Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Képek a szonáron

Hozzászólások

(#10) krila


krila
tag

Üdvlövészet!
Sokadik nap..... Telik az idő újhelylakásban :DD
Szépen kupálódik kifelé a szarból-romból. Azért, hogy ne unatkozzam történt egy-két érdekes esemény.

A lakásban nincsen földelt villamos hálózat. Ez még a jó kis századközepi technológia. Aluvezetékek, kátrányozott textil szigeteléssel. Majdnem mint a varniscső, csak éghető.
Szóval mikor elkezdtem a számítógépem üzemeltetni ezen a helyen, ildomosnak láttam legalább, egy nullponti földelést beiktatni, hogy ne rázzon a gépház a felgyülemlett indukciós feszültségtől.
Persze tudom ez veszélyes, de vállalom a felelősséget.
Na albérlők felújíttatták a villamos hálózat egy-két darabját. Persze azt nem ahol a földbuherás konnektor volt, csak a spagi elején lévő kábeldobozban újították meg a kötéseket.
Na költözködés utáni örömpillanat, visszakötötték a UPC kbtv-t miután kifizettem a tartozást. Összerakom a gépet, mer ugye TV nincs a kégliben, de TVkártyám van.Had örüljön kiséletem, hogy van mivel sorvasztani az agyát.:(((
Elosztón főkapcsolót lenyomtam, hogy a gép ne legyen áram alatt. Mindíg óvatosan dugdosom a kábeltv atennát, mert sok elhalt videó/TV kártyát láttam már egy kis baleset miatt. Most is először az antennát dugom be, majd következik a monitorcsatlakozó, szerencsémre legyen mondva, elsőre nem találtam bele a likba, cak a földeléseket érintettem össze. Kicsapódott egy K***a nagy szikra, kismegszakító le.:Y
Namondom, ez bebaszott most küldtem el a viedeókártyámat az örök pixelmezőkre.:O Gyorsan összerak antenna nélkül, beinít. Megnyugtató csippanás, és éled a monitor.:R Jó kis strapabíró ez a gép. Mán sokmindenben el kellett vón pusztulnia, de állja a sarat. :C Nem is fogom eladni, ha cserére szánom a fejem, összerakom próbapados gépnek.
Mégegy kísérlet, most az antennát dugnám be a TV kártyába. CSAAATTTTT....
Ha lehet még nagyobb szikra, kismegszakító megint leoldott.
Na itt valahol BNZ van -gondolom magamban. BNZ=bazi nagy zárlat
Szörnyű ötlettől vezérelve előkotrom a fázisceruzám, bemászom az asztal alá, hogy kellően szigorú arccal nézzek farkasszemet a konnektorral.
Nézem a fázist,,, megvan. Nullpont .... rendben. Földelés.... basszaaz***********a
fázis ott csücsül a földön. :Y
Egyből levert a hideg víz, hiszen már vagy két napja használom a gépet. Csak a véletlenen múlt, hogy nem nyúlt bele valamelyikünk a 220V-os váltóáramba. ami szépen kinn csücsült a számítógépházon!!!!!!!
Tuti lett volna meglepetés. Hogy a gép miként volt képes túlélni a föld teljes átfordulását, már azt sem nagyon értem, de ráadásul a TVkártyámon eddig jelntkező zaj is teljesen megyszűnt. :DD gondolom összefosta magát az elektrosokktól, és elgondolkodott, hogy jobb lesz rendesen működni, mert kerek-perec elteszik láb alól. Itt mese nincs!!!
Persze mikor a kábeldobozt javították , átcserélték a vezetékeket, és így került a fázis a földre.
Gyorsan kijavítottam, és azóta megy minden rendesen.
Ha szerencsém van és a Chellosok nem baszarintják át a fejemet akkor 12-én az internetem is bekötik.

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Képek a szonáron
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.