Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9408) King Unique válasza kklupacs (#9405) üzenetére


King Unique
titán

Ki lehet persze :K (notihoz hozzáférni,azt fajtája válogatja,h te magad,v csak szaki),ha még van rá gari,akkor adnak másikat talán. Sentinel képét majd berakhatod.

(#9406) fm14: elmegy a CH11,de akad nála azért jobb is ADATA-ban (NH13,SH14,HD710),amik gyorsabbak,ütésállóak stb.,de drágábbak,uekkorák 30k-n felül. Samsungok is jók (S2,M2),árban,gariban is,de mivel kifutó márka,ill gari esetén Seagate-et adnak helyette,felejtősebb kategória.
Transcendek is jók nagyon (ütésálló is),de 750-es M3 is drága,bár itt 1 TB-os jó áron van,de csak 1 év garival a 3 év helyett...
Fémházas Toshibák is f@szák (Alu 2S,Steel stb.),de picivel az is drágább,ahogy WD MP-ok
is...
Egynek jó a lesz CH11 :K ,ha meg vmi komolyabb,stapabíróbb,jobb progikkal bíró cucc kell,a fentiekben találsz.

(#9429) King Unique válasza magedla (#9427) üzenetére


King Unique
titán

Megmondom az "őszintét" :D ,én is már nézegettem régebben-mostanság is a Maxell 2,5" tankokat és nem rosszak :N ,bár talán szoftver-felszereltség téren picit gyengébb,de... a háza minőségi aluminium,ami melegedésnél mképp előnyösebb,mint műanyag,a 750-esben szinte fix,h 2 tányéros Toshiba vinyó van,amik jók és elég gyorsak is (h pontosan melyik,az talán megtippelhető e szerint),szal az is ok-s. :K Az 500-as is vsz Toshiba lehet,v az múltkor vkinek a P szériásba Hitachi volt,ami szintén nem rossz,sőt.
Kérdés inkább maga a rack megbízhatósága,de az se rossz,ugye alu,amiben nem melegszik vinyó-elvezeti hőt,vezérlőchip is elmegy,ismerősömnek van hasonló esata-s már v 2-3 éve,eddig nem volt vele baj (ilyen ez is hasonló végülis) Illetve mivel ezek elég könnyen szétkaphatóak,akár még másik mobilrackbe is áttehető simán,nem mint egyik-másik műanyag cucc,amit úgy kell szétfeszegetni és utána ki tudja sikerül e uúgy összerakni.
Szal nem rossz ez a Maxell egyáltalán és főleg ennyiért...21k :Y ,ha nem kell vmi extra ütésálló-hw.es titkosításos cucc,akkor a helyedben én lecsapnék rá. ;)
Armor A80-at korábban már kitárgyaltuk,jó az is,ált.Toshiba,v samu vinyósak,viszont a 750-esig Jmicron usb3 vezérlő volt benne (1 TB passz,de vsz abba is),ami sz@r,bizonyos alaplapokon,oprendszernél okozhat kellemetlenséget (mekex)
A Transcend szerintem jobb,25M3 nagyon frankó,új A3 is az,az is ütésálló,minőségi cucc,annal nincs ilyen kellemetlenség. Ütésállóba új ADATA-k is jók,SH14 is elmegy,de nekm jobban bejönne HD710,de vsz ezekből is drágább a 750-es
Nem feltétlen az ütésállóság miatt drágábbak ennyivel.hanem alapban maga a márka,ill sok gyártó cuccának ára árvíz miatt ennyire felment,sok ázsai márkáé is,akiket nem feltétlen érintett,hiába van a közelben :D

Amúgy itt volt még 1 TB 25M3 2 hete 38k-ért,de 1 év gari miatt nem vettem meg,mert 3 év járna rá,azóta fel is tolták árát... :DD
Hol dobálják 21k-ért 750 Maxellt,ha nem titok,privibe elküldheted,v vmi magán-hw aprós dolog :F

[ Szerkesztve ]

(#9515) King Unique válasza M3oH (#9514) üzenetére


King Unique
titán

Ha hasonló strapabíró (ütés,vízálló) kell,akkor jó választás lehet a Transcend széria :25M-H3-A3,v ADATA cuccaim pl. HD710,ütésállók még Buffalo Ministationok is stb...
Árat nem írtál,mert gondolom az se mindegy,árgépen rákeresel,azt megnézed melyik mennyibe kerül,ha ok,akkor vedd amelyik tetszik,v ( # 9453 ) más is akad,vmint pl.WD-k is jók,spec.tokba téve az is ütésállóvá tehető,de nyilván fentebb említettek strapabíróbbak.
őszre mondanak jelentősebb áresést,ill most is volt vmennyi,ha sürgős vedd most,ha ráér,talán érdemes várni kicsit.

(#9632) King Unique válasza Moonwolf (#9631) üzenetére


King Unique
titán

Alapjába véve egy elég jó,itt PH-s tesztekben is agyon ajnározott cucc,egyik leggyorsabb külső 2,5" ,+ütés-por-vízálló burkulat. :K
De...a 750-esnél és előttieknél a hírhedt Jmicron vezérlővel volt szerelve,amire egyesek bizonyos alaplapoknál,oprendszereknél (XP) panaszkodtak...(másik)
1 TB-osba nem tusom mi van,lehet kijavították,lehet nem... :F
Srtapabíró kivitele,benne lévő hdd (Toshiba v Samsung,1 TB-osba samu M8) megbízhatónak mondható,max fentebb linkeltek miatt lehet sestleg kellemetlenség,ha 1 TB-osra is igazak,hozzáadott progi alkalmas auto bizt. mentésre,de kicsit fapados,akadnak jobbak is,vmint kicsit féltégla feelingje van,mert többi 2,5" külsőnél vmivel nagyobb.
ha hasonlóan stapabíró kéne stabilabb vezérlővel Transcend,ADATA (SH14,HD710) usb3-as szériái ajánottak,de nagyon jó Lacie is,csak az meg drága...+ estleg ,Iomega , megbízhatónak mondhatók WD cuccai is.

[ Szerkesztve ]

(#9854) TeeJay válasza King Unique (#9852) üzenetére


TeeJay
félisten

jól néz ki ez az ADATA HD710 is
http://traficantesdehardware.com/Reviews-Hardware/Review-ADATA-HD710.html

itt a 750-es citrom/fekete kiadást tesztelték és abban 750gigás 2tányéros Toshiba megy
ez : http://storage.toshiba.com/techdocs/MQ01ABDxxx.pdf
(az enyémben még TOSHIBA MK7559GSXP van ami 750GB 2tányér4fej AdvancedFormat)

amit megint nem értek hogy ebben az újabb szériában az 500gigás már 500gigás 1tányéros a 750-nek meg még mindig 2tányér4fejet adnak... míg az 1TB-os ebből szintén 2tányér 4fejes

lényeg a lényeg az ADATA Toshiba belsővel dobja ki a cuccokat és ezek szerintem elég minőségiek
mondjuk én már inkább az 500 vagy 1TB-os modellt venném ott a nagyobb adatsűrűség miatt nagyobb sebesség érhető el USB3-on keresztül ugye

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10035) King Unique válasza rayoliviero (#10031) üzenetére


King Unique
titán

Igen az :K ,azt ki tudja mi van benne... :F ,pl.az új 1 TB-os is 18mm vastag,mint az első generációs (régi) my passport,akkor vsz régi kék skorpió...Amit linkeltem,az natúr 500-as új WD egy mobilrackben,nem új Passport,azért más a kódja,de a vinyó a lényeg benne most.

(#10029) Kezdő vagyok: hol írták,h max 3 eszközt kezel,nem is tudtam :F ,amúgy Smartware természetesen újakat is kezeli,azokhoz is járm,de adnak külön progit,ami végülis a egy "szétdarabolt Smartware" ,külön drive utility,secure stb.
#9957 - (+ADATA HD710 )TV-s dolgok,ajánlások. + 2,5" kiegészítve: 1 TB-osnál nagyobb gyári kompaktba van jelenleg, 2 TB-osba WD gyárt (LG XD7 is talán,de hitvány cucc...), 1,5 TB:Seagate Goflex portable,Buffalo Ministation,Iomega Prestige (fém), Freecom MG, Lacie Rugged Mini
,legolcsóbb ebbe a méretve a WD,de érdemes még várni vele...jobb lett volna aluházzal....(Iponban megtalálsz párat,nem mindet,azért nem onnan...)
Másikra: lehet hozzá egy 3,5" alu mobilrack (pl.)+hdd megoldás,3D-hez jól jöhet esata,felvevős dolgot nem próbáltam :N ,meg kell nézni mit tud,kezel (filerendszer stb.), vsz rá lehet dugni usb2-n és felismeri,rögzít rá,ha tudja NTFS-t,de dvd felvevőnél korábban másnál egész külső vinyót vmi védett,kódolt partícióvá alakította és PC-n nem lehetett látni tartalmát,oda kell erre is figyelni,tiednél máshogy van lehet...

[ Szerkesztve ]

(#10070) King Unique válasza CoolBoy323 (#10068) üzenetére


King Unique
titán

# 9957 - TV-s infók,3,5"+2,5" tippek, ha már 2,5" ADATA,az SH93-ra több panasz érkezett korábban,sokat kelett gariztatni stb.,inkább az újabb usb3-as HD710 tesóját.(esetleg NH13) ,de TV-s kompatibilitás terén lehet jobb egy WD.
Mekkora kéne,az nem írtad :F

(#10069) animatrix11 : pontosan milyen 2,5" külső ez,h nem megy,jól dugtostad össze,pedig mennie kéne? Akkor más lesz...3,5"-nél gondolom natúr hdd-t kötsz össze direktbe géppel,lehet máshova kéne dugni,v Biosban állítani ezt.azt ( külső megoldásokhoz jár saját táp és nem szokott gond lenni)
HDD probléma, segítsetek! (nem adatmentés) is próbálkozz,hátha.

[ Szerkesztve ]

(#10102) King Unique válasza CoolBoy323 (#10099) üzenetére


King Unique
titán

Annyival nem,viszont ha gyáriak szoftverei,egyéb kütyüi nem kellenek,akkor jobb megoldás,magad választhatod ki a benne lévő vinyót,vmint egy jó aluház hőelvezetés terén is jobb,mint a műanyag. :K
A CH11 nem rossz,akár meg is veheted,mert ára az tényleg jó,usb3-as stb.,viszont aluház miatt szerintem NH13 jobb választás lenne,v ha már SH93-at emlegettél,mondtam korábban egyesek megszívták vele,sokat kelett gariztatni (benne lévő vinyó típusa volt szar),de ugyanez a HD710,immár usb3 csatival és vsz jobb belsővel,ráadásul nem is drágább annyival...

(#10100) szabonagyur: neked is Adata-ra vonatkozóan uez :K ,CH93 nem a legjobb,melegszik,házba szerelt usb kábele van,ami nem túl hosszú,jobb egyértelműen a CH11,NH13,HD710 .
WD-ből Elements portable elmegy,de abban is usb3 (WDBPCK5000ABK)-asat érdemes venni,arra figyelj,árban alig van különbség a 2.0-áshoz képest,sőt az már kifutó széria...viszont 2,5" WD-be egyértelműen a MyPassport a jobb (v inkább új Passportok tetszetősebbek) ,szoftveres cuccok,fw frissítési lehetőség stb.,ára se sokkal több és többfajta szín közül választhatsz,vmint a WD gyári tokokat gyárt hozzá,amik itthon is elérhetőek olcsón,míg Elementsnek ilyen téren a támogatottsága zéró..

Apropó gari,az SP külső vinyóira is 3 év jár.(alu Diamond D05,Stream S10,v ütés-vízálló Armor A80 is jók)

Szal nyilván csábító a jó ár általatak említetteknél,de szerintem pár ezret megér egy jobb cucc.

[ Szerkesztve ]

(#10120) phaseOne


phaseOne
tag

Hello!

Utazáshoz, és mindennapos használatra szeretnék egy(több) külső merevlemezt, úgyhogy mozgalmas élete lesz. Most a következőkkel szemezek(750GB-1TB):
-AData HD710 de erről rosszakat írnak itt:amazon.com. Állítólag gagyi a borítás, valakinek meg attól is lecsatlakozik ha tüsszent... Nem tudom kinek lehet hinni.
-Iomega eGO portable, de ez is minden 2. embernek meghalt amazon.com.
-Western Digital My Passport Essential, erről jókat írnak, de ugye erről nem írja a gyártó h ütésálló amazon.com (itt az előre installált progival van gond, ugye azt le lehet valahogy állítani?)

Fontos lenne az adatbiztonság, mert a munkával járó sok GB fényképet is ilyenre tárolnám el út közben. (valszeg 2 db-ot fogok úgyis használni párhuzamosan)
Ti mit javasolnátok? Minden más ötletre is nyitott vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

(#10146) King Unique válasza CoolBoy323 (#10144) üzenetére


King Unique
titán

A WD-k azok szinte biztos,firmware-t is lehet rajtuk frissíteni :K ,ált a többi nevesebb gyári külső,ill mobilrackek is,de nincs rá100% garancia,h minden típusú TV-vel :N (mert nem is erre vannak kitalálva,hanem adathordozásra-tárolásra),viszont Samsung TV-k ált. jók kompatibilitás téren,több gond ált. LG,Sony cuccokkal szokott lenni. Ill újabb TV-knél újabb fw,amiben vsz kompatibilitás terén is befoltoztak ezt-azt.
ADATA se rossz,bár új HD710 borítását nemrég hsz-ban írta vki,h ebay-en fikázták gagyi...,+ nyilván nem olyan kiforott,mint WD,amire bár 2 év a gari,de egyik legmegbízhatóbb.V nemrég elhintett alternatívák között (#10123,#10126,#10134) is akad,bőven jó cucc.

(#10145) Fauno: majd megkeresen,felrakom újra,mert vsz korábbi már nem él,v írj TeeJay-nek.

[ Szerkesztve ]

(#10198) eriktoth


eriktoth
tag

Üdv! Ój vagyok a témában, és kettő HDD-t néztem ki magamnak esetleg valaki tudna tippet adni:

ADATA CH11 HDD 2.5 "750GB

ADATA HD710 HDD 2.5 "750GB
Esetleg ha valakinek valami más alternatíva
Előre is köszönöm

(#10211) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Adata hd710 1tb megrendelve :)

(#10278) CoolBoy323 válasza b-age (#10275) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nekem adata hd710 1tb van, es cseppet se banom, h nem wd my passportot vettem. Ez sokkal jobb, hisz 3 ev gari es nem kell felteni, h karcos lesz....

En batran ajanlom!!!!!

(#10283) King Unique válasza Moonwolf (#10270) üzenetére


King Unique
titán

Azt mondják adattárnak használva kevésbé gond,mint rendszervinyónál,ill hosszútávon túl sok parkolás kicsit rövidít élettartamon, tapasztalatom szerint szinte minden külső parkolja (samsung,toshiba belsős-nél is jó néhány ezer a 193 Load/Unload Cycle ,talán WD-k többet,ha zavar Sentinelben ez is letiltható (maxra húzod),igaz akkor minden enrgiatak autó üresjárati forgásleállítás is kilőve aszem,ami végülis nem nagy baj,ill más gépen,amin nincs progi felrakva,auto eredeti gyári beállítás van érvényben,szal jó ez.
(#10275) b-age + (#10280) davidsone: WD jók 2,5", 3,5"-be is ( a MyBook jó pl. :K ),de akad más alternatíva is:#9957 , 2,5": #10196 ADATA se rossz,fórumtárs nemrég vett Toshiba belsős HD710 egész jó,de ha 2 TB 3,5" kell,akkor MyBook jó,v mobilrack+hdd megoldás,de akkor adott topicokban ( 3,5" rack & vinyó) érdeklődj,az is hasonló árban (nemtom hol nézted,de 2 TB MB 35k körül van itthon)

(#10276) Fang: a WD,v a Lacie akkor jobb választás,ha szükséged van szoftveres körítésre,pl. WD hardveres titkosítására stb,esetleg hozzá való ütésálló Nomad tokra...ha nincs,csak egy szimpla "tároló doboz" kell,minden csicsa nélkül egyértelműen jobb a mobilrackes megoldás,ráadásul előbb említett WD-ben 3 tányéros vinyó van,ami vastagabb,picit jobban melegszik,aszem a Lacieban is uaz,v Seagate,ami nem a legmegbízhatóbb... :K Választott új 2 tányéros,gyors Travelstar jó lehet,bár 2,5" hitákról kevés infó van,fentebb linkelt vinyó topicban érdeklődj,v más hasonlóan új szériás Toshiba,WD se rossz,ill akad olcsóbb mobilrack is (#10264),mert a multiport spec esata,esatap+usb2/3 portos,v ez kell mind?,bár 31 euróért olcsóbb is,mint nálunk
napokban aquaparkoztam ,azért voltam off... :))

[ Szerkesztve ]

(#10542) pocok28 válasza CoolBoy323 (#10541) üzenetére


pocok28
tag

Lehet, hogy cseréltetem erre:

1TB 2.5" ADATA CH11 külső winchester fehér (ACH11-1TU3-CWH)

Ez van készleten a Dohány utcában. (A HD710-et is ott vettem.)

+1 út Bp-re 2x80km. :W

„A fociban az a lényeg, hogy a labdát, ahhoz passzolod, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad. Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad.” (Hofi)

(#10672) Nauda


Nauda
tag

Sziasztok!

Vettem egy ADATA HD710-es vinyót. Arra lettem figyelmes, hogy ha be van dugva, és nem is használom különösebben, akkor random adja a win7 azt a hangot mintha lehúznék valamit usb-ről, majd rögtön ezután mintha vissza is dugnám. Természetesen fizikailag nem csinálok semmit, folyamat be van dugva a gépbe USB3-ra

Mitől van ez? egyáltalán mi ez a jelenség?

Előre is kössz.

(#10700) #76500480


#76500480
törölt tag

Az ADATA HD710(toshiba) mennyire megbízható? Hallottam nagyon sok SH93ról, hogy sorra sz/rtak be. Ebbe a típusba usb3.0 nál kívűl kijavították a hibát? Pl jobb vezérlő stb stb.

(#10703) akyyy


akyyy
senior tag

multkor nagyon ajánlotátok az adata hd710-es vinyóját. rááldoztam a pénzem, hisz nagon vonzó a gmi boritás, illetv cseppállóság is. jó is volt, kényelmes, még nem az egyik napon egy kicsit megázott. még most is müködik de nagyon érzékeny lett a megmozditásra, és olybá akkor úgy tünik mintha kihúztam volna pedig nem, vagy a gép azt monda meg kell formázni. kis mozditásokkal felismeri, és megvan rajta minden adat. most elkezdtem újra használni, és már kisebb (50 megás videók, 20 db) felmásolássakor ugy tűnik, mintha lefagyna. de aztán toáb másolja, de nehezn akar rá írni.

mivel még vadi uj, tán 1 hónapos vagy annyi sincs, vonatkozik erre valami garancia, csere, javítás? :S

(#10825) Nauda


Nauda
tag

Sziasztok!

Segítsetek, mert megőrülök.

Adata HD710 külső vinyó. Szeretnék rámásolni egy 12GB-os file-t, de nem hajlandó felmásolni a totalcommander, mert hogy szüntessem meg az írásvédettséget. Kisebb file-okkal nincs bajom. Win7 azt mondja, hogy túl nagy mérető a file a cél filerendszeréhez.

Most ez mi? :S

Ja még egy kérdés. Pár hete már kérdeztem, hogy az miért van hogy néha úgy csinál a vinyó, mintha egy pilanatra kihúznám. Unplug hang aztán gyorsan plugin hang :S az usb hosszabbítóra gyanakodott itt valaki. Hosszabbító nélkül a gyári rövid kábellel is csinálta épp az imént. Ötlet? esetleg ez is összefügg a filerendszerrel?

[ Szerkesztve ]

(#10913) King Unique válasza Misi1980 (#10910) üzenetére


King Unique
titán

(#10910) Misi1980: HD710 gyorsabb,mert belsejében új 2 tényáros Toshiba vinyó van (MQ01ABD100), ütés-vízálló,strapabíró cucc, bár egyesek panaszkodtak lötyögő usb aljzatára,ill kapcsolat szakadozására..
My Passportok bejáratottabbak,maga márka kiforrottabb,komolyabb szoftveres csomag,hw-es titkosítás stb. jár hozzá,de nem olyan masszív - nem ütésálló - ,mint ADATA,max,ha veszel hozzá külön Nomad tokot. Sebességre (szekvenciális érték) picivel lassabb,mert a régi 3 tányéros wd vinyó van benne (WD10TPVT) - ami jók,megbízhatóak végülis - ,de az új 2 tányéros gyorsabb (WD10JPVT).
Sima filmnézésre mind2 jó,hosszabban nyúzva belsőt tekintve ADATA kevésbé melegedhet vékony 2 tányéros vinyó miatt,de burkolatuk műanyag,ill gumi révén egyiké se jó hőelvezető,de ilyen jellegű használattól vsz nem lesz gond vele (max nyáron intenzívebb melegedés). Illetve WD vinyói,de másoké is parkolják fejet,ami ha túlságosan megszaporodik,hosszútávon nem jó,ilyen szempontból nyilván Toshiba belsős előnyösebb.(topic)
Fenti funkciók alapján (mi kell,me fontos) válassz,ill ha visszaolvasol,látod páran vettek ilyeneket pl. ő HD710-et, ő aszem új WD,náluk is érdeklődj. Nekem 1. generációs usb3-as Passportom (ami kb uaz,mint új)+Nomad tok,meg egy régebbi van ,elégedett vagyok vele,jó min2. :K
meg egy Iomega Ego portable,levehető védő gumiburkolattal (elvileg ütésálló),Y kábellel,jó szoftverekkel,amiben nem új,hanem régi 3 tányéros Toshiba vinyó van (MK1059GSM) ,de jó az is,bár drágább,mint adata.

(#10912) Melorin : épp előbb válaszoltam ez ügyben,tehát Elements kilőve...másik 2 meg különböző méret,el kéne dönteni fizikálisan mekkora kell,amúgy kategóriájában egyformán jó mind2,v fenti linkekben lévő alternatívák. Amúgy 2 TB MB se sokkal drágább.

[ Szerkesztve ]

(#10932) #76500480


#76500480
törölt tag

Az adata hd710-hez adnak usb kábelt? És tényleg tönkremegy ha nem Yusbvel kötöm rá? Mert olyan kábelem nincs és nem tom hol lehetne venni(valami nagyobb boltra gondoltam).

(#10963) akyyy


akyyy
senior tag

Az usb-s ADATA HD710-es-t particionáltam, két 500 gb-ra, az egyik fat32,a másik ntfs.

Utobbira szeretnék letölteni torrentről egykét dolgot, de már az elején kiirja a program hogy lemez túlterhelt 100%, és alig tölt le valamit :S (gépo usb2-es, ha számithat valamit)

(#11029) King Unique válasza pomk (#11028) üzenetére


King Unique
titán

Nem a legjobb :N ,egyeseknél melegedett stb. és csak sima usb2,amit kompaktokba nem érdemes venni már (max mobilrackbe,azt később átteszed 3.0-ba),ha ADATA,akkor CH11, HD710 stb.,v WD-k is jók,ill a fentebb ajánlott,linkelt cuccok,akár alu mobilrack (jobb hőelvezetés)+ külön megveszed vinyót hozzá.
(#11026) fesii: ja lehet,de ha épp fej mozog még,v parkol (ha,mert ugye le van választva elvileg) ,de tökmindegy, van rá egyszerű megoldás én úgy használom biztos,ami biztos :) ,nehogy azt mégis mechanika,elektronika károsodjon.(de majd megkérdem..)

(#11025) comegetsome1 : a linkben benne a win7 reg file,csak duplakatt,restart azt kész,másba nem zavar bele.

[ Szerkesztve ]

(#11221) King Unique válasza pepe_g (#11211) üzenetére


King Unique
titán

Ez se rossz,sőt jó kis cucc,ütés-vízálló,új 2 tányéros Toshiba vinyóval :K ,negatívum max sok fejparkolás,usb aljzat egyeseknél kicsit mozog.

(#11212) FlowerAngel: ez e régi fényes felületű (nekemis ilyen van),v az újabb,csak kép régi,de mindegy...asztali lejátszó vsz csak FAT/FAT32 filerendszert ismeri,tehát v áthormázod arra (mi az h nem engedi?) - akár a régebbiekhez adott progival is mennie kell - ,de inkább talán jobb,ha particionálod és létrehozol egy kisebb filmeknek ellegendő FAT32-eset,a másik meg maradjon NTFS.(link)
Új TV-k,médialejátszók ismerik NTFS-t,csak ezek nem...

(#11213) kovadika: pedig azok is jók,még jobbak is éd van belőlük bőven designos cucc :K ,csak azért mondtam ha nem akarod hurcolászni,csak otthoni filmezés,felesleges 2,5". Strapabíróság egyrészt pl. külső hatásokkal szembeni ellenállás (ütésálló stb.),másrészt,h vinyója bírja a strapát és nem melegedjen túl,arra fentebb ajánlott rackes megoldás tuti 3,5"-be.
Amit néztél WD,jó :K .üzletről nincs infóm,HD710 annyiban jobb,h strapabíróbb külsőre,de WD megbízhatóság,finomhangolás tekintetében jobb,+ van hozzá spec tok,ami megvédi,de + költség stb.,ha Adata-t (v más korábban ajánlottat) veszed,azzal se jársz rosszul,bár fentebb 2 dolog meg lett említve hozzá...

(#11256) King Unique válasza Reaper (#11255) üzenetére


King Unique
titán

Kicsit vissza is olvashatnál...hsz
Ha jól veszem ki szavaidból 2,5" méretű kell, srapabíróak a fémházasak - jellmezően mobilrack - ,de gondolom ütés,vízállóságra gondoltál,abban tényleg szélesebb a gyári kompakt kínálat,de akad ütésálló rack is azért,pl. Kifejezetten ilyenekre 2 korábbi hsz-om most is aktuális : hsz1, hsz2, kiegészítve Adata HD710, Verba Traveler modelekkel, illetve ASUS csini kis divatcuccai :D ,azok között is akad ütésálló

Nemtom neki melyik tetszene,majd kiválasztod/válassszátok :)) ,zömében 1 TB-osok vannak betéve,ill sok gyártó erre v 750-es méretkategóriára koncentrál,de 500-as is van,nyilván annyival olcsóbban,rákeresel... Amúgy ezek véletlenszerű leejtés ellen védenek,nem azt jelenti kedvedre dobálgathatod,de egy alap modellt is beteszel hdd tokba (pl) ,az is védi hurcolászás közben,mint pl. a WD.ket a Nomad tok, illetve mobilrackekhez is adnak ált. kis hordtasit.

[ Szerkesztve ]

(#11289) CoolBoy323 válasza fesii (#11288) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nekem sincs bajom se ADATA HD710-el, se Samsung M2-vel áramügyileg!!

szvsz az találta ki h csak a külső táposok a jók, akik árulják a tápokat :))

(#11300) King Unique válasza Kobe (#11296) üzenetére


King Unique
titán

Szerencséd van ,mert a legújabb kiszerelésű (új dobozosban) már az új 2 tányéros (MQ01ABD100) gyors Toshiba vinyó van,ami elég jól tolja (link) és elvileg ASMedia usb3 vezérlő (link) :K ,de van más kiszerelésben is,a korábbiba elvileg még samu M8 vinyó és JMicron van....tehát figyelni kell milyen dobozost veszel.
Van már azóta A15 stb. is SP-éknél :D ,ill elsőre ajánlottan volna hasonlóan strapabíró Adata HD710-et 8aaba is uez toshi vinyó van),v Transcend 25M3-at, de így ráncfelvarrva egész jónak ígérkezik az új A80, "A" típusú aljzat is strapabíróbb,praktikus lis rövid kábel is hozzá,vmint számos netes tesztet nézve jól bírja a kiképzést. :C
TV-vel való kompatibilitásával meg nem hiszem,h gond lenne,ezeknél az újabb vezérlős külsőknél már nem jellemző :N Max arra figyelj,h látod toshi vinyó sokat eszik (1A), usb2 port meg 0,5A ,gépen vsz 1 db 2.0-ban is elmegy,de TV...abban is elvileg,v max vmi Y kütyüt teszel végére (ha van 2 port TV-n),v újabbaknál már megnövelt áramerősségű (1A) portok is vannak, LG-nél nézz utána.

(#11299) htibike: elég :K , átlag pendriveok alapban lassabbak vinyóknál,főleg usb2-abn,vsz azért szaggathatott. Ilyen célra megfelel Elements is,v visszaolvasol,akad más alternatíva esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#11332) fesii


fesii
aktív tag

Mindenkinek egyszerre válaszolnék! :P

2,5"
[Adata HD710]
Fekete kék és sárga ütés és vizálló burkolattal kaphatok. 500 750 és egy 1TB-os kapacitással
Bővebben.

Hitachi Touro Mobile USB3.0
500GB-os kivitelben kapható Support nincs a dobozban csak a kábel illetve a merevlemez található Tesztféleség

WD my passport
Aluminium ház. 1TB kivitelben kapható Bővebben

3,5"
Western Digital Elements Portable 320GB
Inditóárama alacsony, ezért filmzésére ajánlott, azonban kábele 30-40cm!
WD MyBook Elements 1TB külső HDD
Lamellás boritás miatt jó szellőzés, gumitalp. Support: telepítőlemez,tüzelő,adatkábel.
Teszt

A fent említett termékek mind ajánlottak mindenki maga döntse el melyik tetszik neki.
Ha rack-et szeretnél venni van Topik

[ Szerkesztve ]

(#11414) hiko


hiko
csendes tag

Sziasztok!

1 TB-os külső merevlemezt szeretnék venni. Két típust néztem ki:
ADATA Durable HD710 1000GB
TRANSCEND StoreJet 25M3 1000GB

Ti melyiket ajánlanátok?
A Transcendről kevesebb infót találtam a topikban, ezért kérdeznék.
A Transcend vinyó TV-re kötve bírja a folyamatos lejátszást? Netes képeken két kivezetést láttam a hátulján. Két kábel jár hozzá a csomagban?

Előre is köszönöm!

(#11537) King Unique válasza ati888 (#11533) üzenetére


King Unique
titán

Nacsak,mi volt vele pontosan a baj,vinyó halt be,v csak usb vezérlő szállt el :F Egyébként jók a WD-k, My Passport talán megbízhatóbb,nekem is az van,de ha nem,akkor visszaolvasol akad bőven más is,pl. Silicon Power (A15,A80,D03,D05..),Adata (Sh14,HD710...),Transcend (25M3,25A3 ...),azokra 3 év gari jár.
Sebességben mostani modern 2,5"-esek (500 GB/tányér) hozzák régebbi 3,5"-esek szintjét,akár max 110-1120 MB/s,de újak azokba nyilván gyorsabbak,vinyó topicban találsz teszteket,mit tudnak azok.
Ha nem fontos mobilitás,méret,akkor 3,5" is jó, Ft/GB arány is kedvezőbbm, ill ha intenzívebben használod akár strapabíróbb vinyósa (24/7)t is választhatsz pl mobilrack+külön hdd megoldás esetén.[link]

(#11534) Lengyi) mindegyik gyárilag leáll - energiatakarék - ,ált. 5-10 percre vannak állítva,v több,de WD-nél állítható Smartware v újaknál Drive Utilitíes progiban (Sleep Timer),akár ki is kapcsolható.[link]. illetve fejparkolás maitt is leállhat,az is tiltható Fejlett enrgiagazdálkodásnál HD Sentinelben, v * jellel,de ezekért topicját nézt át.( Sentinel és kiritikus hiba - fejparkolás - topic

[ Szerkesztve ]

(#11542) CoolBoy323 válasza Dorian (#11540) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Felesleges a kulso tap!!

Nekem meg ugy sem volt sose laggom, h routerre volt kotve vinyo, nemhogy TVre...

Adata hd710 es samsung m2

(#11642) King Unique válasza Burki (#11640) üzenetére


King Unique
titán

Ezek közül Gigabyte és WD az,ami leginkább jó, bár GB is csak amolyan "divat 2,5 külső hdd gyártó",de a Classic 3.0 minőséginek néz ki, csak felülete fényes-kényes,de vékony kis tokozás is van, ami ezt csökkenti+ tok. Vastagságából ítélve 3 rányéros, régebbi hdd lehet benne ( tipp:Toshiba, WD talán..), Adata-ban is. WD-ben is 3 tányéros van,de suportja, szoftveres felszereltsége annak a legjobb, bejáratott, megbítható cucc, ha fontos a körítés, akkor általad jelölt 4-ből egyértelműen az :K , ha nem akad más is...ja és mivel usb3 nem drágább és "alap" manapság, nem érdemes 2.0-val szórakozni :N
Adata CH11 is elmegy, de akadnak nála jobb szériák is, pl. HD710, SH14, HV610, ezekben gyorsabb,új 2 tányéros vinyó van, árban még jobbak is,igaz más shopokban.
Toshibából is Basics fapados xar...inkább Edition, Partner , v a hőlvezetés szempontból előnyösebb aluházas Alu2S.
Trancend ütésálló 25M3, szintén strapabíró SP A15, A80, ha ilyen kéne, hasonlóak fenteb linkelt Adaták is+ vízállóak. De csomó van, hadd ne soroljam fel mindet....ebben a hsz ban is akad bőven., pl. Hitachi Touro Mobile is frankó, árban is (gyakori fejparkolást leszámítva,de többi is csinálja...)

v2 megoldás: vinyó pl + alu 3-4k mobilrack (topic) , kb.25-26k össz körül, az is jó.

(#11641) jozsi252: neke is kb. ez... :) ,méretet meg döntsd és az alapján válasz, amúgy jó mind 2.

(#11637) V.Stryker : hurrá... :D de legalább megoldódott a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#11691) CoolBoy323 válasza CHIPman (#11689) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ADATA HD710 ;]

Samsung, ha tudsz olyat szerezni (én tudok...... ;] :P )

[ Szerkesztve ]

(#11694) King Unique válasza Petty323i (#11692) üzenetére


King Unique
titán

Egy 3,5" külső samu usb-s vinyó volt (S3,G3?) éa rack behalt,tehát másikat keresel hozzá, akkor Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja-ban érdeklődj. :K (v hardverapró...) Kép alapján vmi noname, ami beraktál, érdemes rackből is minőségit venni (látod ajánlottakat) és usb3 se hátrány. Amúgy egy 3,5" sata-s usb-s mobilrack kell neked, tehát akár általad felvázolt is jó, de akadnak jobbak is...

(#11693) eerenczi nem a legjobb széria :N ,elég régi is, ha már annyira olcsó kell, inkább a CH11, mert usb2-vel sem érdemes szórakozni manapság, utóbbi már 3.0-ás és az árban abszolút nem tesz rá annyit. Vagy a fentebb/ visszább linkeltm ajánlott típusok (read back... :) ), Adataból jó HD710 is, v WD.k, Htachi Touro mobile stb-stb....

[ Szerkesztve ]

(#11817) King Unique válasza vmaxter (#11814) üzenetére


King Unique
titán

Csak akkor pontosan írjátok oda mire kell, amúgy praktikusabb 3,5" csak otthonra, TV-ni, de cipelni is kell, nyilván 2,5" a nyerő. :)

(#11816) bb0t: melyik pontosan :F Jó kütyük, szinte a legstrapabíróbb ütésállóak (25M3,25H3P), előbbi másoknál is bevált cucc, az újabb 25A3-ba 2 tányéros gyorsabb vinyó került, emiatt vékonyabb is, de ez nem olyan strapabíró, mint előbbi 2. :N Tehát strapabíróság fontos,akkor ezek jók (v még Adata HD710, SP A15,A80), ha nem akad más...
Adata CH11 régebbi széria, semmi extra, de a célnak megfelel és ára is jó. Te döntsd el mire van szükséged és az alapján válassz. :K

[ Szerkesztve ]

(#11832) King Unique válasza bb0t (#11818) üzenetére


King Unique
titán

A 710-es is gyors, mivel 2 tányéros (2x500) Toshiba MQ01ABD100 vinyó van benne, max kb.110-115 MB/s szekvenciális értékekkel. M3-at nem tudom :N , 20 mm vastag 3 szinte védőborítás miatt is, de pont ezért jelent meg a karcsúsított A3 :K , garancia? 15 mm vastag ( egy 3 tányéros 17-18 mm) + itt egy teszt, sebességértékekből is látszik ( 3 tánynéros max 9x MB/s körül)
Igen Y kábelt adnak hozzá, biztos, ami biztos alapon, h usb2 porton is fix menjen,mert vsz benne lévő samu M8/ v fenti Toshiba vinyó indulási áramfelvéte magasabb picit, de van Iomega Ego-m (3 tányér, régebbi Mk...toshiba vinyó, Y kábel) és az is simán megy 1 db usb portba is, ez is menni fog :K Nálam fő vonal usb3-as csak, kiegészítő táp vonal vékonyabb sima usb2-es, de ha 3.0/2.0-ba bedugod mind2-t nem hátrány :N

(#11829) Májküll: nem rossz a CH11, megvehető :K , de már régebbi modell, 3 tányéros vinyóval, különösebben semmi extra.(max felcímkézés, mint a könyvet... :) )

(#11826) Forestgreen: bővebben milyen külső vinyó, mire van formázva :F egybe 4 GB-nál nagyobb fileokhoz, igen NTFS-re kell áttolni :K , FAT.. nem támogatja. újakat már arra formázva szállítják, ha nem ez a a gond, akkor vírus, v vmi megsérült, állapota rendben van Sentinel szerint, azt nem kérdem szabad hely van- e rajta...

(#11827) Dzsolo: van egy régi 3,5" IDE vinyód is ? mert ahhoz, h külsőt csinálj belőle kell egy ezt támogató mobilrack (link)
Minden 2,5" csak usb-ről kap tápot, nem kell neki külső adapter, usb-s megoldás se terheli, h emiatt tönkremenjen (max az gáz, ha 2.0-án nem kielégítő a tápellátás, de ezért kell hátlapi usb portba dugni , ill Y kábellel használni)
De ezt mér kérded , mid is van, mit akarsz venni :F

(#11831) komzs: második NH13 (ez az újabb, CH94 régi xar széria és csaj usb2-es) és negyedik Hita Touro Mobile jó cuccok, ajánlott vétel :K , más: a fentebb említett új Transcen, más Adata (HD710), WD My Passport, esetleg mobilrackes megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#11876) bb0t válasza King Unique (#11871) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Úgy volt, hogy már vesszük a 25M3-at de most megint elbizonytalanodtunk - az Adata HD710 kb totál ugyanazt tudja, csak az még vízálló is. Más különbséget nem igazán tudok emiatt nehéz eldönteni, hogy melyik legyen. :F :((( :O

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#11877) King Unique válasza Sztu (#11874) üzenetére


King Unique
titán

Jók ezek kis Hiták :K , új gyors 2 tányéros vinyó (csak sokat parkolja a fejet,de nem annyira vészes), slim ügyes design és ára is kedvező. My Passport bejáratott széria, már bizonyított, de főként szoftveres körítése, titkosítási lehetőség+ sokféle gyári kiegészítő tok miatt érdemes megvenni, ha ezekre nincs szükséget bőven jól jársz Touro Mobile-lal is :K .

(#11876) bb0t : HD710 is jó (abban 2 tányéros Toshiba van), csak egyesek laza usb aljzatára panaszkodtak, vízállóság már extrém igénybevétel, úsztatni csak nem akarod, egy kis esőt, fröccsenést meg többi is kibír, de ha ez követelmény nálad, akkor vedd. Ütés-vízállóba alternatíva lehet még setleg Adata SH14, Silicon Power A80 is

[ Szerkesztve ]

(#12032) D5


D5
aktív tag

Sziasztok!
Múlthéten vettem egy ADATA HD710 1 TB külső winyót.
Frnkón működik, nincs vele baj.
Viszont ígí, hogy már feltettem rá közel 800GB adatot, eszembe jutott, hogy valami jelszavas védelem csak illene hozzá. Mármint ahhoz, hogy ha rácsatlakoztatom bármilyen gépre, akkor csak jelszóval lehessen hozzáférni az adatokhoz.
Ebben szeretnék segítséget kérni. Tudtok javasolni valamilyen progit ehhez? Próbáltam az ADATA HDDtoGo programját, de az legalább 15 órás procedúra lenne így utólag, hogy azt a 800GB adatot jelszóval védje. Valami gyorsabb megoldásra lenne szükségem... Help, please.

Más: elképzelhetőm, hogy USB hosszabbító kábel miatt nem érem el a 80-100MB/s sebességet? Próbáljam meg csak a saját kábelét használni?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#12033) King Unique válasza DeathAdder (#12031) üzenetére


King Unique
titán

Youtube-ot hagyd a franba... :DD
Ez alapján 90 MB/s körül tud usb 3.0-án, vsz 3 tányéros vinyó lehet benne (3x334 GB), ennél gyorsabbak 2,5"-be csak az 500 GB- os tányérokkal szereltek - újabb db, pl. lentebb említett ADATA cuccai HD710, SP, Transcend stb., vmint mobilrackbe veszel pl. új 2x500 tányéros WD, Toshiba stb. vinyót, ill nagyobb 1-5-2 TB-os modelleé (WD, új Toshibák), apropó 1,5 TB- os Basic elég jó áron van... :Y
Ezek az újak kb.max 100-120 Mb/s-es szekvenciális írás-olvasást tudnak (natúr hdd teszt).
300 GB-ban nincs. 500 GB-ása tkell venned. ha elég annyi (az alatt nem érdemes) :K

(#12032) D5: Azt tudtam, h Adata-khoz adják a HDDtoGo progit, de azzal is jó sokáig eltart, az csak lekódolja, v újra is formázza az adott részt, mert akkor passzolós...?
Ilyen célra jók a hw-es titkosítással megáldott kütyük - WD My Passport, Iomega Ego Portable, Buffalo Ministation - ezeknél külön saját kis progijával egyszerre aktiválható jelszavas zár (bár ehhez telepíteni kell másik gépre is, de az csak részletkérdés) , anélkül nem is látszik rendszerben, sőt WD-nél tetszés szerint ki is kapcsolható utólag adott rész törlése nélkül, h más eszközökön - TV, médialejátszó - is lehessen használni.
Ha ez kellett volna, mért nem kerestél rá, kérdeztél itt előtte :F
Másik mód, h újraformáz egy titkosított partíciót, erre win7/8 felsőbb kategóriás kiadásaiban is ott a Bitlocker (adatokat ilyenkor nemtom törli-e...?), nekem is van Ultimatbe, de én a TrueCrypt-ot használom (leírás). azt még FBI sem tudta feltörni (link), nem olyan könnyű úgy látszik, mint NCIS sorozat laborjában... :DDD Tehát elején kellett volna egy meglépni, útólag nemtom.., vhova át kéne menteni cuccokat addig, v google-ba találni xyz jelszavas zár progikat, de azok nemtom mennyire megbízhatóak,+ a jobbak meg ált. fizetősek.

Lehet kábelhossz az oka egy kis sebességeséshez :K , de pontosan milyen hosszú és mennyit tud azon?

[ Szerkesztve ]

(#12041) King Unique válasza D5 (#12037) üzenetére


King Unique
titán

Ha alegfrisebb usb3 driver van fent , akkor jó .
Szerintem WD vinyó lesz a szűk keresztmetszet, ha arról másolsz, elvileg 500 GB-os tányérral szerelt (link), de 3,5"-be az lassabb, mint 2,5", ebben a tesztben is kb. 70-80 MB/s körül tud, + ha azon van rendszer, többfelé van particionálva stb., akkor tovább lassulhat róla másolás...Tehát HD710-re hiába lehetne gyorsabban írni, ha másik eszköz azt nem tudja követni...egy másik hasonló külső vinyóról direktbe vsz gyorsabban menne. :K
Adata titkosító progija egy dolog, én Truecryptet használok/ajánlok, v hw-es titkosítást tudó külső vinyót.

(#12039) DeathAdder: kell, + olyan 3-5k körül van usb3 2,5" rack (topic). TV-s célra elmegy Basics is, viszont kisebbekre kisebb adatsűrűségű tányárok vannak (250 v 320), így max sebessége is kb. 60-8x MB/s körül lehet.

(#12040) FerNandor: nekem 3,5" külsőn nem ilyen van, ennek nemtom mi a neve... :F , szerintem számtechboltba vidd be kábelt, v fényképezd le telóval és vegyél 12V 2A-eset ilyen csatival, jobbat hirtelen nem tudok.

(#12201) King Unique válasza eddieke666 (#12197) üzenetére


King Unique
titán

2,5" 1 TB-osok ár-érték arány a legjobb, Passportnál is egyre olcsóbb flink] + a korábban elmlitett típusok, pl. ADATA HD710 Hitachi Touro Mobile, v mobilrack+natúr notivinyó megoldás flink]

(#12445) phDani


phDani
csendes tag

Van egy ADATA HD710 kmerevlemezem, amit ritkán veszek elő fontos adatok megőrzése céljából. A gépen csak USB2 port van, és a Toshiba merevlemezeknek 900mAh kell a felpörgésnél.(Minden kábelt ki szoktam húzni a gépből a biztonság érdekében, de a merevlemez csak akkor indul el ha az usb portba félig dugom be a kábel végét)

Ez valami hibát jelent?
Kell-e USB Y kábel, ha igen, melyik jó ehez a fajtához(link)?

(#12875) .:Koska:.


.:Koska:.
csendes tag

Sziasztok!

Van valami lényeges különbség ezek között: ADATA HD710, Hitachi Touro Mobile MX3 1TB vagy WD 2.5" My Passport?
Amit találtam, hogy az ADATA-ra 3 év garanciát adnak.
Több laptop/gép egyidejű használata miatt lesz véve, hogy az adatok egy helyen legyenek. 20-25k közötti ártartományba nézelődöm.
Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#12877) King Unique válasza .:Koska:. (#12875) üzenetére


King Unique
titán

HD710 ütés-vízálló toshiba vinyós, kicsit sokat parkolja a fejet, bár nem vészes, Hitachik is jók, azokban is gyors, 2x1 tányéros intenzív fejparkolós vinyó van hasonló sebességértékekkel, de kevésbé tetszetős, háza is csak műanyag, My Passport ajánlott, megbízható db, de vastagabb 3 tányéros vinyóval szintén műanyag házzal, de van belőle slim Ultra kivitel is. 3 közül egyértelműen WD-khez adott szoftveres csomag a legkomolyabb, ha ez számít, lehet lejelszavazni is a meghajtót stb., van hozzájuk gyári tok kiegészítőként külön megvéve.

(#12876) Manipura: mind3 régebbi széria, bár TV-hez filmezéshez megfelelnek, de jók fentebb említettek, vimt ezen hsz -ban lévők, WD-ből inkább My Passport, Toshibából meg akadnak a linkben is jobbak, Adataból is inkább újabbakat, ez a CH94 nem a lehjobb, volt akinél túlzottan melegedett és csak usb2-as...ha olcsó Adata kell, akkor inkább már CH11.

Samsung TV-nél nem árt megnézni, h van e rajta külön hdd fogadására tervezett 1A-es usb port, tápproblémák elkerülése végett, vmint sokan szívtak némely modellnél akadozó tartalom beolvasás, lassú mappán belüli navigálás miatt, elsődlgesről, logikai módosított vinyó partíció javított rajta, de vsz TV-ben keresendő a hiba oka, nem külső vinyókban.

(#13011) King Unique válasza Lac99 (#13008) üzenetére


King Unique
titán

Nem azt mondom, h nem teljesen mindegy, mert nyilván fürgébb egy 7200-as, de ugye fenti okok..., viszonylag nagyobb méretű audio, film fájlok lejátszásához elég 5400-as is.
A célra CH11 is megfelel :K , de ez egy régebbi modell, vastagabb 3 tányéros vinyóval, igaz ez a Toshiba vinyó van nekem Iomega Ego-ban is, nincs azzal se gond.De WD kiforrottabb , extra szoftvereket adnak hozzá, vmint ha már sebesség az újabbakban (Ultra, új Elements és többi más márkánál is,ADTA-nál is) már vékonyabb 2 tányéros vinyó van, ami gyorsabb, nagyobb adatsűrűrég miatt, pedig az is 5400-as.
Amúgy ha sokat hordoznád érdemes vmi tokba tenni/venni hozzá, mert leejtés kicsinálhatja, de léteznek gyárilag ütésállók is, pl Adata (SH14, HD710), Transcend (25M3, 25A3) és sok más gyártó kínálatában.
WD.hez is van csomó fajta gyári tok, idehza is kapni olcsón, akár ütésálló is [link].

[ Szerkesztve ]

(#13136) King Unique válasza Dolphine (#13132) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt szerintem , ahogy láttam Toshiba belsős (pl. Adata HD710), v a Hitachi Touro is parkolt rendesen, HDS-ben emelkedtek értékek, talán még jobban, mint WD-knél, másrészt WD kiadta a wdidle3 progit, ami más szériáihoz is használható, de csak SATA-ra dugva=gépbe téve, v kivezetésre rákötve, tehát egy 2,5" WD notivinyót ilyenformán rákötve, többi márkával, v My Passporttal, ami egybe van építve ez nem megoldható :N , de topicjában le van írva a menete [link].
Többinél lehet tiltani külső progikkal, HDDScan [link], HD sentinel stb.
Túlreagálni nem kell a dolgot, mert szükséges fejparkolás, csak az se jó, h túlságosan megszaporodik.
Fórumtárs itt összeszedte 2,5"-os vinyókat + 2,5" mobilrack topicba ott vannak alternatívák.

(#13134) Shev acm7 : 1. igen, az bírja a strapát :K
2. Limitálja usb2 eléggé, még 2,5"-osok is 2,5-3x sebességet tudnak szekvenciálisan [teszt], hát még egy újabb szériás 3,5"-os.
De másrészt amire neked kell, letöltés, backup, arra elegendő alapban usb2-is, usb3 adatmozgatásnál jön jól, meg persze amúgy is azt érdemes manapság.

(#13133) rene85: nincs mit, jó választás. :K

[ Szerkesztve ]

(#13322) King Unique válasza bb0t (#13321) üzenetére


King Unique
titán

Jók Adata (HD710, HE720,NH13), ütésálló Buffalo Ministation-ok, Freecom nagyon jó, csak drága, Silicon Power, Toshibák és WD My Passportok mind ajánlhatók.
Ahogy látom 17-20k körül vannak itt 500-asok, de inkább 1 TB lenne érdemesebb, 22-23k körül már kaphatóak azok is, de ha külön veszed vinyót+házat úgy pár ezressel olcsóbb is lehet és az is tökéletes megoldás, korábban itt össze lett gyűjtve néhány alternatíva.

(#13660) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Karácsonyi ajándéknak vettem egy Adata HD 710-es külső hdd-t. Sentinellel írás+olvasás tesztet csináltam, ahol rövid idő után 45 fokig ment fel a hőmérséklete és a teszt végéig úgy is maradt. Most 21-22 fok van a szobában, feltételezem ha nyáron 28 fok lesz, akkor egy ilyen teszt alatt tartósan, órákon át 50 fok fölött lesz. Gond ez?
Sentinel után a windows nem ismerte fel a wincsit. Hál istennek kiderült, hogy ha újrapartícionálom, formázom a hdd-t akkor újra látja az oprendszer, Sentinel persze előtte is látta.
Közben elkezdtem olvasgatni a fórumokat és azóta egyre jobban parázok, fogok e tudni elég tápot adni az Adata-nak.
Két számítógép van a családban, mindkettőről szeretnénk mkv vagy bluray filmeket másolgatni rá, majd a tv-re dugva lejátszani.
Egyik gép z77-es asrock alaplappal usb 3.0-t is tud, a másik egy régebbi gigabyte ep35 alaplappal amin csak usb 2.0-ák vannak. Tv-nek 3 usb bemenete van, egyik bemeneten hdd in felirattal. Feltételezem, akarom mondani a fórumkommentekből azt tanultam hogy a tv-nek usb 2.0-ás bemenetei vannak, valamint a problémamentes tápellátás miatt ezek az usb 2.0-ás portok képesek akár 1A-t is szolgáltatni. Az persze kérdés hogy a tv weblapján usb 3.0/2.0 van jelezve, ez vajon azt jelenti e hogy az egyik port 3.0, vagy csak jelzés hogy a 3.0-ás cuccok is bedughatók?
Mivel nem lehetek benne biztos hogy mennyi ampert adnak ezek az usb portok a tv-n, ezért úgy gondoltam, veszek egy usb 2.0-ás Y kábelt (ilyet találtam ) Azonban ez elég rövid és az Adata HD710-hez szintén igen rövid kábelt adtak, ezért vettem egy 50cm-es Hama hosszabbítót, így már nem fog lógni a kábelen.
A kisebb gépen, ahol csak 2.0-ás usb csatlakozók vannak, szintén csatlakoztatnék egy y kábelt, de ott már van egy 1.8m-es usb 2.0-ás kábel, remélem nem esik rajta annyit a feszültség hogy az Adata hiányt szenvedjen.
Nagyobb gépen, ahol van 2 darab usb 3.0 csatlakozó, nagy dilemmában vagyok. Ha az usb 3.0 900mA-t ad, akkor vajon érdemes oda usb 3.0-ás y kábelt vennem? (ilyet találtam)
Mellékkérdés hogy ennek a kábelnek az a furcsa csatlakozója jól fog passzolni az Adata kábelének fogadó egységébe, és az 1.8 nem túl hosszú?
Fő kérdés ide, kell egyáltalán y kábel a 3.0-hoz? Mondjuk a Sentinel 980mA-t ír felpörgési áramerősség igénynek az Adata-nál, ami 80mA-el több mint amit a 3.0 tud, illetve azt olvastam valahol hogy mind a 2.0, mind a 3.0 messze többet tud adni mint 500 és 900 mA. Mi az igazság ez ügyben?
Bocs a hosszú regényért, :) és előre is köszönök minden tanító kommentet.

[ Szerkesztve ]

(#13739) Laci4


Laci4
senior tag

Sziasztok, helló King Unique! (ahogy elnézem te vagy itt az aktív válaszolgató..) :R

Gyorsba kellene vásárolni ajándékba egy külső winyót.
Barátnőm anyukájának lesz, szóval laikus részére
Ezen része azért érdekes, mert nem valószínű, hogy notipaddal, vagy ventivel fogja hűteni.. illetve hogy szerelgetni szeretné, cserélgetni benne a winyót. (ezért is gondolkodom, gyári kompakt megoldásban.)

Amire kellene, adatokat, videókat, képeket, dokumentumokat, és lazításként filmeket hordozgatni otthon-melóhely között. Pc-Pc között.
Ezek lejátszása, szerkesztése. (pár órás szerintem 4-5 folyamatos "bekapcsolás" lenne, de nem folyamatos másolás.)

Olvasgattam vissza pár oldalt, hogy nyáron se süljön meg a winyó (laikus, nem fogja HDDSentinelben nézegetni), lehet valami fém házas, vagy kevésbé melegedő típus kellene.
Tv-re, média lejátszóra nem valószínű, hogy rá lesz kötve..(Öreg crt-n nincs USB ;) )

Gariban gondolom a minnél több, azért kicsit több, bár egy megbízható 2év, egy gagyi 3 ellen nyerhet.
Méret 500giga, ár 15-20 (bár ez már az alja 1 Gigásokat súrolja..)
A következőket nézegetem az elmúlt 2 órában..(meg persze olvastam itt vissza pár oldalt..)

- 500GB Toshiba 2.5" STOR.E Basics USB 3.0 (HDTB105EK3AA) Ez ha jól sejtem alja -belépő kategória.. felejtős...
- 500GB Samsung 2.5" M3 (STSHX-M500TCB) ez 3 év gari, van is egy samu a családban.. még a fényes, bőr tokos..talán S2, 320gigás.azzal nincs gond. No de ez? Erről se olvastam itt túl sok jót.. elmegy kategória?
- Adata 500GB AHV620-500GU3-CBK szintén 3 év gari. Fém vs műanyag? Belső milyen?
- 500GB 2.5" ADATA HC630 X-mas Edition piros (AAHC630-500GU3-CXRD) Bár ez pont nincs csak egy helyen... szintén 3 év gari, fém ház ha jól néztem, bár a piros szín lehet nem lenne nyerő.. :U
- Adata 500GB ANH13-500GU3-CSV ezüst Egyik amivel komolyabban szemezek. 3év gari, jó ár, Ha jól látom fém ház, pofás is..csak a beltartalom? :U
- 500GB WD 2.5" My Elements (WDBUZG5000ABK-EESN)
- 500GB WD 2.5" My Passport Essential (WDBKXH5000ABK-EESN)
E kettő WD között mi a fő különbség? 2 év gari.. az Elements így képről nekem pofásabb... :B
- 500GB 2.5" ADATA HD710 Ez ugyan ütés-víz stb álló, de ahogy olvastam itt valakinek a hsz-ét, eléggé melegedős.
- Adata 500GB AHE720-500GU3-CTI 3 év gari, szerintem igencsak letisztult, fém, kicsit már drága 500-as..
- 500GB WD 2.5" My Passport Ultra 2 év gari, a piros a winyó miatt is van, netalán RED van benne, vagy csak dizájn? elég drága is, tud valamivel többet mint az olcsóbb társak?

Én mint laikus valahogy a következőket agyaltam:

Olcsó, kommersz, használható:
- Adata 500GB AHV620-500GU3-CBK 15e
- Samsung 2.5" M3 16e
Mindkettő 3 év gari..

Közép kategória:
500GB My Passport Essential
500GB WD 2.5" My Elements külső winchester fekete (WDBUZG5000ABK-EESN)
16-17 ezer forint 2 év gari

Drágább, minőségibb? :
- Adata 500GB AHE720-500GU3-CTI 3év gari, fém, 18 rugó
- 500GB WD 2.5" My Passport Ultra

És van egy, ami nekem jelenleg a legjobbnak tűnik, amennyiben a beltartalom is az!
- Adata 500GB ANH13-500GU3-CSV ezüst
Fém ház, 3 év gari, és alig több mint 15e!
Én ezt nézném befutónak. Csak erről nem nagyon hallottam.

Esetleg a Adata 500GB AHE720-500GU3-CTI szintén fém..3 év gari.. csak kicsit drága.

Húú kezdek belebonyolódni.
Szóval mi a ti véleményetek, esetleg valami típus amit nem írtam?

Előre is köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.