Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#894) Kephamos válasza Kobe (#891) üzenetére


Kephamos
addikt

Ajánlom neked a Washburn márkát. Szép&jó! Mi kell még? ;)

(#1029) Kobe válasza HavocS (#1028) üzenetére


Kobe
veterán

valaki nemrég említette a Washburn márkát, egyik tanulótársanak washburn van...75ért vette használtan :S szóval újonnan is húzós cucc, soha nem hallottam rola ...de elhatároztam hogy ,mindenképp tavaszra egy ibanez sa160 ra összegyujtöm a lóvét
csak egy illusztráció, ő a tanárom : [link] és amit a kezében tart az a 300 ezer körül mozgó Ibanez :) nem akarok hülyeséget mondani milyen széria, valami P betűs és rímel a Petrocelli re :D vmi pietrusco vagy nem tom, elfelejtettem....de ha a hangjára is kiváncsi vagy akkor pár számban a feljebb említett albumról meghallgathatja aki akarja...eszméletlen tiszta hangon szól pedig má jó 5-6 éves cucc

[Szerkesztve]

(#1053) delta9 válasza Kobe (#1029) üzenetére


delta9
senior tag

az egyik nagy kedvencem, nuno bettencort (ex-extreme) használja előszeretettel a washburnt: [link] . meg scott ian is az anthraxből. meg még biztos vannak többen, is csak róluk tudom, hogy ezt a márkát használják.

(#1058) Kephamos válasza delta9 (#1053) üzenetére


Kephamos
addikt

Meg a Pantera gitárosa is Washburnt használt. Meg nekem is az van. :DDD

(#2666) tucsike86 válasza C.Brigante (#2660) üzenetére


tucsike86
tag

Vorsont semmiképp, mert az abba szerelt "les paul pickup"-nek mondott VALAMI, az iszonyatosan búg és gerjed (nem tudom hogy lehet ilyet egyáltalán legyártani...). Ilyesmi árfekvésben az Epiphone-t tudom ajánlani, tekintettel arra, hogy "ugyanaz" a gyártó mondjuk úgy, mint az eredeti LP-nak. Gibson. Játszottam egyszer egy Washburn Les Paul-on is, az nem drága, nem is rossz, de az Epiphone-nak a közelébe sem ér SZVSZ. Epiphone-nal nem tudsz melléfogni, az biztos.

(#4833) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Ahhoj Mindenki!

Pár év kihagyás után 2hónapja újra kezdem bőgőzni, amimhez beszereztem a Peavey Grind 5 húros (anno Washburn T25 volt emg vel), nem bántanám a hangszert nem rossz, de nekem nem igazán jön be se a hangja se a nyaka, pedig most egészen pöpecűl be van lőve. Egy Ibanez sr505 öt néztem ki utódnak, kipróbáltam és nagyon beleszerettem, bár olvastam hogy az elektronika összerakásánál lehetnek gondot (Made in Korea), de ezen még akadok fel. Ha van valakinek bármi véleménye pro/kontra, vagy tudna ajánlani valamit amit még érdemes lehetne megnézzek ebben az árkatban az írjon plz.

a basszeros fórumban senki sincs, azért raktam ezt végül ide

[ Szerkesztve ]

(#5093) Eastman


Eastman
őstag

A leghosszabb hangkitartás (sustain) az egybenyakú, átmenő húrozású elektromos gitárokból csalható ki. [Washburn Hawk]

Testen átmenő húrozás:
A húrok végén lévő golyók közvetlenül a testbe, szinte a fába kapaszkodnak bele, ami megint csak abban segít, hogy jobban rezegjen, "dolgozzon" a fa.Ezzel szemben pl a lebegő húrlábú, "tremolós" hangszereknél egy fém tömbbe, tőkébe.
Nincs közvetlen kapcsolata a húroknak a fával. Ott a különböző elektronikus effektek segítségével "utólag" lehet kicsalni a hangkitartást.

Ha az egybenyakú, átmenő húrozású villanygitárt az öledbe veszed és tisztán, erősítés nélkül megpengeted, sokáig hallod csengeni a lefogott hangot és hosszabban érzed a hasadon, mellkasodon a test rezgését is.

[ Módosította: bnss ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5443) combonari


combonari
tag

Sziasztok!

Szeretnék gitárt venni (akkusztikusat), csak nem tudom, milyen márkájút. Amin én megtanultam, az egy 20éves Höner volt :)) Szóval én kb. csak ezt ismerem, meg a Stagg-ot, meg a Washburn-t, meg természetesen a Gibson Les Pault, meg a Fendert, de azért ennyire komolyat nem szeretnék. Úgy kb. 20.000-25.000 Ft-ot szánnék rá. Van valakinek valami ötlete? :DDD

(#5453) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Szóval hanszerboltos tapasztalataim, boltokra lebontva, egyelőre csak három bolttal, mert a fémhúrosokat itt néztem/hallgattam. (Szerk: A nylonosokról is írok majd egy másik hsz-ben, de egyelőre ennyiben is elfáradtam :DDD )

A mezzofortéban próbáltam sok gitárt, konkrétan ezek:
Cort AD-880, Cort Earth 70 (ott helyben össze tudtam a többivel hasonlítani a hangját), Cort SFX-JE, Cort AS-E5, Washburn WD-7, Washburn WD-5, és egy 200 ezer feletti Yamaha, elnézést, a nevére nem emlékszem, de így utólag keresgélve a Mezzoforte oldalán, valószínűleg Yamaha LS 16-II lesz az, az ár meg forma alapján.

A Cort AD-880 a rétegelt fedlapos Cortok csúcsa, gyönyörű berakásokkal, egy szépen kialakított hangszer, viszont megpengetve, majd megpengetve a mellette lévő Earth-70-et, egyértelmű volt, hogy bizony, nem véletlen ajánlok mindenkinek tömör fedlapos gitárt... hallható volt a különbség. Ezen felbuzdulva átmentem a Washburnokhoz, amik a Corthoz hasonlóan igen jó áron kínálják a tömör fedlapos gitárjaikat... és nem voltak jók. Igazából, mivel ez egy részben szubjektív dolog, nem szeretnék erősen fogalmazni, de részemről borzalmasak voltak. Objektíven annyit tudnék mondani, hogy szörnyen fedett a hangzásuk, szép, kifejezett magas hangok teljesen hiányoznak, a basszus szörnyen túlsúlyozott, ráadásul nem is szép, hanem olyan, mintha a budiból szólna egy mélyláda, nem is tudom az angolok úgy mondanák talán, hogy boomy, de nem biztos, hogy ez a helyes kifejezés. Egyszerűen egy kiegyensúlyozatlan, rossz hang jött ki belőlük. Hát igen, a tömör anyag sem minden, úgy tűnik nem feltétlen jelent szebbet/jobbat, a rétegelt Cort AD-880 hangzása jóval kiegyenlítettebb, szebb volt.

A Cort Earth 70-hez visszamentem, majd megpengettem utána a nagyon drága Yamahát, ami mellesleg full tömör anyagokból volt, nem csak a fedlap, de az oldal és hát is, majd a szintén full tömör Cort AS-E5-öt is kipróbáltam. Régebben gondolkoztam sokat, hogy fene, de jó lett volna 100+ ezret költeni fémhúros gitárra, és csorgattam a nyálam ezekre a full tömör csodákra... igazából nagy különbséget vártam, de nem jött a nagy különbség. Kidolgozás minőségében, hanglyuk körüli berakás, binding, ilyesmi, persze hatalmas a különbség, de hangban... persze, hallható, nyilván... plusz a rózsafának kicsit más a hangkarakterisztikája, mint a mahagóninak, ez is hallható valamennyire, de nem volt meg a hűűűűhaaaa érzés, bőven nem. Egyszerűen nem érzem, hogy annyira nagyon jobb lenne. A Yamaháról csak annyit, hogy egyáltalán nem győzött meg arról, hogy a Cort AS-E5-nél másfélszer drágább hangszerről van szó, és több, mint 70 ezer Ft van közöttük. Mind hangban, mind kidolgozási minőségben nagyon jól párban voltak. Valószínűleg csak a név teszi nem kicsit drágábbá. A Cort Earth 70, meg a Yamaha között viszont ötszörös árkülönbség van és azt kell mondjam, bőven nincs arányban a tudás az árral, ez az árkülönbség egész egyszerűen nagyon nem érné meg. Így összességében tehát a Yamaha volt a nap csalódása. Ha valaki nagyon tömör fából készült gitárt szeretne, a Cort olcsóbban kínál ugyanolyan minőséget. Nem fanság, egyszerűen a fülem ezt mondta. Mindenesetre az összes gitárt és az árukat egybevetve azt kellett megállapítanom, hogy egész elképesztően jó gitár az ez Eart-70. Tudom hazabeszélés, de ez van, ezt hallottam :)
Hopp, amit kifelejtettem és ami talán kicsit eloszlatja a Cort-fanság látszatát: A Cort SFX-JE. Egyszerűen vékonyan szólt, nem volt benne semmi mélység... mondhatni cincogott. Bob Taylor, a Taylor guitar egyik alapítója és névadója, néha válaszol olvasói/rajongói/vásárlói kérdésekre, tőle kérdezték meg egyszer, hogy rendelésre gyártana-e ébenfa fedlapos gitárt, és azt válaszolta, hogy ugyan elméletben nincs akadálya, de nem ajánlja, túl denz az a fa ahhoz, hogy gitárfedlap legyen belőle, szerinte nem szólna szépen. Azt hiszem, igaza volt, ezt itt lehetett hallani...

Az Eldorádóban kipróbált hangszerek:
Cort SFX-10, Dowina J555, Epiphone Hummingbird, Furch S40, Ibanez AEL20E.

Először a Cort SFX-10-et próbáltam, tetszett, szép hangja volt, kényelmes volt, bejött a formája, jó gitár. Ennyi pénzért persze lehet is :) Átmentem az Epiphone Hummingbird-hez, összeszerelés... hát max közepes, hanglyukba belenézve érdekes látvány volt, de mindegy, pengessük meg... semmi extra, kissé fedett hang, de elmegy.... ennyi pénzért nem ezt várná az ember. De hát tudjuk, hogy a Hummingbird, az Gibson :) Jött az Ibanez AEL20E, ami viszont hatalmas meglepetés volt. Egyszerűen élettelen volt, nem úgy, mint amikor már nagyon sokat nyúzok egy húrkészletet (mert ez is közrejátszhatna, persze, hogy régi húrok voltak rajta), de egyszerűen olyan volt, mintha nem akarna rezegni az a fedlap, nem éreztem, hogy él a kezemben... döglött volt, nincs rá jobb szó. Hatalmas csalódás, nem gondoltam volna. Kipróbáltam a Dowinát, jó gitár, tetszik a Jumbo forma, na ez a gitár élt, szép, vastag hangja volt, karakteres, hiába a cédrus, meg a jumbo forma, a basszus nem uralkodott el olyan zavaróan, mint a Washburnoknál (meg amúgy is jóval szebben szólt)... viszont nagyon vastag volt a nyaka, kényelmetlen. Ha valaki szereti felülről átnyúlva hüvelykujjal fojtani a nem használt húrokat, itt nehéz dolga lesz, de ezen kívül is zavart a vastag nyak, kár érte. És végül jött a Furch S40... és egész különleges élmény volt... egyszerűen olyan volt, mintha az összes eddigi gitár, amit kézbe vettem, valami béna játékszer lett volna. Nagy szavak, de ez a helyzet, egészen más ligában játszik. Nem is nagyon lehet leírni, ki kell próbálni, ilyen egyszerű... egyszerűen egy egészen más világ, mint az összes többi itt felsorolt.

Később (ezt majd a nylonosoknál úgyis leírom majd) elmentem a Stageshopba, náluk hatalmas választéka van a Furch gitároknak, érdemes oda ellátogatni :K Itt nem sorolnék fel típusokat, csak annyit, hogy a cédrus fedlap/mahagóni oldal/hát, jumbo testbe oltva volt számomra a legkarakteresebb, leginkább az én ízlésemhez illő hangú - mellesleg pont ilyet próbáltam az Eldorádóban... mindenesetre a többi Furch sem okoz csalódást. Még egy szó róluk: bár van hagyományos, 1 11/16"-es nyakszélességű gitárjuk bőven, az említett Furch és még jópár másik 1 3/4"-os, tehát szélesebb nyakkal rendelkezik és számomra jóval kényelmesebb volt ez a nyakszélesség. Főleg fingerstlye-hoz, ott nagyon érezni ezt a kis különbséget is. Persze ez nyilván erősen szubjektív.

[ Szerkesztve ]

(#6422) atidzsiforc válasza matyi94 (#6421) üzenetére


atidzsiforc
őstag

En is jartam ugy, meg az elso gitarommal(occo strat copy), azok a 11esek a washburnomon birtak volna meg boven, csak valtozasra vagytam. :DDD

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#6537) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

Koszi a tippeket, meg azt szeretnem megkerdezni, hogy milyen idos lehet a gityo?

Washburn WI24, elvileg mar nem gyartjak ezt a modelt, wi14 van helyette de azt indoneziaban gyartjak es nem szol olyan szepen mint a 24, ez meg made in china. A pickupok csupa rozsdasak, a hid be van rohadva, a hernyocsavarokat 1 napig furdettem wd40-ben, azota lehet rajtuk tekerni, de magat a hidat sehogy nem birom kicsavarozni. Sok melo volt vele, de mar hasznalhato. :D

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#6673) atidzsiforc válasza XCorey (#6672) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Ha eros hangja torzitva van akkor szerinted mekkora a jelszint?...
Nekem csak annyi bajom van vele, hogy 50-es tipus az az osszes ltd szeriaban a leggagyibb modell, en azert nem vennem. Nem azt mondom, hogy ebbol kovetkezik, hogy sz'r is, csak annyit az en hasznaltan 50 fontert 10w-os komboval vett szenne hasznalt washburnom is tud mint egy 50es ltd. Mindezt ugy mondom, hogy mar en is probaltam ltd vipert. Nekem a kovetkezo egy epiphone gothic les paul studio lesz, az is volt mar a kezemben, artec crazy metal pedallal 30as roland cubeon nagyon allat.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#6726) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

Jo reggelt! ;]

Gityomhoz(Washburn WI24) rendeltem uj hidat, de a regivel van egy kis problema. Nem akar kijonni a helyerol par csavar, eleg rozsdasak, meg gyenge anyagbol vannak, ezert nem merem eroszakolni csavarhuzoval, nehogy szetdaraljam a fejuket. Fujtam ala fole mindenhova egy rakat wd40-et, azik benne reggelig, remelem megoldja. Ha esetleg nem jonne be a modszer, valakinek van valami otlete? Elore is koszi! :R

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#7067) Inv1sus válasza Szten Márs (#7066) üzenetére


Inv1sus
addikt

Igen, én is lemondtam inkább róluk úgy 3-4 perce. Gyanús ez a csend körülöttük. A hozzá nem értők meg nyilván bármit jónak találnak...

Tudom hogy elvileg nemrég lezártam a kérdezősködésem, de! ;]
Íme a három újabb kérdésem a szakik felé:

1) "Hát én immár kit válasszak..."

- Washburn WIN-14B
- Cort CR-50 BK
- Epiphone Les Paul Special II, White
és egy kakkuktojás, mert nagyon tetszik:
- Cort G-200 BK

2) Lehetőleg szeretnék metálos hangokat kicsalni a gittyóból. Miket kell beszereznem ehhez?
Ha jól látom, lehet közvetlenül olyan erősítőket venni, amikbe ez bele van építve.

3) Várhatóan felvételeket szeretnék készíteni, mert régebben szereztem zenéket is. Miket kell tennem annak érdekében, hogy a lehető legzajtalanabb felvételek születhessenek meg?

Ezután már tényleg nem bántalak titeket többet. ;]

Köszönöm a türelmeteket! :R

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7068) Szten Márs válasza Inv1sus (#7067) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

1,
A Washburnt nem ismerem, a Cort G-200 pedig a maga három single coil hangszedőjével nem hiszem, hogy a te gitárod. Ebben az árkategóriában tremolós gitárt amúgy sem ajánlanék. A másik Cort, vagy az Epiphone? Igen, akár azok... ugyanakkor én mégis azt mondanám, hogy leginkább egyiket sem. Helyettük inkább ezt, főleg ha metálos vonalon akarsz gondolkozni. Van feketében is :DDD Igen, nem az az árkategória, a legdrágább általad kinézetthez képest is 16 ezer forint ártöbblet. Ugyanakkor... 16 ezer, igen, de nem egy súlycsoport az általad kinézettekkel.

Gitárt (talán) nem pár hétre, hónapra veszel, hanem hosszú távra. Vehetsz egy 40 ezreset megint, de jó eséllyel úgy fogod egy idő után érezni, hogy lehet mégsem volt a legjobb döntés. Beletehetsz 40-42 ezret egy olyan hangszerbe, ami valószínűleg nem lesz egy tartós választás... vagy vársz és beleteszel kicsit több pénzt egy olyanba, ami már igencsak abszolúte ajánlható kategória, ami hosszú távon örömet okoz és szolgál és nem egy low low low-end, hangot ad és jólvan kategóriájú valami.
Én megfontolnám... néha az olcsóbb a drágább. Itt úgy érzem tipikusan ez a helyzet.

Egy cikk, kedvcsinálónak az általam ajánlott gitárról: [link]

A másik kettő kérdésre majd válaszol olyasvalaki, aki ért is hozzájuk - azokban nem tudok segíteni :N

[ Szerkesztve ]

(#12456) nap


nap
addikt

Bill Lawrence L500 (L) hangszedőt keresek. Nem tudjátok forgalmaz valaki ilyet itthon? (Csak ezért nem szeretnék egy Washburn N2-est megvenni. :D )

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#13072) izomhod


izomhod
senior tag

(#15159) Szten Márs válasza sajtee (#15155) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"valamiért az AD-810 felé húz a szívem, persze még nem próbáltam.
Ugye jól tudom, hogy az nem rétegelt, hanem tömör fedlapos gitár (ahogy a Jade 1 is?)? "

Nem, egyik sem az. A legolcsóbb tömör fedlapos gitárok a Washburn WD-5S és a Cort Earth 70. Mondjuk én olyan akusztikus gitárt igencsak kerülnék, aminél a felhasznált anyagok között szerepel a hársfa. Ez a Washburn is, hogy is mondjam... eléggé buta, fedett hanggal rendelkezik, ennél egy jobb rétegelt fedlapos gitár, legalábbis az én fülemnek, jobban szól. A Corth Earth 70 már teljesen oké.
Negyvenpárezer forintig csak low-low end gitárokról beszélhetünk, de legalább abból már van egy-két elfogadható márka.

A Fendernél kicsit drágábban kezdődik a tömör fedlap. (Mondjuk Ibaneznél, meg az összes többi márkánál is.)

[ Szerkesztve ]

(#15672) tdna


tdna
csendes tag

Mesterek!

Elektro akusztikus gitár vásárlása előtt állok, jelenleg 2 darab jött számításba:
- Washburn wd10sce
- Fender sonoran sce

Van valakinek tapasztalata valamelyik gitárral kapcsolatban, esetlen egyéb modellek amiket érdemes kiprobálni?

Köszi!

(#15674) impalaman válasza tdna (#15672) üzenetére


impalaman
aktív tag

Üdv!

A Sonoranról régebben olvasgattam, elvileg nem valami jó. A Washburn-öket nem igazán ismerem, tehát arról nem tudok semmit mondani.

Egyébként még érdemes kipróbálni a Cort gitárokat is, nagyon jó akusztikusokat gyártanak.

A leglényegesebb viszont az, hogy vásárlás előtt mindenképpen próbáld ki a gitárt, amit venni szeretnél, mert végtére is az a lényeg, hogy neked tetsszen. :)

Eastman: Nekem is egyből Hendrix ugrott be, amikor eljátszottam a fordított húrozású jobbkezes Strat gondolatával. :D

[ Szerkesztve ]

(#17787) pc-user


pc-user
aktív tag

Valakinek nincs véletlenül infója arról, hogy mikor és hol gyártották a "Washburn lyon series" gitárokat? Neten nem sok mindent találtam... Köszi.

(#20575) dynamicrossh válasza Retekegér (#20572) üzenetére


dynamicrossh
tag

Lehet azért ilyen amatőr a weboldal mert csak egy egyéni vállalkozó, meg elvileg kifutott meg sérült hangszerek, csak az egyiknél sincs feltüntetve hogy mi a baja. Pedig egy Washburn Taurus bass érdekelne, főleg ennyiért.

(#21429) BluEyes válasza atidzsiforc (#21423) üzenetére


BluEyes
őstag

atidzsiforc
Ok, akkor mi következik ebből? A Chapman egy átcímkézett Schecter? Csak schectert készítenek ott? Az ennél drágább schecterek is ott készülnek? Az ennél olcsóbbak közül készül ott valami? Ami nem schecter néven jön ki a kapun, azt hogy hívják, milyen kategória, ki látta?
Ez az egész Chapman-sztori egy remekül felépített marketing gépezet, amit a gitárosok egy része láthatóan máris benyelt. Ettől persze lehet zseniális a termék, de inkább egy teljesen hétköznapi, túlárazott valaminek tűnik. Egyelőre várnék a vétellel.

brickm
Ízlés dóga, nekem tetszik a gitár. Igazából kontrasztnak szántam a Chapman-nel szemben. Zelinsky mester egy igazi mágus, egy eredeti konstruktőr, aki folyamatosan agyalja ki a hangszer hibáinak a kiküszöbölésére a különböző újításokat. Nézd meg a húrlábat, hasonlít az a TOM-ra, de valójában egyetlen porcikája se olyan. Itt a nyak hátulján a tapadásmentes felület, ezen már évek óta kísérletezik. Inkább ezért adnék 700 dollárt, mint a Chapmanért, amiben sehol semmi eredeti, semmi innováció, egy marketing az egész.

Real Ghoost
Persze, mindenki kezdte valahol. A Gibson még a 19. században, bendzsó és mandolin gyártásával, majd az akusztikus gitárok jöttek, innen volt hangszerkészítő tapasztalat. Gretsh, Guild szintén akusztikusból jöttek. A modern idők nagy márkái jellemzően egy kreatív konstruktőr köré épültek fel, Kramer, Jackson, Dean, Carvin, Schecter, Godin, PRS. A Fender az üdítő kivétel, ő jókor, jó helyen indította be a tömeggyártásra optimalizált hangszerek előállítását, a piac pedig jól fogadta az ötletet.
Az ázsiai gyártók is így épültek fel, de ők angolos vagy spanyolos hangzású neveket adtak a márkáknak, Ibanez, Washburn, ESP stb.
A közös az ezekben a márkákban, hogy van mögöttük nevesíthető konstruktőr, innováció, van gyáruk, ahol a saját dolgozóik a saját gépeken a saját modellpalettát legyártják, a saját embereik kezdve a főkonsruktőrrel ott van a fák kiválogatásánál, az NC gépek beállításánál, a minőségellenőrzésnél. (most nem a bérgyártásba kiadott alsó kategóriás hulladékokról beszélek).
Ezek a Chapman esetében ugyebár sehol nincsenek, a "márka" gyakorlatilag nem létezik, egy blöff. Holnap akár Kínában vagy Malajziában is készülhetnének, mert semmi nincs bennük, ami valamilyen hozzáadott értéket képviselne.
De persze aki akar, vegyen egyet 210 ezeré, sok szerencsét hozzá!

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21526) BluEyes válasza bodza21 (#21522) üzenetére


BluEyes
őstag

Hát, ha mindenképp innen kell választani, akkor a piros Oszkár a jelöltem. Azért mert:

Nincs rajta tremolo, ebben az árkategóriában ez inkább előny, rövid (Gibson méretű) menzura, kezdőknek előnyös. A rövidebb nyak (talán) nehezebben is deformálódik.
H-H pickupok, az olcsó szingli szedők általában szörnyűek, jobb a békesség, a két humbucker egy fokkal jobb lehet.
OscarSchmidt = Washburn, utóbbi mégis drágább, ezért kiesik.
A maradék 3 Oszkárból a piros a legszebb. :B

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21530) BluEyes válasza bodza21 (#21529) üzenetére


BluEyes
őstag

Ezt is írtam: Oszkár = Washburn, ebben az egy betűben tér el a típusuk. Ezek tök egyformák, ugyanaz a gyár, gyártó, tulajdonos. A szürke Oszkár képén is egy Washburn van. Ezért aztán a W kiesik, mert drágábban adják. Mint korábban is írtam vala.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21535) Ragnar_ válasza bigrob (#21534) üzenetére


Ragnar_
addikt

Leértékelt Washburnok ? [link] [link] Már persze ha nem kamu...

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21536) Ragnar_ válasza Ragnar_ (#21535) üzenetére


Ragnar_
addikt

Jah most látom, írták előttem, hogy a Washburn u.a mint az OscarSchmidt, én ha most vennék gitárt, valami Ibanezt, vagy Jacksont, Charvelt, esetleg Schectert vennék, igaz nagyon kezdő szintre túl drágát nem érdemes.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21568) Moleman válasza Madness87 (#21567) üzenetére


Moleman
addikt

Szia!

A PRO1 annyiban más, hogy vékonyított a teste, viszont a nyaka mélyebb D profilú, kiskezűeknek nem biztos, hogy jó (élőben nem láttam még, de így papíron nekem nem túl szimpatikus).
A CD-60 jó kis hangszer, bár kicsit annak is vaskos a nyaka, a korábbi Fender akusztikusokhoz képest (egy estét végigjátszottam egy kölcsön CD-60-on, tábortűznél).
A DR-100 véletlenül került a kezembe egy hangszerboltban, és nagyon megfogott. Nagyon kényelmes a nyaka, jól is szól, előtte egy tömör fedlapos Washburn volt a kezemben, és sokkal jobbnak tűnt nála minden tekintetben, pedig csak felébe került. Én most valószínűleg ezt választanám, ha kezdő gitár kéne (lehet, hogy amiatt tetszik ennyire, mert hasonló érzés, mint a saját 13 éves Squier SD-6-om).

Én azt javaslom, hogy próbáld/próbáltsd ki őket a célszeméllyel, aztán amelyik megfog, azt kell választani.

(#23666) nap válasza #20655360 (#23653) üzenetére


nap
addikt

Én nem vennék rá mérget, hogy nincs néhány darab Victory az országban... :K

(#23654) Eastman: A nyilvánvaló különbségek ellenére ez egy Washburn N2. ;)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#24970) nap válasza kemotox (#24969) üzenetére


nap
addikt

A nyaknál ki van vékonyítva, mint a washburn n4-esnél, de ott a csavarozás miatt van. A tuskó is rövidebb, mint a hagyományos LP-ken, még a mélyítéshez képest is. Bár nem gyakori a juhar nyak a gibsonoknál, de előfordult már. De miért ott az a vékonyítás? Vagy ennyivel vastagabb máshol a test?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#31703) bigrob


bigrob
őstag

Láttátok már ezt az "occó" 6húrosnagyonbariton30"menzúrás Squiert?
Csúnya D-D-D-D-Djent-es hangzásra is elég beton.. :DDD
Drop-A alá mondjuk még mindig nem mennék, szerintem ez a menzúra pedig talán alacsonyabb hangolást kíván? :)

Esetleg ha tudtok valami jóárasított 6 húros baritonról 26,5-27" menzúrával ne tartsátok magatokban! (Washburn Goth Idol LP-szerűsége nagyon nem gyerebe)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#32223) fattyu válasza Ragnar_ (#32222) üzenetére


fattyu
veterán

na azt ne is.

faltirtót majd legközelebb ha panelba lakok...

vettünk felfúrtuk picit meghúztam azt jött is ki mert nem ért be a tipli a tégláig....

valahogy a washburn n4et nem tettem fel.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#34001) fattyu


fattyu
veterán

valahogy nem bírtam otthagyni egy blacktop jaguart...

érdekes ez a 24es scale. nyujtani picit nagyobb élmény mint a washburn n4en.... :D

főleg most hogy ujrahúroztam. 13as szett volt rajta. értem én hogy rövidebb a menzúra de a mély E-n konkrétan basszusgitár érzetem volt. alapvetően 10es használok, erre 11est tettem és nagyon bejön.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#34134) fattyu válasza Eastman (#34133) üzenetére


fattyu
veterán

99% floydos locking nuttal ahol pont csak esztétikát ad hozzá.

Nekem a washburnjeim reverse headstockosak. szintén locking nuttal.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#34988) fattyu


fattyu
veterán

elnézést

fentről balról jobbra
aerodyne tele japán, fender lite ash strat korea, amcsi standard strat, amcsi standard strat, maya japán strat copy lawsuit era után, washburn n24, washburn n4, Gibson SG, Fender Jag blacktop, Framus panthera custom, Sandberg California.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#35372) consono válasza nap (#35369) üzenetére


consono
nagyúr

Én két gitárt sajnálok, hogy eladtam: az egyik a CV50-es Tele, amit még akkor vettem mikor megjelent a Classic Vibe széria, a másik meg a Washburn N2-m a múlt századból, a jó kis BL500-al... De hát ilyen az ember, mindig valami újra vágyik.

"In God we trust. All others must bring data"

(#35377) Goose-T válasza consono (#35372) üzenetére


Goose-T
veterán

Vásárold vissza, most két darab Washburn N2-t is árulnak a GS-en, hátha a tiéd is köztük van.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#35535) fattyu válasza Eastman (#35534) üzenetére


fattyu
veterán

Nekem a melyik a legjobb gitaromra 4.5 a valasz. A nemet custom framus a japan tele a piros amcsi strat meg a washburn n4. Meg amikor kezbe veszem akkor azert az sg is ott van. Ezek oltarira egy es egy nagyon magas szinten vannak. Asszem egy ev van a japan tele es a strat kozott. Jo a strat is. De a tele a muszer kategoria. Astrat csak nagyon jo. Szoval qc meg sorozatgyartas meg konzisztencia... Megis kinlehet fogni vilagbajnok darabot ugyanabbol, mig ugyanott ugyanakkor készülő másik pedig csak jo.

Szerintem

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#35964) fattyu válasza bigrob (#35963) üzenetére


fattyu
veterán

nem hiszem :D

ezt nézegettem azóta hogy elkezdtem. vagy épp nem volt pénzem vagy sose volt on stock. most rendeltem meg harmadszor de most vissza is igazolták hogy van és küldik.

van pár stratom. sss hss hh is van egy telém h/p90 el (jöv hét lesz kész a két metálosított).. nagyon szeretem hallgatni a std tradicionális tele hangját de sose fogok olyasmit játszani. van egy jag hh. hotabb a két humbi benne mint amire igényem van :D
két hh washburn. sg és a csodálatos framus.

LP lenne luk de azóta sem barátkoztam meg vele. volt a kezemben good wood érás 60as nyakú is. nagyon finom de nem nekem. továbbra sem adja ki bal combon.

danelectrora vágytam mióta megnéztem henning videóját róla és Jimmy Page :R :R :R

szóval tényleg az utolsó.

szerk:de úgyis tudatni fogom itt ha elbukom :D

szerk2: amugyis max 2019 első lehet mert nem ér ide idén :P :P

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36994) bigrob


bigrob
őstag

Mi pénzt érhet egy Washburn Flying V? Elvileg kemény tokkal?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#36997) bigrob válasza Moleman (#36996) üzenetére


bigrob
őstag

Én múltkor a sima Fuzz pedállal szórakoztam vagy 1 órát.. :DDD
Nagyon jó kis cucc, bár én ilyen stoner metál szerűséget nyomtam vele. :D
Majd lökjed a linket, ha kész van! :D

Apropó ebay, én meg most licitáltam egy Washburn Flying V-re kemény tokkal projekt gitárnak. Olyan áron van, amennyiért nem kapom meg egyik kitet sem ebayről vagy aliról...

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#37120) Goose-T válasza NeoPampalini (#37119) üzenetére


Goose-T
veterán

Jó kis Harley Benton deko gitárra nem akarsz lecsapni? Felírlak szívesen a "hírlevélre". 18e+szállításért szoktak lenni a ragasztott nyakú, mahagóniból készült LP és PRS stílusú gityók.

Vagy használtan vannak elfogadható gitárok a gs-en, például ez a Washburn, vagy ez, egy Cort, a Johnsonok sem rosszak, de Epi LP Specialt is kapsz ennyiért, kettőt is.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#37139) bigrob


bigrob
őstag

Én meg letettem a csináld magad Flying V gitár Kit-ről, mert gitár árban mennek...

Viszont múlthéten lecsaptam egy Washburn V-re seymour duncanekkel, keménytokkal, postával fizettem 67-68-at Angliából. Már Hollandiában van a csomagom! :DD

Gusztustalan tervem az, hogy pink lesz és nyomtatok egy Hello Kitty fejes koptatót hozzá ;]

Gitárépítő mesterek segítségét kérném a festék kiválasztásában és szeretnék egy saját logót a fejére, meg is csináltam a Robson logómat.. :DDD
Már csak azt nem tudom, hogyan kéne ezt felvinni a gitárra.. :D

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#37237) bigrob válasza fattyu (#37231) üzenetére


bigrob
őstag

:C :C :C

MÁS:

Megjött a britektől rendelt Washburn Flying V-m.
Nem vagyok boldog...
Test repedt a nyak csatlakozásnál, bundok szarrá vannak használva.
Ebayen már kértem egy ilyen return item-et, de most visszaírt az eladó, hogy nála be volt jelölve hogy nem fogad visszárut.

Lefényképezgettem és leírtam a problémám, szerintetek mit írjak még bele?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#37371) bigrob válasza brickm (#37364) üzenetére


bigrob
őstag

Köszi a tapasztalat megosztást! :)
Deko gitárokon kísérletezgetek, illetve most van egy ingyen Washburn V-m amin szerintem az összes bund kuka annyira belemart már a bundokba a húr, de egy próbát megér címszóval lehet rápróbálok.

Profilozó van, használtam is már 2x! :DDD

Elakadok jövök! ;]

(#37370) bot1978
Én tuti egyenesre vágnám.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#39975) fattyu


fattyu
veterán

látom megint jó a hangulat :D

inkább ha már valaki hiányolta. A félkész nappalim jelenlegi állapota.

Határozottan leépítettem szolid visszafogott nem túlzóra a készletet. ha kiröhögtétek magatokat volt 2x ennyi gitár is. erősítő is párral több. szóval tényleg. ez már csak a szükséges minimum.

washburn n4
Framus Panthera custom
Framus Diablo Custom
Maya strat ripoff cca 80s
Fender aerodyne tele
Fender Lite ash Strat
Fender usa standard strat 96
fender usa strat 82/83 (röhej de ennél többet a fender infóvonal se tudott mondani szériaszám alapján )

jcm800
Lane lc15
Hartke piggback
HK triam
HK switchblade
Peavey 6505+
jcm900 SLX
line6 412 g12m70ekkel töltve
laney lc15
marshall dsl5

meg alul a kisvasút.

amugy a kezemben megfordul sok sok hangszer közül egyet bánok amit eladtam. A sandberg stratot.... gyökér névsznobság miatt ment el....


a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#43306) Goose-T


Goose-T
veterán

Húbakker, bezsákoltam egy Washburn N2-t igen olcsón, nem tudtam ott hagyni. Karácsony környékén ráraboltam volna egy Dean DS90-re, de eladta másnak az ünnepek alatt az eladó. Én nem akartam zavarni karácsonykor, más elment érte. Ezzel most kárpótoltam magam azért a csalódásért. :DDD

A Washburnöm már kínai gyártmány, viszont gyakorlatilag nem volt használva, csak nagyon poros. Floyd, reverse headstock, Bill Lawrence pickup. :D Egészen pontosan így néz ki:

Még nem tudom, hogy megtartom-e. Kíváncsi vagyok, üt-e akkorát, mint a Jackson JS32, amikor először kézbe vettem. :)

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43517) Goose-T válasza espista (#43514) üzenetére


Goose-T
veterán

Amikor hirdettem a gs-en az N2-t, akkor valami barom kéretlen üzenetet küldött, természetesen név nélkül a gs rendszerén keresztül úgy, hogy válaszolni sem tudtam neki. Azt írta benne, hogy ne vezessem félre az embereket a hirdetésben, mert amit hirdetek, az:

1. nem a 600-S tremolo van rajta (nincs ráírva, de pont ugyanazok a méretei, a kialakítása, a csavarok helyei stb., és itt is írják pont a kínai modellre, hogy az van rajta)
2. nem is Grover kulcsok vannak rajta (nem is írtam, hogy az lenne rajta, nem is azzal szerelték ezt a szériát)
3 .kínai gyártású (tisztán olvasható volt az egyik képen a Made in China, nem is írtam, hogy más lenne)

Persze nem ilyen szép helyesírással és tagolással írta, csak próbáltam úgy átfogalmazni, hogy ne legyen fél óra kibogozni a lényeget. :DDD

Valamint neki 20 Washburn gitárja van, az enyém meg maximum 90 ezret ér. Mondjuk ezt sem a gs-en adtam el, hanem megint csak a Facebookon, természetesen a meghirdetett áron, 150-ért. :DDD GS-ről volt pár ruppótlan jelentkező, alkudni akartak, amikor kiírtam, hogy nincs alku.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#44049) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Még nem volt soha elektroakusztikus gitárom, ezért lehet hülye a kérdés , hogy attól ,hogy elektroakusztikus, erősítő nélkül hasonló hangot és hangerőt kell pródukáljon anélkül is nem, mint egy sima akusztikus?

Megjött ma a Harley Benton Custom Line Cld60sce. Hát kifogástalan. Minap a kollégám behozta a Washburn-jét, mert épp gariban küldte vissza. Ahhoz képest,hogy az akciósan 90k volt, ez a HB sokkal jobb kivitel. Annak valahogy hitvány volt a bundok végének az eldolgozása is, meg voltak vele más gondok is. Mutatott egy tömör előlapos Fendert és ez a HB nagyon nagyon hajaz rá.
Meglepetésemre a beépített elektronika tartalmaz hangolót, szines kijelzővel. Csekkoltam telefonos aplikációval és teljesen pontos.
50k-ért szerintem nagyon korrekt tömör előlapos gitár. Gyönyörű fényezéssel, hibátlan kivitelezés.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#47938) Goose-T válasza jmarcell (#47937) üzenetére


Goose-T
veterán

Gyorsan rákerestem, és nem Gibson volt. :D Ez a klip, a másik gitáros kezében Gibson van, de Rex egy Prestige-en játszik, ilyesmin.

Látványosan utálták a Panterában a mainstream minden formáját, gondolom ezért is zárkóztak el mindig a Gibsontól meg a csöves cucctól. Dimebag is tranyós Randall erősítőket használt, véletlenül se Marshallt meg Mesa Boogie-t meg ilyesmit. A Deant sem használta kb. senki nagy név rajta kívül, csődbe is ment annak idején, azért is váltott Washburnre. Másik hatalmas gitármárka. :DDD A Deant aztán felélesztették, már épp váltott volna vissza rájuk Dimebag, de aztán lepuffantották sajnos. Viszont a Dimebag signature gitár gyártásának a joga még épp visszakerült a Deanhez.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.