Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) apcsa65


apcsa65
csendes tag

Hali !

Tudna nekem valaki segíteni, ehez a géphez kellenének xp driverek : packard bell easynote sj 51 b 088

Előre is köszönöm !

[ Szerkesztve ]

(#402) apcsa65


apcsa65
csendes tag

A hangkártyának, a wlan kártyának, és valami társ proceszornak nincs meg a megfelelő drivere .

(#403) BluEyes válasza apcsa65 (#402) üzenetére


BluEyes
őstag

Itt vannak a vista driverek. [link] Ezeknek az xp-s verzióját kellene megkeresned a guglival. Tehát egy conexant hd audio, meg egy realtek wifi kell. A társproci valszeg az AMD processzordrivert kéri.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#404) kpzs


kpzs
csendes tag

Hello!
Win xp-n eszközkezelőben kérdőjeles: háttértár vezérlő.
Emiatt nem tudom újratenni a rendszert, mert ahogy bootolok cdről kiírja,h nincs észlelhető merevlemez, kapcsoljam be stb.
Kérlem, aki találkozott már ezzel vagy ismeri a problémát írjon!
A gép: FS lifebook c1320
Köszi a segítséget!
És bocs az off miatt.

(#405) sorbit_4 válasza kpzs (#404) üzenetére


sorbit_4
tag

Szerintem semmi köze a kettőnek egymáshoz. Valószínü (pl. ha AHCI-ban van a wincheszter) az a gond, hogy a telepítendő XP-ben nincs beépítve az AHCI driver. Csak emiatt nem muszály újratelepíteni, csak a korrekt drivert (vagy drivereket) kell felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#406) beriimi


beriimi
csendes tag

remélem vki tud segitteni.
az a gondom hogy van egy asus eee pc 901 em.windows xp sp2 van rajta.mivel nincs a netbook on dvd/cd meghajtó igy letöltöttem az sp3 at a gépre hátha végre engedi frissiteni a drivereket és magát a vwindowsot is.
mivel a gépre van eltöltve,nem okoz e gondot ha igy simán frissitem az sp2-t sp3 ra és nem okoz e adatvesztést vagy összeomlást.arra is gondoltam hogy átmásolom memokarira és onnan telepittem,de amég nem kapok biztato választ addig nem probálkozok.
még annyit hogy nincs kedvem direkt erre a célra vanni külsö meghajtót venni ha nem muszály.

(#407) Nightvision1


Nightvision1
tag

Sziasztok.
Adott egy acer emachines 725-ös laptop.Eddig windows 7 futott rajta,ami simán felment,most viszont az xp-met akarom visszarakni,de nemműködik.
Mikor megformázza a merevlemezt,akkor kiirja,hogy Lemezhiba,nyomjon meg egy gombot...De ez nem csinál semmit.
Válaszokat előre is köszönöm!

(#408) ro_bert17 válasza Nightvision1 (#407) üzenetére


ro_bert17
őstag

1 hsz.?
Egyébként az Xp már nem kifejezetten egy mai op. rendszer. A 7-es korrektebb sok szempontból. Driverek különben lesznek a kis aceredhez?

(#409) Nightvision1 válasza ro_bert17 (#408) üzenetére


Nightvision1
tag

Szia,igen vannak,de már a windows 7 sem akar feltelepülni,ugyanolyan disk error... :((

(#410) Thunderzolee válasza Nightvision1 (#409) üzenetére

Garis a gép?
Akkor vissza kéne vinni.

Ha már nem garis, akkor meg kivenni a merevlemezt, beletenni egy másik gépbe, és kipróbálni megy-e.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#411) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Valakinek van valami tippje hogy egy Fujitsu Siemens Amilo Pi1505 laptopra hogyan tudnám felvarázsolni az xp-t? Egyszerűen képtelenség felrakni rá, mert a HDD-t nem ismeri fel

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#412) ErosenZold válasza ErosenZold (#411) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Ha meg ezzel a progival csinálom, akkor miután felrakja magát újraindul és befagy a "Nyomjon egy gombot..." részénél

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#413) kraftxld válasza ErosenZold (#411) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Intel 945GM chipset van benne, ugyhogy elso korben en megprobalnam beleintegralni a SATA drivereket az intel inf update tool-bol, ha nem megy akkor kapcsold at AHCI modrol compatibility-re a BIOS-ban.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#414) ErosenZold válasza kraftxld (#413) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Áhh kössz de már megoldottam. Leszedtem egy 2010 12.00 ig integrált Xp-t + integráltam bele megfelelő sata drivereket és most már megy. Nem kicsit voltam boldog :D

De körbenéztem 1-2 angol fórumon és ott is elvétve írják ezt a hibát ami nálam jelentkezett de senki nem tudja hogy lényegében mi a gebasz

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#415) pimmi


pimmi
senior tag

Hali, ha esetleg valaki olvassa még ezt, légyszi segítsen.
Adott egy ilyen lapos HP Pavilion dv5-1140eh vista gyárilag telepítve,2 napja szívok vele, nam megy fel az xp,
a biosban nincs állítási lehetőség, nlital integráltam intel drivert , de igy is kékhalál, lehet nem jól csinállok valamit, milyen drivert kell pontosan integrálni, jó lenne link hozzá.
köszi előre is

(#416) BluEyes válasza pimmi (#415) üzenetére


BluEyes
őstag

[link] a 32 bitest töltsd.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#417) pimmi válasza BluEyes (#416) üzenetére


pimmi
senior tag

köszi

(#418) czmarek97


czmarek97
csendes tag

Szevasztok!
Bocs. Most vettem egy hp compaq presairo cq 56 típusú gépet, és nem megy rá az xp (kékhalál) végigolvasam az egész topikot, letöltöttem mindent mindent betettem txt driverként de nem megy!!! :W :W :W :W :W
Lécci segítsetek :R :R :R :R :R :R

-----------------

(#419) kenwood3 válasza czmarek97 (#418) üzenetére


kenwood3
őstag

A gép biosába állítsd át a vinyót ahciról ide-re. Valami ilyesmit keress [link]

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#420) spyduck válasza czmarek97 (#418) üzenetére


spyduck
nagyúr

Vagy szerezd meg a legújabb sata drivert. Azok a sata driverek amiket belinkeltem elég régiek, nem ehhez a platfromhoz valók :)

(#421) kenwood3 válasza spyduck (#420) üzenetére


kenwood3
őstag

Hopp igazad van. Nem olvastam el az elő hsz-t és nem tudtam, hogy megpróbálta beleintegrálni a sata drivereket , ezért javasoltam az ide módot :B

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#422) czmarek97


czmarek97
csendes tag

Hol tudom leszedni a kegújjabb sata driver?

-----------------

(#423) ro_bert17 válasza czmarek97 (#422) üzenetére


ro_bert17
őstag

Nekem azt hiszem ezzel sikerült anno Compaq Presario CQ 56-150SH esetében, miután integráltam az XP telepítőjébe.

(#424) czmarek97


czmarek97
csendes tag

Köszi szépen megpróbálom. :R :R

-----------------

(#425) czmarek97


czmarek97
csendes tag

Köszi szépen. :))
Végül összejött az egyik driverrel!!! :R :R :R

-----------------

(#426) dada0123


dada0123
csendes tag

Sziasztok! Egy Acer Aspire 5738 lenne szó! Még ilyennel nem találkoztam de kikérem a tanácsotokat, mert lehet hogy több tapasztalatok van benne. Megcsináltam ezeket ami ez a topik tartalmaz, de sajnos ugyanúgy kék halállal kifagy.. mármint a telepítő elindul .. betölti a szükséges fájlokat a cd-ről.... és mielőtt a hova telepítse, mit formázzon az már nem jön be.
Az előzőkben az volt a probléma hogy egy WIn7mellé egy vista volt telepítve.. ami nem nagyon szerencsés de meg kell csinálnom egy ismerősömnek...Amint a Win7 vagy Vista CD-t akarok bebootoltatni akkor hibaüzenettel megáll az egész Próbáltam Linuxot is de se liveban, sem telepíteni nem tudom mert újraindul az egész gép. Nem tudom mi a megoldás segítsetek.. köszönöm aki válaszol a kérdéseimre. :))))

(#427) dada0123


dada0123
csendes tag

Mostmár jobb a helyzet a kék halál eltűnt méár, mert átállítottam IDE-re. De megint ugyanaz a probléma hogy újraindúl.. Már nem tudom mi a megoldás =////////

(#428) Tambika


Tambika
csendes tag

Sziasztok! Nekem hasonló a problémám mint akik már itt elöttem irtak fujitsu siemens amilo pi1505 laptopról van szó. Értem h integráljak bele nlite-al drivert a telepitőbe. Nekem annak a drivernek a linkje kellene amit bele kell integrálni. Letöltöttem 1 elvileg hozzávaló sata drivert de az 1 exe fájl és nem tudom belerakni. :O Már az ideg megöl :W vagy lehet h rosszul csinálok vmit ? vki segitsen

(#429) Hunyus


Hunyus
senior tag

Sziasztok.
Egy ismerősömnek van egy Toshiba NB300-100 notebookja.Windows starter van rajt neki.De nagyon lassú a gép,egy webböngésző megnyitása is hosszabb ideig tart....Néztem feladat kezelőbe h olyan 6-700mb memóriát igényel folyamatosan,mikor nem is megy semmi konkrét dolog..A háttérbe biztos sok felesleges megy,de annyira nem értek hozzá,hogy minden olyat ami nem kellhet azt kikapcsolgassam.Ezért gondoltam hogy egy Xp.t kellene feltelepíteni rá.Az csak 200mb környékén "eszik",gondolom én h gyorsabb lenne Xp.vel a gép.Persze nem 1csúcsgépről van szó,de amúgy is csak internetezésre van,ahoz meg szerintem elégnek kell lennie.A gondom az hogy nincs benn se dvd-cd meghajtó,így onnan nem tudok telepíteni.Boot menübe vagy biosba sincs semmi még usb-pendriveról se lehet telepíteni.Olyan van hogy LAN.Tehát ez lenne a kérdésem hogy LAN-ról hogyan tudom én feltelepíteni,vagy mit tudnátok ajánlani?Előre is köszönöm :R

(#430) Fecó


Fecó
csendes tag

Toshiba C660D-1E1 laptopot vettem, de a Win XP-hez a VGA drivert nem találom hozzá sehol.

Valószínűleg AMD Radeon HD 6330M 512 MB önálló videokártya van benne.

Segítségeteket kérném, hogy hol találom a VGA drivert ?

Előre is köszönöm!

(#431) Tambika


Tambika
csendes tag

Spyduck , Köszönet a leírásért sikerült feltelepíteni végre az xp-t. :R :R :R :R :R
;) :DD ;) :DD

(#432) lszep


lszep
csendes tag

Sziasztok!
Egy HP ProBook 4330s-re próbálok XP-t telepíteni Linux után.
Elsőre a telepítő fileok betöltésekor kék halál lett, amit megoldottam a BIOS-ban IDE-re átváltással.
Most odáig eljutok hogy kiválasztom hova telepítsem az XP-t, de nem sokkal utánna újraindul és "LEMEZHIBA Nyomjon le egy gombot az újraindításhoz" üzenet jelenik meg.
Ha van valakinek valami ötlete szívesen fogadnám.

(#433) ihanko


ihanko
csendes tag

Sziasztok

A segítségeteket szeretném kérni. Van egy Toshiba satellite A110-195ös laptop, amire szeretnék win xp-t felrakni. Az eredetileg hozzá adott cd már nmincs meg, szoval egy standard xp-t kell rárakni. A következő hibákkal szembesültem:
1. Fel is raktam a win xp-t, de azt vettem észre, hogy nem formázta le a hdd-t, pedig az jó lett volna.
2. Valamint mikor felajánlotta, hogy más particióra is rakhatom, akkor azt sem engedte.

Van valami ötletetek, hogy telepítés előtt hogyan tudom teljesen letakarítani, hogy tiszta vinyóra menjen fel és hogy partícionálni tudjam?

Esetleg, hogy hol tudok beszerezni egy eredeti toshibás telepítő cd-t?

Előre is köszönöm. :O

(#434) Lajos11107


Lajos11107
tag

Sziasztok!!

nekem fent van a laptopomon,a windows xp s3-mas,és valamiért amikor meg nyitom a saját gépet,és elhúzom lehet látni hogy be van lassulva valamiért,ez lehetne orvosolni??

(#435) peti2010


peti2010
csendes tag

Sziasztok!
Ezt AMD-s laptopon hogy tudom megcsinálni? Az istenért sem akar működni!
Gépem típusa: Hp Compaq Presario CQ 56 187 SH
Előre is köszönöm!
Üdv.: Péter

(#436) sörösló válasza Lajos11107 (#434) üzenetére


sörösló
aktív tag

Az Xp fura jószág. Alapvető fontosságú dolog a töredezettségmentesítés legalább havonta. Ha nagyon tarka, akkor én 2-3 alkalommal is megcsináltatom egymás után. A másik a Ccleaner program, amit automatikusan indulóra kell beállítani. Bekapcsoláskor kitakarítja a szemetet, ha kéred rendbeteszi a registry-t, megnézheted az automatikusan induló progikat, ezek jó része kikapcsolható. A merevlemezen legaláb 30% üres hely kell neki. A feleslegesen C: meghajtót foglaló képeket, miegyebet rakd máshová!

(#437) Becikeee93


Becikeee93
újonc

Esetleg valaki Hp 650 hez tippeket? Hogyan lehetne rátelepíteni Windows Xp-t?Esetleg Sata letöltő link?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#438) makrodom


makrodom
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy fontos kérdésem! Van egy HP 650-em, gyári Windows 7 Ultimate 64bit van rajta, és szeretnék rá a Windows 7 helyett XP Professional-t telepíteni. Előre keresgéltem a neten és nem igazán találtam drivereket. A gyártó oldalán csak képernyő driver van fent XP-hez. A kérdésem az lenne, hogy mit javaoltok? Vágjak bele a telepítésbe? Lesznek hozzá driverek további keresgéléssel?
Előre szeretnék informálódni, nehogy pórul járjak!

Köszi a válaszokat!
Üdv!

makrodom

(#439) helotelapo


helotelapo
újonc

Sziasztok az alábbi képernyő jön be amikor bekapcsolom a gépemet. Sajnos nem tudom hogy eredeti e windowsom, nem igazán értek a dolgokhoz:( valószinűleg nem az, mivel sem a dobozban sem a gépen nincs eredetiséget jelölő matrica, egy asus laptopról van szó egyébként tudnátok segíteni hogy mit csináljak a vészesen közeledő augusztusi dátumig?! akitől vettem a gépet már nemtudom sajnos megkérdezni ti vagytok az utolsó reményem!!! Előre is köszönöm a segítséget!

(#440) Grasso79


Grasso79
újonc

Segítséget kérek van egy HP 250-es notbukom 5 éve vettem, Win 8.1 van rajta, és mivel én látássérült vagyok, és az XP-t ezerszer jobban csípem, mint az utána jött összes többit a kinézete, és a színkezelése miatt, ezért egy XP-t szeretnék felrakni a gépre, csakhát nem engedi. mondták, hogy a SETAP-ban a bootolós résznél állítsam a legaci supportot disabled-re, megcsináltam, azóta azt mondja minden egyes bekapcsoláskor, hogy nincs oprendszer a winyón :W :W :W , és a legaci support-ot állandóan vissza kell állítani enabled -re :F :F :F az elem kezd kimerülni, vagy én _____tam el valamit nagyon? mit csináljak? :O :W

(#441) anonim80


anonim80
csendes tag

Sziasztok. Adott egy 10éves MSI laptop, egészen tavalyig XP volt rajta. Utàna win7következett. Szinte csak az van rajta, de lassú mint a lajhàr. Az XP- t ha visszarakom, az gàz? :) (kéretik nem nevetni) :)

-spicc-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.