151) üzenetére


PeetR
aktív tag

Én AquaMail-t használok.

(#153) diablo1984 válasza PeetR (#152) üzenetére


diablo1984
veterán

:R

(#154) cztamas


cztamas
csendes tag

Üdv! Ha külföldről vásárolok telót mondjuk minideal-ről. Fogom tudni itthon használni. Gondolom csak az a lényeg h független legyen igaz?

(#155) PeetR válasza cztamas (#154) üzenetére


PeetR
aktív tag

Szia!

Igen fogod tudni használni, függetlenül küldik, én is a minideal-től rendeltem egyik legmegbízhatóbb bolt nyugodtan vágj bele :).

[ Szerkesztve ]

(#156) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Jelenleg melyik ROM a legjobb,legstabilabb, ilyesmi? :F

(#157) PeetR válasza scream (#156) üzenetére


PeetR
aktív tag

Ezt használom stabil, gyors főleg a minideal féle rom-hoz képest :K .

(#158) scream válasza PeetR (#157) üzenetére


scream
veterán

Köszönöm, valóban gyorsabb a minidealesnél :K

(#159) diablo1984 válasza PeetR (#157) üzenetére


diablo1984
veterán

és ez magyarabb a minidealesnél?

(#160) PR0JECTNR56 válasza diablo1984 (#159) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Igen.

(#161) diablo1984 válasza PR0JECTNR56 (#160) üzenetére


diablo1984
veterán

tehát ebben nincsenek angol részek?

(#162) PeetR válasza diablo1984 (#161) üzenetére


PeetR
aktív tag

De, pl. az audio profilokban elég sok angol, de engem nem zavar :D.

(#163) PR0JECTNR56 válasza diablo1984 (#161) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Nem teljesen tökéletes, helyenként pl. az említett audió részek, illetve a hálózati elemek között nem a legjobb a fordítás, de ez a rom még így is az egyik legjobb.

(#164) KTU


KTU
addikt

A linkelt FlickAir romot tettem fel. :R

Nekem a GPS nem látott semennyi műholdat, az alábbi művelet elvégzése után 11-et látott, 4-5-6-ot használt, evvel teszteltem.

GPS ha nem működik helyesen:
idézet JiaYu G3 Téma összefoglalóból

A GPS nem talál műholdakat hibás a készülék?
Ha tényleg nem talál több perce műholdakat annak ellenére hogy szabadtéren állóhelyzetben próbálod, akkor nagy valószínűséggel egy pár műveletet kell előbb elvégezni aminek leírása Sanyesz.-től származik (ICS 4.0.4 romon). FONTOS! Csak akkor végezd el ezeket a műveleteket ha egyáltalán NEM tud pozícionálni a készülék!
1. Töltsd fel a telefont teljesen.
2. Telepítsd a telefonra Play-ből a Mobileuncle MTK Tools nevű alkalmazást.
3. Telefon/Beállítások/Helymeghatározó szolgáltatásoknál kikapcsolod/kiveszed a pipát a GPS, GPS EPO, A-GPS-t, sehol sem lehet pipa.
4. Kikapcsolod a telefont, majd bekapcsolod és elindítod a Wifi-t.
5. Telefon/Beállítások/Helymeghatározó szolgáltatásoknál kipipálod a GPS-t.
6. Utána ugyanitt kipipálod a GPS EPO-t, megerősíted az EPO engedélyezést.
7. A megjelenő EPO beállításokba lépsz és elindítod a letöltést (Wifi kell hozzá) és az EPO fájl infonál szépen leellenőrzöd a letöltést.Ha letöltődtek az EPO adatok visszalépsz a Helymeghatározó szolgáltatások menübe.
8. Kipipálod az A-GPS-t (Wifi kell hozzá) és a megjelenő A-GPS beállításokban leellenőrzöd, hogy a Használt Hálózatnál a Csak Otthon legyen megjelölve.
9. Kilépsz a menüből az alkalmazásokhoz mész és elindítod az előzőleg letöltött Mobileuncle MTK Tools programot.
10. Belépsz az MTKEngineerMode (Mérnöki Mód) menübe, ott megkeresed az YGPS-t és elindítod.
11. Itt megjelennek a műholdak egyelőre piros pontokként. Felül az Information-ra nyomsz és az itt megjelenő ablakban alul először a "full"-t (Teljes) majd a "cold"-ot (Hideg) nyomsz. A sorrend fontos!
12. Ezután fent a Satellites-re nyomsz és kiviszed a telefont a teraszra, utcára, vagy elég ha az ablakhoz mész vele és figyeled a piros pöttyöket mikor váltanak zöldre. (1-2 percet adj neki!)

FIGYELEM!!! Ha ezek után sem működik, akkor nagy valószínűséggel a GPS antenna érintkezési és/vagy tervezési hibájába ütköztél. Ha érzel magadban annyi bátorságot hogy a garanciát eldobva kijavítsd, akkor a következő leírásokat olvasd el: Antenna MOD és Eredeti (francia) leírás az antenna pontos méreteivel

A végén G3 antennajavításra mutatnak a linkek!!!

De gondolom ennek is hasonló a felépítése, ill. néha az is segít ha jobb a kontakt az alaplap és antenna közt.

A készülék szétszedése garanciavesztéssel járhat!!!

Bár a MiniDeal csak 180 napot ad. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#165) gebasz97


gebasz97
csendes tag

Sziasztok! Most rendeltem egy ilyen készüléket és még kb 10 nap van múlva érkezik.Az lenne a kérdésem hogy mit takar a Smart Music?

(#166) Szabyka_ válasza PeetR (#157) üzenetére


Szabyka_
tag

Ebbe a wcdma választásnál fel van cserélve a wcdma/gsm ?

(#167) PeetR válasza Szabyka_ (#166) üzenetére


PeetR
aktív tag

Nem értem pontosan a kérdésedet, fejtsd ki bővebben.

(#168) tyrtaios


tyrtaios
csendes tag

Hi!!

Ma megjött a telóm..apróbb gondom van vele.A telefonkönyvbena nevekhez nem lehet képet társítani. :F
Hasonló tapasztalat??

(#169) PeetR válasza tyrtaios (#168) üzenetére


PeetR
aktív tag

Sim-en vannak a számok?

(#170) mQWeXgsf válasza Szabyka_ (#166) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Igen, fel van cserélve.

(#171) tyrtaios válasza PeetR (#169) üzenetére


tyrtaios
csendes tag

Hali!!

Igen.de átraktam a telóra is.Az a baj hogy a galériában kiválasztom a képet és 2 lehetőséget ad be:
1.háttér
2.ismerős fotója

ha a másodikat választom ami értelemszerű akor sem rakja a tel.könyvhöz.

(#172) PeetR válasza tyrtaios (#171) üzenetére


PeetR
aktív tag

Nekem simán működik galériából, kép beállítása mint-> ismerős fotója, a számok a telón vannak.

Gyári rom van fent (minideal)?

[ Szerkesztve ]

(#173) tyrtaios válasza PeetR (#172) üzenetére


tyrtaios
csendes tag

Hali!

Megoldottam.A telefonkönyből ha szerkeztem az ismerős adatait enged képet csatolni.Nem tudom milyen rom van rajta,magyar menüs így kaptam tegnap..Ismerősöm rendelte.
Köszi a segítséget.

(#174) krunyec


krunyec
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap este rendeltem én is egy A800 telót MiniDealről. Most kaptam egy mailt h feladtól a csomagot de a kód ami alapján tudnám trackelni nem működik.

Valakinek vmi ötlet? Vagy csak később lesz majd elérhető?

Köszi szépen!

(#175) Szabyka_ válasza krunyec (#174) üzenetére


Szabyka_
tag

2-3 nap mulva tudod a megnezni a tracking numbert kb ..

(#176) KTU válasza Szabyka_ (#175) üzenetére


KTU
addikt

Ha tényleg feladták, azonnal működik,
volt hogy fizetés után 2,5 órával láttam a tracking számot a kereső oldalakon, SG-s.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#177) Szabyka_ válasza KTU (#176) üzenetére


Szabyka_
tag

Nálam nem működött azonnal ...CN post

[ Szerkesztve ]

(#178) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!

Találtam egy külföldi fórumban belinkelve egy S133 jelzésű ROM-ot. Használja ezt valaki? Milyen?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#179) KisPocok31 válasza jFox (#178) üzenetére


KisPocok31
csendes tag

Igen. Nekem ezzel jött az AliExpress-ről júniusban. Lenovo A800_S133_121213
Magyar és minden O.K. vele bár tuti vannak hibái. De mivel én még csak ilyet láttam így nem tudom milyen a többi.

(#180) jFox válasza KisPocok31 (#179) üzenetére


jFox
őstag

Köszi a választ. :R
root-olni próbáltad?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#181) Szabyka_


Szabyka_
tag

A belső tárhely particionálásával esetleg már foglalkozott valamelyőtök ?

(#182) KisPocok31 válasza KisPocok31 (#179) üzenetére


KisPocok31
csendes tag

Rootoltan küldték Kínából ezzel a ROM-mal. (S133)

(#183) jFox válasza KisPocok31 (#182) üzenetére


jFox
őstag

Az ok, de te nem próbáltad még root-olni?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#184) andagraf72


andagraf72
csendes tag

Sziasztok !

Az lenne a kérdésem, hogy kijelzőre védőfóliàt hol lehet rendelni hozzá ?

(#185) KisPocok31 válasza jFox (#183) üzenetére


KisPocok31
csendes tag

Nem. Nem próbáltam. Nekem ez az első androidos telefonom, így még nem mertem ilyen szinten hozzányúlni. Pedig szívesen kipróbálnám azt a mindenki által preferált S129-es ROM-ot is. Meg az a bizonyos particionálás se lenne hülyeség mert tök felesleges ez a belső tárhely, sdcard, sdcard2 felosztás szerintem. Egyszer talán lesz majd alkalmam valahol ellesni, megtanulni ezeket a rafináltságokat.

(#186) KisPocok31 válasza andagraf72 (#184) üzenetére


KisPocok31
csendes tag

védőfóliát innen rendelhetsz:

http://www.aliexpress.com/item/High-Quality-For-lenovo-A800-3G-smartphone-Screen-Protector-Free-Shipping/802744367.html

vagy

http://www.aliexpress.com/item/For-Lenovo-A800-Premium-Invisible-Clear-LCD-Screen-Protector-Cover-Guard-Shield-Protective-Film-Kit-2/922089947.html

vagy

http://www.aliexpress.com/item/10X-Clear-Monitor-Screen-Protector-Film-Guard-for-Lenovo-LePhone-A800-Front-free-shipping-Without-Retail/1090040961.html

és sorolhatnám, remélem találsz kedvedre valót.

(#187) PR0JECTNR56 válasza andagraf72 (#184) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

(#188) andagraf72


andagraf72
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszokat.

(#189) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

A telefon módosítása során belefutottam egy kis furcsaságba. Az alap ötlet egy MIUI-s felület létrehozása volt, a témát leszedtem, de a status bar-t képtelen lecserélni. Először a Solo Launcher-re gyanakodtam, de a Nova/Apex/Holo trióval sem tudta lecserélni. A MIUI-s launcher szintén kudarcot vallott ezen a téren.
Esetleg van valakinek bármilyen megoldása erre (lehetőleg az apk fájlok feltúrását mellőzve)? Előre is köszönöm. :R

(#190) zsolesz6


zsolesz6
aktív tag

Sziasztok!

Barátnőmnek vettünk egy ilyen telefont. Nem tudom pontosan honnan rendelte, ő intézte. Úgy látom már alapból rootoltan érkezett, viszont a ROM nem valami gyors, a telefon paramétereihez képest. Minideal-en láttam hogy valóban van olyan, amit rootolva árulnak. Az lenne a kérdésem hogy van e ezen valamilyen recovery, és hogyan tudok belelépni. Valamint ha nincs, hogyan tudok rá tenni, és milyen ROM-ot érdemes rá felrakni. Nekem tetszik az a launcher ami általában a képeken van, viszont a jelenlegi ROM-ban ezt sem találtam meg.

(#191) KTU válasza zsolesz6 (#190) üzenetére


KTU
addikt

CWM itt
FlickAir készítette rom, ebbe Holo Launcher van
CWM "hideg" indítás [link]

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#192) zsolesz6 válasza KTU (#191) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

:R

(#193) jFox


jFox
őstag

Sziasztok! Nektek mennyit bír ki az akksi? Én akárhogy spórolok 1,5 napnál többet nem tudok kihozni belőle úgy, hogy estére kikapcsolom.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#194) PR0JECTNR56 válasza jFox (#193) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Ezzel a rommal használom, igaz nem túl sokat, de így 2-3 napig elvan (fényerőszabályzás automata módban és szinte minden egyéb beállításnál az energiatakarékosságot helyeztem előtérbe).

(#195) diablo1984 válasza jFox (#193) üzenetére


diablo1984
veterán

nem okostelefontént használva, napi 10perc telefonálgatással éjjell-nappal bekapcsolva 5-6 nap! sokat dumálva rajta(tehát órákat megállás nélkül) 1 napot kibír!

(#196) PeetR


PeetR
aktív tag

Nálam is elég jól bírja az aksi 2-3 napot simán elvan kevés wifi-vel, dumával.

(#197) jFox


jFox
őstag

Köszönöm a válaszokat. Én általában úgy használom, hogy 2 kártya (saját+céges), mobilnet, ahol van wifi, bluetooth. Némi interne, ritkán gps. Így 1,5 nap. De most, hogy voltam nyaralni: 1kártya, mobilnet, kicsit több internet, kicsit több gps. És így is csak 1,5 napot bír.:F
Lehet hogy már gyengélkedik az akksi? Én kéztöl vettem a telót.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#198) andagraf72


andagraf72
csendes tag

Sziasztok !

Még csak egy hete van meg a telefon,de nagyon meg vagyok vele elégedve.
Az lenne a kérdésem, hogy a képen látható verzió és build-szám alapján megtudnátok mondani, hogy eredeti vagy valamilyen custom-rom van-e a telefonomon ?

(#199) zsolesz6


zsolesz6
aktív tag

Bakker. Én nem bírom rajta lecserélni a recovery-t sem. Elindítom gyári recoveryben, és nem látja az SD kártyát, csak a saját memóriát. Átmásolom oda a cwm zip-jét. Nem teszi fel. Átnevezem update.zip-nek akkor sem. Folyton azt írja: signature verification failed, istallation aborted. Szóval passz. A ROM-ot meg sem próbáltam felrakni.

(#200) zsolesz6 válasza zsolesz6 (#199) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Megoldódott!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Lenovo A800
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.