Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2675) tomp


tomp
félisten

Sziasztok!
Szeretnék összeállítani egy szettet. Külső 2,5-ös racknél semmi tapasztalatom nincs. Külső vinyóm van illetve 3,5-ös külső rack.
Ez lenne benne. Egy WD Red 2TB-os Sata3-as vinyó. Budapesti beszerzéssel melyik racket ajánljátok a legjobban hozzá 6-7ezres felhő határig? Átnéztem az összefoglalóban a listát de nekem az túl komplikált. HDSentinel támogatás fontos nekem illetve a stabil hdd fekvés benne. Azaz ne rezonáljon, remegjen. Lehet az csavaros rögzítés vagy maga a rack ház ráfedésével elért stabil tartás. Y kábelt kerülném ha lehet. Külső tápos usb 3.0-s hubra lenne rákötve. Hordozva nem lesz soha max a pc-tv között.

Mindenki segítségét nagyon Köszönöm! :K

(#2685) tomp


tomp
félisten

Azt hiszem 9,5mm-es hdd-t(ST2000LM003) fogok venni azaz már nem szükséges a vastag rack.
Jelenleg 2 racket néztem ki.
Revoltec EX207 és RaidSonic ICY BOX IB-250StU3+BH
Revoltec mekkora méretet tud kezelni? Nem találtam sehol sem leírást. A RaidSonic leállítja a lemezt vagy csak parkolóba teszi leválasztáskor? Nekem utóbbi is tökéletes. Már az is biztonságos.

(#2688) tomp válasza King Unique (#2687) üzenetére


tomp
félisten

A BH15-ös kiszerelést nem találtam semelyik nagyobb bolt oldalán sem. Csak a sima BH-t. Ez is elég lesz mert 12,5mm-ig okés. Habár ha tudsz olyan nagy üzletet ahol kapható akkor azt veszek. Nem rossz ha tartaléknak ott lesz a 15-ös keret.
A LED nem zavar. Látnád milyen a szoba éjszaka. :DDD
Sharkoon Rapid-Case kék LED, WD Elements Portable fehér LED,(ezek villognak is a HDS miatt) usb-s egér görgőjének kék LED. Legalább lámpa nélkül is tudok közlekedni éjszaka.
Szerelés nem gond. Rapid-Case is szerelős és még élveztem is amikor összeraktam. :)
Hőelvezetés milyen? A 2TB-os SeaSung (seagate+samsung) merevlemez mennyire melegszik benne?

(#2690) tomp válasza King Unique (#2689) üzenetére


tomp
félisten

Na akkor szerintem nem lesz gond a hővel.
Csatlakozót azt nem nagyon fogom piszkálni. Havonta 1x kihúzom portalanításhoz aztán vissza. :)

(#2691) tomp válasza King Unique (#2689) üzenetére


tomp
félisten

Na megrendeltem a racket. A hdd-t a héten tervezem megvenni.
A 2A-es hubon lévő WD Elements mellé ha berakom remélem elbírja. Azt olvastam a segate jobban megránja a betápot indulásnál.

(#2693) tomp válasza King Unique (#2692) üzenetére


tomp
félisten

Tavaly olvastam. Nem tudom már hol. Azóta abban a tudatban vagyok, hogy így van. :)
Integrált usb-s WD-nél ami rá van írva na azt nem éri el.
Le fogom majd mérni, hogy itt eléri e.
Terveztem igen, hogy megnézem a táblázat szerinti adatokat. 1héten belül érkezik meg az üzlet szerint.

(#2713) tomp


tomp
félisten

Na megjött az ICY Box IB-250StU3+BH. Van hozzá 12,5mm-es bővítő keret.
Viszont van egy gond. Ha rárakom a fedelet akkor billeg az egész. A fedlap meg van csavarodva. Átmenetileg a mellékelt matricával ékelem ki így stabil.
A kék LED valóban brutál. :DDD
A hőelvezetés most kiderül milyen. 2TB-ot lassú formázni...

(#2715) tomp válasza King Unique (#2714) üzenetére


tomp
félisten

Nekem is közrefogja. Csak a fedlap 1 max 2mm-rel kicsit meg van csavarva. Ha leveszem és a fedlapot rakom sík felületre akkor az billeg. Minimálisan. Rárakva ugye az alsó lemezt feszíti. Megpróbálom majd kiegyenesíteni. Lehet szállítás során megterhelték a dobozát és amiatt lett ilyen.
Ezen felül nagyon jó cucc. 1órája megy a formázás. Folyamatosan maximális sebességen. 113-127MB/s
19% és 41fok. Azt hiszem jó lesz. :C
Vezérlő: VID: 174C, PID: 55AA

(#2717) tomp válasza King Unique (#2716) üzenetére


tomp
félisten

Dobozon semmi nyoma nincs. A fedlapot meg kell nyomni, hogy csavarral rögzíthető legyen.
Az biztos, hogy e miatt nem viszem vissza. Szerintem van is itthon vastagabb gumitalp. :D
A csatlakozásnál már láttam ennél stabilabb microUSB 3.0-t az tuti. De nem fogom cipelni így havonta max 1x lesz mindig széthúzva.
Úgy tűnik a hőfok megállt 41foknál. 2,5órája maximális kihasználtsággal megy a vinyó. :)
Eddig nekem megérte a 6800Ft-os árat.

(#2718) tomp válasza King Unique (#2716) üzenetére


tomp
félisten

Leválasztáskor szépen leállítja a merevlemezt.
A 3.0-s aktív hubról megy. Kipróbáltam az USB feszültség mérővel. Hát sajnos nem volt stabil. 4,80V-ot mutatott de folyamatosan dolgozott a fej 100%-os kihasználtsággal de 0/0 adatsebesség volt.
Közvetlenül 3.0-ba dugva stabilan megy. Szintén erre a hubról üzemelő külső merevlemezzel is tud dolgozni aktívan. Épp most is fut a másolás. 91MB/s.
A maradék 1portra ha rádugom a mérőt akkor üresen 4,78V-ot mér.
Hagyhatom rajta a 2 merevlemezt? Eléggé közel van a 4,75V-hoz.
Kerestem olyan kábelt ami 1db USB 3.0-ból kettőt oszt szét. Az egyikről menne tisztán a külső merevlemez a másikról a hub aminek nem kell usb-s áramfelvétel mert van külön tápja. Van ilyen? Csak hubot találtam drágán táppal együtt...

(#2720) tomp válasza King Unique (#2719) üzenetére


tomp
félisten

A tápja 5V/2A-es.
Majd kipróbálom, hogy ha 2 vinyó indul egyszerre akkor mi a helyzet. Ha azt elbírja akkor szerintem marad így.
A vásárláskor még úgy volt, hogy a külső vinyó megy 2.0-ra. :D
UASP támogatott mármint a dobozra rá van írva de Win10-en nem találok erre utalást. Eszközkezelőben sem.
Alvást majd valamikor megpróbálom. Ha kikapcsolom a parkolás gátlót(HDS) akkor 4-5mp elteltével már parkol is de a Win10 mindig ránéz valamiért így 2mp-et pihen majd újra a lemez felé rántja a fejet. Aztán újra parkol majd újra lemez felé megy. Pedig indexelés nem aktív.

(#2722) tomp válasza King Unique (#2721) üzenetére


tomp
félisten

Közben mivel frissült a Win10 így újraindítottam a gépet. Előtte lekapcsoltam a hubot. Mind2 vinyó gond nélkül felpörgött. ICY Boxos Samsung 2,8mp alatt. :C
Lekaptam az MP Toolt. Az UASP ki van kapcsolva. Idle Timer pedig 0 azaz soha.
A vezérlő pontosan ASMT1051

A legjobb parkolásgátló! Nélküle összejött fél nap alatt kemény 50! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2724) tomp válasza King Unique (#2723) üzenetére


tomp
félisten

Nincs.
MP Toolban yes-no szerepel.
A chipet nem néztem még meg. Azt pótolom még ma. :)

(#2726) tomp válasza King Unique (#2725) üzenetére


tomp
félisten

Jaaa nem! A dobozon nekem is USAP szerepel. Csak én olvastam reflexből helyesen. :DDD
A Samsung vinyónál nem oldható meg a parkolás tiltása? Vagy magának a rack vezérlésében nincs erre valami mód? :)
Hiába megy a parkolás gátló így is összeszedett 1,5óra alatt 12parkolást. Utálom ha a merevlemezeim parkolgatnak... Habár a gyártó ennél a modellnél 600ezret ír de akkor is.

(#2728) tomp válasza King Unique (#2727) üzenetére


tomp
félisten

Na igen kicsit beteg vagyok e téren...

1053-as a chip.
Érdekesség: a 4éves laptopomban 1042-es ASMedia van. Hogy repül az idő. :)

A korábbi érdekes működést az okozta az USB mérővel, hogy az adatkapcsolata csak 2.0-s. Feszültségben már 2,5A-es. Mivel usb 3.0-s hubra kötöttem így a Win10 telepítette a SuperSpeed HUB 2.0-s üzemmódját. Külön üzemmódként és driverként kezeli hiába ugyan az a hub... Na ez volt a gond.
Újra megmértem. A rack leválasztás után azaz nem üzemelő merevlemeznél 200mA-t fogyaszt!
Felpörgéskor és üzem közben is majdnem ugyan azok az értékek jöttek ki mint ebben a cikkben. Csak nekem 4Watt jött ki felpörgéskor. Üzem közben 0,02-0,03A-es eltérések voltak csak.

(#2730) tomp válasza King Unique (#2729) üzenetére


tomp
félisten

A laptop ASMedia vezérlője támogatja az UASP-t. A hub vezérlője az AIDA szerint RTL8153. Ahogy olvasom ez egy Ethernet és USB 3.0 vezérlő egyben. A Realtek oldalán nem találtam semmi UASP utalást. Habár csak annyit írnak, hogy usb 3.0-t is tud és viszlát...
Nem egy villamos mérnök által használt eszköz az tény. De viszonylag eléggé pontos. :)

Nem adom fel soha! Feltekertem az energiagazdálkodást és akusztikát a Sentinelben... ;] Hatásos volt... :DDD

(#2732) tomp válasza King Unique (#2731) üzenetére


tomp
félisten

Amúgy nekem jelent valami negatív hatást, hogy ki van kapcsolva az UASP?
Ha nem akkor nem fog zavarni. :)
Úgy tűnik minden hiányzó információ meglett. Leválasztáskor leáll. A vörös led kialszik, a kék nem. USB Safely Remove-al visszakapcsolható. UASP támogatott de ki van kapcsolva. Alvó mód szintén kikapcsolva. De ezek bekapcsolhatóak.

(#2734) tomp válasza King Unique (#2733) üzenetére


tomp
félisten

Akkor marad így. Nagy méretű adatok mennek rá. 5-25GB közöttiek. Ha a küldött fájl nem töredezett akkor nem megy 90MB/s alá. 127MB/s volt a csúcs másolásnál.
Merevlemez buffer sebessége 240MB/s körül volt. Jó ez így nekem. :)
A HDD Standby is ki van kapcsolva az MP Tool szerint így még 6nap elteltével sem állna le max parkolgatna. :DDD
A hőelvezetését csodálom még mindig! 34fokos most készenlétben a benne lévő samsung. Külső merevlemezről való 30GB adat másolás közben az melegszik 4fokot, a rackben lévő csak 1-et.

(#2736) tomp válasza King Unique (#2735) üzenetére


tomp
félisten

Valóban nem jelent semmit! 10perc inaktivitás után leállt a merevlemez nekem is.
Na akkor ezzel megvan minden infó. :)

(#2800) tomp válasza batagy (#2793) üzenetére


tomp
félisten

A fej lemez feletti tartása is fogyaszt áramot. Ha leparkol akkor csökken a fogyasztás. Na pont ezt mérted itt. Leparkolt fejes érték. :)

(#2803) tomp


tomp
félisten

Az IB-250StU3+BH micro usb csatlakozása valóban eléggé gyenge.
10nap elteltével a szobában való járkálástól annyira meglazult, hogy a merevlemez Ultra ATA CRC Error Count SMART értéke elkezdett emelkedni. A teljesítményével nem volt gond, nem volt semmi hibája de a SMART rögtön árulkodott. Valamit ki kellene találni a kimozdulás ellen... :O

(#2805) tomp válasza King Unique (#2804) üzenetére


tomp
félisten

Neeem. :)
10napig ment folyamatosan. Közben a szobában ugye járkál az ember. Minimálisan remeg az asztal. Na ennyi elég volt neki. A kábel vég el volt gyárilag fordulva. Azaz ha a normál véget dugtam be akkor a micro usb vég majdnem 90fokkal el van csavarodva. Na most kézzel visszacsavartam a kábel véget, hogy egyenes legyen. A külső szigetelésben az usb több szálai meg vannak csavarodva ezért fordult el a vég is.

Amúgy a racknek a portja ilyen laza vagy a kábel? Van nekem olyan usb 3.0-s kábelem ami nem minden pozícióban tökéletes. Lötyög a portban. Ha újra előjön a hiba akkor megnézem az Elements kábelével.

(#2807) tomp válasza King Unique (#2806) üzenetére


tomp
félisten

Régi fa járólap... Csak a magas dolgokon látszik a mozgás. Konkrétan a laptop kijelzőjének a felső része épp, hogy egy kicsit bemozdul.
A micro vég mozog a rack portjában. Maga a port az fix és stabil.
Igen nekem is olyan az egyik kábelem. Egy por szem ráesik máris elmegy a csatlakozás. Szerencsére nálam nem fagy a rendszer csak eltűnik a 3,5-ös külső rack. Kábelcsere óta tökéletes.

(#2809) tomp válasza King Unique (#2808) üzenetére


tomp
félisten

Na igen a munka alatti megszakadás. Épp az egyik felhő programja töltötte fel a dolgokat. Kb 5mp-ként volt 1-2MB/s-es olvasás mikor elment az áram. Azután figyeltem fel a SMART értékre. Miközben állt épp matattam a racknél. Megemeltem de a kábelre nem néztem rá.

(#2810) tomp


tomp
félisten

Nos!
Mivel frissített a Win10 emiatt lekapcsoltam a külső vinyókat és megcseréltem az Elements Portable kábelét a rack kábelével. Hát érdekes, de a rack kábele stabilabb az Elementsben(minimálisan mozog csak!) és az Elements kábele is stabil a rackben. Szerintem a rack kábele nem sikerült 100%-os minőségre. Előfordul az ilyen. Most kíváncsi vagyok, hogy előjön e újra az Ultra ATA CRC Error hiba.

(#2894) tomp


tomp
félisten

Mégis leadtam a billegő Icy Box racket garanciába. Az üzletben is csodálkoztak rakta. Elküldik a hazai forgalmazóhoz. Ott megnézik majd, hogy javítható e(felső alu burkolat csere) vagy elküldik a gyártóhoz, esetleg szólnak az üzletnek, hogy adjanak egy másikat.

(#2896) tomp válasza King Unique (#2895) üzenetére


tomp
félisten

Maximum 30nap az eljárás. De mondták, hogy nem szokott kimenni 30napig a dolog.
Gondolom a felső burkolat feszítéssel jött ki a présből. Gyárban dolgozom így hát nem bosszant az ilyen hiba. Nincs 100%-os meo. :)
Ahol vettem újra kapható a BH15 ugyan annyiért mint a BH. Ha cserét mondanak majd megkérdezem cserélhető e arra. Kipróbálnám azt is. :-)

(#2898) tomp válasza King Unique (#2897) üzenetére


tomp
félisten

50Ft-al drágább a BH15. :DDD
Ha vennék új vinyót tuti vennék hozzá külön rakcet mert többlet tár lenne, nem csere. Tervezek venni újra vinyót de egy egyszerűbb 500gigás külsőt az egyik 3,5-ös rackről lenne egy szimpla biztonsági mentés. :)

(#2900) tomp válasza Benez (#2899) üzenetére


tomp
félisten

Hát azért egy 10centis esés kemény felületre már a merevlemezt is tönkre vághatja. A fej nem szereti.

(#2903) tomp válasza Benez (#2902) üzenetére


tomp
félisten

Attól, hogy parkoló rámpán van egy ilyen eséstől könnyen a kukába mehet a vinyó. A rámpáról leeshet a fej, leszakadhat a fej. Ha semmi baja akkor hatalmas mázlid volt. :)

(#2913) tomp válasza Benez (#2904) üzenetére


tomp
félisten

A parkolt vinyó ha aljára vagy tetejére esik akkor nagyobb eséllyel éli túl a fej mert nem csak alulról van megtámasztva a fej a rámpán hanem felülről is. Ha oldallal esik akkor már más erő éri. Tönkre mehet. Az üzleti laposokban pedig nem ritka a védett vinyó. Azaz nem szimplán bele van rögzítve hanem gumi foglalatban van. Esetleg szivacs. Illetve maga a laptop háza is tompít. De egy csupasz vinyó kézből való kiejtése már rizikósabb.

(#2934) tomp válasza josipov (#2918) üzenetére


tomp
félisten

Nálam egy külső WD Elements Portable vinyó usb 2.0-n max 25MB/s-el dolgozik. Egyszer pár mp-ig elérte a 27-et de aztán visszament 25-re.
Az ICY Box is ennyivel ment. USB 2.0 ennyit tud valós helyzetben.

(#2949) tomp válasza King Unique (#2897) üzenetére


tomp
félisten

Ma szólt a Icy Box hazai forgalmazója a boltnak, hogy kuka a rack. Várhatóan 22-én érkezik az új.
Mindegyikben 1053-as ASMedia van?

(#2951) tomp válasza King Unique (#2950) üzenetére


tomp
félisten

No akkor remélem 1053 lesz benne. Már várom. Az új dobozt átvételkor a boltban kibontom, hogy biztosan stabil e. :)
Megkérdezem majd azért, hogy találkoztak e ilyennel. Ha a forgalmazóhoz több deformált ment vissza hátha mondja ezt a boltnak is. "Gyártási hiba volt, tudtunk róla és vártuk a hibás darabok visszaérkezéseit" :)

(#2963) tomp válasza a2016 (#2962) üzenetére


tomp
félisten

USB 3.0 kábel vég pontatlanság. Nekem is van olyan Sharkoon rack kábelem aminél ha rászáll egy por szem rögtön eldobja a kapcsolatot. Nem lett tökéletes a vég.

(#2971) tomp válasza King Unique (#2950) üzenetére


tomp
félisten

No azért ahogyan látom kicsit nehezen érkezik meg a boltba az új darab németországból. Először 22-ét mondott a forgalmazó. Aztán mai azaz 26-i napot. Még mindig semmi. Lehet hiány alakult ki. Vagy a deformált gyártás után leállították a prés gépet. ;] :DDD

(#2973) tomp válasza King Unique (#2972) üzenetére


tomp
félisten

Decemberben is lassan érkezett meg. Akkor meg is mondták, hogy mivel nagy volt rá a vevőkör így elfogyott a hazai beszállítónál/forgalmazónál.
Mikor most a bolt a netes fiókomban jelezte, hogy új érkezik meg is emelkedett az ára. Már drágábban tudnám megvenni mint decemberben. :D

(#3041) tomp


tomp
félisten

Megjött a csere ICY BOX rack.
Ez már nem billeg üresen. De ha belerakom a vinyót és rárakom a fedelet akkor billeg.
Lehet le kellene venni az egyik szivacsot? :F

(#3042) tomp válasza tomp (#3041) üzenetére


tomp
félisten

Ááá megvan. Az alap keret 4csavarját ki kellett lazítani. Ahogyan kilazítottam roppant is az egész ház a kerettel együtt. Minek ennyire meghúzni őket...
Ebben már ASM1153-as vezérlő van.

(#3044) tomp válasza King Unique (#3043) üzenetére


tomp
félisten

Kihajtottam egy kicsit és rögtön jó lett. Az már más, hogy az asztalnak van olyan pontja ahol minden billeg. Nem tükör sima fa lap. :)
UASP (vagy ahogyan a gyártó mondja USAP) van. Vagyis támogatott de ki van kapcsolva. A dobozon még mindig USAP olvasható az ICY BOX logo alatti kis zöld keretben de jobb oldalt kapott egy piros plecsnit amiben már UASP Support olvasható.
PID:55AA igen. FW verzió: 141126a1c080
Leválasztáskor leáll. Alvást még nem néztem meg mert 1havi adatot kell rápakolnom előtte. :DDD
Jajj elírtam. ASM1153E van benne. Gondolom fontos az az "E" betű. :)

[ Szerkesztve ]

(#3047) tomp válasza King Unique (#3046) üzenetére


tomp
félisten

Amúgy ennek a 1153E vezérlős racknek a fekete színe is másabb mint a hibás darabbnak. Ennek erősebb a fekete színe. Azaz sötétebb.
1 dolog nem változott. Az a LED erőssége. :DDD De szerencsére engem nem zavar.

(#3058) tomp válasza King Unique (#3046) üzenetére


tomp
félisten

Igen Win10 alatt néztem meg.
Nos akkor itt a végleges állás:
ASM 1153E vezérlő, UASP támogatott de kikapcsolva, PID:55AA, leválasztáskor leáll a merevlemez, 5perc tétlenség után leáll.

(#3097) tomp


tomp
félisten

ICY BOX IB-250StU3-BH hőelvezetése:
A benne lévő Seagate-Samsung 2TB-os vinyó alapjáraton 33fokos.
A mellette lévő műanyag házas WD Elements 41fokos. Oké, hogy az ICY Boxban 3lemezes a vinyó az Elements meg 4 tányéros de akkor is na. Ez durva. :DD

(#3125) tomp válasza Serpenthelm (#3122) üzenetére


tomp
félisten

Ahogyan King Unique társunk is írta nekem egy ilyen van.
2db külsőt hajt meg a tápjáról folyamatosan Az egyik egy WD Elements a másik egy 3.0-s külső rackbe rakott Samsung-Seagate vinyó. Legnagyobb terhelésük a hubra 0,58+0,8A. E kettő vinyót biztonságosan meghajtja. A leadott feszültség is még elfogadható. 4,81-4,85V.
Ténylegesen a hubról 3 vinyó megy de a 3. nem erről kapja az áramot annak van külső tápja.

(#3134) tomp válasza King Unique (#3127) üzenetére


tomp
félisten

No igen én több vinyó üzemeltetésre eleve kizárólag csak aktív hubot vennék. Y kábel nekem nem tetszik mert eleve 2 portot használ és nem feltétlenül jó.
Láttam már olyan 2.0-s Y kábelt amivel a power bekötéssel 1A volt, nélküle csak a szabványos 500mA. Hiába kért a fogyasztó többet és hiába volt 3.0-s portba kötve. Ezzel vigyázni kell. :)
Az aktív hub szépen elbírja a 2 vinyó egyszerre történő indulását.
Ami még vicces, hogy a 3db 2,5-ös vinyóknál nem a gyári kábeleivel használom. Vagyis gyárit de nem azt amit adtak hozzá eredetileg. WD-t a Samsung kábelével, Icy Boxot a WD kábelével, a Samsungot az Icy Box kábelével használom. Így passzolnak a legstabilabban a micro usb csatlakozások. :DDD

(#3204) tomp


tomp
félisten

ICY BOX IB-250StU3-B rackben van egy 2TB-os Seagate-Samsung vinyóm.
Az imént másolás közben egy nagyot sípolt a vinyó és parkolt. A másolás nem szakadt meg mert a fejet rögtön visszaállította ahol volt így folytatódott a másolás.
SMART-ban csak a 223-as érték módosult. Load/Unload Retry Count. Pár hete már 0-ról felugrott 1-re. Most 2-re. De akkor nem volt sípolás hanem ügyes fejjel kirántottam alóla a tápot.
Mint már írtam korábban egy hub-ról megy. Kb 4,81-4,85V-ot kaphat a vinyó.
A hubról üzemelő másik vinyó(wd elements) parkolt is 1-et. Habár ez nem mérvadó mert hiába van beállítva a parkolás megakadályozása akkor is szokott 1 max 2-t naponta. Lehetséges, hogy valami miatt leesett a feszültség? A motor nem állt le. Rövid önteszt sikeresen végig ment. A másolandó fájlnak van crc ellenőrzője. 37giga végig max terheléssel olvasta. Tökéletes fájl, nincs hiba.

(#3206) tomp válasza King Unique (#3205) üzenetére


tomp
félisten

Ilyet még egyszer sem csinált habár eléggé alacsonyan van a fesz. A terhelés alatti hirtelen fej kivágás és sípolás az nem megfelelő táp nem? Ahogyan olvastam passzív hubnál neked is volt olyan 7200-as vinyó ami csipogott, sípolt.
Lehet kellene venni még egy hubot. :)

(#3208) tomp válasza King Unique (#3207) üzenetére


tomp
félisten

Akkor vasárnap nézek is hubot. Vagy megveszem a hubom táp nélkül ilyet csak az ára nem ennyi vagy nézek egy szimpla kettős osztó kábelt. A WD menne akkor a laptop tápjáról. Vagy ha marad a hubos megoldás akkor a passzívként üzemelő hubot kötöm a laptopra amiről menne a WD és a hubra kötném rá a tápos hubot amiről pedig az Icy Box. Tisztán ott lenne neki az 5V/2A. Ahhh mennyi gond van ha csak 1db USB 3.0 port van a gépen. :DDD
Addig átrakom a WD-t USB 2.0-ra.

[ Szerkesztve ]

(#3210) tomp válasza King Unique (#3209) üzenetére


tomp
félisten

Hát akkor mondj valami egyszerűbb megoldást. :DDD
Találtam egy ilyet. Sajnos csak a passzív hub+aktív hub összekapcsolás marad. :(((

(#3213) tomp válasza King Unique (#3212) üzenetére


tomp
félisten

Hát ha ilyen egyszerű lenne... :-D
Hetente usb 2.0-ról megy 1napot a samsung m3.
Azaz közben nem tudnám használni a WD-t...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.