Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6801) zseko


zseko
veterán

Kaptam egy projektort kölcsönbe, így arra téve használom a 4K Max Stick-et, a Netflix és a Prime video is felvált 1080p-be, a HBO Max csak 960x408-as felbontásban volt hajlandó hajlandó menni. Részben betudom a nem hivatalos appnak, de mivel pc-n sem megy 720p fölé, inkább annak, hogy szar az egész.
A Stick-re fel van telepítve a Kodi, abban a HBO Max addonnal jön az 1080p.

HR24.hu

(#6802) erahurka válasza zseko (#6801) üzenetére


erahurka
félisten

Remélem ezzel kezdenek valamit mert nagyon gáz hogy a 10 éves tévémen a Netflix app jobb képminőséget csinál mint az HBO Max böngészőben meg PS4-en, de ezek szerint egy droidos stickkel se lehet biztosra menni....

(#6803) blakey válasza mexel (#6800) üzenetére


blakey
titán

csak sorozatozok és olyat ami ott biztos nem lesz - "A légikísérő"-t ajánlom megnézésre, csak egy példa.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6804) Somatom válasza erahurka (#6802) üzenetére


Somatom
veterán

Nálam droidon teljesen jó Kodiban. H265 -tel is megy. Tesztelném 4K -ban, de nem tudom, hogy melyik film van ilyen felbontásban.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6805) zseko válasza Somatom (#6804) üzenetére


zseko
veterán

Dűne, Mátrix bármelyik része, Richard király, Kimi, Godzilla Kong ellen, Eleven kór, Semmi hirtelen mozdulat, Space Jam - Új kezdet.
Ezeknél már láttam a pc-n kiírva a jellemzőknél, hogy 4K UHD.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#6806) Somatom válasza zseko (#6805) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi!
Kimi1, Kimi2
Símán megy, bár a kijelző felbontása alacsonyabb. Sajnos, a TV -m is csak 1080p, így HDMI -n em tudom megnézni valós felbontásban.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6807) wyll358 válasza erahurka (#6802) üzenetére


wyll358
tag

A netflix is ugyanúgy szar minőség böngészőben, sőt az összes streaming szolgáltatás 720p max. pc-n, kivéve edge-el (vagy mac-en safarival), ha jól működik tud 1080p-t (esetleg 4k-t de azt szerintem csak natív appok tudják elsősorban). Ez így működik ezer éve, nem tudom mi ez a nagy meglepődés itt a fórumon. Netflixhez vannak külön addonok, amivel át lehet verni a rendszert, hogy a jobb stream-et dobja, gondolom van a hbo-hoz is vagy lesz, pl. kodi addon van is, ahogy olvastam itt. Nyilván lehet mondani, hogy miért ilyen, lehetne jobb, biztos fognak még rajta reszelni is, de másik szemszögből meg lehet olyan hw-sw környezetben használni, ahol tökéletes minden funkciója és maximális minden minőségi paramétere, a lehetőség bárki számára adott...

[ Szerkesztve ]

(#6808) Somatom válasza wyll358 (#6807) üzenetére


Somatom
veterán

Ezért voltam kíváncsi arra, hogy mit dob akkor, ha a droid nem egy kicioccó sticken, hanem vmi modernebb, combosabb vason fut.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6809) zseko válasza wyll358 (#6807) üzenetére


zseko
veterán

Netflix, Prime Video megy 1080p-ben pc-n böngészőből, a HBO Max pedig még az egy év felkészülés ellenére sem tudta meglépni még a 720p-t sem, úgyhogy szerintem jogos a meglepődés. Az egyéb visszafejlődésről nem is szólva, ahhoz képest hogy mekkora csinnadrattával hirdették.

HR24.hu

(#6810) erahurka válasza wyll358 (#6807) üzenetére


erahurka
félisten

Pont az a probléma hogy ez Edge alatt se megy Full HD-ban. És hogy konzolon se. Bár konzolon nem tudom milyen a Netflix mert az van a 8 éves tévémen és ott tudja a Full HD-t :DDD

(#6811) fannta


fannta
csendes tag

Sziasztok

TV-Boxon néztem eddig a HBO GO-t, T95Q a tipusa. Mióta HBO MAX-van helyette nincsen hangja az appnak. Minden más App továbbra is hibátlan, youtube, stb.

Valami spéci formátumot használ a max? Sem HDMI sem analóg sem optikai porton nem ad hangot a HBO MAX app, minden más helyesen működik.

Mi lehet a gond, van ötletetek?

Köszi

(#6812) aprokaroka87 válasza erahurka (#6810) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ezért baromság böngészöre bízni az ilyet, mert ha jól sejtem, itt elsősorban a böngészök miatt vannak problémák.

(#6813) bepken válasza fannta (#6811) üzenetére


bepken
veterán

ezzel küzdünk itt még egy páran sajnos... nálam a legegyszerűbb megoldásnak a KODI tűnt, azzal működik rendesen. ettől függetlenül örülnék, ha minden mókolgatás nélkül megoldható lenne, hogy működjön a hivatalos app is... :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#6814) aprokaroka87 válasza fannta (#6811) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Kodibol ki indulva általában aac, ac3 és DD+ amit használnak.
aac esetén mindig csak 2 csatornás hang érhető el.
Azért azt illene alapból be adnia.

(#6815) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Ugyan itt a 4K-s Dolby Visiont tudó tévém amin megy is kifogástalanul, de én egy Nokia 3310-es mobilon szeretném 8K-s minőségben nézni. :(

(#6816) erahurka válasza aprokaroka87 (#6812) üzenetére


erahurka
félisten

Youtube-on van 4K is. A biztosnági baromságaik miatt van gond szerintem. Mintha nem kerülne ki a premier után 10 perccel minden filmjük torrentre így is...

Szívesen letölteném a Windows-os applikációt ha lenne :U Nem mi bízzuk a böngészőre hanem ők.

(#6817) Yahhher válasza fannta (#6811) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Nekem van 2 egyforma boxom, az egyiken jó, a másikon nincs hang.. Nem találtam megoldást, ez van. Mondjuk nagyon nem ástam magam bele, csak kipróbáltam, mert van rá rendes eszközöm.

Üdv B.

(#6818) zseko válasza Toth_Jani (#6815) üzenetére


zseko
veterán

Mert akkora nagy elvárás, hogy a fullhd monitoron tudjam nézni fullhd-ben? :U Vagy tán azért vegyek tök feleslegesen egy tévét, mert képtelenek egy ilyen triviális dolgot megoldani? :U

HR24.hu

(#6819) erahurka válasza Toth_Jani (#6815) üzenetére


erahurka
félisten

Hát te hülye vagy. Ki beszélt 3310-esről meg hasonlókról? Médialejátszó eszközök, laptopok, PC-k szenvednek vele.

Nem várom el hogy menjen a 8 éves tévémen, de minden más eszközön amin mennie kellene miért olyan nagy kérés hogy rendesen működjön? :U

(#6820) zseko válasza aprokaroka87 (#6812) üzenetére


zseko
veterán

Szerintem is a biztonsági hülyeségek miatt van inkább, mint a böngészők miatt.

HR24.hu

(#6821) ferenck válasza bulek (#6747) üzenetére


ferenck
senior tag

Felraktam a romot a X96 Max+ 4/64GB boxomra. Nálad ez működik rendesen? Nálam szinte semmi sem jó rajta:
- Hbomax letölthető, elindul, kép van, hang nincs, pedig csak a tv-re van kötve, kivettem a körből a házimozit, hogy ne zavarjon be.
- Appletv letölthető, elindul de be van ragadva a logo középre, nem tűnik el. Lejátszani nem tud semmit, hibát ír ki. [kép]
- Primevideo letölthető, elindul, de lejátszani nem tud semmit, hibát ír ki. [kép]
- Netflix nem tölthető le, a rom készítője által felrakott 2 netflix alkalmazás egyike sem működik (ui-113 hiba). [kép]

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#6822) bulek válasza ferenck (#6821) üzenetére


bulek
tag

Az HBO nekem se megy most, csak a kép. Amit nem értek, a hétvégén a hálóban néztem róla a filmet a 10 éves samsungon.
A netflix megy, mod verzió. Netflix HD [L3].apk ezt eltudom küldeni
A prime nekem is ezt írja ki, de arra nincs előfizetésem, mint ahogy az appleTv-re sincs.
Sajnálom,hogy téves infót adtam :W

(#6823) ferenck válasza bulek (#6822) üzenetére


ferenck
senior tag

Semmi gond, jó, hogy említetted, legalább volt egy kis remény, hogy mégsem kell lecserélnem. :)

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#6824) zol84


zol84
tag

Sziasztok ! Androidos (Xiaomi,Huawei) telefonokon iszonyú lassan indul el az hbomax app. Van hogy hibakodot is kiír , "inditsa újra az alkalmazást" üzenettel . Leokézom és utána működik rendesen . Valaki tapasztalt ilyet ? Esetleg valami wifi beállítás lehet a ludas ?

(#6825) azbest válasza zol84 (#6824) üzenetére


azbest
félisten

mi a2 telefonon nem vészes, 4 másodperc körül indul tisztán az app. A film indítása kb azonnali.

(#6826) zol84 válasza azbest (#6825) üzenetére


zol84
tag

Úgy néz ki megoldottam. Kikapcsoltam a router beállításoknál az IPv6 ot , így nem dob ki hibakódot és egyből elindul.

(#6827) Harbinger85


Harbinger85
aktív tag

Bár konkrét választ nem kaptam, de úgy olvasom másnak se hibátlan PC alatt a videóminőség. De fura hogy én kb. '17 óta voltam HBO GO tag, mindig böngészőből néztem, de a kép szép volt. A Westworld egyértelműen jobb volt, mint a DVD kiadásán - utóbbin az 5.1 hang volt plusz.
A GO-t és a Max-et is próbáltam Chrome és Edge alatt is, már most több okból Edge váltottam. Neten olvastam hogy elvileg az Edge, Opera, Safari jobb kodek támogatás szempontjából ,hogy jobb képminőséget add.

Egy szó, mint száz. Tényleg kéne PC-re is egy app. Van a Netflix-nek, van a Prime Video-nak és van a Disney+nak is (csak az nálunk még nincs). Anno Netflixnél is csak később tudtam hogy van PC app, amin jön 5.1 hang is. És effektíve számomra használhatóbb, mert nálam min egy tucat ablak van nyitva. :))

(#6828) tutis


tutis
őstag

Megéri hbomaxra elofizetni az akció keretében? Netflix mellé..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#6829) Kaba válasza tutis (#6828) üzenetére


Kaba
veterán

Igen.(Amennyiben nem tetszene bármikor lemondhatod).

(#6830) kovjoe válasza Somatom (#6804) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Köszi az ötletért. Sikerült felvarázsolnom Kodi alá, ugyan nem tökéletes, kicsit bonyolultabb a használat, viszont van hang. (Mecool km3)

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#6831) erahurka


erahurka
félisten

1960 és 1990 közt készült filmekből mindössze 29 van fenn. Remélem javítanak ezen az arányon :((

(#6832) xviktorx


xviktorx
tag

Sziasztok! Előfizettem a HBO max-ra. Működik, ipad-en, iphone-on régebbi mi box-on de mi box s-en egyszerűen nem tudok belépni. Eljutok oda, hogy letöltöm az appot belépnék, de nem adja be a virtuális billentyűzetet, ha meg rádugom a billentyűzetet akkor nem enged kukacot @ írni. Így nem tudok belépni. Valaki ebben tudna segíteni?

(#6833) erahurka válasza xviktorx (#6832) üzenetére


erahurka
félisten

Írd be egy másik appba amit akarsz, és másold ki. Mondjuk böngészőbe. Csak tipp, hátha bejön.

(#6834) tlala


tlala
addikt

HBO Max (még GO-ként online kötött saját szerződés) nem fogadja el a Curve kártyámat fizetési módként (eddig Revoluttal fizettem, de az hamarosan lejár).
Folyton ezt kapom:
Hiba történt. Próbálkozz újra. ID: 5207fd0a-b63d-4deb-a384-e4aa0434a40f-hboMax-97a96527-9794-4617-ab4c-0318282423e8

Vajon miért?
Fizeti valaki Curve kártyával az HBO-t?
Vagy a váltás miatt nem lehet kártyát cserélni most?

(#6835) l.skywalker válasza tlala (#6834) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nem tudom ez okozza-e, de én egyre gyakrabban találkozom azzal, hogy az ilyen fintech kártyákat direkt tiltják a szolgáltatók.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#6836) erahurka válasza tlala (#6834) üzenetére


erahurka
félisten

Én a CIB-es néhány hónapig érvényes virtuális kártyáival futok bele sokszor problémába. HBO Maxnál szerencsére nem volt ilyen gondom, de Apple TV+ és az Aréna 4 se fogadta el CVC (CVV2) hibára hivatkozva.

(#6837) ReFleXx válasza tlala (#6834) üzenetére


ReFleXx
addikt

nekem a revolut kartyat sem fogadta el.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6838) Baloo27 válasza tlala (#6834) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Rakj elè paypal fiókot, úgy menni fog(ahogy a revolut is).

(#6839) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Van arra lehetőség, hogy a gyerek mód hasonlóan működjön, mint netflix-nél? Gyerek 7 éves.
NF: mindenhez (pin)kódot kér, ami már 12+ -os
HBO: csak a gyerek profilból való kilépéshez kér kódot. így ha nem a gyerek mód van kiválasztva, akkor bármit megnézhet :W

(#6840) ZakRob


ZakRob
senior tag

Sziasztok! Én egy chromecast 2 + Samsung LE40C650 párossal nézem a műsorokat, de a hangot csak pcm-be hajlandó a dig. kimenetre kiadni a tv. Netflix ugyanez, ott alkalmazásban ki is írja a választható nyelvek mindegyikéhez, hogy sztereó. Valakinek ötlet az 5.1-es hang beállitáshoz, a tv és cc beállításokat már többször átnéztem?

(#6841) erahurka


erahurka
félisten

Leszedtem a Kodit meg az add ont hozzá, működik is, de nem megy ilyen 1280 x 544 meg ilyenek fölé. Mit csinálok rosszul, miért nincs Full HD se? :F

(#6842) golyós


golyós
őstag

Nem tudom, valahogy nem vagyok elájulva a Max-tól.
Azon a tv-n amin simán, szaggatás, töltés nélkül megy netflix, a max minden idáig megnézett filmnél 2x megáll és tölt.
Kábellel van a net csatlakoztatva direkt emiatt.
Ez így azért elég tré.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#6843) azbest válasza erahurka (#6841) üzenetére


azbest
félisten

A böngészőkben is olyan, mintha 720p lenne a max, legalábbis amit nézegettünk. Az addon is a böngészős módot utánozza le. Szóval attól lehet ugyanaz a limit.

(#6844) erahurka válasza azbest (#6843) üzenetére


erahurka
félisten

Borzalom. Régen volt böngészőben 1080p. PS4-en is csak 720p szerintem. 2022 van egyszerűen nem értem.

(#6845) blakey válasza azbest (#6843) üzenetére


blakey
titán

A kiegészítőben megy a 4K Dolby Vision/Atmos is, de ehhez kell olyan eszköz, ami legalább L1-es. Shield TV-n, Fire Stick 4K Max-on, Mi Box S-en jól működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6846) zseko válasza azbest (#6843) üzenetére


zseko
veterán

A Kodi-s addonban választhatom akár a 4K-t is, csak nálam annál valamiért nincs kép. Lehet a H.265 (hevc) miatt, vagy még nem teljesen okés az app, mert a H.264-el megy az 1080p. De efölött már csak a másik kodek van.

HR24.hu

(#6847) blakey válasza zseko (#6846) üzenetére


blakey
titán

Jó, mert működik. Mivel te 1080p-n nézed így a 4K-t felesleges "ráengedned" a megjelenítőre, mert nem fogja kezelni, ugyanúgy a Dolby Vision sem fog működni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6848) wyll358 válasza erahurka (#6844) üzenetére


wyll358
tag

Hol volt régen fullhd böngészőben? A go, ami 720p volt max. bármin is? :)
PC-n 720p a max. pont, más streaming szolgáltatók esetében is, kivéve edge, abban tudnak többet pl. netflix 4k-t, hbo 1080p-t, stb. (vagy mac-en safari, konzolból xbox), ha az előírt drm környezet adott hozzá. Ezt nem a streaming appok döntik/döntötték el elsősorban, hanem a kiadók faszkodásai miatt vannak.
Amúgy meg lehet 2022-zni, de erre meg nyugodtan mondható, hogy nem kétezres éveket írunk, a tartalom fogyasztás elsődleges/modern platformjai nem a pc böngik... :B Hozzáteszem én sem értek vele egyet, hogy a pc így hátra van sorolva ilyen téren, sőt kapjákbe, de ez van, ügyeskedni lehet vagy az igényeket kiszolgáló eszközparkot építeni/használni.

[ Szerkesztve ]

(#6849) zseko válasza blakey (#6847) üzenetére


zseko
veterán

Nem is állítottam hogy nem működik :N Mondjuk az app helyett az addon-ra gondoltam, csak rosszul írtam.
De, lekezeli, ha jól csinálták meg. Persze szerintem. Mutattam a példát másik fórumban, a Silk böngészőből simán viszi a 4K-s youtube videót, pedig a projektor natív felbontása csak 1280x800p-s amibe bele van dugva a Stick. Az egy más dolog, hogy értelme van-e :) Alapjában nincs, valóban felesleges, ez igaz. Viszont annyiban meg lenne, hogy sokkal szebben néz ki a 4k-s videó a 800p-s projektoron.
De a fullhd-s monitoromon is észrevehető a különbség az 1080p-4k videók között.

#6848 wyll358 Ha jól emlékszem, Kodiban jött pár film 1080p-ben a Go-ról, de tableten láthatóan szebb volt attól, mint amit a saját app-ja nyújtott.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#6850) erahurka válasza wyll358 (#6848) üzenetére


erahurka
félisten

Nem egészen értem a hozzászólásod. Puffogsz hogy sose volt 1080p aztán meg írod hogy Edge alatt mégis volt. Hát pont ez a bajom hogy most Edge alatt se az. Nem érdekelne a böngésző ha lenne app de nincs. PS4-re van de Full HD ott sincs...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.