Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9000) zsoltee10


zsoltee10
addikt

sziasztok.

én is HP noti tulaj lettem egy DV3 notinak köszönhetően. :)

kaptam hozzá távirányítót, de csak annyit csinál, hogy készenléti állapotból vissza lehet vele hozni. amúgy semmilyen gombra nem reagál. hol lehet beállítani? majd még biztos lesz kérdésem, egyelőre ismerkedek. nem volt még HP-m, jellemzően Dell notikat használtam eddig.

köszi

(#9006) zsoltee10 válasza localhost (#9001) üzenetére


zsoltee10
addikt

win7 van rajta, driverlemez nem volt a dobozban. hp honlapon most nézem a driver pakkot, hátha van...

szerk: win7 driverek nincsenek. jó a vista hozzá?

szerk2: úgy látom, szinte minden eszközt ismer. CIR driver-t hol keressem?

[ Szerkesztve ]

(#9010) zsoltee10 válasza zsoltee10 (#9006) üzenetére


zsoltee10
addikt

a gépen volt a driver pakk, nem is járt hozzá lemez. CIR driver megvan, holnap felrakom, és kipróbálom.

(#9138) zsoltee10 válasza hajospeti (#9103) üzenetére


zsoltee10
addikt

én is szívok kicsit a win7-tel, nem megy a távirányító pl. drivert felraktam, de semmi. asszem, ha lesz időm, feltolom az XP-t, ha nem lesz, akkor megvárom, míg a HP kirakja a win7 drivereket.

(#11048) zsoltee10


zsoltee10
addikt

haszál valaki hp notit filmnézéshez? Mármint hdmi csatlakozással LCD tv-re és erősítőre kötve. Úgy tűnik, hogy csak két csatornás hang jön ki a notiból az 5.1 helyett. Lehetséges? Kipróbáltam, és sima winamp hallgatásnál is azt írja ki az erősítő, hogy digitális jel, hdmi. Ugyanezt írja ki, ha elindítok egy hd filmet, ami DTS-ben szól, és csak sztereóban szól, pedig tuti biztos, hogy DTS a hangsáv, a lejátszó progi kiírja. Lehetséges, hogy nem jön ki az 5.1 hang a notiból?? HP DV3000-es sorozatú a noti.

(#11054) zsoltee10


zsoltee10
addikt

köszi szépen, remélem beválik.

(#11055) zsoltee10


zsoltee10
addikt

valamit nem jól csinálok, vagy nem tudom. felraktam a drivert. a rendszereszközök között ott van a High Definiton Audio Controller. Mégse megy. a driver megegyezik azzal, amit letöltöttem, ha manuálisan akarom frissíteni, kiderül, hogy a legfrisebb van fenn. :F

(#11060) zsoltee10 válasza SeniorTilla (#11057) üzenetére


zsoltee10
addikt

Dolby Digital se megy ki. Most rakom fel a K-lite codec packot.

(#11061) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Vikthor fórumtárs segítségével és a K-lite codec pack felrakásával megoldódott a probléma. A lényeg, hogy rá kellett erőltetni a lejátszó szoftverekre, hogy AC3 codecet használjon, a codecet pedig be kellett állítani, hogy hdmi-n küldje ki a hangot.

Köszi nektek is a segítséget.

(#22083) zsoltee10 válasza Thusor (#22080) üzenetére


zsoltee10
addikt

Próbáld meg BIOS-ban lenullázni, ha nincs reset lehetőség, akkor meg az egész BIOS-t állítsd vissza gyári értékekre, úgy talán törlődik.

(#22085) zsoltee10 válasza Thusor (#22084) üzenetére


zsoltee10
addikt

nem formáztad a C meghajtót, mielőtt újra telepítetted?

(#22148) zsoltee10 válasza Kalandor (#22147) üzenetére


zsoltee10
addikt

Ez szép. :) Pedig ez tipikusan BIOS hibára utal, szellem a gépben. :) Talán erre a hibára még nincs megoldás a legújabb BIOSban sem, sőt szerintem nem is ismerik a problémát. Ezen kívül (ami nem egyszerű) érdemes lenne megpróbálni más gyártó SSD-jével. Vannak rejtélyes inkompatibilitási problémák, ez is ilyennek tűnik.

(#22151) zsoltee10 válasza Kalandor (#22149) üzenetére


zsoltee10
addikt

Látod, a gépnek is van lelke. :))

(#22159) zsoltee10 válasza Syl (#22146) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nekem is G62 van, egyelőre az Elitebook mellett, de eladó, páromnak nem kell. :)

(#22197) zsoltee10 válasza Gondar (#22196) üzenetére


zsoltee10
addikt

ha garis, akkor meg egyértelműen szervizbe kell vinni. valszeg csak poros a borda, nem elég hatékony a hűtés, van ilyen. :)

(#22271) zsoltee10 válasza Thunderzolee (#22268) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nekem egy napig nem volt hajlandó a hangot az erősítőre küldeni hdmi-n, a noti hangszórói szóltak, miközben a kép a tv-n volt. Aztán megjavult, most meg én se tudom reprodukálni a jelenséget. :)

(#22351) zsoltee10 válasza csallozsolt (#22341) üzenetére


zsoltee10
addikt

biosból tiltsd le a trackpointot.

na én meg megkaptam a display port/ hdmi átalakítót, és nem oké. :( a kép megy rendesen, de a hang nem. az eszközöknél ugyan felismeri a DENON erősítőt, de azt írja, hogy nincs csatlakoztatva. ha bekapcsolom az erősítőt, majd kikapcsolom, akkor azt írja, hogy csatlakoztatva, de hang nem szólal meg az erősítőn. :(
nem gyári hp átalakító, hanem valami más, de nem volt olcsó, 4k volt. :(

(#22392) zsoltee10 válasza csallozsolt (#22391) üzenetére


zsoltee10
addikt

én se találom. :( meg a windows eszközkezelőben sem. a touchpadnak van kikapcsoló gombja, de a trackpointnak nincs. régóta csinálja? egeret használsz? touchpadot ha letiltod, akkor se jó? próbáltál már drivereket újra rakni, esetleg komplett rendszert? csinálj egy recoveryt. ha ezek se segítenek, akkor szerviz. garisnak kell még lennie bőven.

(#22407) zsoltee10 válasza pumukli23 (#22406) üzenetére


zsoltee10
addikt

nekem ott csak a touchpadot mutatja, amit le lehet tiltani, de ahhoz meg van érintő gomb is, szóval nem kell vezérlőpultban matatni.

(#22417) zsoltee10


zsoltee10
addikt

én nem vagyok híve az akksi kiszedésének, szerintem semmi értelme. egyrészt plusz gond, hogy nehogy az ember elfelejtse, másrészt tökéletesen működik szünetmentes tápként, harmadrészt elektronika felügyeli a töltöttségét, és szerintem jobb neki, ha mindig fel van töltve, kvázi csepptöltőn figyel egész nap. A másfél éves G62-őm akkumulátora 93%-os állapotú azáltal, hogy mindig töltőn van. A 8540p akksija is mindig töltőn van, és 8 hónap után 98%-os. Szerintem ez elég meggyőző, hogy hogyan is kell az akksit ápolni.

(#22473) zsoltee10 válasza kutga (#22472) üzenetére


zsoltee10
addikt

a billentyűzet, egér és beviteli eszközök driverei között van egy hotkey support, szerintem az lesz.

(#22493) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Displayport-hdmi témához:

Először az Iponos átalakítót hozták, azzal nem ment a hang. Most rendeltem egy gyárit a HP-tól, azzal hibátlanul működik a cucc...

(#22545) zsoltee10 válasza kutga (#22544) üzenetére


zsoltee10
addikt

driver kell hozzá, és akkor kiírja, hogy aktív vagy sem. Nekem tetszik amúgy, én használom. Ha végképp nem kell, tiltsd le BIOS-ban.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.