Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Lenovo A800

Hozzászólások

(#1) kiralyroli


kiralyroli
tag

Láttam hogy még nincs a Lenovo A800nak fóruma így nyitok egyet! Aki szeretné nyugodtan megoszthatja a telefonnal a tapasztalatait. Én most rendeltem nem rég már úton van majd ha megérkezik beszámolok hogy milyen!

(#2) mQWeXgsf


mQWeXgsf
aktív tag

Várjuk a beszámolót. Nekem 10 nap múlva érkezik meg kb. :)

(#3) kiralyroli válasza mQWeXgsf (#2) üzenetére


kiralyroli
tag

Szerintem elég korrekt készülék! Eredetileg nem ilyet akartam hanem Lenovo A660-at csak nem volt készleten így módosítva lett a rendelés. Nem bántam meg hogy végül ezt rendeltem! Mérete pont jó nekem,se nem nagy se nem kicsi. Jól össze van rakva a teló,nem recseg nem ropog. Kijelző sem mozog.Wifi jel jó, térerő jó,Gps-t nem próbáltam még.Érintőképernyő jól érzékel.Aksival sincs gond szerintem. A töltő elég lassan tölti a telefont, úgy tudom hogy nem árt a telefonnak a nagyobb töltő így én veszek egy 2000Mah-es töltőt majd szerintem. Előtte nekem egy Huawei y300-am volt ez sokkal jobb szerintem. Honnan rendelted és mikor? Milyen postával jön?

(#4) Szabyka_


Szabyka_
tag

Én ma rendeltem fehéret tokkal fóliával remélem hamar megjön!Az 512mb ram elég lesz neki ?
A vaku hiányát fájlalom egyedül ...

[ Szerkesztve ]

(#5) kiralyroli válasza Szabyka_ (#4) üzenetére


kiralyroli
tag

Honnan rendelted és milyen postával jön? Elég lesz neki szerintem, főleg ennyi pénzért jó vétel.Én is fehéret rendeltem egy fekete szilikon tokot azért beszerzek majd mert koszolódik főleg hogy nem sima a hátlap! Amit ajándékba küldenek kemény tokot az nem valami jó én nem is használom.

[ Szerkesztve ]

(#6) mQWeXgsf válasza kiralyroli (#3) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Köszi a beszámolót. Én két napja rendeltem Minideal-ről, SG post-al. Tegnap már élő Tracking number-em volt, nagyon gyors a Minideal. Kértem, hogy magyar nyelvet is telepítsenek, remélem nem felejtik el. :)

(#7) kiralyroli válasza mQWeXgsf (#6) üzenetére


kiralyroli
tag

Én is Minidealről rendeltem SG posttal Juni 28.án lett célországba elküldve és Juli 9.én hozta a postás.Én nem kértem külön semmit és magyar nyelv van benne de nem 100%-os! egy két helyen angol.Rootolva jött.

(#8) Szabyka_ válasza kiralyroli (#5) üzenetére


Szabyka_
tag

Én az aliexpressrol rendeltem de china postal, multkor sg postal rendeltem telcsit az is 18 nap alatt ért ide ... eben-guba ...

(#9) fila


fila
senior tag

Hali,

Probálta már valaki flickair kolléga romjait?

Nekem a minideales sokszor belassul.

[link]

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#10) Szabyka_ válasza fila (#9) üzenetére


Szabyka_
tag

Ezek magyar romok is ?

(#11) fila válasza Szabyka_ (#10) üzenetére


fila
senior tag

Azt írja.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#12) mQWeXgsf


mQWeXgsf
aktív tag

Megjött nekem is a készülék. Rendeléstől számítva 6 nap alatt /Minideal+SG post/. Eddig semmilyen hibával nem találkoztam, de pár nap nyüstölés még ráfér. :)

(#13) kiralyroli válasza mQWeXgsf (#12) üzenetére


kiralyroli
tag

Az akkor jó gyors volt ;) Gps-t próbáltad már? Az enyémben nem a legjobb a Gps de azt leszámítva mással nincs gond! Fehéret vagy feketét rendeltél?

(#14) mQWeXgsf válasza kiralyroli (#13) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Gps-t még nem tudtam kipróbálni, mert pár napig még nem tudok szabad ég alá kerülni :( Fehéret vettem, ami nem vakító fehér, inkább vajszínű. Gyári apex launcher beállításaiba érdemes bepipálni, hogy tartsa memóriában a launchert. Wifi nagyon stabil, kijelző szép. Tárhely beállításokba lehet szabályozni, hogy a behelyezett micro SD kártya legyen az alapértelmezett SD kártya, így nagyobb játékok is feltelepíthetők, ez külön öröm. Most Wanted, Asphalt 7, Modern Combat 4 játszhatóan fut rajta. Alsó hangszóró elég izmosan szól, a felső fülnél lévő csak átlagos hangerejű /valami progival biztos lehet majd hangosítani kicsit/. A kamerája szerintem vállalható a kínai mobilok között.

(#15) mQWeXgsf válasza kiralyroli (#13) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Sikerült mégis kipróbálnom GPS-t. Net nélkül kb 2 perc alatt talált 5 műholdat és bepozicionált. De menet közben pl. autóban nem tudom mire lenne képes.

(#16) kiralyroli válasza mQWeXgsf (#15) üzenetére


kiralyroli
tag

Köszi hogy megnézted. Nekem nem talált műholdakat csak mobileuncle tools után. De ezt leszámítva hibátlan a készülék :) Én is fehéret rendeltem Minideal+SG post. Feketét szerettem volna de +20$-t nem ért meg nekem meg amúgy is rendeltem tokot úgy meg nem fog látszani hogy milyen színű a hátlap.:) Tartsa memóriában a launchert az mi célt szolgál ? :)

Wifi nekem is tökéletes! :) Rendeltem egyszer egy Hyundai táblagépet hát abban nagyon rossz volt a a jel router mellett 1 csík :Y pár méterre már nem is fogta a jelet...

[ Szerkesztve ]

(#17) mQWeXgsf válasza kiralyroli (#16) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Ha elindítok valamit /komolyabb játék, facebook vagy böngésző stb/ majd visszalépek főképernyőre, akkor előfordul, hogy várni kell pár másodpercet mire újra betölti a főképernyőt. Ha a launcher memóriában marad akkor ritkábban van ilyen eset.

[ Szerkesztve ]

(#18) kiralyroli válasza mQWeXgsf (#17) üzenetére


kiralyroli
tag

köszi :)

(#19) kiralyroli válasza mQWeXgsf (#14) üzenetére


kiralyroli
tag

Abban tudnál még segíteni hogy az alapértelmezett mentési helyet hol lehet beállítani? Mert beállításokon belül a tárhelybe nem lehet változtatni hogy telefonra mentse vagy a micro sd-re. Nem tudom telepíteni a játékokat.

(#20) mQWeXgsf válasza kiralyroli (#19) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Pedig nekem ott van: beállítások/tárhely/alapértelmezett írás lemez: USB storage vagy SD storage. Az USB storage a telefon 2 GB -os memóriája, az SD storage a behelyezett SD kártya. Ha SD storage-t választod, akkor a micro SD kártyád lesz az sd kártya 1, ha filekezelőbe nézed.

(#21) kiralyroli válasza mQWeXgsf (#20) üzenetére


kiralyroli
tag

oké köszi. azt átállítottam SD storage-ra de úgy sem engedte telepíteni a Most wantedet. Megpróbálom egy másik játékkal is.

(#22) mQWeXgsf válasza kiralyroli (#21) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Átállítás után a telefon újraindítása megvolt?

(#23) kiralyroli válasza mQWeXgsf (#22) üzenetére


kiralyroli
tag

Igen újraindult.

(#24) mQWeXgsf válasza kiralyroli (#23) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Pedig másnál is mûködik tuti. Van pár youtube videó ahol Most Wantedet játszanak ezzel a telóval.

(#25) kiralyroli válasza mQWeXgsf (#24) üzenetére


kiralyroli
tag

Végül sikerült telepíteni Usb kábelen keresztül. Lehet az apk fájl nem volt jó amit telepíteni akartam.

(#26) kiralyroli válasza fila (#9) üzenetére


kiralyroli
tag

Én ma tettem fel és szerintem jobb mint ami alapból fent volt! Magyar nyelv van benne de viszont több az angol benne mint ami eredetileg volt rajta. Pl telepítésnél installt ír meg a hangbeállítások ugyan úgy angol. Szerintem gyorsabb is valamivel szerintem megéri lecserélni. Ezt is fel tettem [link] de nem kellett volna mert nem is jó meg elvesztettem a root jogomat :D Jó sokat szenvedtem vele mire rootoltam újra mert nem akarta egyik program sem rootolni. Próbáltam laptopon keresztül is meg androidos programokkal is de semmi. Végül találtam ezt [link] és kb 2 perc alatt rootoltam! utána tettem fel ezt CWM-ből amit te is belinkeltél.

(#27) F e Z o válasza mQWeXgsf (#6) üzenetére


F e Z o
veterán

SG post-tal ingyen jön ugyan a csomag, de ajánlottan? Mert pl a dealextreme-n sima levélként 1cent, ajánlott levélként 1,3 dollar a postaköltség. Az rendben van, hogy nyomon követhető, de ha nem ajánlottan jön, akkor sok helyen eltűnhet a csomag. :W Sajnos volt már rá precedens.

H2O über alles!

(#28) mQWeXgsf válasza F e Z o (#27) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Ajánlottan jön. Benne van a nevében is: Registered airmail SG post. Alá is kellett írnom átvételkor. Amúgy szerintem most a Minideal/SG post a legjobb párosítás, rendeléstől számítva 6 napon belül kezemben volt a telefon.

(#29) PeetR válasza mQWeXgsf (#28) üzenetére


PeetR
aktív tag

Az szép, én szerdán rendeltem meg az A800-at szintén Minideal/SG 4PX szerint Singapore-ban jár jelenleg a csomi.
Neked hogy alakult a szállítás? Vajon jövőhéten megkaphatom?

[ Szerkesztve ]

(#30) mQWeXgsf válasza PeetR (#29) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Minideal, SG post:

12-07-2013 05:04:46 /ekkor rendeltem/
12-07-2013 兰光
12-07-2013 兰光
13-07-2013 HONGKONG
13-07-2013 HONGKONG
13-07-2013 HONGKONG
14-07-2013 SINGAPORE
15-07-2013 Célországba elküldve / Item sent abroad
17-07-2013 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
17-07-2013 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
17-07-2013 Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
18-07-2013 Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered :D

[ Szerkesztve ]

(#31) Szabyka_ válasza kiralyroli (#26) üzenetére


Szabyka_
tag

Nekem HJ postal 10 nap alatt jött meg ...
most SG postal jön a 820 az remélem hamarabb itt lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#32) Szabyka_


Szabyka_
tag

Esetleg van köztetek olyan akinek megvan a gyári minidelaos rom lementve ? :R

(#33) dokee78


dokee78
félisten

Magyar nyelvet tartalmazó ROM és felrakási utmutató van valahol?

(#34) mQWeXgsf


mQWeXgsf
aktív tag

Minideal-en leesett az ára 99.99$-ra a telefonnak! :)

Majd ha csinálok egy gyári visszaállítást, akkor lementem a gyári magyar nyelvû minidel-es romot.

[ Szerkesztve ]

(#35) Szabyka_ válasza dokee78 (#33) üzenetére


Szabyka_
tag

www.needrom.com

(#36) mQWeXgsf


mQWeXgsf
aktív tag

Lenovo A800 Minideal-es érintetlen magyar ROM, root+supersu+play áruház /nandroid backup/.

A kicsomagolt clockworkmod mappa legyen felmásolva az SD kártyára /külső SD/, majd CWM-ből restore. 6.0.1.5 CWM-el lett backup-olva.

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#37) krecso


krecso
tag

Valaki el tudná magyarázni részletesen PÜben, hogy kell custom romot felrakni a telóra?

Nagyon szépen köszönöm!

(#38) dokee78 válasza krecso (#37) üzenetére


dokee78
félisten

Jó ötlet támogatom,bár nekem elég egy leírás,hogyan tegyek fel CWM-et.
Ugyanis a héten kapok egy ilyen készüléket,hogy tegyek rá magyarul is tudó ROM-ot.

(#39) PeetR válasza dokee78 (#38) üzenetére


PeetR
aktív tag

+1 Én is a héten kapok egy A800-at és valahogy nem akarok téglát csinálni belőle :D.

[ Szerkesztve ]

(#40) kiralyroli válasza krecso (#37) üzenetére


kiralyroli
tag

Már írtam PÜ-t de ide is bemásolom amit leírtam neked mert látom hogy másokat is érdekel. De aki nem biztos abban amit csinál az inkább hozzá se kezdjen csak saját felelősségre mert nem nehéz téglát csinálni a telefonból :) Én sem értek hozzá nagyon én is leírások alapján csináltam és volt hogy majdnem hazavágtam a telefont legalábbis azt hittem hogy annyi neki. :D Factory reset után újraindulgatott a telefon kb negyed órán keresztül. Végül megtudtam hogy "normális" mert volt már ilyen nem egy embernél.

Rootolni [ez] alapján sikerült nekem. Itt részletesen le van írva minden. Mivel én nem tudok angolul így lefordítottam az oldalon lévő leírást. CWM Recovery-t csak rootolás után tudsz cserélni. Töltsd le play áruházból a mobileuncle tools-t és rootolás után ezzel tudod ellenőrizni hogy rootolt vagy sem a telefon. Fent a bal sarokba kifogja írni zöld betűkkel hogy Root vagy pirossal hogy Unroot. Recoveryt kerestem googleba de már nem találom azt ami nekem fent van. Nekem a recovery A800 6.0.1.5 van fent. Nem tudom hogy hova tudnám feltölteni ahonnan letudod tölteni. Találtam mégis egyet [ezt] tedd fel. gépen keresztül rámásolod a micro sd kártyádra utána elindítod a Mobileuncle tools-t és rámész a recovery update -re. ott megfog jelenni legelöl az ami az sd kártyádon van meg alatta sok másik is. kattints az elsőre. Ha kész a recovery telepítése utána már lehet főzött romot is telepíteni. Én [ezt] használom a minideales helyett. Update V3-at telepítsd mert ott már a hibák ki vannak javítva. romot is fel kell tenned a memória kártyádra zip formátumban tehát ne csomagold ki. Mobileuncle toolsból tudod elindítani a telepítést. Into Recovery Mode kiírja hogy Reboot to recovery és leokézod.

Rom telepítést meg ez alapján csináld:

Custom ROM telepítése:
Custom ROM letöltése XDA-ról vagy PFC-ről, majd felmásolása a memóriakártyára vagy a belső memóriába.
Először ellenőrizni kell, hogy WIPE vagy NO-WIPE ROM-e. Ha NO-WIPE a ROM vagy a ROM egy korábbi verzióját frissítjük ugyanannak a ROM-nak egy újabb verziójára frissítünk, akkor a 3. lépés kihagyható.

Biztonsági mentés készítése a az adatokról (/data mappa, telepített programok és azok adatai) ajánlott, mert törlődik minden!
Ki kell választani a Recovery-ben a "Wipe menu"-n belül a "Wipe data (factory reset)"-et és a "Mounts and Storage"-on belül a "Format /system"-et és mindegyik után a "Yes"-t.
Ki kell választani a Recovery-ben a "Wipe menu"-n belül a "Wipe cache"-et és a "Wipe dalvik-cache"-t és mindegyik után a "Yes"-t.
A Recovery főmenüjéből ki kell választani az "Install from zip file"-t, majd az "Choose zip file from SD card"-ot vagy a "Choose zip file from internal storage"-ot attól függően, hogy hol található a zip fájl. Most el kell navigálni a letöltött ROM .zip fájljáig és ki kell választani azt, majd "Yes".
Ha végzett a telepítés, akkor újra lehet indítani a gépet és már az új ROM fog fogadni.

Amúgy [itt] minden le van írva a téma összefoglalóban. Először bonyolult volt nekem is de aztán megértettem :)

Ha valamit nem értesz nyugodtan írj megpróbálok segíteni. :)

[ Szerkesztve ]

(#41) krecso válasza kiralyroli (#40) üzenetére


krecso
tag

Igen, nagyon szépen köszönöm! :)

(#42) krecso


krecso
tag

Odáig eljutottam, hogy rámásoltam már a custom romot a kártyára, de sehol nem találom, mivel nem jelzi ki a recovery. Valami ötlet? Mert így nem igazán tudom feltelepíteni. :F

(#43) dokee78 válasza krecso (#42) üzenetére


dokee78
félisten

Nincs kicsomagolva ugye?

(#44) krecso válasza dokee78 (#43) üzenetére


krecso
tag

Nincs. De még az is érdekes, hogy csak azokat a mappákat mutatja, amik alapból fentvannak, a user által létrehozotak nem láthatók. :/

(#45) dokee78 válasza krecso (#44) üzenetére


dokee78
félisten

SD kártya gyökerébe másoltad?

(#46) kiralyroli válasza krecso (#42) üzenetére


kiralyroli
tag

Ezek szerint akkor már rootoltad? mtk mobileuncle tools kiírta hogy root? Feltöltöttem a data.hu-ra azt a recovery-t amit én is használok. Próbáld meg [ezzel].

(#47) krecso válasza dokee78 (#45) üzenetére


krecso
tag

Próbáltam gyökérbe is és mappába is másolni, de nem működött..

(#46) kiralyroli
Rendben, köszönöm, megpróbálom ezzel is. Lehet bugos a mostani. :)

(#48) diablo1984


diablo1984
veterán

egy ilyen a800-as rendelésen gondolkozom, kérdés, hogy a bankom mást nem számol fel, csak egy közép árfolyamot és kakukk? tmallbox-nál 95USD és free shipping van, ez így van, vagy így is van paypal 4% és postaköltség? a minideal-en 6 hó gari nem túl combos(ott 99USD,free shipping), főleg, ha gond van a 4-5.hónapban, mert mire odaér és vissza a cucc, ki tudja, hogy hogy kezelik....

(#49) krecso válasza krecso (#47) üzenetére


krecso
tag

Na megpróbáltam feltenni a másik recoveryt, ezt már fel sem ismeri a Mobileuncle Tools. Próbáltam simán recovery.img-re is átnevezve, de sehogy sem megy.

(#50) kiralyroli válasza krecso (#49) üzenetére


kiralyroli
tag

Akkor valami mással van gond szerintem mert nekem is ez van fent és én fel tudtam tenni.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Lenovo A800
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.