Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8) _Gudella válasza AND1 (#1) üzenetére


_Gudella
senior tag

Hello!

Már én is épp ilyen topicot akartam nyitni!

Én vettem először egy klasszikus gitárt, azt nyúztam magamtól hátom hónapig, aztán vettem egy Craftsman elektromosat (olyan Ibanez-másolat-féle)

Én is főleg Metallica témákat próbáltam (máig kedvenc)

Aztán elmentem tanárhoz, ami nagyon nagy ugrást jelentett, mindenkinek ajánlom, hogy járjon tanárhoz!

Egy dobos haverommal zenélgettünk sokat nyaranta.

Később vettem egy 10 éve Charvel Rhoads formájút. Imádom, szereintem nagyon jó vétel volt.

Múltkor összeraktunk 4en egy bandát, játszottunk 5 számot a sulinkban kimittudon. (4 Metallica 1 RHCP)

Most szünetel a gitározás felvételi/érettsége/festés/felfordulás miatt.

Tervezzük, hogy nyáron folytatjuk ezzel a bandával....

Meg más terveim is vannak.... Másokkal is zenélni....


Majd teszek fel képet a hangszereimről....

[Szerkesztve]

(#17) Skót


Skót
aktív tag

hmm apropó gitárok:
Milyet elektromos gityót ajánlanátok kezdéshez?
Elhatároztam ugyanis hogy nyáron irány a tanár mivel úgyse valószínü hogy megyünk valamerre nyaralni:(
Ha lehet árakkal meg mindennel előnyök hátrányok és az se baj ha 1-2 gitáros kifejezést elmagyaráztok, mert én csak szeretnék tanulni/gitározni csak még nem tok(de a szándék azé ottvan:D )

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#54) yossarian


yossarian
aktív tag

Üdv.
kicsit félve írok ide, én kismiska vagyok hozzátok képest. :)
kb 2 éve van egy klasszikus gitárom, használtan lett véve. tanárhoz sajnos nem járok, nincs rá pénzem, de biztos jó lenne. teljesen autodidakta módon pötyögtetek, ami zene tetszik megkeresem neten és megpróbálom eljátszani/megtanulni. de nagyon kevés vagyok még. :)
minden jót

(#143) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Hi all!

szeretnék venni egy gitárt de nem tudom milyet. Kezdő vagyok de olyat szeretnék venni amit azért egy idejig tudok használni. Mennyire nehéz megtanulni? Az ember magától meg tud tanulni tanár nélkül?

előre is thx

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#153) golyani


golyani
addikt

én is szeretnék gitározni eddig van egy Yamaha C-40-esem
azene eccerű kispál RHCP szóló Nothing else matters eleje úgy ahogy megy, de szeretnék tanárhoz járni és majd beújitani egy Ibanez GIO-t+valami erőlködőt. vélemény??

tud vki miskolcon gitár tanárt???????????

(#210) jo...


jo...
újonc

hello!

azért írok mert a segítségeteket szeretném kérni!
szeretnék én is megtanulni gitározni, de sajna soha nem jutok el tanárhoz mert soha nincs rá elég időm!arra szeretnélek megkérni titeket, hogy ha tudtok mondjatok nekem valamilyen linket vagy ajánljatok valamilyen könyvet amiből megtanulhatnám a gitározás alapjait!

és lenne még egy kérdésem!
vettem egy gitárt jó óccsón mivel megtanulni ugyis jó lesz, de azt mondta egy ismerősöm, idézem : a nyak elhúzza a húrokat, lehet, hogy ferde!
ez miiiii?:Y :Y :Y
igazából akitől vettem az falnak támasztva tárolta!nagy baj ez?javítható és ha igen kb mennyiért és megéri-e!
előre is köszönöm a segítséget!

viva la ska!

(#216) Dominator


Dominator
aktív tag

Most voltam öcsém akusztikusgitár tanárjánál, meg egy maszek rockgitár tanárnál. Az egyik 3000 pénz fél évre, de csak szeptemberben lehet kezdeni (van ugyanott jazz-rock tanár is) + felvételi, meg vizsga, meg szolfézs. A maszek személyesen garantálta, hogy a havi 6000 Ft- ellenében 3 év alatt profi zenészt farag bárkiből... Na jó, nem bárkiből :D Csak arra most nem igazán van keret...
Szóval maradok a könyvnél, meg az itthoni szorgalmas gyakorlásnál. Ellenben tud-e valaki egy konkrét tippel segíteni? Kellene nekem egy elektroakusztikus gitár, aktív elektronikával, lehetőleg keskenyebb nyakkal, mert hogy az elektronyos gityünak is keskenyebb a nyaka, csak először még nem olyat akarok venni.

(#439) Finwe


Finwe
őstag

Hello!

Szeretném ha segítenétek nekem egy kicsit! Tanárt keresek, olyat aki meg tud tanítani gitározni, mert egyedül nem nagyon akar menni, pedig már 1 éve van egy akusztikus gitárom. Van ugyan ''Hogyan tanuljunk'' füzetem de....... szal kéne aki magyaráz, úgy sokkal gyorsabban tanulok.

Ha véletlenül tudtok Zugló környékén ilyen emberről légyszi írjátok meg nekem!

Előre is köszönöm a segítséget!

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#464) ÉN007


ÉN007
csendes tag

Sziasztok!
Végignéztem nem egy fórumot, gitáros oldalt, de a helyzet az, megmondom őszintén, hogy a totál kezdőkkel egy sem foglalkozik. Nálam pár éve kezdődött az őrület, már a tökéletes megoldás is megvan-felújíttatom apum régi gitárát- csak nincs időm zenesuliba járni. Rengeteget kell tanulnom, és amúgy sem szeretnék komolyabban goglalkozni vele, csak az alapok, meg ilyesmik érdekelnek, hogy mégis tudjak kottát olvasni, hogy egy két számot el tujunk játszani egy-egy tábortűznél a haverokkal. De nem tom honnan tanulhatnám el a kezdethez szükséges dolgokat. Apum már nem igen emlékszik rá, az osztálytársam, aki próbálkozott velem:) , nem bizti hogy a legjobb tanár, és nem is szeretném őt nyúzni. Jó lenne egy oldal, ahonnan kiindulhatok, ha valaki tud, HELP!!!
Különben, tök jó az oldal, szimpi fejek vagytok!!!
Sok sikert a zenekaroknak, és előre is köszi

(#465) HavocS


HavocS
senior tag

nyugi, én is magamtól kezdtem, semmi tanár. Igaz, hogy kottát olvasni már tudtam, meg szintin is játszottam azelőtt, de a gitár egy tipikusan olyan hangszer amihez legkevésbé kell ismerni az ötvonalast, én pl. már rég elfelejtettem, csak tabból játszom. A lefogások meg nem vészesen nehezek, ha csak akusztikuson akarsz játszani, a tábortüzes verzióhoz bőven elég, ha beszerzed a szükséges kottákat (tabokat) és egy normális akkordtáblázatot, nagyon gyorsan meg lehet tanulni.
haver is így kezdett neki, vett vmi könyvet ami teljesen az alapoktól kezdte, és tanár nélkül remekül beletanult. Egy híres gitáros (sajnos már nem tudom, ki volt) mondta: gitározni meg lehet tanulni tanár nélkül is, legfeljebb kétszer annyi idő alatt. A könyv címét majd megkérdezem.
http://www.extra.hu/magyardalok/
ezt az oldalt meg rakd a kedvenceid közé, jól fog jönni :)

(#470) Arpika22 válasza ÉN007 (#466) üzenetére


Arpika22
csendes tag

Szia Zsófi. itt nyugodtan kérdezhetel :) nem lúzerezünk leérte én is kezdő voltam amikor elkezdtem asszem 6éves koromba gitározni :D mára már tudok úgyahogy de még mindig lehetni tanulnom:) és ha adhatok 1jó tippet ne igazán járj tanárhoz!!! meg ne tanulj senkitől csak magadtól! hidd el egy idő után ha komolyan érdekel a téma magadtól elkezdesz fejlődni. mien gitárt is tuningoltál fel? akusztikus (nylon/fém húros?) elektromos vagy basszus? :) a basszusgitárban jártasabb vagyok minvel már jópár éve basszusozok... Én sem tudok kottát olvasni ..röhögjetek ki :DDD nem érdekel akó is tok gitározni ;) :DDD :B

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#479) Arpika22 válasza Tütüm (#473) üzenetére


Arpika22
csendes tag

Csá HerrT de azé a basszeral majd ne meny tanárhoz!!!jah és ugye mien nehéz kottáról olvasni? :S azt se tom már hol mien hang van :DD de azé kémeri-nek teccik amit össze hoztunk :B

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#491) Skót válasza PumukliM (#487) üzenetére


Skót
aktív tag

Bővebben: link
én is erősen filózok azon, hogy csinálok egyet ez alapján (nomeg a linkek az oldalon), mivel van itthon fa anyag meg famegmunkáláshoz való gépek
(apám mániája, hogy ő csinálta az összes ajtót, lambériát, szinte minden fa felületet a házban)
De amí ezen filózgatok addig marad az akusztikus:)
meg a kották amiket a tanár adott még évközben:DDD

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#522) Bencom válasza ÉN007 (#519) üzenetére


Bencom
senior tag

hát, az akkordok nevét nem tudom, de a többiekhez képest (akik tanultak tanárnál) sokkal jobb vagyok.:)
nézd ki az első pár akkordot, utána meg tegyél be valamilyen zenét, hangold hozzá a gitárod, és hallás után játssz! az az igazi, és nekem bejött:D

MOD: a gyakorlásról meg annyit, hogy én nem úgy csinálom, hogy most muszály, és csakazért is egy órát, hanem leülök, ha kedvem van, és a napi 3, akár 4 óra is megvan.
zongorához mondták, hogy oda annyi KELL, ezért aztán meg is utáltam rövid úton:(

[Szerkesztve]

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#525) SQX_Barto válasza ÉN007 (#517) üzenetére


SQX_Barto
addikt

erre a könyvre én is kíváncsi lennék:)
régen elkedztem gitározni, mert szerencsémre egy zenekaros srác volt a szobatársam, utána eladtam az elektromos gitárom, és nyár végén szeretnék venni egy akusztikusat, és akkor a 0ról kezdeni, meg talán tanárral
amúgy mióta gitározol?
és megkérdezhetem hány éves vagy?:B:)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#548) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

sziasztok megint:)
Lenne egy nagyon fura kérésem... :)
ha valakinek van felesleges jóállapotú akuszikus gitárja, ami csak porosodik, de nem akar tulságosan pénzt csinálni belőle, az kölcsönadná nekem kicsit?:)
Jó tudom, ez egy húzós kérés, de hátha van valaki:)
gépet fejlesztek, részben emiatt eladtam az elektromos gitárom, de azért is mert akuszikuson szeretnék játszani.egy éve gitározgatok, egy haverom segített tanárnál még nem voltam, valamennyi alap ragadt rám:)
ha valami véletlen folytán valaki segítene szépen megköszönném:)


If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#559) ÉN007 válasza Chandler (#547) üzenetére


ÉN007
csendes tag

Szia!
Olvasd el az előző napok hozzászólásait, épp ilyesmiről beszélgettünk, mikor ide keveredtem ---ebbe a tök jó társaságba:B:):R
Amúgy épp azt beszéltük, hogy nem a tanár a lényeg, mármint én pl nem tanárral fogok nekikezdeni, de itt nem egy figura felbukkant :) aki megerősített abban hogy lehet ezt egyedül is.
Sok sikert!

(#610) mr.geeZ válasza Bencom (#607) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Én kérek elnézést, csak nekem meg feláll a hátamon a szőr egykét dologtól.
Én se gyakoroltam túl sokat, aztán a 3. évi vizsgadarabom előtt eltörtem a kisujjam, így volt mire fogni a bénázást:D Fél éve van basszgitárom, de 8éve fejeztem be a zongorát, így csak lassan jönnek vissza a dolgok, ezért is szeretnék tanárhoz menni.
A Buena Vista Social nagyon jó! Én bluest szeretnék meg jazzt minél többet tanulni, de a popszámoktól / rock / grunge, se rettenek vissza:U

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#619) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Nekem első akordváltogatás amit feladott gyakorolni a tanár C A F G volt mint az együttes neve:P Igaz szenvedtem az F-el:D Legjobb az Egyszerű Dallal kezdeni mindig aztmondom:U:P

(#770) CWorm válasza aDM|RaL^ (#768) üzenetére


CWorm
aktív tag

Én is szeretnék ilyen tanárt találni. :)
Csak ahhoz keresni is kéne. :D
Mennyibe kóstál egy ilyen tanárnál egy óra?

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#784) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

ezazzz, sikerült megtanulnom a nightwish - the carpenter akusztikus intróját... élvezetes

bár szerintem elvan hangolva a gitárom, de még ígyis jól szól.

a tanárra meg még várhatok 1 hetet
:D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#809) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Sziasztok!
Lenne egy óriási kérésem!:)
Valaki küldjön nekem egy olyan Nothing else Matters tabot, ami egy akusztikus gitárra ''van átírva'' vagyis, hogy egy gitáron is jól hangzik, szal értitek:D
nem tudom mikor tájt jutok nethez, inkább lécci emailre: sqx_barto@freemail.hu
előre is köszi :)

Ja és még valami, sok gondom van azzal, hogy nem tudok több húrt egyszerre pengetni, főleg nem fel le irányban, pl egy Tankcsapda számot sem tudnék eljátszani, akinek volt hasonló gondja hogy oldotta meg? bár remélem majd a tanár segít:)


[Szerkesztve]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#838) SQX_Barto válasza ReJim (#835) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Én mindig szívom a hangolással és jobban szeretem, ha más teszi ezt meg helyettem, de csak néha a tanár állítgat rajta és kénytelen vagyok én csinálni.
Nem tudom a profibbak hogy csinálják, én úgy csinálom, hogy ismert eljátszott dalok segítségével hangolom be a húrokat.
igazából ha az első húrt behangoltad vagyis a mély E-t, akkor annak az 5. bundnál való lefogása eredményezi az A-t, és ez így megy tovább, viszont a harmadik húrnál (D) a 4. bundnál kell lefogni, hogy a következő húr üres pengetését kapd. Ha eltévesztettem és a 4. húrnál van ez szóljatok;)
Ha sokszor hangolsz, egy idő után belejössz nefélj:)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#899) Noctlown


Noctlown
csendes tag

Hi!
Most vettem nemrég az klasszikus gitárt. Szerintetek menjek el most igy egyből tanárhoz?

Ha igen, vagy nem, akkor is tudtok ajánlani egy jó pesti tanárt?

[Szerkesztve]

(#904) Bero


Bero
aktív tag

Üdv mineninek!
Régóta figyelemmel követem a totyikot, és most végre kérdezni szertnék.
Érdekelne, hogy tud-e valkaki egy internetes-könyeves tanulási megoldást. Mivel itt Pápán, ahol lakom nagyon kevés tanár van, és inkább zeneiskola alapon történik az oktatás, ez nagyon húzós lenne.
2. Nem szertni valaki basszusgitárt? :) Alfabet típusú, felújított, nagyon szép hangal, tokkal.

Előre is kösz!
Üdv: Bero

(#928) Kobe válasza Bero (#926) üzenetére


Kobe
veterán

tanárom kb 20-25 éve masszívan gittyózik, és amikor mutatott egy ütemet, ahol az 1es (mutato) 2es középső és 4es kisujjal kell lefogni, na az még nem ment
erre mutatta hogy kell szétniytni a kezet .....komolyan mondom mint valami elefánt tappancs méretűre nyílt a tenyere, eszméletlen mennyire rugalmasabbá válik az ember keze :)


gitárhangoló az a digitális bizbasz, amugy legjobban akkusztikusokat hangvillával lehet belőni

[Szerkesztve]

(#936) Kobe válasza ronaldo (#935) üzenetére


Kobe
veterán

punk rockhoz elektromos gittyó kell, de alapvetően egy csomó rock szám akksuztikus + basszus + elektromos összetett melójára épül :)
amugy az én szívemhez is közelebb áll a kicsivel keményebb muzsika mégis azért kezdtem el akkusztikuson mert utána pár fogás elektromoson könnyebb lesz....elvégre amit az ember egy nehezebb hangszeren begyakorol, az egy könnyebben jobban fog menni neki, én is így gondoltam fél-1 év akkusztikuson utána váltás
az elektro akkusztikus gitár az annyiban különbözik a simától hogy van beleépitve egy pickup-hangszedő és rákötheted valamilyen hangfalra pl kihangosítás céljából, hangtorzítás nélkül, de ettől függetlenül ugyanugy szól mint egy normális akkusztikus ...de sztem ez csak nagykoncerteknél jó, lásd pl nekem ha tanárnál vagyunk haverokkal, haverok idegesen vigyorognak hogy jó volna ha elhalkulnék az akkusztikussal mert zavarja őket az elektromossal :) vagyis van hangja rendesen

(#997) Kobe válasza ronaldo (#994) üzenetére


Kobe
veterán

azzal semmivel nem vagy előrébb, főleg hogy mire onnét beszerzed valamilyen formában, addigra 60 k t ugyis kicsengetsz, ha külföldről rendeled
ha össz europai régiónkénti átlagárakat akarsz nézni akkor [link] itt rákeresel a cuccra és euroban megadja az árát, kisebb eltéréssekkel (amit én kinéztem az 360 euro, vagyis 90, itt Mo n pont 89900 szal elég pontos)
én a magam SX ét cakkumpakk 30 ért vettem, többet nem is szántam volna rá, max egy 5össel....mert én is kiugrónak használom csak, első gitárként, előbb utóbb ugyis süllyesztőbe megy vagy kiszögelem falra :) szóval sztem ennyit elsőre hülyeség kiadni márt csak azért is mert azt sem tudja az ember mennyire tetszik vagy mennyire fog menni neki
hacsak így logikázok : kiadsz most 50-60 at egy akkusztkusra, tetszik a dolog, egy év mulva 80-90 et egy elektromosra, az 150 és az akkusztikust nem fogod olyan nagy összegekért eladni majd, míg pl egy sima középkategóriás akkusztikus tábortüzes hippizenéléshez ideális, én is erre a célra tartogatom majd
a másik meg hogy nem feltétlenül az árakat kell nézni mert ezeknél a cuccoknál nem feltétlenül ár=minőség, vannak kivételek...pl akkusztikusba amikor kerestem, egy csomo számomra ismeretlen márkával találkoztam gyönyörű hanggal, és mikor megvettem a sajátom még mindig be voltam rezelve hogy kicist gagyi márka, de tanárom egyszer hangolta, megdolgozta kicsit és dícsérte rendesen hogy nagyon klassz kis gitár...szóval én csak üzleti érzékre hivatkozva mondom hogy nyugodtan lejjebb adhatod abból az 50-60 ból mert már 30-35 ért is igen fasza cuccot kapsz akár Ibanezt, Fendert

mondjuk én már elvből sem vennék drágább cuccot, túl jól felszerelt kis holmi :) pl én szeretem hogy a magaméval bizonyos dolgokért meg kell külön dolgozni, nem mondja be a pontos időt meg ilyenek, pontos lefogás, pontos pengetés kell mert különben nem az igazi a hangzás, ez mind arra jó hogy a pontosságot növelje ha tanulsz dolgokat...elektromosal épp ez a baj tanulásnál, hogy gyakorlatilag neked csak pengetned kell, a hang manipulálva van, torzítva, és a torzításnál el lehet siklani egy két dolog felett azért...pl kevésbe pontos a lepengetés, de tök ugyanazt hallod mert torzítva van, ilyesmik....akkusztikusnál ilyen nincs, egyszer lepengetted, onnét kezdve bekerül az üregbe, rezonál, és azt adja vissza amit csináltál és olyan pontosan, szépen csengőn ahogy csináltad ...

[Szerkesztve]

(#1017) Kobe


Kobe
veterán

jah többet nem szeretnék majd rááldozni mert a gittyó úgyis drágább lesz, a szobám meg nem nagyszínpad szal felesleges...tanárnál meg ott van egy baromi nagy marshall meg egy behringer szóval nem tervezek ilyen hatalmas cuccot beszerezni, helytakarékosság miatt is, me lassan teli a szobám és mozdulni sem tudok, plusz meg ugyis itt van 5 szép hangfal még

[Szerkesztve]

(#1027) Kobe


Kobe
veterán

vááááá
kell egy Ibanez de nagyon :S tanárom ma megmutatott pár szólót az új albumukról eszméletlen miket művelt egy villanygitárral .....ibanez + 20 év tapasztalat = heaven :)
akit érdekel, algernon.uw.hu ról leszedhet számot tőlük, nagyon klassz instrumental rock, javaslom a Kási albumról a Childhart számot, elgondolkodtató :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1029) Kobe válasza HavocS (#1028) üzenetére


Kobe
veterán

valaki nemrég említette a Washburn márkát, egyik tanulótársanak washburn van...75ért vette használtan :S szóval újonnan is húzós cucc, soha nem hallottam rola ...de elhatároztam hogy ,mindenképp tavaszra egy ibanez sa160 ra összegyujtöm a lóvét
csak egy illusztráció, ő a tanárom : [link] és amit a kezében tart az a 300 ezer körül mozgó Ibanez :) nem akarok hülyeséget mondani milyen széria, valami P betűs és rímel a Petrocelli re :D vmi pietrusco vagy nem tom, elfelejtettem....de ha a hangjára is kiváncsi vagy akkor pár számban a feljebb említett albumról meghallgathatja aki akarja...eszméletlen tiszta hangon szól pedig má jó 5-6 éves cucc

[Szerkesztve]

(#1080) Kobe


Kobe
veterán

ibanez george benson signature darab [link] ...tanárom lma, most találtam a képet...szószerint gyönyörű egy darab, az ára is ezt tükrözi :S

(#1085) rOwLeY válasza Bero (#1084) üzenetére


rOwLeY
őstag

ez ugye nem orig. Ovation?!remélem!
Tanáromnak is van egy ovaitonja!GYönyrű hangszer...és hangja....gyönyörű
olyan 300K kröül volt aszondta!:D:D
asszem ilyesmi
[link]

[Szerkesztve]

(#1096) Kobe válasza golyani (#1095) üzenetére


Kobe
veterán

muszti dobayval személyesen nem volt dolgom, de tanárom szerint nem rossz, csak teli van ilyen akkordos sajtreszeléssel, mással nem nagyon, szte....de hátha más jobban tudja

(#1098) golyani válasza Bero (#1097) üzenetére


golyani
addikt

köszi lehet muszty dobai lesz elsőre mert éreccségi miatt nincs időm tanárra de nyáron...

(#1100) Kobe válasza golyani (#1098) üzenetére


Kobe
veterán

muszti dobay val az a gáz ahogy hallom hogy csak akkordos reszelés van benne, egyes dolgokat pedig egyszerűbb a pengetési módok és skálák gyakorolgatásával megtanulni, lásd kvintek és dúr skálák....pl én lassan 2 hónapja járok tanárhoz de most tanultam meg az első akkord-sort, eddig végig különböző gyakorlósorokat tanultam tisztán illetve szerzeményekben, gilbert, satriani és egyéb emberkék egyszerűbb sorai amikre jól lehet építeni, illetve kvintek és pengetési módok...

(#1120) Kobe


Kobe
veterán

f*szkivan ezekkel a vizsgákkkal tanáron kivűl alig van időm gittyózni :S na de ha vége mi lesz itt ;)
lekopogom viszont, hogy ha minden igaz márciusban meglesz az ibanez elektromos :)

(#1295) Bero


Bero
aktív tag

Hatalmas segítségre van szükségem!
A tanárom azt mondta írjam le a dúr skálákat cisztől h-ig.
Ezt hogy is kéne leírnom? :F

(#1400) Kobe


Kobe
veterán

nem tud valaki valami oylan könyvet ami
akksuztikus gittyó értlemes felhasználásáról szól ? azt tom h dobai az akkordokkal foglaltoskodik, ez is érdekelne, meg vmi oylan ami nem csak akkrodokkal foglalkozik,
azért kéne ilyen vegyes mert tnaáromnál nagyon keveset tanulok akkrodokról, illetve olyan dolgokat amiben azok is vannak, szinte cssak ilyen skálákat, sorokat, azokat meg akkusztikuson nem gyó jáccogatni (nem tanárom hibája, csak má 25 éve elektronyoson jáccik, a tanitványok 90% a elektronyoson lökik így kicsit háttérbe szoritva érzem magam és nem ugy haladok ahogy szeretném, lassan fél éve próbálom, és semmit nem tok szinte lejáccani)

(#1502) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Tutok mondani valami jó gitárszervízt aki tutira be tudná állítani a gitárom? A nyak jó lett, szépen felpolírozták a bundokat, de itt megáll az egész. :( A tremolo beállítás siralmas lett, pedig nagyon kultúráltan lehet állítani a ''Zero Resistance Bridge'' -t. Mellesleg egy új húr el is pattant már, szóval nem vagyok megelégedve. :((

Akik tanárhoz jártok, kész számokat vesztek, vagy inkább zeneelmélt és skálák mennek zömében? Köszi.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1521) Kobe válasza Panzermeyer (#1517) üzenetére


Kobe
veterán

akkusztikus, mivel most még csak tanulgatom már amennyire időm engedi
de kénytelen leszek a közeljövőbenlecserélni emrt szégyen ide szégyen oda, elvette a kedvem a gitározástól méghozzá nem kicsit, másrészről meg anyagilag nem éri meg az hogy hetente elköltöm gitártanárra a zsémet és ezért olyan oktatást kapok amit akkusztikuson lehetetlen eljátszani, legalábbis szar hogy amit betanulsz szép lassan akkuszton, az kurva jól gyorsan megy elektromoson, legalábbis idegesít hogy járok tanárhoz, ott löketik nekem a petrucci skálákat, na azt bamm jáccd el adott tempóval akkusztikuson, kösz :S sajna ami zenei stílusban tetszik, lehetetlen rajta eljátszani

[Szerkesztve]

(#1527) Kobe válasza Panzermeyer (#1526) üzenetére


Kobe
veterán

nem kell mindent adj uram de azonnal elv szerint, először gitár, utána ami kell....nem azért kell nekem elektronyos hogy most überbrutál hangzása legyen rögtön miután megvettem, hanem hogy amit tanulok azt rendesen le tudjam játszani, mivel akkusztikuson nem igazán lehet ''tekerni'' a húrokon :)
először giár legyen, itthon rá tom kötni gépre, tanárnál ott van kombó, ott oda tudom maj', bár a korát látva lehet h gépen szebben szólal meg majd :)

(#1572) ronaldo


ronaldo
őstag

Na ittvagyok végre, már rég írtam. Felfelé ível a karrierem, sikerült egy gitáros csajjal összejönnöm, szóval a pénz félre van rakva a gityóra, de még nem kellett elköltenem. Neki tuti van :D Azon bénázok. Meg így legalább helyben van egy tanár-féle is. Aztán gondoltam hátha tud valamelyikőtök yóóóóóól egy netes oldalat, ahol különlegesnek mondható pengetőket lehet nézni/venni vagy varázsolni. Konkrétan valami szépszínűre gondoltam, rajta szivecske, de ha valami különleges nagy kincs lenne(mert mondjuk Jimi Hendrix azzal vakarta a seggét) akkor az is jöhet :) Jövő héten lenne aktuális a dolog, itt kaposváron bár van 2-3 (kettőről tudok, egy meg valahogy van) bolt ahol van hangszer és kellék, de nem vagyok meggyőződve hogy lesz olyan ami nekem kellene :)

Jó gitározást!

(#1636) M@trixfan válasza Panzermeyer (#1603) üzenetére


M@trixfan
addikt

Tanáromnál vagy 50-es vagy 100-as volt. Ő azt mondta, hogy van pár nagyon jó sound benne. Be volt állítva egy olyan lead hang ami bődületesen jól szólt, ráadásul szobai hangerőn. Abban a pillanatban megcsapott, hogy nekem kell egy ilyen :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1667) Kobe válasza Lurtzz (#1666) üzenetére


Kobe
veterán

nekem eddig a legdrágább amihez szerencsém volt az egy 8 éves Ibanez, Petrucci Signature széria olyan 3-400 ezer, és ahhoz képest hogy ibanez, superstrat forma és petrucci style, tanárom simán jáccik vele bluestól kezdve metalon át mindent :) baromi ronda de baromi jó

(#2306) Gyick


Gyick
őstag

Üdv!
Pécsen tud valaki jó gitár tanárt?
Ja meg nics véletlenül valakinek Behringer vx-amp2-es vagy korg ax5-ös effektje?

(#2307) lakisoft válasza Gyick (#2306) üzenetére


lakisoft
veterán

Sajna tanárral nem tudok szolgálni ...

Mire szeretnéd ezeket az effekteket használni ... ?

(#2324) lakisoft válasza Mornar (#2321) üzenetére


lakisoft
veterán

Szerintem ... jó ...
Én tizenhét éves koromban kezdtem gitározni és most 28 vagyok ... és még mindig a jó öreg Jolana Jantar 1984-es nyúzom ... hááát ez nekem már nagyon - nagyon kevés ... de legalább van ...
Abban az időben még nem voltak olcsó kínai gitárok ... amik között is lehet jókat találni ... 30k körül is
Érdekes ahogy olvasom az előttem szólókat ... én pont akusztikussal kezdtem + semmi tanár csak a haverokkal oktatgattuk egymást.
Pontosan mik az igényeid?
rossz hal: a squier szerintem nagyon jó pofás gitárokat csinál/másol ...

[ Szerkesztve ]

(#2638) máyköl válasza painkillerx (#2637) üzenetére


máyköl
veterán

DE szoktál pengetőt használni? És jársz tanárhoz? :F

(#2776) Kai Hansen


Kai Hansen
tag

Sziasztok!
A napokban beszereztem életem első gitárját, márkára ugyan nem nagy dolog, de egyelőre nem is érdekel, csak meg akarok tanulni játszani rajta.:) A kérdésem az lenne, hogy nem tudtok mondani valamilyen oldalt ahol vannak gitárleckék lehetőleg haladási sorrendben? Tanárra egyelőre nem szeretnék költeni, kicsi a keret, bár nemsokára valószínűleg az is lesz, de nem szeretném, hogy addig a sarokban porosodjon.:) Eddig több oldalt is megnéztem már de mindenhol mást mondtak kezdésnek, a kéztartást meg ilyesmit begyakoroltam már, de volt ahol az akkordokat mondták kezdésnek(viszont az F akkorddal bajaim vannak a barré miatt) volt ahol a power chordok, volt ahol a technikák mint a vibrato stb.. de igazából ezek csak összezavartak mert nem tudom, hogy akkor most mivel is kéne kezdenem, tehát ez ügyben is szívesen venném a tanácsokat, mármint, hogy mivel kéne kezdenem, és folytatnom:)
Előre is köszönöm a tanácsokat!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.