Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3303) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Ha minden igaz, holnaptól én is tagja lehetek a totyiknak, legalábbis akkorra kellene megérkezni első hangszeremnek. Lelkesedés egyelőre van, segítő és gitározni tudó barát is, meg YouTube tutorial is. Későbbi cél természetesen az elektromos gitár, de először akusztikuson igyekszem elsajátítani az alapokat.:))

A szerzemény egy ilyen szépség lesz:

Cort AD870LH NAT

Ez volt a legolcsóbb balkezes gitár, amit találtunk. Mit gondoltok róla?

[ Szerkesztve ]

(#3312) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Na akkor kis élesztés a totyiknak:

Slash vs. Buckethead

Szerintem: Gunsban Slash, amúgy egyértelműen Buckethead.

(#3331) Psychonaut válasza cucka (#3329) üzenetére


Psychonaut
addikt

Aztán még a Rolling Stone Legjobb Gitárosok listájára is felkerült. U

SZERK: Eastman: privi?

[ Szerkesztve ]

(#3334) Psychonaut válasza cucka (#3332) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ugye? Én is ezt mondtam, mivel (most nem nézem megint végig) szerintem pl. Buckethead is megérdemelte volna, hogy bekerüljön. Vagy Janick Gers? Vagy Slash?...

SZERK: Kurthoz még annyit, hogy bár személy szerint nem vagyok nagy Nirvana fanatikus (egy-egy szám azért nagyon jó), az tény, hogy megreformálták a '90-es éveket, de lehet, hogy az egész rocktörténelmet.

[ Szerkesztve ]

(#3347) Psychonaut válasza máyköl (#3346) üzenetére


Psychonaut
addikt

Az alapján válassz gitárt, amilyen zenéket hallgatsz. Ha leírod milyen bandákat kedvelsz, a keleti ember megmondja a tutit. ;)

(#3355) Psychonaut válasza Eastman (#3354) üzenetére


Psychonaut
addikt

Tudom, tapasztaltabb vagy sokkal, mint én, mégis egy kijelentéseddel vitába szállnék: igenis lehet internetről jó gitárt rendelni! Mondjuk az én helyztem speciális, hiszen nekem balkezes gitár kellett, ami alig van az olcsóbb kategóriában, hangszerboltban is. Szóval keresnem kellett, és az egyik nagy zenei webáruház kínálatában megtaláltam a gitáromat: egy Cort akusztikust, ami tökéletes nekem. Szerintem szépen szól, és gyönyörűen néz ki, és ezt mások is elmondták már, ennek külön örülök. Nem mellesleg tökéletesen passzol hozzám (szerintem). Szeretek rajta játszani. :K

Úgyhogy netről is lehet jót választani, én talán azt tanácsolnám: élőben nézzenek/nézzetek meg többet, próbáljátok ki őket, majd keressetek rá, hogy neten lehet-e olcsóbban kapni. Így biztos nem nyúltok mellé.

(#3358) Psychonaut válasza Eastman (#3357) üzenetére


Psychonaut
addikt

Így is lehet... :D

(#3360) Psychonaut válasza Zebu (#3359) üzenetére


Psychonaut
addikt

Én itt kezdenék, és ajánlom pl. ezt a YouTube videót.

(#3370) Psychonaut válasza CarajoEsp (#3369) üzenetére


Psychonaut
addikt

ITT. Ingyenes házhozszállítás 30k fölött, 2 év garancia minden gityóra, és még ajándékot is kapsz (legalábbis ha tart még az akció). És szerintem az áraik is jók.

(#3372) Psychonaut válasza Skizz (#3371) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ilyenre gondoltál?

(#3385) Psychonaut válasza Eastman (#3384) üzenetére


Psychonaut
addikt

A húzós ár mit jelent?

PS. vettem végre egy hangolót. Ilyet:

(#3451) Psychonaut


Psychonaut
addikt

(#3458) Psychonaut válasza Eastman (#3457) üzenetére


Psychonaut
addikt

Volt Fesztivál, Van Halen, Les Paul. :K

(#3475) Psychonaut válasza cucka (#3470) üzenetére


Psychonaut
addikt

Beszarok, Gibson Buckethead Signature Les Paul! :Y

cucka: Most mi a gond a Les Paullal, csekély 530.000 forintért már a tied is egy példány. :P

(#3477) Psychonaut válasza cucka (#3476) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ilyen embernek jó, hogy elborult a gitárja. :))

Amúgy 4311 dolcsi. Egyáltalán nem gáz, egy "sima" Les Paul árát tekintve.

Les Paul Studio nem Les Paul. :N

SZERK:Nekem nem...

[ Szerkesztve ]

(#3479) Psychonaut válasza cucka (#3478) üzenetére


Psychonaut
addikt

Mondjuk soha nem értettem, miért ajnározzák annyira ezt a csávót. Nyilván, technikai tudása elképesztő

Ezért. Meg azért, mert írt vagy 35-40 albumot. ;)

de én még nem hallottam tőle olyan dalt/gitározást/szólót, ami ne lett volna fülsértően idegesítő.

Nekem nagyon bejön a stílusa. A Gunsban is, és önmagában is. :K

Egy sima Les Paul Studio 1700 dolcsi, ez majdnem háromszor annyi.

Les Paul standardhoz mértem. :)

Amúgy azt sem vágom, hogy a Les Paul Standard miért kerül kétszer annyiba, mint a Studio. Ugyanott készül, ugyanabból a fából, ugyanaz a hardware, mégis hol van az a nagy különbség?

Les Paul Studioval egy rocksztár sem állt színpadra. :P

Hát nem tudom, nekem még nem volt és valószínűleg nem is lesz.

Nekem sem. De ha már lúd, legyen kövér. A Studio Les Paul, nem Les Paul. :D

[ Szerkesztve ]

(#3484) Psychonaut válasza Kidus (#3483) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nahát, nem is gondoltam volna, hogy egy hölgy Bucketheadet hallgat...mindenesetre örülök neki, hogy nem csak én szeretem a Fórumon.

Chinese Democracyról nekem This I Love és Shackler's Revenge a két csúcs.
És itt térnék ki arra, hogy Fincket borzasztó gitárosnak tartom, de a This I Love szólója elképesztő.

(#3486) Psychonaut válasza Kidus (#3485) üzenetére


Psychonaut
addikt

Én még sehol sem olvastam, hogy bármiféle baja lenne, szerintem teljesen normális, a kinézet csak imidzs. De ha linkelsz pár ilyen "összeesküvés-elméletet" szívesen elolvasom.

(#3490) Psychonaut válasza Bero (#3489) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen, ezt az ajándékos dolgot én is tudtam, röhögtem is rajta elsőre. :D

(#3495) Psychonaut válasza cucka (#3494) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nekem Cortom van, akusztikus, pont ez az árkategória (AD870, 36.000), és nagyon szépen szól, csak zörög. E6 alacsonyan fekszik fel, és az első bundba belerezeg. De újrahúrozással, vagy valami kis papír alárakásával megoldható, és akkor nagyon pöpec kis gitár. :K

(#3497) Psychonaut válasza cucka (#3496) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ez a két dolog nem mond ellent egymásnak?
:N Szerethetem a hangját, nem? Pl. D-nél nem is pengetek E6-ot, tökéletesen szól.

Ha azért zörög, mert túlságosan mély a nyeregnél a bevágás, akkor a papíros módszer jó lehet.
Azért zörög. :K

SZERK: D, mint akkord.

[ Szerkesztve ]

(#3504) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Kinek mi a véleménye a Guns új szólósáról, DJ Ashbáról?
Sweet Child O' Mine

(#3506) Psychonaut válasza X2N (#3505) üzenetére


Psychonaut
addikt

Tehát nem nézted meg a videót...
Chinese Democracy 2008-as, kellene új album? :)

(#3508) Psychonaut válasza X2N (#3507) üzenetére


Psychonaut
addikt

Azt tudod, hogy már ezen sem az eredeti Guns felállás játszik...

(#3510) Psychonaut válasza X2N (#3509) üzenetére


Psychonaut
addikt

Buckethead egy Isten, ha kicsit visszaolvasol, találsz tőlem őt istenítő postokat. Személyes kedvenceim a Welcome to Bucketheadland és a Big Sur Moon.

(#3513) Psychonaut válasza cucka (#3512) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hát 3 gitárossal nem is nagyon lehet másképp, elvégre ha maradnának a klasszikus lead-rhythm felállásnál, akkor valaki egyáltalán nem játszana. Márpedig szerintem mindhárom gitárosuk nagyon jó.
Legalábbis sem Thalt (Bumblefoot), sem Fortust, sem Ashbat nem tudnám jó szívvel kihúzni a bandából.

SZERK: amúgy gondolom Axl találta ki.

[ Szerkesztve ]

(#3515) Psychonaut válasza cucka (#3514) üzenetére


Psychonaut
addikt

Gilby Clarke még belefér, vagy már ő sem?

Amúgy kicsit le vagy maradva, Bucketheadet 2003-ban kirúgták, helyette jött Bumblefoot.
A mostani felállás gitáros posztokon: Richard Fortus, Ron Thal (aka. Bumblefoot), DJ Ashba

(#3517) Psychonaut válasza cucka (#3516) üzenetére


Psychonaut
addikt

De most 2009 van, nem tudsz kibújni a válaszadás alól... ;]
Segítek...

A rajongók hogyne tudnák, ki az aktuális gitáros, nézz csak rám. :D

A dalszerzők...hát igen, ez jó kérdés, Izzy kiválása elég rossz volt ebből a szempontból, de a Chinese Democracyn több számnak is nagyon eltalálták a szövegét.
Az album hangzásával megint nincs gondom, bár nem kedvelek minden számot, de szerintem egy hard rock bandának valahogy így kell szólnia a 21. században.

Amit a névvel csinál, megítélés kérdése, nekem eleve antipatikus volt az, hogy már az elején kisajátította magának a nevet, majd 2003-ig stabilan rombolta a renoméját (kivéve a 2002-es évet, meg a Rock in Rio-t 2001-ben), de szerintem a C.D. jó lemez lett, a turnán meg jobban énekel mint vártam.

SZERK: és ha már cseles kérdések: Matt Sorum? :P

[ Szerkesztve ]

(#3519) Psychonaut válasza kaoszpapja (#3518) üzenetére


Psychonaut
addikt

messze van egy led zeppelin-től vagy egy black sabbath-tól, esetleg egy uriah heep-től
Ez egyéni megítélés kérdése, szerintem mindháromnál jobb, szerinted egyiknél sem.

De azt azért ne mondd nekem, hogy (bocsásd meg, hogy nem linkelek) a November Raint, az Estrangedet, a 14 Yearst, a You Could Be Minet, a Don't Cryt, a Comat, a Civil Wart az Appetite adta el, mert nem...

slash játékáról meg annyit, hogy nagy tudása van meg technikás meg minden
Szerintem inkább érzelmesen játszik, annyira nem technikusan, de ez megint magánvélemény. Amúgy én sem vagyok Slash fanatikus, de elismerem az ikonikus jelentőségét.

(#3522) Psychonaut válasza Daweee (#3521) üzenetére


Psychonaut
addikt

de Adler lecserélése még szerintem nem voolt akkora érvágás

Ebben egytértünk, de:

Axl ... miatt ment szét a banda (most Adler drogproblémáitól eltekintve)

Ne viccelődjünk már, Adler drogproblémáinak köze nem volt a banda széthullásához. Szerinem. Slash rengetegszer volt elvonón, Duffal együtt legalább a Jack Daniel's félévi bevételét elitták, Axl betépve volt a stúdióban az UYI felvételeinél...a Guns olyan szinten balhés banda volt, hogy hihetetlen, egyszerűen élték a nagybetűs Rock N' Roll-t.
Ezen mindig is nevettem, hogy Adlert a drogproblémák miatt rúgták ki (igen, tudom, hogy ez a hivatalos magyarázat)...

de véleményem szerint ő akkoris egy gép

Azért vannak érzelmei, de ezt inkább a saját számaiban láthatod/hallhatod, "tribute" gitárosként valóban nem játszott olyan érzelmesen, mint Slash. De kétségkívül rendkívül egyénien.

R.I.P. Guns N' Roses

Én még nem temetem őket.

[ Szerkesztve ]

(#3528) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Na, akkor sorban:

X2N: Hát igen, a Lies még eléggé lázadó korszakukban született, nem csoda a nyers hangzás. Akkoriban még mindent le akartak rombolni, még annyira sem voltak normálisak, mint később.

Dawee: Adlernek nem tudom, miért kellett mennie, szerintem leginkább azért, mert nem bírta a tempót, a hírnevet. Folyamatosan koncertek, reflektorfény, ami elől még inkább a drogokba menekült - ami szerintem még tartható lett volna, mert ugye a Gunsban senki nem törődött ilyesmikkel - csak a koncertek kivették az erejét. Hangsúlyozom, ez szigorúan a saját véleményem.

cucka: Nem, ez nem a minimum. Attól, hogy k*rva sok ideje készül egy lemez, még nem feltétlen lesz jó összhangzása, bármennyibe is kerül. Egy lemeznél persze a beleölt pénz és idő is számít, de a kettő együtt sem képes ZENÉT alkotni. Szerintem az sok dolgot elmond, hogy bár a lemez készítése közben is változott a lineup (sőt, két elég különböző gitáros váltotta egymást: Buckethead-->Finck), de ennek ellenére sikerült hangzásvilágban teljesen egységes, egyedi és jellemző korongot létrehozni. Szerintem ebben nagy szerepe volt Axlnek és Dizzynek, és ezt nagyon tisztelendőnek tartom. Ahogy azt is, hogy a gitárosok képesek voltak így együtt dolgozni, különböző habitusuk ellenére.
Az meg hab a tortán, hogy képesek mindezt a teljesítményt egy turnén is nyújtani (ne felejtsük el, 2 év teljes kihagyás után!).

És a Tribute to Freddie Mercury tényleg csodálatos, talán ez a dal a kedvencem arról a koncertről.

Kidus: Ti mázlisták! 2 tokyoi koncert DVD?? :))
Amúgy jellemző, a távolt-keletiek megint többet kaptak a jóból: Osakában 33 számos koncertet adtak, olyan számokkal, mint a Nightrain, sőt, eljátszották a Whole Lotta Rosie-t is...
Nem is értem, miért nem akarod csekkolni az új felállást...a végén még egy 2010-es koncertre is befizetsz...illetve nem te, tiv.

[ Szerkesztve ]

(#3530) Psychonaut válasza Kidus (#3529) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ez sajna nem valószínű, Axl Osakában úgy konferálta fel a Sorryt (amit ugye sokak szerint Slashnek írt), hogy "No, this song is not about somebody I used to know" :O

[ Szerkesztve ]

(#3658) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Valamilyen gyártó gyárt Mockingbird formájú gitárt? 100k-ig bezárólag, balkezes kellene, mert nem szeretnék áthúrozással bajlódni.
Nem aktuális még, csak érdekel.

(#3662) Psychonaut válasza Eastman (#3660) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen, ezt tudtam, de ez már nagyon drága, abszolút esélytelen. Már a 100-at is kicsit soknak találom, de az "okosok" azt mondják, hogy az alatt nem nagyon van "élvezhető" villanygityó.

UI: amúgy pirosat semmiképpen nem vennék, inkább natúr az ami bejön. 4. oldal.

(#3664) Psychonaut válasza cucka (#3663) üzenetére


Psychonaut
addikt

Csak a szín miatt mutattam, amúgy fogalmam sincs. :D
Amúgy a második megállapításoddal meg teljesen egyetértek. A két másik szívem csücske az SG és a Les Paul.

(#3671) Psychonaut válasza Eastman (#3667) üzenetére


Psychonaut
addikt

Na jól van, kénytelen leszek megtanulni programozni, arra fizetnek a legtöbbet. :))
Viccet félretéve előbb gitározni kellene megtanulni, ez a fránya kottaolvasás meg lassan megy az ember fejébe.

(#3675) Psychonaut válasza cucka (#3672) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem, de magántanárra nincs pénz, zenesuliban pedig nagyon rendes tanárom van, aki tanít bármi mást is, HA leadta az anyagot előtte. Amibe beletartozik a kottaolvasás is. Legalább a szolfézst kibekkeltem.

Amúgy meg szerintem is hasznos megtanulni, mivel most komolyan elhatároztam, hogy megtanulok zenélni. Későbbi tervekben szerepel egy banda is na ja, 16 évesen vannak tevrei az embernek, saját számokkal, amihez nem árt egy közös nyelv.

SZERK: amúgy neeeemiiiis metálgitár...hard rockhoz is simán jó.

[ Szerkesztve ]

(#3678) Psychonaut válasza cucka (#3677) üzenetére


Psychonaut
addikt

Viccelsz, már csak egy énekes kell és megvagyunk, igazából rám várnak. :))
És tudnak kottát olvasni.

SZERK: off

[ Szerkesztve ]

(#3681) Psychonaut válasza cucka (#3680) üzenetére


Psychonaut
addikt

:P

(#3701) Psychonaut válasza Daweee (#3700) üzenetére


Psychonaut
addikt

Szerintem korrekt teljesen...

(#3726) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Szten Márs: Az az ipari hulladék kategória. Én olyan "olcsó" kategóriára gondoltam, ami már jól is szól, nem csak jól néz ki.

Amúgy a Z44 sincs kizárva, csak tudtommal nincs balos változata.

(#3729) Psychonaut válasza Szten Márs (#3727) üzenetére


Psychonaut
addikt

De ez metálgitár. :P
Én eleve csakis hard rock vonalon mozgok, így a választék leszűkül kb. 3 gitárra. Les Paul, SG, Mockingbird...

Amúgy nekem csak gitárra kell majd a pénz, kapok egy kicsi erősítőt gitáros havertól, szóval azzal nincs gond (egyelőre).

Daweee: jól is szól, erről biztosíthatlak. Hallgattam már pár órát. :))

[ Szerkesztve ]

(#3731) Psychonaut válasza Szten Márs (#3730) üzenetére


Psychonaut
addikt

Na ja, ez mind metál... :))
Részemről maradok inkább ennél.

Daweee: nem.

[ Szerkesztve ]

(#3734) Psychonaut válasza Szten Márs (#3733) üzenetére


Psychonaut
addikt

Tényleg nem semmi.

(#3750) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Megtanultam a Nightrain intro riffjét. :)

(#3752) Psychonaut válasza Szten Márs (#3751) üzenetére


Psychonaut
addikt

Gyönyörű az a Z4x sorozat, csak lenne balosban...

(#3754) Psychonaut válasza Szten Márs (#3753) üzenetére


Psychonaut
addikt

M520 vagy kicsivel alatta. :K (60-80 között)

(#3756) Psychonaut válasza Szten Márs (#3755) üzenetére


Psychonaut
addikt

58, ja. :K

De azért egy Vintage szebben szól. +1

(#3758) Psychonaut válasza Szten Márs (#3757) üzenetére


Psychonaut
addikt

Még nem, de úgyis csak nyáron lesz aktuális, szóval ráérek. :K

(#3762) Psychonaut válasza Daweee (#3761) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nekem is szokott néha felfele hangolódni...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.