Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87) AND1


AND1
őstag

Ha már itt tartunk, nem tud vki egy nornális recorder progit...mert a wines nekem fos. Írtam egy számot...ezen dolgozom, töldozom-foltozom, kitalálok új dolgokat hozzű..és szeretném felvenni...szal nem tud vki?

Egy régi PH-s.

(#1006) Kobe válasza ronaldo (#1004) üzenetére


Kobe
veterán

2 milla az abszolúte nem sok, pl Jamie Winchester koncertgitárja ami egy japán elektroakkusztikus Ibanez, az mozgott multko olyan 1.8 milla körül...szal itt is a hatá a csillagos ég
nekem egy ilyen az álmom [link]de ez sem olcsóbb 150nél, 600 euro körül mozog de ez már irtó kemény cucc

(#1795) delta9 válasza fokukac (#1794) üzenetére


delta9
senior tag

két nagy slideos kedvenc: snakepit-beggars and hangers-on (tudom, hogy ezt ismered) és zakk wylde - troubled wine (illetve ez pride and glory, de mindegy). slide gyűrűben nekem az volt a legnehezebb megtanulni, hogy ne legyen fals, amit játszom, mert az majdnem olyan, mintha fretlessen játszanál és eléggé pontosan oda kell húzni a gyűrűt. ott nincs olyan, hogy jóvan az egy mm-rel arébb is ;] de az öreg azért jól küldi

(#2267) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok. Nem ismer valaki Win-re valami olyan progit, amiben van valamiféle gerjedésgátló? Akusztikuson játszogatok magamnak itthon, kipróbáltam a kihangosítást úgy,hogy egy mikrofont használtam. Gyönyörűen szólt,csak éppen kb 5-6 méterre kellett mennem,hogy ne gerjedjen olyan hangerőn,mint kb. maga a gitár, akkor meg ugye hangosítani kellett, hogy egyátalán halljam, így ismét gerjedni kezdett.:D

(#2394) szimcsi


szimcsi
senior tag

Most próbálgatom a guitar rig 2-t, elég jó, csak felvételkor az a problémám, hogy az adott effekthang amit a felvételkor használok mentés után nincs rajta a felvételen ha lejátszom pl. winampon, de a program deckjén meg rajta van. Mit és hol kéne átállítanom?

XP

(#2433) ngabor2 válasza harry (#2432) üzenetére


ngabor2
nagyúr

akkor úgy tűnik, mégiscsak fel kell tennem egy wint valamelyik gépre :D

(#2435) ReJim válasza ngabor2 (#2433) üzenetére


ReJim
őstag

nekem anno a wine elvitte... csak talán a midivel volt gondom. de nem emlékszem...
a midi belövéséhez, neked meg lehet több türelmed lesz :)

</end.?>

(#2446) Bero


Bero
aktív tag

szeretnék felvenni pár pötyögést szabadidőben. mit ajánlatok win-re? :R

(#2447) ttower válasza Bero (#2446) üzenetére


ttower
aktív tag

windows hangrögzítő? :U

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#2545) ReJim válasza AND1 (#2531) üzenetére


ReJim
őstag

nem kifejezetten egy line6re gondoltam. nem fogok kombót venni, mert mindegyi gyártó a profitra van kiélezve, és egyre nagyobb hülyeségeket csinálnak (marshall 400W-os IC-s végfok, a sok hangszerboltos által emlegetett "cső szimulátor", meg acsöves előfokos kombók fejek, vicc...)

szóval engem inkább egy SansAmp vagy hasonló pedál-efekt erősítő modellezés ami érdekelne. de sztem ki fogok pár dolgot próbálni...

(Guitar Rig-et nem ajánlom... olyan mint a winamp: külső megjelenésre van fejlesztve a kernel része, a lényeg kissé elmaradott.)

</end.?>

(#3306) Noddy válasza mibog (#3305) üzenetére


Noddy
senior tag

Mondjuk nem mondtad milyen operációs rendszerre. Én ezeket ismerem:
Rakarrack videó
Creox

De biztos van win-re is hasonló progi.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#3307) mibog válasza Noddy (#3306) üzenetére


mibog
tag

óóó igen windows-ra kéne :DDD

Tiszalökön ház eladó, horgásztó, strand közelében http://nyiregyhazanelado.blogspot.com/

(#3313) mibog


mibog
tag

szóval nincs progi ajánlás?
-olyan progit szeretnék amivel effektelni is lehet
windowson
a Guitar pro 5.2 -t kipróbáltam, nagyon szuper, csak sajnos demo...
:(

Tiszalökön ház eladó, horgásztó, strand közelében http://nyiregyhazanelado.blogspot.com/

(#3419) lakisoft válasza M@trixfan (#3418) üzenetére


lakisoft
veterán

a windóóz mért nem jó?

(#3590) magno válasza M@trixfan (#3589) üzenetére


magno
csendes tag

Na most jól megkérdezlek, hogy milyen hangkártyát használsz illetve szerinted mit érdemes otthonra venni gitárhoz ami már kicsit komolyabb?

Semmi extra egy asus xonar ds. Egy ideig használtam a sima alaplapit is. Érdekes hogy különbséget nem nagyon hallottam a kettő között. ASIO driver kell hozzá ennyi. Windows 7-et használok. És az egész cucc egy hifi-re megy. Amit már kb 12 éve használok :). (Ja meg fejhallgató az is kell persze.) Számíráshoz felvenni dobbal eggyüt sztereóban + szóló (bár nem én vagyok a szólós :)) arra elég. Ha sok pénzem lenne biztos berendeznék magamnak itthonra egy kis házi stúdiót. De akárhogy is számolja az ember akkor is a végén milliós tétel lesz belőle ha jó minőségben szeretne az ember itthon rögzíteni mindent, sőt. Úgyhogy nem ajánlok semmilyet. Nincs tapasztalom ezzel kapcsolatban. Legalábbis nekem teljesen jó ez ami van. Majd egyszer talán benevezek egy drágábbra fene tudja. Meg az összes cuccom már évek óta lent van a teremben inkább arra költök mint az itthoni pc-s dolgokra.

Amit nagyon várok már az a Fractal Audio Axe-FX plugin változata ami egyben interface is. A rendes AXE-ot még csak felvételeken és videókból hallottam, de már így is átjön, hogy ennek bizony erősítő hangja van

Ja ezek a modellezős cuccok egyre jobbak lettek az évek során. 2007-ben mikor egy 3 számos EP-t vettünk fel akkor kipróbáltam a stúdióban egy Line6 rack-es cuccot. De nem használtuk nagyon csak a szólókhoz. Arra jó volt. Olyan rendes csöves hang nem jött ki belőle. Maradtunk a jól bevált csöves erősítőnél :). Mondjuk ez a Axe jó húzós árú. Tényleg jól szól. Meg szóljon is már jól ennyiért :D. Ez a minimum :D. Én is kiváncsi lennék egy ilyen plugin-es cuccosra. Hátha jobb lesz mint a guitar rig :).

forever hardcore

(#3736) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Használ itt valaki pl. Amplitube-ot, vagy Guitar Rig-et? Kellene egy kis segítség, ötlet arra, hogy mit hogyan piszkáljak benne hogy tűrhetően szóljon. Összeírtam mik a gondjaim ezzel a szoftveres izéval. :DDD

1., piszkosul halk, a normál line-in hangerejének kb. ötödét adja a progi
2., feedback-es, torz az emuláció, néha még akkor is ha nincs rákötve semmi (?)
3., az egész olyan, mintha állandóan rajta lenne valami delay-reverb effekt :F

Amit próbáltam:

1., erre nincs ötletem: a programban bármelyik input-gain-volume poti feljebb csavarása esetén jön a feedback, ill. betorzul mint az állat (hangosabb csak épphogy lesz)
2., alacsony input-gain stb., noise gate, tüneti kezelések, nem jók
3., ezt szintén passzolom

Hardware szinten így néz ki a történet:

basszgityó -> Zoom B1 -> hangkártya line-in (alaplapi Realtek, de miért ne?) -> innen vagy hangszóróra vagy fejhallgatóra megy, nem számít

Sw pediglen:

Winxp, asio4all driver (directx-szel ugyanúgy sz*r), Amplitube 3 és Guitar Rig 4

(#3737) Noddy válasza NeoPampalini (#3736) üzenetére


Noddy
senior tag

Szerintem a gond a hangkártyával illetve annak driver-ével van.
ASIO kompatibilis hangkártya kell, illetve olyan driver ami működésbe hozza azt a hangkártyán.

"Mi az ASIO??(Audio Stream Input Output) Egy olyan szabvány, amely segítségével a számítógép közvetlen elérést kap a hangkártyákhoz. Így a hanghoz tartozó jeleknek nem kell, hogy a Windows multimédiás "lassító" rendszerén keresztül menjenek. Ezzel jelentős gyorsulás érhető el. Zenélésnél ez nagyon fontos lehet, hiszen ha játszunk egy hangszeren, vagy akár éneklünk egy mikrofonba, és a játékunk/ énekünk hangját (feldolgozott jelet) nem szinte azonnal halljuk vissza, (monitoring) hanem jelentős késéssel akkor lehetetlené válik a pontos feléneklés / feljátszás. Ezt a késés időt (latency) milisecundum-ban mérik. Minél kisebb az érték annál kevesebb a késés és ez nekünk annál jobb. A latency legalsó értéke sokkmindentől függ. A gépünk, alaplap, processzor gyorsaságától, hangkártyától és még sok minden mástól. Az ASIO driver a 600-800 ms késési időt 10-20 ms-ra csökkenti. A latency időt ASIO kontrol panelen tudjuk beállítani, de ha kisebbre veszük a gépünk-hangkártyánk képességeinél. Akkor elkezd recsegni, ropogni a hang és a rendszer megbízhatatlanná válik. Érdemes rászánni egy kis időt hogy mi az a legkisebb érték, ahol még tökéletes a hangminőség és stabil a rendszer. Ha zenélni szeretnénk mindenképpen olyan hangkártyát válaszunk, amihez van megbízható lehetőleg gyári ASIO driver. A Sound Blaster Live- hoz megbízható ASIO driver letölthető ingyen innen, és a hozzátartozó infók is megtalálhatók, ugyan ezen az oldalon."

[link]

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#3739) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Nos, nem akarom elkiabálni, de úgy látszik kínomban rájöttem mi a hiba: ezeknek egyszerűen TÚL ERŐS volt a bemeneti jelszint. A Line in hangerő csúszkát (a windows panelen) levettem minimumra, majd ráböktem a felfelé nyíl billentyűre úgy ötöt - közben fortyogtam magamban, hogy ez tuti nem lehet gond -, ettől kb. 2 pixelt moccant felfelé a csúszka.
Így hirtelen megszűnt a feedback meg a többi nyavalya, és úgy tűnik a progiban a hangerőt is be tudom lőni, hűha.

A késleltetéssel nincs gond, az ASIO buffer most 120 samples-re van állítva, egyelőre jónak tűnik, nincs recsegés-akadás, király. :D

(#3923) Itome válasza Pityusz76 (#3921) üzenetére


Itome
tag

Én is használtam a 2-t, de nekem az op. rendszerrel voltak bajai. win7-et már nem kedvelte.
Mondjuk az első használat után rá is jöttem, hogy nem szabad erőltetni az ilyen progikat, mert nem tudja szimulálni úgy, mintha valódi erősítőn és effektel próbálnád a hangszered.

Úgyhogy, szerintem inkább felejtsd is el az ilyeneket.

(#4002) Kidus


Kidus
őstag

Nyomjatok, akit erdekel :)

"Sziasztok!
Licitáljatok Jamie gitárjára és segítsetek gyerekeken, ahogy Jamie is
csatlakozott az "Underground - Lakáséttermek a gyerekekért!"
kezdeményezéshez, mely célja, hogy a Gyermekétkeztetési Alapítványt
támogassuk. Ennek keretében lehet a felajánlott gitárra is licitálni az
alábbi oldalon keresztül.

Záróbuli augusztus 5-én lesz, a Kobuci Kertben, ahol ahol a koncertek
és sütögetés mellett, az Underground kezdeményezéshez csatlakozott két
vendégünkkel, Székely Bulcsú olimpiai bajnok vízilabdázónkkal és Jamie
Winchesterrel is találkozhattok! A relikviákat a záró bulin lehet
átvenni a két felajánlótól. A Kobucis estét jótékonysági grillezéssel
(a befolyt összeg a gyerekeket segíti), – támogatónknak hála – Pöttyös
rudizással, és underground-koncertekkel tesszük izgalmasabbá. Fellép a
Grabanc, a String Theory és Jamie Winchester!

De a legfontosabb, hogy bárki csatlakozhat, ha jelentkezik és megszervezi a saját "házi-éttermét"!

Az ügy elérhető a Facebookon is és kérünk titeket, hogy tegyétek ki az üzenőfalatokra is!"

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#4428) Daweee válasza X2N (#4427) üzenetére


Daweee
őstag

Lehet hogy nem hülyeség amit mondasz, ha több pénzem lenne a dologra, elgondolkodnék azon a Peavey Windsor fullcsöves fejen ami hétről hétre egyre olcsóbban van fent gitárshopon (most épp 75-nél jár :DDD ) elvileg nagyon hasonlít a JCM800-hoz a hangja. Árban is még éppen beleférne, de akkor ahhoz még kéne láda is, különben nem túl használható, meg amúgy is még kevésbé mobil mint egy nagy kombó... Fullcsöves kombót meg nem nagyon találok az árkategóriában, végül is lehet hogy ezt az utat mindenkinek végig kell járnia :F

(#5268) Eastman válasza csdm (#5260) üzenetére


Eastman
őstag

Ha még otthon vagy és nem zártad le a prezentációd egy érdekesség:

A Jurassic Parkban van egy jelenet, mikor a T-Rex közelít a terepjáróhoz amiben hőseink ülnek rettegve. Van a jelenetben egy pohár víz, amely szinte szabályosan rezeg a hüllő léptei hatására. Sokáig tanakodtak a készítők, hogy hogyan is oldják meg ezt a képsort. Végül is a tökéletes hullámok keltéséhez a gitár fizikáját hívták segítségül. :)

Közben megtaláltam a részletes sztorit is:

One of the most difficult gags in the film was the vibrating glass of water caused by T-rex's footsteps. Spielberg got the idea for this shot when he was in his car listening to Earth, Wind & Fire, and his rear-view mirror started to vibrate because of the bass rhythm in the song. However this shot proved to be very difficult and they had no idea how to achieve the perfect circles. But Lantieri managed to figure it out the night before the shot. He put a glass of water on top of a guitar and plucked the string and the result was perfect. On the day of the shot, guitar strings were put inside the car and a man on the ground plucked the guitar strings to achieve the effect. Forrás.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5756) Womb válasza Szten Márs (#5755) üzenetére


Womb
senior tag

Igen, ezek irányáras gitárok. Legalábbis gondolom...
Ha a linkelt csókák nem engednek, nem fogják tudni eladni a cuccukat, ha az új ára 77 a gitárnak.

Az eladó, a Hangmester fórumon van már évek óta, megbízható a srác, 75-ért hirdette irányban, de nem igazán kapkodtak utána. A mostani ajánlata már korrekt, és érthetőnek is mondható, ha pld egy japán Ibanez Rg-t már kap az ember 100-ért.

Pár kimásolt hirdetés a fórum, Vintage topikjából:

2011-05-02 22:25 | #9171
Eladó Vintage V100 IT Les Paul szép állapotban, nagyon minimális esztétikai hibákkal, ÁLLAT hanggal! Kizárólag anyagi okok miatt lett eladó.
55 000 Ft fix
-------------------------
V100 fehér garis eladó
50 ezer
vas megye
0630 910 6370
nemjoc@gmail.com
-------------------------
Eladó Vinate V100 BB szólógitár, hibátlan, szinte gyári állapot, kb 3 éves, karcmentes.Kipróbálható Szombathelyen és Veszprémben.
Adok hozzá straplockot, és Veiger minőségi puhatokot!
60e ft
badrian250[kukac]gmail.com
Csere nem játszik!
---------------------
Sziasztok!

Eladóvá vált a Vintage v100WR gitárom (wine red-vörös szín, mini humbucker)
Ha jól emlékszek 4-5 éve lett vásárolva, második tulaja vagyok(papírját hirtelen nem találom).
Elektronilag rendben van, sérülése nincsen, de az aranyozott részek egy kicsit kopottak a húrlábnál.
Sajnos a bundok nem tökéletesek; egy húrcsere, és talán egy nyakbeállítás is ráférne.
A gitár Szegeden van, de vonattal személyesen elviszem a nyugati pu.-ig.
Jár hozzá egy rockbag puhatok.
Irányár: 50 000 Ft (ha ennyiért elviszed adok hozzá egy masszív, álló hercules gitár tartót)
Képeket megpróbálok szerdáig felrakni, addig is ha van kérdésetek írjatok ide: burny13 kukac gmail.com
(ugyanitt eladó egy Marshall mg15dfx gitárkombó, és a fent említett gitártartó)

------------------------

[ Szerkesztve ]

(#6064) Eastman


Eastman
őstag

Szegény Les Paul meg forog a sírjában annyi távolkeleti "csoda"gitárnál emlegetik őt.

Olyan mintha minden OS-t windóznak hívnánk.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6079) Womb válasza Atticus85 (#6071) üzenetére


Womb
senior tag

Próbálj attól elvonatkoztatni, hogy a rockzenében csakis műfajspecifikus hangszerek, és hardverek vannak.
Nézd, BB. King öreg blúzer, mégis néha Gibson Flying V-n osztja a zenét. Vén néger flying V-vel, mint Lenny Kravitz, vagy Michael Schenker?

Írtak itt már véleményt EMG-ről, egyéb pickup-okról, gitárokról. Gondolom ahány vélemény, annyiféle stílusban mozognak itt a srácok, de sehol nem olvastam arról, hogy ez erre jó, az meg csak arra.
Mint mondtam, vannak irányelvek, amik segítenek az eligazodásban. Ilyen pld az aktív EMG pickup (legyen mondjuk a 81-85), amit általában a keményebb zenékhez ajánlanak, de ezen kívül gyakorlatilag bármire. Slayer-es Hanneman, Winger-ös Reb Beach mindketten aktív cuccal játszottak. Az egyik hajmetál, a másik durvulat a javából.
Mondjuk jazz-ra talán nem ajánlanám, mert a tisztája elég hulla :)
Sokat használtam én is 81-est hídnál, jó cucc.

(#7067) Inv1sus válasza Szten Márs (#7066) üzenetére


Inv1sus
addikt

Igen, én is lemondtam inkább róluk úgy 3-4 perce. Gyanús ez a csend körülöttük. A hozzá nem értők meg nyilván bármit jónak találnak...

Tudom hogy elvileg nemrég lezártam a kérdezősködésem, de! ;]
Íme a három újabb kérdésem a szakik felé:

1) "Hát én immár kit válasszak..."

- Washburn WIN-14B
- Cort CR-50 BK
- Epiphone Les Paul Special II, White
és egy kakkuktojás, mert nagyon tetszik:
- Cort G-200 BK

2) Lehetőleg szeretnék metálos hangokat kicsalni a gittyóból. Miket kell beszereznem ehhez?
Ha jól látom, lehet közvetlenül olyan erősítőket venni, amikbe ez bele van építve.

3) Várhatóan felvételeket szeretnék készíteni, mert régebben szereztem zenéket is. Miket kell tennem annak érdekében, hogy a lehető legzajtalanabb felvételek születhessenek meg?

Ezután már tényleg nem bántalak titeket többet. ;]

Köszönöm a türelmeteket! :R

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7206) matyi94 válasza izomhod (#7205) üzenetére


matyi94
senior tag

A mikrofon monitoring funkcióját kapcsold be a windows felvevőeszközök menüpontjában.

Legyen szép napod!

(#7284) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Hmm... Most XP alatt vagyok, itt így van beállítva, vasárnap megnézem mi a helyzet Win7 alatt, ha kell. Nálam ez van az AT3-ban, így megy (bár mivel ez nem egy erőgép, érezni a latency-t, kb. 15 ms) :

[ Szerkesztve ]

(#7365) NeoPampalini válasza Inv1sus (#7362) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Kicsit off topik, de még elbírjuk...??

Megpróbálom összeszedni, hogy mit és hogyan állítgatok, attól függően hogy vonalból csak szórakozom miközben mp3 szól, vagy felvétel is lesz.

Először is, kapcsold ki a vonalbemenet monitorozását, Win7 hangerőbeállításnál:

Mivel még mindig fogalmam sincs, milyen oprendszer, milyen hangkártya, satöbbi van nálad, előrebocsátom, hogy az én gépemben a fantasztikus Realtek HD Audio nevű csoda figyel az alaplapon, ergo a beállítás egyes részei a kártya saját szoftverében történnek + ráadásnak Win7!

I., Mp3 kíséret

Nem nagy kunszt, viszont KELL hozzá a Realtek HD Audio Managere! Szóval, megnyitod, és:

A trükk annyi, hogy az alsó csúszkán (playback) feljebb kell venni a hangerőt. Voila, hallod magad késleltetés nélkül. Örö bódottá!

II., ASIO, felvételhez, satöbbi

Ez már kicsit érdekesebb dolog volt, mert nekem elsőre az úristenért sem sikerült 1-2 dolgot beállítani (köszönjük, Win7! ). Telepítsd az ASIO4ALL-t, aztán indítsd el pl. az Amplitube-ot, vagy bármi egyebet ami ASIO-val bír működni. Nyisd meg a program audio beállításait, és onnan az ASIO drivert. Ahhoz, hogy minden jól szóljon, valahogy így kellene tudnod beállítani, különös figyelemmel az INPUT és OUTPUT csatornákra!!!

Ha ilyen hülye nevű input aktív, hogy CD meg ilyenek, az gáz, mint ahogy az is, ha a vonalbemenet (line in) mellett piros X van!!!

Még egy dolog, FONTOS: ha ASIO-val szórakozol, a HD Audio managerben a bemenet playback sávját halkítsd le, és felette, a recording volume piszkálásáva állítsd be a kívánt hangerőt!!!

Óriási szerencsével nem kell mást piszkálni, és minden elsőre sikerül. A fenti ASIO beállítással gyakorlatilag hallhatatlan a késleltetés, teljesen használható.

[ Szerkesztve ]

(#7370) Inv1sus válasza NeoPampalini (#7365) üzenetére


Inv1sus
addikt

Nagyon szépen köszi, majd holnap megpróbálom. Egyébként nekem is Win7-em van meg Realtek HD audióm. :U

benedekco:
Én is csak nemrég olvastam, hogy földeltbe kellene dugni a gépet, de hát két éve nem abban van. :D Kipróbáltam, hogy földeltbe dugom az egész hóbelebancot, de nem hallottam különbséget a felvételben.

Eastman:
Tisztában vagyok, hogy csak az elektro-akusztikus gitárokkal lehet felvenni, de... nyah,. nah jah néha én se tudom már, hogy mit akarok.
Nem akarom elvezetni elosztóval, mert így is néha majdnem elbukunk abban, ami Már itt van. (ilyenkor télen egy szobába összeköltözünk így olcsóbb a rezsi. :((( )

+

Ma sikeresen rájöttem hogy félreértettük egymást anno, amikor a húrlábak magasságáról kérdeztelek titeket. Én a húrok alatti nagy csavarokat lazítottam ki, aminek hatására a húrláb távolódni kezdett a gitártesttől. Ma találtam egy mini imbuszkulcsot a készletbe és nem tudtam rájönni, hogy mihez való, míg meg nem néztem egy videót.

Tehát a húrlábat rögzítő csavarokat lazítottam ki eddig.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7377) Gyick válasza benedekco (#7376) üzenetére


Gyick
őstag

pci vagy pci-e kéne,meg olyan ami megy win7 64bit alatt.

(#8165) raven12 válasza Gyick (#8162) üzenetére


raven12
senior tag

Örülök, ha tetszik! :) Ami a cstlakozót illeti, elvileg tökmindegy, kb mindegyik ugyanolyan, ettől nem szabadna. Nem lehet, hogy a procid miatt? Nekem volt olyan amikor XP megkergült (vírus, lelakottság) és a procihasználat állandóan az egekben volt és berecsegtette GR5-öt, de nagyon. Win7-tel nincs ilyen problémám. Procihasználatnál ha piros színbe ugrik, az azt jelzi, fent jobb oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#8204) kozeposztaly


kozeposztaly
csendes tag

Tisztelt szakértő hölgyek és urak,

Rettenetes problémával küzdök.
Az elektromos gitáromat próbálnám számítógéppel összelőni úgy, hogy azon tényleg elektromos gitár hangokat halljak. (tehát olyan effekteket mint distortion és hasonlók )
- gitár out -> szg line in OK
- Win Hangerő:
- Playback control: Line in enabled, Microphone disabled
- Record control: Line in enabled, Microphone disabled
- sem a Revalver, sem a Guitar FX, sem a Guitar Rig-ben nem tudok előcsiholni igazi fémes hangzást, max a felerősített "akusztikus" hangok hallhatók (tehát a gép így egy kezdő ampként funkcionál)

Tehát a fentiekből azt gondolnám, hogy a gépem látja a gitárt, de a programok ami pluszt adnának, na pont azt nem kapom meg... Jah, és természetesen próbáltam line-in helyett mic inputtal is :(

Segítsetek, mert elfogytam az ötletekből, s kicsit kilátástalan a dolog... :O :W
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#8230) Gyick válasza kozeposztaly (#8229) üzenetére


Gyick
őstag

Én a creative hangkártyákat nem preferálom,még win7 alá is sincs normális support azt mindjárt itt van a win8.

(#8272) izomhod válasza Plazmacucci (#8271) üzenetére


izomhod
senior tag

Download Reason (6.0.2)
Windows, 3.5 GB

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ ;)

de végülis kevesebb, mint 6 giga :P
na este csak leszedem, megnézem

[ Szerkesztve ]

(#8548) benedekco válasza Plazmacucci (#8543) üzenetére


benedekco
addikt

Ja igen. 9V-os elemmel csinálja ugyanúgy.
A gityó továbbra is a ez Squier Bullet Strat.
Amúgy ha az E-MU-ba dugom akko is tiszta. Ha közelebb vagyok a géphez akkor természetesen már a wincsi kerregések beleciripelődnek, de 2m+-al már nem.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#9618) benedekco


benedekco
addikt

Hali újra!

Ha van itt valaki aki fülre szokott számot leszedni akkor milyen lejátszóval szokta ezt tenni?
Nekem a winamp egy kicsit kezd kínszenvedés lenni. Leszedtem hozzá egy DSP plugint (pacemaker) amivel lelehet lassítani, hogy a pitch ne változzon, de a winamp az idő csúszkája elég pici így nehéz pontosan a megfelelő időpontra ugrani, illetve néha jó lenne, ha egy kiválasztott szakaszt ismételne csak.
Amúgy lehet, hogy csak valami jó plugint kéne szereznem ehhez is... de nem igazán találtam használhatót.
Gondoltam hátha küzdött valaki hasonló problémával, és megoldotta.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#9619) Enton válasza benedekco (#9618) üzenetére


Enton
addikt

Ha nagyon egy fix részlet érdekel egy számból akkor audacity-vel kivágom és mehet vissza winamp-ba.
Ha tekergetni akarok pontosan akkor médiaplayerclassic-ba vele, széthúzva az ablakot már lehet kattingatni mint állat.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#9831) Thor92 válasza izomhod (#9829) üzenetére


Thor92
csendes tag

köszönöm! és milyen programmal? (lehetőleg egyszerű, könnyen kezelhető) windows hangfelvevőjével majomkodtam, de ha bedugom mikrofonbemenetbe, nem vesz fel semmit,csak a hangfalból hallok valami halk recsegést

(#9867) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Valaki tud 64 bites Win7 alá hangoló progit? AP Guitar Tuner sajna nem játszik. :(

<< Heimdal >>

(#10217) 98bja


98bja
senior tag

van valami looper progi windowsra gitárhoz? Amire játszok egy pár ütemet amit ismételget és tudok rájátszani.. :)

(#10358) ng0ofy válasza izomhod (#10356) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Az elején jól indult, csak kicsit monotonul, de aztán ami jött... (: Egyébként jól csinálják, majd elfelejtik ezt a hörgés-tépés dolgot :D

Mellesleg, jobban pörög ez a topic, mint a windows 8-é, pedig ahogy állandó a társaság, jól nyomjátok :D Még szerencse, hogy tegnap idetaláltam a Chapman stick miatt.

(#10622) BluEyes válasza toth_janika (#10619) üzenetére


BluEyes
őstag

Ok.
Ha nem túl okos a kártya, akkor a win keverőben is át kell állítani a felvevő eszközt mikrofonról (ált. ez az alapértelmezett, skype,msn használatához) line-inre, mert gondolom oda dugtad a gitárt. A lejátszó eszközöknék a line-in hangerejét húzd le nullára, különben szólni fog a natúr gitár is, az effektezett mellett.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#10630) BluEyes válasza toth_janika (#10628) üzenetére


BluEyes
őstag

Ok, kezdjük az elsején. :)
Podfarm bezár.
Gitár bedugva line-inbe.
Win keverő - lejátszó eszközök - Line-in csúszkát koppra föl - fő hangerő föl - szól-é a tiszta gitárhang a hangszórókból?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#10633) BluEyes válasza toth_janika (#10631) üzenetére


BluEyes
őstag

Hm...
Mikrofonpróba!
Mikrofon a mic-inbe dugva - win keverő - lejátszó eszközök - mikrofon csúszka föl - szól-e a mikrofon a hangszóróból?

jahh, télleg, gitáron a potik... :)

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#11085) Gyick válasza BluEyes (#11084) üzenetére


Gyick
őstag

usb-be be van dugva a zoom g2.Gyári driver fent van legujabb.A windowsban be van állitva (vezérlőpult-->hang)
lejátszás fülün a hangkártya kimenete,felvétel fülön a zoom g2.

(#11400) Gyick


Gyick
őstag

Amplitube-ot probált már vki windows 8 64biten futtatni?

(#12017) NeoPampalini válasza Gyick (#12014) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ha Windows 7, akkor a megoldás csak egy második hangkártya lesz, más nem... Vagy behúzod mp3-ban az alapodat egy másik sávra a DAW-ban.

[ Szerkesztve ]

(#12337) izomhod


izomhod
senior tag

miért van az hogy xp alatt érzi a gitárt+podot a gépem, win7 alatt meg nem?

audacityvel használom

(#12339) daredar562 válasza izomhod (#12337) üzenetére


daredar562
tag

am am ....haver guitar rig programot használ asio 2k-val és megy neki win7 alatt...

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.