Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33) Goose-T válasza Skót (#31) üzenetére


Goose-T
veterán

Az a baj az ilyen gány cuccokkal, hogy ha esetleg bandában szeretnél játszani vele, akkor semmit sem ér, nem bírja a terhelést, torzít, béna a hangszíne. Ezért gyártanak speckó gitárerősítőket és hangszórókat. Ha házilag akarsz készíteni hangfalat, akkor nagyon tudom ajánlani a Celestion G12-H hangszórókat, a legvacakabb erősítőkkel és torzítókkal is igazi király zúzós hangzást lehet belőle kihozni. Sajna 20K körül van egy ilyen hangszóró, ami nem a legolcsóbb, de tényleg nagyon jól szól. A Marshall JCM-900 ládájában is ilyenek vannak. Nekem is van egy ilyen hangszóróval szerelt ládám, sajnos kölcsönadtam és szétb@szták. :((( Soha ne adj kölcsön ilyen cuccokat hosszú távra.
Amúgy nekem is van egy gityóm, egy fekete Les Paul utánzat, Hondo a márkája. A pickupok vadállatok benne: Seymour-Duncan alul, DiMarzio felül. Most vittem el Zalaegerszegre a gityóm, nyáron jó lenne összehozni ott egy bandát. Két hét múlva ott lesz az erősítőcuccom is, megjavítják addigra (ugyanis az erősítőmet is szétb@szták, de mondtam nekik, hogy ha nem lesz kész időre, elviszek egy Fender vagy egy Peavey csöves kombót a próbatermükből ;] ).

Apropó, nem akar valaki Zalaegerszegen v. a környéken zenélni? Kellene basszgitáros, énekes, dobos, esetleg másodgitáros. A stílus: doom/stoner metal zúzós formában, irányvonalak: Black Sabbath, Down, Corrosion of Conformity, Trouble, Pantera, Mood, ilyesmi. Akit érdekel, írjon a mailcímemre, vagy ide! Kezdők kíméljenek, én 8 éve gitározom! Hasonló tapasztalatú zenészek kellenének, de legalább 3-4 év tapasztalattal rendelkezők!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1216) delta9 válasza sparc (#1215) üzenetére


delta9
senior tag

nagyon meg vagyok vele elégedve. nem mondom, hogy nem fogadnék el egy kétcsatornás fullcsöves marshall jcm fejet 4×12'' celestion cabinet-tel, de most nincs fölös félmillám :)

(#1777) Kephamos válasza ReJim (#1776) üzenetére


Kephamos
addikt

Tudsz váltani! Kihúzud a jacket és átdugod egy másikba. :DDD Ami lent van nállunk az állítólag full tranyós, de szvsz szép hangja van. Ja, és abban Celestion hangszóró van!

(#1782) Kephamos válasza Panzermeyer (#1781) üzenetére


Kephamos
addikt

5östől felfelé viszont meglepően szép hanja van, nemhiába, hiszen Celestion hangsuzóró van benne.
----------------------------------
Megnyerted az árverést?

(#1889) Face82


Face82
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Azt szeretném megkérdezni hogyha gitárerősítőt építek vagyis a hangdobozt milyen fából kell csinálni?..Jó a pozdorja vagy valami kemény száraz telifa a célravezetőbb...köszi

Amúgy egy Celestion Vintage 30 lesz benne :))

Face

(#1892) Face82 válasza ReJim (#1891) üzenetére


Face82
csendes tag

Üdv!

Köszi szépen a tippeket!
Ez egy Marshall erősítőből kiemelt hangszóró mert a Celestion ilyenre címkézi amit azokba szállít...amúgy ugyanazok a hangszórók csak a matrica más.

Az enyém 1 db Vintage 30 hasonló nem biztos hogy ugyanez de totál így néz ki.
Egyhangszóróslesz az erősítőm...akkor is kell a 20-25ös rétegelt lemez? mert a gyáriakat elnézve 10-15 re tippelem a falvastagságot. :U

A képen a hangszóró nem épp új állapotú de semmi baja mert csak a közepe van benyomódva aminek semmi különös szerepe nincsen csak védi a portól akónuszt meg talán nagyon ppicit hangzásban...ott jönnek át a magas frekik de ezt egy közönséges tűvel 2mp alatt ki lehet pattintani :)

Face

(#2936) magno válasza Senki9876 (#2934) üzenetére


magno
csendes tag

:D gitáron. Most egy Epiphone les paul studio-n azt használom koncerten is. Drop C hangolásban. Meg a másik 3 gitáron otthon mindegyik más más hangolásban. A gyári hangszedőket cseréltem a hidnál egy dimarzio Dp207-es van. Nyaknál egy dimarzio PAF classic DP194. Eredetileg Gibson 498T-t raktam bele de az nekem túl rock-os volt, úgyhogy elpasszoltam. Aztán egyik régebbi ((#2803)) hozzászólásomban dobtam egy képet is a gitárokról. Erőlködő egy Peavey Valveking Vk100-as fej + hozzátartozó láda annyi módosítással hogy Celestion Vintage 30-as hangszórókat raktam bele. És a gitárhoz hevederzár mindíg :D.

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#3466) magno


magno
csendes tag

üdv.

Legújabb szerzeményem :) [link]
Dimarzio D activator X -et forrasztottam belé :) vadállattul szól. Hevederzárat már rá applikáltam persze. Egy két dolgot érdemes kicserélni rajta. Gyakorlatilag a hangolókulcsokon kívül mindent :D . Gotoh GE101Z-G cink tailpiece lesz rajta, Gotoh GE103B-T bridge, pickup keret tató csavarok feketére a pickup magasság állító csavarok feketére ( a dimarzio csak króm színűt ad a pickup-höz). A pickup kapcsoló kupak vajszínűre. A nut-ot meg tusq-ra. Már megrendeltem várom a cuccot. A nut-ot kicsit kellett reszelgetni de gyárilag van elrontva az E1 H2 húrnál nagyon be van reszelve de azért még használható ettől függetlenül, csak hát érdemes akkor azt is kicserélni egy normálisra. Örömteli hogy a nyakát és a bundozást nem rontották el. Az perfect lett azért hoztam el. Ja még a neck pickupot is cserélem majd egy sima D activator -ra kevés mélyet szed sok magasat pont ideális lesz az X-es szériához. Az X-es kimenőjelével már vigyázni kell. A peavey vk100-as fejemen próbáltam a peavey ládán amibe eminence governor hangszórókat vettem az annyira érzékeny már hogy a fejen a csökkentett bemenetre kell már dugni a gitárt. A 1960-as marshall -on érdekes módon nem de a gt75-ös celestionok sokkalta érzéketlenebbek is mint az eminence-k. Asszem többet nem fogok szórakozni kínai gitárokkal a következő gitárom már gibson les paul lesz. Volt már nálam kölcsönbe egy 1960 classic gold top később meg egy szintén 1960-as classic honey burst. Ezekkel semmit nem kell mókolni csak játszani rajtuk. Max hangszedő csere azt csókolom.

forever hardcore

(#3550) R1200GS válasza UnConnecteD (#3548) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Egy linket tudnál dobni, nem találom.

Gondolkozom Kustom Tube 12. A Spider IV tetszik, abban is Celestion hangszóró van ha jól tudom.

Behringer VT15FX-ről mi a véleményetek?

(#3588) magno válasza M@trixfan (#3586) üzenetére


magno
csendes tag

Azt figyeltem meg nála, hogy erősen épít a zengő húrokra mint alaphangokra a 4/4 egyik felében. Jó ritmustartása van és feszesek a riffjei, szerintem tőle ezt lehet tanulni. Amúgy nem baj ha nem mindenki Petrucci.

Most az a videója amiről éppen szó volt ott inkább csak hülyül de azért van fent elég sok videója ahol megmutatja hogy tud mást is. Meg még jó hogy nem mindenki Petrucci elég unalmas lenne :D Kell a változatosság ez a srác meg csinált valami olyat amit más még nem. Pont azért nézik sokan. Ennyi.

Azzal azért vigyázz, hogy "itthonra felesleges erősítő meg pedál"! Anyagi megfontolásból és praktikusságból abszolút jogos, hosszú ideig vívódtam én is mire rájöttem, hogy mindkettő kell.

Tényleg csak praktikusságból használom a guitar rig-et mert ugyan van egy zoom multi effektem de nem használom. Ez amolyan vésztartaléknak van (egyszer már jól jött). Mondjuk nem vagyok egy pedál mániás bár kipróbáltam párat és még egy Damage Control Solid Metal pedálra ácsingózok :D. Volt több féle Boss pedálom de egyikse jött be igazán.
Volt egy Marshall JCM 900 4501 -es 50W-os kombóm egy plusz 1912-es ládával. Azt már koncerteken meg próbateremben használtam. Aztán később vettem hozzá mégegy Marshall ládát egy 4x12-es új fajta valvestate ládát. Meg volt itthon egy Fender Fm65R-es kombóm azt használtam itthon aztán azt is eladtam nemsokkal a marshall kombó után. A ládát a 4x12-est megtartottam még egy ideig utána azon játszottam a Peavey fejjel. Amit meg most használok lassan már 3 éve az az előbb említett Peavey VK100-as fej a hozzá tartozó Peavey 4x12 ládával, amibe először Celestion V30-at vettem de nem tetszett annyira most pedig Eminence Governor van benne. De támadt egy öteletem mert még mindíg nem az igazi hogy egy Marshall 1960-as ládába akarom belerakni az Eminence hangszórókat. És ki is fogom próbálni csak idő kell amig szétszedtem meg összerakom :D. Aztán ha beválik akkor szerványolok egy saját 1960-as ládát és a peavey-t meg passzolom, majd kiderül. A GT75 -öt nem szeretem iszonyat keni a hangokat. Tényleg nem sok pedált használok van egy sima Boss Tu2-es hangolóm egy Artec EQ pedálom effekt loop-ba kötve egy Artec compresszor meg egy Artec APW7-es Wah pedálom. Ezek mellé szeretnék majd egy Solid metal pedált. (mielőtt megkérdezné valaki hogy miért nem tartottam meg a marshall ládám - azért mert az egy XS méretű láda volt ugyan 4x12-es de kisseb a normál 4x12-esekhez képest). Tehát ha innen nézzük van minden fej is láda is pedál is szoftver is :D.

Egyre jobbak a szoftverek, a Revalver III nagyon mozgatja a fantáziámat nekem is. A praktikusság mellett viszont jótékonyan kompresszálnak és elfedik a hibákat a multik és a programok. Ezt úgy tudnám megfogalmazni, hogy szinte mindegy milyen gitárt dugsz bele, ugyanúgy szól a 100 dolláros és a 2000 dolláros gitárral is ami igazi cuccnál nem így van.

Nos kérem alássan úgy szól a guitar rig-en egy gitár hogy a 100 dolláros mint a 100 dolláros a 2000 dolláros meg mint a 2000 dolláros :D. Persze nem 100% de megközelítőleg úgy. Ha otthon guitar rig-ezel egy ismeretlen gitárral és leviszed nagy cuccra ládára akkor kb azokat a tulajdonságokat kapod vissza amit itthon. Bár ezek olyan dolgok amik hangszedő függők. Pl a gibson sg supreme-ben egy 57-es burstbucker van ami tök jó ős rock hangzás és ugyanazt kapod ha ezt a hangszedőt belerakod egy epi sg400-ba. De szerintem nem kell ezt mondanom biztos te is tisztában vagy ezzel. Tehát a guitar rig korántsem nyúl bele úgy a hangképbe mint azt elsőre gondolná az ember. Először én is azt hittem de rájöttem hogy nem. Lehet hogy egy próbát megérne a guitar rig. Hátha :). Multi effektekről meg annyi tapasztalatom van hogy őő iszonyat :D Egyik barátomtól kölcsön kaptam még annó egy Boss Gt6-ot hát nem jött be. Aztán egyik próbaterem tulaj barátom-nál mielőtt még nyitotta a termet bevásárolt pár db Korg AX 3000G-t, persze eggyet kölcsön kértem pár napra. Hát ez sem jött be :). Össze vissza szól bénán digit egyszerűen nem jó. Nekem legalábbis nem. Innentől kezdve nem érdekeltek :D. Egyébként nagyon jó kompresszorok vannak a guitar rig-ben :).

forever hardcore

(#4251) X2N válasza NSiS (#4250) üzenetére


X2N
senior tag

Plusz ládával nem lesz több teljesítményed. Ha jól sejtem most nyitott kombód van, ha arra rákötsz egy zárt ládát akkor sokkal jobbak lennének a mélyek, de hangosabb nem lenne. Hangerőt vagy nagyobb erősítővel, vagy jobb hangszóróval tudsz elérni, a jobb Celestion hangszórók 98-100dB érzékenységűek, ami azt jelenti hogy ha te 1W teljesítménnyel hajtod meg akkor 1m-re ekkora hangnyomást fog létrehozni. Erről bővebben:[link]
A megfelelő impedanciára csöves erősítőknél kell figyelni, tranzisztorosnál ez annyira nem probléma, eltérhet kis mértékben. A teljesítményben pedig nyilván nagyobbat érdemes választani mint maga az erősítő.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#8064) X2N válasza Womb (#8057) üzenetére


X2N
senior tag

Igen, elég nagy szerencsém volt h találtam eladót, Celestion Hot100-as szórók vannak benne, jól szólnak. :)

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#8266) BluEyes válasza Bencsizy (#8264) üzenetére


BluEyes
őstag

Otthonra ne vegyél 60w-os csövit. 1 watt elég.
A maszek dolgok, ha nem hasonlítanak valami nagynevűre, eladhatatlanok, márpedig előbb vagy utóbb minden cucc eladóvá válik.
Amit én javasolok:
Próbálkozz meg egy Blackheart BH1H Killer Ant-tal. [link]
Itthon elég drága, de a Thomann 99 euróért árulja. [link] Hozzá egy 10" Celestion Tube 10 [link] saját készítésű ládában (pl. lomtalanításkor kidobott konyhaszekrényekből remek hangfalak készíthetők :K ) Persze lehet komolyabb is a hangszóró, de az többe is kerül.
Ezzel megvan a csöves hangod. Az egy darab poti ne riasszon el, jól szól így is, ha pedig megtetszik a cucc, akkor roppant egyszerűen bele lehet építeni a háromsávos hangszínt meg az effekt-loopot, és onnantól fullos a kicsike. Csomó rajz, leírás van erről a neten. Ha meg nem tetszik, eladod árában.
Nos, én kb. így csinálnám.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8692) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Még ezeket néztem:

http://www.grando.hu/noir-hangszoro-polipropil-233-n-12-300-mm-150-300-w-8-ohm-1515377595

http://muziker.hu/hangfalak/hangszorok/celestion_rocket-50-8.html

Nyilván a Celestion lenne a legjobb, de nem tudom, hogy megéri-e az árát. A különbség a teljesitményben meg a frekvencia tartományban van ugye. Melyik jobb a gitárhoz?

15 wattos fullcsőhöz elég az 50 watt nem?

(#8693) Plazmacucci válasza Bencsizy (#8692) üzenetére


Plazmacucci
félisten

15W fullcsővel meg lehet hajtani egy 412 ládát is, de jó lesz szerintem az 50-es ha nem hajtod szét. Csak a Celestion szórót ismerem, a többiről nem tudni semmit.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8694) Bencsizy válasza Plazmacucci (#8693) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Zsir, én csak egy 1x12-est akarok csinálni, illetve erre van keret, az elég lenne otthonra is, meg próbákra is.

Én sem tudok semmit sem a többiről, ezért kérdem, Ti azért jobban értetek hozzá, meg régebb óta vagytok a szakmában. :D

A Celestionnál 85-5khz van, a másiknál meg 28-2.8khz. Tehát a Celestion jobb, mivel szélesebb frekvencia tartománnyal rendelkezik, nem?

Még vmi: ugye a fejben csak 2 elő és 2 végfok van, ezért kellene vmi jó torzitó pedál. Boss DS-1 és DS-2 pedálokat néztem. A 2 jobb a hangja annyival, hogy megvegyem, vagy az 1 is bőven jó torzitott hangot ad?
Ilyesmi elég lenne:
http://www.youtube.com/watch?v=GD0rVMzrlnQ

(#8742) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Na, elvittem a csöves fejecskét egy szakihoz (Kiss László, jazz szakon végzett, dobol, basszerozik, kurva jól nyomja :)) ), és megnézte, kicsit alakítgatott rajta.
Azt mondta, hogy egy 20-ast megért a cucc, bár a kábelezés miatt van egy alap brumm. Valami olyasmit mondott, hogy a kábeleket a szélén kellett volna elvezetni, meg hogy van vmi kondi v vmi, ami miatt van ez a brumm. De játék közben nem hallatszik és egyáltalán nem zavaró, mert elég halk feltekerve is, szóval zsír. A hangja eszméletlen, igaz nem gitár hangszórón lett kipróbálva, hanem ilyen hangosításra használt cuccon. A tiszta nagyon cool, meleg hangja van és teljesen más világ... :D
Veszek hozzá még Beta Aivin DS-100 torzítópedált (szerinte full jó választás), illetve építünk hozzá ismerősökkel egy 1x12"-es ládát is. Ehhez veszek egy Celestion G12H100-as 4 ohmos hangszórót, kb 10 éves, de működik, angol gyártmány, csak remélem, hogy nincs semmi baja. Meg kell kopogtatni, meg megnézni, hogy nincs e leülve a tekercselésig a papír.

A gitár megint jó vétel volt szerinte, Vintage V100, koncertképes gitár. Zörögtek akulcsok rajta, de azt mondja, hogy ez azért van, mert a kulcsok átveszik a rezgést, annyira jól rezonál a test. Ha odatennénk egy pickupot, rendesen lehetne játszani, mert annyira csengenek, zenélnek a kulcsok. :D

Ja igen, azt mondta, hogy nincs értelme beleépíteni még egy csövet, mert akkor már csak torzított hangot fogunk kapni, tehát nem lesz tisztája, s nem a hangot, hanem a jelet fogja torzítani vagy vmi ilyesmit mondott. Full torz hangot kapnánk, ami nem jó semmire. A fej am egy Vermona módosított változata.

[ Szerkesztve ]

(#8778) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Tudtok vmi oldalt, ahol vannak 1x12-es gitárládákhoz tervek?

Esetleg vmi jó ládát, amit érdemes lehet lekoppintani?

Van egy Celestion G12-H100-as 4 ohmos hangszóróm, angol, 100 wattos, ehhez kéne vmi jó ládát csinálni, és ehhez kérnék tőletek segítséget.

Mi alapján kell megtervezni, s elkészíteni egy ládát?
Nyitott, félig nyitott, zárt = basszus "mennyiségének" függvénye?

Alapvető tippeket, tudnivalókat is írhatnátok, mert nem nagyon találtam semmit a neten, ami nekem is érhető lenne.

(#8874) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

No, megépítettük a ládát, Marshallról 4101-ről mintázva a méretek a hangszóró miatt (Celestion G12-H100), a fejet meg fejjel lefelé beleépítettük a ládába, jól is néz ki, csak még kell egy kis polírozás, tehát le kell festeni, meg glittelni néhány helyen, hogy a lyukakat betömjük. Összességében jól sikerült, már csak egy kábel, meg egy nagy jack aljzat kell, és akkor fullra kész van. Képeket dobok fel később.

(#8977) Eastman válasza BluEyes (#8976) üzenetére


Eastman
őstag

3 Celestion tányért venni + egy ládát csináltatni hozzá, ajajajj. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9069) BluEyes válasza hNp88 (#9068) üzenetére


BluEyes
őstag

Nagyjából igen. Illetve azért annyira nem "sima" :) 5 KHz alatt sem lineáris a gitárhangszórók átvitele, és olyan szűrőt, ami ahhoz hasonlót tud, nem olyan egyszerű csinálni, bár nem lehetetlen. Valami ilyesmi
Legfölül a szimulált átvitel, alatta egy igazi (Celestion V30) hangszóróé.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#10741) freebazsi


freebazsi
csendes tag

Sziasztok!
Marshall 1960B ládámban hangszórót szeretnék cserélni, G12T-75 van benne és amint távolabb állok a ládától, kb 2méter, kegyetlen fülcsesző hangja lesz, sok magas stb, sztem a profik tudják itt... Orange AD30 HTC csöves fejjel használom, filózok a Celestion Vintage 30 és a G12-H között, szerintetek?

(#10743) X2N válasza freebazsi (#10741) üzenetére


X2N
senior tag

Eminence V128, vagy Celestion Greenback. A V128-nak eléggé mély tónusú hangja van, és nincs olyan visítós hangja mint a V30-nak.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#10745) BluEyes válasza freebazsi (#10741) üzenetére


BluEyes
őstag

Biztos, hogy a hangszóró a ludas? Volt ilyen Celestionből 2x12 ládám, szerettem, az ugyan nem visított.
"amint távolabb állok a ládától, kb 2méter"
Úgy érted, hogy ez a 2m a "távolabb"? A magas hangok irányítottan terjednek. Ha úgy állítod be a szandot, hogy közvetlenül a hangfal előtt állsz, akkor a magas tartomány a bokád és a feneked közt szól ki, a füledig csak kis része ér el. Nyilván ilyenkor jobban oda kell tekerni a treble-t. Aztán távolabb állva, bekerül a füled a "csóvába", és megjönnek a jól föltekert magasak. Lehet hogy csak ennyi a gondod?
Nem lehet, hogy inkább a jellegzetes Orange-tónus zavar téged? Elég dús magastartományuk van a Narancsoknak. Vagy szimplán csak túl hangos olyan távolságból direktbe, és megzúzza a dobhártyádat?
Én ezeket nem tudhatom, de sok oka lehet a problémádnak, mindenesetre YT-n vannak összehasonlító videók, pl: [link] nekem nem az jön le, hogy a g12t-75 nagyon harsány lenne.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#10756) Eastman válasza X2N (#10755) üzenetére


Eastman
őstag

List of Speakers Tested:
Celestion 25 watt Greenbacks (G12 M)
Celestion 75 watt (G12T-75)
JBL D120-F
Celestion Vintage 30
Eminence Vintage 30 Copy
Altec Lansing 417
EVM 12L

[video]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13055) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Van itt valaki Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéből, esetleg Ibrány közelében?

Venni tervezek egy Böhm-Verstaker 30 wattos csöves erősítőt, de innen csak cirka 400 km-re van, és sajnos sajnálnám a benzint odáig kocsikázni.... :DDD

2 db van, az egyik egy 75 wattos G12T75 Celestion, a másik 2 db G12E50 Celestion Rocket 50 hangszórókkal van szerelve. Melyik érné meg jobban? Kb egy árban vannak.

Ezek azok:
http://zeneszapro.hu/hirdetesek/bohm-verstaerker-regent-30-full-csoves-gitarkombo
http://zeneszapro.hu/hirdetesek/bohm-verstaerker-regent-30-full-csoves-kombo

Főleg azért lenne jó, mert két csatornás, és tervezem, hogy nekiállok énekelni is elég keményen, szóval itthon is tudnék gyakorolni, meg szoknám a mikrofont is. Ének- és hangszererősítő, pont ideális lenne.
Nem tűnik egyik se hanyag munkának.

(#17554) Mathiask


Mathiask
senior tag

Sziasztok!

Lecseréltem a gyári hangszórómat egy celestion V30-ra.
Viszont most mintha torított csatornán lenne egy magasabb hangfrenciás sistergős komponense a hangképnek. Illetve nehéz megfogalmazni pontosan milyen hang, talán még valami rezonancia is lehet akár, olyasmi mint amikor túl közel vannak a bundokhoz a húrok és berezonál, csak ez az erősítőből jön a torz csatornán.
Illetve csak a háttérben van, de azért az előzőhöz képest feltűnt. Tiszta csatornán nem hallani semmi ilyesmit.
Van ilyen tapasztalat esetleg, hogy ez csak bejáratódás kérdése, vagy valamit rosszul szereltem össze?

(#18454) Dealer95 válasza BluEyes (#18453) üzenetére


Dealer95
őstag

"No, hát pont az ilyen és hasonló kici-occó "erősítőktől" szeretnélek megóvni. "
+1

#18452 alpihun
Hát igen, ha anno nem sikerül majdnem ingyé beszerezni egy Zoom G2.1u-t, akkor lehet, hogy abba is hagyom a gitározást. (használt gitár mellé adták ingyen; a gitárt eladtam, a Zoom megmaradt.. pár ezres lett csak a difi)

Egy 10W-os SX erőstőm volt, "gyönyörű" torzítottkapcsolóval. ( a clean elég jó volt egy 8k-s erősítőhöz képest)

Meglett a multieffekt... életre kelt :) és még gépre is rá tudtam kötni, és az ottani 2.1-en is szépen szólt + normális minőségben felvettem dolgokat vele.

Utána lett egy Behringer GMX210 (enne brutál torzított csatornája volt, szobában bőven elegendő minőséget produkált, 2 független csatorna, lábkapcsoló. Otthonra több nem is kellhet).
Ehhez valamiért nem volt valami jó a multi effekt. Elég gyenge volt a minőség rajta, rosszabb mint az SX-en ezért a Zoom elment.
Ez megvolt vagy 2-3 évig.

Most pedig egy Bugera V55HD (ki kellett próbálni egy csövest is :D ) + saját készítésű láda egy Celestion G12 75W-os szóróval. (+Palmer Solid Metal)
Na, ennek szép hangja van :)

Tehát:
Mindenképpen inkább egy "drágább" erősítőt vegyél, ha nem akarod abbahagyni a gitározást pár hónap után.
Nézz inkább használtan, de valami jót.(segítünk itt a fórumon, akár én segítek keresni is GSFanatic-on)
Szerintem legyen benne pár effekt is vagy valami és akkor te is boldogabban fogsz neki a dolgoknak.

Talán gitárból is egy olcsóbb, használt, (ami újonnan 70-80k, azt használtan már 40 körül sokszor megkapod, és hibátlanul, hajszálkarcokkal, amik a tiéden is megjelennének egy kis idő után úgyis)
Pl. Cort KX5.

Nekem csak használt gitárjaim voltak, kivéve az elsőt (csak ezen buktam pénzügyileg), és nem volt velük gond.

Remélem nem lett túl hosszú az irományom és találsz benne valami hasznosat magadnak.
A helyesírási hibákért felelősséget nem vállalok :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#20625) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Koszonom a nagyon reszletes valaszokat mindenkinek!
Nos talaltam egy Böhm-verstarker Regent 30 H erositot, 2x12"es hangszorokkal van szerelve, 50 eves motyo, gondolom nem lehet rossz hangja. Kedden megyek meghallgatni es kiprobalni a sajat gitarommal, a sajat torzitommal es aztan meglatom, hogy hogy fog szolni, de sztem nem fogok panaszkodni. :D Egy nagyon rendes sractol veszem, hiszek neki, hogy nek lehet rossz hangja.

Tehat sok komponenstol fugg hogy hogyan fog szolni egy erosito. Nekem voltam mar par hangszorom, fokent celestion markajuak, de nem volt olyan, amivel equalizer hasznalataval ne tudtam volna szep hangot produkalni vele. Persze volt olyan ami fulladt a melyeknel, de ezt leszamitva mindig osszehoztam egy szamomra kielegito hangszint.
Most igy utolag kicsit gondolkodva, ez a power atteunator ez magyarul a teljesitmeny vago, hogy ahogy te mondtad, kis hangeron is olyan minoseget adjon az erosito mintha ki lenne hajtva. Most mar vagom igy. :D
Tehat az effektlooppal ki kell kiserletezni, hogy vmi oda illik e vagy a gitar es az elofok koze. Szoval ha jol ertem ez az "eloerositett jel torzitasa vagy a torzitott jel eloerositese" dilemmaja?
Ha egy torzitonak van ilyen "hiss" jellegu zaja, az effekt loopba teve nem lenne halkabb? Hisz a tiszta jel lenne felerositve es csak utana lenne torzitva. Vagy a vegfoknak nagyobb szerepe van a hangerokben?

Hangszedok. Ha kozelebb allitom a hurokhoz, akkor tobb lesz a magas, ha tavolabb akkor tobb lesz a mely. A kozepet mivel tudom szabalyozni? (Pl a pici csavarok allitasaval erhetek el vmit?)
Nekem a nyaki hangszedo van ugy beallitva, hogy tisztan hasznalva megfelelo minosegu hangot adjon, a hidi meg torzitott hangszinre van allitva. Szal ha egy dal kozben valtani kell pl torzitottrol tisztara, akkor csak ralepek a torzitora meg atvaltom a pickupot es mar meg is vagyok.

(#20633) Bencsizy válasza Eastman (#20631) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Ertem. Csak nekem volt mar egy ilyen erositom, ugyanilyen tious csak 1 celestion hangszoro volt rakapcsolva es hangosan mar lehetett hallani hogy nincs olyan melye mint mondjuk amikor egy ilyen nagyobb rendezvenyen vagy. Lehet hogy a PA rendszertol kihangositva meg ugye nagyobb hangszorokkal tobb jon ki, de igy nekem fura volt mindenkepp. Majd megirom, hogy hogyan ment a dolog.

(#21504) brickm válasza kemotox (#21503) üzenetére


brickm
őstag

Inkább a 15wattos eszközt venném ezek közül. ugyanis van egy osztott bemenete, ami direkt otthoni kishangerős megoldásra tök jó. PLusz 15wattos. Nem írja, hogy lenne párhuzamos hangszóró kimenete, vagy leválasztható-e a gyári hangszóró, de kis módosítással köthetsz rá 2x12-es vagy 4x12-es ládát, amit azért 15wattos AB kapcsolással már elég szépen meg lehet küldeni.
Plusz alapból 12"-es celestion hangszórója van, ami a 8"-as szóróval szemben már alapból előny. Ha még a nevet is elé tesszük mindenképp a celestion.(még akkor is, ha amúgy a rocket hangja nekem amúgy annyira nem jön át.)
JA és lábkapcsolható... alapfelszereltség kellene legyen egy többcsatornás\boostolható erősítőnél szerintem.

Szerk.: Jh meg alapból a kicsiben 1db előfokcső van, ebben meg 3, az már tágítja a felhasználási lehetőségeket, plusz visszacsatolások szempontjából jóval előnyösebb, mint 1db dupltrióda.
A végfokban pedig 2 pentóda van, gondolom komnplementer kapcsolásban, nem pedig SE-ben, mint a kicsiben.

[ Szerkesztve ]

(#21708) brickm válasza Skrilla (#21707) üzenetére


brickm
őstag

A marshall és az orange is ugyan azt az alkatrészkészletet használja, mint pl a behringer az alsó kategóriás eszközeiben. Itt érvényes a nevet fizeted meg felkiáltás.

Pl TDA2030-as IC-k, amiket előszeretettel alkalmaznak a 10-15W-os kombókban. Ugyan úgy a powerstate, a behringer, a marshall a fender....mind-mind.
Még azt sem lehet elmondani, hogy a többi alkatrész gyártója legalább válogatott. Ugyan azt a szr kínai elektrolit kondit teszik ezekbe is, mint a többibe. potik szintén, ne várj CTS-t meg eredeti alphát a marshalltól se.
Egyedül a hangszóróknál lehet észlelni némi minőségbeli pluszt. Mégpedig a marsshall celestion szórókat alkalmaz leggyakrabban. De ez sem törvényszerű, a behringer is gyárt kinyírhatatlan 15wattos 8"-os papírmembránost, én pl szeretem a hangját(van is itthon egy, használom is a lakásban)

Külön érdekesség, hogy a marshall megengedte magának egy időszakban, hogy költséghatékonyság képpen olcsó kínai kondikat, meg gagyi kimenő és táptrafókat alkalmazott a felsőkategóriás reissue erősítőinél is. Ez akkor volt kb amikor a forrszemes tökés offboard meg handwiring-től váltottak a PCB-s termelésre.
Ekkor terjedt el az a tévhit, hogy a PCB-s gitár erősítő szrabbul szól, mint elődje, amit kézzel huzaloztak, meg panel nélkül szereltek.
Sokan ma is állítják ezt a marhaságot.
közbe meg az alkatrészkészlet változott meg.

(#23031) kemotox válasza bigrob (#23030) üzenetére


kemotox
addikt

Majd építeni szeretnék egyszer, vagy legalábbis kárpitozni valamit, hogy fasza kis összeillő szettet alkossanak a fejjel. Hangszórók iszonyú drágák :D Valami Celestion tökömtudja mit néztem ki még tavaly és mikor megláttam mennyibe kerülnek szívrepedés kerülgetett. Azt hittem valami 10-15 körül van egy hangszóró :C
Van valami best buy? Ugyebár rengeteg féle van, de őszintén szólva fingom sincs mi az a hangzás amit keresek, valami jó kis all-rounder kéne, már ha van ilyen. Ha 50-60-ból összetudnék valamit harácsolni, az fasza lenne. Ládát már megoldom, szerintem tudok kukázni hozzá alapanyagot, vannak asztalos ismerősök, guberátorok, gyűjtögetők :D

(#23034) brickm válasza kemotox (#23031) üzenetére


brickm
őstag

Lerobbant 1960a ládák mennek 70körül. Azokat lesd.
A celestion v30at imádom akciósan 35ért lehet találni/db. Amúgy 40/45k.

A többi típus is 30+ os

(#23800) impalaman


impalaman
aktív tag

Igaz nálam sincs pedalboard, de íme a cuccok:


Stagg SW203 (kisebb-nagyobb javításokkal), Cort G210, Marshall MG15CF


Joyo AnalogDelay (MXR Carbon Copy), Joyo Analog Chorus (BOSS CE-2), Joyo US Dream (Suhr Riot) és egy Joyo Vintage Overdrive (Ibanez TS9 Tube Screamer).

Egyik se pontos másolata az eredetinek, inkább a hangzást próbálták másolni több-kevesebb sikerrel, de én kifejezetten elégedett vagyok a pedálokkal, főleg annyi pénzért amennyit elkértek értük. :)

A Cort kap előbb-utóbb egy Seymour Duncan SH-4-et hídba, (má' vagy 3 éve tervezem, hogy kéne :D ) az erősítő meg egy Celestion Eight 15 hangszórót, havernál bejött egy régebbi Marshall MG15DFX-nél, nem mondom, hogy egetrengető különbségek vannak, de nem szól olyan "nyomottan" mint előtte, tisztább, testesebb hangja lett.

[ Szerkesztve ]

(#24601) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok!

Harley Benton HB-80R -ről tudtok valami rövid infót adni? Mennyi lehet az ára körülbelül a használt piacon, illetve minőségben milyen lehet?

Celestion féle hangszóró van benne.

Előre is köszi! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#25130) Moleman válasza #20655360 (#25129) üzenetére


Moleman
addikt

Amit eddig láttam/hallottam róluk, nagyon meggyőző. Mielőtt megvettem, a vintage-ben is utánakérdeztem, nem volt sok tapasztalatuk, ők nem foglalkoznak vele, mert az épített cuccoknak nincs ára, de saját használatra ők is ajánlották. Ha lenne Marshall DSL40 másolat, azt is megvenném. ;]
Ez a kombó állvánnyal, 2 tokkal, benzinnel, pályamatricával együtt 82-be fájt. Általában hasonló áron szoktak menni GS-en is.

(#25128) Eastman
Érzelemmentesen nem fog menni, mert imádom. :D
Nincs semmi hiányérzetem, hogy nem Fendert vettem. Egy torz csatorna még jól jönne, de nem tudom mennyi köszönet lenne benne, a Hot Rod Deluxe drive-ja sem az igazi, marshallos hang meg ilyenből nem fog kijönni. :) A pedálok szépen szólnak, viszont a zajra sokkal érzékenyebb, a Marshall előtt ott volt 14 pedál egy hang nélkül, most leredukáltam 8 pedálra a boardot, de így is zümmög, bypass módban is. Leghangosabb az OCD klón volt, abba elemet raktam inkább.
Van 2 bemenet, különböző jelszintűek, nagyon kellemes meglepetés, hogy párhuzamosan szólnak, így hiába nincs aux in, mehet a backing track, saját torzítása úgysincs. Füleskimenet sincs, de kiegészítő ládának van egy aljzat.
3 dolog van, amire nagyon kell figyelni, a bright switch, a treble és a presence poti. :D Ha bármelyik is úgy marad/túltolom, tiszta strat visíttatáson kívül semmire nem használható. :DD Tegnap este fél órán át tekergettem mindent, nem értettem, miért nem jön ki belőle semmi torzítás, a BB preamp klónom - amit azért adott el a gazdája, mert túl sok benne a gain - kb clean boostként szólt... Aztán rájöttem, hogy úgy maradt a bright. :D De hiányoznának, ha ezek nem lennének, úgyhogy örülök, hogy ilyet vettem, legfeljebb valamikor később lesz egy torzonborz testvére is, ha a pedálokat kevesellném. Bár már kezdem kinőni a lakást, 3 régi gitár és egy erősítő a szekrényben pihen, de így is alig tudok lépni.
A hangerő, na az meglepett. Most kb 0.2-n van a volume, a halkabb inputon, így már rendesen megmozdul a hangszóró (Celestion Seventy 80), és este 8-ig még talán társadalmilag elfogadottnak ítélhető, bár a bright kapcsoló hangerőt is tesz rá, azzal már sok. :D Sose játszottam még ilyen hangosan itthon. De ha nagyon muszáj, a gitáron 4-es hangerővel éjjel is használható (muszáj volt, éjjel értem haza vele a szerb-román határ mellől :U).
Hatalmas, lábszárnyi reverb tank van benne, a pedálos reverb után kicsit túl visszafogottnak tűnik, de szépen szól. És pont jól jött ki a lépés, hogy itt van mellé az új strat is, így tökéletes páros.

[ Szerkesztve ]

(#27294) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

Foglalkozott közülünk valaki hangszórókkal?
Kinéztem magamnak egy Celestion Vintage 30-ast, ami elvileg a gitáros hangszórók alfája és omegája. Valakinek tapasztalat? :)
Nem olcsó, de lehet belefér :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#27307) Panzermeyer válasza Eastman (#27305) üzenetére


Panzermeyer
tag

Én a minél nagyobb, annál jobb elvet követem.
A kombóm egy Harley benton HB40R, amiben 10"-es hangszóró van, erre 20 wattot dobott a kombó, amikor még egyben volt, illetve külső hangszóróra írtak 40-et.
Ugye az erősítőt szétberheltem és a sasszit felhasználtam egy Epiphone Valve Junior kapcsolás megépítésére.
Ez egy EL84 SE erősítő, 4-5 wattot tud.
A vásárolni tervezett Celestion Vintage 30 a leírás szerint 60 wattos, ehhez tervezek építeni egy EL84 PP erősítőt, ami 12-15 wattnyi teljesítményt tud.

Ott van amúgy a Vox AC4C1-12, 12-es hangszóróval, brutál jó lehet :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#27501) Moleman válasza Humbucker (#27500) üzenetére


Moleman
addikt

A Fender nem drága, kicsi is, már csak dísznek és nosztalgiából tartom (11 éve megvan), de magához képest jól szólt.
A Marshallt 40-ért vettem, eléggé le van pukkanva, az a "táborozós", nem sajnálós erősítőm. 12"-os tányér, szűk 20 kiló, nagyobbacska, de azért még bőven kezelhető. És persze a célnak megfelel, szabadtéren is elég nagyot szól.
A Trace Elliot 65.000 volt, de a benne lévő 2 db Celestion V30 majdnem ér is annyit. Egy helyben használni hibátlan, halkan is tud szólni, de odébbvinni már kifejezetten kellemetlen, bazinagy és 27 kiló. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27526) Eastman válasza cappa72 (#27499) üzenetére


Eastman
őstag

Szia!

Ha minden igaz, 50 W-os és egy 12"-os Celestion hangszóró van benne. Ez akkor jó hír, ha nagy hangerőn is tisztán szól; nem torz, nem puffog és nem recsegnek a potméterek.
Ha tetszik és megfelel a hangja, mérete, 15k inkább, mint 18.

Rákeresnék idézőjelek között is a "Torque T50L"-re, illetve a gsfanaticon a kombó felhozatalnál 0 és 15k közé tenném a szűrőt és ha látod, hogy nincs ott komoly ajánlat ennyiért, akkor 15. De csak, ha műszakilag OK!

Az adattáblájáról lősz egy fotót?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#27546) cappa72 válasza Eastman (#27543) üzenetére


cappa72
nagyúr

akkor nem okoskodok, ha Hi-Fi-zel.
A jóindulatú tanács nem okoskodás.

Végre egy Kramer-es arc!
Ez volt a második elektromos gitárom. 1990-ben vettük, és a múlt évben itt segítettetek "megjavítani". :)
Az ifjaknak pedig érdemes lehet ezekre a régiekre rámozdulni. Ma már sok olyan fa van, ami védett, és nem lehet belőlük hangszert készíteni. A 20-25 éves vagy öregebb gitároknál még nem volt ez a korlátozás.

Ami pedig a t50L-t illeti, semmiféle firmatábla vagy azonosító nem volt rajta. Akitől kölcsön kaptam, annak sem tetszett a hangja :DDD Inkább visszaadtam.
Szóval képet lőttem róla, de csak simán az elejéről van. Ha jó az is, akkor megosztom este. Teljesen zárt dobozú. Az elején a powered by Celestion ott volt. Ezen kívül nulla további infó.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#27559) Panzermeyer válasza Humbucker (#27557) üzenetére


Panzermeyer
tag

Múltkor raktam fel ide pár képet róla. Nem hirdetem, de megfelelő ajánlat esetén bármi lehet.
Egy Harley Benton HB40R kombóból kidobtam a belét és beleépítettem egy modosított Epiphone Valve Juniort. 1x ECC83, 1x EL84, 1x EZ80
Illetve múlt héten kapott egy átkapcsolót, hogy az orosz 6N2P előfokcsövet is vigye. Pacsirta trafók vannak benne, nekem leviszi a hajam, de én szobagitáros vagyok, úgyhogy nem szoktam félnél jobban feltekerni.
Nagyon jól szól, de az utódja majd egy EL84 PP fej lesz, ahhoz majd egy 1x12 láda valami Celestion hangszóróval.
Jelenleg ezek a tervek :)
Kép 1

Kép 2

Kép 3

Kezelőszervek:
1: Fűtésközepelés, az aktuális hálózati zavarokat lehet a poti tekergetésével elnyomni.
2: Gain :P
3: Volume
4: Bright switch
5: EL84 segédrács átkapcsoló, "trióda" üzem, itt az erősítő halkabb lesz és változik a tónus.

[ Szerkesztve ]

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#27766) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

Szerintetek?

Celestion Vintage 30

A szokásos használt ár feléért.
Ennyire szar lehet?

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#27830) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

Ide is berakom:

Keresek Celestion V30 8 ohmost, ha esetleg valaki tud eladót a jelzett áron, ne tartsa magában :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#28177) Alexios válasza Tommyka21 (#28176) üzenetére


Alexios
veterán

Nem, az eddigi mellé jött, azt remélhetőleg meg is kapom a héten garanciabol. 15w, de mivel csöves erősítő elég brutál, főleg a celestion v30-al

(#28294) Panzermeyer válasza FockeWulf (#28280) üzenetére


Panzermeyer
tag

Ezzel egyetértek.
Mikor vettem az Epi LP-met 107-ért, bőven volt fenn 110-115 között használt. Persze bunkó voltam, ha reális árat ajánlottam érte...
Kedvencem, amikor nem tud plusz képet küldeni, mert már elrakta / levitte a pincébe / becsomagolta, stb.

Közben nálam úgy néz ki, hogy a tettek mezejére lépek és indul egy Marshall 1959 Super Lead utánépítése :) 3x ECC83, 2xEL34. Néhány hónap és kész a prototípus :)
Egy zárt 1x12 ládát sikerült vásároljak múlt héten, abban már benne a Celestion Vintage 30 :)
Brutál ez a 100 dB-es hangszóró. Nem lehet meglenni előtte már fél hangerőnél sem, mindezt egy EL84SE erősítővel, ami kb 4 Wattot tud...
Persze a hangja félhangerőnél jön meg :DD

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#28842) Eastman válasza bigrob (#28836) üzenetére


Eastman
őstag

Hali!

Kustom 12A-t gyűrök most. Ha mákod van, találsz egyet használtan. Akkora mint két cipősdoboz egymásra rakva és abszolút vállalható a hangja.

Teljesítmény: 12 Watt
Hangszóró: 8" Celestion
Csatornák: 1 csatorna, gain kapcsolóval
Előfokcső: 12AX7
Hangszín állítás: Mély, magas, EQ eltolás
Külső hangszóró kimenet: van
Fejhallgató kimenet: van
Méretek (mm): 330 x 355 x 218
Súly: 5.8 kg

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28968) Panzermeyer válasza Humbucker (#28953) üzenetére


Panzermeyer
tag

Egy 4 wattos EL84 SE kiskombót használok itthon 1x12 Celestion Vintage 30 hangszórós ládával. Nem lehet megmaradni mellette félhangerő felett, ha ez jelent neked valamit.
Sokkal több múlik a hangszórón és a ládán, mint a wattokon. Ez a Celestion V30 100 dB-es, elég komoly darab. Nézz hozzá gagyi hangszórót és akkor felmehetsz akár 50w-ig is halláskárosodás nélkül.

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#29107) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Meg is vagyunk: a láda egy Orange PPC 112-es kopi, annyi módosítással, hogy a hátlap nyitott (eredetileg zárt), illetve nem Celestion Vintage 30 van benne, hanem Celestion G12 T75 (gondolom, ez ízlés és pénztárca kérdése, újonnan mondjuk nincs sok difi az árban). A G12 T75-ből árulnak GS-en egy párat, annyi, mint egy darab új. :)

Ahogy látom, itt a hangszóró lesz a legdrágább tétel, a többi extra (sarokvédő, egyéb biszbasz) igénytől függ, azokkal is meg lehet tolni az árat. :D Bár szobába én ezeket hanyagolnám, még bevonat sem biztos, hogy kell (az sem olcsó), fekete + lakk, vagy pác és lakk, oszt csókolom. Bútordarab. :)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.