Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34151) sszemtelen válasza LLKobe (#34150) üzenetére


sszemtelen
őstag

Fene, jelenleg tök jól működik hogy a nagy monitor a GTX-en van, a kicsi pedig a CPU-ba építettre dugva, és tök jól elvannak, minden gond nélkül :/

De akkor nem tudom miért kell az intelnek kiírni hogy 3 kijelzőt is kezel :(

Azért köszönöm :/ :)

[ Szerkesztve ]

(#34152) Laraxior


Laraxior
titán

Ezt keresem, vagyis ilyet :D

De hogy milyen néven van, vagy mi ez, fogalmam sincsen.
Ez pont az ami kell egy kupaktalanított CPUhoz, hogy ne kelljen visszaragasztani a kupakot, így közvetlenül érintkezzen a mag a hűtővel.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#34153) SoulReaver válasza Laraxior (#34152) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ez már nagyon overkill :D Közvetlenül CLU-t raknál közé ?

(#34154) Laraxior válasza SoulReaver (#34153) üzenetére


Laraxior
titán

Hogyne, kipróbálnám, hiszen a blokkom alja réz. :K
De ott már szerintem elég a sima paszta is, hiszen közvetlenül érintkezik, mint a GPU is a hűtővel. :K

[link]

Máshol is működik, itt miért ne működne :)) Intel van a MAC-ben is.

Sőt az előző Intel processzorom, egy MAC Proból volt kiszedve. 1366-os foglalattal. Egy Xeon W3680 CPU.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#34155) SoulReaver válasza Laraxior (#34154) üzenetére


SoulReaver
veterán

Kíváncsi leszek rá. Ha sikerül, gondolom raksz eredményeket is :)

Egyébként házilag valami műanyag lapból nem lehetne kivágni?

[ Szerkesztve ]

(#34156) Laraxior válasza SoulReaver (#34155) üzenetére


Laraxior
titán

Nem tudom honnan lehetne ilyen keretet szerezni. :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#34157) #Morcosmedve válasza Laraxior (#34156) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

MSI biz. lapokhoz adott ilyen kütyüt, szerintem eBay-en kéne kapni egy másolatot belőle :D

© asszongya'hogy

(#34158) Laraxior válasza #Morcosmedve (#34157) üzenetére


Laraxior
titán

Ismerem, Delid Die Guard. Egyszer volt itt az aprón is, de lekéstem róla. Azóta se kapni sehol. :N

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#34159) SoulReaver válasza Laraxior (#34158) üzenetére


SoulReaver
veterán

Én is EZT találtam.

(#34160) hpeter10

Igen, google a barátod :P ;]

[ Szerkesztve ]

(#34160) #Morcosmedve válasza SoulReaver (#34159) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Pont én is linkeltem volna, azért nem volt nehéz megtalálni :DDD

© asszongya'hogy

(#34161) Laraxior válasza SoulReaver (#34159) üzenetére


Laraxior
titán

Ó... Aliexpressen nem vagyok regelve, már meg is vettem... volna

Ebayen kerestem mindig.

Ezen az Aliexpressen nem látom a paypalos fizetési lehetőséget... :F Ékezetet se lehet használni... :W

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#34162) SoulReaver válasza Laraxior (#34161) üzenetére


SoulReaver
veterán

Azt én sem találok :/

(#34163) #Morcosmedve válasza Laraxior (#34161) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Van paypal! :) Viszont a feedback-nél látható, hogy lehet alakítgatni kell majd rajta, mert egy egy alaplapi SMD útban lesz, de sztem ez nem probléma egy minidrillel... :)

© asszongya'hogy

(#34164) Melorin


Melorin
addikt

1150-be lehet valami Xeont pakolni? Vagy valami 4790k-nál olcsóbb 8 szálas CPU-t? Nem kell igp.

[ Szerkesztve ]

(#34165) Laraxior válasza #Morcosmedve (#34163) üzenetére


Laraxior
titán

Még jó hogy csak ilyen képek vannak a lapomról :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#34166) Laraxior válasza Melorin (#34164) üzenetére


Laraxior
titán

Válogass, aztán irány az apró, vagy az ebay, sokkal olcsóbbra ne számíts ennél a foglalatnál.

Pont a minap néztem én is :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#34167) #Morcosmedve válasza Laraxior (#34165) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Tök mindegy, leszedsz belőle ahol kell, semmi nem fog változni. Megvetted? :)

© asszongya'hogy

(#34168) Laraxior válasza #Morcosmedve (#34167) üzenetére


Laraxior
titán

Venném, de nem igazán ajánlja fel a paypalt :B

Ali-s topikban azt írják, hogy nincs paypal.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#34169) blu79 válasza Laraxior (#34168) üzenetére


blu79
addikt

Én sokat rendeltem Aliról, paypal nélkül....eddig minden ok. De ennyit nem adnék ki azért a cuccért... ráadásul írják hogy nem tökéletes.... annyira sokat nem hiszem hogy lehetne nyerni vele. És ha nem clu-t raksz közé akkor hamar kiszárad a többi paszta .... hiába kupak nincs rajta....

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#34170) Laraxior válasza blu79 (#34169) üzenetére


Laraxior
titán

Itt az aprón 10 ért volt fent, el is vitték, ha nem lesz jó eladom én is.
Mondjuk nem tudom, hogy váltja a dollárt, mert 12ezerbe került... :Y

Maradt még a CLUból bőven, és a hűtőblokkom is réz, úgyhogy mehet alá.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#34171) Laraxior válasza Laraxior (#34170) üzenetére


Laraxior
titán

Semmi, megvan, tegnap is vettem ebayen ezt-azt, azért a 12ezer. Akkor okés a váltás.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#34172) Lacielvtárs válasza #Morcosmedve (#34157) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:Y
ilyen is van már hogy kupak nélkül megy rá a hűtő?
mi mindenről maradok le, hogy nem foglalkozom a pc világgal :W

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#34173) SoulReaver válasza Lacielvtárs (#34172) üzenetére


SoulReaver
veterán

Szerintem már régen is volt, még a 775 ös korszakban. Legalább is olvastam :)

(#34174) Laraxior válasza Lacielvtárs (#34172) üzenetére


Laraxior
titán

Talán valamelyik régi Pentium idején sem volt kupak.
De a GPUra sem tesznek már, legalábbis a 980Ti-n nincsen, jobb így a hőátadás.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#34175) #Morcosmedve válasza Lacielvtárs (#34172) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Há hogyne! :) Delidelnék, lecserélném a gyári lefogatót, más kérdés, hogy lehet CNC-n legyártanám laphoz-cpu die-hoz, méretre.

© asszongya'hogy

(#34176) Lacielvtárs válasza SoulReaver (#34173) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

mindhármatoknak köszönöm a választ :R
azért az nem semmi...
bár gondolom ha biztosan rá van helyezve a hűtő, akkor nem lehet bajuk, nem?
mondjuk akkor lehet nekem is delidelnem kellenek a kis Gyii7 mobil procim ;]

igaz a gpu-n sincs, most hogy mondjátok :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#34177) SoulReaver válasza Lacielvtárs (#34176) üzenetére


SoulReaver
veterán

Igazából, ha van ilyen kereted, akkor csekély az esélye, hogy levered a mag sarkát.

Anélkül meg nagyon necc, kicsit jobban megcibálod a csavarokat akkor lehet, hogy lepattan a sarka.

(#34178) Laraxior válasza Lacielvtárs (#34176) üzenetére


Laraxior
titán

Az enyémen biztosan nincsen, de pár Radeont is láttam amin csak "die guard" van.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#34179) Lacielvtárs válasza SoulReaver (#34177) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

pontosan, erre gondoltam...
a régi lesarkazás, ejj de ismerős szó :D

Laraxior: én is úgy emlékszem mint a Radeon 280X nem lett volna...
de lehet tévedek

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#34180) #Morcosmedve válasza Lacielvtárs (#34179) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, egy szintben van a keret kb. mint a die GPU-k esetében. Egyébként így sem CLU-zzák a gyártók, szóval elv elég lehet egy MX-4 közé és a guard.

(#34181) +SoulRiever-: Én még nem láttam kupakos VGA-t.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#34181) SoulReaver válasza Lacielvtárs (#34179) üzenetére


SoulReaver
veterán

Igazából egy VGA-nál nem is értem, miért raknak kupakot, normális keretek között nem szeded szét és sokkal jobban védve van a nagy borda alatt, mint a proci.

(#34182) Laraxior válasza #Morcosmedve (#34180) üzenetére


Laraxior
titán

Mer' nem vót nVidiád :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#34183) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

hát ma is tanultam Uraim, köszönöm az infót... :R
olyan vagyok mint egy nagy karon ülő csecsemő, kinek minden új ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#34184) #Morcosmedve válasza Laraxior (#34182) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

De rengeteg, de valamiért nem kellett szétszedni (780 Class-t igen), amúgy igazad van, volt, de ez azért nem jellemző, talán a G200-nál elég volt ez a megoldás is.

Lili: Nők már csak ilyenek. ;]

(#34185) +SoulRiever-: Nézd. Nem ez a jellemző, régebben még elvoltak vele x kártyánál...

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#34185) SoulReaver válasza #Morcosmedve (#34180) üzenetére


SoulReaver
veterán

Én igen :) 8800 GTS-t szedtem szét anno, azon volt olyan kupak, hogy simán tudtam volna csiszolni belőle pár mikron mm-t :)

[ Szerkesztve ]

(#34186) Lacielvtárs válasza #Morcosmedve (#34184) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nah, pedig aszittem möguszom a Lilizést ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#34187) SoulReaver válasza SoulReaver (#34185) üzenetére


SoulReaver
veterán

Szerk: GTX 460 volt amit pasztáztam.

Itt is van.

Bocs, elfelejtettem OFF-ba rakni, köszi!

hpeter10

Manapság, már inkább kupak mentesen rakják gondolom(még nem szedtem szét egy új vga-t sem.), mert sokkal nagyobb hőt termelnek, és csak hátráltatná a hőleadást.

[ Szerkesztve ]

(#34188) #Morcosmedve válasza SoulReaver (#34187) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ja, kis kártyákon, ahol nem érdekes a dolog, vagy kis fogyinál. Szerintem is jobb a direkt die :) CPU-nál nem sokára kiderül. :D Volt már szerintem itt próba, de nem emlékszem tejesen. :B

Szerk.: Igen, nanométer csökkenéssel megnő az egységnyi területre/felületre jutó hő, ezért nem tartható csak direktben a hő, ráadásul desktop CPU 120-150W-nál nem igen eszik meg többet komoly OC mellett sem, míg egy VGA simán 300W+

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#34189) Laraxior válasza #Morcosmedve (#34188) üzenetére


Laraxior
titán

Egy hónap lesz mire megérkezik az...
Végülis mindegy, már úgyse dolgozom, úgyhogy lesz időm pöcsölni novemberig :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#34190) SoulReaver válasza #Morcosmedve (#34188) üzenetére


SoulReaver
veterán

Én még a delidre is félve merek rábólintani, de a kupak nélküli üzem... :DDD

Fogcsikorgatva tekerném be a proci hűtő csavarjait :D

(#34189) Laraxior

Szurkolni fogok, hogy jó legyen :D :R

(#34188) hpeter10: Csak ragadt itt rám jó pár okosság, pedig nem a számtech a szakmám :D

[ Szerkesztve ]

(#34191) #Morcosmedve válasza Laraxior (#34189) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

:DDD Hajrá, rá kell fabrikálni SMD helyesen és kész.

(#34190) +SoulRiever-: Rá kell bízni valakire, aki ért hozzá, ennyi. :) Ez a Guard megvédi elvileg, szóval nincs gond, bár picit extrémebb megoldás, mint a kupak rátevése csak simán vagy visszaragasztása.

© asszongya'hogy

(#34192) SoulReaver válasza #Morcosmedve (#34191) üzenetére


SoulReaver
veterán

Rá fogom, csak kell egy hét, amikor nem sok időm lesz gépezni. Azalatt megjárja a szakembert :) (remélem)

Télre már be van tervezve egy kinti tesztelgetés.. (gép kint, én bent) ;]

(#34193) #Morcosmedve válasza SoulReaver (#34192) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Csak le ne párásodjon! :) De hajrá, én is néha gondolkozom a delid-en, de 6700k 60C körül megáll terhelve tuning mellett, ezért nem bolygatom ezt a dolgot.

© asszongya'hogy

(#34194) SoulReaver válasza #Morcosmedve (#34193) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ennek még utána kell járnom, mert gondoltam rá én is, hogy lepárásodik, akkor cumi lesz. Majd tele tömöm papírtörlővel :D

Havernak is 6700K van egyébként. Alig marad el aida tesztekben az enyém, de van amiben sokkal le van maradva. Inkább az újabb dolgokban gyorsabb. Viszont neki melegebb 4.6-on sokkal.

[ Szerkesztve ]

(#34195) #Morcosmedve válasza SoulReaver (#34194) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Most lehet félre érthető volt, de nem LinX 0.6.5 és IBT Very High alatt 60 az átlag max, hanem úgy mindenhol, amúgy 80C körül van. De még mindig inkább az van, amiért nem, hogy kitesztelésen és OC dream/ vagy nagyon rossz paszta/ MHz-fesz arányú procin kívül nem éri meg a delid...

Azért elmarad, dobjál be teszteket! :)

© asszongya'hogy

(#34196) Laraxior


Laraxior
titán

Gondoltam dobok be egy eredményt, ha már ilyen jó idő van.
4.6GHz@1.39V Ahamm, a 7. kör IBT után meg is fagyott :DDD
Szuper processzor, pedig épphogy a 60°C-t ütötték a magok... :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#34197) #Morcosmedve válasza Laraxior (#34196) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ezen már csak egy T72-es lánctalpa segít :DDD Csere, amennyi rámegy/ráment, már vehettél volna binneltet.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#34198) SoulReaver válasza #Morcosmedve (#34195) üzenetére


SoulReaver
veterán

IBT-vel nekem is 80-85 fokos 4.6-on. Szerintem nekem kellene a paszta, mert 4.8 simán hozható lesz.

Itt vannak a tesztek, egyforma aida, csak haveré nem volt "megvéve" Bocs a paint miatt. :D Mind ketten másképp vágtuk ki az eredményeket.

[ Szerkesztve ]

(#34199) Grózi válasza Laraxior (#34196) üzenetére


Grózi
veterán

Ennek nem delid kell,hanem csere-ritka fesz.éhes darab.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34200) #Morcosmedve válasza SoulReaver (#34198) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Köszi, érdekes, majd leméregetem. :) VGA-ból biztosan jóval többet hoz ki a Skylake.

© asszongya'hogy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.