Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Nem találtam hasonló gyűjtő topikot, ezért gondoltam összegyűjthetnénk egy helyre tapasztalatainkat/tudásunkat.
Én is a léghűtés híve vagyok, a gépemnek szinta nulla a zaja, és a proci legnagyobb terhelés alatt se megy 44-45 fok fölé.
Az én megoldásomban minden venti befelé fúj, kettő egymás mögé csavarozva hátul, párhuzamosan kötve 6-6V-ról mennek, semmi zajuk, az oldallapra vágtam még egy 12 centis ventinek lyukat a procival szemben, ennek hőmérsékletfüggő szabályozása van, csakúgy mint a táp 14 centisének, ezeknek sincs hangjuk. Egyedül a procihűtőnek van némi zaja, de alacsonyabb feszültség és némi hőmérséklet emelkedés árán annak se lenne. Gép: Asus K8N4-e deluxe, Athlon64 2800+, 2x512 ram, 250GB WD sata II, Abit rx600 pro pci-e.
Kíváncsi lennék mások megoldásaira, hatékonyságra is. Olvastam sok vízhűtés tesztet, de nem győztek meg hogy a mostaninál jobb lenne.

(#2) fefo1


fefo1
csendes tag

énis irok ide remélem itt találok valami jo kis megoldást a jelenlegi technikám felhasználásával:):):):)Nem szertném totál szét vágni a házamat mert elöl van nagyon és látszik. a gépemben van egy 12 cm-s venti elöl,van egy 8 cm-es hátul a táp alatt ezeknek kivan vágva alöl és hátul a lemez!!a procin is van zalman 7000alcu a videokarin is van egy zalman 80dhp-s hütö ventivel együt,a tápomnak hátulrol van ventije,enek még nicsen kivágva a lemeze,amugy egy kodegen 400-as tápom van.
az a baja hogy van hangja még mindig tud alaki valamit mit lehtne elkövetni továbi rombolás és költségek nélkül?amugy a proci terhelés nélkül 40 fok terhelésnél pedig felmegy 56 fokra is .tudom az abit is7-es lap csal elvileg!!tud segiteni valaki??köszike elöre is

(#3) trassher válasza fefo1 (#2) üzenetére


trassher
addikt

Nekem is volt kodegány házam anno és hát szegényeknek elég szar a szellőzése. Sztem ha halk és jól szellőző házat akarsz akkor venned kell 1 újat. Ha visszafogott házat akarsz ami jól szellőzik akkor sztem vegyél 1 ilyet: [link]
Megkérik érte a 23K-t de ebbe már semmi se kell és olyan halk hogy beszarsz-behugyozol. Én a boltban nézegettem és nagyon halk. Azért ajánlom ezt mert ahogy írtad az 56 fokos proci nem egészséges. Ha a táp már nem garis akkor 1 venticsere megoldhatja a gondot + még vehetsz rá 1 ilyet [link]

Redmi Note 7

(#4) trassher


trassher
addikt

Jah a gépen hűtése: a procin CoolerMaster Ultra Vortex hűtő. Ez a 3000+ A64-emet 30 fokon tartja 1600rpm-en terhelv meg 38 fok. Hangja 20 Db. Van még két 8 cm-es Aerocool UV Silnet ventim (moddolt a gép) amiket átalakítóval 9,5 volton hajtom és szinte semmi hangjuk. A tápom 400W Codegen 8 cm -es ventivel ami teljesen halk + még van rajta rezgéselnyelő szilikon.
Íme pár kép:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Redmi Note 7

(#5) fefo1 válasza trassher (#3) üzenetére


fefo1
csendes tag

szia.azt hogy érted ha a táp már nem garis akkor egy venti csere megoldja a problémát???
ezt kifejtenéd kicsit bövebben???
meg amugy sajna a pénz a legnagyobb elenségem azért irtam hogy költségkimélö üzemmod kellene:)))))))))))))))))))ha igy van még valami megoldásod számomra azt megköszönném!!!!!!!!!!!!

(#6) fefo1


fefo1
csendes tag

bocsika a házam egy maxxtro.elnéztem bocsika!!!!!!!!!!!

(#7) trassher válasza fefo1 (#5) üzenetére


trassher
addikt

A táp burkolatának megbontása garancia vesztéssel jár. Ha már nem garis akkor rakhatsz bele új halkabb ventit. Költségkímélélsnek meg azt tudom ajánlani hogy hogy minden házventihez vegyél 12V->7 vagy 9,5V átalakítót. Ettől sokkal halkabb lesz és csak alig fog kevesebb levegőt szállítani.

[Szerkesztve]

Redmi Note 7

(#8) C^^


C^^
őstag

Na Hali mindenkinek.
Jó látni ezt a topicot, énis a léghűtés híve vagyok.
Sajnos egy nemtúl jól szellőző, codegen házam van. Elől kivannak szedve az 5.25''os helyekről a ''díszítőelemek'', és ott van egy 3.14es kereten az egyik winyóm, fölötte meg 1 optikai. Hátul egy Zm-F1 házventi fúj ki (Ellenállással 5V-on, mert 12v-on elviselhetetlen a 38decibel). Felül a táp egy 12cm-es ventivel fúj ki. A Procin egy Glacialtech igloo 2470 Figyel (2500+os barci @ 3200+). A chipseten slient OTES passzívhűtés van. VGA egy elég forrófejű 6600GT, amiről tudjuk hogy gyenge a gyári hűtés, ezért azon egy Zalman VF700-CU figyel Slient mode-ban (5v-on).
A másik winyómon szintét 5v-on egy evercool 1ventis hűtés alul.
Mindent összevetve most egész jó a szellőzés.

Szobahőmérséklet: 22°C
CPU:
-IDLE: 45-47°C
-Full Load: 52-53°C
VGA:
-IDLE: 46-48°C
-Full Load: max 60°C (12V-on 54-56)
Chipset:
-IDLE: 29-30°C
-Full load: 33-34°C
40GB maxtor (hűtés nélkül, úgymond a ''menetszél'' hűti):
-IDLE: 22°C
-Full Load: 24-25 °C
250GB Samsung:
-IDLE: 27-28°C
-Full Load: 29-30 °C

Tervezek továbbá a ház tetejére egy ''lukat'' egy 8cmes ventihez, befújatni.
Esetleg alulra a VGA alá egy ''kiszívót'', csak attól félek, hogy elszívja a vf700-cu-tól.
A vga-m is lehetne idle-ben hűvösebb, szal nemtudom mit kéne tenni. Fúrni a VGA-ra merőlegesen az oldallapra 1 helyet, és oda 1 8cm-es ventit?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#9) CounterBoci válasza C^^ (#8) üzenetére


CounterBoci
senior tag

a meleg levegő eleve felfelé száll, alul kéne befújatni a friss levegőt, felül meg ki a meleget szerintem. így a vga is folyamatosan hűs levegőt kapna.
oldallapra lyuk a vga-val szemben jó ötlet. még arra kell ügyelni, hogy a gépben túlnyomás legyen, több venti fújjon befelé, mint kifelé.

(#10) kmiki20


kmiki20
senior tag

Hi,

A topic jó ötlet,reméljük nem fuccsol be.

Nekem 1 Yesico Openair házam van.Elöl és hátul van 1-1 glacialtech silentbalde 120mm-es venti,+a tápban szintén van 1 120mm-es.A lapom(abit an8-sli) passzív hűtéses,a vga szintén, a proci ugyszintén.(1 nagy heatpipos TT-hűtő van rajta.)

Érzékelő tulajdonságai
Érzékelő típusa Abit MicroGuru (ISA E0h)
GPU érzékelő típusa Driver (NV-DRV)
Alaplap neve Abit AN8 Series

Hőmérsékletek
Alaplap 30 °C (86 °F)
CPU 28 °C (82 °F)
PWM 37 °C (99 °F)
GPU 54 °C (129 °F)
Maxtor 6Y080P0 23 °C (73 °F)

Hűtőventilátorok
CPU 963 RPM
Rendszer 1024 RPM
OTES2 1024 RPM


Alapon ilyen értékeket mutat az everest.

[Szerkesztve]

(#11) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Zárt, rossz szellőzésű házakból is sokat ki lehet hozni egy kis farigcsálással. Itt van az én megoldásom: [link]
Egyedül a winyónak van hangja, minden venti 5 Volon van járatva.

mod: ha a gépemmel kapcsolatban bárminemű kérdés van akkor azt oda plíz:B

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12) C^^ válasza Winner_hun (#11) üzenetére


C^^
őstag

Írtam is bele, szép ház :C

(#13) Winner_hun válasza C^^ (#12) üzenetére


Winner_hun
félisten

Válaszoltam is, kösz:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14) trassher válasza Winner_hun (#11) üzenetére


trassher
addikt

Már láttam de :R Respect :R

Redmi Note 7

(#15) Winner_hun válasza trassher (#14) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem éppen a modding miatt raktam be, mert van ott minden, de külön nincs meg, ezért ment az egész

:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16) schumi


schumi
aktív tag

nekem is tetszik a topic, én is a léghűtés híve vagyok

hamarosan teszek fel néhány képet is h milyen az én ''légkeringető-rendszerem''
de addig leírom;
2800@2300mHz-en megy a Bartonom CoolerMaster Jet7+ full réz hűtővel-minimum fordulaton , Idle 34-35 fokon illetve terhelve 43-45 fokon
mobo 27 fok illetve 30

a Vgam Asus 6600GT 500/1000-en megy, Primecooler Vgahg2-vel (réz) (nem nagyon tuningoltam mert ritkán játszok, főleg grafikával foglalkozom) idle 38-39 fokon megy 3d-ben 49-51 fokon megy
-emelett 4 rendszerhűtő keringeti a levegőt (majd lesz kép, ha minden igaz) + a 2 fanos chieftec

és érdekességként : ha a ház oldalában lévő 8cm-es hűtőm lekapcsolom :

a Cpu-ról nem húzza le a meleglevegőt így az alap 44 fokon megy, terhelve már 55-57
-mobo 24 fok illetve 26

viszont a Vga alapon 32-33 fokon megy, 3d-ben pedig 38-39en (sajna a cpu-ról lehúzott levegőt az oldalsó venti lefelé fújja tovább - de sztem ezt a venti megfordítása meg fogja oldani)


22fokos szobahőmérsékleten, ja és a ''leghangosabb'' hűtő 22dBa

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#17) C^^


C^^
őstag

Nah kicsit alakítottam a hűtésemen, plusz egynéhány ventivel.
[link]

(#18) trassher válasza C^^ (#17) üzenetére


trassher
addikt

Hova tűntetek :F

Redmi Note 7

(#19) C^^ válasza trassher (#18) üzenetére


C^^
őstag

Nem tudom... UP, jó lenne ha nem halna be ez a topic.

(#20) timin


timin
csendes tag

Szerintem is jó ez a topic én csak annyit akarok hozzáfűzni, hogy én nem a halkításra törekszem, ez nem azt jelenti,hogy hangos a gépem. A procihűtő borda hőleadó ill. hőfelvevő képességét szoktam növelni, előbbit eloxálással (trisóval kifőzöm a bordát, ez érdekes, de működik) utóbbit polírozással. Sőt még a régi celeronA-s 500-as procimat is políroztam annak idején. Eredmény: így akár ugyanazzal a hűtőbordával el tudtam érni 4-5 fok mínuszt terhelésmentesen és 2-3 fok mínuszt terhelésel a procin, ismétlem UGYANAZZAL A HŰTŐBORDÁVAL. Hátrány csak allu bordán müködik az eloxálás, legalábbis nálam.

(#21) Degradator


Degradator
tag

Hakke!


lenne egy érdekes problémám... vettem egy ATi Silencert, meg van egy Sapphire RadX800Pro -m.
na most az ''érdekes'' probléma annyi lenne hogy nem bírom leszedni a régi hűtést, mivel azok a pici kis csavarok rohattul be vannak tekerve, és a teteje(csavar) már szétnyíródott...
nincs ötlete valakinek mivel lehetne lebányászni??? :(
az istennek se jön le, ráadásul ilyen pici csavarhúzó a világon nem létezik... na meg félek hogy elcsúszik a kezem azt szétb*szok valami ellenálást... :O


:O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O

"makacs madar a sundiszno. csak akkor repul, ha belerugok..."

(#22) timin válasza Degradator (#21) üzenetére


timin
csendes tag

na mármost aza szó amit használsz ''szétnyíródott'', miattad nyíródott szét vagy így vetted?? Ha így vetted akor előtte meg kellet volna nézni. ha nem akkor egy kicsit gagyi amit mondok? de szerintem jó: lengyel piac, óráscsavarhúzókészlet kb 800Ft, ezzel kellett volna bróbálkozni? Ez elég gagyi, de annyira azért erős az anyaga hogy ezt kibírja. Vagy ha már tönkrement a csavarfej akkor csőrösfogóval próbáld meg,de előtte tegyél valamit a nyákra, pl. általánosiskolai papírkészletből itatóspapírt(könyű kivágni, viszonlag vastag, puha, van benne kb 2db 10*10-es amiből kezdő koromba kb 1-nek a negyedét se tudtam elhasználni az ilyen esetekre? az egész kb 250 ft a papírboltba, elégnagy kínzást felfog),de ha nem remeg a kezed (pl. alkohol) akkor csak simán egy erős csőrösfogval a csavar fejét megfogva 'talán le bírod szedni', de mondom ez kínzása akártyának, ha sikerül is, (kb nálam eddig 100% hálistenek) a régi csavarokat nem tudod használni újra, ''ala'' gari ugrott.

(#23) Degradator válasza timin (#22) üzenetére


Degradator
tag

Siker!!!

KÉSSEL ssikerült leszednem!
500 on eddig stabil de mégcsak most kísérletezek....
43 fokos full rerhelés alatt


Kép: http://www.kepfeltoltes.hu/view/060515/Dsc00595_www.kepfeltoltes.hu_.jpg :R :))

"makacs madar a sundiszno. csak akkor repul, ha belerugok..."

(#24) fefo1


fefo1
csendes tag

heloka ujra itt mindenkinek!!
a kérdésem még a szélzajt mivel leehtne elnyomni???????
a vibráciot talán sikerül elnyomnom de a hang amit a levegö kiáramlás ad valoszinüleg azt egyenlöre nem tudom mivel lehetne az összes ventimnél!!
olcso megoldás kellene!!!!!!
elöre is köszike mindenkinek!!!!!!!!!!

(#25) fefo1


fefo1
csendes tag

ja azt még majdnem nem irtam oda hogy azért ne romoljon nagy mértékben a hütési tulajdonságai!!!!!köszike!!!!!

(#26) Lacika25


Lacika25
tag

Sziasztok!

Az én gépem most esett át egy kisebb műtéten, jobban mondva a ház :DDD . Szűkebb pénztárcájúak számára lehet hasznos. Én is az vagyok, így marad nekem is a kísérletezgetés. Szóval! A ventik zaját azzal lehet a legjobban csillapítani, ha az előttük, illetve mögöttük lévő védőrácsot kifűrészeled, vagy kivágod, utánna reszeled. Természetesen ehhez a művelethez mindent érdemes kiszedni a gépből a fémforgácsok miatt. Az alaplap felől lévő oldallemezre tettem egy akkora lyukat, mint a ventillátor, és oda 1db 8 cm-es ventit raktam. A másik oldalra 12 cm-es lyukat raktam + venti. Az összes ventim 22 Ohmos 5 W-os ellenálláson kapja a 12 V-ot. Ezek az ellenállások bírják azt a terhelést amit a venti okoz nekik, kisebb teljesítményű társai füsté válnak :) . A videókártya is kapott természetesen ellenállást. A proci, most teljes terhelés mellet is 7 fokkal hűvősebb mint volt és az alaplapon lévő minden alkatrész kap rendesen levegőt a 12 cm-nek hála. A gép halkabb lett, jobban hűl, pedig a ventik csak 66%-on működnek kb :D . A tápventi is kapott persze ellenállást. Ezt a módszert persze mindenki csak saját fellelősségére tegye, amint teljesen kész lesz a gép, felteszek pár képet a megfelelő topicba.

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#27) C^^ válasza fefo1 (#24) üzenetére


C^^
őstag

Kivágod a ventirácsot. A ventirács kb. egyharmadára csökkenti a levegő útját a ritka lukak miatt, szal még jobb is lesz a hűtésed, de ugyanakkor csökken a szélzaj.
A másik meg a vezetékek elrendezése.
Szerintem mind2 olcsó :DD

(#28) Lacika25


Lacika25
tag

Az értékek: alaplap(ASUS A7V400-MX régi:32-33 fok, új 28-29 fok. Processzor(Sempron 2800+ Socket A): régi(100%):58-59 fok, új 50-51 fok, üresjárat: régi 51-52 fok, új: 46-47 fok. Winchester: régi:32-33 fok, új: 29-30 fok. A videókariról nincs infóm, mivel Ati 8500, ez még nem tartalmazott hőmérőt :O .

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#29) fefo1 válasza C^^ (#27) üzenetére


fefo1
csendes tag

értem

egy a probléma még:D:DD
a kivágás már megvolt és még mindig::(:(:(
ha csökentem a fordulatot akor meg semit nem ér tudtommal
a házam amugy egy maxtor a ház elejében alul avgy egy 12 cm-es venti hátul a táp alat van egy 8-as venti kivan vágva mindketönek a rácsa.
amugy a rácsot még a táprol akarom majd levágni mert annka tuti az a baja!!!
de a töbinek??????:(:(:(:(:(az a paszz
sajna!!!!!amugy az oldalfalon és a hátfalon van parafa kb olyan 7-8 mm vastag!!mégvalami ötleted van??elöre is köszike

(#30) fefo1 válasza Lacika25 (#26) üzenetére


fefo1
csendes tag

szia
esetleg ide is tehetnél fel képeket a gépedröl!!!!!érdekelne lehet a dolog engemis de megtaláláni téged ujra kcisit nehéz lenne::)):):):):):)
jo lenne látni hová vágtál lukakat rá pontosan!!

(#31) Lacika25


Lacika25
tag

Mindenképpen az ellenállásokat ajánlanám, persze akkor, ha tudod vállalni, hogy a ház oldalát is kissé átalakítod, hajlandó vagy rá lyukat vágni. A proci lábait a túlsó oldal kivágásával tudod hűteni, mivel a lábain keresztül is ad le hőt, így ezzel is segíted a hidegen tartását :DD . Halkabb is lesz a gép és jobban is fog hűlni :)) .

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#32) Lavves


Lavves
tag

Hello!

2800-as Sempronom van egy olcsó rézmagos alu hűtővel (CoolerMaster),
amiről a táp 12cm-es ventije is szívja a levegőt.
Semmilyen extra ventit nem használok, a proci 30C terheletlenül,
36C terhelten.
Igaz integrált videokarit használok, és a háznak is elég jó a szellőzése.
(Codegen 7xxx levett oldallappal :) )

Viszont a HDD-m (200Gb PATA Barracuda) mindig 35-39 között van,
pedig nem nyúzom nagyon. Megpróbáltam a táp fölé felszerelni
(ezen a házon itt is van neki hely), hogy ezzel elzárjam a többi alkatrésztől,
de nem lett jobb. Van 1 elfekvő 8cm ventim de nem tudom,
hogy hova és hogyan lenne érdemes felszerelni, mert azt se akarom,
hogy a HDD-ről a procira fújja a meleg levegőt.


(#33) Lacika25


Lacika25
tag

Azzal, hogy nem használod az egyik oldalát, azzal tényleg hűl a proci, de nekem így sem volt a mostaninál hűvösebb, viszont a többi alkatrészek ekkor nem hűlnek, emiatt választottam ezt a megoldást.A 8 cm-es ventit szerkeszd a winyó alá,de ne legyen a táp fölött, a siker tuti, mivel a tápból is meleg levegő jön ki, így érthető, ha meleg volt.

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#34) fefo1 válasza Lacika25 (#31) üzenetére


fefo1
csendes tag

és popntosan hová kell vágni??????minda kettö pontos helye kellene és akor leht kivágánm!!!!!!!
de szerinted ezzel a megoldással semire nem fogok menni??ne mlesz jobb a hütésem??

(#35) timin


timin
csendes tag

nemrég vettem egy dobozos A64-et ez egyébként is hüvős, de a gyárilag hozzáadott bordával + zárt ház + elől + hátul két venti(párhuzamba kötva a ventik kb 6volton járnak így)
csak aza a baj hogy a Radeonom ventije úgy pörög mint a haveom Yamahája de ezt inkább cserélem egy jobb nVidiara mint, hogy vegyek rá KB 10000Ft-ér egy hütőt (akülömbözetet inkább az isteni FPS-ért)

Most terhelésmentesen a procim 30 fok, terheléssel 36 fok.
A gyári borda eloxálva + polírozva.

(#36) Qru


Qru
MODERÁTOR

Van egy AMD X2 4200+ os procim. Jelenleg egy Zalman CNPS7000b Cu teljesít rajta szolgálatot, de sajnos ez kevésnek bizonyul a megfelelő hűtéshez.

Milyen coolert javasoltok hozzá?

/ha ár is társul esetleg meg márkanév... vagy link... de nem vok maximalista... :DD
elégek a jó 5letek THX!

#nincsbennetarcsi

(#37) Robaj


Robaj
addikt

Hőmérsékletek
Alaplap 32 °C (90 °F)
CPU 29 °C (84 °F)
GPU 39 °C (102 °F)
GPU környezete 37 °C (99 °F)
SAMSUNG SP1213N 32 °C (90 °F)
SAMSUNG SP0812C 31 °C (88 °F)

Hűtőventilátorok
CPU 1029 RPM
Tápegység 1424 RPM

Minden alapon, elől-hátul 1-1 12 centis venti, 900-at pörögnek. A procit Artic cooling freezer 64 PRO tartja hűvösen, a vidkarit meg egy Zalman VF700ALCU (5V-1350 RPM)

UI: konfig adataimnál

[Szerkesztve]

(#38) Qru


Qru
MODERÁTOR

A procimhűtőm elé raktam egy 8cm-es sima ventillátort a ház oldaláravan rögzitve, és egy faja lukon kintről jön a luft.

De, szerintetek hogyan érek el nagyobb hűtést:

Ha kintről szívatom be a hideg levegőt a proc coolerhez, vagy ha a coolerről lejövő meleget lököm ki a házból?

(Ház elején van még 1, a ház hátulján 2db 8cm-es venti, szal kereszt huzat már +van :)) )

#nincsbennetarcsi

(#39) C^^ válasza Lacika25 (#26) üzenetére


C^^
őstag

Tehetnél fel pár képet ide is. ^^
Amúgy grat. :C

(#40) Lacika25 válasza C^^ (#39) üzenetére


Lacika25
tag

Köszi gratot :) . Ide is rakok fel képeket, de még csinosításra vár, ez, ha minden jól megy vasárnapra készen lesz.

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#41) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Hi mindenkinek!
Én is kiállok a léghűtés mellet sztem a vízhűtés bonyi de lehet hogy csak én vagyok hozzá ökör. :DDD

(#42) Lacika25 válasza fefo1 (#34) üzenetére


Lacika25
tag

Bocsi azoktól akiknek csak most válaszolok, de délelőttös vagyok és csak most értem haza, este 9-kor pedig már alszom általában. Mint fentebb írtam, vasárnapra nagy vsz. kész leszek és akkor rakok fel képeket. Egyébként a ''szerelő'' oldali lapra, alulra és kissé jobbra raktam a 12 cm-es ventit, hogy a levegő áramlási egyensúly ne bomoljon meg. A másik 8cm-es ventinek pedig oda kell lyukat vágni, ahol a processzor foglalat található. A ventik elölről mindig szívjanak, hátul pedig fújjanak, mert csak így tud a házból a meleg levegő távozni, különben a felgyülemlett meleg levegő miatt ott vagyunk, mintha nem csináltunk volna semmit, ez tapasztalat. A melegedő alkatrészeket nem érdemes eldugott helyre rakni, mivel nem kapnak levegőt, ezáltal jobban melegednek, gyanítom a winchester is emiatt nem tudott hűlni.

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#43) Lacika25 válasza fefo1 (#34) üzenetére


Lacika25
tag

Bocsi azoktól akiknek csak most válaszolok, de délelőttös vagyok és csak most értem haza, este 9-kor pedig már alszom általában. Mint fentebb írtam, vasárnapra nagy vsz. kész leszek és akkor rakok fel képeket. Egyébként a ''szerelő'' oldali lapra, alulra és kissé jobbra raktam a 12 cm-es ventit, hogy a levegő áramlási egyensúly ne bomoljon meg. A másik 8cm-es ventinek pedig oda kell lyukat vágni, ahol a processzor foglalat található. A ventik elölről mindig szívjanak, hátul pedig fújjanak, mert csak így tud a házból a meleg levegő távozni, különben a felgyülemlett meleg levegő miatt ott vagyunk, mintha nem csináltunk volna semmit, ez tapasztalat. A melegedő alkatrészeket nem érdemes eldugott helyre rakni, mivel nem kapnak levegőt, ezáltal jobban melegednek, gyanítom a winchester is emiatt nem tudott hűlni.

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#44) Lacika25


Lacika25
tag

Részemről is léghűtés, egyébként is nagyon drága, a vízkeringető miatt van hangja, plussz a házba mindenképpen kell venti, mivel a többi alkatrészeknek is hűlnie(memória, északi, déli híd, PCI kártyák) kell és a cső is párásodhat nagy melegben, kicsapodik a pára a cső külsejére,(ezt tapasztalom a munkahelyemen minden nyáron, de ott nem veszélyeztett elektronikát), amit szerintem szintén csak ventivel lehet száraz állapotban tartani.

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#45) Qru


Qru
MODERÁTOR

Up! (#38)

#nincsbennetarcsi

(#46) phacednb


phacednb
csendes tag

lenne egy kérdésem
az nem mindegy hogy a venti fordulatszámát a speedfan nevű progival veszem le vagy átalakítót veszek?(12v ról 9 re)

(#47) fefo1 válasza Lacika25 (#43) üzenetére


fefo1
csendes tag

szia
nagyjábol mindent értek.a procifoglalat mögé helyezzett venti az ráfujja a szelet a proci lábaira,a másik oldalra szerelt ventik pedig kifele szivják?a másik két ventivel ami a ház elejébe van és 12 cm-es és a másik ami a táp alat van és 8cm-es az akkor nem jo semire?meg az alaplap alat van a tálca is az elfogja a szelet de nagyon ha ráfujatom a kintröl jövö szelet.ezekre mit mondasz?

(#48) Lacika25 válasza phacednb (#46) üzenetére


Lacika25
tag

Teljesen mindegy, amelyik szimpatikusabb, persze ha működik, mert nálam nem működik. Volt már több gépem, de egyiken sem működött. 1 próbát megér.

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#49) Lacika25 válasza fefo1 (#47) üzenetére


Lacika25
tag

De van mindegyik venti helynek értelme. Ha van annyi ventid, építsd be azokat. A ház oldalára azért tettem plusszba 12 cm-es ventit, mert az direktbe az alaplapra fújja a levegőt, jobban hűti. A proci foglalat mögött, ha van tálca, azt is vágd ki, az én házamban nem volt.

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#50) fefo1 válasza Lacika25 (#49) üzenetére


fefo1
csendes tag

és ha kivágom akkor mögüle szivasam ki a levegöt??vagy fujasam rá??

(#51) Lacika25 válasza fefo1 (#50) üzenetére


Lacika25
tag

Én a fújást választottam, a szívást még nem próbáltam, így nagyon jól hűt. Szerintem jobb a fújás, mert az alaplap amúgy is melegebb mint a szabad levegő, ezáltal az alaplap felől meleg levegőt szív, rosszabb lesz az eredmény.

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#52) Lacika25


Lacika25
tag

Mivel a processzor lábain keresztül a meleg levegő áramlik át.

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#53) C^^ válasza fefo1 (#50) üzenetére


C^^
őstag

Szerintem szemből fújasd rá, mivel a bordára is fúj a venti. Hátul meg szívd, mert a meleget a lábakról és a bordáról le kell szívni.
De ha már megvannak a ventihelyek, akkor lehet szórakozni a szívás-fújással szerintem.

[Szerkesztve]

(#54) phacednb válasza Lacika25 (#48) üzenetére


phacednb
csendes tag

thx. eddig is speedfant használtam.. akkor ezután is fogom :DDD

(#55) wid22


wid22
aktív tag

Én a 12 cm s ventit hátra raktam a táp alá nehéz volt a 8 cm s helyére tenni de megoldottam. Most szivja a levegöt és igy 10-12 fokkal hidegebb a rendszer.
A gép oldalát nem rakom föl mert a játékok miatt a cd vel kell büvészkedni.
Igy a rendszer 24-25 fokos
proci40-42
Egy kérdés a nyitott ház a levegö mozgást nagyon befolyásolja? Jobb lenne ha fönt lenne?
Kösz

[Szerkesztve]

(#56) dokar


dokar
addikt

Az enyém: A gép hátulján befele szív, oldalán is befele, táp felfele hátul ki, ház tetején pedig felfelé. Ja és a CPU-n egy Igloo 7300 van.

extra - SEXRay

(#57) dokar válasza dokar (#56) üzenetére


dokar
addikt

Errő lenne szó:

[kép]
[kép]

Szerintetek mennyire hatékony ez az elrendezés?

extra - SEXRay

(#58) Lacika25 válasza wid22 (#55) üzenetére


Lacika25
tag

Mint fentebb írtam, a levett ház oldala iatt az alaplapon lévő eszközök nem tudnak megfelelő mértékben hűlni, mint pl.: a mem, É/D híd stb...

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#59) Lacika25 válasza dokar (#57) üzenetére


Lacika25
tag

Ez az elrendezés nem rossz, de nem is igazán jó, mivel az alaplap alján lévő dolgokat nem tudja hűteni, ha a nagy plexi aljára tudnál szerkeszteni még egy ventit akkor tökéletes lenne, mivel az alsó dolgok is hűlnének, a felső venti pedig onnét is szívna, így fennálna ismét az egész házon belül a ''huzat.'' Egyébként nagyon tetszik a házad, naygon jó lett :C !

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#60) donhere válasza dokar (#57) üzenetére


donhere
tag

Ez szerintem jo hűtési mód a felső venti jó megoldás (hő felfele áramlik)!
DE: szerintem az a legjobb hűtés a házban ha ki van alkitva egy irányban egy áramlás!!! Tehát pl előről szivja be két venti hátul nyomja ki 2 venti! persze ez kis házakban nem nagyon kivitelezhető de meg lehet oldani azokban is! pl ha nincs annyi optikai meghajto akkor azok helyére egy perforált lemezt vagy vmi légáteresztő szövetet rakva azon keresztül be lehet akár egy 12 es ventit is rakni a 5.25 os helyre!
a lényeg az egyirányú áramláson van, persze amit forditva is meg lehet csinálni, hátulrol szív és előre fuj ki!

[Szerkesztve]

Magyarország jobb pozícióba került a korrupciós listán, bár ez nem volt olcsó.

(#61) dokar válasza Lacika25 (#59) üzenetére


dokar
addikt

Az alsó dolgok nem más, mint egy nf3 chip, ami egyáltalán nem melegedős, de azért ráraktam egy 4cm-es ventit. Mivel a meleg levegő könnyebb, mint a hideg, így az felfelé távozik. A középső magasságban elhelyezkedő venti nem csak a CPU-ra, hanem a ramokon lévő rézhűtőre is fújja a levegőt. A hátsó venti pedig befelé mozgatja a levegőt, ezt a középső közeget a ház eleje felé tolva, ahol is a fenit venti ezt szépen kiszippantja a házból.

extra - SEXRay

(#62) dokar válasza donhere (#60) üzenetére


dokar
addikt

Az áramlás lényegében egy irányú: hátul be, fent ki.
A lényeg hogy a CPU és a RAM hőjét mozgassa el és nagyon jól meg is teszi.
Otthon van egy hőmdiagram erről. Ha hazaértem belinkelem. Kb 1 óra max.

extra - SEXRay

(#63) dokar válasza dokar (#62) üzenetére


dokar
addikt

[kép]

extra - SEXRay

(#64) C^^ válasza dokar (#57) üzenetére


C^^
őstag

Szerintem jó, és még jól is néz ki :R
Esetleg továbbfejlesztés céljából: az oldalsó nagy-plexire tehetnél a winyókhoz egy ventit, akkor azéok is kapnának friss levegőt.
Ez amúgy homemade ház (gondolom), vagy így vetted?

(#65) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Coolik BAT-ot mindenhova és király az élet:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#66) darabka


darabka
tag

Az én masinám szintén egy Codegen házba van bezsúfolva.
A táp felett már eljárt az idő, de a molex csati cseréjénak gyakorlására kiváló volt... :R
Beraktam hát egy Coolink 450W-os tápot, aminek a 120mm-es ventijét azonnal cseréltem, mert valami nagyon érdekes mély, morgó hangot adott ki. Egy Thermaltake ventire cseréltem.
Hátul (lévén keskeny a ház) csak egy 80mm-es ventinek van hely, ide is Thermaltake került. A ház előlapjába egy ugyanilyen, természetesen szívó helyzetben.
Az oldallapon egy 120mm-es a procival szemben és egy 92mm-es az alsó-közép taktusban, hogy kicsit felkavarja a megrekedő levegőt (meg a port, hehe)... Ez a kettő is Tt.
A megregulázás egyszerű volt: először vezérlőt akartam venni, de nincs ennyi szabad 5,25''-es helyem... :DDD Ehelyett a táp egyik csatlakozójára tettem egy hosszabbítót, amin a 12V-os és 5V-os szálat felcseréltem. Erről kapja minden venti a tápot. Így szép csendben, de hatékonyan dolgoznak.
A VGA hűtés egy Primecooler rézhűtő, a procin pedig egy Tt Beetle van. Ez is kb. minimum fordulaton jár, a heatpipe teszi a többit...
A vinyót kiszedtem a 3,5''-os rumliból és megfejeltem egy 5,25-ös beépítő kerettel. Kettővel van az optikai meghajtó alatt, így jól átjárja a levegő.

To protect trees means exterminating beavers.

(#67) dokar válasza C^^ (#64) üzenetére


dokar
addikt

Jaja, 100% homemade. :DDD Fúrás, csiszolás, festés, ragasztás... stb.

Mellesleg megint megnéztem a légáramlás hatékonyságát a házban. Még pedig úgy, hogy egy RTD szenzort rögzíttem a réz ramhűtőkre szorosan. A 3 venti bekapcsolásával 6-8 °C-t nyerhetek.

[kép]
[kép]

Ja a ventik fordulatszámát is tudom állítani az előlapi potikkal. Tehát sztem ez hatékony és halk is.

extra - SEXRay

(#68) C^^ válasza dokar (#67) üzenetére


C^^
őstag

Egy ilyen szenzor mennyibe fáj?

(#69) trassher válasza Winner_hun (#65) üzenetére


trassher
addikt

Hát igen. Már ismerjük fanatikus hozzáállásodat a hűtés kérdéséhez,de az viszi előre a teknikát. :))

Redmi Note 7

(#70) dokar válasza C^^ (#68) üzenetére


dokar
addikt

4990 HUF-ért vettem az OBI-ban, de sztem megérte, mert mér szobahőmérsékletet és külső hőmérsékletet is, ekkor a szenzort ki kell lógatni az ablakon. De bármihez odateszed a szenzort, meg tudod mérni vele a hőméréskletét. Sőt akár lázmérőként is jó. Maximum, minimum értéket megjegyzi, 0.1°C pontos és -50°Ctól +70°Cig mér megbízhatóan.

extra - SEXRay

(#71) Winner_hun válasza trassher (#69) üzenetére


Winner_hun
félisten

:B
Nem azt akartad írni, hogy de nem az viszi előre a technikát?:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#72) trassher válasza Winner_hun (#71) üzenetére


trassher
addikt

Nem mert ez kijelentő mondat volt ezért írtam amit.
Mod.: csak nem megint valami éjféli hsz özönön töröd a fejed? :DD

[Szerkesztve]

Redmi Note 7

(#73) dokar


dokar
addikt

[kép]

extra - SEXRay

(#74) TriackFeri


TriackFeri
aktív tag

A processzor hűtőventíllátor fordulatszámát lehet a biosban szabályozni?

(#75) Lacika25 válasza TriackFeri (#74) üzenetére


Lacika25
tag

Tudtommal nem. Az újabb alalplapok tudják azt, hogy automatikusan szabályozzák a venti fordulatszámát terhelés függvényében, mint a laptopokban. De ezt is engedélyezni kell, hogy állandó fordulaton menjen, vagy szábályozva.

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#76) dokar válasza TriackFeri (#74) üzenetére


dokar
addikt

lapfüggő, az enyém pl nem tudja :(
nem az új vagy régi lapokon van a hangsúly, hanem az olcsó vagy drága lapokon

extra - SEXRay

(#77) TriackFeri válasza dokar (#76) üzenetére


TriackFeri
aktív tag

Azthiszem mikor meglett véve a lap akkor is olcsó volt, mégis tudtam állitani a fordulatszámon. Pedig még jónak se mondanám az alaplapot.

(#78) Degradator


Degradator
tag

OMG!!! vettem egy Ati Silencer 4 et, és most vettem észre hogy a ventillátor visszafele forog benne... (ez normális dolog ennél a hűtőnél?!)
a ventillátorlapátok úgy forognak h így a lehető legkevesebb levegőt forgatja meg a hűtő... sztem nem errefel kéne forognia.
ez rohatt érdekes.
pedig fordítva nem lehet rádugni a csatlakozót...
vagy ez a hűtő így működik, ez a normál? :F

"makacs madar a sundiszno. csak akkor repul, ha belerugok..."

(#79) C^^ válasza Degradator (#78) üzenetére


C^^
őstag

Hát nemtudom, hogy normális -e , de a silencereknek (nvidia silencernél is ez van) az a lényege, hogy a meleget kotorja kifele, szal el tudom képzelni.

(#80) Degradator válasza C^^ (#79) üzenetére


Degradator
tag

igen de a lapátok úgy állnak hogy így a lehető legkisebb hatékonysággal fújja ki a meleget... elvileg nem így kéne működnie mert a gépházban mindig melegebb van mint kinn, kintről kéne beszívnia a hideget, legalábbis ha ránézek ezekre a b*szott nagy lapátokra, akkor valahogy nem ezt gondolnám hogy ennek erre kéne forognia... ez így baromság hogy erre forog. :(

"makacs madar a sundiszno. csak akkor repul, ha belerugok..."

(#81) tts válasza Degradator (#78) üzenetére


tts
addikt

úgy kell forognia

(#82) Degradator válasza tts (#81) üzenetére


Degradator
tag

akkor OK:) :R

"makacs madar a sundiszno. csak akkor repul, ha belerugok..."

(#83) Degradator


Degradator
tag

kép: http://www.kepfeltoltes.hu/view/060520/DSC00613__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[Szerkesztve]

"makacs madar a sundiszno. csak akkor repul, ha belerugok..."

(#84) Winner_hun válasza trassher (#72) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor nem értem a mondatot:B
és nem;) Eddig sem gondoltam ilyenekre, csak volt téma meg szabad időm:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#85) C^^ válasza Degradator (#83) üzenetére


C^^
őstag

Kép alapján is tök jól forog.
Ez a lényege, hogy a meleget ''szedje'' ki onnan.

(#86) dokar válasza Degradator (#83) üzenetére


dokar
addikt

lebuktál a nassolással, ott a pisztácia a háttérben :DDD

extra - SEXRay

(#87) Degradator válasza dokar (#86) üzenetére


Degradator
tag

LoooooooooooooooooL :B

"makacs madar a sundiszno. csak akkor repul, ha belerugok..."

(#88) oettinger01


oettinger01
őstag

nekem TT fanless 103-asom van, de ha jól megterhelem a rendszert akkor kevésnek bizonyul és csak a ház ventik felcsavarásával tudom kordában tartani a dolgokat, bár így sem vészes a zaj, mert szinte pont mögötte van 1 12-es venti aminek a szabályzóját ha félre rakom akkor annyi elegendő, zaj meg szinte nulla.
Mégis érdekelne van e valaki aki hasonló rendszert hűt más megoldással. És neki milyenek a tapasztalatai.

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#89) Lacika25


Lacika25
tag

Sziasztok!
Pár napja írtam, hogy rakok fel pár képet a gépem hűtési megoldásáról. Sajna, még mindig nincs teljesen kész :O .
[link] oldalról 1, ez az alaplapot és a rajta található dolgokat hűti

[link] oldalról 2, ez hűti az alplap azon részét, ahol a proci helyezkedik el

http://www.kepfeltoltes.hu/060521/h_tulr_l_www.kepfeltoltes.hu_.jpg hátulról

A ventiket kívül helyeztem el, mert jobban tetszik :DDD

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#90) Lacika25


Lacika25
tag

Bocsi, előbb összekevertem a linkeket, tehát a link 1, az ami a procit hűti és a link 2 ami az alaplapot + többi rajta lévő dolgot, a harmadok link mégegyszer: [link]

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#91) Lacika25


Lacika25
tag

A fehér anyag, amit a 12 cm-es venti körül látni, az akril, tömítő, hogy semmi levegő ne vesszen kárba. Le lesz még festve, de még nincs fekete festékem :( .

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#92) Lacika25


Lacika25
tag

A 28. hosszászolásnál láthatóak az értékek( hogy ne kelljen keresgélni ;) ).

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#93) Degradator


Degradator
tag

ezt a képet még 15. én csináltam de csak most vettem észre hogy a nyák -on az egyik csip kiégett. ennek ellenére a kártya teljesen staliban megy...
érdekes kép, szerintem az a barnás folt ott bizony égés... a másik oldalon a papír matrica is meg van barnulva, szerintem ez még az előző tulaj műve.

de a kártya hibátlanul működik(húzva is) :U

kép:

http://www.kepfeltoltes.hu/view/060521/_g_s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

"makacs madar a sundiszno. csak akkor repul, ha belerugok..."

(#94) Degradator


Degradator
tag

'' a VPU recover nem tudott teljesen helyreállítani egy hardverholtpontot, ezért szoftveres képalkotásba váltott''
valami nagy gáz van az x800 ammal, van amikor be se bootol a gép(monitor nem kapcsol be), aztán a windowsban az ablakok is szaggatnak, 3d gyorsítás pedig NINCS
úgyhogy most nem tudom mi tévő legyek....

nincs ötlete valakinek mi lehet a gond?
a probléma egyik napról a másikra keletkezett, semmit se csináltam a kártyával, mégcsak túlhúzva sem volt.
van rajta egy silencer, 35 fokos úgyhogy végképp nem értem mi a baj



PFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF

"makacs madar a sundiszno. csak akkor repul, ha belerugok..."

(#95) Antee


Antee
tag

Sziasztok!
Múlt héten vettem egy Spire procihűtőt, nem a legjobb, nem a legdrágább, de elvileg 3400+ bartonig kompatibilis, meg réz''mag'' van az alján. Azonban mikor üzembe helyeztem, a gépem leállt, mintha zárlatos lett volna a táp. De nem volt az, mert az alaplapon világított a kis led, meg áramtalanítás után újraindult. 1,1GHz-en ment is a gép, de mikozben a biosban voltam, felment 52°C-ra, amit ekkora teljesítmény mellett sokallok. Aztán megint megpróbáltam a 11*200-at, és ott megint leállt.
Eddig arra gondoltam, hogy lehet nagyobb áramfelvétellel megy, mint az eddigi, és a táp szarakszik. Ezért kicseréltem a ventiket, a régi ventije rákerült az uj blokkra, és ugyanez volt a hiba: leállt... Aztán már csak a ''régi blokk - új venti'' kombinácio maradt, ami most működőképes, viszont szinte semmivel nem nagyobb a hatásfoka, mint ami eddig volt.
Kérdésem tehát, hogy okozhat ilyen jellegű hibát egy hűtőborda?? Mert akkor ezekszerint amiatt nem megy a gép... És hogy ez mivel magyarázható? :F Ja és nem vesz fel több áramot, mint a régi, sőt: a régi 0.19A, ez pedig papir szerint 0.1, a ventin lévő felirat szerint 0.15A, szóval mindenképpen kevesebb.

Ami ingyen van, az minden pénzt megér!

(#96) timin válasza C^^ (#27) üzenetére


timin
csendes tag

serintem fefo1 úgy is csökkentheti a szélzajt, hogy sorosan köt be két ventit. Ígyis elégjól műkodnek, kontra kissebb a légszállítás(általában a legtöbb házban lehet rakni két ventit 1 előre 1 hátulra)
Szerintem ez egyszerűbb mint a ventirács kivágás.
De a te tanácsod+az enyém együttesen=kánaán a beltérnek :)

(#97) gery03 válasza Antee (#95) üzenetére


gery03
senior tag

Nagyon úgy tűnik, mintha az új bordát kitámasztaná valami, ami miatt nem fekszik fel rendesen a procira, azért olyan magas a hőmérséklet 1,1ghz-en is. Ha feljebb viszed az órajelet, akkor pedig a hővédelem letilt valószínűleg. Szóval első az legyen, hogy nézd meg a procira felfekszik-e tökéletesen a borda. Ugye pasztát használtál?

(#98) timin válasza Antee (#95) üzenetére


timin
csendes tag

dobdki a tápt, ha noname. Ezzel nem lehet szórakozni.
Nekem 'isten nyugosztalja, nem vitt magával semmit az ősrégi tápomm talán 1999-ben (230W Acorp) olyat villant a szobbaban fényes nappal mint a stroboszkóp a legsötétebb dizsibe.
Úgy, hogy ne kisértsd az ördögöt ;]

(#99) Antee válasza gery03 (#97) üzenetére


Antee
tag

Ugye pasztát használtál? Persze, volt is rajta, habár egy kicsit szétkenődött, mire rászenvedtem. Azt ugye lehet külön is venni boltban? Meg annak mi a spec neve?

Ami ingyen van, az minden pénzt megér!

(#100) jagada válasza Antee (#99) üzenetére


jagada
őstag

hűtőzsír/hővezető paszta stb......

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#101) darabka válasza Antee (#99) üzenetére


darabka
tag

Nekem is volt egyszer hasonló eset, bár Intellel: hűtőt cseréltem és siettemben (meg félve, nehogy otthon lebukjak, hogy megint PC-s cuccot viszek haza) a hűtőbordát nem takarítottam le, vagy csak leraktam valahová, már nem tudom. Lényeg, hogy egy kis göb került a proci, meg a borda közé és nem feküdt össze. 5mp BIOS után már szirénázott, meg minden jó volt ott...
Paszta vásárlásnál fémszemcséset ne vegyél, mert elektromosan vezetnek és ha véletlenül máshová is kerül, akkor galibát okozhat. Én teljesen egyszerű szilikonzsírt használok a mai napig is. Nem keményedik ki a hőtől és nagyon könnyű eltávolítani, ha arra kerül a sor.

To protect trees means exterminating beavers.

(#102) darabka válasza timin (#98) üzenetére


darabka
tag

Akkor te mázlista vagy! :R
Nekem egy régi noname táp szállt el elég látványosan. Csattant egy iszonyat nagyot és meggyulladt a gép mögött a tapéta. Persze oltás azonnal, de a gép hazament...
Az AGP slot úgy elolvadt, hogy a kártyát ki sem tudtam venni belőle. Kár, hogy képeket nem csináltam... :U
Az egyik RAM, meg a floppy úszta meg a történetet, minden más ment a levesbe.
A lap egy ABIT BX-133 RAID volt. A kártyát sikerült kiszedni nagy nehezen, persze nem próbáltam gariztatni a szenes AGP sínnel...
A vicc, hogy az alaplap még elindult utána, persze nem AGP-s kártyával... :P ABIT rlz

To protect trees means exterminating beavers.

(#103) timin válasza darabka (#102) üzenetére


timin
csendes tag

tényleg mázlista voltam, mert az akkori celeron 500-asomat 24000Ft-ért vettem+Quantum vinyó 4,75Gb 22000Ft+S3 savage 32Mb 16000Ft, (és ehez hozzájött az ÁFA) nem vitte el az alaplapot nem sajnáltam volna mert noname volt(vmi Aska via-s chipsetel), de akkor kvra megijedtem, nem a kár miatt hanem az audiovizuálisefektektől.

(#104) fefo1 válasza timin (#96) üzenetére


fefo1
csendes tag

szia
azt hogy a kábelek összefogásával azt hogy érteted pontosan??hogy csináljam??

(#105) C^^ válasza fefo1 (#104) üzenetére


C^^
őstag

Gyorskötegelővel, vagy valamivel (legvégső esetben szigetelőszallag) fogd össze a kábeleket, hogy ne legyenek össze vissza.

(#106) fefo1 válasza C^^ (#105) üzenetére


fefo1
csendes tag

oké ezt megprobálom és akor a szélzaj az nem lesz?????
meg az adatkábelekt is kötegeljem össze??vagy forditsam egyseerüen az éélére a szél irányával??

(#107) C^^ válasza fefo1 (#106) üzenetére


C^^
őstag

Hát ne nagyon akadályozzák a levegő áramlását, az a lényeg.
IDE-kábelből meg érdemes kötegeltet venni. Sokkal kisebb helyet foglal.
[link] - erre gondolok.

(#108) fefo1 válasza C^^ (#107) üzenetére


fefo1
csendes tag

szia értem hogy oylan kellene és akor jo elsz
de a gyári laposat hogy leehtne megcsinálni rongálás nélkül??mert pénzhiányban szenvedek

(#109) C^^ válasza fefo1 (#108) üzenetére


C^^
őstag

Attól függ mi számít rongálásnak :DD Volt aki bevagdosta, és kört csinált belőle :D .
Szerintem azon az 1-2 IDE kábelen nem fog múlni, próbáld meg minél jobban eldugni.

(#110) detroitrw


detroitrw
addikt

lenne egykérdésem :)
adott 6 venti a gépembe
kérdés az elhelyezés lenne.
1. a ház elején szív /befele/
2. a ház végén fúj /kifele/
3. 12cm-s tápventi /fent van s saját magára fújja ill. kifele/ FIX!!!
4. 8cm zalman /cnps7000/ CPU hűtő /fúj a CPU-ra/ FIX!!!
5. 8cm zalman /fatality v7/ VGA hűtő /alúlról fújja fölfelé a levegőt/ FIX!!!
6. 12cm a ház oldallapján /fújja befele a levegőt/

szal ez jó légáramlást biztsosít ill. van ettől jobb elméleti áramlási viszony?
a jobb hűtés érdekét nézve

(#111) C^^ válasza detroitrw (#110) üzenetére


C^^
őstag

Szerintem ez megfelelő.
Alul/elől be, hátul ki + oldalt be - felül ki. Esetleg még a házad tetejére mehetne egy szívó kifele, de ha jó a hűtés, akkor felesleges.

(#112) detroitrw válasza C^^ (#111) üzenetére


detroitrw
addikt

az a baj hogy a házam teteje a ház egyik merevítése :O
s ahol ki tudnák vágni ott kb. 1-2 hét míg elkészül :(

(#113) fefo1


fefo1
csendes tag

nekem csak egy táp alalti ventim és egy ventim elöl van a gépben .na meg plussz a táp 8 centise
de ugy tünik nem nagyon jo a hütésem sajnos.egy darabig jol megy minden utánna meg kb 20 perc játék után lasulni kezd az fps
!!!!!!!!

(#114) Winner_hun válasza fefo1 (#113) üzenetére


Winner_hun
félisten

VGA-n nincs hűtés?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#115) fefo1 válasza Winner_hun (#114) üzenetére


fefo1
csendes tag

devan zallman dhp80 vagy mi a neve.plussz venti
amuyg egy ati 9600-osom van

(#116) Armahun


Armahun
addikt

Sziasztok.
Van egy q-tec 550-es tápom, amiben 2 ''üvöltő farkas'' venti mozgatja a levegőt.
Az lenne a kérdésem , hogy milyen ventire lenne érdemes lecserélni?
Esetleg van olyan átalakító, amivel 12-es leghet berakni 8-as helyre?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#117) C^^ válasza Armahun (#116) üzenetére


C^^
őstag

(#118) Winner_hun válasza fefo1 (#115) üzenetére


Winner_hun
félisten

csakúgy belassul a gép?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#119) trassher válasza C^^ (#117) üzenetére


trassher
addikt

Ezeket eddig nem is néztem. Lehet majd a tápomnak én is benevezek eggyel

Redmi Note 7

(#120) Armahun válasza C^^ (#117) üzenetére


Armahun
addikt

Kösz a tippet !
Meg is rrendelte 2 14 cm-es aerocoolt , szerdára ígérték.
Csend a lelke mindennek! :DD

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#121) trassher válasza Armahun (#120) üzenetére


trassher
addikt

A 14 cm-es venti belemegy a tápba kerettel? El fog az férni, én legalábbis ezen gondolkodtam mikor néztem. ha belemegy akkor mindenképp az a legjobb megoldás

Redmi Note 7

(#122) phacednb válasza dokar (#57) üzenetére


phacednb
csendes tag

hi dokar!
szerintem ratyi így a hűtésed! ami felül van venti azt fordítsd meg h befele fújja és ami hátul van azt is fordítsd meg h kifelé fújja! szerintem így jobb de ez az én véleményem

(#123) C^^ válasza phacednb (#122) üzenetére


C^^
őstag

A hátsó tényleg fújhatna kifele, de a felső szerintem rendben van, mert a meleg felfele száll, és azt ki kell szívni.

(#124) dokar válasza phacednb (#122) üzenetére


dokar
addikt

Nem hasraütés alapján helyeztem így el a ventiket, mellesleg teszteltem is a különböző variációkat és amit éppen most javasolsz, az volt a legrosszabb. ;)

extra - SEXRay

(#125) Armahun válasza trassher (#121) üzenetére


Armahun
addikt

Bele nemhiszem, de kívőlről minden gond nélkül.
ha meglessz rakak be képet.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#126) fefo1 válasza Winner_hun (#118) üzenetére


fefo1
csendes tag

szia.játék közbe nézem az fps-t és az elején megvna a 35
de utánna visszaesik majdnem mindig oylan 15-20 közé!!!!!

(#127) 7600GT válasza phacednb (#122) üzenetére


7600GT
senior tag

Ha egy fizika tanár látná ezt a h.sz.-t akkor sírva fakadna. :(
A meleg levegőnek kisebb a sűrüsége tehát felfele száll.
Ha ennyire gyakorlatlan vagy ne adjál tanácsokat. :(

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#128) phacednb válasza 7600GT (#127) üzenetére


phacednb
csendes tag

nem vagyok fizikatanár de a ramokat hűtené az a venti szóval mindenkinek igaza van

(#129) 7600GT válasza phacednb (#128) üzenetére


7600GT
senior tag

Hűtené?????
Inkább fűtené.
A meleget tolja vissza rá.
Ilyen szakbarbárt! :(((

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#130) Winner_hun válasza fefo1 (#126) üzenetére


Winner_hun
félisten

Érdekes. Vedd le a gép oldalát és a kártyára ha tusz, a ventijéhez irányíts rá egy másik ventit, bár nem hiszem, hogy túlmelegedne:F Érdekes:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#131) Winner_hun válasza 7600GT (#129) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na fogj vissza a tempóból, ha légáramlásban van a memória, az mindenféle képpen hűlne. Egyeltaláln nincs olyan oltári nagy meleg odabent, és mit is tolna rá? Kintről a hideg levegőt;)
Ettől független ami felül van, az jobb, ha kifelé szív, ami hátul van az meg befelé tolja a levegőt. Én már csak tudom:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#132) dokar válasza Winner_hun (#131) üzenetére


dokar
addikt

Ettől független ami felül van, az jobb, ha kifelé szív, ami hátul van az meg befelé tolja a levegőt. Én már csak tudom

:R :C

extra - SEXRay

(#133) slayer006 válasza Winner_hun (#131) üzenetére


slayer006
addikt

:F :F :F

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#134) [HUN]Tyson válasza Winner_hun (#131) üzenetére


[HUN]Tyson
senior tag

Kollega úr, te arra esküszöl, hogy hátulról befelé, aztán ha lehet, fölfelé áramoljon az air?

Ha nincs fölül ventim, akkor jó a klaszikus elöl be, hátul ki? Főleg hogy a procon egy freezer 64 pro hátra tolja a meleget.
Vagy variáljam át valahogy?

(#135) slayer006 válasza [HUN]Tyson (#134) üzenetére


slayer006
addikt

aztán ha lehet, fölfelé áramoljon az air?

a meleg levegő mindig felfelé áramlik

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#136) [HUN]Tyson válasza slayer006 (#135) üzenetére


[HUN]Tyson
senior tag

De ha nincs felül ventim, se lyuk ahol távozna, akkor szépen megreked ott a meleg, az meg kinek jó?

Akkor jó szerintem a hátulról befelé, ha fent ki tudod ereszteni. Ha nem, akkor többet ártasz vele, mint használnál. Szvsz.

(#137) Winner_hun válasza slayer006 (#133) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mi nem érthető?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#138) Winner_hun válasza [HUN]Tyson (#134) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor persze elöl be hátul ki. Elöl hol van elöl? A ház aljában vagy optikai meghajtónak a helyén?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#139) dokar válasza [HUN]Tyson (#134) üzenetére


dokar
addikt

Ha nincs fölül ventim, akkor jó a klaszikus elöl be, hátul ki?

Ez teljesen jó. :)

extra - SEXRay

(#140) [HUN]Tyson válasza Winner_hun (#138) üzenetére


[HUN]Tyson
senior tag

Hát az az igazság hogy lent van egy 8asnak hely, de nincs bekötve, mert egy elég hangos venti van ott, így ott jön be a levegő, ahol jólesik neki :)

(#141) Winner_hun válasza [HUN]Tyson (#140) üzenetére


Winner_hun
félisten

Át kell kötni 5 Voltra

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#142) dokar válasza Winner_hun (#141) üzenetére


dokar
addikt

vagy be kell kötni egy 47K-s potit ;)

extra - SEXRay

(#143) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Valakinek van tapasztalata a Thermaltake I Flash 12cm hűtőjével?Állítólag 17db 62 CFM :Y

(#144) Winner_hun válasza dokar (#142) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ilyenekkel nem foglalkozok:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#145) Agyas


Agyas
aktív tag

Szevasztok
Lenne egy kérdésem! Van két ventillátorom az egyik max 1800rmp a másik 2200rmp pörög. Csak egy potim van és mi lenne akkor ha a két vantit egy ''közösítő'' kábellel bekötném a potiba? Lenne valami baja a ventiknek? Lehet ilyet csinálni?
Elméletileg működni kéne nem?

(#146) tts válasza Agyas (#145) üzenetére


tts
addikt

gyakorlatilag is működik

(#147) Agyas válasza tts (#146) üzenetére


Agyas
aktív tag

És nem lesz baja a ventiknek?
A feszek meg az amperek ilyenkor nem ''osztódnak''?
Hosszútávon merjem igy hagyni szerinted?

(#148) tts válasza Agyas (#147) üzenetére


tts
addikt

na ná hogy merjed semmi baja nem lesz - ezt ezért gyártják

[ Módosította: Ndruu ]

(#149) Agyas válasza tts (#148) üzenetére


Agyas
aktív tag

OKÉ. Kössz szépen a válaszokat :R

(#150) gery03 válasza Agyas (#147) üzenetére


gery03
senior tag

A ventiknek biztos, hogy nem lesz baja, de a potméternek már nem annyira biztos. A ventik ilyenkor párhuzamosan vannak kötve a potira, azaz a feszültségük ugyanakkora, de az áramok összeadódnak. Tehát ha 2 azonos ventiről van szó, akkor a potméteren 2* annyi áram fog átmenni, mint 1 venti esetén. (azonos feszültséget beállítva)
Próbáldd ki mennyire melegszik, ha nagyon, akkor ne erőltesd, ha csak kézmelegnél picit melegebb, akkor mehet.
mod: ja és az az rmp amúgy rpm :) rotation per minute

[Szerkesztve]

(#151) Agyas válasza gery03 (#150) üzenetére


Agyas
aktív tag

A vidkarimra passzív bordát tettem de ezt egy 8cm-es venti is segíti úgy hogy hátulról fújja levegővel. Mivel a poti PCI helyre szerelhető így az is kap a hűvös levegőből. Pár óra használat után nem hogy kézmeleg de hideg. (gondolom a hűtés miatt)
Nem is gondoltam hogy a poti is melegszik. Ez is leéghet pl.?
De így ha nem melegszik mehet a két venti vele nem?
Szerinted?
rpm én is tudom de eltévesztettem. Előfordul még a legjobb családban is :B

(#152) gery03 válasza Agyas (#151) üzenetére


gery03
senior tag

Persze, hogy leéghet. Ugyanúgy, mint egy nem változtatható értékű ellenállásnak, van teljesítménye. Nem tudom ez milyen fajta, de ha ilyen dög nagy, akkor igencsak 2W-os minimum, szóval valószínűleg elég lesz, főleg ha hűtve van, és hideg. Szóval nemigen lesz vele probléma. (csak egy példa: ha 2 venit szabályzol le vele kb 7 V-ra, akkor rajta 12-7V fog esni. A ventik tegyük fel, hogy 0.12A-t vesznek fel (átlagos ventillátor kb ilyen), szóval a 2 együtt 0.24A-t. A potin eső teljesítmény pedig P=U*I=5*0.24=1.2W. Szóval, ha ilyen dögnagy a poti, elférne rajta még +1 ventillátor is.)

[Szerkesztve]

(#153) Agyas válasza gery03 (#152) üzenetére


Agyas
aktív tag

Honnan veszed hogy ez dög nagy????
Valami ilyesmi:[link]
az első kép. Nem találtam jobbat de hasonló ehhez vagy tök iolyen

(#154) gery03 válasza Agyas (#153) üzenetére


gery03
senior tag

Ez viszonylag nagynak számít. (nézzél meg egy trimmerpotit) Na mindegy. A lényeg, hogy működik. (és hogy bajnok a DVSC!! :) )

(#155) Agyas válasza gery03 (#154) üzenetére


Agyas
aktív tag

OKÉ. Kössz szépen a válaszokat. :R Megnyugtattál. Így fogom használni. :DD

(#156) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Felteszem itt is a kérdésem,hátha több sikerrel járok. :U
Melyik a jobb vga hűtő Primecooler VGAHG1 CU vagy a VGAHG2 CU

(#157) CounterBoci válasza ToBeY (#156) üzenetére


CounterBoci
senior tag

szerintem a 2-es. gyártó adatai szerint ez nagyobb (nagyobb hőleaó felület) +rambordák is járnak hozzá. ez könnyebb is, bár egy picivel kevesebb levegőt szállít, de a hőleadó felület nagyobb. majdnem egyformák, ugyan azokhoz a vga-khoz ajálnják őket, én a rambordák miatt választanám a 2-est. az 1-es hűti a vga alját is. na ennek soha nem láttam értelmét mire jó. úgy van az a gpu kialakítva hogy a ''sipkáján'' adja le a hőt.

(#158) ToBeY válasza CounterBoci (#157) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mind a kettő típushoz adnak rambordákat. egyes verzió [link]
kettes verzió [link]

(#159) CounterBoci válasza ToBeY (#158) üzenetére


CounterBoci
senior tag

én a gyártó oldalát néztem, de mind1 majdnem egyformák

(#160) Luciferkó


Luciferkó
csendes tag

Én a processzorhűtés ''fan-adapter (8cm->12cm) és egy 12 cm-es GalacialTech SilentBlade ventilátor segítségével oldottam meg. Hátulra egy 8-cm-es GalacialTech SilentBlade ventit raktam (100 Ohm-os ellenállással megszakítva). A tápventilátor lecseréltem egy Zalmann ZM-F-1 ventillátorra, (ehhez adtak átalakítótt nem kellett barkácsolni). Ja és minden venti alá ''Antec Noise Killer szilikont raktam [link].

Képek a gépemről:
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

A vinyóra vettem egy Primecooler passzív hűtőt (kb 1000 Ft-ért), de mivel nem volt már több 5.25 hely a bordának, ezért a gép aljára rögzítettem (a képen jól látható módón).
Ezekután már csak a öreg CRT-monitorom sistergését hallottam.

Most (hogy új gépem van), gondolkozom az oldallap kivágásán, szerintettek melyik szerszámmal lehet a legszebben megcsinálni?



[Szerkesztve]

(#161) C^^ válasza Luciferkó (#160) üzenetére


C^^
őstag

Dremellel, vagy dekopír fűrésszel.

Ajánlom a moddingos oldalakat. [link]
[link]
itt kaphatsz segítséget is.



[Szerkesztve]

(#162) NerV


NerV
tag

tápventit szeretnék leszabályozni, mivel tudom ezt megtenni? lehet ezáltal baja a tápomnak, leéghet, stb? kell vmire figyelni ami hajlamos elkerülni az ember figyelmét?

továbbá a táp ventilátorának cseréjén is gondolkozom, mit érdemes tenni bele? egy gyári HP tápról van szó, a venti benne egy ADDA DC brushless, gondolom felejthető. léteznek külön tápventik, v bármilyen 8cm-es jó bele?

Éva Ádámnak: '' Hogy érted, hogy a gyerekek nem is rád hasonlítanak?!''

(#163) XSiGma


XSiGma
aktív tag

csáo
az mitől lehet hogy a cpu hűtőm az elvileg gyári 1900rpm helyett ~2200on forog??
simán elég lenne az alap 1900is,mert így is 30fok körül mozog a cpu hőmérséklete
:R

(#164) C^^ válasza XSiGma (#163) üzenetére


C^^
őstag

Nekem csomó hűtőm ilyen. Szerintem azért mert jó állapotban van, ne foglalkozz vele, de ha nagyon hangos akkor szabályozd le, vagy tegyél elé ellenállást. Mondjuk a dobozokon rajta szokott lenni hogy +/- 10% de ez valamivel több.

(#165) XSiGma válasza C^^ (#164) üzenetére


XSiGma
aktív tag

hát igen pont ez a bajom hogy hangosabb mint kéne.és de akkor lehet rákötöm zalmanék átalakítójára... :))

(#166) k.t.a.


k.t.a.
senior tag

Üdv mindenkinek!

Tud valaki nekem olyan megoldást mondani, ami befér két kicsi előlapi helyre, és hűti a mögötte lévő winchestereket. Az sem baj, ha kéken világít. Vagy találkoztatok-e már valaki kék ledes 5cm-es ventikkel?

[Szerkesztve]

(#167) ToBeY válasza CounterBoci (#159) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hát azért nem egészen mind1 árban sem.... Szal tudni akarom melyik a jobb cooler!

(#168) C^^ válasza k.t.a. (#166) üzenetére


C^^
őstag

[link]

25mm-től kezdődően, csak sajnos nem led-es de egy kis modding kérdése :D

(#169) k.t.a. válasza C^^ (#168) üzenetére


k.t.a.
senior tag

Köszi, de az 50mm-sek között egy sincs. :(

(#170) 7600GT


7600GT
senior tag

Segíícssetetek! (ezt kimondani sem tudom nem hogy leírni) :D
Kinek milyen tapasztalata van a Coolink ventikről?
A válaszokat THX :R

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#171) NerV


NerV
tag

ventiügyben: [link]

[Szerkesztve]

Éva Ádámnak: '' Hogy érted, hogy a gyerekek nem is rád hasonlítanak?!''

(#172) Vamp


Vamp
senior tag

Nálam 478-as gyári venti hűti az Acorp 300W-t, van még gyári hűtő a 3200+on, meg a Geforce 4 Ti gyárija...

Jah és nyitott háznál tolom, szerintem elviselhető. Proci idle 25 fok, terhelve 38 körül.

(#173) Ser


Ser
tag

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy a gyári proci hütőm fordulatszámát hogy tudnám szabályozni?? 775-ös, rézmagos.. :F

Iszonyat hangos, és az elöző lapom felkínálta alapból a lehetőséget, de most egy Asrockkal szenvedek és kicsit másról szól a játék.. :O KICSIT HANGOS :B

Előre is köszi..

[Szerkesztve]

(#174) Winner_hun válasza Ser (#173) üzenetére


Winner_hun
félisten

be kell raknod egy potit

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#175) Winner_hun válasza 7600GT (#170) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem van egy 400 wattos tápból, kék LED-es, ultrahalk:R
Van 2 Coolink BAT-ról, halkak:R
Ja ezek 12 centisek

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#176) Ser válasza Winner_hun (#174) üzenetére


Ser
tag

poti? :F

(#177) Ser válasza Winner_hun (#174) üzenetére


Ser
tag

Gondolom az valami külön cuccos.. Valami progi nincs rá amúgy?

Potiról egy kis felvilágosítást kérnék :U

(#178) Winner_hun válasza Ser (#177) üzenetére


Winner_hun
félisten

potméter, állítható ellenállás
program az alaplapfüggő, próbáld ki a speedfan-t

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#179) Ser válasza Winner_hun (#178) üzenetére


Ser
tag

Sajnos ez a speedfan nem nyert, most vehetek olyan potmétert??
Az a bajom, hogy kb. két hétig maradna ez a hütő, ugyhogy azért akartam csak progit..

(#180) Ser válasza Ser (#179) üzenetére


Ser
tag

rossz helyen keresem vagy tényleg 4 rongytól kezdődnek ezek a sz@rok?
És egyszerű, feketét miért nem lehet kapni? :D

Szerk.: És tud valaki olyan helyet, ahol aránylag jó áron és nagy választékban vannak 12 cm-es vencsik??

[Szerkesztve]

(#181) dokar válasza Ser (#180) üzenetére


dokar
addikt

rossz helyen keresem vagy tényleg 4 rongytól kezdődnek ezek a sz@rok?

micsoda? a poti? :Y max 200 HUF

lineáris potenciómétert keress

extra - SEXRay

(#182) Ser válasza dokar (#181) üzenetére


Ser
tag

jah, de akkor az nem ilyen előlapi panel, és tulajdonképpen akkor azt egy műszaki boltban kapok is, nem??

(#183) dokar válasza Ser (#182) üzenetére


dokar
addikt

elektronikai, híradástechnikai boltban keress potit, számtech boltban úgyis csak a drága előlapi panelt sóznák rád

kérd meg az eladót, hogy segítsen a megfelelő poti kiválasztásában, vidd be a ventit is hogy megnézhesse az eladó, mondd meg neki, hogy 7-12 V között szeretnéd ellátni tápfesszel a ventit

[kép]

extra - SEXRay

(#184) Ser válasza dokar (#183) üzenetére


Ser
tag

Rendben, köszi szépen a segítséget!! Holnap keresek is neten valami boltot, és elintézem.. Amúgy ez a szerkezet ami a képen látható, ez csavarható az eleje, vagy milyen?

(#185) Winner_hun válasza Ser (#184) üzenetére


Winner_hun
félisten

lomex;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#186) Ser válasza Winner_hun (#185) üzenetére


Ser
tag

Oksa, köszi a segítségeteket, sorry de ehhez eddig nem nagyon konyítottam... :B :R

(#187) dokar válasza Ser (#184) üzenetére


dokar
addikt

Amúgy ez a szerkezet ami a képen látható, ez csavarható az eleje, vagy milyen?

Így van, tekerésével változik a középső és a szélső láb közötti vezetés. Csinálsz egy kis lyukat a gépen és ott kidugod a potinak a tekerőjét.

extra - SEXRay

(#188) Ser válasza dokar (#187) üzenetére


Ser
tag

Ez nagyon kézenfekvő lesz, de ha találtam jó boltot, akkor nem hiszem, hogy csak eggyet veszek, rákötöm a többit ventit is egyre, aztán valami szép kis modding között kivezetem valahova ;)

Gondolom, mikor megveszem csatlakozó nincs rajta, és azt nekem kell ráraknom, nem?

(#189) dokar válasza Ser (#188) üzenetére


dokar
addikt

rákötöm a többit ventit is egyre

ez nem célszerű

mikor megveszem csatlakozó nincs rajta

rá kell forrasztanod a vezetéket, a másik végére pedig forraszthatsz 3 pin-es apás csatlakozót

extra - SEXRay

(#190) dokar


dokar
addikt

[kép]

extra - SEXRay

(#191) [HUN]Tyson


[HUN]Tyson
senior tag

Nem röhögni a kérdésen:
Hogy kell átkötni 5V-ra egy ventit?

(#192) Ser válasza dokar (#190) üzenetére


Ser
tag

Oksika, délután neki is látok, itt a közelben sztem van is egy bolt, megveszem, és este megcsinálom, és ha sikerült írok, ha nem akkor is :))

Ilyen apa csatit is kapok a boltban, nem? Amúgy ezt a csatlakozót csak a gép vencsiknél használják, vagy máshol is ez a szabvány? Csak hogy tudjam mit mondjak.. :B

Szerk.: Milyen profi kis rajzot vágtál össze.. :C

Szerk. 2: Amúgy a több ventit kötök egy potira azt úgy értettem, hogy több potit veszek, és mindegyikre csak eggyet kötök.. Mert annyit kilogikáztam azért, hogy szép vége lenne, ha mindegyiket egy darabbal vezérelném :DD

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#193) Ser


Ser
tag

Őő, találtam egy megfelelő potit, de... Szóval egy villanykapcsolóból lett kiszerelve, tehát az 220V-os volt... Azt betehetem, nem lesz gond??

(#194) dokar válasza Ser (#193) üzenetére


dokar
addikt

Gond nem lesz, de azért fontos, hogy mekkora a poti belső ellenállása amikor azt minimálisra tekered. Ez a határozza meg a minimális fordulatszámot. Minél nagyobb a poti ellenállása, annál kisebb lesz a venti minimális fordulatszáma. Szal ha túl nagy, akkor félő, hogy letekeréskor túl kicsi feszt kap a venti és így a proc akár el is füstölhet. Az a legcélszerűbb, hogyha úgy számolod ki, hogy a ventire a legmostohább körülmények között se essen 7V-nál kevesebb fesz. (Legmostohább körülmény: Vendég jön. Meglátja a potit. Nem tudja mi az, ezért elkezdi vadul tekergetni, majd végül minimumra teszi és békén hagyja.)

extra - SEXRay

(#195) 7600GT


7600GT
senior tag

Nem volt időm fenn lenni.
Nagyon KÖSZÖNÖM a válaszokat. :R

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#196) C^^ válasza [HUN]Tyson (#191) üzenetére


C^^
őstag

5v-ot adsz neki :D
Olyan csatlakozóra dugod amiben 5 volt van, nem 12, vagy ellenállást kötsz elé.

(#197) Ser válasza dokar (#194) üzenetére


Ser
tag

Áhh, fenébe... Nem tudom milyen ellenállása van, ugyhogy inkább veszek egy megfelelőt! Mert apa-anya csatim sincs :(

(#198) Ser


Ser
tag

Hehe, volna még egy gondom, de ez rövidke.. Hátulra beraktam egy 12cm-es vencsit.. De úgy raktam, hogy a házból kifelé viszi a levegőt! Most még elől nincsen semmi, de majd rakok előlre is, ami meg befelé fúj, de amíg nincs elől, addig a hátsót ne fordítsam meg úgy, hogy befelé fújjon az is (hidegebb levegőt)??

(#199) donhere


donhere
tag

Dunaujvárosba van egy bolt OTT lehet kapni készre ''gyártott'' (tehát csatlakozókkal ellátott) potikat venti szabályzásra!! (
a bolt nevét nem akarom kiirni akit érdekel irjon...)

Magyarország jobb pozícióba került a korrupciós listán, bár ez nem volt olcsó.

(#200) Ser válasza donhere (#199) üzenetére


Ser
tag

Hm, jól hangzik, csak belvárosba lakok.. :U :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.