Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5751) Somatom válasza Joshi (#5749) üzenetére


Somatom
veterán

Hmmm... Sokan papolnak a minőségi filmnézésről, de közük nincs hozzá. Az ugyebár úgy kezdődik, hogy szagemberekkel terveztetünk egy vizuális és akusztikai szempontból is ideális mozitermet a pecóba. Síma szobában egy nagyképernyő, meg 7+1 csíra dolog. Szóval, ha űbereled a mozit, akkor nem semmi pecód lehet.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5752) djpundro válasza Csabroncka (#5750) üzenetére


djpundro
aktív tag

Nagyot csalodtam a Dune ba .Realtek vegett iszonyu a Banding .
A teny bizony zavarja az embert ,különben este nezem nappal csak most teszteles vegett .
A banding bizony nagyon latszik .
Zöld szinbe bekereteztem .Es brutal ahogy latszik es 3 meterröl is .
En sem gondoltam volna .

A Dune Vision Solo a HDR t igy jatsza le .


Igy nez ki peldaul ha nem savos .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#5753) Joshi válasza Somatom (#5751) üzenetére


Joshi
titán

Ha valakinek a mozi azt jelenti hogy bazi nagy képernyő és hozzá basztt hangos sokpontegy, akkor valóban nem lehet überelni. Habár lassan másfél éve nincs mozi. ;]

(#5754) mobilizmo válasza Joshi (#5753) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ha otthon te übereled, akkor kíváncsi lennék neked mit jelent a mozi?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#5755) Joshi válasza mobilizmo (#5754) üzenetére


Joshi
titán

Nekem a mozizás mindig is kellemetlen volt, utálom a zsúfoltságot de főleg ha filmezés közben zavarnak. Én akkor akarok és úgy nevetni valamin amikor és ahogy én szeretek. De még sorolhatnám. A képminőséget egyértelműen überelem, mert mozi SDR alacsony kontraszttal, a hang meg csak idegesítően hangos. Én így élem meg a mozit. Persze ha évente egyszer-kétszer rászánom magam, akkor is a kifutó időszakban megyek el amikor már nincsenek sokan.

[ Szerkesztve ]

(#5756) mobilizmo válasza Joshi (#5755) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ebben nagyjából egyezik a véleményünk. De ilyen értelemben egy megfelelő méretű, legalább középkategóriás tv-vel übereled a "moziélményt". Én eleve ritkán nézek olyasmit aminél a látvány és a hang az elsődleges (mondjuk Marvel univerzum), így még végtelen+1 csatornás hang sem szükséges. Nehezen értem azokat akik ilyen szerintem felesleges feature-rökkel csapják be magukat.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#5757) Joshi válasza mobilizmo (#5756) üzenetére


Joshi
titán

A cuccomat láthatod az adatlapomon, de nem is magamra gondoltam amikor a #5749 hsz-t írtam. Hidd el, hogy pár millából sokkal jobb moziélményt lehet összerakni mint ami a moziban van. Most én ebbe nem mennék bele, ha valakit érdekel a téma, akkor érdeklődjön a PH-s házimozi topikokban. Azt ugye mondanom sem kell, hogy én a hazai Cinema City mozira gondolok, biztosan vannak nyugatabbra ennél sokkal komolyabb mozik.

(#5758) mobilizmo válasza Joshi (#5757) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ja, pár millából persze. Nem írtam ugyan de én értelmezhető árra gondoltam (és most nem is a saját anyagi lehetőségeimre gondoltam, inkább úgy általában). A pár milla szerintem jóval több, mint amit egy főre esően költenek egy multiplex mozi technikai részleteinek kialakításánál, a pénzügyi megtérülést figyelembe véve persze.
Nekem a zenehallgatás legalább olyan fontos mint a film. Elég régóta foglalkozom is vele. Most jelenleg van egy jó Yamaha Musiccast képes lejátszóm (erősítő), hangfalak, hasonló Yamaha soundbar és régről CD lejátszó és egy komolyabb Technics kazettás magnó, meg egy rendes füles is (már az is vagy 10 éves). Az összes "új" cucc 350 ezerből kijött. Ugyanerre is el lehetne több tíz milliót költeni, de nem hiszem hogy észrevehető minőségi különbséget jelentene a zenehallgatásban számomra.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#5759) Joshi válasza mobilizmo (#5758) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem mindenki arra költi a pénzét amire jónak látja. Nekem pl a cél egy dedikált moziszoba minőségi cuccokkal, igaz hogy én a milliókat nem autóra költöm. Szerintem ezt kibeszéltük.

(#5760) mobilizmo válasza Joshi (#5759) üzenetére


mobilizmo
addikt

Mondtam én olyat, hogy nem?
Más kérdés, hogy értelmet lehet keresni a döntésekben itt és őszintén én nem sokszor találok.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#5761) Joshi válasza mobilizmo (#5760) üzenetére


Joshi
titán

Ha valamire nagyon szüksége van az embernek, akkor a miérteket azt úgy megmagyarázza. Igazság szerint onnan indult a beszélgetés, hogy otthonra nem lehet mozi élményt összerakni. Én erre mondtam hogy még jobbat is. A pénzről nem volt szó, az egy teljesen más történet.

(#5762) mobilizmo válasza Joshi (#5761) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én meg arra szerettem volna rámutatni, hogy a fogyasztók többsége nincs tisztában azzal hogy valóban szüksége van-e arra a valamire. Gyakorlatilag bármit el tudnak nekünk adni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#5763) Yodafon


Yodafon
senior tag

Jol sejtem USA-ban van sima TV-s 5.1 de itteni regioban nem?
Akkor ha proxyn keresztul usabol csatlakozok akkor elmeletileg lenne 5.1-em TV-re?

I'm gangsta!

(#5764) Csabroncka válasza Yodafon (#5763) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ezt szerintem csak a jó Isten tudja megmondani! Kb 1 hónap alatt derült ki, hogy az ATV más stream forrást kap mint az android, ezért nem Fake news az apple TV-s 6 csatorna......

"in medias res"

(#5765) Joshi válasza mobilizmo (#5762) üzenetére


Joshi
titán

Az nagy baj ha valaki nincs tisztában azzal hogy neki mire van szüksége. De hagyjuk, ne offoljunk tovább.

Nekem nagyobb baj hogy Az igazság ligája 4:3-as képarányú. Komolyan mondom ez nagyon gáz. :((

(#5766) Somatom válasza Joshi (#5765) üzenetére


Somatom
veterán

Miért gáz? Többet látsz a függőleges mozgásokból. :) Csak kell hozzá egy 4:3 -as megjelenítő. Ha két 16:9 -est állítva egymás mellé raksz, akkor egészen közel jársz a 4:3 -hoz. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5767) Adama123 válasza Joshi (#5765) üzenetére


Adama123
tag

Ez az oka annak, hogy a Snyder Cut Justice League 4: 3 arányban jelenik meg:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5768) Joshi válasza Somatom (#5766) üzenetére


Joshi
titán

Azért gáz, mert a mozifilmek 90%-a szélesvásznú, magyarul ezt szoktuk meg. Nekem nagyon furcsa ha két oldalt látok fekete sávot. Nem is értem, miért nem készítették 16:9-re a filmet, hiszen mozi híján mindenki 16:9-es tévén nézi otthon.

(#5769) Joshi válasza Adama123 (#5767) üzenetére


Joshi
titán

Neee, ezt nem gondolják komolyan. Szerintem ez innentől kezdve még nagyobb gáz. Ha már 1950, akkor miért nem olyan tévén nézzük? Komolyan mondom egy ideg leszek ha ilyeneket olvasok. :W

ui.: egyébként okos gondolat volt Snydertől ez az IMAX keretes agymenése. Nem tudom gondolt-e arra, hogy hány ember nézi a filmeket IMAX-ben. Na mind1, DC amúgy is gagyibb mint MARVEL. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#5770) Somatom válasza Joshi (#5768) üzenetére


Somatom
veterán

Ne félj a szokatlantól! Csak kell egy 4:3 -as megjelenítő. Nem olyan nagy ügy.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5771) azbest válasza Joshi (#5769) üzenetére


azbest
félisten

Örülj neki, hogy nem telefonos álló kamera képpel vették fel, ami manapság olyan elterjedt ;]
Kodival bele lehet zoomolni (nem minden hardvernél), de akkor meg nem tudod, mi maradt le a képről. Mert a direkt 16:9-nél nem fixen a közepére vágnak, hanem a jelenettől függően választják ki a területet.

[ Szerkesztve ]

(#5772) Joshi válasza azbest (#5771) üzenetére


Joshi
titán

Nekem nem az a bajom hogy milyen képaránnyal vesznek fel egy adott filmet, mert az tényleg a rendező és marketingesek döntése. Az elv, mi szerint fontos az IMAX négyzetes kerete, meg hogy ha a Szupercsávó álló lebegő pozícióban van, akkor kitöltse a képernyőt. What? :F :Y Milyen elmebeteg rendező gondolkozik így, ráadásul csak is IMAX-ban ami mostanság zárva van? Mert még a sima Cinema 21:9-et csak-csak érti az ember, habár a Stream terjedésével már azt sem. Na mind1, én elengedtem a témát, szóra sem érdemes.

(#5773) LouiS22 válasza Joshi (#5772) üzenetére


LouiS22
veterán

Pl. az, aki közepesen tehetséges, de legalább nagyon magabiztos. :D Az sokkal szomorúbb, hogy Hollywood szerint a szuperhősség jelenti kb 10 éve a mozi alfáját és ómegáját. Közben pedig jószerivel elfelejtettek filmeket csinálni (tisztelet a kevés kivételnek).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#5774) Somatom válasza LouiS22 (#5773) üzenetére


Somatom
veterán

Hát igen. Amióta Teresa Orlowski kiöregedett, nincsenek már jó filmek. :D

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5775) totron


totron
addikt

Ennek még a sarka is le van kerekítve, botrány! [link] A viccet félre téve, jó film, ajánlom.
Mai napig állítom, hogy a 4:3-at könnyebb befogadni. Egy pontra kell fókuszálni, nem szétfelé. Mozihoz meg a 21:9-et érzem túlzónak. Összerakta már ezt valaki magában, hogy az ő agyának, szemének mi a jobb egy film megnézése után vagy csak ment a trend után, vásárolt a trend szerint?

(#5776) LouiS22 válasza Somatom (#5774) üzenetére


LouiS22
veterán

:O

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#5777) l.skywalker válasza forras2 (#5745) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Azzal kezdődik a film, hogy azért 4:3-ban van mert így tudja visszaadni legjobban a rendező művésziességét. Ez nem beállítás kérdése

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#5778) totron válasza l.skywalker (#5777) üzenetére


totron
addikt

Felmerül a kérdés, hogy biztosan a célcsoportba tartozik-e a néző, érett-e a filmre, ha egy 4:3 bravúr ilyen kavart okoz.

(#5779) Somatom válasza totron (#5778) üzenetére


Somatom
veterán

Jó kérdés. Melóban vagyok, nincs nálam TV. Egy 10" -os, 16:10 -es tableten nézem és semmilyen "kavart" sem okoz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5780) Joshi válasza totron (#5778) üzenetére


Joshi
titán

Nem azzal van a gond hogy nem szokható, hanem a tévém képernyő felületének 1/3-a kihasználatlan, mert egy agyament rendező így álmodta meg. Persze ez igaz a mozis 21:9-re is, mert ott meg felül és alul lesz kihasználatlan a képernyő. Utóbbi érthető, mert a mozik képaránya a széles vászon ~1960 óta. Voltam IMAX-ban is, de nekem nem dobott akkorát az élményen mint amekkora hype van mögötte.

A lényeg, hogy a Zack Snyder: Az Igazság Ligája eleve streamre készült, tudták előre hogy ez moziban nem mostanában lesz vetítve.

(#5779) Somatom "Melóban vagyok..."
Én melóban dolgozni szoktam. Taníts mester. :R ;]

[ Szerkesztve ]

(#5781) Somatom válasza Joshi (#5780) üzenetére


Somatom
veterán

Mit kell ezen tanulni? Két hét meló, két hét pihi. Most épp a két hét meló van. Viszont, vasárnap = kamionstop. Vagyis, pihi a melóban. Ennyi.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5782) Joshi válasza Somatom (#5781) üzenetére


Joshi
titán

Ok, csak akkor ez melóidő alatt a pihenő. Nagyon nem mind1. ;)

(#5783) Somatom válasza Joshi (#5782) üzenetére


Somatom
veterán

Nehéz földrajzi különbséget tenni, mert a munkahelyemtől húsz centire van az ágyam és az egész együtt kb. 5nm. Szvsz. én most a melóhelyemen vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5784) Joshi válasza Somatom (#5783) üzenetére


Joshi
titán

Ok, csak ezt honnan kellene tudnunk? ;]

(#5785) Somatom válasza Joshi (#5784) üzenetére


Somatom
veterán

A kamionfülkék mind ilyenek. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5786) Joshi válasza Somatom (#5785) üzenetére


Joshi
titán

Nem azt, hanem hogy te mit dolgozol. :O Szerintem feküdj le, mert reggel indulnod kell. ;]

(#5787) Somatom válasza Joshi (#5786) üzenetére


Somatom
veterán

Te akartad, hogy tanítsalak. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5788) totron válasza Joshi (#5786) üzenetére


totron
addikt

Ma is tanultál valamit, ne tagadd.

(#5789) l.skywalker válasza Joshi (#5780) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nem stream-re készült eleve. Nem tudták előre, hogy most a pandémia miatt nagyon minimális lesz a mozis premier esélye.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#5790) Tin


Tin
veterán

Sziasztok,

Az mitől lehet, hogy az Android TV HBO GO kliens nem tölt be semmi tartalmat, csak szürke képernyő, jobb felül HBO GO logó, meg felül a Főoldal Sorozatok Filmek menüpontok, de amúgy tök szürke az egész kijelző, ahol a tartalomnak kéne lennie. Bocs, jobb alul még van egy Kilépés gomb.

Délután még ment. App a legfrissebb, Android System Webview is. Böngészőből gépről viszont csont nélkül megy.

Van ötlet? Másnál is ilyen, vagy ott megy?

(#5791) MarDani válasza Tin (#5790) üzenetére


MarDani
csendes tag

Szia!

Nálam ugyan ez a helyzet, így gondolom "központi" hiba lesz!

(#5792) Tin válasza MarDani (#5791) üzenetére


Tin
veterán

Köszi a megerősítést, akkor csak a szokásos sz.rakodás.

HBO Go hetente lefagy, órákig nem elérhető, összeomlik, egy rakat sz.r a rendszerük. Folyton az van este, hogy vagy menni fog, vagy nem.

(#5793) fokukac válasza Tin (#5792) üzenetére


fokukac
nagyúr

Chromecast-on nézem minden este, és semmi ilyen gondom nincs.

Illetve de, tegnap este megállt, és 3 percig nem volt hajlandó folytatni, de utána működött tovább.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5794) Kaba válasza fokukac (#5793) üzenetére


Kaba
veterán

Az LG appon rendesen működik.

(#5795) Tin válasza fokukac (#5793) üzenetére


Tin
veterán

Szuper, de nekem meg van, és ha visszaolvasol, nem csak nekem. Fél 10 körül helyreállt amúgy.

(#5800) sasuka


sasuka
csendes tag

Üdvözlet!

Néhány hónapja használom az HBO GO-t, két kérdés merült fel:

Ki lehet azt valahogy csalni listaként, hogy milyen filmek vannak "utoljára" státuszban? Kvázi a "hamarosan elérhető" ellentétére gondolok. Láttam a topik gazda képernyőmentését az előző oldalon, de én ilyen opciót nem látok sem telefonon sem böngészőben. EDIT: vagyis telefonon megtaláltam végül, de azt írja, hogy nincs megjelníthető tartalom ha rányomok.....

A második picit általánosabb jellegű, az odáig tiszta, hogy adja veszi az HBO is a filmjogokat, mint más streaming szolgáltatók, de az mitől van, hogy a saját gyártású tartalmai sem állandóak? Tegnap este megnéztem az X polgártárs c. filmet és meglepve láttam az info oldalán, hogy hó végén amúgy le fog köszönni, hiába a sajátjuk.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.