Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DDL


DDL
őstag

Előljáróban annyit, hogy szándékaim szerint nem diszkó erősítőkről kellene itt beszélgetni, hanem szobai használatra szánt viszonylag tűrhető hangú masinákról, amely összerakásához nem kell túlságosan nagy szaktudás, műszerezettség (1 digitmulti is elég).

Indulásképpen, nem bonyolúlt, nem drága, nem túl nagy teljesítményű (30W/8Ohm). Viszont tűrhető a hangja

Bővebben: link


Majd meglátjuk hogyan tovább

Üdv: DDL

[Szerkesztve]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#2) pweisz válasza DDL (#1) üzenetére


pweisz
senior tag

Szép, szép. De asszem egy kicsit gyurnom kell még elektroteknikából. Egyébbként saját tervezés?

(#3) lkadar válasza DDL (#1) üzenetére


lkadar
tag

Hi All!

DDL! Ez nagyon hasonlit egy bufferelt gainclone-ra. Egyebkent tetszik a megoldas, csak meg nem probaltam ki. A diyaudio forum chip-amps reszlege rengeteget foglalkozik vele. Ezek szerint nem lehet tul rossz.
Egyebkent en egy d osztalyu erosito epitesen gondolkozom. Nem tul bonyolult, es vegulis nem kell hozza tul sok muszer sem. A mukodesi elve pedig nem erthetetlen annak sem, aki meg csak most kezdi kapisgalni az elektronikat (ebbol kovetkezoleg meg nekem sem).

Udv.: lkadar.

Ui.: egyebkent tetszik a topic :C . Remelem sok hasznos dolgot fogunk itt latni, es nem azon fognak flame-elni a skacok, hogy miert eleg egy ilyen erolkodo tapegysegebe a 2200uF-os bufferkondi... :(((

[Szerkesztve]

(#4) dudi


dudi
senior tag

Egy ilyen bigyót ki tudna nekem mennyiért összerakni?

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#5) vicces válasza lkadar (#3) üzenetére


vicces
addikt

nincs forditva a negativ tápnál a 2200-as pufferkondi ?

egyébként ez valami audiophile kapcsolás??

[Szerkesztve]

:)

(#6) DDL válasza lkadar (#3) üzenetére


DDL
őstag

Ja. Hasonlít. Nem véletlenül. Csak abban a formában nagyrészük gyakorlatilag nem használható, mert így vagy úgy működésképtlenek (Pl. a csöves 35V tápról?). Egyébként ez az alap. Lehet rajta finomítani.


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#7) DDL válasza pweisz (#2) üzenetére


DDL
őstag

Is-is. Az elsőt kb. 4 éve csináltam.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#8) pweisz válasza DDL (#7) üzenetére


pweisz
senior tag

Nekem olyan kellene hogy földi tv adás erősítő berendezés, tehát sima tv antenára lehet rákötni is felerősíti a jelet, van ilyenről rajzod, vagy egyáltalán késszen boltba lehet ilyet kapni(mert nem láttam ilyet neten)? DDL te biztos tudsz eről valamit.:))

[Szerkesztve]

(#9) DDL válasza vicces (#5) üzenetére


DDL
őstag

De, fordítva van szándékosan (ha hiszitek, ha nem). Kíváncsi voltam ki veszi észre. :D

Javítva:

Bővebben: link

Az, audijofül. De semmi extra amúgy. A lényeg a részletekben van. Nem véletlenek az ellenállás értékek. Ha egy kicsit lehet bonyolítani akkor, kell a neminvertáló bemenetre egy 220k/10uF tag, meg egy offszetszervó. Kicsit módosítva, meg a szervót is berajzoltam

Bővebben: link



Üdv: DDL


[Szerkesztve]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#10) DDL válasza pweisz (#8) üzenetére


DDL
őstag

Nem igazán értem mit akarsz. Meg nem is értek az RF-hez (sem).

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#11) vicces


vicces
addikt

kircsi meg minden. de csak akkor van értelme beszélgetni róla, ha valaki ki is próbálja a kapcsolásokat. én tuti nem fogom. már van egy erősitőm, és egy ilyen ház ''vacak'' csak csúnyitaná a szobámat :D
meg mióta kijártam a szakközepet, nem is nagyon épitettem semmit. itthon nincs raszterfúró, és a vas-kloriddnak sincs még fix helye :))

:)

(#12) haxy válasza DDL (#1) üzenetére


haxy
tag

figyu sokkal egyszerüb ha csak egy trafot használsz hozzá keveseb az alkatrész kisseb hej igény megbizhatob müködés STB.

szimetrikus trafot használj kisseb a feszültség vesztesék STB.





MINEK ENYI MACERA nem kell mindent bonyolitani ha lehet egyszerüben is

Ez van.

(#13) vicces válasza haxy (#12) üzenetére


vicces
addikt

:C

:)

(#14) DDL válasza haxy (#12) üzenetére


DDL
őstag

Figyelmedbe ajánlom a nyitó hozzászólásom első mondatát:
''... szobai használatra szánt viszonylag tűrhető hangú masinákról...''

Ilyen megfontolásból hol bonyolúlt? A dupla szekunderű (és nem 2 db) trafó használatával több előnyre is szert teszünk. Pl. csökken a diódák igénybevétele ezért a nagyfrekis szemét is csökken amit a diódák termelnek. Emiatt a középmagas-magas tartomány kevésbé lesz kásás, a cintányérok tisztábban szólnak, a beszédhang tisztább. A tér sokkal egyértelmübb, határozottabb. Mellesleg a kisebb igénybevétel miatt sokkal megbízhatóbb így. De ettől függetlenül lehet 1 dióda híddal is csinálni, de akkor mindenképpen legalább 80V/10A-es diódák kellenek (Pl. MBR10100) és kötelező mindegyikkel párhuzamosan kötni egy-egy 47nF/100V kondit (lehetőleg kerámiát).

Netalán a bemeneten lévő source követő a felesleges? És mivel hajtod meg a bemeneti impedanciát? Ami jelen esetben 10k (a módosítotton 22k)? Pláne ha raksz elé potit is és kábelt is?

Vagy melyik alkatrész szerepével nem vagy tisztában?

Szóval nem vagyok én sem a felesleges bonyolítás híve. De itt erről messze nincs szó.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#15) DDL válasza vicces (#11) üzenetére


DDL
őstag

Ez igaz. De beszélgetni akkor is van értelme, ha nem csinálja meg mindenki. A szakik (mert itt állítólag vannak nagyon sokan) ezek alapján eloszlathatnának sok félhomályt.

Emlékszel még a kábel ajánlatomra? Hasonló best-buy ez is.

Üdv: DDL

De lehet, hogy törölni kellene az egészet, mert már előre látom mi lesz ebből. Valószínű, hogy ez volt az első és utólsó rajz ami bekerült ide. :(

[Szerkesztve]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#16) pweisz válasza DDL (#10) üzenetére


pweisz
senior tag

Na elmagyarázom, tehát ez egy olyan készülék lenne ami a földi tv adók álltak sugárzott földi antennával vett hullámokat felerősítenné, és utána küldenné a tv készülék anntenna csatlakozására, ilyesmi van asszem beépítve a szar beltéri antennákba amit a tv tetejére tesznek, de nekem külön készülékben kellene, vagy esetleg valahonnan szerezzek ilyet és szedjem ki belőle ezt a panelt? Mi a véleményed eről?

(#17) pweisz válasza DDL (#15) üzenetére


pweisz
senior tag

Én szivesen olvasnám még tovább, bár hozászolni nem tudok mert nem értek az elektronikához, de érdekelne. Szerintem DDL arra figyelj hogy, ne leszolás jellegüek legyenek a válaszaid, mert aból csak veszekedés van. Egyébbként én is olvastam a kábeles vitát(ugye az utp kábelesről van szó), azt több helyen is hallottam hogy jó(mármint a kábel:)). Remélem lessz folytatása ennek topicnak, mer én olvasgattnám szivesen.

(#18) atus válasza pweisz (#17) üzenetére


atus
senior tag

A vitát ugyan nem láttam, de az UTP helyett nem koaxról volt inkább szó? Van aki arra esküszik.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#19) VIPowER válasza pweisz (#16) üzenetére


VIPowER
senior tag

Akármelyik Műholdvevőkkel,Antennákkal foglalkozó boltban adnak neked ilyen Jelerősítőt. Ára úgy 2500ft körül van(bruttó).

[Szerkesztve]

(#20) laolaj


laolaj
aktív tag

És a háziketyerének milyen márkát adtok??? :))

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#21) vicces válasza DDL (#15) üzenetére


vicces
addikt

bocs, ha nagyon lehangoltalak. nem azt akartam. különben szivesen olvasgatom a topicot. ugy se nagyon van még elektros topic. :)

:)

(#22) DDL válasza pweisz (#16) üzenetére


DDL
őstag

Egyszerű szélessávú antennajel erősítőt kell venned. 5k-ért már olyat kapsz ami elosztó is (FUBA).

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#23) DDL válasza pweisz (#17) üzenetére


DDL
őstag

Nem szándékozom leszólni senkit (egyelőre). Kérdéseket teszek fel saját magamnak. Mivel más nem teszi. Mennyivel egyszerűbb lenne, ha csupán annyit kérdezne bárki, hogy pl. minek a bementre a source-követő, vagy miért rajzoltam dupla Graetz-hidat...

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#24) DDL válasza vicces (#21) üzenetére


DDL
őstag

Nem hangoltál le. Csak több szakértő hozzászólást, és nem szakértő kérdést várnék. Tanulhatnánk belőle...
Ehelyett: ''MINEK ENYI MACERA nem kell mindent bonyolitani ha lehet egyszerüben is''

Üdv: DDL



[Szerkesztve]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#25) emvy


emvy
nagyúr

Nagy kérés lenne, hogy a kapcsolás rajzán kívül a Tina .sch fájlt is add közre? csak azért kérdem, mert így játszhatnék kicsit a kapcsolással.

while (!sleep) sheep++;

(#26) DDL válasza emvy (#25) üzenetére


DDL
őstag

Persze. De nem működne. Ugyanis nincs benne LM3875T. Sem a többi végfok IC.

Bővebben: link

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#27) vicces válasza DDL (#23) üzenetére


vicces
addikt

miért rajzoltál dupla graetz-hidat?? :)

:)

(#28) DDL válasza vicces (#27) üzenetére


DDL
őstag

:)

Idézek saját magamtól:
'' A dupla szekunderű (és nem 2 db) trafó használatával több előnyre is szert teszünk. Pl. csökken a diódák igénybevétele ezért a nagyfrekis szemét is csökken amit a diódák termelnek. Emiatt a középmagas-magas tartomány kevésbé lesz kásás, a cintányérok tisztábban szólnak, a beszédhang tisztább. A tér sokkal egyértelmübb, határozottabb. Mellesleg a kisebb igénybevétel miatt sokkal megbízhatóbb így. De ettől függetlenül lehet 1 dióda híddal is csinálni, de akkor mindenképpen legalább 80V/10A-es diódák kellenek (Pl. MBR10100) és kötelező mindegyikkel párhuzamosan kötni egy-egy 47nF/100V kondit (lehetőleg kerámiát).''

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#29) vicces válasza DDL (#28) üzenetére


vicces
addikt

hülye vagyok :)
..

és miért elég a 2200uF-os pufferkondi?

[Szerkesztve]

:)

(#30) pweisz


pweisz
senior tag

Kösszönöm a segítséget VIPowER , és DDL!

(#31) DDL válasza vicces (#29) üzenetére


DDL
őstag

Nem elég. Kompromisszumos megoldás. Elméletileg a 8Ohm/30W-hoz +/-35V-os táp esetén legalább 8.000uF kellene (leegyszerűsítve), ha 20Hz-en is ki akarjuk venni a 30W-ot. A 2.200uF-al kb. 7W jön ki folyamatosan. De! 50Hz-en már kijön a 30W. Hogy mégis miért csak ekkora kondit rajzoltam? Egyszerű. Pont maga az elkó az ellentmondás gyökere. Ugyanis sajnos nem ideális. Az még csak elmenne, hogy van belső ellenállása, ezért minél nagyobb a kapacitása relatíve annál hosszabb ideig tart kivenni belőle a maximális töltést. A nagyobb baj, hogy rendes induktivitással is bír (feltekercselt fegyverzet). A különböző gyártási hibák következtében kialakuló zárlat diódákról nem is beszélve. Ezért egy átlagos beszerzésű kondér rendes zajt is kienged magából a bejövő szeméten kívül. Szélsőséges esetben akár már néhány kHz-en. Az olcsó, nagykapacitású elkók üzemi frekije általában 1-2 kHz-től 10kHz-ig terjed. E fölött már nem kondenzátorként viselkedik ennek következtében az erősítő rossz tápja miatt fog torzítani. Hiába kötözgetsz vele párhuzamosan fólia kondikat. Az igaz, hogy vannak speciális nagykapacitású elkók amik határfrekije 50-60kHz, vagy akár 100kHz fölé is megy. Ilyen pl. a BC, Nippon, Elna, Toshiba, Spark, ROE, BlackGate stb. De amíg egy átlagos 10.000uF/50V-os kondér kb. 1000,-Ft, addig ugyanez a fentebb említett pöpecben 10.000-30.000,-Ft. Ezért kompromisszum. Ekkora kondival még éppen megfelelő dinamikát produkál, de megmarad a közepek tisztasága (gyors táp). Viszont az elektronikus zenén képes hamar lefulladni épp a kis kondi miatt.

Amennyiben lehetőséged van rá akkor több kis koniból kell összerakni a nagyobb kapacitást. Pl. 4*2.200uF. De csak akkor, ha viszonylag jók a kondik (pl BC-Philips) és össze tudod integrálni rövid lábakkal egy pontban, különben megint többet vesztesz, mit amennyit nyersz.
Mint látaható kompromisszum. Ha valakinek fontosabb a dumm-dumm, mint az egész hang könnyedsége, tisztasága, gyorsasága akkor rakjon bele nagyobb kapacitású olcsó kondit.

Mert ugye egy erősítő hangjában legalább 50%-ban benne van a táp is. Ha nem jobban.

Üdv: DDL

Ps.: Meg lehet oldani a dolgot de az egy külön fejezet. :)

[Szerkesztve]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#32) vicces válasza DDL (#31) üzenetére


vicces
addikt

hm. nem egyszerü. elöször kicsit kevésnek tünt, mondjuk most is az én erősitőnhöz képest. abba beleraktak 6 db 12000uF-osat:)
bár lehet, hogy feleslegesen ?...

:)

(#33) alázógyík válasza DDL (#31) üzenetére


alázógyík
őstag

Milyen kondik azok,melyeket autohifibe árulnak és 25000uF-ak?

(#34) DDL válasza alázógyík (#33) üzenetére


DDL
őstag

Tipust írjál.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#35) alázógyík válasza DDL (#34) üzenetére


alázógyík
őstag

Típust csak holnap tudok írni,de az ára valami nagyon sok!/20-25 ezer Ft/

(#36) DDL válasza vicces (#32) üzenetére


DDL
őstag

Attól függ milyenek vannak benne. Lehet, hogy sokkal jobban szólna, ha csak 1-2 van benne. Esetleg, ha párhuzamosan beforrasztassz 100nF-1uF fóliakondit. Ja és mekkora teljesítményű az erősítő?


Üdv. DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#37) sirály12


sirály12
őstag

Ha már erősítő és IC-s, akkor miért nem valami normálisabb? Mondjuk valami stk-s vagy tda.
Mondjuk ezek közül valamelyik: STK4042XI, STK4040XI, TDA7250
Igaz ezek nem 30W-osak, de nem muszály kihajtani őket. És ami fontos az stk-s végfokok torzitása 0,008%, ami elég jó.

Mondjuk az LM3886-ról mondanank jókat is. Szal az nem is olyan rossz. De a leírt STK-s cuccokkal nemigen veszik fel a versenyt. Legalábbis szerintem.

[Szerkesztve]

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#38) DDL válasza sirály12 (#37) üzenetére


DDL
őstag

Csak hangban alázzák le. Nem annyira az LM3886, henem az LM3875 és az OPA541, 549 vagy a TDA7294. A régi STK-k tényleg jók voltak (STK077,080). De a maiak felejtősek. És mint mondottam a hang fotosabb jelen esetben mint a teljesítmény.

De ez végülis szubjektív.

Üdv: DDL

[Szerkesztve]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#39) vicces válasza DDL (#38) üzenetére


vicces
addikt

fúú! a 7294v-ről elég mokás emlékek jutnak az eszembe...
de asszem lehet veni egységcsomagban is. illetve láttam már a készreszerelve :)

még tejbetök koromban /kb 1. szakközép/ megjelent egy kapcsolás ezzel az ic-vel a hobby elektronikában. mivel akkor még csak vezetékeket forrasztottam össze, megkértem az egyik 2.-os szobatársamat, hogy csinálja meg az ic-hez a nyákot :DD
apja egy ős beagos volt, de a gyerek ritka undoritó nyákot csinált nekem :))
de akkor nem nagyon tudtak hozni az ic-ből, ugyhogy nem is lette belőle semmi.

vettem azt hiszem egy tda7262-es egységcsomagot /2x20 watt/.
egy régi vetitőből kiszedtem a trafót, és abból csináltam tápot neki;]
belenyomtam egy muanyag asztali szemetesbe, rápattintottam a kuka tetjét.
a be- és a kimeneteket tök jol kivezettem, kb 50 cm-es vezetékekkel.
ment is a cucc vagy 1,5 évig :) de sajna az egyik oldal egy idő után elhalkult :(
jah, és a táp az első iskolai munkadarabon csücsült :) egy ''házi'' probanyákon. első maratásom szüleménye.


most viszont egy 7294-et bevállalnék. a pincébe jo lenne:)

[Szerkesztve]

:)

(#40) pweisz


pweisz
senior tag

Nem biztos hogy ide tartozik, de ide illik talán leginkább. ''A dolog egész pontosan úgy néz ki, hogy az erősítő kisebb Ohm-számú hangfalra nagyobb teljeseítményt tud kitolni, viszont hamarább is kezd torzítani. De 8-4 Ohm dolog egyáltalán nem veszélyezteti. Némi elektronikai szakirodalmat végignyálazva az okát is könnyen meg lehet érteni.''(Snücü Hwtesztek 2.1 Hangfalszett topic) Szóval akkor bármilyen erősítővel, bármilyen ellenállású hangfalat meglehet hajtani, csak csak kevesebb vagy több hangerővel. DDL lécci valami véleményt, vagy esetleg bővebb magyarázatot tudsz eről mondani?

(#41) DDL válasza pweisz (#40) üzenetére


DDL
őstag

Semmiképpen nem igaz ez így általánosan. Egy jól megtervezett végfok természetesen a kisebb impedanciájú terhelésre lazán csupán nagyobb kimenő teljesítménnyel válaszol. Azonban az olcsó erősítők 99%-a nem ilyen (még ha védelem van is benne). Az IC-s erősítőkben sem mőködik az áramkorlát. Anélkül, hogy nagyon belemélyednénk lássunk 1 példát. Adott egy erősítő a következő adatokkal:

Ut=+/-30V
Rt=8 Ohm (erre van tervezve)

A kimenő teljesítmény: Pkieff(effektív)= (Ut^2)/(1.4142*Rt), azaz Pki=79.55W (elméletileg 100%-os hatásfok mellett) Ikip(csúcs)=(Pki/Rt)^0.5*1.4142 (négyzetgyök). Azaz Ikip=4.7A Mindez 4 Ohm erhelésre Pkieff=160W, Ikip= 9A.

Látszik, hogy a kimenő teljesítmény a duplájára nő. Azonban az erősítőben lévő végtranzisztorok ritkán vannak ennyire túlméretezve. Nem is annyira a tljesítmény a gond, hanem az áram. Ugyanis egy ilyen olcsó erősítőbe olyan tranyókat raknak, amelyekkel éppen-éppen tudják a specifikációt. Ha van benne védelem (és működik is) akkor nem tudja leadni a dupla teljesítményt. Csak annak egy részét, pl. 120W-ot.

Tehát a túlterheléstől 2 esetben megy tönkre a rosszul tervezett elektronika. Amikor az áram a sok (csutka hangerőn), és egyszerűen elpárolog a közepe (felrobban), ill. a másik eset amikor kb. 60% körüli a kimenő-teljesítmény. Ilyenkor a túlzott disszipációtól füstöl el (ilyenkor a legnagyobb a végeszközön a disszipáció). Ez utóbbi megfelelő hűtés esetén ritkán fordul elő. stb.

Ezért egyes esetekben igen mindegy, hogy egy erősítőt mekkora impedanciával terhesz le. De általánosságban nem igaz. Sajnos. Az IC-s erősítők azért jobbak egy picit, mert abban általában van túláram védelem, ill hővédelem. Na most ez vagy működik vagy nem.

Tehát a tuti: egy 4 Ohmra specifikált erősítőt nyugodtan terhelhetsz 8-cal. Ellenkező esetben a 8 Ohmosat már nem, a felépítése ismerete nélkül. Ill. igen legfeljebb tönkre megy. De óvatos duhajkodás esetén természetesen ráköthető minden erősítőre a specifikáltnál lényegesen kisebb ipedanciájú terhelés.


Üdv: DDL

[Szerkesztve]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#42) emvy


emvy
nagyúr

DDL, anno irtam meg a feligrossz erolkodorol. Pesti utadtol tetted fuggove. Lehetseges, hogy valamikor (=tokmindegy, honapok is jo) megoldjuk? Igazabol az orionon kivul van egy epitett Quad 405, az egyik vegfok felgyulladt (:?), en muszerek es tapasztalat hianyaban nem merek belekezdeni a probalgatasba. Nyilvan csak akkor kerek segitseget, ha van idod, stb (meg persze nem ''csak ugy'' kernem a dolgot)...

while (!sleep) sheep++;

(#43) pweisz válasza DDL (#41) üzenetére


pweisz
senior tag

Kösszi szépen a választ, átkopiztam másik forumba, persze forrás megjelőléssel :))

(#44) DDL válasza emvy (#42) üzenetére


DDL
őstag

Soha nem fogom mondani azt, hogy soha. Bár meló hegyek végig egészen téleig.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#45) ozpecs


ozpecs
csendes tag

Én itt is mint az LX -en is szívesen olvasom ddl hozzászűlásait is és minden építő jellegü vitának de nem a veszekedésnek örülök:))
Igazz ott is csak ritkán szólok hozzá, mert néha nem sok értelme van meg általában legtöbbször értem amit mondanak ha nem is mindig értek vele egyet bár azért szerencsére sokszor:)) Volt amikor valakinek tanácsc kellett még emilekben küldözgettem is neki a rajzokat, meg se köszönte, és a topicban ujra megkérdezte ugyanazokat:))
OZ

(#46) ozpecs


ozpecs
csendes tag

Ja abban is egyetértek DDl-el, hogy én is legtöbbször több kiseb kondiból szoktam összetenni rendes kis panelon a tápot, sok előnye van a dolognak.És még olcsóbb is jó alkatrészek esteében is általában.

(#47) ozpecs


ozpecs
csendes tag

Mot olvastam csak az STK ickről szóló részt, ebben is sajna az az igazság, hogy az ujabb sorozatok alapból rosszabbb paraméterekkel rendelkeznek nagyobb torzítás stb , a házimozinak igy is jó?:(((

(#48) Goose-T


Goose-T
veterán

Csőváz! Hirtelen nem találtam értelmesebb topikot a kérdésemmel. Szóval: van egy Onkyo TX8211 rádiós erősítőm, de tegnap elpukkant benne valami, azóta csak puffog és recseg, nagyon-nagyon halkan és torzan szól csak a zene. Az albérletben nincs földelés ( :(( főbérlő ). Az elpukkanás úgy történt, hogy a CD-bemenetre kötött jackdugó hozzá ért a számítógépházhoz pár másodpercre, ami be volt kapcsolva és egy kicsit rázott. Az erősítő csúnya hangokat adott, kikapcsoltam. Utána bekapcsoltam, gerjedés állat módjára, hangfal majd' szétszakad, kikapcs megint. Azóta csak puffogás, recsegés. A kérdésem: mit tehetett benne tönkre a vonali bemeneten kapott nagyfeszültség? Van két háromlábú tranyó egy kis hűtőbordán, ezek marha forróak voltak még akkor is, amikor ezek után szétszereltem. Csak ezek mentek gallyra? Vagy mást is magával ránthatott?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#49) DDL válasza Goose-T (#48) üzenetére


DDL
őstag

Ha mákod van akkor csak ezek, bár az a kakaó amit a rossz földelés miatt kaphatott, az lazán hazavághatott benne mást is. Sőt szinte biztos.


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#50) Jim Tonic válasza pweisz (#16) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

ha nem neked a fenti rajz bonyolult volt, akkor ne szenvedj vele. Egyébként a net tele van RF erősítős rajzokkal, de jobban jársz, ha veszel egyet 2 rongyért egy boltban.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.