Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) dontdoit válasza cellpeti (#150) üzenetére


dontdoit
tag

Ezek az andoriod 5.1en nyugvó okos órák mennyire csatlakoznak jól iPhonehoz, illetve lehet e beérkezett üzenetekre válaszolni vele ? Köszi

Nem beszélgetni akarok. Üzletelni. Mennyi? Annyi! Telefonszám? Mikor, hol? És kész is az üzlet.

(#152) Attara


Attara
újonc

Sziasztok

Adott egy okitel k 6000 pro telefon és egy youngs yt1600401l okos óra az a probléma ,hogy a két eszköz nem ismeri fel egymást.A óra a családban lévő más mobil eszközökkel kapcsolatba lép.Ha van valakinek ötlete , hogy mi lehet a probléma kérem írjon . Köszönöm

(#153) LámaZ válasza dontdoit (#151) üzenetére


LámaZ
addikt

Az Alin egyes kereskedők kiírjáka kompatibilitási gondokat, pl. láttam olyant, hogy iPhone-nal egyes funkciók nem működnek. Érdemes ugyanazt a terméket több kereskedőnél megnézni, és a leírásokból valamint a felhasználók visszajelzéseiből összeollózni az igazságot.

Legyen minden jó!

(#154) xy.zsolt válasza LámaZ (#147) üzenetére


xy.zsolt
őstag

persze csak azzal ugyanúgy cipelnem kell bringázás közben a mobilt ha telefonálni akarok ....plusz ha ne adj isten zakózom akkor ne már a drága mobil bánja.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#155) PJónás


PJónás
csendes tag

Sziasztok!

Elkeztem Én isszemezgetni ezekkel az olcsóoks órákkal!
nem szeretneék rá igazán nagyobb összeget elkölteni mert ne is igazán van rá szükésgem!
Esetleg kocsiba kihangosító helyett!
De ha márköltök rá akkor azt szeretném, hogy használahtó legyen!
3 típus tetszett meg!
Gt08
https://www.aliexpress.com/item/2015-Newest-Wear-Bluetooth-Smart-Health-Phone-Watch-With-Sim-Card-Smartwatch-For-Apple-Samsung-Gt08/32696064884.html?spm=2114.01010208.3.11.VOq5Bc&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_9983_10091_10090_10088_10089,searchweb201603_1&btsid=3b4a908b-18b4-49b9-aa81-ac9cb0666fe2

gt88
https://www.aliexpress.com/item/GT88-Bluetooth-Smart-Watch-Waterproof-Heart-Rate-Monitor-Smartwatch-for-IOS-Android-System-Smartphone-Support-TF/32681299433.html?spm=2114.01010208.3.9.FXB5gm&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_9983_10091_10090_10088_10089,searchweb201603_1&btsid=91f0ba6f-ab69-4a3a-80fb-ca8dc5eb7e4f
Lemfo lf07
https://www.aliexpress.com/item/LEMFO-LF07-Smart-Watch-Phone-Support-SIm-card-Bluetooth-Wrist-Smartwatch-Fitness-Tracker-APK-For-Apple/32601853620.html?spm=2114.01010208.3.1.Pb3Cnb&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_9983_10091_10090_10088_10089,searchweb201603_1&btsid=6c3c3321-3c7f-4e17-a11d-1368284b0ef5

Kinek van bármelyikkel is tapasztalata?
Érdemes drágábbat venni?
Ha esetleg van egyéb tippetek azt is szívesen várom! Külsőre az iwatchra hajazó órák jönnek be gumi szíjjal!
Nem nagyon értem ezt a kínai márka dolgokat! Pl gt08 bol van Colmi márka ami drágább mint a többi de specifikációja meg ugyan az!
A kínait is hamisítják?
Köszi a válaszokat!

(#156) cadtamas válasza PJónás (#155) üzenetére


cadtamas
tag

Nem hamisítják, hanem megveszik nagy tételben, rászitáznak saját logót és jókora árréssel eladják.
Itthon is jellemzően ez megy. :)

(#157) LámaZ válasza PJónás (#155) üzenetére


LámaZ
addikt

Azért a linkelést megtanulhatnád.
Ha mobilon vagy, ott is át lehet váltani (ideiglenesen) asztali nézetre, lent, és használható a Link gomb.
Amúgy azt az első, <20$-os csodát felejtsd el.

(#154) xy.zsolt
Néha kocogom, és övtáskában van a mobilom.
Bringáról biztos nagyobbat lehet esni.
Én a helyedben Bluetooth-fülhallgatót vinnék magammal, ha egy-két óráig nem tudsz meglenni telefonhívások fogadása nélkül, és a telefont csak vinném magammal, de beletenném buborékfóliába/szivacsba, és övtáskába/hátizsákba. Kötöm az ebet a karóhoz. :-)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#158) LámaZ


LámaZ
addikt

Testhő hajtja ezt az okosórát - már ha lesz belőle valami

Legyen minden jó!

(#159) xy.zsolt válasza LámaZ (#157) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ne kösd azt az ebet a karóhoz :) Országúti bringával tekerek többnyire 30km/h felett....hátitatyó, hasitasi már a testtartás és a kényelem miatt is kizárva. Na, de a lényeg...kimondottan tekeréshez vettem egy nokia 130-as "csúcsmodelt" és hozzá egy sport BT fülhallgatót. Ezt a 7000ft-os telót már nem sajnálom és amire tekerés közben kellhet (4-5 órán át) arra éppen elég....az aksi 25 napig bírja....egyszóval KÁNAÁN. Elsőre is ezt kellett volna vennem.....hát ennyi!

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#160) LámaZ válasza xy.zsolt (#159) üzenetére


LámaZ
addikt

De, akkor is kötöm!
Neked egy IP68-as telefon kell, akárcsak nekem. Egyelőre ezt a Nomu S30-as néztem ki, de augusztusban vettem a Vernee Thoromat, így túl korai a váltás. (A Nomu lényege az okosság, GPS stb. Mégse butateló.)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#161) izsvi válasza DJGABI (#101) üzenetére


izsvi
újonc

Sziasztok!
nekem is van egy DZ09 okosórám.Vettem egy telenoros kártyát bele,minden működik,hívás,sms stb,csak az internetre nem akar menni valamiért,Rengeteg videót néztem már meg de nekem pl olyanok nincsneke is a menüben mint pl videólejátszó ,számológép stb,de nem is ez lenne a fontos.engem az internet jobban érdekel hogy miért nem tudom használni vele,ha berírom a keresőbe pl hogy google,akkor kiírja FAILED TO PAGE OPEN.Nnincs már ötletem,és erre a problémára egy videóban sem találtam megoldást.
Bosszantó mert mindent megvesz hozzá az ember és nem megy az internet rajta.Mi lehet a probléma valaki meg tudná mondani nekem?
Előre is köszönöm

(#162) KTU válasza izsvi (#161) üzenetére


KTU
addikt

Network type: GSM
Frequency: GSM850/900/1800/1900MHz

Ezen "nem is fog menni az internet"
:U

"Bosszantó mert mindent megvesz hozzá az ember és nem megy az internet rajta."

Mit vettél még hozzá?

Esetleg ha Bluetooth-al összekötöd egy okostelefonnal, (feltéve hogy az rendelkezik net kapcsolattal), és úgy menni fog rajta az internet.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#163) androklész válasza LámaZ (#142) üzenetére


androklész
csendes tag

Üdv, nekem is egy GV08s van, de csak jót tudok róla mondani. Jól néz ki, jó anyagokból van, jól használható. Telefonálni is jól lehet vele, mindent megjelenít, és pl. a zene fájlokat is jó minőségben játssza le, hihetetlen, hogy a kis hangszórójának milyen jó hangja van. Ha nincsen telefonos kapcsolat, csak SIM nélkül vagy repülő módban használom, akkor kibír akár két hetet is, SIM kártyával, kevés használattal 4-5 napot. Telefonálni 1.5-2 órát lehet vele, a térerőtől függően. Az akkuja ebben a kategóriában a legnagyobb 500 -as, és a képernyője is nagyon szép, és az érintő is jól kezelhető. Tettem bele egy 16 gigás kártyát, zenét bármit lejátszik, de videó és kép megjelenítésére nem tudtam rábírni, nem tudom miért, bár ekkora képernyőn képet vagy videót nézni amúgy is szenvedés lenne.

(#164) LámaZ válasza androklész (#163) üzenetére


LámaZ
addikt

Mert mi tudunk választani. :C

Legyen minden jó!

(#165) Potrien


Potrien
senior tag

Szervusztok!
Elnézést, hogy nem olvasom vissza a topicot, de ajándéknak szeretnék venni egy okosórát, és szeretném kikérni a véleményeteket, hogy van e különösen ajánlott vétel közülük?
Nem kéne, hogy csúcs drága legyen, de elfogadható legyen a minősége, egy xiaomi note 3 pro hoz lenne.

(#166) Tufako


Tufako
tag

Ha érdekel valakit a dolog, most végeztem egy No1 G5, valamint egy X10 tesztelgetésével, jelenleg pedig egy KW88 van megismerés alatt.

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#167) Tufako


Tufako
tag

Élőben jobban néz ki a G5, mint a reklámképen. :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#168) Tufako válasza Potrien (#165) üzenetére


Tufako
tag

Véleményem szerint az X10, valamint a No1 G5 megjelenésben, anyaghasználatban és használhatóságban kiváló kis kütyük.

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#169) Potrien válasza Tufako (#168) üzenetére


Potrien
senior tag

Nagyon köszönöm a választ! :R :R
Hol érdemes megvenni ezeket?

[ Szerkesztve ]

(#170) LámaZ válasza Potrien (#165) üzenetére


LámaZ
addikt

Ez így nem elég, hogy neked okosóra kell.
Mennyi pénzt szánsz rá?
Milyen funkciókat vársz el tőle? Pl. lehessen vele telefonálni, legyen vízálló, mérjen pulzust stb.?

Legyen minden jó!

(#171) Potrien válasza LámaZ (#170) üzenetére


Potrien
senior tag

Ajándéknak szánom, kb 20-30-ból kellene megállnia,ha lehetne.

(#172) G-Bali


G-Bali
senior tag

Sziasztok, olvasgattam a fórumot, és gondoltam beruházok egy olcsó órára, ebbe kérném segítségeteket
-tud drága nem kell :3-5 e de ha nagyon jó mehet a 8-10e is
-fő funkció természetesen az óra és értesítések (naptár, email, Viber ha lehet)
-aksi jól bírja (min 2nap)
Vízállóság csak plusz de nem feltétel
-esetleg a stílus (kinézet) változtatási sokoldalúsága
-nem igazán kell =telefonálás, pulzus, lépés számláló, zene rész (ugye működnek 100%ba)

(#173) LámaZ válasza Potrien (#171) üzenetére


LámaZ
addikt

Ha a 20-30 dollár akart lenni, akkor:
Bocsánat, engem az ilyen olcsó órák nem érdekelnek már, nem foglalkozom velük, mert nem bízom a minőségükben, de hátha valaki tud jó vételt.

Ha 20-30 ezer forintra gondoltál (de lehet, hogy svéd koronára, vagy orosz rubelre, HADD TALÁLGASSUNK ITT, hisz ráérünk, mi?) akkor fent vannak jó tippek.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#174) Tufako válasza LámaZ (#173) üzenetére


Tufako
tag

15-20 körül már egész jókat ki lehet fogni, a G5 például bőven megéri az árát, ebben a ketegóriában még elég kevés az OLED kijelző és az edzett üveg. Az X10 más tészta, 20 ezer körül mozog, bár kijelzője csak IPS, viszont a tudása nagyobb, benne van a hőmérő, illetve a barométer, az utóbbi magasságmérést is tud.

Mondjuk ezek már olyan kinézetűek, amikkel meg lehet jelenni az embernek. Háromezerért már jutottam kínai U8 klónhoz, (bár lehet, hogy a klón klónja, kínai terméknél soha nem lehet tudni..) azt el kell ismernem, hogy némi ismerkedés és szoftvertelepítés után ebből is ki tudtam hozni azt, amit tud. (Telefonhívások fogadása, elutasítása, SMS fogadás, ilyesmik.)

A G5-öt már meghirdettem, az X10 még van egy darabig, az U8 klónt megtartom ébresztőnek, illetve munkába való órának. Folyamatosan vissza kell forgatnom, mindig valami újat tesztelgetek mostanában, hiába, bizonyos szakmai érdeklődés benne van az emberben. Most éppen egy KW88 tesztelgetése folyik, nem rossz kis cucc, de még nem tudok egyértelműen nyilatkozni, valami azt súgja, inkább önálló telefonként funkcionál, nem nagyon tudtam eddig a telefonommal összebűvölni, bár kommunikálnak, fájlokat át tudok küldeni, de a telefon és üzenet funkciók nem akarnak menni. Közben felraktam rá egy Nova launchert is, ha ez megy, akkor már érdekesebbé válik minden rajta. Kezdek agyalni azon, hogy megpróbálok egy navigációs programot is felrakni rá, kíváncsi vagyok, elboldogul-e vele.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#175) LámaZ válasza Tufako (#174) üzenetére


LámaZ
addikt

Nincs olyan, hogy „15-20 körül”.
Írd oda a pénznemet, erről beszéltem korábbi posztomban!
Nekem elég az is, ha annyit írsz: 15-20k Ft, és értem, hogy 15-20 ezer forintról beszélsz, de legyünk már valamennyire pontosak, mert egyébként nem fogjuk megérteni egymást.
Ráadásul sokan külföldről fórumoznak, és angol fontban, dollárban vagy euróban, esetleg lejben, dinárban stb. számolnak.

½ ON
A KW88 és a Zeblaze tűntek nekem olyasmiknek, amikkel érdemes lehet foglalkozni kínai fronton, de mivel nekem magas lett a vérnyomásom, amelyre gyógyszert is kezdtem szedni, én teljesen olyan irányba mentem el, hogy nekem nem kell okosóra, hanem olyan fitneszpánt, amely vérnyomást is mér. Épp ma érkezett meg egy ilyen kínai csoda (25$, érdekes módon nyugati márkában nem találtam ilyen eszközt), de mivel nem tárgya ennek a fórumnak, nem is folytatom.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#176) Potrien válasza LámaZ (#173) üzenetére


Potrien
senior tag

Elnézést
20000-és 30000-forint között gondolkozom valahol.

(#177) Tufako válasza LámaZ (#175) üzenetére


Tufako
tag

Magyar fórumon magyar pénznem az alapértelmezett, más esetben jelzem külön. Azért meg merem kockáztatni azon véleményemet, miszerint néhányan így is megértették. De azért ezen ne vesszünk össze. :)

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#178) KTU válasza Tufako (#177) üzenetére


KTU
addikt

Igazad van hogy "Magyar fórumon magyar pénznem"
De LámaZ fórumtárs is jogosan kérdezte hogy milyen pénznemben, mivel a topik címe:
"Kínai Androidos Okosórák"
így általában ezeket közvetlen Kínából rendeljük, többnyire USA $ a fizetőeszköz.
:)

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#179) G-Bali válasza Tufako (#168) üzenetére


G-Bali
senior tag

Szia a G5 ről részletes infót tudsz írni, nagyon szemezek vele....

(#180) Jolet


Jolet
őstag

ez vajon hogy mér vérnyomást?

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#181) Tufako válasza G-Bali (#179) üzenetére


Tufako
tag

Processzor :: MTK2502
Operációs rendszer :: LINKIT
Display :: 1.2" OLED
Memória :: 64 MB
Akkumulátor :: 380 mAh Li-polimer akkumulátor 2 nap tipikus használat
Érzékelők :: giro-szenzorok, pulzusmérő, lépésszámláló, Ülő emlékeztető, alvó monitor

Egy hetet használtam, alapvetően tüzetes tesztelésnek vetettem alá. Kellemes megjelenésű szerkezet, masszív fém házban. Tesztelés során szinte mindenki felfigyelt rá, és tetszésének adott hangot. A lépésszámlálót, pulzusmérőt én csak kipróbáltam, de ezek nem érdekelnek. A mozgásérzékelő szépen működik, ha be van kapcsolva, akkor az óranéző kézmozdulatra bekapcsolja a kijelzőt kis időre, de ezt a funkciót általában le szoktam tiltani, sokat jelent az akkumulátor élettartamban. A Samsung telefonnal csont nélkül csatlakozik, a Fundowear programot kell hozzá először letölteni a Play áruházból. Ezzel néhány óra kinézet is feltelepíthető, de felejtősek. Rezgése diszkrét, de jól érezhető, ha az órán hagyom a telefonhívást, meglepően jó minőségű a hang, a másik oldalon viszont nem mindenki hallott kristálytisztán engem. Az OLED kijelző nagyon jó minőségű, éles és jól látható képet ad, a fekete igazi fekete, és közepes fényerőre állítva is jól látható szabad fénynél is. Jó minőségű, elvileg karcmentes üvege van, de a tesztelésem arra nem terjed ki, hogy különböző hegyes fém eszközökkel leellenőrizzem ezt. :) Hívásoknál a telefont szoktam inkább használni, SMS-t és mailt az órán szoktam megnézni. A két napos üzemidőt simán szokta hozni, ha éjjelre kikapcsolja az ember, akkor többet is. Persze, ez a használat módjától is függ erősen. Töltése hagyományos mikro USB kábellel történik, részemről jobban kedvelem, mint az újabb fajta mágneses töltőcsatlakozókat. A tudását nem kell túlbecsüllni, de amit kell, azt korrekten teljesíti.

Aki már szórakozott sima LCD kijelzők lefényképezésével, az tudja értékelni a következő pár, szabadban - igaz, nem tűző napon - készült képet. S élőben még ragyogóbb, hiába, az OLED kijelző egy más világ.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#182) cadtamas válasza Jolet (#180) üzenetére


cadtamas
tag

Leginkább sehogy.
Pulzust mér, már amelyikbe nem kamu szenzort raknak.

(#183) Tufako válasza Jolet (#180) üzenetére


Tufako
tag

Marketing, olyasmi, mint a kis autó hifik 400 wattos teljesítménye. A doboz elbír sok nyomdafestéket. :)

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#184) LámaZ válasza cadtamas (#182) üzenetére


LámaZ
addikt

Nem tudom.

Én tegnap óta elkezdtem használni ezt a (szerintem Fitbit-koppintó) fitneszpántot, amely Ailink márkanéven van hirdetve, de a Blueotooth kapcsolódás során Hero-ként látható. Szóval, afféle koppintás ez is. Az ára most (mert ünnepek előtt kicsit felvitték a levitel helyett, ugye): kb. 27 euró.
A Xiaomi-féle Mi Band 2-höz képest (az a másik kezemen van most) többet tud, aztán kérdés, hogy valós-e a tudománya...

A belinkelt alis lapon láthatók a szolgáltatásai. Méri a vérem oxigéntartalmát, kiírja, hogy mennyire vagyok pihent/fáradt stb. :DD Szép lista, ezen az áron más eszköz nem nagyon tudja ezt.

Maradjunk most a vérnyomásmérésnél!
Megmértem a vérnyomásom a digitális, karos (tehát nem csuklós), automata Samsung vérnyomásmérőmmel, majd utána ezzel az okos karkötővel is. Többször is. Nos, ha ezután a fitneszpánt után mennék, akkor nem is kellene szednem a vérnyomáscsökkentő gyógyszerem, mert szerinte makkegészséges vagyok ebből a szempontból, olyan, mint egy ma született bárány. Mert (hasamra ütök!): a digitális vérnyomásmérő 143/80-as értéke helyett ő 123/80-as értéket mér. Vagyis a diasztolés érték rendben van, de a szisztolés értéket alulméri, kb. 20 pont a különbség, mínuszban. Semmi gond, mert úgy látom, hogy ezt következetesen csinálja, és akkor a valós érték meghatározásához hozzá kell adni ezt a bizonyos 20 pont korrekciót. Velem nem lehet kiszúrni!
Írnék én szívesen a fejlesztőknek, hogy javítsák a számítási algoritmust (mint ahogy írtam más ügyben a xiaominak is), de érdekes módon a Wearfit nevű androidos appjukból erre nincs lehetőség, és amúgy a gyártó felkutathatatlan, a förmvert is egy ingyenes github-szerű szerverről frissíti (mert sikerült frissítenem a förmvert, ami jó jel).

Visszatérve a mérés, meghatározás és hitelesség kérdésére: tájékoztató jellegel nem rossz ez a kütyü. Már csak azt kellene felfedeznem, hogy miként állíthatok be riasztást, de félek tőle, hogy ez a fícsőr nincs benne az appban (ezért is akartam írni, sikertelenül, a fejlesztőknek).
Engem, igazából nem is érdekel, hogy mi az elvi alapja a vérnyomás meghatározásának. Ha működik a dolog, akkor én fekete dobozként kezelem a kütyüt, és élvezem a szolgáltatásait.

Még egy dolog:
A Google Fitnesz app mindkét eszközömtől begyűjti az alapadatokat (de vérnyomást, például, nem), tehát amolyan testérzékelős központként működtethető.

Bónusz:
Sokáig ezzel az F69-es az okosórával szemezgettem, mert hogy kifejezetten úszóknak készült stb. aztán elsikkadt az ügy.

Prémium:
Több vérnyomásmérő okoseszköz van az Alin, aztán, hogy melyik igazi, a Jóisten tudja esetleg.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#185) G-Bali válasza Tufako (#181) üzenetére


G-Bali
senior tag

Áááá nagyon köszönöm, meggyőző jellemzést :R akkor valószínűleg le mennek az ünnepek és nézek valahol , Vanak megbízható eladók (kínai) aki(k)től érdemes rendelni

(#186) Potrien


Potrien
senior tag

Magyarul tudó okosóra van esetleg ezek közül?

(#187) Tufako válasza Potrien (#186) üzenetére


Tufako
tag

Magyar nyelven tudó elég ritka, talán az U80-ról dereng nekem, hogy van magyarul tudó változata. Amúgy olyan kevés angol tudás kell ezekhez az órákhoz, hogy az nem vészes.

Az androidos okosórák között sem mind tud magyarul, például a KW88, de a playról telepített programok közül már sok tud magyarul, például felraktam a Navigont, még küszködök vele, de úgy tűnik, működik, s magyarul beszél.

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#188) Tufako


Tufako
tag

Általánosságban meg kell jegyeznem, hogy bizonyos fokig a pulzusmérés érdekes, nagyon megy a duma, hogy speciális akármi, pedig tévedés. A ledes villanóval rendelkező telefonokhoz le lehet a playról tölteni pulzusmérő programokat, Heart rate néven keresve sok van, ezek úgy működnek, hogy az ember az ujját a kamerára teszi, a LED világítja át, s így mér. Valamikor eljátszadoztam vele, tulajdonképpen hozza azokat az eredményeket, mint a speciális kütyük.

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#189) Potrien


Potrien
senior tag

Tehát, ha jól értem a g5-az ajánlott óra a 30000-ft-ig terjedő szegmensben.

(#190) LámaZ válasza Tufako (#188) üzenetére


LámaZ
addikt

Ez világos, én is használtam olyan LED-es alkalmazást minimum 5 évvel ezelőtt, de hogy mérik a vér oxigéntartalmát és a vérnyomást (két nyomásérték!)?
Az oxigéntartalomról talán a visszavert szín ad tájékoztatást? (Minél sötétebb színű a vér annál több/kevesebb benne az O₂?). A vérnyomás meg megint egy érdekes dolog, ugyanis a hagyományos, pumpás vérnyomásmérők sem igazi nyomást mérnek.

Megvan a wikiben:
„Two types of pressure sensors are typically found in digital devices: deformable membranes that are measured using differential capacitance, which is electrostatic, or differential piezoresistance.”

Ha jól értem:
Jellemzően kétféle nyomásérzékelő van a digitális eszközöknen:
- hajlékony membránok, amelyek segítségével az elektrosztatikus kapacitáskülönbségeket lehet mérni, vagy
- piezzoelektromos alkatrész, amelynél az ellenállás változásait mérjük.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#191) G-Bali válasza Tufako (#181) üzenetére


G-Bali
senior tag

Nem találom a leírásban sehol hogy oled lenne benne, de lehet nem voltam alapos

(#192) Tufako válasza G-Bali (#191) üzenetére


Tufako
tag

Például itt:

https://www.chinavasion.com/china/wholesale/Smart-Watches/Bluetooth-Watch/NO.1-G5-Heart-Rate-Monitor-Smart-Watch/

De ha látja az ember, akkor meg is tud győződni róla némi szakmai rutin birtokában. A karcmentes zafír üveg kijelző meg hab a krémen. Árkategóriájában eddig verhetetlennek találom.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#193) Tufako válasza LámaZ (#190) üzenetére


Tufako
tag

Azért az életemet nem bíznám az ilyen kütyükre teljes nyugalommal. :)

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#194) LámaZ válasza Tufako (#193) üzenetére


LámaZ
addikt

Egyelőre mérem a vérnyomásom az asztali eszközzel is, és ha egy idő után, statisztikai alapon tudom a tutit (pontos korrekciót), akkor lehet, hogy rábízom magam.

Legyen minden jó!

(#195) darius90


darius90
csendes tag

Egy óriási kérésem lenne hozzátok, ma vettem egy DZ09-es okos órát, de sajnos nincs benne magyar nyelv.
Nincs-e valami mód arra, hogy beletegyem, mert sok helyen látom magyar nyelvel...

(#196) KamuMazsola válasza Potrien (#189) üzenetére


KamuMazsola
őstag

A 30 000 Ft, az túlzás ezért a 30 dolláros óráért. Én a tesóját rendeltem, a G6-ot, az is 30$ volt, belseje ua. Harmincezerért már 100$-os órát kapsz, ami androidot futtat és kicsit komolyabb belsővel rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#197) KamuMazsola


KamuMazsola
őstag

A kijelzőn megjelenő számlapot hogyan lehet lecserélni No1 G6 órán? Illetve honnan lehet letölteni? Mert ami a fundo wear appban vannak azok nem tetszenek.

Üdv.: KamuMazsola

(#198) Potrien válasza KamuMazsola (#196) üzenetére


Potrien
senior tag

van esetleg 30000-körül is valami best buy?

(#199) RoBos válasza KamuMazsola (#197) üzenetére


RoBos
senior tag

Hello,

ezen az oldalon nagyon sok watch face van már az ilyen órákhoz, de a tutorial részben le is van írva, h tudsz tenni teljesen egyedi watch face-t az órádra. Én már csináltam is magamnak vagy 8 félét, csak épp még nem jött meg az óra, h ki tudjam próbálni őket rajta! :O

Sok sikert hozzá, és ha sikerül esetleg csinálni sajátot, majd írj róla, h mennyire jól használható a tutorial hozzá! ;)

(#200) wooper91 válasza KamuMazsola (#197) üzenetére


wooper91
tag

Szia!

Gondolkodom egy ilyen óra beszerzésén, nagyon megtetszettek, tudsz esetleg írni róla egy pár tapasztalatot? ami leginkább érdekelne, hogy van-e rajta néma ébresztés, és a push üzeneteket, (viber, messenger, sms) megbízhatóan átdobja-e a teló és hogy el lehet-e olvasni. Köszi előre is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.