Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Kinek milyen a desktopja? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-05-02 10:59:34

LOGOUT.hu

Kérek mindenkit, olvassa el figyelmesen ezt a hozzászólást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39701) Lathronos válasza TigerCat (#39699) üzenetére


Lathronos
őstag

Mai földrajz óránk témája egy igen érdekes a világ mind az öt kontinensén megtalálható, ember által módosított geológiai képződmény, a szilikon völgy. :DDD

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#39702) RaZroX válasza Petyyyyy (#39700) üzenetére


RaZroX
addikt

+1 :DDD

This is the way

(#39703) TigerCat válasza Petyyyyy (#39700) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Lathronos:
34 colon, képzelheted... Beállítottam, majd 1 perc néma csenddel adóztunk a kollégáimmal.
:R

Petyyyyy:
Abból is van jóféle. És nagy élmény...
:P

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#39704) bagyusz


bagyusz
őstag

Linux alatt:

Win alatt:

(#39705) RaZroX


RaZroX
addikt

Az "új csoda":

This is the way

(#39706) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Várjuk a nevezéseket is!

[VII. Desktop szépségverseny]

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#39707) karlkani válasza pocokxx (#39706) üzenetére


karlkani
aktív tag

Sejtettem, hogy vans? lesz a közönség kedvenc :DDD

(#39708) PR0JECTNR56 válasza RaZroX (#39705) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Hogy tetszik az új rendszer? Milyen a 8.1-hez képest?

(#39709) RaZroX válasza PR0JECTNR56 (#39708) üzenetére


RaZroX
addikt

Egyelőre még csak a felülettel kapcsolatos véleményeim alakultak ki, mert még nem volt időm belakni se a rendszert, nem hogy használni..

Egyértelműen jobb az irány mint W8-nál, de még azért lenne mit csiszolni. Az ablakanimációk tetszenek, olyan 'smooth-abb" érzést ad a rendszernek.
A tálca is jobb lett szerintem mint a 8-ban volt.
Nincsenek ablakkeretek, csak teteje van az ablakoknak, ez nekem kicsit OSX-es beütést ad, de tetszik egyértelműen, olyan érzetet ad, mintha minden jobban elférne az asztalon.
Az ablakok címsora még mindig nem látszik ha feketére állítom a témát, illetve most már csak akkor van középen a szöveg, ha teljes képernyőn van az ablak.
A notification center elrendezése borzasztó, ezzel valamit feltétlen kezdeni kell, mert nem esik készre és kib@ssza az ember szemét a fehér háttér... Cortanára ugyan ez vonatkozik és elmehetnek a pics...-ba, hogy US-re kell állítani a régiót, hogy használni tudjam.. ez egy vicc.
Az ikonok... hú hát erre nem mondok semmit.. ha ezt nem egy óvodás rajzolta Paint-tel akkor akkor senki.. hogy nézhet így ki valami amiért pénzt kérnek ?! de komolyan...

És hogy jót is mondja..
Végre rájöttek, hogy ez a 500x500 pixeles négyzetek nem célszerű és elkezdték (DE MÉG CSAK ELKEZDTÉK) helytakarékosan felépíteni az app felületeket (lásd: xbox, store stb..) Ez határozottan jó dolog.

És ami a legnagyobb respect, hogy amikor kijött az első kipróbálható verzió, akkor én írtam nekik egy csomó javaslatot, és kb az összes bekerült amit írtam. El sem hiszem.. Mondjuk amikor írtam nekik, hogy legyenek szebb ikonok élénkebb színekkel esetleg 3D hatással akkor nem pont erre gondoltam :DDD

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#39710) TigerCat válasza RaZroX (#39709) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Háááát, ezek az ikonok kritikán aluliak.
Várom én is nagyon, mert ha jó lesz, jövök vissza OS X-ről. Csak legyen egy szép, egységes felület, amire nem fáj ránézni...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#39711) TIT válasza RaZroX (#39709) üzenetére


TIT
veterán

Azért rakták bele mert tudják ki vagy(nézik ezt a topicot)a vége úgyis az lesz,hogy téged kérnek fel,hogy csináld meg :)

(#39712) RaZroX válasza TIT (#39711) üzenetére


RaZroX
addikt

Bár úgy lenne, csak egy email-t küldjenek és minden ikont megrajzolnék nekik ingyen csak legyen szép az os :D

(#39710) TigerCat: Én ha nem játszanék és Inteles gépem lenne biztos OSX-eznék, semmi nem hívna Windows-ra.

This is the way

(#39713) gzbotii válasza TigerCat (#39710) üzenetére


gzbotii
veterán

Miert akarnal Winre valtani?
Csak azert, mert en msr reg tervezek valami OSXes laposat beujitani :B

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#39714) Revox66


Revox66
aktív tag

Szeretnék nevezni a versenyre. :)

(#39715) Lathronos


Lathronos
őstag

Látom az idei versenyen nem lesz könnyű dolgom. Kivételesen Ubuntuval akartam indulni linux anti-minimalba, de ez a k*cs*g kernelfrissítés után(persze meg sem kérdezi, akarom-e?) kinyírta a nouveau drivert a zárt 331-essel meg el sem indult. :W Pedig életem eddigi legszebb desktopját alkottam meg benne. :O Na majd Minten alkotunk valamit....

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#39716) spammer válasza Lathronos (#39715) üzenetére


spammer
veterán

Tartsd lenyomva a Shift-et bootoláskor, ott ki tudod választani az előző kernelt (Advanced menüpontban lesz elvileg). De a Grub Customizerrel könnyen be is tudod állítani, hogy a régebbi kernel legyen az alapértelmezett, így automatikusan azzal indul.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#39717) jacint78


jacint78
addikt

Klassszikus jól bevált minimal design a versenyre. :)

type your text here..

(#39718) Petyyyyy válasza jacint78 (#39717) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Csak egy kérdést engedj meg: Are you f.ckin kidding me?
De komolyan. A minimal részt megtaláltam, de hol van a design? Alvás és holnap jelentkezz kérlek egy v2.0-val.

Kétlem, hogy ennyiben megállna a kreativitás. :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#39719) Kuruc2 válasza Petyyyyy (#39718) üzenetére


Kuruc2
senior tag

" A minimal részt megtaláltam"

:C :DD

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#39720) elektrotank


elektrotank
tag

Nekem jelenleg ez:

[link]

[ Szerkesztve ]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#39721) RaZroX


RaZroX
addikt

Na jó hétfőn énis robbantok valamit :D

This is the way

(#39722) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

A félreértések elkerülésére: Aki valamelyik asztallal nevez, az írja bele a hozzászólásába, hogy nevezek. :)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#39723) TigerCat válasza gzbotii (#39713) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Azért, mert messze nem ad olyan teljesítményt, amit szeretnék. Hordozható gépnek (Retina MacBook 13') tökéletes, de munkaállomásnak kevés. Ha a nagyot venném meg, az már 800 ezer Ft lenne, ráadásul közel sem biztos, hogy megfelelő teljesítménnyel. (egyszer teszteltem a dedikált VGA-s 15 colos Retina MacBook Pro-t és nem győzött meg) A MacPro pedig alsó hangon is 1 milla (perifériák és kijelző nélkül). Na annyit tényleg nem ér az egész.

Plusz szükségem van a MS Office-ra, ami egy ipari hulladék Mac-en. Egyelőre várok, mert idén (állítólag) jön az új verzió...

Hovatovább a Yosemite is egy bughalmaz. Laggol és cseppet sem megbízható. Az új "continuity" funciók nagyon jók, csak épp nem mindig működnek. A felület viszont szép. Legalábbis nekem bejön.

Ha második gépnek keresel, akkor egy MacBook Air 13', vagy Retina MacBook Pro 13' tökéletes választás. Instant működik, könnyű hordozni, brutálisan jó az akkuidő, retina esetén eszelősen jó a kijelző és nagyon szép a hardver. Netezni, levelezni, jönni-menni bőven elég lesz és szeretni fogod. Persze, ha az OS X-et meg tudod szokni, mert az más. De nagyon. Itt találsz infót bőven: Apple notebook topic
Érdemes elolvasni az összefoglalót is.

Hát ennyi.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#39724) Aby_2014


Aby_2014
aktív tag

Sziasztok!

Nevezésre küldöm jelenlegi összeállításom :)

http://logout.hu/dl/upc/2015-01/25/488751_mylmysvkjddicatg_desktop.jpg

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#39725) _-ORANGE-_ válasza elektrotank (#39720) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

+1 ;)

(#39726) CJ4567


CJ4567
veterán

Nevezésre küldöm.

No Sana No Life

(#39727) Buster17


Buster17
addikt

Szeretni egy egyedi dektopot, de nem megy.
Háttérkép, téma, ikonok, UTa megvannak.

-Ikonok: Pár ikont nem lehetett megváltoztatni, meg van olyan programom amihez nem csináltak ikont ezért az ikonos dolgot elvetettem.
-Uta: Kész, petchelve minden.
-Téma: Ezzel mit?

Igazából egy minimalista asztalt szeretnék rainmeterel. Egyet ki is néztem, de ezen már túl sok az információ, mellesleg a start gomb meg az ikonok is tetszenek.

Merre tovább? Útbaigazítást kérnék.

Köszi

(#39728) FFnF


FFnF
csendes tag

Sziasztok!

Én is szeretnék nevezni a versenyre minimal kategóriában. Ez a jelenlegi desktopom, úgy 1,5 hónapja használom és még nem untam meg (ami nálam nagy szó). :)

[ Szerkesztve ]

(#39729) elektrotank válasza _-ORANGE-_ (#39725) üzenetére


elektrotank
tag

:R

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#39730) ghost364


ghost364
senior tag

Üdv!
neveznék én is: Minimal

És az antiminimal:

(#39731) kossza


kossza
tag

Én is nevezek.
Win XP+Rainmeter+RocketDock

Have a Nice Day

(#39732) Vanir válasza kossza (#39731) üzenetére


Vanir
veterán

Ez fenomenális! :C

(#39733) jacint78 válasza Petyyyyy (#39718) üzenetére


jacint78
addikt

A hölgy a design ennyi. :DDD :U

type your text here..

(#39734) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

(#39735) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Szeretnék nevezni a versenyre, a minimal kategóriában :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39736) wopi


wopi
aktív tag

Pici segítséget szeretnék kérni. Linux Mint-ben feltettem az AccuWeather Desklet-et, de szeretném kicsit magyarosítani. Tudtok segíteni, hogy hol találom a desklet fájljait? Egy json fájlt találtam, de ott csak a beállítások irományait találom. :( Merre keressek?

Köszönöm szépen!

(#39737) pocokxx válasza Buster17 (#39727) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

- Ikonok közül mindegyiket meg lehet változtatni, ha nagyon nem megy a sima módszerrel, akkor csinálj róla parancsikont, és annak változtasd meg az ikonját tetszőlegesre. (A tálcára tűzött programoknál kell egy "icon cahce rebuild" vagy valami ilyesmi: egy ki-bejelentkezés elég.)
- Theme patch-csel nincs több dolgod.
- A kinézett témát be kell másolnod a Windows/resources/themes mappába. (Ahol több is van, ott csak a .theme kiterjesztésű fájl, és a vele azonos (vagy legalább hasonló nevű) mappa fog kelleni.

A kinézett asztal nem minimalista. :) Egyébként alatta le van írva minden, ami kelleni fog hozzá. Ha elakadnál, kérdezz nyugodtan.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#39738) Joci42


Joci42
tag


Sziasztok!
Nevezni szeretnék minimal kategóriába.

[ Szerkesztve ]

(#39739) Lathronos válasza Joci42 (#39738) üzenetére


Lathronos
őstag

WOW. OMG, THIS IS BEAUTIFUL! :C

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#39740) Petyyyyy válasza Lathronos (#39739) üzenetére


Petyyyyy
addikt

De lehet, kicsit későn lőtte a képet. A jobbra tolt egér miatt látszik a bar.
Vagy az szándékos?

kossza - Ó, az XP. Elmorzsoltam egy könnycseppet fej kukoricát, olyan szép lett. :R :D

jacint78 - Jaa, úgy okés. Ezesetben így módosítanám a korábbi kijelentésemet: a designos csaj még nincs meg, de meg lesz...

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#39741) CJ4567 válasza Joci42 (#39738) üzenetére


CJ4567
veterán

Tökéletes.

No Sana No Life

(#39742) elektrotank válasza Joci42 (#39738) üzenetére


elektrotank
tag

Wow, csodaszép egy asztal :D

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#39743) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Sziasztok. Én is neveznék a minimal kategóriába.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#39744) KYZRR


KYZRR
őstag

Nevezek. :)

You can only die once, make sure it is worth it...

(#39745) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

De sötét mindenki. :(

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#39746) Petyyyyy válasza Kuruc2 (#39745) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mivan baa'?

:DDD

Valószínű érkeznek majd világosabb darabok is.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#39747) PR0JECTNR56 válasza RaZroX (#39709) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Köszönöm a tapasztalatokat és valóban így van, akad itt még bőven tennivalója az MS-nek, de egyelőre én is úgy látom, hogy az irány valahogy jobb mint anno a 8/8.1 esetében. Reméljük a legjobbakat.

Ezzel nevezek, max. nem lesz belőle semmi. :D

[ Szerkesztve ]

(#39748) Joci42 válasza Petyyyyy (#39740) üzenetére


Joci42
tag

Véletlen csúszott be a bar, nem vettem észre.

(#39749) Lathronos


Lathronos
őstag

Versenyre jelentkezek antiminimal kategóriában :D

Teljes méret

Én nem vagyok sötét. :DDD

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#39750) Lathronos válasza Lathronos (#39749) üzenetére


Lathronos
őstag

Akarom mondani versenyre nevezek a fent látható alkotással. Remélem benne leszek az első háromban, akkor már megérte a ráfordított 2 óra...

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Kinek milyen a desktopja? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.