Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29951) sittes79 válasza Hooshee (#29943) üzenetére


sittes79
addikt

Látom megy az angol is :D jól van örülök
majdnem válaszoltam már de magyart beszélni könyebb :)
[link]

amúgy szerintem nem h.264-el vannak kódolva azok az mkv-ék vagy magas a bitráta esetleg, fps. csak ötletek

(#29952) Johnkoma


Johnkoma
csendes tag

Hali!

Mennyire ratyi az a fekete?:) lh7000et rendeltem, most mondjam vissza? :W A 6000estöl remélem azért jóval szebb, eleve nem lyukas :Y

(#29953) sittes79 válasza Johnkoma (#29952) üzenetére


sittes79
addikt

Áhhh vissza ne mondd akkor ki teszteli nekem, hogy mit vegyek... :DD

A "ratyi"-nak vannak fokozatai, szóval úgy értettem annyira nem vészes. csak
új modell 2009-es elvileg jobb mint a 6000-es tavalyi

(#29954) tothl válasza sittes79 (#29953) üzenetére


tothl
addikt

Ok ha vállalod, hogy ha neki nem tetszik kötelező jelleggel bekerülési áron átveszed... ! :)

(#29955) Scoobyka válasza sittes79 (#29953) üzenetére


Scoobyka
addikt

b650et...alázza a mezőnyt.

(#29956) Johnkoma


Johnkoma
csendes tag

Jaja, megengedem h teszteld, viszont mindenképp el kell vinned haza! :D Nem mondom amúgy le.. :)

(#29957) sbb


sbb
csendes tag

sittes79

A LG-t probáltad konzollal? input lag?

Üdv.

(#29958) dobost


dobost
senior tag

Sziasztok!
Lemondtam a DVB-C-ről. :C
150 körül kezdődik és sajnos akkor sem garantált, hogy tökéletesen fog működni a digi kábellel. :O

32LG3000est néztem ki, láttam a fórumon, hogy eléggé elterjedt típus.
Tulajdonosok! Tudnátok mesélni? :D
Megéri a 100at?
Ha hozzákötöm a gépet, akkor tudok majd játszani rajta? Nem lesz gáz az input lag?
PIP-et tud gép és tuner között?
Szép képet ad?

Szerk: 4:3as TV adást hogy jeleníti meg?

Köszönöm,
Tamás

[ Szerkesztve ]

(#29959) gyuromoj


gyuromoj
veterán

üdv!

köszönöm szépen hogy mindenki leszarja a fejemet, de már nem először!!!
[link]
erre se lehetne valami választ adni?
szarok az egész topikra, mert kurvára nem segit senki!!!
ekkora nagy kérés hogy segitsen valaki?!
sok itt a segitőkész ember!
bye

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29960) kop8


kop8
őstag

Van egy gondom, amikor filmet nézek a géprő (hdmi kábelel) a képen néha vizszintessen képhiba jelenik meg, ez olyan mint mikor tv-t fényképeznénk és becsikozodik a kép de nekem csak egy csík van rövid ideig és eltünik, akkor fordul elő jobban ha gyors képmozgás van a tv-n.
Mi lehet a baj???

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#29961) Symbio válasza gyuromoj (#29959) üzenetére


Symbio
senior tag

Philips

(Nem kell morogni. Szerinted kik vannak itt a fórumon? Olyanok, akik LCD-t keresnek és olyanok akik megvettek 1 típust és akad 1-2 emberke, akinek már több lcd is megfordult az otthonában. Lehet, hogy pont ezt a 2 típust nem nézte senki? Lehet. A szakértők meg tudod az euronicsban vannak :D )

[ Szerkesztve ]

(#29962) elmerfudd válasza Csabi8507 (#29935) üzenetére


elmerfudd
csendes tag

Küldtem privit.

(#29963) Petike125


Petike125
csendes tag

Sziasztok!

Van egy LG 32LC41 típusú LCD TV-m és azt szeretném összekötni a számítógépemmel.
A gépben egy ATI X1950XT kártya van, 2 DVI kimenettel.

Az egyik kimeneten egy DVI-RGB átalakító van, onnan megy az RGB kábel az ezeréves Fujitsu Siemens TFT monitoromba és a másik kimenetbe dugtam a DVI-HDMI kábelt. Ezt a kábel betugtam a TV-n az 1. HDMI dugóba (1. DVI/HDMI)

Gépet bekapcsolom, monitoron van kép, TV-n meg "nincs jel" / "no signal"
Windows Vista SP1-et használok és a legújabb driverrel, 9.4-es Catalyst-tal.

Állítgattam a felbontást, beállítottam 60Hz-re, állítgattam kismillió dolgot, de hiába. Nincs kép a kurva TV-n :S

A kábelt leteszteltem más gépen, működik, szóval nem azzal van a baj...

Van valami ötletetek, hogy mit csináljak, vagy hogy mi lehet a megoldás?

üdv
P

(#29964) Digitalis válasza gyuromoj (#29959) üzenetére


Digitalis
senior tag

Ha megveszed a Philipset, akkor így kell kibontani. [link] ne mond, hoyg nem segít senki :)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#29965) Rick4 válasza Petike125 (#29963) üzenetére


Rick4
félisten

Dugd össze a d-sub csatlakozn egy 200 Ft-os d-sub kábellel.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29966) woodoo1000


woodoo1000
csendes tag

Sziasztok,
LCD TV-t szeretnék, kettő között nem tudok dönteni, szerintetek melyiket válasszam?
Sharp LC 32 DH77EV
Panasonic TX-L32G10E
Köszönöm!

(#29967) justaview válasza woodoo1000 (#29966) üzenetére


justaview
őstag

Sziasztok,
LCD TV-t szeretnék, kettő között nem tudok dönteni, szerintetek melyiket válasszam?
Sharp LC 32 DH77EV
Panasonic TX-L32G10E
Köszönöm!

Ezt neked kell eldöntened.

De itt van néhány oldal, ahol érdemes lehet körülnézni, mert találsz néhány tesztet LCD TV-kről:

http://www.hdtvtest.co.uk/

http://www.trustedreviews.com/tvs/

http://whathifi.com/Reviews/TVs-Reviews/TVs-Reviews/

(#29968) woodoo1000 válasza justaview (#29967) üzenetére


woodoo1000
csendes tag

köszi el fogom olvasni! azért ha valakinek van konkrét tapasztalata vagy véleménye bármelyikről, tök jól jönne
thx

(#29969) Petike125 válasza Rick4 (#29965) üzenetére


Petike125
csendes tag

10méteres d-sub kapható valahol? Egy helyen találtam, egy külföldi oldalon, de az is több mint 8ezer FT

A 10méteres DVI-HDMI kábel is 6ezer pénz volt és jó lenne ha ezzel tudnék valamit kezdeni. Nem örülnék neki, ha kiderülne, hogy feleslegesen dobtam ki azt a 6ezret...

Meg azért a DVI-HDMI csak jobb minőséget ad, mint a d-sub, nem?

(#29970) soma1975


soma1975
csendes tag

Sziasztok!
Segitséget szeretnék kérni, ma vettem egy SONY KDL 46W4500-at szeretném pc-vel összekötni vagy is már összekötöttem egy hdmi kábellel csak azt irja ki hogy nincs jel.
Melyik ajzatba kell dugni, és mit kell beállitani a tvn illetve a pcn? Légyszi segitsetek!

(#29971) Rick4 válasza Petike125 (#29969) üzenetére


Rick4
félisten

[link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29972) bigdigit válasza Digitalis (#29964) üzenetére


bigdigit
addikt

hasznos link volt:)
jó volt nosztalgiázni.úgyis csak kb 100 dobozt bontottam ki tavaly:)

(#29973) DigitXT válasza kop8 (#29960) üzenetére


DigitXT
félisten

A Vsync, avagy függőleges szinkronizáció hiánya.

(#29974) DigitEfendi


DigitEfendi
csendes tag

Hátha valaki nem látta: új megabrutál Philips Cinema 21:9 videó demó. Érdemes megnézni, a cikkben lévő linket is! :Y

http://philips-blog.hu

(#29975) thakl válasza DigitEfendi (#29974) üzenetére


thakl
csendes tag

Tetszik a videó. HD-ben valahol elérhető? Ezek a Philips TV-k az 1,85:1 arányú filmeket, hogy jelenítik meg?

[ Szerkesztve ]

(#29976) DigitXT válasza thakl (#29975) üzenetére


DigitXT
félisten

az 1,85:1 arányú filmeket, hogy jelenítik meg?
Pillarbox, vagy alul-felül levágás. Vagy ezek kombinációnja, hogy ne legyen zavaró.
Mást, nyújtás nélkül nem tudnak, de ha valami nyújtja a képet, már régen rossz...

[ Szerkesztve ]

(#29977) tekk


tekk
tag

Sziasztok!

A napokban szándékozom Samsung LE-40B530 tv-t venni, igaz sok tesztet még nem láttam a gépről.
Ez a samu azért is tetszik, mert max 130W a fogyasztása. :D

Esetleg 220 k-ért alternatív megoldás?

(#29978) dabadab válasza tekk (#29977) üzenetére


dabadab
titán

"Ez a samu azért is tetszik, mert max 130W a fogyasztása."

Biztos vagy te ebben?... Ugyanolyan CCFL adja a hattervilagitasat, mint kb az osszes, nemledes LCD-nek, igy aztan a fogyasztas teren nem tul valoszinu, hogy barmit is tudna, amit a tobbiek nem (es inkabb 200 wattot fog enni, a 32"-esek esznek 120W tajan).

DRM is theft

(#29979) tekk válasza dabadab (#29978) üzenetére


tekk
tag

Adatlap szerint:

Fogyasztás:
Működési fogyasztás közben (IEC 62087 Edition 2): 130 W
Energiatakarékos fogyasztás: 80 W
Készenléti fogyasztás: < 0,3 W
Eco flower

Persze engem a kép minősége is érdekel + milyen a feketéje.

(#29980) dabadab válasza tekk (#29979) üzenetére


dabadab
titán

Ja, hogy ez. Ez nem a maximalis fogyasztas (a kozeleben sincs annak), hanem olyasmi, mint az autoknal a gyari fogyasztas: a valos eletben nem nagyon fogod tudni reprodukalni, de legalabb ad vmi osszehasonlithato szamot.

DRM is theft

(#29981) Scoobyka válasza dabadab (#29980) üzenetére


Scoobyka
addikt

tévedsz papi valóban kevesebbet esznek az új tvk...a b széria jelentősen kevesebbet eszik....160w körüli nekem a 40b650es...ha nincs takarékos módba rakva....megnéztük!...,de nem csak samura jellemző a jobb fogyasztás...hanem általánosságban a 2009esek valóban kevesebbet esznek.

[ Szerkesztve ]

(#29982) tothl válasza Scoobyka (#29981) üzenetére


tothl
addikt

tehat nem eleg a brutalisan nott processing powa, meg keveset is eszik..nem rossz

(#29983) Lala6 válasza dobost (#29958) üzenetére


Lala6
őstag

Szia!

Látom, te is a DVB-C-vel szenvedsz. Én is hasonló cipőben jártam, de meglett a megoldás. A Samsung B450 135000-Ft-ba kerül, ha van rá ennyid, akkor megéri.

A digi-nél csak a kódolatlan adókat fogod tudni vele nézni. Pl. az HBO-t csak kártyával tudnád, de a digi nem ad CA dekóder modult, pedig ezt tudná fogadni a TV. A digi-nél, a UPC-nél és a T-nél is a kártya hozzá van rendelve a beltérihez, külön megvásárolt modulban nem működik.

Nekem szerencsém van, mert az én kábel szolgáltatóm ad CA modult is, amit betudok dugni a TV-be és így nem kell set-top-box.

(#29984) Tutu7030 válasza Lala6 (#29983) üzenetére


Tutu7030
veterán

Ez melyik kábelszolg.?

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#29985) iamhungarian


iamhungarian
csendes tag

Sziasztok Srácok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni...a kérdésem az lenne, hogy tegnap pofára esett a samsung lcd tv-énk. Sajnos berepedt, elég csúnyán be is tört a képe, kb a tetején úgy egy 6 centis törés mutatkozik. Nincs is kép rajta, csak egy kis helyen. Mit lehet tenni? meg tudom csinálni? lehet kapni abból az üvegből másikat, vagy egyáltalán üveg az vagy műanyag? vagy mit csináljak vele? nem akarom kidobni a kukába...
eléggé új vagyok még a témában, és a fórumon is..ha nem jó helyre fordultam, akkor valaki adjon egy tippet, hogy merre kérdezgessek..

remélem, valaki tud valami választ adni..

köszi köszi :)

B.

(#29986) Rick4 válasza iamhungarian (#29985) üzenetére


Rick4
félisten

Az az üveg ami betört, az az lcd kijelző volt. :Y Ez a tévé így most kb 20ezret érhet.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29987) Rick4 válasza dabadab (#29980) üzenetére


Rick4
félisten

Miért kell neked minden topicban okoskodni.. :F

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29988) iamhungarian válasza Rick4 (#29986) üzenetére


iamhungarian
csendes tag

először is köszi :)
értem. szerinted lelehet csökkenteni az lcd tévé méretét, mondjuk úgyhogy kikötöm az oda tartozó elektronikát? és lehetne belőle egy kicsit kisebb képet összehozni? lehet-e valahol venni lcd képernyőt elektronika nélkül, és ha igen, mennyi esélye van, hogy összelehet rakni?

(#29989) Rick4 válasza iamhungarian (#29988) üzenetére


Rick4
félisten

Philips vonalon ezt jól meg lehetett csinálni, de a samsunggal nem vagyok képben, saccra ez legalább 80ezres tétel.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29990) rb26dett


rb26dett
aktív tag

sziasztok! lenne egy kérdésem. Milyen megoldással lehet egy laptopot amin csak vga kimenet van egy panasonic plazmára kötni aminek csak hdmi bemenete van? milyen kábel kombináció vagy ilyemi kell hozzá? láéezik vga-hdmi kábel? vagy vga-dvi és dvi-ből hdmi?
köszi a választ előre is

(#29991) dabadab válasza Rick4 (#29987) üzenetére


dabadab
titán

Mert tudom, hogy az igazi rajongoim, mint pl te, mindenhova kovetnek ;)

DRM is theft

(#29992) anrab válasza rb26dett (#29990) üzenetére


anrab
addikt

egy ilyen nem jó?[link]

(#29993) rb26dett válasza anrab (#29992) üzenetére


rb26dett
aktív tag

szerintem ezzel nem lehetne natívan kihasználni a tévét, de nemtom majd valaki mond erre valamit azért köszi a segítséget!

(#29994) anrab válasza Rick4 (#29989) üzenetére


anrab
addikt

és DVB-T tuner helyére betetetni DVB-C tunert?
nem is jól kérdeztem! a D-s készülékből nem lehet H-t csinálni?

(#29995) dabadab válasza rb26dett (#29993) üzenetére


dabadab
titán

Persze, ezen csak sima PAL (576i) jel megy at. Kb. bebuktad a dolgot, a VGA analog, a HDMI meg digitalis interface, nem igazan lehet az egyiket a masikka atalakitani, ahhoz mar komoly elektronika kellene.

DRM is theft

(#29996) rb26dett válasza dabadab (#29995) üzenetére


rb26dett
aktív tag

értem, köszönöm. nem az én problémám, hanem az unokatesóméké :) nekem van rajta vga :DD csak gondoltam okosabb itt megtudakolni hogy mi a helyzet de pár fórumon láttam hogy ott is szenvednek csak vele uh. biztos hogy ezt így nem lehet kivitelezni. ez van... köszönöm a válaszokat.

(#29997) Capella válasza Lala6 (#29983) üzenetére


Capella
senior tag

"A digi-nél, a UPC-nél és a T-nél is a kártya hozzá van rendelve a beltérihez, külön megvásárolt modulban nem működik."

A T-re ez nem igaz. :N Ott működik a kódkártya CA modullal is. :K
Korábban többen leírták. Ha jól emlékszem hattorihanzo is így használta.

(#29998) fila válasza dabadab (#29995) üzenetére


fila
senior tag

VGA-DVI adapter létezik[link], ha ahhoz hozzákötsz egy dvi-hdmi kábelt,[link] nem fog működni?
Próbálta már valaki?

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#29999) dabadab válasza fila (#29998) üzenetére


dabadab
titán

DVI-bol van DVI-A, ami analog meg DVI-D, ami digitalis. VGA-bol DVI-A-t lehet csinalni, HDMI-t viszont DVI-D-bol.

DRM is theft

(#30000) dobost válasza Lala6 (#29983) üzenetére


dobost
senior tag

Szia!
Annyit már nem szántam rá. :(

Vettem egy 32LG3000 TV-t ma. Nagyon meg vagyok elégedve vele, habár analóg jelen jön a TV adás, így is nagyon szép a képe... :C

15 méteres HDMI-HDMI kábelt használ valaki? Ilyen hossznál nem túl nagy a zaj?
Elvileg 6200 forintért tudok szerezni.

A hangot hogy viszi át? Milyen elv alapján?

Az mind1, hogy a videókártyám milyen HDMI-t tud? (8800GT)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.