Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) - = Zk = - válasza Achill3uS (#299) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ácsi, mi volt az a gém, amiről beszélünk? felbontás, vga?! :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#302) Achill3uS válasza Alvin_ti4200 (#300) üzenetére


Achill3uS
veterán

WoT ultra grafikan wqhd-ban RX5700XT mellett, és nem fps cap volt. Hidd el énis csodálkoztam. Szerintem rakj bele abba a lapba egy 3300x/3600 páros közül valamit és a többit inkább vga-ra költsd. 2080S elég jó áron szaladgál néha valóban. Az uj Unreal engine demó is egy 2070S-en futott állítólag, az alatt nem vennék semmit :D.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#303) Alvin_ti4200 válasza Achill3uS (#302) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mondjuk ilyen 150-200 fps-nél annyira nem érdekelne pár százalékos eltérés :D Én szinte csak Division 2-zöm és ott high grafikánál (ami még nem max) 1440p-ben néha látok ilyen 44-48 fps-eket a 2060-nal, ami pont 25-30-cal kevesebb, mint amit szeretnék :U De ez már nagyon OFF, úgyhogy abbahagyom, mert seggbe fognak rúgni a modik :B

[ Szerkesztve ]

(#304) jeni


jeni
félisten

Helló!
A Z490 rendszerben mi az ideális alaplap?
A 10600 sima lesz benne (első sorban de lehet a K lesz a végén még beszerezve) min. szinten.
10700 meg nem biztos mert az már húzósabb ár.
MSi Z490 Tomahawk?
Asus Prime P Z490?
Asus ROG F vagy a Asus ROG E ezek már túlzóak?

(#305) keIdor válasza jeni (#304) üzenetére


keIdor
titán

MSI Z490 Tomahawk szerintem elég jó ajánlat, itt kint osztrákban 214€.

A memóriák miatt nem árt a Z alaplap, viszont non-K-ra ezt leszámítva túlzás is. Az volna jó, ha az Intel engedné a memóriákat 2666MHz fölé emelni B, H alaplap mellett is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#306) Alvin_ti4200 válasza keIdor (#305) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Az szuper lenne és szerintem rá is lesznek kényszerítve. A három említett Asus lap emlékeim szerint ugyanazt a VRM-et használja, de Buildzoid videójából kiderül.

A Z490 Tomahawk-ot én is néztem, nálunk 195 font, szóval hasonló árban van.

[ Szerkesztve ]

(#307) jeni válasza keIdor (#305) üzenetére


jeni
félisten

A Pcland legolcsóbban 75200Ft

Tehát az Asus ROG Z490 F és a Asus ROG Z490 E lappal csak parasztvakítás lenne még K-s proci esetén is?
Az Asus ROG lapokat láttam két helyen olcsóbban 93000Ft és 103000Ft áron az eShop weboldalon. Ott tudtommal gyári garanciát adnak rá.
Én is F-re mennék,mert az E lap nem nyújt annyival többért,jó van benne wifi és DEbug LCD,valamit 4db USB 3.0 csatival több van hátul.
MSi Z490 Tomahawk,Asus Prime Z490 -A
A rizsa oldalon meg nem javasolják ha csak 60000Ft lappal használja valaki a 3xxxX procit.
Ezek szerint a B460 és a H470 lapoknál minden le van korlátozva? Semmi turbó
semmi 2933/3000mhz használhatóság?

[ Szerkesztve ]

(#308) ScomComputer válasza jeni (#307) üzenetére


ScomComputer
veterán

Neked nem ilyen lapod van(Asus ROG Z490 F)....??
:F

(#309) jeni válasza ScomComputer (#308) üzenetére


jeni
félisten

NINCS! de ez a eshopban 93000Ft,csak érdeklődtem,hogy adják e vízhűtő nélkül is? ;]

(#310) keIdor válasza jeni (#307) üzenetére


keIdor
titán

Áhh, nagyon drága mindkettő... :(
Z490-F áron vettem a Maximus XI Apex-et egy éve.

Én Z490-ből valóban őt venném: [link]
Az a két Asus nagyon túl van árazva. (a többi is)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#311) jeni válasza keIdor (#310) üzenetére


jeni
félisten

a XI Apex az még a 9xxx szériára érvényes.

az F lapban megfogott,hogy 3db PCie x16 slot van,az E lapban meg van wifi integrálva és Debug is.

(#312) keIdor


keIdor
titán

Buildzoid: MSI Z490 Unify [link]
Dícséri.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#313) - = Zk = - válasza keIdor (#312) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nemértem, Asust mi vitte rá, hogy a MAximus szériát így túltolja....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#314) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

First world problem, de képtelen vagyok dönteni, annyira tetszik (minden szempontból, de főleg kinézetre) ez a nyomorult ROG STRIX Z490-F GAMING, viszont 10600K nélkül semmi értelme megvenni (vagy bármivel onnantól lefelé). A másik oldalon ott van a ROG STRIX X570-F GAMING, ami nem néz ki annyira jól, mint az Inteles verzió, de még mindig eléggé tetszetős - viszont abba beletenni egy Ryzen 5 3600-at gyakorlatilag a nonszensz kategória (játékokban pedig az összes többi AMD proci innen felfelé ugyanazt a tempót fogja hozni, tehát egy 3700X kvázi pénzkidobás).

No, nem mintha lehetne kapni UK-ben normális tápegységet jelenleg (a Corsair VS450-emre jó szívvel nem ereszteném rá ezeket egy 2070/2080 Superrel), csodálom, hogy nem kell érte sorban állni a webáruházakban, mint a budi papírért két hónappal ezelőtt...

(#315) keIdor válasza Alvin_ti4200 (#314) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem ha tetszik és megteheted, illetve ha semmi nem szól a lap ellen, akkor nyugodtan vedd meg, egyszer élünk és miért ne. Szerintem is szép lap amúgy.

Azért egy 3000-3200MHz memória illik az összes Intel mellé, mai i3-10100 GN tesztben is látni, hogy még az is gyorsul nagyobb memória frekvencia mellett. Én emiatt nem vennék B, H lapot, annyira olcsó már egy 3 GHz XMP kit, hogy ezen nem spórolnék, nem is értem, hogy miért csak Z lappal engedélyezik.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#316) Alvin_ti4200 válasza keIdor (#315) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A mostani masinában két darab 8 gigás Crucial Ballistix Sport LT 3000CL15 van (Micron E-die), még ebben az olcsó Asrock mATX B450 lapban is mennek 3200CL14-en, 3600CL16-on nem bootolt, de lehet, ez inkább a Zen+ (1600AF) miatt van vagy a fene tudja.

Két hét múlva lesz a születésnapom, ráadásul az éves bónuszom is lényegesen magasabb lesz, mint vártam, mégis valahogy felelőtlenségnek érzek elszórni ennyi pénzt (hozzá teszem, ez az egyetlen drága hobbim), pedig megtehetem :B Léghűtővel van értelme nekifeszülni egy 10600K-nak (5 GHz all-core-nak 7/24-ben örülnék, feljebb nem mennék) vagy irány a víz gondolkodás nélkül?

A GN teszt számomra is meglepetés volt, gyakorlatilag majdhogynem erősebb procit kell, hogy vegyél egy olcsóbb lapba, hogy ugyanazt a teljesítményt megkapd, mint egy drágább lapban olcsóbb procival, ami eléggé fura egy szituáció.

[ Szerkesztve ]

(#317) keIdor válasza Alvin_ti4200 (#316) üzenetére


keIdor
titán

Van, hiszen ott nem volna akkora fogyasztás a 6 mag miatt.
Ha nem prime-olsz AVX-el, akkor nagyobb magszám mellett sem akadály az 5 GHz léggel.
Ami gyilkos, az az AVX2 prime95, LinX, de ezek olyan terhelések, amit hétköznapi alkalmazásokkal nem fogsz megközelíteni.

Szerk.: Bár nem mindegy melyik fajta hűtő, de gondolom jobbféle toronyra gondoltál. :)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#318) Alvin_ti4200 válasza keIdor (#317) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Noctua NH-U12S Chromax-et nézegettem, tehát nem a legnagyobbakat, mert ott már nagyon sok probléma lehet a hellyel (kitakarhat RAM foglalatokat, beleütközhet a VRM feletti díszburkolatba, stb. Vízből a Fractal Design Celsius+ 28-at néztem (jópofa a világító kör és felirat rajta :B ), de nyilván bármelyik Asetek cucc megteszi (Corsair, NZXT, Arctic Cooling). Játékon kívül semmilyen nagyobb terhelést nem fog kapni, nem tervezek sem videót vágni, sem pedig streamelni, minden más pedig elhanyagolható ezekhez képest :K

(#319) - = Zk = - válasza keIdor (#317) üzenetére


- = Zk = -
félisten

akkor ezekszerint átdolgozták a full 10th gent, nemcsak a csúcsprocikat?...
mert JAyZ ugye elmondja a linkelt videóban, hogy hiába a sokadik 14nm, átdolgozták a belsőt és jobb lett a hőelvezetés IS...

elsőre azt hittem, csak egy átnevezett 9900K-t adnak piacra.. :B

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#320) jeni válasza Alvin_ti4200 (#314) üzenetére


jeni
félisten

Na segítek a választásban.
Ha nem szükséges az UHD optikai lemez lejátszása akkor az Ryzen-t vedd!
Semmi más gondom nem volt a rizsával.
Ugyanis az AMD nem licenceli az UHD -hez szükséges SGX opciót.
Emiatt váltanák az AMD--ről az Intelre.
Intel proci oldalról drágább,az alaplap viszont egyállban van.

[ Szerkesztve ]

(#321) ScomComputer válasza keIdor (#274) üzenetére


ScomComputer
veterán

"MSI Tomahawk meg egy i5 még nem rossz vétel".....oké, megfogadtam,én is így gondolom....nekem elég a kis e-penish is, úgyse marad sokáig(bár kitudja).... :DDD

Igazából 10900K-t akartam+Giga Z490 Elite,egyszer meg is rendeltem,de visszamondtam még időben,nekem nem éri meg most legalább is nem... :N
Próbára,meg jó ez kis i5 is meg a Toma lap.... :K
Csak nem bírtam ki...igaz e ? :))
(#320) jeni:
"Na segítek a választásban.".....TE !Juj Isten mentsen tőle... :P :DD

[ Szerkesztve ]

(#322) Devid_81 válasza ScomComputer (#321) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Hires utolso mondatok: "eleg nekem a Ryzen" ;] :DDD

...

(#323) ScomComputer válasza Devid_81 (#322) üzenetére


ScomComputer
veterán

ÖÖÖ, igen de azóta sok álmatlan éjszakám volt az ilyen kijelentések miatt..... :)
Majdnem 10900K lett belőle,de arról sikerült lebeszélnem magam.... :D
A ryzen 3600+x570-t meg eladom,oszt kész...
De csak hétvégén tudom összedobni a cuccost akkor lesz rá időm,pedig jó lenne már... :C

[ Szerkesztve ]

(#324) jeni válasza ScomComputer (#321) üzenetére


jeni
félisten

Kinek mi a lényeges.
Hiszen gépezni bármivel lehetséges.
Nálam ez volt a döntő érv az AMD elhagyására.
Nem vagyunk egyformák.
Intel rendszer ma ahogy többen is írták nagyon nem éri meg. Ár/ érték arányában a legrosszabb.

(#325) keIdor válasza ScomComputer (#321) üzenetére


keIdor
titán

Használd egészséggel. :) i9 overkill lett volna arra, amit írtál. :K

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#326) Milka 78 válasza ScomComputer (#321) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Kíváncsi vagyok mi az ítélet a lapról :K

(#327) Laraxior


Laraxior
titán

Azért vicces, hogy már fel kell mennem az Intel oldalára, ha éppen tudni akarom, hogy hány mag és HT támogatott-e a CPU. Régebben elég volt ránézni, hogy i5, akkor az 4 mag HT nélkül... Régebben... nem volt az olyan régen.
Most meg 6/12... :DDD :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#328) Devid_81 válasza Laraxior (#327) üzenetére


Devid_81
nagyúr

A valamikori 7700K most ott lapul az i3-ban.
Azert ez szerintem nagyon jo valahol :K
Bar mar nem a magok szamaval kellene jatszani hanem IPC kellene.
Epp ezert sincs nagy kulonbseg a 6-8-10 magos kozott jatekra. :N

[ Szerkesztve ]

...

(#329) Alvin_ti4200 válasza Devid_81 (#328) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Inkább a sima 7700-zal van egy szinten, de ja, ez egy jó dolog önmagában :)

(#330) Devid_81 válasza Alvin_ti4200 (#329) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Igaz, mert azert frekvenciaban van elteres :K

...

(#331) Alvin_ti4200 válasza Devid_81 (#330) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Meg az i3 nem tuningolható (ellentétben a 7700K-val) :) Számomra egyébként meglepő, mennyire durván erős a mai napig a három évvel ezelőtti Core i7...

(#332) snecy20 válasza Alvin_ti4200 (#331) üzenetére


snecy20
veterán

Ahová elég a 4 mag, oda mindenképp. ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#333) Laraxior válasza Alvin_ti4200 (#331) üzenetére


Laraxior
titán

Hát még a 10 évvel ezelőtti 6 magos 1366-os procik ;] :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#334) -Gabesz- válasza ScomComputer (#321) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Jó választás lehet.
Ezt egy tesztből szedtem ki: "Using the MSI Z490 Tomahawk, the board by default runs all cores at 4.9 GHz, regardless of duration, and with MSI’s version of MCE enabled which they call ‘Enhanced Turbo’, the 10900K’s all-core frequency was 5.1 GHz. Basically MSI is allowing the Tomahawk to run in the maximum power state indefinitely, whereas Asus is following the Intel spec and after a short period of time reduces the frequency."

Érdekes hogy nem egységes a hozzáállás a gyártók között. (bár azóta ez lehet változott?)

(#335) ScomComputer válasza keIdor (#325) üzenetére


ScomComputer
veterán

Köszi szépen,remélem úgy lesz.... :R
(#326) Milka 78: Természetesen megy az infó,ahogy szoktuk... :R
(#334) -Gabesz-: Köszi szépen az infót, ha van link a cikkről azt is megköszönném.. :R

(#336) -Gabesz- válasza ScomComputer (#335) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

(#337) - = Zk = - válasza -Gabesz- (#334) üzenetére


- = Zk = -
félisten

opá.. kiv vagyok, kik fogják még ezt "szabadjára engedést" követni.... csodálkozom, hoyg az Asus pont nem

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#338) kvarc válasza keIdor (#325) üzenetére


kvarc
tag

Én is megfogattam a tanácsodat. MSI x570 ACE + 3950x lett a vége. Kicsit csaltam a cpu használt, de olcsóbb volt így mint egy 10900K MSI ACE lappal. Köszönöm a tanácsot. :R

(#339) keIdor válasza kvarc (#338) üzenetére


keIdor
titán

Nincs mit, ha most újítanék, azzal az összeggel én is azt választanám. Használd egészséggel!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#340) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Hiába, az Amazon UK-n továbbra is csodákat látni... :U :D

A kedvencem az 1 csillagos értékelés a 10600K-ra, mert elírták a nevét és drágábban adják, mint az ajánlott fogyasztói ár :))

(#341) - = Zk = - válasza Alvin_ti4200 (#340) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jééézusom.... :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#342) palfitom válasza ScomComputer (#321) üzenetére


palfitom
félisten

Gratt! Várjuk az eredményeket!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#343) Devid_81 válasza Alvin_ti4200 (#340) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ez a baj az Amazonnal, barki arulhat ott barmit sajnos.
De szerencsere visszaadjak a penzt ha baj van, vagy barmi aron karpotolnak :K

...

(#344) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

(#345) keIdor


keIdor
titán

DDR4-5000MHz: [link]
der8auer

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#346) Alvin_ti4200 válasza Alvin_ti4200 (#344) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Röviden:

Legolcsóbb lapok közül:

Ajánlott:
Asus Prime Z490P
MSI Z490-A Pro

(mindkét lap boldogul egy hétköznapi 10900K tuninggal)

Elfogadható:
Gigabyte Z490-UD

(a VRM már nagyon meleg egy 10900K tuningnál, de megoldja; inkább 10600K tuningra "ajánlott")

Kerülendő:
Asrock Z490 Phantom Gaming 4
Asrock Z490 Pro4

(a Phantom Gaming 4 távolról sem tudja tartani a 10900K all-core órajeleit (3.7 GHz a 4.4 helyett) és a VRM cserébe még nagyon meleg is; a Pro4 tudja tartani a 10900K all-core órajelét, de a VRM ijesztően forró ebben az esetben)

[ Szerkesztve ]

(#347) kicsipapucs válasza Laraxior (#333) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Nem, az egy szálon egy retek és összmagon is lassabb mint egy 14nm 4 maggal és fölötte.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#348) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

No, elengedtem a 10600K-t, hűtéssel meg mindennel együtt nekem már nem érte volna meg a felárat, úgyhogy az unalmas utat (Gigabyte X570 AORUS ELITE + Ryzen 5 3600) választottam. Egy GeForce RTX 2070 Super Founders Edition lesz mellé, kíváncsi vagyok, milyen gyorsan jön meg (Londonba), még soha nem volt gyári NVIDIA kártyám, alig várom :B

[ Szerkesztve ]

(#349) Achill3uS válasza Alvin_ti4200 (#348) üzenetére


Achill3uS
veterán

szerintem jól döntöttél, nem olyan unalmas az az X570 sem, van benne ram tuning lehetőség bőven, ami azt illeti könnyebb és kezesebb is mint sok intel konfig. hozzáteszem top X570 lap alapján nyilatkozom mielőtt fejemet szegi valaki. játékra semmi értelme a 3600 fölé menni ezt tanusithatom. a 2070S meg időtálló darab lesz és ár érték arányban (ha beszélhetünk ilyesmiről NVnél :D ) is szerintem az a legjobb kártya wqhd-ra. foundersek meg gyönyörűek mindig de ez szubjektiv ugye.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#350) - = Zk = - válasza Achill3uS (#349) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én a 2080at cseréltem, mert kevésnek éreztem WQHD alatt :B

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.