Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12082) PociAti válasza Reggie0 (#12080) üzenetére


PociAti
senior tag

"Es en sehol nem allitottam hogy kerekpar."

Pedig szó szerint idéztelek. Akkori idézetedben kategória választóvonalaként keverted ide a kerékpárokat. Idézem még egyszer azt a mondatodat:

"A modositasi javaslat nem hatalyos, ezert jelenlegi szabalyok pedig 300W-nal huzzak meg a hatart a kerekpar kategoriahoz, tehat jelenleg az a kis roller."

-----

"Ezt ugy ellenorzik pl. az osztrakok ..."

Most akkor Ausztriáról beszélünk, vagy Magyarországról?
Lehet tévedésben voltam idáig, mert azt hittem a hazai viszonyokról, hazai jogszabályokról, hazai, azaz magyar gyakorlatról van szó.

------

"A torvenyben legnagyobb teljesitmeny van es nem az, hogy mit mutat a matrica."

Melyik törvényre is hivatkozol? Arra, amelyik még nem jelent meg?

Vagy a erre:
AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS 168/2013/EU RENDELETE
a két- vagy háromkerekű járművek, valamint a négykerekű motorkerékpárok jóváhagyásáról és piacfelügyeletéről

Mert itt elég egyértelmű a helyzet, és pont az ellenkezőjét állítják ahhoz képest, mint amit te írtál:

I. MELLÉKLET
Járműosztályozás
L1e (Könnyű kétkerekű gépjárművek)
7. legnagyobb folyamatos névleges vagy hasznos teljesítmény ( 1 ) ≤ 4 000 W továbbá ...

És a magyarázó megjegyzésekből kiderül, miért a folyamatos névlege teljesítményt kell figyelembe venni, amit te jól értem "matrica" adatnak tituláltál.

Magyarázó megjegyzések az I–VIII. melléklethez
(1) Az I. mellékletben szereplő teljesítménykorlátok az elektromos meghajtású járművek esetében a legnagyobb folyamatos névleges teljesítményen, a belső égésű motorral meghajtott járművek esetében pedig a legnagyobb hasznos teljesítményen alapulnak. Egy jármű súlya menetkész tömegével egyenlőnek számít

3. cikk
Fogalommeghatározások

35. „legnagyobb folyamatos névleges teljesítmény”: a 85. számú ENSZ-EGB-előírás értelmében az elektromos motor kimenőtengelyénél mért legnagyobb 30 perces teljesítmény;

36. „legnagyobb hasznos teljesítmény”: a belső égésű motor legnagyobb elérhető teljesítménye, amelyet próbapadon, a forgattyús tengely vagy az annak megfelelő alkotóelem végén mérnek;

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.