Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1467) St1 válasza Horney (#1465) üzenetére


St1
csendes tag

Köszi! Yamaha: http://discountave.net/egyaelgu.html
Sajnos még teljesen kezdő vagyok, így nem tudom igazán mi alapján válasszak. Egyenlőre valahol szeretném elkezdeni, azaz veszek egy gitárt és ismerkedek, gyakorolgatok. Befolyásoló tényező a havi 75e-es fizum... Vmint tartok attól, hogy veszek valamit, ami zúg-búg szenvedek egy sort és elkaparom mérgemben...
Árkádia merre van? Nem a Keleti mellett?

''Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény. Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van... És ne is legyek kemény?''

(#1478) Dominator


Dominator
aktív tag

Kellene egy kis technikai help. A problémám a következő: a gitáromnak alapjáraton van egy kis zúgása, de ha hozzáérek a húrokhoz, az ezekkel érintkező bármelyik fém alkatrészhez, vagy az öt állású kapcsoló fém részéhez, vagy a jack-dugóhoz, akkor egy kis pattanás hallatszik és a zaj elnémul. Valakitől azt hallottam, hogy WD40-nel kell kezelni a gitárt, de pontosan hol? Csak annyit tudok, hogy valamelyik forrasztást. Egyébként egy strato másolatról lenne szó. Először arra gondoltam, hogy az erősítő, vagy az árnyékolatlan kábel miatt van, de azoktól független, szóval tuti, hogy a gitár a bűnös.

(#1710) Kobe válasza Kephamos (#1709) üzenetére


Kobe
veterán

hangkarira nicns is rákötve a cd, sőt cd sincs benne
de továbbmenve : mindegyik ''szimulátor'' zajos valamiért, FX Box nál a legkevésbéde ott meg érzékelhető a csúszás, guitar rignél nagyon zajos, az amplitube live meg totál használhatatlan a zúgás recsegés miatt

(#1967) harry


harry
veterán

Sajnos van egy kis probléma a Crate erősítőmmel :(
Gond nélkül ment, aztán kábeleket pakolgattam, kikapcsoltam, majd mikor megint be, akkor nagyon erős búgó hangja volt (mint ha maxon járatnád). Gyorsan kikapcs, levettem equalizert, hangerőt, mindent minimumra (így elvileg nem is szól, gitár kábelt is lehúztam) de ugyan úgy zúgott. Próbaképp ráraktam egy fülest a kimenetre, akkor csak az volt aktív, de az is zúgott, majd elhallgatott - kiment a bizosíték. Nagynehezen kerestünk egy másikat, beraktam, bekapcsolom, led felvillan, majd ismét kikapcsol... Ez mitől lehet? Nem ismertek Crate szervízt, vagy hova vihetném a cuccot?
Közben találtam egy ilyet [link] majd holnap megnézem

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1989) Niquis válasza Daneeka (#1988) üzenetére


Niquis
aktív tag

Először ki kell próbálni másik kábellel és erősítővel, ha még mindig zúg, a gitárod földelése rossz. Ekkor vagy vidd vissza hogy nézzék meg, vagy hangszerben és elektronikában jártas ismerőssel forrasztasd meg.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#2003) HavocS


HavocS
senior tag

Alapzaj, na igen. Megvettem a zoom g7.1ut multit, meg a jackson ps-4 gitáromat, és zúgott, ha nem fogtam a húrokat. Érdekes, a régi gagyi samickem, meg boss mt2 együtt nem zúgott. na, egy hétre rá le lehettek földelve a lakásban a konnektorok, azóta a jackson sem zúg. Szóval az bizony csúnyán földelési hiányosság lesz.

Más: RG370 felejtős, az edgeIII vicc. Sőt, Ha tényleg használni akarod a floyd tremolot, akkor 200 ezer alatt ne is nagyon keress gitárt. Az olcsó floyd rosszabb, mintha nem is lenne. 80-100k körül vagy kifogsz egy régi használt Jackson-t (én 100-ért vettem az enyémet, jó öreg, de a húrláb elég masszív), vagy veszel egy fix hidas gitárt. Annak legalább hangkitartása lesz.
Én most a wilkinson tremoloval szemezek, satus kulcsokkal finom lehet...

(#2004) Daneeka válasza HavocS (#2003) üzenetére


Daneeka
senior tag

Akkor a kéglim a szar? :D
Majd megpróbálom, hogy nem egy elosztóba hanem egyből a falba dugom, távol minden elektromostól meg mobiltól meg stb. aztán ha úgy is zúg akkor gondolom valami villanyszerelőt hívok, hogy nézze meg a földelést a házban.

(#2039) harry


harry
veterán

Félig off a kérdés, de végülis kapcsolódik:
Bass combo dobozt (illetve általában hangfalakat) nem szokás kibélelni vmi hagelnyelő szivaccsal? Ma szétkaptam az enyémet, kicsit kipucoltam. Nem lenne jobb, ha belül kibélelném? A másik, hogy ugye a láda nem zárt, van rajta egy kör alakú nyílás hátul. De ez valóban csak egy nyílás, ilyen helyekre nem csövet szoktak rakni?
A szétszedés oka amúgy az volt, hogy amikor bekapcsoltam zúgott, recsegett pendítésnél, egy nagyot kattant kikapcsolásnál. Érdekes módon nem igazán találtam benne semmi különöset, (esetleg, hogy a hangszórónál lévő kábel, amit amúgy a hangszóró pereméhez rögzítenek, hogy ne lógjon össze-vissza, elszabadult, és mivel ezen kábelek forrasztva vannak, így lehet vmit rövidrezárt). Mikor összeszereltem ment, szóval most jónak tűnik a cucc, így már csak a belső szigetelésével kapcsolatos ötletek érdekelnek (érdemes-e egyáltalán).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3932) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Egyébként mióta hallottam gagyi erősítőt szólni, valahogy úgy vagyok vele, hogy amíg nincs legalább egy 30, de sokkalta inkább 40 csak arra, én baromi jól elvagyok elektromos nélkül is.

Bár én abszolút jól megvagyok az akusztikussal, más gondolom sokkal jobban érzi az elektromos hívását - ami a mainstream zenei ízlésemet tekintve furcsa lehet, de azt kellett megtapasztalnom, hogy nagyon más vmit hallgatni meg játszani, minden tekintetben :) Sőt, olyannyira igaz ez, hogy erősen gondolkodom rajta, hogy a következő lépés egy combosabb akusztikus lesz, nem egy elektromos. Nem tudom, a kezdeti "tetszik és tökjó, de azért majd kell valami zúzós elektromos" egyre inkább kezd "imádom, szerelem stb stb és még többet ebből"-é alakulni. Majd meglátom, ha lesz pénzem, de nagyon vonz pár akusztikus.

Na meg én vagyok az a pöcs, akitől hogy ha megkérdeznék, hogy mittudomén, fél millióból egyetlen hangszert kell választani, mit akar, akkor nem igazi Gibson Les Paul, meg nem igazi ízig vérig Fender Strato lenne az első gondolatom, hanem egy Taylor, szigorúan elektronika, sőt cutaway nélkül. Ebbe pl bele vagyok zúgva: [link] Igaz, ehhez fél misi sem kell, már megvan 380ezer körül :DDD

Na mindegy, sejtem, hogy nem túl sokakat érdekel, csak gondoltam megosztom :D

[ Szerkesztve ]

(#5481) Eastman


Eastman
őstag

Földelés OK a dugaljban (falicsatlakozóban) ? Ha nincs földelés akkor zajos az erősítő. Azt még tudd, hogy a Strat ötállású kapcsolóján az 1-es, 3-as és 5-ös állásban zúgnak a single-coil hangszedők. 2-es, 4-esben zajmentes a Strat. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5485) Printszkrín válasza oregcsóka (#5482) üzenetére


Printszkrín
senior tag

A földelés rendben van, de védőföld nincs a konnektorban.

Akkor ez a baj.

Ha hozzányúlsz a gitáron bármi fém részhez, főként a húrokhoz, akkor a zajnak nem erősödnie, hanem halkulni kellene.
Ha nincs a konektorban földelés, akkor zúgni fog.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#5490) Eastman válasza oregcsóka (#5482) üzenetére


Eastman
őstag

ezt nem tudtam, köszi. (mármint az ötállásu kapcsoló pozicióit)

...ebből a zúgásból lett a Rockzene. ;)

[link]

[link]

...majd: [link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7186) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Felvettem pc-vel a problémát.

A felvételen az hallható, ahogy folyamatosan finoman hozzáütögetem az ujjbegyem a hurokhoz és erre pattogással válaszolnak. Az erősítőn keresztül ez jobban kihallatszódik és ott zúgás is előjön.

Most kissé el vagyok szomorodva. :(

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7200) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Nos.

Bekötöttem az erősítőt a másik foglalatba és kisebb lett a zúgás kb 50%-kal (tehát tényleg nem volt leföldelve), de nem szűnt meg teljesen a probléma. Ez arra lett elég, hogy halk hangerővel gyakorolni tudjak, viszont ha egy kicsit szeretném élvezni a hangját a gitárnak, akkor már hallani kezdem a ropogást. A zúgás az még elmegy, de a ropogás az idegesítő egy ilyen éles fülűnek, mint nekem . :O

Ennél jobb földelt konnektor nincs a lakásban, fürdőszobában is ugyanolyan.

Gondolkozom, hogy egy kábelt rákötök, a másik végét meg ledobom az épület elé, ahol egy csőre rákötve beleszúrom a földbe. :(((
Esetleg gondolkozok egy di-boxon, de nincs kedvem még 10k-t kiadni érte. Az se biztos hogy megoldaná.
Viszont hallottam egy harmadik lehetőségről is, miszerint a gitárt szétszerelve és a földelési kábel átszerelésével megoldható a zaj probléma. Csak aztán nehogy agyonvágjon a gitár...

Ja és kipróbáltam ezt a gitár hangerővel való játékot nagyobb gainnel. Pöpec, így kicsit több a lehetőség a megfelelő hangzás kiválasztására. :U

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7216) Womb válasza Inv1sus (#7213) üzenetére


Womb
senior tag

A Zúgásra nekem sincs több ötletem, a srácok már mindent elmondtak, amit lehetett.
Végül is együtt lehet ezzel élni, az én gitárom is zúg egy picit...hát még az erősítőm :)

(#7217) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Nem a zúgás volt a fő problémám, hanem pattogás. Földeletlen konnektorba dugva akár dobolni is lehetne vele...
Az erősítőnek alapból van egy zaja, a gitáromnak szinte minimális. Szerintem xar, ósdi itt a földelés.
De szerintem megfogom oldani azzal, hogy egy zsinórral rákötöm a kezemre vagy a lábszáramra gitár valamelyik fémes részét.

A húrral kapcsolatban tanács? :F

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7219) Inv1sus válasza Womb (#7218) üzenetére


Inv1sus
addikt

Akkor a bandázs minek van rajta, ha így is jó lenne? :F Na mind1, ha lehet így is használni, annak csak örülni fogok, mert nem tudom mikor szerzek húrt hozzá.

Most megint tesztelgettem:
Tesztkörnyezet: Erősítő maxra csavarva

1) Az erősítőbe ha nincs beledugva a gitár, se annak a kábelje, akkor nagyon picit zúg, annyira, hogy csak észrevenni lehet, hogy be van kapcsolva.

2) Rádugom a gitár, zúg mint az állat.

3) Ráteszem a kezem a gitár valamelyik fém részére, pattan egyet, majd jelentősen csökken a zúgás.

4) Eközben ha a gitárkábel fölöslegesen futó részét az ölembe rakom, majdnem olyan lesz, mint egyes állapotában.

5) Ha a kábel az ölemben marad és leveszem a gitárról a kezem, olyan mint a 2-es állapotában

Ezt gondoltam leírom, hátha ez még vezethet a hozzáértőknél valami új tippre.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7945) _seth_ válasza Plazmacucci (#7944) üzenetére


_seth_
veterán

:D Na majd kiderül akkor,h ogy mit tud :)

2. kérdés: milyen pengetőt?

Jah ami előzőleg lemaradt: egy c.giant lett végül belőle, ami erős gyanúm alapján a híres harley benton, gyakorlatilag új darab, még a fólia is rajta van. A boundok széle még itt-ott kicsit éles de ezen majd segítek, nem fér az ujjam a húrok és a boundok közé, könnyű lefogni, bár még nincs behangolva sem de így is szép hangja van. Egy kis 10W-os erősítő van mellé, két kábel és egy puha tok. Az összes cucc gyakorlatilag új, 44e volt a szett anno, hozzám 24e-be került. Az erősítőnek van egy tipikus (ozaki hangfalaknál is ismert) alap zúgása de szerencsére halkan csak, ezen kívül szépen szól, nem recseg nagy hangerőn sem bár az is csak poros de szintén új cucc.

Az említett korg pedig majd kiderül, hogy mit tud, gyakorlatilag ezek a cuccok kb annyit érnek majd 1 év múlva is mint most... nem olyanok mint egy mobil :)

Mindenből vehetnék jóval drágábbat is de mint írtam ne célom egy vagyon költeni egy olyan hobbira amit még nem is ismerek és lehet, hogy meg sem tetszik végül. Bár eddig tetszik, a gitárt könnyű kezelni, kézreáll. Párom szerint is szép a hangja és könnyen lehet játszani rajta, ő klasszikus gitáron tanult zenesuliban.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8037) _seth_ válasza izomhod (#8033) üzenetére


_seth_
veterán

Értem, na ha majd ismét kell valami megnézem ezeket is :)

A szentannába amit adtak jack kábel hát nah... zúg mint a fene na de 990-ért mit is lehet várni? Azért épp nem ezt de mint kiderült vennem kell majd egy igazán jó jack kábelt, amit a gitárhoz kaptam nem rossz de abban is van egy minimális zúgás ez az új ellenben kiifejezetten hangos.

X2N-től meg is érkezett a digitech rp80-as, tuti kis cucc, így már végre szépen is tud szólni a gitárom :)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8219) BluEyes válasza Bencsizy (#8218) üzenetére


BluEyes
őstag

Szingli vagy humbucker pickup? A single sok disznóságra képes, de egy humbinak nem illik így zúgnia.
Egy másik kábellel tennék egy próbát a szervíz előtt.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#10389) Eastman válasza X2N (#10388) üzenetére


Eastman
őstag

Egy jól összerakott cuccnál nem szabadna semmilyen zajnak lennie akármilyen gain-en.

Ezek szerint Stratód még nem volt. :) Strat + Marshall fej a ládájával. Mindennél jobban zúg, de végülis úgy született a Rockzene.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10637) toth_janika válasza BluEyes (#10636) üzenetére


toth_janika
őstag

irdatlanul gerjed, és zúg... de vmi mintha lenne:DDD

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#10640) toth_janika válasza BluEyes (#10638) üzenetére


toth_janika
őstag

Hát nagyon úgy tűnik, hogy ez az alaplapi kártya nem szeresse a gitárt... Lehúztam, amíg kitisztult a hang, de nem tisztult ki... folyamatosan ment a zúgás...
Gyorsan újrahúztam a drivert... na most már a mikrofon nem ad jelet... a Line-In-ben meg csak zúgás van...

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#11236) sajtee válasza Szten Márs (#11235) üzenetére


sajtee
senior tag

Nem tudom, lehet, hogy nem ez a neve. A felső kettőt hüvelykujjal, az alatt levő kettőt mutatóujjal, alatta középső, majd az e-t gyűrűssel. Lehet, hogy ez így nem jó.

Az "összecsippentést" próbálgatom, tetszik, ahogy néha beleteszek egy kis mélyet.

Felvettem egy 4 perces anyagot, de nagyon szhar lett, az egyik számot el is felejtettem útközben, meg eléggé zúg, megpróbálom máshonnan venni.

(#11475) McCann válasza Peethy (#11474) üzenetére


McCann
tag

A humbiknál hogy két single coil van egymással szemben összeépítve, hogy kioltság egymás zúgását (hum-bucker :)), általában vastagabb, teltebb hangja van, a strat hang csilingelős.

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#12184) 98bja


98bja
senior tag

Sziasztok!

Màr nagyon rég jàrtam itt, biztos sokmindenről volt szó.
Most egy kérdésem lenne.
A Vox VT20+-os kombóm valami elképesztő hangosan búg/zúg. Amikor gitározok néha a zúgást jobban hallom mint a gitárhangot.. nagyon zavaró tud lenni. ha az effektel együtt használom (zajzárral) akkor is és ha csak simán rádugom a kombóra akkor is.. ötletek? :S

(#12192) blackmacs válasza 98bja (#12191) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Szerintem arra gondolt hogy általában a kombókat földelt konnektorba kell dugni,ha nem amiatt zúghatnak.
Ha abban használod és még csak most jött elő a zúgás akkor más baj van.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#12197) blackmacs válasza 98bja (#12195) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Földelt a konnektorod amit használsz?Ha nem,akkor próbáld ki egy földeltben ha nem zúg,akkor az a baja,ha igen akkor nem tudom.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#12200) 98bja válasza nesa (#12199) üzenetére


98bja
senior tag

Nemtudom de a másik erősítő (10watt kb 10ezer forint) meg egyáltalán nem zúg..

(#12216) blackmacs válasza 98bja (#12200) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Nesa-nak igaza van!Arról kellene meggyőződni hogy tényleg földelt e a konnektor.Azt csak úgy tudod ha leveszed és elvileg 3 szál vezeték kell hogy legyen bekötve,a földelés hivatalosan zöld-sárga színű ha szakszerüen lett bekötve.Előfordul hogy utólag amilyen színű éppen van azt teszik földelésnek.Még egy lehetőség hogy otthol végigpróbálod az összes földelt konnektorban,ha mégis zúg és be van kötve ténylegesen a földelés,akkor az erőlködőd a ludas.Komoly baj nem lehet,lehet csak elfáradt egy kondi vagy ilyesmi,előfordul hogy egy két alkatrész még ha minőségi is hamar megadja magát.Ha viszont az erőlködő a hibás azt szakemberrel javíttasd!
Esetleg garis még a cucc?

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#12218) BluEyes válasza 98bja (#12195) üzenetére


BluEyes
őstag

Neem az elejétől fogva hallani..

Nem! Az elejétől fogva hallani.
Nem az elejétől fogva (hanem csak később)..

Szóval akkor melyik?
Húzd ki belőle a gitárkábelt, magában is zúg? Ha nem, gitár vagy kábel, egy forrasztás elengedett.
Ha zúg, akkor csövet igazítsd meg, vagy próbálj bele egy újat. Lehet, hogy selejtes az a példány.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#12219) Eastman válasza blackmacs (#12216) üzenetére


Eastman
őstag

...leveszed és elvileg 3 szál vezeték kell stb...

Nehogy szétszedd a konektort!

Vidd ki az erölködőt a fürdőszobába, ott dugd be, úgy próbáld ki! ...vagy használj egy földelt hosszabbítót onnan...

Ha ott is zúg-búg, valszeg hardver hiba...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#12220) blackmacs válasza Eastman (#12219) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Nem azt írtam neki hogy kezdjen el villanyt szerelni,valószínűleg van annyi esze hogy csak úgy nem fogdossa a vezetékeket :Y
Annyit kinéztem belőle hogy kiveszi a konnektort a dobozából és máris látni ven e földelés bekötve,aztán fogja és visszateszi,visszacsavarozza a helyére!
Nem hiszem hogy akkora nagy dolog lenne,persze ha valaki műszaki analfabéta akkor kérjen segítséget!
De amint nesa is írta az a földelt konnektor nem biztos hogy földelt!!!!! ;]

BlueEyes:ez nekem sem volt egyértelmű hogy most mikortól is zúg?

[ Szerkesztve ]

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#12225) BluEyes válasza 98bja (#12222) üzenetére


BluEyes
őstag

Ha magában is zúg a cucc, akkor első körben mindenképp a csövecskére gyanakodnék, disznó dolgokat tud művelni, ha nem 100% állapotú. De lehet, hogy csak nincs benn rendesen a foglalatban. Kérdés, hogy nem egyszerűbb-e visszavinni a boltba, inkább ők nyúlkáljanak bele, illetve a garancia miatt mindenképp érdeklődni kéne, hogy a cső piszkálása azt mennyiben érinti, illetve hogy érvényes-e valameddig a csőre is.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#12226) 98bja


98bja
senior tag

Vagyis: Ha a fürdőszobában nem zúg akkor a konektorral van baj, ha pedig ott is zúg akkor pedig a kombóval és akkor vissza kell küldeni. Kb. összesen ez a fontos.
Köszi mindenkinek! :R

(#12227) izomhod


izomhod
senior tag

a hajszárító zúg a fürdőszobában?

(#12228) Eastman válasza 98bja (#12226) üzenetére


Eastman
őstag

ha pedig ott is zúg akkor pedig a kombóval

Vagy a kábellel, vagy esetleg a gitár elektronikájával...

izomhod lóól ...de hülye vagy! :DDD
Ne szivasd már szegény gyereket...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#12236) 98bja


98bja
senior tag

hát én nem tudom.. A fürdőszobában annyira nem zúgott de ott is lehetett hallani. Szerintetek mi legyen?

(#12242) 98bja válasza Eastman (#12238) üzenetére


98bja
senior tag

Itt van egy hanganyag magáról a zúgásról: [link] Eléggé torzít amikrofon de a lényeget hallani.

KÖzben pedig rájöttem: Van nekem két db effektem. 1.: Digitech rp90 és egy behringer rv600. Namost egyenként kipróbáltam és a behringer rv600 a hibás.. :S Ha az nincs bene az összeköttetésben akkor jóval alacsonyabb a búgásszint ami meg már természetes. :W :W Szóval megoldottuk..:)

(#12762) Eastman válasza Bencsizy (#12761) üzenetére


Eastman
őstag

A Rock egyértelműen itt a képen, a Marshall és a Strat összezúgásából keletkezett, a Strató híd pick-upja alatt.

Ezek úgy zúgnak együtt - hozzáfogva még egy power-chordot is -, hogy az átformálta a könnyűzenét.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#12793) sajtee válasza Plazmacucci (#12792) üzenetére


sajtee
senior tag

Szerintem az új single coil-oknak sem szabadna zúgnia.

(#13730) Plazmacucci válasza hzoltan88 (#13729) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ha a földeléssel van a probléma, akkor mondjuk úgy zajosodna, hogy amikor nem érsz hozzá sistereg. Amint megfogsz egy fém alkatrészt a gitáron, leföldeled, és megszűnik a zúgás. Gagyi kábelektől lehet, gagyi single coil szedőktől, vagy szakadt elektronika földeléstől. Nos mivel digit cuccokon játszol, a beépített zajzár (a rolandban biztosan van) elnyomja a zajt ha nincs hang és csak akkor hallod ki amikor játszol. De ugye csak torzítva feltűnő, de akkor szól a gitár is és nehéz észrevenni.
Kábelt érdemes csekkolni, vagy másik gitáron ugyanazzal a cuccal. Vagy fordítva. Próbálgatni kell, és ki lehet szűrni, hogy melyik cucc zajozik. Mást nem tudok elképzelni.
Hangmintát tudsz feltenni?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15965) sajtee


sajtee
senior tag

Hűha.. Boldogítalak titeket már jó ideje, de most jövök egy kérdéssel, amiért végleg megutáltok.. :DDD

Tehát, szeretnék venni valami USB interface-t/külső hangkártyát. Házi "stúdiózgatásra", felvételre, semmi komoly. A lényeg természetesen a kis latency és a viszonylag szép, tiszta hang. Néztem sima USB-jack kábeleket is, de sok rá a panasz, ezért gondoltam külső hangkártyára, erre rá tudom kötni az erősítőmet is. Tudom, hogy a legjobb választás talán a Line 6 Studio GX lenne, de ennyit nem igazán adnék egy ilyenért egyelőre. Nos.. a lehető legolcsóbban és viszonylag jól melyik lenne a legjobb választás? Behringerre is sok a panasz, de ha nem zúg, megelégszem azzal is.
Elnézést ismét a kérdésért.. :)

Szerk.: Ja, a keret.. Hát, lehetőleg 20.000 alatt legyen.

[ Szerkesztve ]

(#18469) Morgal


Morgal
tag

Sziasztok!

A napokban furcsa problémába ütköztem. Van egy Yamaha RBX375 aktív elektronikás basszusgitárom és elkezdett kontakthibás lenni a jack aljzata, ezt lehet javítani vagy cserélni kell úgy ahogy van? A másik, dolog, hogy elkezdett zajolni, főleg ha a High EQ-t boost tartományba viszem, nem nagyon pattog hanem inkább zúg. A másik gitárom egy BC. Rich NJ Warlock egyáltalán nem zúg, ugyanazzal a kábellel és erősítővel vagy számítógépes programmal sem. Levettem a Yamaha elektronika fedő lapját és az árnyékoló festés is épnek tűnik, tehát nem értem a hiba okát :F Amint hozzáérek a belső falhoz kézzel vagy a fém potikhoz, gitárkábel széléhez, megszűnik a zaj.

Mi lehet a probléma? (a konnektorok rossz földelését, rossz gitár kábelt már kizártam, mert akkor a másik aktív elektronikás gitár is zajolna)

(#18586) stalix


stalix
csendes tag

Sziasztok!

Nemrégiben vásároltam használtan egy Ibanez SA-120 elektromos gitárt, amit szeretnék pc-re csatlakoztatni. A hangkártyám(Xonar DGX) mikrofon/line in portjára dugva meglepődve tapasztaltam, hogy a gitár fém részeit megérintve kifejezetten hangosan zúg. Az alapzaj fennáll akkor is ha nem érek hozzá, csak a húrokat megérintve hangosabb, a jack-csatlakozó fém részét vagy a gépházamat megérintve pedig halkabb lesz. Próbáltam fejhallgató erősítővel és nélküle is, az eredmény ugyan az volt. Szerintetek mi lehet a probléma forrása?

(#19461) Eastman válasza BluEyes (#19438) üzenetére


Eastman
őstag

Chesterfield

...annyit tennék még BluEyes kolléga soraihoz, hogy a Stratocaster 1-es, 3-as, 5-ös állásban eleve zúg (ennek következménye a Heavy Rock mint műfaj, lásd Deep Purple). 2-es, 4-es állásban csendesebb.

Üdv: E.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19738) gyika_


gyika_
újonc

Sziasztok!
Egy kezdő kérdésével foglak zaklatni. Van egy dobozgitárom, ami bele van építve egy hangszedő. Az angyal hozott egy gitárerősítőt, de amikor beledugom, zúg, gerjed. Az érdekes az, hogy ha a jack befogadó fémrészére ráteszem az ujjam, a búgás megszűnik.
A kérdésem az, hogy szerintetek mi lehet a gond, és mi vagy ki tud segíteni rajta.
Harmadik kéz növesztése nem opció, s budapesti vagyok.

(#20169) kemotox válasza Bobrooney (#20168) üzenetére


kemotox
addikt

Én eddig úgy toltam, hogy erősítő ment a hangkártyára, és felvettem a hangot vele. De így elég randán szólt, torzít eléggé. Csak az egyik oldalon szólt a cucc, Audacityben kell nyomni az egész sávra egy "sztereo sáv monóvá alakíta"-t.
Majd mostantól viszont a gityó egyből a hangkártyára megy, és a Guitar Rig hangját fogom felvenni. Az viszont elég sistergős, zúgós, még szöszmötölnöm kell a beállításokkal.

Apropó, van is egy kis problémám ezzel kapcsolatban. Lexicon Alpha a cuccos, de a drivere nem nagyon akar működni. ASIO4ALL-al hajlandó menni csak, de azzal is elég érdekesen. (mint írtam zúg meg sistereg)
Valakinek valami ötlet? Olvastam valahol, hogy másnak is volt ilyen problémája, és a gyártó honlapjáról letöltött driverral már jó, de nekem úgy sem működik. Pontosan már nem emlékszem mi baja, úgy emlékszem, hogy síri csend van, és annyi. De majd mindjárt kipróbálom újra, letörlöm ASIO4ALL-t és úgy felrakom.

(#21317) Eastman válasza V.Stryker (#21316) üzenetére


Eastman
őstag

Ikertekercses hangszedő. Azért jó, mert nem zúg, nem búg. Vastagabb, teltebb hangzást ad.


+

--> Humbuckers Vs Single Coil Pickups

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21719) Humbucker válasza kemotox (#21718) üzenetére


Humbucker
senior tag

Zúg?recseg,zörög?

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.