Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36792) Kobe


Kobe
veterán

Back to basics

Kezd egy eleg szep gyulladas kialakulni a csuklomban, nem csak gitar, de a helytelen keztartas erosen rasegit (es mar fix korlatja is a temponak pl)
Tanacsot varnek, helyes gitartartas ugyben, bal kezre fokuszalva

Perpill ulve gyakorlok legtobbszor, de mivel eleg magas vagyok (majd 2m, hosszu karokkal) igy ulohelyzetben vagy az van hogy a bal combomban "elakad" a karom, konyokom, vagy hogy ne akadjon el, ket hulye szokasom alakult ki:
a, vagy eltolom elore, testtol elfele a gitar nyakat, nyujtva kicsit ezzel a tavon, ekkor nem akad el az alkar, de rendellenesen all a csuklo, vagy
b, a kezfejemmel kompenzalom es 'csuklotorott' tartasban all kb a kezfejem, alkar es csuklo majdnem 90 fokot zar be
Igazabol mindketto instant kill 20-30 perc utan + 12. bundtol felfele mocorogni se nagyon tudok emiatt

Perpill a leghasznalhatobbnak az tunik ha mint egy spanyol gitart tartom, bal labra fekszik, nyak felfele, ekkor mar jobban all a csuklo de nem az igazi
Egy labtamasz jobb lab ala segithet?
Az a szar hogy a kitekert csuklo miatt (nem laza, szogben feszul) nem nagyon tudok fejlodni tempo ugyben pl

(#37822) bigrob válasza Alexios (#37821) üzenetére


bigrob
őstag

RGA32-mön nem volt probléma, klasszikus(abb) stratokon viszont totál nem tudok... :DDD
Bal combomon támasztom az ilyen gitárokat, ezért is váltottam V-kre mostanában.
Na jó meg a kínai headlessem is megvan, de azt nem adom el... :P

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#38125) fattyu válasza brickm (#38124) üzenetére


fattyu
veterán

4110 combo a jcm. 412 ládát még nem próbáltam itt.

persze egyértelmű hogy tud bármi TÚL hangos lenni. de nekem itt már azért az megvan hogy nem a jóérzés fogja vissza a master potit hanem a saját fülem :D ami azért többet elbír mint a falszomszéd toleranciája.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#40740) bigrob válasza arnyekxxx (#40737) üzenetére


bigrob
őstag

Ha nem fogykos módban játszol ülve (mint én) a bal combon támasztva az Explorert lehet kényelmes :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#41212) jmarcell


jmarcell
csendes tag

Sziasztok!
Feszültségosztókkal kapcsolatosan van valakinek tapasztalata/tanácsa?
Lenne egy 30W-os csöves kombóm, amivel kapcsolatban be kell látni, hogy nincs mindig szükség a teljes arzenálra. Egy 16 ohm-os hangszóró van benne, ami kábelen csatlakozik, tehát sorba kötni egy osztóval nem feltétlen macerás.

Amiket néztem:
- Palmer PDI-06-16 Ohm (igaz drágább, de állítható a kimenet)
- Two Notes Torpedo Captor 16 Ohms (ez meg nem kifejezetten csak ezt a célt szolgálná, és fix -20dB-t hoz)

Magyar oldalakon nem nagyon találtam variációkat (vagy csak rossz helyen kerestem), amik voltak azoknak az ára meg már elég combos.

Köszönöm a segítséget!

(#42111) andor80 válasza Alexios (#42110) üzenetére


andor80
senior tag

van main input persze .
Köszi holnap ránézek.

Lenne mégegy kérdés.
Szeretne a faszi multieffektet amin van expression.
Boss GT 1 et néztem árban Abban viszont nincs FX loop
Viszont néztem videókat és ki lehet választani az outputját menüből mi legyen.
Combo kimenet stack(ez lenne a fej láda)
stb
Szóval lehet ,hogy be lehet kötni ezt fx loopba vajon vagy csak A bugera clean front inputjába?.A cél uyganaz lenne nem kell fej láda szimuláció csak torzítók és effectek.
Ha nem akkor lehet marad a gt100v2
Kösz ismét

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#42894) Eastman válasza dudi6 (#42891) üzenetére


Eastman
őstag

Szia!

A 11-es készlettel fog igazán megszólalni egy "westerngitár", határozottan rezegni a fa. Szerintem standard hangolásban a 10 kevés neki. (Stagegitáros tipp; akusztikusra egy mérettel többet számolunk. Tehát pl., ha elektronyoson kilencest használsz, ahhoz szoktál, az akusztikusodra menjen 10! Azért írom, hogy ne ijedj meg a 11-től.)

Ha androidos vagy, telepítsd a Fender gyári hangolóappját! The Best!!!! Árnyék kolléga tippje, magamban minden nap megköszönöm neki. Előtte folyton szívtam a hangolókkal. A progi a telefon mikrofonját használja, én a combomra teszem a telót amikor hangolok.

Szép a gitárod, sok sikert!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#44158) Eastman válasza consono (#44157) üzenetére


Eastman
őstag

Ülve játszom rajta, a két combomon fekszik, a derekamat veszi körbe egy pánt.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#44777) fattyu válasza Chal (#44776) üzenetére


fattyu
veterán

de ez nem igaz.
100 körül használtan lehet fogni igen zsivány dolgokat. ami ha tényleg csak otthoni hobbizás akkor egy életre jó.

marshall dsl5c
marshall dsl1 head,+ 1x12 láda
peavy vk100 combo. ( itt már felmerül a hangerő kérdés )
randall rg50tc
blackstar ht 5210

ez csak amit hirtelen láttam eladókat és ismerem. ezek mind igen rendben levő dolgok.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#46064) pacni120


pacni120
tag

Sziasztok!
Először is - bár új vagyok itt - részvétem a hozzátartozóknak!

Sajnos a "beárazás", "pearl" és "combo" szavakra rákeresve nem kaptam választ a kérdésemre. Beárazással kapcsolatban tudna nekem segíteni valakit?
Lomtalanítás során akadtam rá egy régi Pearl combomra, lehetséges, hogy egy kincsre leltem, vagy értéktelen? Külföldi oldalakon sem találtam használható információt.

(#49968) Golf4 válasza Golf4 (#49811) üzenetére


Golf4
csendes tag

A thomann-tól kaptam erre egy ajánlatot.
https://www.thomann.de/hu/harley_benton_sc_450_bk_classic_serie_bundle.htm

Harley Benton SC-450 BK Classic Series
A gitárral megbékéltem, hogy ennyi lesz, belefér a karácsonyi-télapós keretbe, szóval ha ezt választotta akkor ez rendben van. Mondjuk múlt héten még 57 ezer volt...

Harley Benton HB-40R 40 Watt Guitar Combo Amplifier
Ezzel van picit bajom, mert nem szerettem volna 52 ezret fizetni az erősítőért. Nincs erre valami jó és olcsóbb opciótok?
https://www.thomann.de/hu/cat_rank.html?ar=147168&gk=GIEACOTR
Itt az első a HB-20R, ami 34 ezer.

(#50062) Ctrl+Alt~Del válasza Goose-T (#50060) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Na, újabb kérdés, régen kérdeztem már hülyét. :-D

Annak van jelentőssége, hogy melyik pickup milyen pozicióba kerül? Mármint, neckre/bridge-re mindig ugyanolyan típusú kerül, vagy ezt gitárja válogatja? Mi a szabály? Bridge-re mennek a gyengusabbak, neckre a combosabb?

És ahol három van? Ott a középsőnek mi a jellegzetessége?

W | W | H | W | W | W | H

(#50105) bigrob válasza doc (#50095) üzenetére


bigrob
őstag

Nekem nagyon kényelmetlen volt az Explorer, ülve mondjuk én bal combon tartom a gitárt olyan Mick Thomsonosan.. :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#50754) Nunder válasza DrDoktor (#50753) üzenetére


Nunder
őstag

Igen, azt láttam, hogy a MK2 még ráfejelt a 120-ra 6dB-t dinamikában.
JFET input mennyire humbuk amúgy? Hallasz különbséget, ha abba kötöd a gitárt és nem a comboba?

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#51012) Goose-T válasza arnyekxxx (#51011) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem megvan a teljes OwnHammer kollekció abból az időből, amikor még legálisan, ingyen le lehetett tölteni. Bő 30GB. Legutóbb, amikor hangzásokat szerkeszettem a DNAfx GiT Pro-mon, a 412-GTR MAR-CB MIX Modern Speaker Collectionben találtam nagyon jó IR-eket.

OwnHammer Impulse Response Libraries
112 DLXVRB - The “112 DLXVRB” is based on a vintage Fender Deluxe Reverb open back 1x12 combo.
212 MES-RC - The “212 MES-RC” is based on a Mesa Boogie closed back Rectifier 2x12 cabinet.
212 ORNG - The “212 ORNG” is based on an Orange PPC212 2x12 cabinet.
212-GTR BOG-SH V30-CH-16 V3 Mix - The 212-GTR BOG-SH is based on a Bogner Shiva open back 2x12 cabinet.
212-GTR MAR-66 Multi-Speaker Collection - The 212-GTR MAR-66 is based on a Marshall 1966B 2x12 cabinet.
410 BOG - The “410 BOG” is based on a Bogner open back 4x10 cabinet.
412 BOG-ST - The “412 BOG-ST” is based on a Bogner Standard 4x12 cabinet.
412 BOG-ST EDVH - The “412 BOG-ST” is based on a Bogner Standard 4x12 cabinet.
412 DZL-RL - The “412 DZL-RL” is based on a Diezel rear loaded 4x12 cabinet.
412 EDVH - The “412 EDVH” is based on an EVH 5150 III 4x12 cabinet.
412 ENG - The “412 ENG” is based on an Engl PRO 4x12 cabinet.
412 MAR-CB - The “412 MAR-CB” is based on a vintage “checkerboard” Marshall 1960B 4x12 cabinet.
412 MAR-CB EVM - The “412 MAR-CB” is based on a 1970's Marshall 1960B "checkerboard" 4x12 cabinet.
412 MAR-CB M20-PR - The “412 MAR-CB” is based on a 1970's Marshall 1960B "checkerboard" 4x12 cabinet.
412 MAR-CB V30 - The “412 MAR-CB” is based on a 1970's Marshall 1960B "checkerboard" 4x12 cabinet.
412 MES-OS - The “412 MES-OS” is based on a 2008 Mesa Boogie Standard/OS straight 4x12 cabinet.
412 MES-ST - The “412 MES-ST” is based on a 2001 Mesa Boogie Standard slant 4x12 cabinet.
412 MES-TR - The “412 MES-TR” is based on a 2001 Mesa Boogie Traditional slant 4x12 cabinet.
412 ORNG - The “412 ORNG” is based on an Orange PPC412 4x12 cabinet.
412 ORNG M25 - The “412 ORNG” is based on an Orange PPC412 4x12 cabinet.
412-GTR MAR-CB MIX Modern Speaker Collection - The 412-GTR MAR-CB is based on a late 1970’s Marshall 1960B 4x12 guitar cabinet.  This specific model of cabinet is often referred to as a “checkerboard” cabinet due to the type of grill cloth used.
412-GTR MAR-CB Pre-Rola M25 Multi-Mic Collection - The 412-GTR MAR-CB is based on a 1970's Marshall "checkerboard" 1960B 4x12 cabinet.
1012 GIBS - The “1012 GIBS” is based on a Gibson GA-30RV Super Goldtone combo.
AMPG BASS - The 210 AMPG is based on an Ampeg SVT-210AV 2x10 cabinet. The 410 AMPG is based on an Ampeg SVT-410HLF 4x10 cabinet.
California Duo - The “212 3QTR” is based on a Mesa Boogie Three Quarter semi open back 2x12 cabinet. The “412 TRAD” is based on a Mesa Boogie Rectifier Traditional Straight 4x12 cabinet.
Justin York Collection - 2008 Mesa Straight Rectifier 4x12 with 8 ohm English Vintage 30s. 2003 Mesa Horizontal Rectifier 2x12 with 16 ohm English Vintage 30s. 1994 Vox AC30 Top Boost with 8 ohm Celestion “Blues”.
Marsh-UK Multi-Cabinet Collection - The 112 MAR-CX is based on a Marshall 1974cx 1x12 cabinet. The 212 MAR-CX is based on a Marshall 1966B 2x12 cabinet. The 410 MAR-65 is based on a Marshall 1965B 4x10 cabinet. The 412 MAR-60 is based on a modern production Marshall 1960B 4x12 cabinet. The 412 MAR-CB is based on a 1970’s Marshall “checkerboard” 1960B 4x12 cabinet. The 412 MAR-TV is based on a Marshall 1960TV 4x12 cabinet.  

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#51078) doc válasza m3tr0 (#51076) üzenetére


doc
nagyúr

Na, akkor azert faj :)
Csinald ezt:
fektesd a gitart a combodon "pofara", hogy lefele nezzen a fogolap, meg ugy a gitar eleje.
Tedd ala a kezed kinyujtott ujjakkal, ugy hogy a fogolap tetejeig erjenek az ujjaid.
Forditsd fuggoleges helyzetbe a gitart, de csak az ujjaid kovessek, a csuklod ne.
Ra fogsz jonni hogy siman megy az.
A gitar nyaka 42-43 mm szeles (na jo, a klasszikus szelesebb, de ugy remlik neked nem az van), annal sokkal hosszabbak az ujjaid, szoval nem kell a csuklohajlitgatas ;) Az embernek valahogy az tunik termeszetesnek, nekem is figyelnem kell ra hogy egyenes maradjon, aztan idovel megszokod.

(#51281) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Felmerült bennem a gondolat, hogy mi lenne, ha a PRS-em híd pickupját kicserélném valami combosabbra. Az az igazság, hogy soha nem voltam megelégedve igazán azzal a hanggal, amit az produkált, bridge állásban nem is igazán használom, inkább vegyesben, vagy ha az kell, a nyakival. A nyakival amúgy nincs bajom.

Hivatalosan Tremonti 'S' hangszedők vannak benne, bármit is jelentsen ez.

Ha mondjuk kapna egy ilyet, mennyire lenne értelmes upgrade?

Seymour Duncan SH-6

Vagy egy harapós Dimarzio?

Annak van-e értelme, hogy csak hídnál cserélni, vagy ezeket érdemes párban, a nyaknál is? Nyilván, az dupla költség.

W | W | H | W | W | W | H

(#51925) Ba cy lus válasza doc (#51924) üzenetére


Ba cy lus
őstag

De amúgy nem különösen kényelmes ülő helyzetben. Nekem egy S270 van, a nagyon fapados (grx40ju azt hiszem) gitárom a sokkal vastagabb élével/oldalával kényelmesebb. Valószínűleg azért, mert nagyobb felületen oszlik el a combon a gitár súlya, és azért ez számít. Szépnek persze szép, hogy karcsú, de szerintem a kényelem előbbre való.

Súlyban meg nincs nagy különbség: egyik 3.7, másik 3.3 kg.

[ Szerkesztve ]

(#52516) Goose-T válasza Vegyigyümi (#52513) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha felteszem a lábam a lábtartóra, és szabályosan a combomra veszem a gitárt, akkor egyáltalán nem zavar a karfa.

Volt nálam pár napja egy flying V gityó, hogy az mekkora ergonómiai csoda! :DDD Csak úgy tudtam rajta játszani, hogy ráraktam a vállpántot, és felálltam vele.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#53224) Moleman válasza MATEO6600 (#53222) üzenetére


Moleman
addikt

Így ránézésre olyan, mint mikor a punkzenekarokban tökig leengedik a gitárt, és ott játszanak. :D Nekem is fáj úgy.
Próbáld meg fentebb billenteni a gitár nyakát, rövidebbre állítani a pántot, vagy akár átrakni a bal combodra a testet, mint a klasszikus gitárosok, úgy valószínűleg ki fog egyenesedni a csuklód.

#53219 emiki6
+1 a széles párnázott pántra, nekem is egy indokolatlanul vastag puha szivacsos pántom van a basszushoz. :K
Én is nézegettem azt a 150 ezres kéket, de szerencsére messze van. :DDD

(#54213) X2N válasza doc (#54211) üzenetére


X2N
senior tag

Gondolom újonnan kellett, akkor már értem miért ezt vetted. Én kihagytam pár évet de ~2éve amikor elkezdtem megint gitározni tudtam hogy Vintage LP-t fogok venni (2011-est), mert ezek voltak anno a legolcsóbb jó LP kópiák long tenor nyakillesztéssel. 2010-2011-ben gyártott szériák koreában készültek, Gibson perrel fenyegette őket hogy változtassák meg a nyakillesztést, szóval gondolom nem sikerült rosszul a másolás. Még ~10 évvel ezelőtt volt egy Vintage V100AFD Paradise gitárom ami nagyon tetszett, így mindenképpen ebből a sorozatból akartam gitárt miután szétnéztem pár boltban az új gitárokon már nem igazán találtam olyat ami tetszett volna, (rózsafa fogólappal leálltak, vékonyabb a test, könnyű, üregelt stb.) meg sokkal drágább is volt. Persze ezeknél se mindegy milyen évjáratot néz az ember, Hangmesteren ezt írták:

A közelmúltban volt szerencsém néhány V-100 modellt alaposabban szemügyre venni. Eddig még nem volt módom arra, hogy több V-100-at egy időben és egy helyen összehasonlítsak, de most összejött és több, számomra igencsak érdekes felfedezést tettem.

Az alábbi évjáratú gitárokról van szó:
1./ 2011.
2./ 2013.
3./ 2015.

Meglepődve tapasztaltam, hogy az 1. számú gitár nyak és test találkozása teljesen más, mint a 2. és 3. hangszeré. Az utóbbi kettőnél a test ívesen meg van marva, míg az 1.-nél úgy illeszkedik, mint az eredeti Les Pauloknál.

A másik érdekes dolog az volt, hogy az 1. gitár 4,2 kg. súlyú, megítélésem szerint tömör testű hangszer.

A 2. gitár 3,9 kg.-ot nyomott, és teljesen más volt a súlyelosztása, mint az 1.-nek. Kíváncsiságból lekaptam az elektronikatakaró fedelet, amikor is meglepődve tapasztaltam, hogy a test alsó része (ami ülő gitározásánál a combon fekszik), a jack aljzattól, egészen a pu. váltó kapcsolóig végig ki van marva, ez a rész teljesen üreges volt. Ahogy lámpával bevilágítottam, simán lehetett látni a top belső felét. Olyan érzést keltett, mintha a test valami olcsó fából lett volna félig-meddig kimarva, és elöl, meg hátul kapott volna egy-egy juharnak/mahagonynak látszó top-ot, vagy hátsó fedelet. Úgy tudom a legegyszerűbben leírni, mintha egy szendvics lett volna. Két kenyér között egy fasírt.

A 3. gitár takarófedele alatt normálisnak, tömörnek láttam a faanyagot. Két lyuk volt az elektronika üregbe fúrva, ezen jöttek be a pu. váltó és a pu.-k vezetékei. Itt nem volt semmiféle hosszanti üreg marva, csakis annyi bemarás volt, amennyi a potiknak és az elektronikának kellet. Ennek a súlya is 3,9 kg. volt.

További megállapításom az volt, hogy a 2. és 3. gitár teljes hossza kisebb, mint az 1. Végül megoldottam a dolgot. A méretbeli különbséget az adta, hogy a 2. és 3. gitárnak egész egyszerűen rövidebb lett a feje, közel 1 cm-el az 1. gitárhoz képest.

Végeztem egy másik tesztet is. Annak az volt a lényege, hogy egy sima LP. kemény tokba egymás után beletettem a gitárokat. Az 1. és 3. teste kb. egyformán passzolt a tokba, míg a 2. alig tudtam belegyűrni. A testen külön mérést nem végeztem, de egyértelmű volt, hogy a 2. gitárnak nagyobbra sikeredett a teste.

A hangbeli különbségekről most nem írok, mert annak úgy lenne értelme, ha pl. azonos típusú és méretű húrokkal lettek volna szerelve, stb..stb.

Év végül, ha minőség szerint kellene sorba állítani a hangszereket, akkor aranyérmes az 1., ezüst a 3., bronz a 2.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#54327) doc


doc
nagyúr

Tutatnam a kozvelemenyt: ti melyik labatokra teszitek (ulo helyzetben nyilvan) a gitart?
En ugye jobbkezes vagyok, eleg rovid kezekkel es ujjakkal.
Alapbol a jobb combomon volt a gitar (akusztikuson kezdtem, azt a mai napig igy hasznalom), aztan tobb helyen (foleg metalos videokban) hallottam hogy a klasszikushoz kozelebbi pozicio sokkal jobb, kiprobaltam azt is.

Jobb combon: nagyon kenyelmesen elerem a fretboard aljat is, de a jobb vallam feszul, amolyan "hatrafeszitos" erzes.

Bal combon: a jobb kezemnek sokkal kenyelmesebb, de a balnak messzebb van a nyak vege, kicsit "nyujtozkodni" kell. Ha meredekebben tartok a gitar nyakat, akkor jobban hozzaferek, de akkor meg zavar hogy "keresztben" van :D

Mindket pozicioban mukodik, csak mindegyik mas miatt jo/rossz.

Ti milyen pozicioban szoktatok csinalni? ;]

(#54328) kutyek válasza doc (#54327) üzenetére


kutyek
senior tag

Nálam mindig bal combon, kezdettől fogva. Valószínűleg így közelebb van a "két láb közt a hangszer" érzéshez, amit csellóval megszoktam. Próbálgatom néha jobb oldalon, de nem jön be...

(#54335) bigrob válasza Goose-T (#54329) üzenetére


bigrob
őstag

Én is így nyomom. Annyira kényelmetlen másik combon ahogy a többi halandó használja.. :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#54337) nap válasza fattyu (#54336) üzenetére


nap
addikt

A jobb combon tartott gitárnál minden kézre esik, pengetés, akkordok, a balhoz meg annyira ki kell tekeredni, hogy utána megfájdul a hátam.

doc: Ulrich volt.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#54338) fattyu válasza nap (#54337) üzenetére


fattyu
veterán

elég magas vagyok - tudod hiszen voltál nálam - hosszú végtagokkal. jobb combon kényelmetlen erősen behajlított jobb kar van. könyökhajlat görcs fájdalom általános kényelmetlenség.bal comb, messzebb került a cowboychord rész de gond nélkül elérem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#54339) Moleman válasza doc (#54327) üzenetére


Moleman
addikt

Én keresztbe teszem a lábam, jobbat a balra, és így rakom a jobb combomra a gitárt. Így jó helyre esik a gitár és megvan az a kis magasítás is, ami a bal láb alatti zsámollyal lenne. :D

(#54343) doc válasza Ctrl+Alt~Del (#54342) üzenetére


doc
nagyúr

4-en bal combon, ketto a jobbon, egy "masik labon atrakva a jobbon", ez leginkabb a ketto kozott van.

"Vissza fogod te tenni majd a jobbra...Amikor majd nem akkordokkal prüntyögsz."
Akkordokkal ritkan "pruntyogok", viszont pont olyankor a jobbomra szoktam tenni (az akusztikust es a Telecastert), ahhoz nagyon jo a "jobbcombos" pozicio. Metalhoz baromi kenyelmetlen a jobb kezemnek a jobb comb. Neha ki szoktam probalni, de mar par masodperc utan szinte fajdalmasan feszul az egesz jobb karom.

"Ha valaki ebben a pozícióban próbálja a hüvelykujját a nyak mögé szépen eldugni, a csuklója garantáltan "törik", ami nagyon rövid időn belül fájdalmas lesz." - epp ellenkezoleg. a 'klasszikus' jellegu pozicioban gyakorlatilag tokegyenes a bal csuklo igy, az egyetlen ami zavar hogy olyankor a gitar nem vizszintesen van. (vizszintesen tartva tenyleg igaz amit irtal, de az nekem a rovid kezem es ujjaim miatt eleve kevesbe opcio)

"a pengető kar a bal lábas pozícióban a test elé kerül, a jobb vállban egyből már feszültség lesz." - kiprobaltad egyaltalan valaha? :D Pont hogy a jobb labas verzioban feszul a vall, pont ezert is irtam hogy a bal kezemnek kenyelmesebb lenne, viszont igy baromira feszul a vallam ahogy hatra kell fesziteni.

(#54361) Ctrl+Alt~Del válasza arnyekxxx (#54359) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Mert a jobblábas a sztenderd szerintem (mármint nem azért van olyan életművük). A jobbkezeseknél a jobblábas tartás a domináns.

Ezt bizonyítandó, ülj le egy székre, egyenes háttal. A két kézfejed tedd a combodra, jobbot jobbra, balt balra a combtőhöz. Ahol a jobb kezed van, na ott is pengetsz, ha a jobb lábadra teszed a gitárt. Nézz rá a bal kezedre, és egyből látod, ha ott kell pengetned, ahol a bal kezed van, mert a bal lábadon van a gitár, a teljes karod magad elé kell tenni. Arról nem beszélve, hogy palm mute-olsz abban a tartásban. Nekem nagyon fura.

W | W | H | W | W | W | H

(#54498) X2N válasza Smiley (#54495) üzenetére


X2N
senior tag

Neked befér a hátizsákodba egy 1X12-es láda? :DD Vagy min szól a modellezős cucc?? Nekem anno a modellezős cuccom 27 kilós 2x12-es 150W-os Line 6 Spider 2 volt. :DD Igazán portable volt. De ma is elcipelem az 1x12-es ládát. Csövesből mondjuk ilyen 1x12-es 50W-os kombókat már combos cipelni az is van vagy 25 kiló. Én azon gondolkozok hogy szerzek valami portable végfokot, és az használom majd az ENGL 530-al meg az 1x12-es nyitott ládával.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#54623) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

A napokban gondolkodtam azon, hogy mondjuk 40 évvel ezelőtt mennyivel könnyebb lehetett egy együttesnek hírnevet szerezni, egy olyan korban, amikor lényegesen kevesebben fértek hozzá a zenélés lehetőségéhez.

Egy Metallica vagy egy Maiden sokkal könnyebb helyzetben volt, mint ma lenne, hisz akkor a hangszerek eleve nem voltak még széles körben hozzáférhetőek, vagy nagyon drágák voltak, hozzá a többi cucc is. Nem volt akkor internet, YT, multieffekt, Garage Band, ultimate guitar tabs, applikációk, Justin Guitar, DAW meg DAC meg ki tudja minek hívják még ezeket. Az igazán ikonikus bandák, mint a fenti kettő, Dream Theater, Megadeth stb. akkor könnyebben alkottak nagyot, mintha ma indulnának el ezen az úton, és vesznének el a próbálkozó együttesek milliói között.

Az ingerküszöb is lényegesen alacsonyabb volt, valaki meghallott a színpadon egy jó csöves erősítős hangot, az elalélt, ma meg kis túlzással vagy szó szerint reprodukálja a nappalijában, és tallózik hangzások százai között fanyalogva. Nekem az első klasszikus koncertem, amin voltam, az a Maiden volt 1993-ban, és emlékszem, hogy katartikus élmény volt ilyet látni, még akkor is, ha a Pecsában volt. :-D

Amúgy ugyanez igaz a vállalatokra, az igazán combos vállalatok, mind nagyjából 40 éve indultak, amikor még sokkal lejjebb volt az ingerküszöb és technológia fejlettség. Microsoft, Amazon, Apple stb. - ma már szintén nem nagyon tudnak kinőni a semmiből ilyen ikonikus cégek.

[ Szerkesztve ]

W | W | H | W | W | W | H

(#55296) chaosmonger


chaosmonger
tag

Megérkezett az S by Solar EB4.6W. Első benyomások: gyönyörű a hangszer, hibát nem találtam a festésen, az élek/formák/ívek gyönyörűek. A bundok nem sorjásak. A fogólap ez a Black Techwood nem tudom mit jelent, de nagyon kellemes tapintású, síma. A fehér gitáron nagyon jól mutat.
Klassz, jó minőségű logós puhatok járt hozzá.

Nem volt még ilyen alakú gitár a kezemben, csak mindig tetszett, de elképesztően kényelmes, nem is gondoltam volna. Ülve az biztos hogy a legstabilabb gitár ami a kezemben volt (jobb combon tartom), és állva is nagyon jó.

A húrmagasság nagy volt nekem, és tökig becsavarva a csavarokat is nagyobb egy kicsit mint a Vintage V100-amon, azt szokni kell. A pickup-ok is mintha egy kicsit gyengébb jelűek lennének, de miután lejjebb engedtem a húrokat, a hídi hangszedőt meg kicsit megemeltem, sokkal jobb lett.

3-4 újrahangolás után már kezdi tartani, gondolom ez új gitárnál normális.

Az intonáció egész jó volt, 2 húrnál nem volt pontos, de ugye hogy lejjeb engedtem a húrokat (meg a nyakpálcán is tekertem picit) azt újra kell állítani.

Olcsóságot ott láttam hogy a szériaszám csak matricán van rajta.

Annak örültem volna ha a fehér gitár nyakának a hátulját is színrefestik mint a feketéét, de nem rossz ez a natúr se, csak látszik ahol a fej a nyakhoz van illesztve, más a textúra.

Összességében nagyon örülök neki, elképesztő jó ránézni, kézbe venni és játszani rajta

Képet csak ilyen bénát tudok most, mert pont lakásfelújításban vagyunk és amelyik szoba nem tök üres, oda be van minden zsúfolva a többiből :)

(#57658) trexgumi


trexgumi
csendes tag

Ha van egy 5 W-os csöves combo,aminek kb. 8 collos a szórója az elbír egy 12 collos hangszórót?

Egyebet elmondani nem tudok

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.