Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joey04


joey04
titán

Az AI jelen állapotban nagyon bétás, ha meg a google "remek" alapjaira építkezik, akkor igazán fölösleges lesz belepakolni. A testreszabhatósággal meg jönnek majd az újabb bugok.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#2) Ádám16 válasza joey04 (#1) üzenetére


Ádám16
addikt

+1.
Az a baj, hogy az iOS-nél is jellemző, hogy ha valamihez hozzányúlnak, legalább fél évig baj lesz vele.
Ha a 17 "beáll" a ciklusa végére, én most tényleg maradni fogok azon. Elég volt a bétateszterkedésből.

(#3) Krugszvele válasza Ádám16 (#2) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Milyen jó volt az iOS 2010-2015 között. És lépésről-lépésre tették tönkre. Ma már csak egy a sok hulladék rendszer közül. A múltkor újra kellett indítani a telefont! Amikor új telefonra költözöl (oké, ritkán kell) már nem működik úgy, mint régen, jelszavakat kell beírni...
Ráadásul a sebesség! Miért ugyanaz a telefon sebessége 2010 óta? Ha közben a processzor minden évben +50 százalékot gyorsul??? Rohadjanak meg.

(#4) Dare2Live válasza joey04 (#1) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mégis mi a bajod a woke Geminivel? Csak nem az, hogy náci - rasszista?


Vagy hogy egy rasszista történelemhamisító?

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5) tibaimp válasza Ádám16 (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Váltani kell Androidra ;]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6) Dare2Live válasza Krugszvele (#3) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Azért sebességbe nem kicsi a fejlődés.

Nekem a gondom inkább a testreszabhatatlanság. Cikk van abból, hogy IOS18on lehet majd nem egymás után rakni az ikonokat. lol
Az animációkat is rákényszeríti az emberre és arra 2024ben már smoothness vonalon tényleg semmi szükség inkább ront mint javít.
De persze van akinek ez mind bejön... de akinek nem mért van rákényszerítve? Mért nincs 2024ben egy kapcsoló (vagy akár egy "debug mod" mint androidon) ahol kikapcsolhatom az animációkat?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#7) joey04 válasza Dare2Live (#6) üzenetére


joey04
titán

Én végig követtem ahogy bővül az ios. Azért fluid, mert nem tudsz semmit változtatni. Nem azért fluidabb mint a droid, mert az almánál jobb szakemberek dolgoznak. Ahogy bővítik a rendszert, úgy jönnek a bugok. Egy kapcsoló itt, egy ott, és okoz valami gebaszt. Pl. az optimalizált töltés ami úgy megzavarta egyeseknél a telefont, hogy csak hard reset hozta helyre. Vagy ha egy albumot állítasz be, hogy az abban levő képek váltakozzanak háttérnél, akkor a képen levő alakzat amit 3d-ben kiemel, bugosan ott marad ahogy húzod felfelé a képernyőt feloldásnál. Nekem jó lenne, ha lehetne 5 ikon egy sorban. De ha ez azzal jár, hogy amikor kilépek a főképernyőre egy appból, akkor néha megdöccen az animáció (ahogy most droidon tapasztalom) akkor lehet inkább nem kell.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) Dare2Live válasza joey04 (#7) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

~2023ra béta teszter lett az almás felhasználó is.
"Nem azért fluidabb mint a droid, mert az almánál jobb szakemberek dolgoznak."
Jobb? Egy HWra se tudják összerakni az SWt.

"Nekem jó lenne, ha lehetne 5 ikon egy sorban."

Még csak gosip, hogy "ennyire" testreszabható :)) lesz ios és nem biztos hogy valaha is...

"De ha ez azzal jár, hogy amikor kilépek a főképernyőre egy appból, akkor néha megdöccen az animáció (ahogy most droidon tapasztalom) akkor lehet inkább nem kell."

Alapból ez a körülményes, lassú animáció azért van 10+éve iosen, hogy döccenés ne legyen. Csak azóta fejlődött annyit a soc. És kinek mi nekem ettől nekem minden váltás az IOSen egy döcögös, időhúző időmet pazarló dolog. Ehez képest az, hogy kikapcsolt animáció mellett néha megdöccen. na bumm.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9) Krugszvele válasza Dare2Live (#8) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Pontosan ezt mondom. Iszonyat lassú az ios, ezekkel a nyüves animációkkal fedi el. Az alkalmazások érdekes a tíz éves hardveren is futottak néha még sokkal jobban! Csak azóta mindenbe kellett rakni csetet, meg szelfit.

(#10) joey04 válasza Dare2Live (#8) üzenetére


joey04
titán

Jobb? Egy HWra se tudják összerakni az SWt.

lehet félreérthetően fogalmaztam. Szóval arra gondoltam, hogy nem jobb szakemeberek vannak ott, hanem ha pont annyi lehetőség lenne mint androidon akkor az ios sem lenne fluid és több bug lenne. És ez be is igazolódik, mert ahogy bővítik a rendszert, úgy jönnek a grafikai és egyéb bugok. Szóval pont ezért szerettem volna, hogy maradjon olyan korlátolt amilyen. így lesz belőle egy droidhoz nagyon hasonlító valami. azért is próbálok váltani, a cook pénzéhésége miatti változások (androidos funkciók félkész, bugos beépítése, csak hogy minél többen váltsanak) és az eu miatt kényszerből meghozott nyitások miatt teljesen android lesz, akkor meg minek maradjak? bár egyelőre még nem tudtak teljesen meggyőzni, mert a samsung üzemidőben meg kamerában marad el, stabilitásban már egál, fluiditásban kb 80%-os az ios-hez képest, egyéb gyártók rendszerei viszont bugosabbak voltak nálam, pedig volt olyan ami üzemidőben hozta az iPhone szintet (op12), van ami meg kamerában (vivo x100 pro, bár itt is van pár érdekes dolog a képekkel kapcsolatban, de ez egy hosszú story lenne), de összességében még nem találtam olyan készüléket, amire jó szívvel váltanék, de több androidos készülékből már össze lehetne gyúrni egyet. Meg van pár app ami jóval rosszabb droidon mint ios-en. jelenleg úgy érzem, hogy továbbra is az iphone felel meg a legjobban az igényeimnek, de nagyon rossz irányba megy minden téren, hardveres és szoftveres fronton is.

Ehez képest az, hogy kikapcsolt animáció mellett néha megdöccen. na bumm.

nem, animációt használtam droidon is, nem kapcsoltam ki, nekem hozzátartozik a felhasználói élményhez az animáció. és úgy döccen meg. btw home screen-en az oldalak közötti váltásnál még lassabb is az animáció a samun. de nekem tetszik. másrészt meg igen, na bumm, engem baromira zavar a döccenés. el nem tudom mondani mennyire. animációval vagy nélküle. mások az igények.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) Krugszvele válasza joey04 (#10) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Én olyan telefont szeretnék, ami kicsi, könnyű és nem lóg ki belőle egy periszkóp, kamerának csúfolva. :( Ha valaki tud ilyet, akkor elmondhatná! :) Költségkeret nincsen, nem szempont az ár.

(#12) joey04 válasza Krugszvele (#11) üzenetére


joey04
titán

Én meg egy olyan iPhone-t szeretnék, amin One UI féle noti és control center van, a rendszerrel kapcsolatos párbeszédpaneleket is át lehetne venni, mert sokkal gusztább, mint az ios vagy a gyári droid féle, meg még sok dolgot. Kamerákból a Find X7 Ultra felhozatalát kérném, de az apple féle feldolgozással. És a kjelző is jöhet samsungból. Mármint az S24 ultrából. Hajlított, lekerített, kanyargós izék nem kellenek. Igen, a szifon is ilyen sajnos.

Vagy kérek egy samsung s24 ultrát, de a kamerákat még fontosabb lenne cserélni az oppo féle egységekre, szintén almás feldolgozással, a UI maradjon, de legyen olyan fluid mint az iPhone, az üzemidő meg legyen olyan mint a 15 pm, vagyis a rendszer magja maradjon iOS.

Vagy kérek egy Find x7 ultrát, de samsung kijelzővel és felülettel, szintén legyen olyan fluid, mint az ios, a képeket az almás szoftver dolgozza fel, és üzemidőben is hozza a 15pm szintet.

Szóval Oppo Find X7 Ultra házban kérek egy telefont, aminek a magja az iOS, de maga a UI az a One UI, a kijelző pedig az s24 ultából legyen. Így mindent az iOS intézne, de gusztább külsővel (UI szempontból), jobb kamerákkal, szebb házban, mint amit most az Apple tud.

Pénz nem számít. :DDD

ui.: vagy notch legyen és Face ID, vagy sima luk, de dynamic island semmiképpen. Ha viszont luk van, akkor oneplus, oppo, vagy vivo féle biometrikus azonosítást kérek, mert abban jobb a leolvasó is, meg az arcfelismerés is mint a samuban.

Ja, és maga a kamera app ui az meg a vivoból legyen. :D
Más kérés nincs.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) Krugszvele válasza joey04 (#12) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Hát, rólad nem lehet azt mondani, hogy nem tudod mit akarsz pontosan! Mindkettőnk igénye kielégítetlen maradt. Sohasem fognak ilyen telefonok készülni. Mindegy, még bírja az enyém (igaz 8 éves), kitartást!

(#14) joey04 válasza Krugszvele (#13) üzenetére


joey04
titán

Én amúgy már azzal is elégedett lennék, ha az iphone-ba nem a 3x helyére rakták volna az 5x-et, hanem mellé, a DI helyett meg maradt volna a notch. Ez annyira nem egy elrugaszkodott kérés, de nem sikerült megugrani. :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15) Krugszvele válasza joey04 (#14) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

nem vagy elég jóban Tim Apple-vel :) Úgy látszik nem egy klubba jártok szombatonként :D :D

(#16) joey04 válasza Krugszvele (#15) üzenetére


joey04
titán

hát nem. de ennek én örülök, mert ahova ő jár, oda én be nem tenném a lábam. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) Krugszvele válasza joey04 (#16) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Hát én mennék! Mert az azt jelenti, hogy olyan társaságban mozgok, ahol 6 számjegy alatt csak a seggmosó keres a klubban :)

(#18) janeszgol válasza Ádám16 (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezen olyan jót derültem. A nagy Apple. Azon siránkoznak a befektetők, hogy enm a világ legértékesebb cége az alma. Inkább siránkozzanak azon, hogy buták a programozók ott.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.