Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) s4tch


s4tch
veterán

Hír az Engadgeten:
IUNI U2 is palm-friendly Xiaomi competitor, packs an UltraPixel front camera

Hivatalos oldal:
http://www.iuni.com/reserve/1083755

Van benne egy adag Xperia P, egy még nagyobb adag HTC One, de a dizájn így is állat. Fém ház, Snapdragon 800, 2GB RAM, 16GB tárhely 300 dollár alatt, és a 32GB-s, 3GB RAM-mal töltött verzió is csak 320 dollár?! A 4.7-es FullHD kijelző csak hab a tortán. Ezt csak egy sima LCD-vel tudnák elrontani, de a kínaiak lassan a lázmérőkbe is IPS-t pakolnak, úgyhogy megkockáztatom, nem lesz rossz vétel.

(#2) tokyo2 válasza s4tch (#1) üzenetére


tokyo2
tag

Sziasztok!

Megpróbálom feléleszteni a topikot!
Rendeltem egy ilyen jószágot és azt gondolom, hogy ár érték arányban most elég komoly versenyzővé lépett elő... ráadásul kategoriájában szinte konkurencia nélkül...

Ára: 199$- 235$ specifikációtól függöen. / http://www.pandawill.com/iuni-u2-smartphone-3gb-32gb-47-inch-sharp-fhd-screen-quad-core-22ghz-160mp-green-p94945.html /

Ha megérkezett beszámolok róla..esetleg tesztet is készíthetek, ha érdekel mást is.

(#3) s4tch válasza tokyo2 (#2) üzenetére


s4tch
veterán

:C

Engem mindenképp érdekel. Ha esetleg van érkezésed, kipróbálhatnád, tud-e a telefon MHL/HDMI kapcsolatot.

(#4) matrody


matrody
csendes tag

Engem is nagyon érdekelne! :C
Ha megérkezik itt találhatsz hozzá hasznos dolgokat:[link]

(#5) tokyo2


tokyo2
tag

Ja persze, ez a leghasználhatobb... hihetetlenül kevés info van róla... már a kínai fórumokat boklászom.
Pedig sztem nagyon sokan keresnek 'kis telóban nagy erőt'.
Ez pedig tényleg az.
Igaz csak nem rég jött ki rá az angol rom.. csak belpiaccal foglalkoztak eddig.

De majd most :)

(#6) atee_13 válasza tokyo2 (#2) üzenetére


atee_13
őstag

Hali!

Én is erősen gondolkodok a közeljövőben egy ilyen rendelésen. A pandát céloztam meg én is a "Import Tax & VAT Insurance " miatt, ha jól tudom 5% ért cserébe visszafizetik az áfát. Esetleg erről megírhatnád a tapasztalatot, hogy valóban így van é és hogy mennyire macerás visszakapni a lovét.

Van róla külföldi teszt is ahol egészem pozitívan látják a masinát http://www.gizchina.com/2014/04/11/iuni-u2-review-feature/

(#7) matrody válasza atee_13 (#6) üzenetére


matrody
csendes tag

A pandawillen már 10% a vámbiztosítás sajnos, de elvileg tényleg kifizetik, legalábbis a pandawill hungary facebook oldalán azt bizonygatják. Én is a pandát céloztam meg vámbiztosítással, ez most a legolcsóbb a lehetőség valószínüleg.

Jó lenne ha lenne egy kis magyar tábor is, mert ennyiért nagyon jó telefon lehet.

[ Szerkesztve ]

(#8) tokyo2 válasza matrody (#7) üzenetére


tokyo2
tag

Nekem még 5% volt... és kaptam a 13$ karácsonyi kedvezményt....
Money in the window :)
Természetesen beszámolok, de még senkinek nem volt erről tapasztalata, mármint a biztosításról?

(#9) tokyo2


tokyo2
tag

Akció a pandánál Happy Hourban:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#10) atee_13


atee_13
őstag

Na én is beneveztem egyre 218 dollár volt a 32/3GB. Kár, hogy ennyire gyenge volt a forint.

(#11) tokyo2 válasza atee_13 (#10) üzenetére


tokyo2
tag

Biztosítást vettél hozzá?

(#12) atee_13 válasza tokyo2 (#11) üzenetére


atee_13
őstag

Igen 5% volt. singpos-al. Azt nem tudom a panda küld e eu töltőfejet

(#13) s4tch válasza atee_13 (#10) üzenetére


s4tch
veterán

:C

Kicsit irigykedem. Beszámoló kötelező! Ennyiért best buy gyanús a telefon, a fém ház külön bónusz. Kár, hogy nincs benne MHL/HDMI, különben már beneveztem volna én is.

[ Szerkesztve ]

(#14) sagesz93


sagesz93
addikt

Én is nagyon gondolkoztam ezen a készüléken(kb 4 hónapja el van mentve a topik), ismerősöm volt Kínában, és tudott volna bármit hozni, végülis xiaomi mi3 lett belőle, nem bántam meg.

(#15) atee_13 válasza s4tch (#13) üzenetére


atee_13
őstag

Mindenképpen, remélem minél előbb összejön és a drága NAV nem ül rajta tovább mint amennyit utazik a ketyere.

(#16) tokyo2 válasza sagesz93 (#14) üzenetére


tokyo2
tag

Hát igen.. árban az a következő delikvens... de nekem most is van egy xiaomi-m ezért egy másikat is ki akartam próbálni..egy egzotikumot.../hát ez az .. pillanatnyilag/ :)

(#17) ChrisDzsi95


ChrisDzsi95
aktív tag

Sziasztok!

Én is szemezgetek pandán a 2/16 gigás 200 dolláros verzióval, nagyon jó ár/érték arányú telefonnak tűnik. Persze aki tud angolul, mert pandán nyelvekhez csak English/Chinese van írva, de aztán lehet megoldották a multilanguage problémát. Én is áfa biztosítással rendelném, illetve DHL-el, mivel a magyar posta annyi idő alatt küldi ki MO-ban, mint az SG Post MO-ba :D látom írtátok páran hogy már rendeltetek belőle, én is csatlakoznék azokhoz akik beszámolót várnak a telefonról! :C

[ Szerkesztve ]

(#18) s4tch válasza ChrisDzsi95 (#17) üzenetére


s4tch
veterán

Valahol olvastam, hogy IUNI OS alatt megy a magyarítás morelocale2 segítségével. Valamikor a héten kipróbálom: Mi3-ra is fel lehet húzni ezt a rendszert.

(#19) ChrisDzsi95 válasza s4tch (#18) üzenetére


ChrisDzsi95
aktív tag

okés!

szerintetek mitől lehet pandán ilyen olcsó? csak mert máshol a 2/16-os verzió is 270 dolcsi, a 3/32 meg már 320. Néztem is hogy mi lehet az oka :)

(#20) atee_13 válasza ChrisDzsi95 (#19) üzenetére


atee_13
őstag

Lehet teleszedték magukat valami ilyesmi akcióból:

http://www.gizchina.com/2014/11/01/iuni-cut-price-snapdragon-800-powered-iuni-u2-999-yuan/

(#21) ChrisDzsi95


ChrisDzsi95
aktív tag

Meglehet :) sajnos amíg nem tudom eladni a G2-esem addig nem tudok beruházni rá, remélem addig nem fogy el a készlet :(

(#22) tokyo2 válasza ChrisDzsi95 (#21) üzenetére


tokyo2
tag

Azért adják szokás szerint ilyen olcsón.. mert nincs nekik készleten. Majd az alapján rendelnek be, hogy mennyi rendelés érkezett pl a keddi happy hour-ból.
Érdeklődtem náluk, az enyém még el se indult.
Mondjuk engem nem zavar, sejtettem, hogy nem 2 napos történet lesz :)

(#23) tokyo2 válasza s4tch (#18) üzenetére


tokyo2
tag

a francia fórumon irták, az angolt morelocale2 vel franciásították, ebből akár a magyar is lehet.
Kérdés hány %-ban lesz magyar :)

[ Szerkesztve ]

(#24) ChrisDzsi95 válasza tokyo2 (#22) üzenetére


ChrisDzsi95
aktív tag

értem, szóval ez ilyen presale cucc. sejtettem hogy van benne valami :D

(#25) ChrisDzsi95


ChrisDzsi95
aktív tag

Viszont dönteni nem tudok. Ezen vagy a Jiayu G5S-en gondolkodom, mindkettőt az anyaghasználat miatt néztem. Szerintetek?

(#26) s4tch válasza tokyo2 (#23) üzenetére


s4tch
veterán

Úgy tűnik, a magyar területi beállítások mennek, a többnyelvű programok (pl. play store) magyarul jelennek meg, de a menü teljesen angol.

[ Szerkesztve ]

(#27) s4tch


s4tch
veterán

Tegnap még pár órát játszottam a rendszerrel. Nem U2-n, hanem Xiaomi Mi3-on próbáltam, a tapasztalataimat tessék fenntartással kezelni. Nagyon gyors a rendszer, tényleg megfelel annak, ahogy reklámozzák: "pehelysúlyú", nem terheli le a masinát, nem fut rengeteg fölösleges szolgáltatás a háttérben. A fentről lehúzható állapotsáv az értesítések megjelenítésére szolgál, a szokásos gyorskapcsolókat alulról felhúzással lehet előhívni (amolyan iOS módra). A magyar ékezetes karakterek megjelennek, de a betűközök olyankor elszállnak, kicsit szétesik a szöveg, úgyhogy szerintem inkább angol nyelvre fogjátok állítani a programokat. Az 1.6-os bétára nekem nem ment fel a google szolgáltatások, ellenben az 1.8-as, rootolt bétán tökéletesen futott a gmail, play store, stb. Egyes menüpontok magyarítás-angolítás után is kínaiak maradnak, de ezek elég eldugott, rejtett beállítások, a lényegi használatot nem érintik. Ahhoz képest, hogy béta rendszerről van szó, nagyon szépen szaladt a Mi3-on is, biztos vagyok benne, hogy U2-n az általános működési sebességgel semmiféle probléma nem lesz. A nyelvvel meg majd megbarátkoztok.

A google szolgáltatások telepítéséhez ezt a programot használtam:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/37340188/android/google_installer.apk
Ez MIUI-féle hozomány, ezen a rendszeren is működik. (Saját feltöltés, ha nem működne a link, feltolom máshová.) Illetve biztos fel lehet flashelni bármelyik kapcsolódó gapps csomagot is, ezt nem próbáltam.

(#28) tokyo2 válasza s4tch (#27) üzenetére


tokyo2
tag

Köszönjük a beszámolót, ez azért számomra biztató.. A reklámban aktív ikonok is voltak... Remélem a saját telóján még jobb lesz.

(#29) s4tch válasza tokyo2 (#28) üzenetére


s4tch
veterán

Tényleg, aktív ikonok. Pl. az adatforgalom app ikonján "lötyög" egy állapotjelző, és mutatja, hogy a havi beállított adatmennyiségből mennyi fogyott eddig. Jópofa.

Van még egy királyság, ami a MIUI-ból kimaradt. Ugye az IUNI OS-ben sincs app drawer. Visszaállítottam a titanium backup mentésem (felment hiba nélkül), ezáltal a főképernyőkre kikerült vagy 40-50 ikon. Ezt miuinál kézzel kell mappákba rendezni. Ennél meg a főképernyőn nyomva egy menü gombot, van egy lehetőség az ikonok automatikus rendezésére. Egész jól eltalálja a cucc a kategóriákat: játékok, rendszereszközök, multimédia, kommunikáció (stb) mappákat hoz létre, ezáltal a sok-sok képernyő tartalmát összesűríti 2 képernyőre. A javaslatait el is lehet vetni, ilyenkor visszaáll az eredeti felállás. Ez 10/10 fícsör, bármelyik app drawer nélküli rendszerben kötelezővé kéne tenni.

(#30) atee_13 válasza s4tch (#29) üzenetére


atee_13
őstag

Köszönjük

(#31) sNake^


sNake^
tag

Na emberek, rengeteget olvastam erről a telefonról, és most a Pandán van 32 GB-os, limitált kék, 236 dollárért, Vám és Adó visszatérítéssel, +5% díj ellenében, ami még így is egy korrekt ajánlat, szerintem, (880 RON, durván 60 ezer forintért). Az hogy egy előrelépés lenne a Moto G-mről, az biztos (jó telefon a kicsike, és alig 9 hónapos, de .... :) ... ) Mit szóltok az ötletemhez emberek, kb. 30-35ezerért meg tudok szabadulni a G-től (durván 50-55ezerben vettem Bécsben, nem bukok hatalmasat), így egy része már meg is lenne:)

Ha indulsz, ha érkezel, éjjel-nappal étkezel.

(#32) tokyo2 válasza sNake^ (#31) üzenetére


tokyo2
tag

Inkább menta zöld :) Tegyél belátásod szerint... Akik ide járnak még nem tudnak túl sokat róla, a rendszer jó a hardware jó.. de hogy ebből mi sül ki azt majd késöbb tudjuk meg, ahogy egy ide ér belőle.

(#33) ChrisDzsi95


ChrisDzsi95
aktív tag

Sikeresen eladtam a G2-t :DD :DD holnap már rendelem is a telefont,remélem minél hamarabb készleten lesz :)

(#34) tokyo2 válasza ChrisDzsi95 (#33) üzenetére


tokyo2
tag

Azt ne feledjétek, hogy a Pandánál nincs készleten!! Még kb 1-2 hétig :Y :W

(#35) sNake^ válasza ChrisDzsi95 (#33) üzenetére


sNake^
tag

Ha meglesz, dobj egy PM-et majd róla, vagy írj ide, jobban várom mint te:))

Ha indulsz, ha érkezel, éjjel-nappal étkezel.

(#36) ChrisDzsi95 válasza tokyo2 (#34) üzenetére


ChrisDzsi95
aktív tag

tudom, ezért is írtam hogy minél előbb legyen készleten, de én tudok rá várni :D mondjuk 2 hét+szállítás.. :Y :Y főleg hogy az ünnepek miatt bitang lassú lesz a posta

[ Szerkesztve ]

(#37) matrody


matrody
csendes tag

Én is berendeltem egy 16g-os zöld verziót. :C
Ma azt mondták nekem, hogy 5-10 nap amíg lesz nekik készleten. Remélem karácsony előtt még megérkezik.

(#38) atee_13 válasza matrody (#37) üzenetére


atee_13
őstag

Nekem ma ez az üzenet jött tőlük:

Sorry to tell you that i am not sure the exact time when the sku49809 will come,because the language is just chinese now.
My purchase man are trying to upgrade it with multi-language.

3 hétig tart feltenni egy angol ROM-ot ne vicceskedjünk már. Azt se nagyon akarom már ezek után elhinni amit kérdeznek.

(#39) matrody válasza atee_13 (#38) üzenetére


matrody
csendes tag

Rákérdeztem most chaten és azt mondták, hogy igen bajlódnak a multi-language rommal és 7 nap +- amíg megoldják, azt nem mondta +- mennyi :D

Ezek nem túl jó hírek...

(#40) atee_13 válasza matrody (#39) üzenetére


atee_13
őstag

Egy másik nevű munkatársuk nekem hétfőn azt mondta, hogy reményeik szerint egy hét.

(#41) sNake^


sNake^
tag

Mit mondtok akkor, még nem éri meg megrendelni, várjak amíg nektek megoldják? Esetleg minden készülékre 1 hét feltenni?:)) Mert akkor 3 dolláros órabérért megyek csájnába, mert megoldom nekik max 1 nap alatt...

Ha indulsz, ha érkezel, éjjel-nappal étkezel.

(#42) tokyo2 válasza sNake^ (#41) üzenetére


tokyo2
tag

Mai info /hogy mennyire hiteles az nem az én dolgom/ 7 nap.

(#43) atee_13 válasza sNake^ (#41) üzenetére


atee_13
őstag

Nekem már ajánlgatják, hogy válasszak másik készüléket, vagy várjak. Minden nap mást írnak.

(#44) tokyo2 válasza atee_13 (#43) üzenetére


tokyo2
tag

Érdekesség:

[link]

:)

[ Szerkesztve ]

(#45) atee_13 válasza tokyo2 (#44) üzenetére


atee_13
őstag

Ha jól értem akkor ez az U2 csak valamim másik cég ünnepi kiadása. Ha így van akkor kicsit veszít a "varázsából", hogy koppintják.

Viszont ami nekem nagyon szemet szúrt :

Language

Romanian, English, German, Spanish, Hungarian, French, Dutch, Russian, Italian etc.

A pandánál meg dolgozik egy ember lassan 2 hete rajta (elvileg).

Viszont a 300 Euró a 16 gb ért elég kemény én a 32 ért fizettem 218 dollárt, bár egyenlőre csak a pénz kiadás van meg, a telefon csak a panda meséiben.

Mindenesetre nagyon kulturált és igényes a linkelt oldal. Ismét meggyőzött, hogy ez a teló kellene nekem.

(#46) s4tch válasza atee_13 (#45) üzenetére


s4tch
veterán

Nem koppintják, vélhetően az IUNI (ami egyébként a Gionee egy divíziója) gyártja az Allview megrendelésére. Magyar nyelv meg azért lehet benne, mert a fotók alapján egy stock android fut rajta, nem IUNI OS.

Egy ROM komplett magyarítása rengeteg időt vehet igénybe. Nem tudom, hogy csinálják a kínaiak; remélem, magyar anyanyelvű fordítóval dolgoznak. Rengeteg olyan menüpont van a beállításokban, ami különbözik az alap androidtól. Szerintem annak semmi esélye, hogy egy AOSP ROM-ból egyszerűen lenyúlják a nyelvi fájlokat.

(#47) atee_13 válasza s4tch (#46) üzenetére


atee_13
őstag

A koppintást úgy értettem, hogy nem egyedi házat adnak a telefonnak, azt látom, hogy a ház csak a jelben tér el, gondoltam, hogy egy másik "gyártó" megrendelte ugyan azt, gyakran látni ilyet olcsóbb kaliberű telefonoknál.

Akkor szerinted reális lehet, hogy nekem 2 hete azt mondják, hogy készül a magyar nyelv hozzá?
Ha igen véleményed szerint mennyi idő lehet ez cakk pakk. Azért meredek lenne, ha decemberig várni kellene.

(#48) s4tch válasza atee_13 (#47) üzenetére


s4tch
veterán

Fogalmam sincs... Egyes programokat anno én is fordítottam magamnak, 1-1 szoftver menürendszere van, hogy 8-10 óra nettó meló. Egy komplett oprendszer különböző gyári programokkal heteket is simán igénybe vehet. Vagyulát kellene megkérdezni, aki a MIUI magyar nyelvi csomagjáért felelős. Szerintem reális.

Ha megjön, legfeljebb használod morelocale2-vel, angolul. Ki lehet bírni.

Engem inkább az izgat, hogy az Allview mennyiben tér el hardveresen az IUNI-tól. Ha gazdaságosan akarják gyártani, akkor semmiben. Ebben az esetben az Allview csupasz androidját lehet, hogy fel lehet rakni az IUNI-ra is, és akkor van magyar nyelv különösebb kompromisszum nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#49) tokyo2 válasza s4tch (#48) üzenetére


tokyo2
tag

[link]

Összehasonlítás...

Sztem kizárólag szoftveres különbség...

Ez a rom tutti jó lesz az Iuni hoz is.

Mondjuk a legjobbak között szerepel az Iuni Os, tehát angolul beszélöknek nem feltétlenül jobb ez a ROM.

[ Szerkesztve ]

(#50) atee_13


atee_13
őstag

Közben most nézem a pandánál már Sold Out a telefon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.