Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Hűtő-le-fel, de hogyan? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bobojsza


Bobojsza
aktív tag

Sziasztok...

Proccesszort cserelek....
Mar megvan :)
AMD

na de le kene szednem a hutot majd vissza.
Ez az 1etlen dolog amit meg nem csinaltam szamitogep ossz-szet szereles ugyileg, a hutot mindig mas (+kertem) tett-szedte....

Szeretnem mar 1edul.

Hogyan mire vigyazzak figyeljek 1ebek.
tisztitas, paszta hova mennyit ilyesmik..

Fontos surgos lenne.

Elore is koszi

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#2) tomcs válasza Bobojsza (#1) üzenetére


tomcs
őstag

arra vigyazz hogy nagon ovatosan.. ezeknek az uj hutoknek elegge eros a leszoritojuk, valamint a hely nagyon keves szal szvsz ugy kezdj neki hogy kihuzod az alaplaptalcat, vagy ha nem lehet akkor nagyon ovatosan. nezd meg, valoszinuleg van 1 kis pocok rajta ahova egyenes csavarhuzot lehet beakasztani, na ugy feszegesd le hogy a masik kezeddel a bordat szilardan tartod. jobb esetben ket darabbol all a leszorito, ekkor kezzel is szet tudod szedni. nagyon rossz esetben meg nincs rajta ez a pocok es akkor 1 halal nagy kinszenvedes lesz :) a borda szilardan tartasa nagyon fontos, nem kene lesarkazni a procit..

(#3) tomcs válasza tomcs (#2) üzenetére


tomcs
őstag

ja es lehet hogy tudod de biztos ami biztos.. ha aplominod volt es valtasz tbred-re es van lesarkazasvedod azt ne rakd visszxa, vastagabb mint a procimag es nem fog erintkezni a bordaval, es a tevhittel szemben nem eleg a boseges paszta sem

(#4) Bobojsza válasza tomcs (#3) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

ez most 1 2400+ xp tb lesz azaz van

na most aszongya

latok itt 1 kallantyut ahova be tudom akasztani a csavarhuzot, huzzam toljam ?
hany van meg, merre fog mozdulni a huto?
mire keszuljek ?

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#5) HEBI válasza Bobojsza (#1) üzenetére


HEBI
senior tag

A legbiztosabb megoldás, ha kiszeded az alaplapot.
Teszel egy ''alaplapos'' szivacsot (ha nincs,rongyot egyenletesen) az asztalra, majd erre ráhelyezed az alaplapot, amiben még benne van a régi proci+hűtő, semmi más.
Majd óvatosan rátehénkedsz a hűtőre, lehetőleg merőlegesen az alaplapra (és az asztallapra). A másik kezedel kiakasztod a régi hűtő pöckét az alaplapból.
Ha ez megvan leveszed a hűtőt, kalanagyút lehúzod a proci mellett és kiveszed a régi procit.
Berakod az újat tővig. Kicsit megmozgatod a helyén a procit (a kallantyú a fogalalt mellett közben laza.) Majd lenyomod a kallantyút amíg be nem akad a helyére.
Ezzel a proci a helyén is van. Meglesed az új hűtő alját lehet, hogy van rajta fólia, ha van akkor azt leszeded, ha gyárilag van rajta paszta akkor az úgy jó, nem kell több, ha nincs rajta akkor teszel egy fél borsószemnyi pasztát, ha lehet (fehér színűt) a proci magra.
Óvatosan és pontosan (ha van bemélyedés az alján akkor azt jó félé rakva) rakd a hűtőt procira. Egyik felét a pöcöknek akaszd be, ez még könnyen megy, mert laza.
Utánna tehénkedj rá merőleges egyik kezeddel a hűtőre és kézzel (esetleg csavarhúzóval, ha kell) a másik kezeddel akaszd be a másik oldali pöcköt is a foglalatba.
KÉSZ is.
Szereld vissza az alaplapot, kártyákat stb...
:DDD

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#6) HEBI válasza Bobojsza (#4) üzenetére


HEBI
senior tag

Nyomd lefelé a kallantyút!

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#7) Bobojsza válasza HEBI (#6) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

koszi

na most kikapcs oszt ha nem lesz bakapcs akkor valamit nagyon elbaxtam

:) hat csak nem

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#8) tomcs válasza Bobojsza (#4) üzenetére


tomcs
őstag

az akkor a jobbik eset.. keresel egy lehetoleg jo hosszu csavarhuzot amit oda be tudsz akasztani, aztan tartsd meg egyenesen (eredeti poziciojaban) a regi hutot, masik kezeddel nyomd egy kicsit lefele majd a huto fele a csavarhuzot, igy leakasztod a kis butyokrol. ezutan -meg mindig tartsd a bordat- akaszd le a masik oldalat is a kallantyunak es emeld le a regit. ja.. ha rozsaszin szutyok volt rajta azt takaritsd le es keress rendes szilikonpasztat (feher vagy ezust) mert a rozsaszin az tudomasom szerint egyszer hasznalatos. nem kell sok, es vigyazz az ezustossel mert ha tuladagolod zuroket okozhat :)

aztan ugyanilyen modszerrel akkor vissza. pasztaval vekonyan a proci feluletet kend be, tenyleg nem kell sok belole de azert jusson mindenhova

(#9) Bobojsza


Bobojsza
aktív tag

Azert tovabbra is varom a hozzaszolasokat, mert a masik gepet azert bekapcsolva hagyom, nem bizok semmit a veletlenre :)

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#10) Bobojsza válasza tomcs (#8) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

paszta ugye csak a proci kozepere kell es nem az egeszre ?

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#11) tomcs válasza Bobojsza (#9) üzenetére


tomcs
őstag

most latom elirtam, nem a hutot csereled hanem a procit :))

de azert szamolj be a fejlemenyekrol :)

webkamera nincs? procicserevalosagshow rulz :DDD

(#12) WaterLo válasza tomcs (#8) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Szerintem már mindegy. :)

....What's up!....

(#13) tomcs válasza Bobojsza (#10) üzenetére


tomcs
őstag

1 picit kend szet, az egesz feluletre kell de _nagyon_ vekonyan, az a jo ha a szelein kijon 1 pici, ha a kozepere rax 1 pottyot lehet hogy nem jut el mindenhova

(#14) WaterLo válasza Bobojsza (#10) üzenetére


WaterLo
aktív tag

A procimagra kell. Nagyon vékonyan kend szét a magon.

....What's up!....

(#15) Bobojsza válasza WaterLo (#14) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

Baszkikam dontsetek el...

Hova mennyit?

:)

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#16) WaterLo válasza tomcs (#13) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Szépen nézne ki, ha bekenné a proci egész felületét. :)

....What's up!....

(#17) WaterLo válasza Bobojsza (#15) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Csak a magra, papírvékony rétegben.

....What's up!....

(#18) Bobojsza


Bobojsza
aktív tag

az hogy valaki
senior fanatikus vagy akamilyen tag..

ez tudasbeli kulonbseget takar ? ;)

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#19) tomcs válasza WaterLo (#16) üzenetére


tomcs
őstag

ejjh.. magra gondoltam, ha az neked a ''proci kozepet'' jelenti akkor ugy :DDD

csak mar lattam olyat hogy a magra 1 pottyot es ugy jolvan..... direkt azert irtam, ha az ezustosbol jut pl a proci tobbi reszere konnyen rovidre zarhat dolgokat amit nem kene

(#20) Bobojsza


Bobojsza
aktív tag

Azert ertem en a dolgokat nem vagyok teljesen hulye csak meg nem csinaltam, ha mag hat mag.. menni fog

csak meg nem tartok ott...
Elobb ki kene kapcsolni. :)

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#21) WaterLo válasza Bobojsza (#18) üzenetére


WaterLo
aktív tag

A hozzászólások kizárólag mennyiségbeli különbségét takarja. :P

....What's up!....

(#22) HEBI válasza Bobojsza (#15) üzenetére


HEBI
senior tag

Keress egy fogpiszkálót!
Tegyél egy fél borsószemnyit a proci közepén lévő ''fényes'' fémlapra (procimag), ezt kenegedheted rá a fogpiszkálóval, lehetőleg egyenletesen terítsd el, persze csak a fém részre középen! Ha fehér színű pasztát használsz akkor nem kell vele ennyit szórakozni, mert az nem tesz kárt a prociban. A szürkével is csak akkor van baj ha az egész procit bekened!
Ne szarakodj csináld! Okosabb nem leszel!

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#23) Mc Elec


Mc Elec
csendes tag

Sziasztok srácok! Tényleg vannak még olyan gépnyüstölők akik nem szdtekle és nem raktak fel hűtőt! Ez nem vicc! Az az igasság, hogy egy ilyen ''bagatel'' dolggal könnyen tönkre lehet tenni az alaplapot, memóriát, procit, foglalatot! Veszélyek felsorolva: 1. Eltörheted az alaplapot miközben feszíted lefele a kiakasztó pöcköt! Megoldás: vagy kiszeded és asztalra teszed, vagy a háon lévő alalap rögzítő fémlemezt támasztod stabilan alá (feltéve, hugy a lemezen maga a lap elég sok helyen van rögzítve). 2. Feszítés közben a csavarhúzó kiugorhat és a lapon lévő SMD alkatrészeknek és a fólia minttázatnak annyi! Elég nehezen javítható! Megoldás: Biztos kéz, jó reflex. 3. Eltörheted a memóriát, ha túl közelvan! Vedki és tedd olyan helyre ahol munka közben nem tehénkedsz rá! 4. A procidat (régit és az újat is) könnyen lesarkazhatod! Megoldás: Nem szabad billenni hagyni a bordát!! Szeretne amikor feszíted, de negagyd! 5. Letörhet a foglalatról a rögzítő fül! Vigtyázz rá! 6. Szilikon paszta! Elöszőris kell, másodszor az ezüst színűben ezüst (olcsóbban alumínium, vagy drágn adjk és akkor is alu! Hi! A vegy jel valahol rajta van!) van! Az ezüst vezeti az áramot!! Tehát az ezüst színüböl a proci magon kívül sehova sem kerüljön! Ha mégis akkor zsíroldó oldószer, pl denszesz (aceton lehet, hogy oldja a proci anyagát, nem próbáltam!) nagyító alapos tisztítás! Külömben rövidre zárhatod a procidat! 7. A számítógép összes alkatrésze cmos tchnológiával készült és a cmos szerelési előírásokat bekell tartani! Ez azt jelenti, hogy nem szabad feszültség külömbségnek az alkatrészeken keresztül kisülni! Példa azoknak akik nem tudják miaz (ez nem lekicsinylés!): Fogj egy macskát tedd ehy székre aminek műanyag a lába vagy tedd a széket egy gumi szőnyedre (autós) műanyad vagy gumi talpú cipőben légy! Kez d el símogatni hevesen gyorsan ( a macska legyen a tiéd, hogy nyukton maradjon!). Ne érj a macskához és közben érintsél meg egy fűtés vagy víz csövet! Közelísd az ujjadat a macska orrához! Ha mindent jólcsináltál kb 1 cm ről egy szép szikra ugrik a macskád orrára az ujjadról! Szerintem nem fogja díjazzni! Nos a számítógép szintén nem díjazza! Tehát ÖKÖLSZABÁLY: Mindig előszőr a gép házát tapizom, szerelés közben nem izgek mozgok, nem csiszolom a fenekemet a széken, soha nem fogok meg alkatrészt elősször mindid a házat elsőnek, ha valaki jön szerelés közben nem fogok vele kezet, kártyát, MEM et stb-t kézből kézbe nem adok, mindent alufóliába becsomagolok kivéve az alaplapot mert abban elm van.
Sok sikert

Mit ér a mai világban egy kétéves proci ( vagy akármi)?

(#24) lesaux válasza Mc Elec (#23) üzenetére


lesaux
veterán

Ezen a macskáson beszartam! :))

(#25) HEBI válasza Mc Elec (#23) üzenetére


HEBI
senior tag

Csak annyit szoktam csinálni, hogy mielőtt szerelek megfogom a radiátort! Meg néha közben is (persze CSAK a radiátort!) , ennyi elég.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#26) rog válasza HEBI (#25) üzenetére


rog
addikt

en meg a padloszonyegen terdelve szoktam szetburitani a gepet kiprobalni hogy jo-e, mielott bepakolom a hazba..

de ettol fuggetlenul 100%-ig igaza van. ugy kell rendesen csinalni ahogy mondja.

(#27) Lunatic válasza lesaux (#24) üzenetére


Lunatic
aktív tag

Tényleg nagyon komoly....
CMOS szabvány macsek...:)

Egyébiránt, arról nem volt szó eddig a topikban, hogy milyen hűtőről is van éppen szó. Mert többféle rögzítési technológia van. Bár gondolom, ez a hagyományos lehet, ha eddig tartottál tőle. Két csavarhúzó, aztán támadás. De inkább ésszel, mint erővel.

Careful with that axe, Eugene! ...

(#28) lesaux


lesaux
veterán

Azt el is felejtettem mondani, hogy az AMD honlapján van 4 vagy 5 rövidke videó a témában. Bár gondolom, mostanra már nem aktuális.

(#29) bitfarkas


bitfarkas
őstag

Na mi van Bobojsza? Izgatottan várom, hogy mit csináltál, Te meg hallgatsz!

(#30) Mc Elec


Mc Elec
csendes tag

Sziasztok Bajnokok!
Vissza tártem és macskakörmölök egy kicsit.
Először is bocsi az elöző művemben elkövetett ''helytelen írás'' hibákért! Nyugi ebben is lesznek!
Szóval, a cmos szerelési tecnológiának ipari szinten nagyon szigorú előírásai vannak. Mindenféle szabványnak kell megfelelni a szerelő asztal, padlóburkolat, ruházat stb. vezetési tulajdonságainak.
Egyébként egy ilyen véletlen feszültség kisülés nem biztos, hogy rögtön tönkremegy a cucc, alatomos később jelentkező rossz működést tud okozni!
Ja és még valami! Én egyszer a MEM-et a lefektetett házban a táp oldalára tettem, szerelgetés közben véletlenül a könyökömmel agyonnyomtam (Hi). Egy halk recsenés és vehettem új MEM-et!
Csaó!

Mit ér a mai világban egy kétéves proci ( vagy akármi)?

(#31) Bobojsza


Bobojsza
aktív tag

Mindenkitol elnezest kereek
es megegyszer koszi a segitseget.

A sok riogatas ellenere igen 1*uen mnet a dolog, semmi problema nem volt, legalabbis remelem.
Itt volna meg 1 kerdesem. ha most OK, es mar par napja OK, akkor varhato-e hogy mondjuk 121 nap mulva a szereles kovetkezmenyekent hal meg? Vgay sem.

Igazandibol ama lesarkazastol feltem... de mondja mar meg valaki mi az mitol johet elo es minek lesarkazasvedo es mi az?

Ha nem fuggolegesen teszed fel a hutot, akkor a feszites hatasara torhet le a proci szele? de ettol nincs ami meg tudna ovni eleg nagy erokrol van itt szo.

Szoval meg 1* utoljara koszi a segitseget.
Aki pedig odzkodik a sajat szerelestol.. tanacsolom batran vagjon bele, meglatja nem ordongos dolog. Azert a pasztaval vigyazzatok :) Amit nem is tudom melyik yjsag irt nemreg, hogy lencsenyi + borsonyi mennyiseg kell. Hat tudjatok, akkor annyi a procinak.

Csa

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#32) Obi-1 válasza Bobojsza (#31) üzenetére


Obi-1
őstag

Mákod van...

Én majd beszartam, úgy kellett nyomni a Coolermaster hütőmet. Már arra gondoltam, hogy nekiállok farigcsálni a müanyag pöcköt, mert csak erős pattintással lehetett beleakasztani a kampót. Meg is fogadtam, hogy nem nyúlok hozzá jó sokáig.

Only a Sith deals in absolutes.

(#33) Mc Elec


Mc Elec
csendes tag

Sziasztok!
A ''lesarkazás'' szószerint azt jelenti, hogy a nagy igyekezetedben ledarálod a procimag sarkát.
Hogy hogyan?: A hűtőt fel rakáskor vagy levételkor elégnagy erő feszíti ferdén a procimagnak és ha nem tartasz ellent neki akkor a feszítő erőhatására (főleg ha még picit meg csúszik közben) ledarálhat egy darabkát a proci magból. Ezt a proci általában zokonveszi. Vagy beadja a kulcsot vagy elkezd melegedni stb.
Biztosan láttál már olyan elektronikát amiben a proci fekete trutyival volt lekenve (pl: kvarcóra) abban pontossan olyan kivitelű procimag van, mint a gép prociában, csak a gép procija mesztelen, pőrére vetkőztették a jobb hőátadás végett. Szegény azin a kb1-1.5 m2 felületen kénytelen eldisszipálni 50-100 wattot. Fogtatok meg már működés közben egy 75 w-os égőt? Az kb 60 wattot sugározle hőként. Szegény proci! De legalább megfázni nem fog.

Mit ér a mai világban egy kétéves proci ( vagy akármi)?

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Hűtő-le-fel, de hogyan? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.